Slovenské júlovky 2009

jablonka
20. nov 2008

Milé slovenske tehulky, kedze je jul 2009 mimoriadne plodnym mesiacom a je nas v uz zalozenych julovkach straaasne vela, verim ze sa potesite a pridate sa do novej temicky, kde verim ze bude lepsi prehlad a mozno aj viac priestoru na spoznanie sa 🙂 ...

leniccka
26. nov 2008

baby a mate uz take malicke brusko??? ja som sa dnes kukla do zrkadla a take mrnave mi vykuka... neviem ci som sfuknuta ale na 9 tyzden je to take zlate mrnave.... a vyzera inac ako ked som sfuknuta z jedla 😉

jablonka
autor
26. nov 2008

s tou unavou to pocitujem aj ja, ked mozem poobede si zdriemnem, nastastie som az do januara doma, tak vacsinou mozem 🙂 ...a dufam ze v januari uz budem mat to najhorsie za sebou 😉

jablonka
autor
26. nov 2008

leniccka - tak ja som o tri tyzdne menej ako ty, tak este nie je na mne nic vidiet, ale ani s tym velmi neratam ze na mne bude tak skoro nejake brusko, lebo pri dcere som az do 16 tt nemala absolutne ziadne brusko...ale potom to islo velmi rychlo a nakoniec som mala obrovske brusisko 🙂

leniccka
26. nov 2008

aby si nebola prekvapena jablonka, ved sa vsetky baby stazuju ze pri druhom tehu mali pupcek hned von 😀 😀 ved uvidis sama 😉

riusik
27. nov 2008

leniccka, aj mne lekarka vravela, ze pri druhom to bude skor a vacsie brusko...na mne pri prvom nebolo velmi dlho vidiet, ze som tehu a aj brusko som mala male az dokonca, ved aj tomasko sa narodil taky krpcek maly...ale teraz, a to som na uplnom zaciatku, sa mi zda, ze sa mi take malicke uz robi...mozno si to iba nahovaram, alebo som pribrala 😀

suzzika
27. nov 2008

Ahojte!

Jablonka a ja som si myslela, že som iná, pri dcérke mi bolo presne takto zle, že ráno sa to dalo vydržať a ku večeru sa to zhoršovalo. Ja som zvracala do 5.mesiaca, len sa nepamätám kedy presne to začalo, lebo doteraz len mám takú divnú chuť v ústach a plno slín ale nič iné tak uvidíme. Myslíš, že to závisí od pohlavia, niektorí tvrdia, že takto zle býva pri dievčatkách - čo ja môžem potvrdiť a ty tiež.... 😉

Adka takýto krvavý výtok som mala v predchádzajúcom tehotenstve 2dni a nikde som s tým nebola a donosila som dokonca som 2dni prenášala. No ak budeš na sebe niečo pozorovať tak radšej hneď k lekárke... 😉

Inak čo sa jedla týka tak jem všetko a o tých plesňových syroch som nevedela, že sa nesmú...Ja trpím zatiaľ nechutenstvom takže najradšej by som nejedla nič... 😎

leniccka
27. nov 2008

babulky ahojte, bola som na gynde dneska, brali mi krv na kontrolu a dostala som aj matersku knizku uz 😀 😀 😀 😀 sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim a sono mi nerobil, lebo ze budeme robit sono az v 12 tt rovno, ze na co teraz, ale ma kukol ze som ok aj ked som schudla 😉 takze prvu fotku budem mat az 18.12. 😉

riusik
28. nov 2008

leniccka, jaj tesim sa s tebou, pamatam si, aka som bola nadsena ja, ked som prisla domov s knizkou 🙂
aj ja som schudla pri prvom tehu asi styri kg, ze to je normalne...

leniccka
28. nov 2008

riusik ja som bola aj v nemocke kvoli tomu na infuzkach, tak to nebolo az take normalne, mala som zle vysledky krvi aj mocu, co som bola taka pregrcnuta 😢 ale uz je dobre, a najlepsie mi robi pizza, tento tyzden mam uz druhy krat a je mi po nej neskutocne dobre 😉 od utorka som nezvracala ale je mi riadne hojdavo na zaludku 😖

riusik
28. nov 2008

jaaaj, leniccka, tak to som nevedela, necitala som vsetko ☹ ale hlavne, ze si uz v poriadku 😵 no, pizza - by si si rozumela s mojim muzikom, aj on ju moze sedemkrat tyzdenne 😉

leniccka
28. nov 2008

ja som sa v pondelok pregrcla poriadne zo vsetkeho, a vecer som sa strasne nastvala lebo som bola hladna tak som drahemu oznamila ze si objedname pizzu a cuduj sa svetu ostala vo mne 😀 😀 😀 😀 😀 tak talcim uz druhu do seba 😉 uvidim ako dlho mi to vydrzi, ale jem aj ine jedla, som napr zavisla na chlebe, co som pred tym domov ani nekupovala lebo to nik nejedol a vzdy som chleba bola nutena vyhodit, co mi bolo luto a teraz mi ho drahy nestiha kupovat 😅 😅

riusik
28. nov 2008

no, ja som pri prvom ani nevedela, ze som tehotna... teda az na take, ze mi vadili nejake smrady ako cigarety a tak... teraz zatial tiez nic, okrem tych cigariet, akurat dnes mi nie je dvakrat dobre, taky zvlastny pocit mam, mozno zacinaju tie nevolnosti ☹

leniccka
28. nov 2008

mna sa pytala vcera sestricka na gynde ze ake mala tehu moja mamka ze budem mat take iste... som jej povedala ze keby mojej mame nenarastlo brucho ako hrom tak ani nevie ze ma caka, do posledneho dna pracovala a tahala tazke tasky z nakupmi domov, v praci prenasala tazke spisy a pod. a ja len zvraciam a je mi zle, kruti sa mi hlava, vstavam na 3-4 krat co sa musim vzdy vratit do postele, tak ostala aj sestricka udivena ze asi to nebude pravda... a mojmu tatkovi musime s mamkou vysvetlovat ako to je lebo on pri mamine nic speci nemusel robit a okolo mna vsetci behaju vkuse 😀 😀 😀 😀 😀

leniccka
28. nov 2008

este aj pes na mna tak cudne pozera ze ci mu nieco nespravim, ani uz necaka ze ho poskrabkam lebo keby som sa zohla tak neviem neviem.... 😖

riusik
28. nov 2008

🙂 🙂 s tym psom je to dobreeeee... no, tazko porovnavat, nase mamy to mali tazsie, moja mala tri deti po sebe a ked cakala mna ako posledne, maternica otocena dovnutra, tlacila som jej na vsetky vnutorne organy, najma na zaludok, vobec nemohla jest, na nej vobec nebolo vidno, ze je tehotna a zrazu mala mna...

leniccka
28. nov 2008

moja ma len mna, ale ja mam tiez tak cudne maternicu otocenu, ci ulozenu... tak mozno aj preto mi je tak zle
sestricka sa ma snazila upokojit ze za dake dva tyzdne to prejde, tak som jej pohrozila ze nech ma pravdu lebo ja sa chcem na vianoce poriadne napraskat fantastickeho jedla 😀 😀 😀

riusik
28. nov 2008

ale neboj, bude ti uz dobre... a ak nie, napraskat sa mozes aj tak, iba to asi skor pojde z teba von ☹

riusik
28. nov 2008

ja sa teraz napchavam cokoladou, co vcera maly dostal 😉 a idem balit, rano vyrazame na okruznu jazdu po babkach, vratime sa v pondelok...

leniccka
28. nov 2008

ja som zjedla kinder vajce, drahy mi kupil lebo mi neskoro doniesol obed, ale zabudol mi kupit natierkove maslo tak ho este asi vyzeniem do obchodu...
zavidim ze pojdete von, ja som doma na rozikovom tak mozem akurat tak na balkon 😠 a vychadzky mozno na dalsej kontrole...
uzite si spolu s drobcom pekny vikend 😉

monr
30. nov 2008

ahoj kočky, tak som tu aj ja
strašne málo sem chodím, tak raz za týžden sa mi podari ist na net, bo ked dojdem z roboty len lezim a je mi blbo. zajtra idem k dokimu, bo mi byva az moc zle, tak drzte palce.

adka12
30. nov 2008

Ahoj Monr, ja som na tom rovnako, aj mne býva zle. Včera som večer ledva dobehla na WC. Nemoožem ani nič zjesť, lebo hned mi je zle a v horsom pripade musim ist zvracat. Stvrtok, piatok som si musela normalne vziat dovolenku...
Aj som hladná, aj mi je zle 😝

leniccka
1. dec 2008

no baby tak toto ja mam uz mesiac 😖 pomaly si na to zvykam... ale prisla som na to ako to obist, skratka sa musite donutit nieco zjest, aspon daco male, chlebik s natierkou, alebo dzemom lebo ked budete mat prazdny zaludok tak vam bude stale zle... ono je tazke do seba dostat nieco ked na nic nemate chut, ale skuste to, mna drahy prosi na kolenach aby som zjedla aspon za lyzicu zemiakov 😀 😀

jablonka
autor
1. dec 2008

ahojte, tak ako hovori leniccka, treba papat malicko a casto, aby zaludok nebol ani hladny ani najedeny, vtedy to najlepsie znasam 😉
v sobotu sme abslovovali USG, mame tam malu bodecku 😵 , srdiecko az o take dva tyzdne, v stredu ma cakaju odbery...
davajte na seba pozor, vsetkym co je zle moc drzim palce aby sa to zlepsilo 🙂

labudka
2. dec 2008

Ahojte, pridávam sa k vám, síce mi vychádza aj jún-júl, no veď uvidíme 🙂 , ja idem vo štvrtok na druhý ultrazvuk, tak sa trošku tešo-bojím.
krásny dník prajem plný radosti z bábetiek

jablonka
autor
2. dec 2008

ahoj labudka, kludne este mozes mat julove babetko, moja dcera sa narodila o jedenast dni po termine, takze kludne to aj ty mozes par dni potiahnut a bude julove 🙂 ...ale to je vlastne jedno, drzim palce na druhom ultrazvuku, uz sa drobcek urcite krasne ukaze 😵

adka12
2. dec 2008

Ahojte babule, kde ste vsetky????

monr
2. dec 2008

ahojte, no ja som ani raz nevracala, jem celkom normálne, aj ked pomenej ako bezne. lenze mi skace tlak, takze o tyzden idem na kontrolu s tym, ze si mam merat 2x denne tlak. a z toho mi byva tak zle, na odpadnutie.

leniccka
2. dec 2008

caute babulky, mne dnes bolo tak cudne... akoby som sa cely den hojdala na mori 😲 a to ideme o chvilu k susedom na navstevu 😅 hmmm no neviem ako to dopadne
mozno to bude aj z nizkeho tlaku, sestricka mi pohrozila ze ho mam straaasne nizky, som jej povedala ze ma nikto nenasiera (pardon za vyraz) tak to bude tym kludom... no ale je mi neskutocne zle, tak ma nejak mota ci co, asi to bude fakt z tlaku 😒 ale netusim co mam s tym robit?????

riusik
4. dec 2008

ahojte....leniccka, uz si prisla na to, co ti zabera?...porad, prosim...mne je tak divne, ze az, neviem sa s tym zmierait, kedze pri prvom mi nic nebolo...dufam, ze aspon porod bude taky ako pri tomasovi...

leniccka
4. dec 2008

cauko riusik, no musim stale jest, malo a casto... teraz mam rekord od nedele som OK, tak som zvedava ako dlho to vydrzi, ale hojdam sa poctivo dnes cely den 😖
akurat co teraz riesim je zapcha ☹ uz som na to precitala vsetko, lenze som alergicka na ovocie a zeleninu tak neviem co robit... a nalacno tiez pit nemozem lebo hned zvraciam, proste des, uz som z toho smutna