Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

soska
17. apr 2009

ahojte!

lovi, to je mi luto, drz sa a vydr to hlavne kvoli mimcu 😵 posielam vela trpezlivosti a energie 😔

ja som mala vcera tazku noc, prichadzalo to mliecko a maly akurat aj viacej spinkal, tak som mala strasne hrudy v prsiach, az som sa bala, ze dostanem zapal, plus od toho satia mam strasne popraskane az krvave bradavky, tak som bola bolava. Masirujem, kremikujem, sprchujem a zda sa, ze je to uz lepise, len Oliverko este papa tak nepravidelne, takze niekedy je to hore dolu. Ale od mliecka sa mu uz lepise spinka a prespinka viacej ako pred tym. Ale tiez obcas bojuje s prdikmi- no klasika problemy, proste 😅
Dnes som si bola kupit aj tie ochrany na bradavky, nech si ich uplne neznicim...

Aj tu bolo dnes hrozne, Marco sa ani vonku nemohol hrat, rano ho ale ocino zobral na nakup a ja som zaspala o 9.30!!!! 😀 to sa mi uz nestalo hadam od vtedy, co sa Marco narodil😉- dobre to padlo.

A boli sme aj na pol hodinovej session v Marcovej skolke, celkom pekne sa zahral, ale bola som pri nom, tak uvidime v pondelok, to tam uz bude sam hodinku, tak snad sa mu bude pacit 🙂

No ja idem spinkat, majte sa! 😵

lovacka
17. apr 2009

soska dakujeme a jasne ze nejako vydrzime ved nic ine nam neostava aj ked som tuzila po krasnom tehulkovani snaziom sa aj pomedzi problemy si uzivat

soska
17. apr 2009

do 9.30 som chcela napisat 😉

ludik
17. apr 2009

Lovi - tak to je fakt super ze to vsetko prezivas na SK, manzel je super ked ti takto pomaha fakt a je super ze to takto beries a davaju ti nieco aby ti to brusko netvrdlo a nemala si kontrakcie?

Soska - no tak to ma mrzi, ja som Viki nekojila ☹ dufam, ze 2x to zvladneme a kojit budem 😵 neviem si predstavit tu bolest, ale vraj je to horsie ako porod.Nech sa ti to rychlo zahoji a vytvorite si rezim a vsetko ide ako ma.Drzte sa 😵

zanulienka
17. apr 2009

caute,soska uz sme aj my po tom.aj moj porod bol dost hrozny-ta bolest.nikdy viac.nas pustili po dvoch dnoch,ale nic nestiham.mala je vkuse hladna,mliecko mam,ale nestiham ju kojit,pyta si kazdu polhodku aj v noci

lovacka
18. apr 2009

ahojte
ludik hej na manzela sa veru stazovat nemozem a popritom este sme zacali stavat takze ma toho tak akurat dost teraz ale co uz nejako to musime vydrzat
beriem lieky proti tvrdnutiu bruska a aj infuzie magneziove 4 gramove takze mame toho dost ale aj tak nejako nas to brusisko neposlucha 😠

liska
18. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

vilkakatka
18. apr 2009

Ahojte babulky 😉

Lovi, je mi luto,ze sa musite takto trapit, ale neboj, ved este nejak vydrzite a drobcek vam to potom pekne odplati ... drzim paluchy, nech vydrzi v brusku co najdlhsiev 🙂

Zanulienka, gratulujem k drobcekovi 😵

Bybus, ake pekne spravicky ... tak sa tesiiiiiiiiiiiiim, a budem hladat nejaky kastiel a dam vediet ... hihihi 🙂
My sme mali hostinu v hoteli Repiska v Demanovskej doline ... ale to by asi bolo odveci ... ja len preto, ze je to veliky hotel, a boli sme velmi spokojni. 🙂

A normalne sa zase tesim na tie bolave bradavky a pod 😀 ... asi som sadomasochista 😲
Akurat som prisla od kadernicky ... dnes sa zeni muzikov bracho, tak sa ideme pekne cela rodinka nahodit a veeeeelmi sa tesim ... o chvilku mam termin u kozmeticky ... ako je to super, ked sa o vas niekto pekne postara a vy si oddychujete ... hihihi 😉

Babulky, potrebujem este poradit. Moja sestricka (gymnazistka) ma moznost ist na leto brigadovat do Londyna, len nema ubytko ... neviete mi nieco poradit??? Uz vopred dakujem.

lovacka
18. apr 2009

liska no ja som krvacvala a mala som hematom a aj placenta sa mi odlucovala takze mna museli prijat
a teraz som mala kontrakcie a bolesti takze tiez ma museli prijat
ale tiez ma strasia jedna radost ale tak hadam vsetko dopbre dopadne mam tu svoju dokinu tak tej verim

liska
18. apr 2009

katka, 18.tt 😲 neskutocne 🙂
ja sa tiez tesim na kojenie, ludik, ani nahodou to nie je horsie,ako porod 😀
bybi, moja kamoska sa vydavala presne takto na zamku "se vsim vsudy", bola nadmieru spokojna, niekde na strednom Slovensku, nazov si nepamatam, ale ak by ta to zaujimalo, zistim 😉 ale zase spominala mi,ze oni este vystihli dost dobre ceny, teraz sa to dost zdvihlo, kvalita je tam spickova

liska
18. apr 2009

bybi, tu su odtial nejake fotky,ak chces: http://www.mojasvadba.sk/album/album.php?vAlbum...

liska
18. apr 2009

lovi, tak drzim palce, nech to dotiahnes do uspesneho konca, ale 32.tt je uz dost v pohode, aj keby nieco...

soska
18. apr 2009

babule, vy trubky, tie bolave bradavky si na seba neprivolavajte, lebo sa potom budete prekarat! 😨
Ja som ich teda pri Marcovi mala minimalne problematicke, oproti terajsku. Je to fakt hruza. Maly cuca az hryzie. A su uplne doranane a krvave. Cez klobucik mi dnes rano isla krv namiesto mliecka 😔 , to teda fakt nikomu neprajem, tu bolest.... ☹ Pri tom kojenie ide super, citim sa pohodlne a vsetko, aj mi pozerali techniku v nemocke a bolo to ok, len maly niekedy chce papat v kuse tolko alebo v malinkych intervaloch, ze sa to takto potom odraza...
Inac ako som hovorila, ze nas trapia prdiky, tak ma ozaj porazi, ked to bude zase par mesacna kolika 😖 ...no vyzera to tak 😠 ....malinky sa casto budi zo spanku a musi tlacit a prdkat a placka pri tom 😔 ...vcera to bolo skoro 4 hod. v kuse.... 😒

Liska, inac s tym nazorom o nemocniciach a lekaroch na SR suhlasim aj ja...aj ked naozaj niekedy je lepsie vsetko riesit ako nieco zanedbat...ale zase, ked u nas sa dava na rizikove skoro kazde tvrdnutie buska, to sa mi zda prehnane...lebo aj ja som mala pi marcovi asi od 4.mesiaca a tu v uk sa s tym absolutne nic nerobilo a bola som ok...

zani, gratulujem krasne 😵 a prajem, nech sa vam to zlepsi a ustali! 😉

ninuska
20. apr 2009

soska Gratuluuuuuujeeeeeem 😀
my sme boli na sk 2 tt tak som to prepasla maly je nadhernyyyy a taky velkyyy sa mi zda 😲 a naozaj sa podoba na marca a meno je supeer
😀 no tak som to uz vychvalila a zelam nech jezdravy hlavne a nech sa tebe bradavky zahoja a nech sa tesite z kazdeho dna ....nasi mali sa uz tak krasne mojkaju hugo sa smeje od ucha k uchu ked vidi sofinku uz to zacina byt velmi zaujimave z hrackami atd.......

ludik
20. apr 2009

Ahojky 🙂

no kde ste opat vsetky 🙂 ?
Dnes je vonku nadherne, teplucko a ja som bola samoska v praci.Vo stvrok nam ma prist svokra so svagrom na par dni.Tak som zvadava ako bude Viki reagovat, kedze svojich starych rodicov vobec nepozna ☹ Vcera som bola doma doobeda sme boli na nakup, potom varili obed, aj som si fajne zdriemla no a poobede sme boli vonku,pekna nedela, nie ako ked som v praci len stres a vela roboty 😒

Soska - tak ako sa mate?Co maly hladosko a tvoje bradavky? 😵
Katka - pridaj nove fotecky,co mate nove?ako Adelka a budete chciet vediet pohlavie?Ozaj a ako sa ti pozdava slovenska starostlivost o tehulky?

jajaalf
20. apr 2009

ahojke nejak tu je tisko..... 😒
soska ako?nehaju ta ti tvoji chlapci spat?

pomozte hlasovat....
http://www.baby-web.sk/Souteze/so10-Sutaz-Nas-U...
http://www.lovelababy.cz/hlasovani2/?user_id=7239

soska
21. apr 2009

cauko kocky!

Diki, ze na nas myslite. Celkom to ide, aj ked rozpravka to nie je 🙂 Spanku nikdy nie je dost! Tak snad sa mi aj teraz podari zalahnut aspon na hodinu s drobcami.
Musim sa pochvalit, dnes som bola sama s oboma, aj autom vonku. Boli sme na urade pre rodny list a potom aj v parku. Novy kocik Phil &teds je super, ked potrebujem volne ruky, aj marco si posedi a celkom to znasal ok. Inac po parku behal ako sialenec 😀 A Oliverko vzadu v taske pokojne spinuskal😉
Aj bradavky sa uz maju lepsie 🙂 Maly papa celkom pravidelne, len prdiky ho trapia stale, tak niekedy v noci buntosime aj po 2-3 hodinky ☹ Snad to coskoro prejde.

Ozaj a to pocasie je super, ze? I'm loving it!

😵 😀

bybi
autor
21. apr 2009

caute kocky 🙂

Soni mi hovor, to pocko je uplne super, ja dnes beham len v flip-flopoch 🙂

Citala som jeden clanok, docela zaujimave, tak si precitajte :
I see a lot of strange news stories in this job and this one, which was featured recently in a German newspaper, is up there with the strangest.

A judge in Stuttgart, Germany, is currently trying to decide on a lawsuit in which a man hired his neighbour to impregnate his wife.

It gets weirder.

Demetrius Soupolos, 29, and his former beauty queen wife, Traute, were very keen to have a child together, but Demetrius was Sterile so they began to seek out other possible options.

The option the couple eventually decided on was to hire their neighbour Frank Maus, 34, to impregnate Traute.

Maus, who was already married with two children agreed to do the job for the fee of €2,000. For three evenings a week for the next six months, a total of 72 different times, Maus tried to impregnate Traute.

When his own wife objected, Maus explained that he was "only doing it for the money."

After the unsuccessful six-month period Soupolos insisted that Maus take a medical examination. The doctor concluded that Maus was also sterile, which forced his wife into admitting that their two children did not belong to him.

Soupolos is now suing Maus in an effort to get his money back. Maus' argument is that he did not guarantee conception, only that he would try his hardest.

Soni a som rada, ze sa ti bradavky uz zlepsuju, ja som si presla presne tym istym, vratane tej krvi ☹

ludik
21. apr 2009

ahojte babenky 🙂

Soska a mate nieco na tie prdiky?No vidis ako super to zvladas.Ja som mala akurat debatu s manazerkou, ze ako si to nevies predstavit s jednym dietatkom a je to v pohode, podla mna je to presne tak aj ked mas dva, vsetko sa len ucime a zvykame si no nie? 🙂

Ja som dnes bola v praci,vonku bolo nadherne a ked som z tej prace isla tak sa zatiahlo a fukal studeny vietor.Viki uz bubka, opet sme si vytvorili pekny rezim a chodi pekne poslusne spavat o 8pm, takze mam aj cas pre seba a mozem si vecer porobit svoje veci a oddychnut si, pozriet nieco na nete....

ludik
23. apr 2009

Pekny den kocky 🙂

No tu to ale riadne mrzne 😀 kde ste vsetky?!
Ja dnes upratujem poobede pride svokra so svagrom.Viki akurat spinka a ked sa zobudi pojdeme do tesca na nakup.

Jaji - zahlasovala som 😉

soska
23. apr 2009

ahojte!
no, ludik, aj ja pozeram, ze nejako je tu mrtvo....a kolko u vas ostane navsteva?

dnes je opat krasne, tak my sme vonku na zahradke, aj sme tam obedovali a mozno poobede sa vyberieme niekam na prechadzku.
Inac sa mame fajn 🙂

Dnes ma Zuzkin Adamko 2 roky, tak mu aj touto cestou chcem popriat len to najlepsie, aby bol stale zdravucky a posluchal maminku a tatinka a robil im len radost 😵 😵 😵

bybi
autor
23. apr 2009

Ja sa tiez aj touto cestou pripajam k blahozelaniu 🙂 Adamkovi vsetucko najlepsie 🙂

zsuzsu
23. apr 2009

Ajoj.
Tak aj ja gratulujem Adamkovi krasnym 2. rocikom 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a už aj Zuzka by sa mohla ukazat. 😉
Ludka Ty budeš ako ja. No mat dve baby 😀 žiadna sranda.
Inak doma už asi dva mesiace baby pištaju že chcu mat surodenca 😀 že oni nechcu nic iné. ani darceky ani dovolenku len babo.
Bybi a vy planujete svadbu? Jaj aka krasna by bola Zarka ako družička 😵 Aj mne staršia bola na svadbe sice len ako dvoj mesacna. 😀
Soni, A Ty ako? Už je v pohode mat dve babo, že?

lufia
23. apr 2009

Ahojky 🙂

Zuzi Adamkovi vsetko najlepsie k 2rockom 😵 😵

kocky ved nieje co citat 😀 😀

zsuzsu
23. apr 2009

Jé Lufi ahoj.
A kde máš fotky? Akurat pozeram že aj Christianko už mal 2 rocky. Tak aj jemu dodatocne všteko naj. 😵 Niako som to prepasla. 😲

jajaalf
23. apr 2009

ahojte
dneska som mala pekny relax..doobeda u kadernicky 😀
aj my sa pripajame vsetko naj k 2 rocku adamkovi aj christiankovy..naniekoho sme zabudli
teraz sa tu caka na nove baby tak sa aj zabudne 😉

soska
25. apr 2009

Cauko baby!

Co sa deje? Nikde nikoho? Ako sa mavate?
My sme boli vcera na Adamkovej B-day party, bolo velmi fajn. Aj Oli to zvladol, len mu asi trochu vadil hluk deticiek. Nastastie bolo pekne, tak sa mohli hrat vonku. 🙂 Adamko bol super oslavenec😉

Dnes sme sa vybrali aj ocinom do mesta, ale len sme sa presli a nic nekupili. Musim ho este vyuzit, lebo v pondelok uz ide zase do roboty, tak bude vacsia makacka 😨

Ozaj babule, davali ste babetka spavat na brusko? Myslim hned na zaciatku? Viem, ze tu sa to neodporuca a pri Marcovi som to nerobila, lebo nebolo treba, len teraz sa mi zda, ze casto nam Oliverko zaspi na rukach na brusku a je mu tak lepsie, tak ze ci ho obcas tak mozem dat lezat aj sameho? 😕

A pri kojeni sa ake bylinky nemozu, viete? Pijem vela cajov, preto sa pytam, diki

ludik
25. apr 2009

Ahojky 🙂

Soska - moja mama davala Viki spinkat na brusko hned od zaciatku a Viki strasne rada spala na brusku.Moja mama vravela ze nas tak vychovavali a stale nas davali na brusko a Viki dodnes spi najradsej na brusku. 🙂

liska
25. apr 2009

ahojte 🙂
soska, su deticky,ktorym vyslovene poloha na brusku vyhovuje a treba ju babatku dopriat-aspon nam to tvrdili v porodnici, akurat by som si zaobstarala monitor dychu, na ebay mas toho kopec za fajn ceny 😉 mojej kamoske maly spinka iba tak od uplneho narodenia a je hrozne spokojnucky,az tak,ze bez monitoru by to nezvladla,jeho totiz v tejto polohe vobec nepocut a nevidno dychat...
zuzkinmu Adamkovi dodatocne vsetko najlepsie, uz je to velky chlap, ja som naozaj vzdy uprimne prekvapena,ako to vsetko hrozne rychlo leti 😕

jajaalf
26. apr 2009

ahojky
no tu je teda tichucko... 😨
ktomu spinkaniu na brusko..moc to neodporucuju ale ako pise liska tak kazde dieta ma svoju polohu moj maly tiez ako zaspi otoci sa n abrusko ,nohy skrcene ritka hore a spi ..aj som ho napravovala ale stale bol tak tak som ho nehala 😉
soni tak ste boli na adamkovej oslave..a zuzka ako sa ma?dufam,ze uvidime nejake fotecky z oslavy 😉