Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

zsuzsu
27. jún 2009

Jé, tak aj LAri to ma za sebou. Tiež gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeem k malému . 😵

soska
27. jún 2009

Klari, aj my sa pripajame ku gratulaciam, a tesime sa, ze je medzi nami dalsi zdravy chalanisko! 😵 vsetko naj naj naj, nech vam to ide, Christianko poslucha a pomaha a maly Danielko pekne spinka, papa a pribera 😵 😵 😵

Dufam, ze sa coskoro so vsetkymi detickami uvidime, xxx

lovacka
27. jún 2009

LAri blahozelame a posielame pusinky s Filipkom 😉 😵 😵

zofa
28. jún 2009

Lari blahozelame k malemu Danielkovi 😉

bybi
autor
29. jún 2009

Dobre ranko 🙂

Lari aj ja gratulujem aj tu, dufam ze sa mate dobre. Este ste stale v nemocke, ci uz doma?

Kocky, chcela som vam napisat, neviem ktore pouzivate snapfish, ale maju teraz akciu 50% na photobooks. Tak ak nahodou mate zaujem, plati to uz len do zajtra a kupon kod je: JUNEBOOK

Ja som Zarke robila v zime za jej prvy rok. A bola som velmi spokojna s kvalitou. Teraz som jej dala spravit z Egypta, ked maju tu akciu. Aj tak som to mala v plane 🙂 Tak ak nahodou chcete, tak do zajtra este stihate nieco vytvorit 🙂

Pekny den vsetkym 🙂

dadulka2000
29. jún 2009

ahojte babenky,...
srdecne blahozelam Klarke,... videla som fotocky, maly Danielko je nadherny, well done. Uz len skore zotavenie zelam maminke a babatku vela zdravia.
🙂
Bybi, ty sa mas ako?? nedavno som bola za kamoskou v chathame,... nie ste tam niekde poblizku??

inka28
29. jún 2009

je tu niekto zo Svajciarska? 😕

bybi
autor
29. jún 2009

Ahoj Dadi, jeej, ty si tehulka, gratulujem...

Hej hej, my sme v Chathame, v Lordswoode... Skoda, keby som vedela ze si tu niekde, mohli sme dat kavicku 🙂

Ved stale robis v Maidstone, ja robim v Allingtone, tak mozme sa niekedy dohodnut 🙂

diamand
29. jún 2009

Lari - pozerala som fotky Danielko je nadhernucky

dadi - gratulujem k tehulkovaniu

bludicka1
29. jún 2009

lari nadherne fotecky, Danielko je uzasny!!! 😵 😵 😵 Uz sa neviem dockat kedy vas uvidime nazivo.
Pekne oddychuj ak sa da, kym tu mas vasich 😉 A Christianko je s Danielkom suprovy.

dadi aj my sa pripajame ku gratulantom, pekne tehulkovanie

bludicka1
29. jún 2009

lari nadherne fotecky, Danielko je uzasny!!! 😵 😵 😵 Uz sa neviem dockat kedy vas uvidime nazivo.
Pekne oddychuj ak sa da, kym tu mas vasich 😉 A Christianko je s Danielkom suprovy. Teda riaden vlasacik je ten Danko... to maju Dankovia asi v mene 😀

dadi aj my sa pripajame ku gratulantom, pekne tehulkovanie

zuro
29. jún 2009

ahoj baby, som tu nova, a odporucili mi aj tuto temu okrem spolecny termin.. Dufam, ze sa mozem k vam pridat. Od juna sme sa prestahovali do Danska, takze zaciname v novom svete od znova spolu s priatelom, ktory je dan a s mojim srdieckom Tessou.

bludicka1
30. jún 2009

zuro vyskusaj pozriet ci je nejaka tema Slovenky v Dansku... tu tusim neni ani 1 dievca z Danska ☹

liska
30. jún 2009

ahojte, srdecna gratulacia Larke a Danielkovi,ocko a bracek musia byt hrdi na take krasne babulko 😵 a samozrejme oneskorene aj lovacke a Filipkovi, som rada,ze nakoniec vsetko dobre dopadlo 🙂
inka28, ja som v Swiss, v Lugane, ty si kde? je tu inak aj samostatna tema Svajciarsko,ale tusim sa tam velmi casto nepise, skus pozriet 😉
my sa mame dobre, su tu strasne horucavy,tak sa da chodit von az vecer,ale Christianko mi poobede spava 2-3 hodiny,tak sa to da doma vydrzat 😀 ale vidim na nom coraz viac,ako hrozne mu chybaju deti, nove impulzy, hry...este vydrzat jul, v auguste pojdeme k svokrovcom,tam sa vyblazni pri mori a v septembri hura do skolky 😎

jajaalf
30. jún 2009

ahojte
po dlhej dobe som sem nakukla a vidim,ze mame nove deticky ...lari gratulujeme k malemu Danielkovi a ak som na niekoho zabudla tak sorry 😔
pracujem tak moc casu nemam..
v jaslach mali oslavu ako koniec skol.roka tak prichystali obcerstvenie a nam dali fotoalbum a dvd 😵 pekna pamiatka 😉

soska
6. júl 2009

ahojte!

nejako je tu ticho...ako sa vsetky mate?

xxx

bludicka1
6. júl 2009

nejako pribudaju deticky a ubudaju prispevky od mamiciek...
soni a ty si uz zabehnuta s 3 chlapmi 😉 ako to vsetko zvladas? a cestovanie?
my sme mali krasny vikend, Danusko dostal k narodeninkam vlacikovu zostavu a tak sa tomu tesil a spieval si happy birthday to you 😀
oslava bude az v nedelu, takze sme to oslavili len my spolu, ale bolo to zlatunke

Eliotko nam robi radost, uz 2hy zubok sa prediera a lozi ako taka zerava gula, strasne je zlatunky.... nas Danko nelozil, tak je to take special 😵 😵

Danko sa nam stale budieva skoro rano, ale teraz tak okolo 5-5.30, tak sa to da zvladnut.
Chrustikovia chodia cez den spat na 2 hodinky tak si niekedy aj ja trosku oddycnem.... cize to celkom dobre zvladame.... len sa mi nechce ist do prace a to 2 tyzdne nastupujem 😢

juuuuj ale som sa rozpisala, tak budem koncit.
Dufam ze ste vsetky ok a dufam ze sa coskoro ozvete ako sa vam vsetkym dari, mamicky dvoch detureniec..... a co tie co maju len 1 neplanuje sa este druhe???

zofi na teba som extra zvedava ako to zvladas s dvojickami, bo to musi byt riadna drina. BAmbulky su zdravucke.....
ok kocky caute zatial a ozvite sa, ved uz neni pekne pocasie, tak si snad najdete viacej casu na PC 😉
pa xx

ludik
7. júl 2009

Ahojky 🙂

Tak dnes to vyzera pekne uprsane,ja mam volno a budeme len doma,aspon teraz to tak vyzera.Na chvilku prestalo prsat a musime skocit k midwife,lebo som zabudla opytat papier MAT B1 do prace,tak dufam ze mi ho v pohode daju.Chvalabohu ze buduci utorok je moj posledny den a ja som na ten papier uplne zabudla 😀
Nam dnes Viki vstala uz o 6am co je hodinku skor ako obycajne,ja som bola uplne nevladna,tak drahy si ju vzal do obyvacky a ja som si este do pol 9 pospala,aj ked ma Viki chodila stale budit,lebo sa nam nedaju poriadne zavriet dvere do spalne.Tak sa tesim ze som dnes doma uz tu pracu zvladam naozaj z posledneho a tesim sa ze uz koncim a budem len doma.15.7.mam dalsi scan tak sa uvidi ako som na tom s placentou a ci budem rodit normalne alebo budem mat sekciu.

Diamand -uz si mala scan?viete uz pohlavie dietatka?

Poslednu dobu to tu fakt riadne mrzne 🙄

bludicka1
7. júl 2009

ahojky ludka, podarilo sa ti zaniest fotak??? A co Vikuska podari sa jej prist na Dankovu oslavu??
Aj my dnes ostaneme domka, ked je vonku tak skaredo, ked tak danko vybene do nasej mini zahradky.
Ty sa teda mas, ze ti Vikuska tak dlho spinkava, to ja bych bola stastna keby mi tak Danko spaval. Uzi si posledne dni v praci a snad sa nam podari castejsie stretnut ked uz nebudes pracovat........ ale blizi sa ti ten den porodu riadne blizi. Uz vies ci to bude cisarsky???

ludik
7. júl 2009

Ahoj Danka 🙂
Vies co este som ani nemala sancu sa porozpravat s Radom,ale asi pojde.Teraz pracuje ale poobede pride tak sa dohodneme a ozvem sa ti.No bola som v tom centre ze midwife a vybavila som velke H... 😠 Nebola tam ziadna midwife zacinali az o pol hodinu neskor tak som sa na recepcii opytala ze o.k. a kedy mozem prist a tak ma ta slecna nahnevala 😠 😠 😠 ze ona nevie,lebo maju inych pacientov a bla bla bla tak jej vravim ze sak to je otazka 5 minut a ze ja tam predsa nemozem sediet cely den a ona ze chape...hej urcite 😠 tak som sa jej opytala ze o.k. o kolkej maju poslednu pacientku,takze ona nevie co je riadna hlupost,lebo ona ma na recepcii knihu so vsetkymi pacientkami,tak som si pytala cislo na midwife tak ze ona nema.......cista katasrtofa 😠 😠 😠 som ako horiaca bomba,poslednu dobu sa tu stretavam s takou neochotou ze sa to neda ani opisat.....nemam slov.No neviem fakt co robit,lebo som uz aj volala do nemocnice ci mi nemozu tam dat ten papier,tak vraveli ze nie.....Idu mi riadne na nervy...Nikto nic nevie kazdy sa len odvolava na toho druheho,moja midwife uz nepracuje pre tu komunitu kam chodim na inu midwife mi cislo nedala....katastrofa ☹

No a o sekcii sa dozviem az 15.7. 🙂

bludicka1
7. júl 2009

to mi je luto, ze mas stastie na neochotne tetulky..... ja by som zavolala asi tej co si mala predtym a spytala sa jej na novy kontakt.... a co ten fotak zobrali ho?? drzim palceky aby si to cim skor vybavila
a co ostatne kocky su kde???

marcela.kaca
8. júl 2009

Caute Slovenky v zahranici! Je tu niekto z Londyna?Nejako sa citim osamela.... ☹

bludicka1
9. júl 2009

marcela, je tu tema slovenky v londyne, ci taka nejaka 😉

diamand
9. júl 2009

ahojte babulky,

ako sa mate? my pomalicky rastieme, zajtra mam scan tak som zvedava co sa dozvieme. Chcela som sa vas spytat vlastne som sa chcela skor poradit, ze co budem potrebovat na vybavenie rodicovskeho prispevku na sk - viem ze rodny list ale dalej?

marcela.kaca - ja som v londyne, kde presne si?

jajaalf
9. júl 2009

ahojky
zase len na skok sa tu ukazujem tak nestyham citat,...skoda rada by som si vas precitala...ale mam len polhodky volno na osprchovanie a uteka pre maleho do jasly... 😕
my sa mame ok pocasie je dobre az az moc horko 😎
vy ako dufam,ze sa mate vsetky ok.. pa pozdravujeme vsetkych 😵 😵

ludik
10. júl 2009

Ahojte kocky 🙂

Tak tu je opat ticho 😕

Diamand - tak ako bolo na scane?co to bude? 😉

diamand
10. júl 2009

ludik - ahoj moja, no na koniec sme sa nic nedozvedeli, teda vlastne dozvedeli - babulko je zdravucke a pekne nam rastie, ale ukazat nam co ma medzi nozkami to veru nechcelo, tetuska sa velmi snazila ale povedala ze nema sancu, ze mame naughty baby. Tak som si povedala ze pojdem o 3 tyzdne na dalsi scan na Sk, ale na koniec sme sa s drahym dohodli ze nepojdeme a ze sa nechame pekne prekvapit 🙂 , ale veru bude to dlhe cakanie

ludik
10. júl 2009

Dia-jeeeej no to je skoda,som na teba dnes myslela a vydrzis to cakanie? 🙂 ja neviem ci by som vydrzala

diamand
10. júl 2009

no kedze uz dalsi scan mat nebudem tak to vydrzat budem musiet, jedine ze by som neodolala ked budeme na sk, ale budem sa snazit, este ani pri jednom som nemala take prekvapko, tak na posledy (posledne tehu) by to bolo pekne

bludicka1
11. júl 2009

aky skaredy vikend, co sa nam tu stalo s pocasim ☹
my sme planovali Dankovi oslavu, ale nic z toho tento vikend nebude 😔

dia tak som ocakavala ze sa dozvieme a takto sa babuliatko schovavalo? Ja tomu anineverim, ze je to vobec mozne aby to nevideli...... ale ako sa vravi, co sa ma stat sa stane a mne sa to aj celkom paci mat take prekvapko 😵
hlavne prijemne tehulkovanie.

jajka aj ti troska to slniecko zavidim, ale tie horucavy a pracu v takom teple teda uuuuurcite nie! 😖
my sme tu mali teplo asi tyzden ci 2 a uz som normalne nezvladala. Tak sa drz, nejako to zvladni a ozvi sa nam obcas ak sa ti podari.... mas este sestricku na vypomoc, ci uz ste sami?? kto ma Kika? ci je cely den v skolke?

babenky kdeze ste sa vytratili!!! to vas deticky tak zamestnavaju ci s muzikmi pracujete na dalsich ratolestiach, ze si nenajdete na nas cas??