Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

kivec
30. júl 2009

Zofka, dobre robis, ze sa nestresujes s tymi tabulkovymi mierami 😉 . Tvojim detickam urcite nic nechyba a ked budu potrebovat, zacnu papat viac, ako pisala aj Monika. Inak musi to byt riadna fuska s dvojickami. Ako to zvladas?

monika007
30. júl 2009

no veru Zofka ja ta tiez obdivujem ze zvladas dvojicky, mne staci jeden nezbednik a vecer padam do postele mrtva 😉 a to by sme chceli o rok dalsie babo tak dufam ze to druhe bude poslusnejsie 😀
kivec ja tu mam naokolo par kamaratov - slovakov, cechov ale zatial nemaju deti a ani sa na ne nechystaju, takze oni by skor chodili do pubov a uzivali si slobody co ja uz mam ine zaujmy 😀 😀 😀

bludicka1
30. júl 2009

zofi ja som mala ties tu dilemu a prave preto som sa rozhodla hned otehotniet aby som mohla ist znova na matersku a byt s oboma doma. A pre mna to tak bolo najidealnejsie. Zobrala by som teraz este 1 aby som bola s nimi vsetkymi doma a venovala sa im a potom uz od 3 rockov je skolka ako tak zadarmo pre najstarsieho a platit skolku pre 1 sa da zvladnut. Hlavne ked sa vratis na part-time. Ja budem platit skolku len za 1 den a to vobec neni take zle a oplati sa mi robit ;o)
Uz sa veeeeeeeeeeeelmi tesim na fotecky, lebo ja som ich vzdy premeskala a ani raz som ich nevidela, tak daj aj nejake ked boli este drobucke, ako sa menia 😵 😵 😵

bludicka1
30. júl 2009

kivec dakujem....ja pracujem ako zdr. sestra v nemocke, a moj prvy den bol na novom oddeleni, kedze stihli moje oddelenie zatvorit kym som bola na materskej 😅
Co sa tyka stretka, daj vediet ak by si niekedy zabludila do Birkaca a stretneme sa a ak sa bude niekto chciet pridat, tak sa prida 🙂
Ja som dnes stretla dalsiu Slovenku co je v UK uz 14 rokov, vzdy na niekoho natrafim.....

Inak aj ja obdivujem zofi a vsetky mamicky co maju dvojicky a viac, mne teda prve babo dalo riadne zabrat, hoci teraz z 2 je to uz omnoho jednoduchsie a aj ta vychova pri druhom je omnoho lahsia. Uz som vedela ako na to a nebola jeho otrokom... potom aj lepsie spinka, zahra sa s tym druhym....

monika007
30. júl 2009

bludicka ja by som sa hned pridala 😒 😒
no ja sice tiez dufam ze s druhym to bude jednoduchsie, ale je pravda ze mensi ako dvojrocny rozdiel by som asi nezvladla takze aj ty mas moj obdiv ze to takto super zvladas 😉

bludicka1
31. júl 2009

monika 2 rocny rozdiel tu bude ani sa nenazdas..... aby ste zacali na tom pracovat... 😉

monika007
31. júl 2009

no ved uz sa na tom zacne pracovat v najblizsich mesiacoch 😀 😀 😀

zofa
31. júl 2009

Ahojte kocky,
Bludicka ja som tiez zdravotna sestra 😉 Keb boli babulky na nedonoseneckom, tak ma nahovarali aby som k nim prisla robit aspon na part time, lebo maju hrozny nedostatok sestier. Mohla by som tam robit len cez sob. a ned., takze by som robila 24hod.tyz., to neni az take zle a nech si aj daddy uzije zabky a zisti, ze materska dovolenka neni dovolenka 😀
Kocky neni to take hrozne s dvojickami. Ja si to teda uziva poriadne, ved sme na ne aj cakali 5 rokov 😠 🙄 😉
Nema mi kto pomahat som na ne sama. Muz robi 7 dni v tyz., takze je s babulami tak 2 hod. denne.
Prave preto by som chcela ist do roboty, nech aj on ma volno. No volno ako volno 😀 😀 😝
Babule su zlatucke, uz vnimaju jedna druhu a ked spustia rozhovor mam dost. A ked lezia pri sebe tak sa drzia za ruky alebo sa po sebe valaju. Len teraz maju divne obdobie lebo nam idu zubky, teplotujeme, hnackujeme, no mame o zabavu postarane. Jednej uz vysiel jeden zubok ale druhej nie a nie sa prerezat, uz par dni ma biele dasienko ale stale nic, mrchan zubaty nechce sa mu.
Ja este rozmyslam nad jednym babom, chcela by som este chlapceka ale muz si neni isty, ci chce este jedno, vraj je uz stary na dalsie dieta 😠 Ja by som brala dalsie aj hned.

zofa
31. júl 2009

Pridala som tie fotky 😉

vilkakatka
31. júl 2009

Ahojte babulky ... nebola som tu straaaasne dlho ☹ ... a ani vas nestiham precitat ... teda, len letim ocami po riadkoch, aby som mala aky-taky obraz ...

Nic nestiham ... som ako nevesta pred svadbou ... pomaly dostavujeme, teda jeden apartmanik na prenajom je uz hotovy, tak sa vytesujem, ale nasa cas chalupky sa este dobudovava. Asi to nestihneme, kym sa drobcek narodi, ale snad oktober/november je realnejsi.Tak sa pripravujem na to, ze nejaky ten mesiac budeme musiet prezit v jednej izbe, ale snad nepomrieme 😀

Mame sa celkom fajn, len mam od doktora od 30. tyzdna nariadeny klud, ale ved viete, ze sa tu tak stresuje nad kazdym problemikom a podla mna je vela veci aj nafuknutych ... a robi sa len pre istotu 😉
Ale aj tak sa snazim oddychovat ako sa len da 😎

Adelinke sa uz poriadne rozvezuje jazycek ... je to velka betarka a plna energie po maminke 😝 ... len maminka za nou uz nestiha ....

Babullky ... ozvem sa, ak sa este bude dat a skusim nahodit nejake fotocky ...

Papa 😵 😵 😵

vilkakatka
31. júl 2009

Takze s fotociek zatial nebude nic ... lebo som len na segrinom PC a neviem, ci sa jej tu daju nejak zmensovat, ale zajtra pride domkov, tak prezistim ... papa 🙂

bludicka1
31. júl 2009

zofi bambulky su nadherne, ako velmi sa podobaju... veru musi to byt veselo, ked si zacnu stebotat.
A ty robis na detskom, ked si ta tam chceli hned nechat.
Ako to ze ich porovnavaju podla krivky ktora nie je pre dvojicky, ved dvojicky byvaju vzdy mansie, ci nie?

monika prijemne snazilkovanie 😉

bludicka1
31. júl 2009

ahoj katuska pekne ze si sa nam tu ukazala... uz sa ti to riadne krati....pridaj fotecky ak sa ti bude dat.

monika007
1. aug 2009

zofi tak to ano po takom dlhom cakani 😉 ale aj tak ta obdivujem a hlavne potom napis ako to zvladol manzel, lebo moj sice pomaha veeelmi ale teda nechat ho doma s dvojickami cely den neviem neviem ako by to dopadlo 😨 😕 😀
bludi dakujeme, ale ktovie ako to dopadne, mozeme si my planovat kolko chceme aj tak to velmi neovplyvnime 😠 😠

kivec
2. aug 2009

Ahojte zienky,
Bludicka, ak pojdem do Birminghamu, tak sa urcite ozvem. Tak ty aj zofka ste zdrav, sestry? Ja som tiez kedysi byvala ale kedze som odisla do zahranicia uz pred 5 rokmi (najprv do Rakuska, potom Irsko a teraz UK), a neurobila som si ziadnu natstavbu, tak som kompletne stratila kvalifikaciu a uz mozem robit len care assistentku aj na Slovensku. ☹ Trocha ma to aj mrzi, ale skusenosti co som ziskala v inych krajinach nelutujem. 😉 Tak mi aspon povedzte (alebo radsej napiste), ake to je robit sestru tu v UK. A na akom oddeleni robite? Ja som rozmyslala aj nad tym, ze by som si urobila skolu nanovo tu, ale neda sa, nemohli by sme si to financne dovolit. ☹ Tak len vymyslam, co so mnou dalej. Musim si urobit nejaku inu skolu dialkovo. 😒 Koniec uvahy.
Monika, aj ja ti drzim palce k uspesnemu snazilkovaniu 😉.
Zofka, ja som nestihla vidiet tvoje fotky, ale babulky su urcite rozkosne. Musi to byt uzasne, ked sa tak k sebe maju. 🙂
Aj my uz pomaly rozmyslame nad dalsim dietatkom, ale musim si najskor ujasnit v hlave, co vlastne chcem. Tak uvidime.
No tak ja frcim do roboty, mam poobednu 😝 , vecer si vas precitam.
Pekne nedelne poobedie vsetkym.

monika007
2. aug 2009

ahoj kivec 🙂 kde pracujes? a inak ja som na tom podobne tiez rozmyslam co so mnou dalej ci nejaku skolu a ked ano aku... tazke sa rozhodnut... a vlastne my sme sa uz rozhodli druhe dieta 😉 😉 lebo studovat by som asi nezvladla popri dvoch 😝

kivec
2. aug 2009

Monika, robim na jednej alternativnej klinike. Lieci sa tam roznymi alternativnymi metodami napr. kupele, masaze, pohybove terapie, art terapia, bylinky, oleje, homeopatika. Mam velke stastie, ze som sa tam dostala, je to velmi pekna praca. A ty si kde pracovala?

aliza
3. aug 2009

Ahojte,

volam sa Barbora a tiez byvame v Birminghame. Mam 4-rocnu dcerku. Mozme sa k vam pridat?

kivec
3. aug 2009

Jasne Aliza, vitaj! Ja som tu sice tiez nova, ale som si ista, ze ostatne kocky ta tiez prijmu medzi seba. 😉
Ako dlho si uz v UK?

monika007
3. aug 2009

Ahoooj 🙂
kivec to mas peknu robotu a super ze sa ti tam paci to je hlavne 😉 ja som pracovala v jednej obchodnej firme, robila som objednavky, kalkulacie a potom vsetko okolo importu a exportu... na zaciatku celkom zaujimave kym sa clovek rozkuka ale po roku to uz bolo len o strese ktory dodavatel zase nedodrzi dodaci termin 😒 😒
ale mali sme tam super kolektiv tak sa to dalo vydrzat 😉
ahoj barbora, ja som tu sice tiez nova ale baby su tu zlate takze urcite sa potesia ze je tu nova tvar 😉

aliza
3. aug 2009

Ahoj Kivec,
no, ja som tu s prestavkami uz 3 rok. Kym bola dcerka mensia a nechodila do skolky, tak som si pravidelne robila niekolkomesacne prazdniny na SK, predsa len, nie som typ-samotar a na SK som mala uz zabehnutu "skupinku" maminiek. Ale odkedy chodi dcera do skolky, cize uz rok, tak sme tu nastalo.
A ty si odkial? Tiez v UK a kde?
Inak, aj my prave rozmyslame nad druhym babom, ved dcera ide od septembra na cely den do skoly a ja by som si mala zacat hladat daku robotu. Tiez som dlho nevedela, ze co chcem, predsa len, po 4 rokoch sa mi ziadalo ist medzi ludi a mat konecne nejaku slobodu, myslim aj financnu, ale uz mam cez 30 a dcera je uplne zufala, ze je sama, ze sa nema s kym hrat, kazdy den pyta "baby sister" 😉. Tak bud vyjde babo alebo pojdem do prace...

bludicka1
3. aug 2009

kocky co tak behnut do temy slovenky v Birminghame 😉 tam to trosku zamrzlo a predsa je nas tu tak vela.... samo ze aj sem treba obcas zabehnut, ale ked je nas tu tak vela z Birkacu.... a dohodnut aj stretko by sa potom mohlo, trosku sa deti zahraju.
😵

aliza
3. aug 2009

ahoj bludicka,
bola som v teme Birmingham a tam je to zamrznute od januara 😕 . Myslela si tu?
Ja som doma stale, aj casu mame, len prave kiahnujeme, takze sa stretnut velmi nemozme. Ja byvam pri centre, Cape Hill-Smethwick, ale dlho sme byvali priamo v centre. Ozaj, nepoznas nahodou Mimu? ma dve deti, pubertacku a maleho syna a tiez byvaju v centre. Ako som si vsimla, ponukala si davnejsie ubytko v centre, mozno su to aj oni... viem, ze maju prenajom od Slovenky.

pippochiara
3. aug 2009

Ahojte baby.Mozem sa k vam pridat?Volam sa Jana a byvam v Italii...

bludicka1
3. aug 2009

samo ze hej jani, mame tu kocky aj s Talianska a dokonca je tu aj tema pre kocky z Talianska 😉
aspon sa to tu znova rozbehne, tolko novych tvari 🙂

ludik
3. aug 2009

Ahojky kocky 🙂

Pekne sa to tu rozbehlo,ja sa hlasim este stale 2v1,najradsej by som to uz chcela mat za sebou,pobolievaju a puchnu mi nohy a boli ma aj chrbat,este ze tu mam mamku a mozem oddychovat.

Aliza- vitaj medzi nami 🙂 Aj ja som z Birminghamu,kde byvate?

Bludi - ako sa mate?musim poslat Radka pre autosedacku 😉

bludicka1
3. aug 2009

ludka straaaasne som unavena z prace, nejako ma to vycerpava, hoci to neni az take namahave ako predtym, ale nemam teraz den volna. Bud som z detmi alebo praca.
Danko bol dnes na 2hodinky v skolke a pacilo sa mu, uvidime ako zajtra ide od 9.30 do 14.00 a tak dlho bez nas v cudzom prostredi este nebol, a v stredu ide na cely den od 7.30 do 17.30... je toho na neho asi vela naraz, ale uvidime ako mu to pojde.

monika007
3. aug 2009

ahojte 🙂
joooj ako vam je super ze vas je tu tak vela z Birminghamu, ja by som taaaaaaak isla na nejake stretko a vy ste vsetky daleko ☹ 😖

kivec
3. aug 2009

Ahojte maminky,
Vitaj Pippochiara.

Aliza, ja byvam v Kidderminsteri, je to asi polhodina od Birminghamu. Drzim vam palce k vyrobe ,,baby sister" 😉

Bludicka, verim ti, ze musis byt strasne unavena, praca v nemocnici musi byt velmi vycerpavajuca a potom dalsie ,,shifts" doma... 😒 Niekedy som aj rada, ze som len care assistant, ze aspon nemam taku zodpovednost ako sestra. A na akom oddeleni to robis? Inak stretko v Birminghame by bolo ozaj super. Len to zorganizovat... 😒

kivec
3. aug 2009

Monika, to si musela byt teda riadne busy v tej praci. Ako si si tu robotu nasla? Mala si to vybavene uz ked si sem sla alebo si hladala od tialto? Prepac, ze ta spovedam, ja som strasne zvedava.