Slovenské júlovky 2009

jablonka
20. nov 2008

Milé slovenske tehulky, kedze je jul 2009 mimoriadne plodnym mesiacom a je nas v uz zalozenych julovkach straaasne vela, verim ze sa potesite a pridate sa do novej temicky, kde verim ze bude lepsi prehlad a mozno aj viac priestoru na spoznanie sa 🙂 ...

jablonka
autor
22. nov 2008

dakujem...jasne ze budeme opatrni, nastastie vobec nepijem, takze to ani nebude podozrive, uz su vsetci zvyknuti 😉 ...a tancovat s drahym budeme len tak light 😉
ale chcem si to uzit, lebo minimalne najblizsi buduci rok zabavu vynechame...

jennna
22. nov 2008

joooj, na mňa lezie strašná únava, asi idem zdriemnuť ako každý deň..

tak ešte raz peknú zabavu, papa

ketyh
22. nov 2008

Ahojte,nahodou som vas objavila a ak mozem pridam sa. tiez mame termin v juli,vydim ze su tu prvorodicky ale aj maminky co uz maju deticky.
konkretne Nika teba sa chcem spytat ako to zvladas? hoci sme toto druhe babatko takto planovali,niekedy mam pocit ze ked sa narodi bude to "o hubu" 😀,Monika je velky cert a bojim sa ze bude malemu robit zle 😒
a uz ju musim ucit spat na normalnej posteli,je mi tazka a som aj na rizikovom....no musim to poriesit
babenky a vy co cakate prvy krat ake mate pocity? aj vam byva moc zle? uzivajte si toto prve tehotenstvo,tie dalsie uz budu hekticke a ani si to clovek neuvedomi ze noci pod srdcom drobca,ked je cez den tooolko veci co treba spravit......
drzim palceky aby boli vsetci drobci zdravucky 😉

nenela
22. nov 2008

ahojte,
tak pozerám, že sa pomaly presúvate z československých do slovenských júloviek..pravdupovediac, už som tam bola zvyknutá, tak asi budem pozerať aj tam aj tu.
Ketyh, viem o čom píšeš, mám doma niečo podobné 😉

nenela
22. nov 2008

jablonka, teba sa chcem spýtať, či náhodou nevieš veľkosť toho váčku, ktorý ti bol vidieť na sone. Chcem si len upresniť termím pôrodu, keďže mne veľkosť nesedí s poslednou menštr.Ja osm mala vo štvrtok 8 mm.

ketyh
22. nov 2008

nenela som rada ze niesom jedina 😀
ako si to riesila s postielkami? no a vidim ze mas viac deticiek,klobuk dole,to musi byt doma divocina 😀 😀

a este dotaz....velmi dobre vyzeras,ta 16 rocna dcerka je fakt tvoja...to si ju mala v 14 😀 😀
fakt vyzeras ako mlada baba

nenela
22. nov 2008

ďakujem za pochvalu.. 🙂
za pár dní mám 37,tak až taká mladá som nerodila. Postieľku máme jednu a aj tá je len na okrasu. Maximkovi sa páči medzi nami. Nenka a Niko majú už veľké postele vo svojej izbe.
Čo sa týka detí, tak už si neviem predstaviť život bez nich. Keď sú preč, nedočkavo čakám, kedy prídu... Nikdy by som nemenila. 🙂

leniccka
22. nov 2008

jeeeeeej baby ja som vas len teraz objavila... to asi preto ze som stravila den s hlavou v mise 😢

babullka1
22. nov 2008

ahojte kocky...tak aj ja sa pridavam..teda ak mozem:D

majuska29
23. nov 2008

Čaute kočičky
tak aj ja som tu.

adka12
23. nov 2008

Ahoj Majuška, vítame ťa tu medzi nami júlovkami. Vidím, že si v 5tt. Už si bola aj u lekára?

majuska29
23. nov 2008

ešte nie.volala som mu tento týždeň či mám prísť. vravel že je ešte skoro, stačí na budúci alebo až o
dva týždne, že by už aj bolo niečo vidieť. ale keď chcem môžem prísť aspoň na odber krvi, že mi
potvrdia tehu. tak uvidim.
ty si kedy bola prvykrát u lekára.

riusik
23. nov 2008

ahojte...pridam sa k vam, dufam, ze tym nic nezakriknem 😕 meska mi styri dni, test pozitivny, u lekarky som este nebola...pocity, citim sa ako ked som bola prvykrat tehotna, tak dufam, ze je vsetko tak ako ma byt 🙂

majuska29
23. nov 2008

riusik, drzim palceky.

adka12
23. nov 2008

Riusik jasne, pridaj sa a gratulujem. Určite ti to lekár len potvrdi.
Majuska ja som bola u lekára teraz vo štvrtok a podla poslednej MS som bola v 6tt+4. No a keď mi doktorka urobila UTZ, povedala, že som v 5tt+6, že som asi trosku neskor otehotnela. Ale už tam videla malé mimčo, malo 3,7mm a už mu bilo aj srdiečko. No a testy mi zatiaľ žiadne ani nerobila, ani krv mi nebrala, lebo že je všetko OK a zodpovedá to 6tt.
Teraz mi to vychádza na 6tt+2, čiže siedmy týžden a vizitka mi vyhadzuje už osmy 😀

majuska29
23. nov 2008

teda uvidim kedy pojdem, najradsej by som isla hned a bola ukludna ze je vsetko OK.
chcem tam ist tak aby uz bolo vidiet bit srdiecko. tak uvidim do kedy vydrzim cakat 😉

inak ja dokoncujem pracu na PC co musim zajtra odovzdat v praci, a stale preklikavam sem na konika.
takze tato praca mi bude trvat raz tolko dokoncit 😀

adka12
23. nov 2008

Tak pekne pracuj, ja idem obedovať, pa

jablonka
autor
23. nov 2008

ahojte, vitam nove tehulky a gratulujeeem...leto 2009 bude tusim nadherne 🙂
nenela - mne praveze pred tyzdnom nebolo este nic vidiet, idem teda znova v sobotu, dufam ze tam uz bodecku uvidime 😵 ...a nenela, fakt vyzeras skvele...mne sa to velmi paci mat tolko deticiek 😵

inneska
23. nov 2008

ahojte tehulky...už som to tu objavila v piatok, len sme sa chystali na víkend do blavy, tak nebolo času písať a vrátili sme sa asi pred 2 hodkami...

takže vítam všetky nové tehulky a držím palčeky, aby bolo všetko v poriadku 😉

inneska
23. nov 2008

a k tomu vešteniu prstienkom...a viete, že vám ten prstienok vyveští všetky deti? teda počet, kolko ich budete mať...mne vychodí chlapec, chlapec, dievča...

nika251
24. nov 2008

Dobre ranko. K vesteniu prstienkom- pri prvom mi ukazoval len a len syna a raz ked som si takto vestila pri PC mi vysla dcera ale potom som vzdy vestila mimo miest kde sme mali elektricke spotrebice a uz to bol len syn. teraz vychadza len dcera ale tym som si neni ista. Takto bez priznakov a dievca? No neiem neviem.

Ketyh - zatial to zvladam v pohode. Ziadne nevolnosti, bolesti- nic. Proste keby neboli // tak nemam ani sajnu ze som tehula. A o tom ako to budem zvladat s dvomi detmi moc nerozmyslam- naco? Aj tak sa tomu nevyhnem tak naco sa stresovat. Chceli sme to tak to mame. My sme s bratom boli tiez v rozmedzi 14 mesiacov a mama vzdy hovorila ze tazke to je len kym nesedi dietatko same. Maly je zive striebro, mamickar a ocinkar ale inac ma dobru povahu. Len je hrozne zivy, zvedavy ale nie zly. Zanedlho sa pusti chodit a potom bude hadam uz dobre. Snad nenastanu ani s tehu komplikacie a dufam ze to budem s malym zvladat rovnako ako s Damiánom- cize stastna ako blcha ze ho mam a nevadilo mi nic na svete ani prebdene noci 😵

leniccka
24. nov 2008

inneska ako to vyvestis podla prstena ze kolko deti a akeho pohlavia??? este som to neskusala, ale musim sa k tomu pribrat, niekedy ked mi bude lepsie... 🙂

inneska
24. nov 2008

leni...musíš to robiť tak, že najskôr si ten prstienok 3x spustíš medzi palcom a ukazovákom a dáš nad dlaň...začne sa ti kývať alebo točiť(ja to poznám že kývanie je dievča a kruh je chlapec), po chvílke to zastavíš(asi po minute) a znova prstienok 3x spustiš medzi palcom a ukazovákom a znova na dlaň, to ti ukáže pohlavie druhého bábätka..a takto to robíš dovtedy, dokial ti bude prstienok ukazovať...ked sa po chvílke nerozhýbe, tak už nebude nič...(ale ked budeš držať dlhšie, tak sa rozhýbe, ale to už bude ukazovať opäť odznova)
tak príjemné veštenie 😉

jablonka
autor
24. nov 2008

ako sa dnes mate, tehulky? 🙂
s o vesteni prstienkom som uz vela pocula, ale neviem ci by mi to islo 🙂

inneska
24. nov 2008

jablonka, treba vyskúšať...ja si to robím skoro každý deň a stále mi to vychádza rovnako, tak som zvedavá, či to bude aj naozaj tak .... 🙂

jablonka
autor
24. nov 2008

inneska, takze chlapcek? 🙂
babulky, tie ktore mate nevolnosti, kedy vam zacali? mne obcas zaplava zaludok, ale da sa to vydrzat, len sa bojim aby mi nebolo horsie...moze to este len prist? 😕

inneska
24. nov 2008

jablonka, sa si myslím , že už by to prišlo...ja ho mám tiež na vode a dosť často to predychávam, ale ešte som nevracala...a snád ani nebudem, ale ja už mám jedno tehu za sebou, tak to vyzerá že sa mi bude tehu opakovať, teda bude také isté...

a zatial mi všetko ukazuje na chlapca(aj tak trochu po ňom túžim, kedže som už o jedného prišla, tak by som bola rada, ale aj za dievčatko bude veeľmi vdačná a šťastná, že ho mám) 🙂

jablonka
autor
24. nov 2008

ja som pri dcere vracala aso dvakrat, tiez mi byvalo zle, hlavne v tretom mesiaci, ale predychavala som, okrem tych dvoch pripadov, kedy som to tesne po jedle /raz spagety a raz sparglova polievka/ nepredychala 😅
inneska - straaasne moc ti toho chlapceka prajem, ale hlavne nech je babetko zdrave, aby ste uz nic zle nemuslei zazit 😢 ...doteraz to neviem pochopit, ako sa vam to mohlo stat, ze nikto na to neprisiel! 😠 ☹

susy
24. nov 2008

ahojte. az teraz som si všímla tuto temu. 🙂

inneska
24. nov 2008

ďakujem jablonka...na to sa dalo prísť len špeciálnzm prístrojom, na ktorý posielajú, len ked majú podozrenie...a pri Paťkovi ho nemali... 😔 tak mám obavy, aby sa niečo také neopakovalo... 😠