Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

lara1znk
23. máj 2009

ahojte babky,

katka gratulujem k chlapcekovi 🙂 , obidve mena su pekne, nejako sa uz dohodnete casom a ste na to stale dobre ze uz mate tolko co sa vam paci, my sme dlho stagnovali s menom a nemali sme ani sajnu

dani, tak to je desne ako skoro sa ti budi a neskusala si mu dat sa napit cajik alebo vodicku, mozno ho len smadi alebo nieco?
nam sa tak maly zvykol na SK od smadu budit, v byte bolo dost dusno ale inak spinka pekne

soni, ako Oliverkova kolika? uz lepsie?
a kedy to idete na SK? cela family ci len ty s chlapcami?

stretko by sme mohli az koncom jula - zac. augusta, ved ja koncom juna budem busy s babom, to by som nemohla, a zvlast po sekcii my to chvilu potrva kym budem ako tak fit

my dnes prerabame izby, malujeme, robime detom detsku izbu v nasej spalni atd.
a konecne si uzivame aj krasne letne pocasie a prvykrat tohto roku sa nam podarilo BBQ takze celkom fajn den

dia, ako sa citis? ako ide studium? este vladzes?

ja som si tiez vyhliadla phil&teds ale iba na nete sa mi najviac pozdaval a pridem k bludi a ona ho mala, ani som nevedela tak som si ho hned aj obkukala a veru siahnem po tomto

pekny zvysok vikendu

diamand
23. máj 2009

lari - citim sa fajn, konecne uz mam tie spiace tyzdne za sebou, a studium uz mam tiez za sebou - teda pre tento rok, v septembri pokracujem 😝 - druhy rocnik, vlastne teraz je uz cely system zmeneny - skola trva uz len 6 mesiacov (od okt. do marca), a to su medzi tym este aj nejake holidays, potom sme mali uz len v aprili skusku a koniec. A co ty ako sa citis? uz sa ti to vazne krati

soska
23. máj 2009

ahojte!
dnes ako bolo krasne, ze? ja som si vonku pozehl;ila, zatial co marco sa hral s vodickou a Oli spal vnutri- daddyho sme mali v robote.

dia, cau! ze sa aj ukazes 🙂
nech vam vyjde ten legoland! nebude tam teraz uplny natresk? Ja sa moc netesim, ked budu deti skolopovinne a vsetky dovolenky a aktivity budu len cez half term 😠 zda sa mi to taka diskriminacia, lebo vsetko je drahsie a vsade je viacej ludi...😢
buggy board je podla mna obry napad😉

lari, ideme na sr vsetci, Cliff ostane s nami 10 dni, ja potom dalsie 2.5 tyzdna a potom marco ostane este s babkou a dedkom dalsi tyzden a oni ho zoberu sem naspet a ostanu u nas asi na tyzden. Tedea taky je plan, este musim kupit letenky 😨

bludicka1
23. máj 2009

ahojky.... teda ze si sa sem zatulala....😉
ja som s P&T velmi spokojna, ako prvy sme kupili Graco ten za sebou a bol fajn, len velmi tazko satlacil, kedze Danko ma uz viac ako 15kg a kedze sedel on v predu bolo to hrooooozne namahave dvihnut predok kocika....
.... potom som kupila buggy board, ten co sa na nom da aj sediet a bolo to super.... len som do toho stale kopala a mala same modriny....
.... nakoniec sme kupili P&T a lutujem, ze som ho nekupila hned. Kedze je tam ta moznost vyuzit ho aj ako single kociar.... je to uplne super, ak sa Dankovi chce behat, vyuzijem tu cast co je pre babatko ako ulozny priestor.... fakt nelutujem ze som ho kupila.

lari Danko sa zobudi a hned sa pyta dole hrat a pyta si ranajky.... on sa jednoducho zobudi a mysli si, ze uz je cas byt hore.... on by si vypytal dzusik... ale mozem to vyskusat spytat sa ho, len mam strach, ze potom zacne vymyslat a spekulovat a volat nas dole kvoli hlupostiam.... no vyskusam dat dnes Ejka spat od neho prec a nechat ho trosku vykricat sa a snad si znovu lahne spat. Skor ako sme tam dali Ejka to tak fungovalo....

soni to je teda riadne komplikovana dovolenka.... drzim paste pri kupe leteniek, nezabudni na niekoho 😅
inak mas velku pravdu co sa tyka tych zabavnych parkov, ked uz budu deti v skole budeme tam chodit, len ked to bude riadne napraskane a vobec si to deti nevychutnaju.... Ja planujem na buduci rok kupit vsade rocny listok a chodit pravidelne na vylet, aby si to deticky aspon takto uzili, kym nabehnu do skoly.

lari nezabudni nafotit ako ste zariadili izbu 😉 a ty na seba davaj pozor a nenatahuj sa s tazkym nabytkom!

diamand
23. máj 2009

no ved viete kolko stoji listok pre dospeleho 36 libier a pre dieta okolo 25 - vlastne to je cez legoland webside, ale cez last minute je to trosku lacnejsie ale tiez to nie je bohvie co, takze 100 libier minieme easy peasy, ale co uz neurobime pre tych nasich krpcov, urcite na bude naval, este k tomu to pekne pocasie, ale ako uz pisala soska da sa ist len cez volny den alebo holidays, inak my sme uz boli pred dvoma rokmi s Natkom, ale to som bola tehotna s Charly takze ta si to neuzila

vidim ze vsetky chvalite phil & teds - mozno sa aj ja prenho nakoniec rozhodnem ked to nebude s jednym zvladat

liska
24. máj 2009

ahojte babulky, tak my to uz mame uspesne za sebou, z Alexa je nakoniec Damianko 😀 uz s Christiankom som mala krasny a rychly porod,ale to co bolo teraz, to mi moze aj hocaka ciganka zavidiet 😎 😀 o 12 som bola na kontrole u gynekologa, prisli sme od neho o 14, lebo sme sa este zastavili v parku, v obchode, odsoferovala som si to, medzitym samozrejme mierne kontrakcie...o 15 sme sedeli s muzom v aute do nemocnice a to este hovorim "dufam,ze nejdeme prilis skoro", ale to uz mi zacali kontrakcie kazde 3 minuty a stale silnejsie, tak hned na salu, bolo 15.20, Damian vysiel na svet 15.44 😵 vlastne som sa pocas jedinej kontrakcie otvorila z 2 na 8 cm a hned na dalsiu som uz tlacila, nehovorim,ze to nebolelo, ale bolo to super, lekar mi povedal,ze som stvorena na rodenie, vsetko bez epiduralu, nastrihu, sitia, no hovorim-ako cigoska 😀 drobec mal 3200g/49cm, hned na druhy den sme sli domov, viem,ze v Anglicku je bezne ist aj hned,ale tu vobec nie,tak na mna vsetky mamicky pozerali vyjavene,ze toto este nezazili 🙂 ja sa citim absolutne skvele, uz mam aj mliecko,tak je malinky spokojnucky... Christian to preziva v zmietani sa medzi laskou a ziarlivostou, dufam,ze casom prevazi to prve... zdravim vas vsetky,zaregistrovala som Katku,tak blahozelam k dobrym vysledkom aj k pariku 😵

lufia
24. máj 2009

ahojky tak ja pridem nakuknut a vidim ,ze v sparvny cas 😅 😅

Liska gratulujem k drobcekovi 🙂 🙂 no a ten porod 😀 krasne si nam to tu opisala 😅
a super ze mas uz aj mliecko(ty si asi fakt stvorena na rodenie 😉
drzkajte sa

kati no super spravicka veeelmi sa s vami tesim ,ze je vsetko OK 🙂
a paradicka ,ze budete mat chlapceka 😵
ako sa ma Adelka??nahod nejake fotky nech vidime aka to uz je velka kocka 😉

bybi tak vy uz idete na dovcu?no tedaaa tisko zavidim.pekne si to tam uzite a ozaj videla som foto na FB no a Zarka je strasne zlatucka a tie dva copiky jej moooc pristanu 😵 😵

bludi tak tebe Danko stava o 4??no teda to mas riadny zaberak 😝 no ale myslim,ze ho to prejde nas Chris tiez vstaval skoro sice nie o 4 ale u nas nepomohlo ani ked cez den nespal jednoducho ho to obdobie muselo prejst...drzim palce.on napr.aj teraz ked cez den nespi tak na nom nevidno absolutne ziadnu unavu a vecer skor ako o 9 nezaspi!

soska ty si riadna sikulka 😵 😵 sa mi zda ,ze toho stihas omnoho viac ako ja pri jednom dietati 😀 a samoska som okukala aj tvoje foto na FB.chalani su obaja nadherni 😵
super plan dovolenky 😉 vasi si uziju vnucikov to je parada 😵

pekny dnik paaa

bludicka1
24. máj 2009

super liska gratulujeme!!!
a krasne meno, skoda ze mne ho drahy neodsuhlasil a naaaaadherne sa hodi ku christiankovi.
ja som ties mala druhy porod suprovy, ale tak ako ten tvoj teda nie.... len ked moji drobcovia boli cez 4kg :( tak sa to potom aj tazsie tlacilo.
Prajeme vam vela zdravicka a lasky!

diamand
24. máj 2009

jeeej liska gratulujem to bola ina rychlovka

my sme sa prave vratili z Legolandu, bolo super ale hrozne vela ludi, vsade strasne rady ale detom sa pacilo akurat ja som cervena ako rak z toho slnka

bludicka1
24. máj 2009

takze teraz je na rade lari... 😀 uz sa neviem dockat 😵 😵

dia aj moj muzik sa dnes spalil, trosku slniecka.... co uz nie sme zvyknuti a takto dopadneme 😅

bybi
autor
24. máj 2009

Liska aj ja sa pridavam ku gratulacii 🙂

Ten porod naozaj vyzera super, fakt rychlovka 🙂

chamomile
25. máj 2009

dobre ranko zienky,

u nas prsi, tak sedime doma.

liska, srdecne gratulujeme k Damiankovi, pekne meno, a ten porod, no proste super 😉 a dalsie babo,to uz mozno ani nestihnes porodnicu 😀 nech sa celej rodinke dari.

tak tu pomaly pribudaju nove babatka, tak to vyzera, ze tento rok prevazuju chlapci, minuly rok zase vela dievcat,aspon vsetky moje kamosky mali baby girls.

ani som nevedela,ze nas tu tolko ma P&T. aj ja lutujem, ze som ho nekupila pred par rokmi,ked sme cakali nase prve, keby clovek vtedy vedel to, co vie teraz... P&T je moj v poradi 5. kocik, a definitivne najlepsi.

bludi, a to ti Danielko vstava pravidelne o tej stvrtej? Ked to robi stale a o tom istom case,jedina vec, co mi napada, je prerusit mi ten habit, mozno by pomohlo, ak by si nabuduce ty vstala o hodinu skor ako on,o tej tretej a jemne ho zobudila, nie uplne, len tak napoly, ak to dava zmysel, aby sa nezobudil naplno(skus ho hladit po brusku,alebo nim jemne zatriast), on by potom mal spat dalej, a uz sa nezobudit o stvrtej, tym mu narusis jeho sleep cycle,na kt. si zvykol, je to potrebne robit min. tri noci.Ja som to tiez skusila,ked bol Norman mensi,a pomohlo to.

peppapig
25. máj 2009

Ahoj maminky i cekajici tehulky,

jen tak jsem mezi vas zavitala, taky ziju v zahranici v UK, v Hapmshire a prijde me, ze tu snad zadne cz/sk maminky neexistuji ☹ Mozna nekdo z vas?

hezky den

jajaalf
25. máj 2009

ahojte
kolko noviniek..
prvom rade gratulujem k liske k malemu Damiankovi 😵 😵
a katke k chlapcekovi a som moc moc rada,ze tie vysledky z amniocent... su ok 😉
moc casu nemam na net ved som ani neni doma stale pri mori a poobede ked ideme pre kika tak zase len more a bycikel 😀

bludicka1
25. máj 2009

chamo dakujem za radu, pokusim sa....
budil sa nam tak 3 noci po sebe... tak som mu skratila denny spanok, dnes sa uz zobudil o 6am, tak uvidime ako dnes, ak to nepomoze, prestanem ho budit cez den a vyskusam tvoj navrh.

jaji tebe je fajn, stale pri mori, budeme vas musiet niekedy prepadnut na par dni 😉

peppa myslim ze par dievcat je z tvojeho okolia, kde presne sa nachadzas??

peppapig
26. máj 2009

bludicka1 diky moc za odkaz 🙂 My jsme v Southampton, ale kousik od Winchester ci Eastleigh, Portsmouth, Southsea, Fareham, Bournemouth. Moc rada, bych narazila nejake pratelske cz ci sk maminky neb vsechny kamarady jsem nechala v Cambridge a chybi me pokec u kavy materskem jazyce 😉

jajaalf
27. máj 2009

dani moc sme sa netesili zo slniecka dneska uz je vetrisko a urcite nejaka burka pride..ale nevadi ved mame leto pre sebou..teda ja moc nie lebo 5juma pride segricka a ja zacnem pracovat

soska
27. máj 2009

ahojte kocky!

liske strasne blahozelam k syncekovi, prajeme vsetko naj naj naj, nech ti drobcek rastie ako z vody a robi vam aj jeho bracekovi veeelku radost 😵 😵 😵

no nasho Oliverka teda strasne trapia tie prdiky, je to niekedy dost vycerpavajuce, dnes cez den malilinko spinkal a skoro stale plackal, chuatko nase...uz som poskusala vsetky mozne kvapky, dnes aj rektalnu rurku, co mi kamoska poslala, no tak uvidime, ci sa to zlepsi....ono totiz niekedy mame uplne super den a potom je to zase o nicom....snazim sa jest take, co by ho nenaduvalo,a le neviem...

Marco bol dnes super, ked prisiel do skolky, asi zabudol, ze sa ma ma drzat ako kliest a hned sa s usmevom rozbehol hrat a tak som sa mohla hned vyparit😉 to spravil prvy krat a to som si myslelal, ze to bude horsie, lebo kvoli sviatku v pondelok ani nebol v skolke, takze mal dlhsiu prestavku...

inac som nestastna, ze po takom krasnom vikende sa to zase takto pokazilo, uz som sa tesila, ze tu bude nejake leto 😖 keby aspon neprsalo! 😠

bludicka1
28. máj 2009

juuuj soni to mi ja luto, ze sa este stale takto trapite s prdikmi.... snad sa to coskoro spravi, zvycajne tie prve 3 mesiace su najhorsie.
Super ze ti Marco tak dobre reagoval na skolku 😉 ja mam teraz dilemu kedze idem od jula do prace ktoreho synceka dat do skolky..... Ejko by to asi lepsie zvladal bo este neni tak zvyknuty, ale asi Dankovi by to viac prospelo ako priprava na skolu.... Jeden bude chodit k nanny, ale 2 by nezvladla. Musim sa cim skor rozhodnut 🙄

U nas bolo dnes naaaadherne, teda este stale je krasne. Boli sme dnes cely den u nanny a ta ma rozmaznavala, obed navarila a zmrzlinku s baileys mi robila... 😵 aj kazdy den by som k nej isla..... este ze mam dobru svokricku 😵

jajka pozdravuj sestricku a snad si uzijes trosku more cez obedne prestavky 😉 my s drahym zaciname uvazovat, ze by sme mali zacat stavkovat/loteriu hrat.... nech nemusime chodit do prace a venovat sa len synacikom....

a viete ako som veeelmi chcela tretie babo, tak mi drahy povedal, ze by sme si to 3 mohli adoptovat.... a ja som este chcela 1 vlastne a potom mozno adoptovat.... 😒 ale ak nebude vlastne tak aj to adoptovane vezmem a veeelmi rada. Len neviem ako to s adopciou chodi, budeme musiet pozistovat 🙂

ludik
28. máj 2009

Ahojte kocky 🙂

Liska pripajam sa ku gratulaciam, super porod aj ja chceeeeeeeeem 🙂 😉 zelam vsetko len to naj,rychle zotavenie 😉

Soska - to ma mrzi ze sa vam to nezlepsuje ☹ to je hrozne ked sa maly chudatko takto trapi a nic mu nepomaha 😔 a nemozes mu dat nejaky cajik aspon - fenyklovy?No a s Marcom to mate super ze si takto pekne zvykol,ja by som uz moju Viki tiez najradsej dala do skolky medzi deti,dufam ze mi ju na SK vezmu

Bludi - tak ty mas moj obdiv,to myslis vazne s tym tretim? 🙂 Uz sa na to aj citis?a to fakt nastupujes v july do prace?ja na matersku a ty do prace 😀 Ako sa inac mate?uz sa vam to spinkanie zlepsilo?buduci tyzden mam 3 dni volno tak mozme dat stretko a ak by bolo super pocasie mozme niekam vyrazit co ty na to?No a ak by si si adoptovala tak ako stare dietatko? 🙂

My sa mame dobre,trosku zacinam byt viac unavena,tak mi budu pisat v robote teraz 3 dni volna,tak sa tesim no a celkovo mi ostava uz len 6 tyzdnov a koncim.Moja manazerka sa nam uz do prace nevrati,mala robit este 3 tyzdne a v pondelok som sa len dozvedela,ze acala krvacat a je v nemocnici 😔 dufam ze su v poriadku a ze to malinke este nejako vydrzi,teraz by mala byt v 34 tyzdni.

Diamand - takze si nechate zistit pohlavie?a co by si chcela chlapceka ci dievcatko?ozaj a Charly davas do nursery?Strasne sa na teba podoba 😉

diamand
28. máj 2009

ahojte,

konecne sa nam opat to pocasie umudrilo. My sme na zajtra zorganizovali velke ceskoslovenske stretko mamiciek a deticiek tu u nas v Edgware parku tak uz sa tesim, urcite bude kopec srandy tak ak chcete mozte sa pridat 😉

bludi - takze tretie, aspon by ma niekto dobehol, ja uz sa na tretie velmi tesiiiiiim, aj ked to bude teraz urcite trosku tazsie kedze Charly je este stale krpata, ale nejako to zvladneme

ludik - chceli by sme vediet co to bude, ja myslim ze chlapec. 10 jula mam scan tak dufam ze sa nam neotoci prdelkou. Charly nastupuje od konca septembra do nursery na dve rana, ale to je hlavne kvoli mojej skole, kamoska co mi na nu davala pozor tento rok sa uz vratila spat domov, takze bude skolka aspon sa jej zlepsi anglictina predtym ako nastupi do normalnej, tebe sa to tiez uz pekne krati

soska - dufam ze Oliverko z toho coskoro vyrastie, my sme na stastie take problemy nikdy nemali, no musim si zaklopat aby nas to nepostretlo tiez

ludik
29. máj 2009

Dobre ranko 🙂

Dnes to vyzera na krasny den ja bezim do prace.Neviete Bybi sa uz opaluju v Egypte? 😵

bludicka1
29. máj 2009

dia, ludka ja som vzdy tuzila po velkej rodinke... ale prave to ze vsetky 3 deticky budu malinke.... tak je to dost narocne, no ved uvidime co nam je sudene.
Keby sme isli na adopciu, tak najadsej by som adoptovala chlapceka v takom istom veku ako su nasi, cize asi 08 rocnik, ale uvidime ako to vobec chodi...

veru vonku je velmi krasne, pojdem s chlapcami asi do parku, tento tyzden tak rychlo preletel, kedze bol pondelok BH.

ludka daj vediet kedy mas volno, mozno by sme mohli behnut pozriet lar lebo aspon behnut do park. Ako sa budes citit. My ideme vo stvrtok na 5dni do Svedska, tak snad sa nam podari stretnut, ved uz som ta riadne davno nevidela.

Spinkanie je stale o nicom, uz sa budime o 5am ale aj tak sa mi to zda velmi skoro. Hlavne ked mi Ejko dokaze spat kazdy den do 8am a ja by som sa tak rada s nim vyspala.... Cez vikend aspon 🙂

Ja idem vkoncom Jula do prace, ale len na 24 hodin, teda nie LEN, lebo mne sa to aj tak zda AZ. No urcite budem mat cez tyzden cas na stretko 😉

pekny slnecny dnik prajem

zofa
29. máj 2009

Ahojte kocky,
Liska blahozelam k syncekovi 😉
Davno som tu uz nebola, tak musim ist docitat co ste popisali.
Nas dnes boli vazit a vraj malo priberaju, no mne sa teda nezda 😝 😀
Tamy ma 4,4kg a Tia ma 4,1kg. Prave dnes maju 14 tyz. Vraj im mam davat viac jest 😠
Pripadala som si akoby som im nedavala jest. Piju 5x120ml denne. Prespia uz noc, takze v noci nepiju a ak sa aj zobudia, tak len raz a to nevypiju viac ako 90ml. Tak ja nevie. Skusila som im dat 150ml a hned zvracali, je im to vela.
Dnes je nadherne pocasie, tak ked vstanu pojdeme von si uzit slniecko. Koooonecne mame teplucko 😎 😎 😎

bybi
autor
29. máj 2009

Caute kocky 🙂

Ludka este nie, sedim v praci a nemam co robit. Robotu sice mam, ale je nejaky problem so systemom, tak browsujem na nete a hladam hotel pre jednu nasu crew, idu tam robit na pol roka, tak potrebuju na 4 dni v tyzdni hotel 🙂

Tak mi aspon troska cas ide. Je mi luto, ze v takom krasnom pocasi musim sediet tu, ale snad si to cez vikend vynahradime, kedze ma byt krasne 🙂

Uz zaciname cez vikend balit a potom este 3 pracovne dni a vo stvrtok o 9tej rano letime. Takze na letisku budeme uz o 6-tej, kedy nam otvaraju check-in, nech si vybavime sedenie spolu a pri ulicke. Lebo so zarkou budeme asi chodit celu dobu. Neviem si predstavit, ze by to presedela a celkovo sa toho letu trsoku obavam. Ale sme na nu dvaja, tak hadam to prezijeme 😀

bludicka1
29. máj 2009

Jajka Christiankovi vsetko NAJ NAJ NAJ k dnesnym narodeninkam! cmuk 😵 😵

bybi
autor
29. máj 2009

Aj my sa pridavame 🙂

diamand
29. máj 2009

aj my zelame Christinakovi vsetko naj.

prave sme sa vratili zo stretko bolo uuuuuuuuuuuuplne super

lufia
29. máj 2009

Jaji Christianovi vsetko najlepsie k 2 rockom 😵 😵

jajaalf
30. máj 2009

ahojky
dakujeme oslavovali sme len my 3 ale nevadi...foto su na facebooku 😉