Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

ludik
29. aug 2009

ahoj Lucka 21 tka je 5ka takze 4 je o cislo mensia 😉

jajaalf
2. sep 2009

ahojte kocky
po dlhej dobe sa hlasim mame sa ok..ja este pracujem asi do 10 septembra...
mam tu este svokrovcou ale uz asi dva tyzdne sa svokra stazuje ze ma kaslisko a ze aj astmu ma lebo tu jej vadi nas vzduch ze pojde domou a vezme aj maleho zo sebou.. 😠 😠 😠 uz aj hovorila,ze na buduci rok nepride lebo jej vadi nas vzduch ..to teda neviem co jej moze vadit 😀 😀 😀 vsak som muzovy povedlaa,ze ked bude vyvolavat neskor ze chcu prist ze nech jej to pripomenie... 😀 😀 😀
maly sa rozkecal ale len taliansky ..ja ked mu nieco poviem slovensky tak mi odpovie taliansky ale aspon viem ze mi rozumie...budem sa muset viac snazit na neho rozpravat slovensky..
vy ako s plienkami...ja som skusala este v juni ked sme chodili na more bez plienky ale on sa pocikal a ani mu to nevadilo vobec si to nevsimol..teraz ked ho aj posadim na serblik tak sa tam chce iba hrat nic viac...pomozte ako na neho---ako skoncim s pracou asi mu dam plienku dole a budem skusat vy co nato? napiste mi prosim do ip..lebo nemam etse cas si vas precitat dik moc..
zdravime vsetky mamicky a deturence.. 😉

liska
5. sep 2009

babule, kde ste vsetky? 😲
jaji, vy ste niekde vo velkom meste? inak my ked chodievame na letisko do Milana, tak ako sa blizime, vzdy vidno ten rozdiel v smogu a na teplomeri pekne vidno,ako teplota stupa s kazdym kilometrom 😒 takze je mozne, ze tvoja svokra ma pravdu, hlavne ked je zvyknuta na nejaky cisty vzduch od mora 😎
ste niektora v kontakte so zuzulkou? ako sa ma? uz vedia,co cakaju?
bludi, kde si? 😀

vilkakatka
7. sep 2009

Ahojte babulky ... vidim, ze nielen ja to tu zanedbavam 😝
Ja len strucna info ... este stale v kope ... ale myslim, ze sa to blizi ... sa tesiiiim na Vilinka 😵

mishka711
7. sep 2009

ahojt elen som nakukla kedisi som tu pisala ako pozeram vilkakatka to ma uz zapar jee no drzime palceky nech to mate uz zasebou a maleho pri sebe tiez sa vam to pekne podarilo dievca chlapcek nas to tiez caka snad to bude rychlejsie ako pri malom hihi 😉

bybi
autor
7. sep 2009

Jej Kati, ty si uz v 39tt??? Tak daj potom urcite vediet, ked sa narodi 🙂

Liska, Zuzka sa ma dobre. cakaju chlapca, Lucasa 🙂 Teraz sa vratili z dovolenky zo SK, boli na 2 tyzdne a posunuli jej tam termin o 2tt, tak uvidi, ze co jej tu povedia. 🙂

liska
8. sep 2009

dik za info, bybi, tak dalsi chlap, to budu boje o baby 😎 pozdrav ju a odovzdaj gratulaciu, pekne meno vybrali 😵
kati, ja tiez gulim oci,ze uz kazdu chvilu ides rodit, no co sa ten cas uz uplne zblaznil? 😲

jajaalf
10. sep 2009

ahojte
tak ja som uz od stredy doma... 😉 svokrovci odisli hned na druhy den nastastie 😀 😀 😀
liska ved ja byvam pri mori tak asi tazko jej moze vzduch vadit ...ale co s nou 😠
katka ty uz si 39?fiha to uletelo.. 😉

marosko
10. sep 2009

Prepacte ze Vam tu tak vlietnem vsetky ste z Talianska alebo aj ine staty(ked zahranicie)?Dakujem

vilkakatka
11. sep 2009

Babulky ... uz dlho slubujem nove foto ... tak kuk na FB ... tu sa mi to nechce zmensovat 😉

Pekny dnik 🙂

dia_k
11. sep 2009

kocky ak mate niektora zaujem prist na stretko Sloveniek a babatiek v Birminghame 19.9.09. (od 10.00 do 12.00) ozvite sa mi, poslem vam viac info.

jajaalf
17. sep 2009

ahojte
no tu je ticho a to som sa tesila ze som skoncila robit a budem mat viac casu sem nakukat a tu nic..
mam tu teraz maminu vcera skoncila pracu a bude chvilku u mna a neskor uvidime ci pojdmee aj my na sk alebo pojde domou na buse...
vcera sa kiko vypytal na zachod ze chce kakat no ale dnes uz na to zabudol... ☹ skusala som mu dat slipy ale plakal ze nie a nie 😒 pocikal sa 3x no neviem co s nim,... ☹

beusa
18. sep 2009

ahojte, tu je ozaj tichooooo 🙂 kde ste vsetky?? 😀

jaja, a od kedy vas kiko chodi na nocnik??? my sme nasho tiez skusali posadit, ale on vobec nechce, ked bol mensi tak sa aj par krat vycikal aj vykakal ale teraz vobec...ani len sadnut, a moji rodicia ho stale nutia aby si tam sadol a cikal, zevraj ja som mala 1 rok a uz som pekne sedela a pytala sa na nocnik...ale teraz je to asi celkom ine... 🙂

jajaalf
18. sep 2009

juj beus ten moj veru tiez ked bol mensi sem-tam si sadol a sa vykakala le teraz ani zanic...

vilkakatka
21. sep 2009

Ahojte babulky ... tak sa uz hlasime ako 4-clenna rodinka 😉

Porod bol super ... krasny prirodzeny, bez akychkolvek medicinskych zasahov ... a rychly 😵
Do nemocky sme prisli o piatej poobede a o pol deviatej bol uz Vilik na svete.

K porodu som pouzivala len homeopatika a mojho manzelika 😀, no a od soboty sme uz domka 🙂
Zopar foto je na FB 😉

diamand
21. sep 2009

jeeeeej Kati gratulujem, hned idem pozriet foto na FB

beusa
22. sep 2009

aj my gratulujeme 🙂

zofa
22. sep 2009

Katka gratulujem 😉

jajaalf
22. sep 2009

aj my sa pripajame a gratulujeme... 🙂

bludicka1
3. okt 2009

katuska aj my gratulujeme!!!

ja sa dnes pokusam o stretko slovenskych a ceskych deticiek v Birminghame, tak som zvedava ako nam to pojde

bludicka1
4. okt 2009

kocky stretko bolo super, mozete si pozriet fotecky na FB dana.bowcott. Deticky sa zahrali a mamicky s tatinkami poklabosili...😉 uz sa tesim na dalsie o mesiac. Ak mate chut pridat sa ozvite sa 😀

jajka, to je super ze sa ti Kiko uz vypytal, ak sa mu znova tak zadari, len ho chval do nebies aky je on sikovny a velky chlapec a uz nenosi plienocku ako babatka.... uvidis coskoro sa to rozbehne. Ak mate este pekne pocasie nechaj ho behat len tak naholo 😉 uvidis coskoro bude na nocnicek pripraveny

liska tu som, ale boli sme na tyzden domka a potom sme sa nevedeli nejako zabehnut do programu a organizovala som to stretko a nejakosik toho bolo na mna privela a zanedbala som vas..... 😔

teraz mam deturence chorucke, tak mame trosku tazsie obdobie ale hlavne mi zacina vadit ako je Danielko zatazeny na tatinka. Mozno tym ze je chory sa to este zvyraznuje, ale cely den len daddy love, daddy love a vesi na nom ako taky cecek. Vsetko len daddy to spravi, nie mami ☹
Dufam ze ho to prejde, bo ked bude drahy v praci, neviem ako to zvladneme.

Ejko je ties soplavy, ale on je taky smejko, jemu to vobec neprekaza. Lieta ako raketka a hlavne hore a dole po schodoch sa mu paci... je to riadny sibalko.

Tak kocky ozvite sa ako sa vam dari a co chrustikovia ako rastu, posluchaju a neposluchaju... ake maju teraz muchy...😉

jajaalf
5. okt 2009

ahojky
my sme od 26sep. na slovensku 😉 pomaly sa nam to krati 😢 co uz
dani vy ste tu boli?zase sme sa nestretli skoda hadam sa nam to niekedy podari...
s nocnikom sme nejak aj skoncili..lebo maly ze ide kakat a ako som ho posadila na nocnik tak sa zatal a nie a nie a ani do plienky tak som to nehala tak bojim sa aby sa nejak nesekol a nekal,ze sa boji...

bludicka1
5. okt 2009

jaji neboj ked bude pripraveny, pojde to raz dva. Ako vravia do 3 rockov ma cas.

my mame maroda, zapal uska a hrdielka ☹ tak Danielko pekne berie antibiotika 😔 uplne je zniceny 39 teplotky

diamand
5. okt 2009

ahoj bludi - pozerala som fotky a muselo byt super, skoda ze ste tak daleko od Londyna, inak by sme urcite prisli aj my. Danielkovi zelam skore uzdravenie.

Nasa Charly zacala chodit minuly tyzden do skolky, kedze mne opat zacala skola, chodi na 3 hodinky 2 x do tyzdna a zatial to zvlada v pohodicke, dnes vraj trosku plackala, ale aj to myslim ze o chvilu prejde. Charly uz je na stastie von z plienok od zaciatku augusta a zvladli sme to na moje prekvapenie velmi rychlo, myslela som ze to bude trvat dlhsie.

jajij - uzite si zvysok dovolenky

bludicka1
6. okt 2009

ahojky dia, aj u nas to s nocnikom islo po 2 rockoch dost rychlo, len kym este nemal 2 rocky sme sa zbytocne trapili.... oni deticky musia byt ready. Potom to ide rychlo.
Super ze Charly tak dobre zvlada skolku. je sikulka.

Hej stretko bolo super a prave preto, ze sme tak daleko od londyna som sa pokusila o nieco tu, bo tam k vam na toho Slovacika je pre nas na 2 hodinky pridaleko.

Teda kocky vsetci 3 chlapi su na antibiotikach 🙄 🙄

dadulka2000
7. okt 2009

caute babulky
no ako sa vam dari?
my sme boli na slovensku 3 tyzdne (popri inom to bola dost stresujuca dovolenka - otec mal mozgovu prihodu a stale to vyzera biedne)
a uz sme spat a ja sa zabehavam v pracovnom procese
nastastie nie na dlho - v sobotu letime na 10 dni na Majorku,....
co bludicka,.... vybrali ste si nakoniec nieco aj vy? ja to tam omrknem a potom podam hlasenie 😀
dia - ako pozeram ty to uz mas pomaly "za par", vsak?? 😉

bludicka1
7. okt 2009

dadi je mi luto tatina a dufam, ze sa mu aspon trosku polepsi.
My sme tak dlho vymyslali, ze sme to nakoniec nechali na last minute, tak uvidime ci nieco nakoniec na poslednu chvilu najdeme. Hoci letiet s infekciou ucha by nebolo najlepsie a tak je dobre ze sme nic nebookli. Uvidim ako sa budu chlapi mat a podla toho vyberieme.
Dadi omrkni to tento rok a na buduci pojdeme uz naistotu 😉

diamand
7. okt 2009

caute,

bludi - ved aj ja to mam dost daleko na slovacika, takze tam tiez nechodim, ale nas sa tu dost bab spoznala cez konika tu v mojom okoli, tak vzdy raz za mesiac sa pekne vsetky stretavame a dokonca sme chceli spravit karneval na halloween ale trosku neskoro sme sa spamatali, takze na buduci rok. Dufam ze sa chlapom coskoro polepsi

dadulka - veru uz sa to krati, uz nech to mam za sebou, ale ved ani ty za mnou moc nezaostavas, a veru tu Majorku ti zavidim aj ja by som isla, ale nam teraz hrozi dovca az v lete

bludicka1
7. okt 2009

snad sa nam este niekedy podari znova stretnut u Sosky, to mame tak na 2hodinky cesty a chalani su uz vacsi a do leta budu uz chlapi. Tak to by aj mohlo ist. Teda ak sa na to Soska podda....
dia a ak nie v UK, tak snad niekedy v lete sa stretneme v Seredi 😉

Danko bol dnes cely den na paracetamole a veru bol o mnoho lepsi a antibiotika asi ties zaberaju. Hoci este obcas povie ze ho usko boli ale pokladik stale opakuje, ze mu Dr dal medicinu a usko bude lepsie 😅
Len tak dalej a do tyzdna sme snad z toho vonku... teda kym na nas nieco ine nanalezie 🙄

jajaalf
17. okt 2009

ahojte
tu nikoho a to som sa bala ze vas neprecitam..moc casu niet ale aj tak nakuknem..
my sme uz spat v it..doma bolo super ale strasne rychlo to ubehlo...
maly zacal z jaslami celkom dobre.