Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

bejby191
7. okt 2010

hladam mamicky v newport south wales, je tu nejaka ? tak na pokec a na kocikovanie

mikailla
7. okt 2010

Zienky a niekto z casti Wilthshire alebo okolie ? 😉 😉

matkaaf
22. okt 2010

ahojte baby-prosim o pomoc-prisla som za priatelom do anglicka,ale ten ma v zapeti opustil ☹ a kedze som oz presla siedmi mesiac,a mam rizikove tehotenstvo,nemozem sa vratit na SVK,tak by som chcela vediet,ze ked tu porodim,ci mam narok na nejake financne prostriedky,kedze som tu nikdy nepracovala a ani si neplatila nijake poistenie-vopred DAKUJEM za pomoc
Som v zufalej situacii-prosim,ak mi niekto vie pomoc,pomozte mi 🙂

ywushqa
15. nov 2010

Ahojte kocky, my byvame uz 5 rokov v Harlow - Essex a vo februari sa stahujeme do Bristolu. Je tu niekto odtial? Iva

vanniekerk
24. mar 2011

Hladam mamicky na stretko - sev. Londyn. 🙂

janulka2631
1. jún 2011

je tu niekto z okolia Plymouth?

kaciatko100
21. júl 2011

@janulka2631 Ahoj, ja som priamo v Plymouthe🙂)))

zuzannam
23. júl 2011

Ahoj,

odchádzame do CZ s manželom ktorý tam bude pracovať a ja som ešte na RD. Viete mi niekto poradiť ako s malým čo sa týka prihlasovania do ZP a so mnou tiež ZP a SP ak chcem ešte byť s ním doma? Nechcem ho "doniesť" do cudzieho prostredie a hneď ho dať aj do haslí...

Ďakujem.

darksky
23. júl 2011

@kama ahoj, ja uz nebyvam,ale moja sestra ano

slavka1212
14. okt 2011

@ywushqa ja som z cambridge ....poznam Harlow 🙂

zlatusik2
24. jan 2012

@ywushqa

ahoj,my sme sa pristahovali do Bristolu v septembri...Byvame v Stoke Gifford,kde si ty?ozvi sa,mozme pokecat pri kave..... 😉

mamculka
24. jan 2012

Ahojte nájde sa tu niektorá z tunbridge wells? 🙂

eri28
25. jan 2012

@zuzannam do je cesko, ja som zila v brne, ziadny problem zo sr sa odhlas, a v cechah, ked mas adresu hned nabehnes, na ich poistenie
asi je dobre ist aj na cuzinecku policiu, a prihlasit pobyt, ale inac ziadny problem, milujem cechy.............teda republiku 😀 😀 😀 😀

tehulka_mk
21. feb 2012

Ahojte zienky,chcem sa opytat,ako sa riesi takyto pripad.
V juni rodim na SR,po sestonedeli pojdem na kontrolu k dokymu,a akonahle bude vsetko v poriadku,balime kufre a ideme za priatelom do Madarska.Lenze neviem ani kde zacat s vybavovanim,tak sa na vas obraciam,ak niektora z vas ma viac skusenosti a dokaze poradit.
Moje zakladne otazky su asi taketo.
1.Bolo by lepsie,ak by sme sa este na Slovensku vzali?Aby slo v Madarsku o zlucenie rodiny? - priatel je tiez Slovak, pracuje tam druhy rok, ma tam prechodny pobyt,ja som zatial na Slovensku az do konca sestonedelia.
2.Ake papiere budeme potrebovat zo SR,aby mi v Madarsku davali rodicovsky prispevok?Lebo su tiez EU.
3.Pred odchodom do Madarska mam odovzdat karticku poistenca-aj moju,aj dietata?
Ach,vobec si neviem rady,prosim pomozte.

aless
10. mar 2012

ahojte kocky
nenajdem tu niekoho z londyna, okolie Brent Cross?
Dakujem 🙂 .

kattus78
12. mar 2012

Ahojte baby,

Ste tu niektora z okolia Romfordu alebo Essex?

🙂

gracelea
9. apr 2012

@kattus78
ahoj.no my sme Ilford

katkarina
20. sep 2012

Ahojte,
Je medzi Vami aj maminka ktora je sama?
Pripadne taka, co uz do zahranicia odisla sama aj s dietatkom?

bejby191
17. okt 2012

Tak uz 22 tyzdnov, ale este dlho do februara. len teraz sa neviem rozhodnut kde budem rodit ked take svinstvo sa deje v britanii. mam stoho depky. nejake mamicky v britanii co sleduju pribeh Ivanky Boorovej?

zumasi
18. jan 2013

@slavka1212 nasla som tu starsie spravy ohladom toho ze ste v cambridge.. my sa tam chystame zaciatkom leta. ako ste spokojni?

martinak245
14. sep 2013

ahojte! najde sa tu niekto z Bracknellu?Dakujem. 🙂

erika_rika
23. sep 2013

niekto z Harlow?

njonja
23. sep 2013

@tehulka_mk ahoj, ja ti mozem povedat len to,ako som to riesila ja - rodit som sla na Slovensko, cize som si vsetko vybavovala, ako ostatne mamicky, co sa tyka porodu.
Svadbu sme mali v nemecku, lebo muz je cudzinec a byrokracia je tam mensia ako na Sk. Ale ak j eSlovak, tak je to pre teba jednoduchsie sa brat na Sk.
Musis sa prihlasit v zdravotnej poistovni v madarsku, socialne tiez. Tym padom treba odovzdat poistovacie karticky na Slovenksu - tvoju aj dietata. Davky by si mala dostavat v madarsku, len to neviem presne, ako to ide. V nemecku to ide cez muza, ale my nedostavame nic, tak to ti netusim povedat. Mne svojho casu na uradoch u nas hovorili, ze mi daju potvrdenie, ze tu nic nepoberam a to by trebalo ukazat na uradoch v danej krajine. Ale zavisi to od danej krajiny, ake ma poziadavky.

zuzanap84
14. mar 2014

@martinak245
Ahoj, ja byvam v Bracknell. Mam 4 1/2 mesacnu dceru.

martinak245
16. mar 2014

@zuzanap84
Ahoj, ja mam 20 mesacneho chlapceka.byvam v Bracknelli necele 2 roky, no vela ludi tu nepoznam. nechcelo by sa ti niekedy stretnut?

zuzanap84
16. mar 2014

@martinak245 Ahoj, to by bolo super. Ja som teraz doma na materskej tak mam cas skoro stale. Co tak sa stretnut niekedy tento tyzden?

martinak245
17. mar 2014

@zuzanap84 ahoj, jeeej, to by bolo super. 🙂 Tento tyzden mam vcelku toho dost. Ja som childminder (straram sa o deticky) a vo stvrtok mi ma prist kontrola tak sa na nu pripravujem. ale v piatok by som mala byt free. alebo buduci tyzden mozem hocikedy (viac menej). kde v braknelli byvas?

zuzanap84
24. mar 2014

Ahoj, tento tyzden by bolo super ak mas cas. Daj vediet kedy a kde. Ja byvam na Bullbrook. Odkial z Bracknellu si ty?
Dufam, ze minulotyzdnova kontrola ti dopadla dobre. Tak zatial

erikaaaa4
20. jún 2015

ahojte niekto na Novom Zelande alebo San Franciscu?