Slovenské júlovky 2009

jablonka
20. nov 2008

Milé slovenske tehulky, kedze je jul 2009 mimoriadne plodnym mesiacom a je nas v uz zalozenych julovkach straaasne vela, verim ze sa potesite a pridate sa do novej temicky, kde verim ze bude lepsi prehlad a mozno aj viac priestoru na spoznanie sa 🙂 ...

jablonka
autor
4. dec 2008

ahojte, mne dnes nebolo velmi dobre, ale nejako som to zvladla a zatial si s WC misou netykam 😝 ...
drzim vsetkym palce aby tie nevolnosti ustupili, chce to papat malicko a castejsie 😉
my sa chystame cez vikend uz povedat o babatku aj dcerke, strasne sa na to tesime 😵

riusik
4. dec 2008

no, na to som prisla aj ja, ze treba jest...ale nechcem byt "stokilova"...jablonka, ani ja som si este s misou nepotykala, ved ja by som ani nevedela ako na to 😉 ale take zvlastne pocity mam. a jasne, ze som unavena. dnes som nebola s krpcom ani vonku, normalne som mala vycitky, ked ma volal von, ale akosi som nestihala, tak som mu slubila, ze vecer pojdeme a zasa zacalo prsat, tak sme ho aspon previezli autom...nic moc, ale aspon cosi...aspon ma moji chlapi odviezli na anglictinu

leniccka, s tou zapchou - ked nemozes ovocie a zeleninu, tak moc neporadim, no vlaknina.... a zabudla som ti podakovat za prianie na vikend - vdaka, bolo celkom fajn, teda az na to, ze v rajeckych prsalo a mali sme v plane nejaky vyletik do prirody ☹ ale inak sme sa vyblbli, vratili sme sa nakoniec az v utorok

jablonka, nezabudni nam napisat reakciu dianky, urcite sa bude tesit, aj nas tomas to uz zacina brat ako fakt, ale to je predsa len rozdiel, tvoja dcera je uz velka 😵

leniccka
5. dec 2008

cauko baby, tak ja som si vcera potykala s porcelanom... dva krat, aby mi nebolo luto, drobcovi sa nepacili slivky ktore som si dala akoze na zapchu... skoda ze mi vyliezli nespravnym otvorom ☹

adka12
5. dec 2008

No tak vitaj v klube leniccka. Mne je dnes poobede tiez dost blbo....

leniccka
5. dec 2008

adka ja som v klube uz dlho, ved ja sa mozem povazovat za zakladatela 😀 😀 len mi bolo dobre uz skoro tyzden a vcera sa to pototo, tak som z toho zase mimo

leniccka
5. dec 2008

mne sesternica minule vravela ze to su len ranne nevolnosti, lenze ja osm rano relativne ok a zacina mi to poobede az k veceru... mi nechcela verit ze vecer zvraciam, no bohuzial... vecer to ide najviac 😲

adka12
5. dec 2008

Ja som na tom tak isto leni, tiez rano a doobeda pohodicka pomerne a od obeda horsie a vecer uplne horor 😝
Aj teraz som bola v kupelke tak ma len naplo a už som bežala o miestnost vedla 😀
A ku ktorej lekarke chodis?

leniccka
5. dec 2008

chodim k richtarechovi a v roosveltke mam macejku, zenam dako neverim v tomto obore 😅 ja som spokojna s tymito lekarmi
ja sa desim pri tychto nevolnostiach len toho ze nedobehnem vcas, uz sa mi cim dalej stava ze dobehnem v poslednej stotine sekundy... bojim sa ze to zo mna vysplechne niekde mimo porcelan a budem to musiet este aj upratovat... akokeby nebolo dost trest ze zvraciam ☹
ale nejak to uz akokeby postupne prechadzalo, uz aspon nezvraciam kazdy den, ale len tak obcas...

monr
7. dec 2008

vidim, ze sme na tom podobne, mne tiez byva blbo az pobede a vecer, akurat bez toho objimania sa s misou. cely zivot mam tlak vysoky a teraz ho mam nizky az strach. a tipujem, ze z toho ma pekne hadze do stran, uz si doma muz mysli, ze si vymyslam.

jablonka
autor
7. dec 2008

ja som bohuzial stale ukychana, mam miernu nadchu a dopujem sa vitaminmi, lebo sa bojim aby sa to nezvrhlo ☹ ...este k tomu Dianka mala vcera zrazu 38.2 teplotu, potom ako keby utalo, a nic jej nie je, vyzera to ze to bol nejaky virus... 😖
no a na Mikulasa sme jej povedali o babetku, tatino bol v nocnej, tak ked prisiel, pytalal som sa ho koho v noci stretol, a on povedal ze Mikulasa a ten mu posepkal, ze v juli prileti bocian ... 🙂 ...a ja jej hovorim, ci vie kde je etraz to babetko co budeme v lete mat, hovorim ze je u mna schovane v brusku 🙂 ...a vtedy na mna pozrela, siroky usmev a hovori: Ano? Tak to ti gratulujem! 😀 😀 😀 ...no zlata...a odvtedy mi stale hladka brusko, zlaticko moje male 🙂

jennna
8. dec 2008

Ahojte dievčatá a maminy, jáj ako ste mi chýbali, som sa bála, že sa kvám už nepridám.

Bola som 2týždne v nemocnici. Mala som predtým týždeň taký ten hnedý výtok a jedného večera mi do misy kvapla krv aj na papiery, som sa začala triasť a plakať od strachu, tak sme v sobotu večer 22heho utekali na pohotovosť do nemockyBB. Pri vyšetrení som začala riadne krvácať, urobili mi sono, bejbinku srdiečko bilo ako hrom, len mi objavili hematon-krvnú zrazeninu, našťastie vraj nie veľkú, tak si ma tam aj hneď nechali na pozorovaní a nariadili mi kľudový režim.
Takže som sa išla 2týždne od nudy zblázniť, ale malinké prospievalo a rástlo, výtok prestal a nakoniec ma pustili domkov.
Dievčatá, ja už mám 4fotečky a pri prepustení vraj malo malinké 2,5cm. Bola som už aj u svojho lekára a ten stále tvrdí, že som týždeň pozadu a že bejbinko má 2cm, tak ja už neviem, ako to majú nadstavené tie ultrazvuky rôzne, takže som dnes začala buď 11ty alebo 12ty týždeň, sama neviem, ale hlavne, že je malinkému dobre.
Teraz som doma a snažím sa čo najmenej namáhať, túto sobotu som to trošku prehnala a včera som mala trošku bolenie bruška a trošku hnedé špinenie, tak som sa tlkla do čela aká som hlúpa..
Beriem Duphaston, v nemocnici mi nakážali aj Ascorutin, ale môj doktor mi ho zakázal, že to nie je vhodné pre tehotné, tak som v pomykove, že čoho sa mám držať.

Dievčatá, pri každom náznaku alebo zlom pocite, radšej utekajte k doktorovi, aj keby to malo byť zbytočne, za ten pocit istoty to stojí.
Prajem Vám, aby sa vám nič zlé neprihodilo a aby vaše tehuľkovanie prebiehalo v poriadku.

leniccka
8. dec 2008

ahoj jennna, som rada ze si ok, neboj ja si tiez ficim na duphastone a kludovom rezime, celkom mi z toho uz aj zasibava, lebo nemozem nic robit iba lezat a ked chodit tak len na wecko a naspat do postele 🙄 ale ak to ma pomoct tak budem lezat dalej... v nemocke som bola aj ja, ale nastastie len tyzden lebo v roosveltke sa podla mna dlhsie vydrzat neda, takze mas moju poklonu za 2 tyzdne 🙂

jennna
8. dec 2008

Viem, že si bola, aj som na teba myslela a nevedela som si predstaviť, či si mohla na tej strave mohla vydržať, jedine ak ti dali špečialnu dietu. Mne museli nosiť z domu, lebo to nebola strava pre tehulky, veru nie.
Lennička a už ti je lepšie? Ja nemám stále žiadne príznaky, len spím 20hodín denne.

leniccka
8. dec 2008

no mna tiez chodil krmit manzel, mamka mi nosila ked doma navarila... strava je tam hnusna, ale zvykla som si na ten caj cierny, teraz ho pijem aj doma a robi mi clekom dobre - volam ho nemocnicny caj 😀
stale mi nie je dobre, ale musim sa snazit aby som znova nesla do nemocky... akurat vcera som mala zaludok naruby, ale dnes sa pomalicky davam dokopy 🙂 ono je to tak, ze mi je 3-4 dni dobre a potom ma ide rozdriapat nad zachodom a uz sa tesim ked to prejde, uz aby to bolo 😵

jennna
8. dec 2008

Pozerám, že budúci týždeň začínaš 12ty týž.tak už sa ti to hádam ukludní. Myslím, že ty si to písala o tom malikom brušku...
Ja už rifle nezapnem, nasilu samozrejme hej, aj ich oblečiem, ale už musím mať zázporok úplne otvorený, len vtedy sa cítim prirodzene. Ty si určite s tvojími problémami schudla, ja som ok, a mám už asi 1,5kg navyše 😀 Ale ja sa ani neprejedám, žalúdok mi nejak sám od seba púšťa len menšie porcie, ale potom jem aj častejšie, no nemyslím, že by to bolo prejedanie. A tak ako som bola závislá na sladkom, tak zatieľ sa mi nežiada, ale ani slané..je to také divné.. klop klop, dúfam že tie pažravé chute na mňa neprídu, nerada by som vyzerala ako slon 😀 😀 😀

leniccka
8. dec 2008

to malinke brusko bola zapcha 😅 uz ho nemam, som pochudnuta, este ze mam sadielko, aspon sa ma z coho zivit drobcek.. ako som prisla z nemocky tak som len necele kilo pribrala, takze zatial ziadna slava

leniccka
8. dec 2008

ja jem tiez len tak striedmo, casto a malicko a hlavne sa musim nutit aj ked mi nechuti a uz ma to nebavi,
a prvy trimester mi konci na vianoce, takze este musim vydrzat cca 3 tyzdne 😒

monr
13. dec 2008

kočky, nejako pomaly tu pribúdajú tie príspevky.
ja teraz behám stále k lekárovi, budúci týždeň mám ísť na krv, ževraj po novom nejaké genetické testy, tak som zvedavá a poctivo si musím 2x denne merať tlak.

zuzinaaa
13. dec 2008

Monr a ja som na tom podobne ja mam ,ale vysoky tlak vcera som mala doma zachranku skoro mi vyletelo srdiecko cez krk tak som ich hned volala dali mi magnezium to ma ukludnilo ,ale co to bolo neviem a to som sa parave zobudila a bilo oa sto šest inač sa liecim na vysoky tlak aj lieky beriem ,ale takto v jak v tehu stav este nebol uz som mala par krat busenie dufam ze to prejde cim skor ! Inac kočky co sa tyka vrackania som v tom s vami dievcatami vrackam takmer zo vsetkeho a najviac ma štve ze mi prestalo chuti masko moje najoblubenejsie . A do chladnicky nemozem chodit ! Inac v stredu som bola na sone male malo 1cm a bilo uz srdiecko dufam ze chudatko bude v poriatku aj kvoli tym mojim tlkotom bojim sa .Najblisie idem az po novom roku 13.1 to by som mala byt 12tt neviete kocky mozem tam zobrat aj muza ?

brinzulka
14. dec 2008

Ahojte baby...ak mozem, pridavam sa do "klubu"...zatial tajime tehu do Vianoc...chceme povedat svojim rodicom ako stedrovecerne prekvapko.

brinzulka
14. dec 2008

Jenna- pri prvom tehu mi v 6tyzdni zacala akoby menstruacia...leteli sme uplakani do nemocnice...ostala som PN a 3mesiace na utrogestane...a narodil sa nam napokon zdravy, skoro 4kg chlapcisko...Bolo mi moc smutno doma, ale stalo to za to... jenna, leniccka-drzte sa!!

jablonka
autor
17. dec 2008

ahojte tehulky...dlhsie som tu nebola, nastali komplikacie a vcera sme o nase babetko prisli, dnes ma uz aj pustili z nemocnice 😢 ...vsetky sa tu opatrujte, prajem vam vela stastia a nadherne letne deticky 😵

brinzulka
17. dec 2008

Jablonka...nepoznam Ta...je mi to luto.
Ja sa zatial neviem tesit...ked sme skoro o babo prisli, liezlo mi vsetko na nervy...nejaka spoluucast, pohlady...vsetko.
Tak dufam, ze sa z toho dostanete a bude dobre.

monr
19. dec 2008

jablonka to mi je luto
tak ja sa hlasim s novinkami, zlozila ma nejaka chripka alebo nieco podobne, no na porazenie, takze uz treti den lezim, akurat co som skocila k dokimu na tu krv, a on ze mi ju nezoberie, ze az medzi sviatkami, skoro ma porazilo, ze som sa tam musela trepat. ale aspon ma vysetril, dal mi sirup od kasla, kvapky do nosa a nejake sumive tabletky, ale este som nekukla co.
takze tak.

monr
23. dec 2008

kocky, prajem Vam vsetkym krasne a pohodove sviatky, hlavne aby sme mali kopec zdravia a sily do nadchadzajucich mesiacov

brinzulka
24. dec 2008

Vsetkym pekne a pokojne sviatky zelame.