Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

lara1znk
23. máj 2008

bybi, vy ste v tom stahovani uz profici, to je uz druhykrat v celkom kratkom case, nie? 😉
potom das nejake tipy ked to pride k nam, asi buduci rok niekedy by sme sa chceli

to stretko znie super, aj s nasimi chlapmi, vsak? my tu nie sme v juni tak radsej by som bral jul, to zatial mame volny k azdy vikend
uz aby sme to zacali aj planovat, teda je to na soske, kedze ona bude hostitelkou 🙂

mne Christianko nejako strajkuje so spanim tento tyzden, zvykol spinkat rano pol hodku a potom okolo obeda aj 2 hodky, tak som si na to zvykla a tento tyzden ledva spal
no dnes akurat ked mame NCT stretko u nas tak je z neho velky spachtos a kamosov si ani poriadne neuzil,
takze budem musiet vymyslat nejaky program pre nho na poobedie

zuzi, v nedelu l etite domov? ide sami ci aj ocinom?
my letime buduci piatok

aj u vas je take divne pocko, pod mrakom, sem tam kropne, nevyzera to na dobry predlzeny vikend

bybi
autor
23. máj 2008

Lari, my sme vedeli, ze sa budeme tak skoro stahovat, lebo s tymto domom to bolo vsetko strasne na rychlo. A aj tak sa mojmu stahuje firma uplne do ineho mesta, takze pojdeme byvat tam a bude to mat aspon do prace na skok 🙂

MNe dnes Zarka doobeda spala skoro 2 hodiny 😕 No teraz je uz asi zase unavena, lebo je nejaka podrazdena, tak ju idem skusit uspat 😉

A vikend ma prsat, tak budeme asi balit s drahym, nech potom toho nie je vela 🙂

ninuska
23. máj 2008

cavesko babule
nemala som 2 tazdne internet 😠

ahoj lari tak si konecne zakonovala trochu ...nechce sa mi citat dozadu tak neviem ako dlho uz pises....

moje miminko ma 5 cm som v 12tt....neviete ako si mam zmenit pas ?? nejako mi to nejde....
inak u lekara ine kafe ako v nemecku ....najprv ze planovany cisarak teraz ze to sa uvidi ...zacnete rodit ..a uvidime ...som s toho na prasky lebo presne toto som nechcela a lekar v nemecku mi radil ze nech to neskusam lebo inak ako cisarskym neporodim 😢 tak neviem co mam robit ....porodnika tu nepoznam nijakeho a do prahy je to 50km sa bojim ze ked to pride necakane nebudeme stihat vraj pri druhych detoch je to ovela rychlejsie ten proces ..tak neviem asi budeme musiet podplacat ..nejake alternativne porody sa len pousmial a asi si pomyslel ze jaka fajnovka 😖

inak sofinke idu horne zubky ma cele fialove dasienka a velmi zle v noci spava dava mi to vsetko dobre zabrat 😒

zuzula
23. máj 2008

ninus moja zlata, to ti verim ze je toho dost a urcite aj tehotko ta vycerpava ja som bola prve 4 mesiace strasaasne unavena...fakt klobuk dole vsetkym maminam co sa rozhodnu mat dalsie dietatko tak skoro. teda viem ze sa niekedy pritrafi aj ked sa neplanuje ze ninus 😉 a zvladla by som to aj ja ale veru ja si este radsej pockam...aspon kym sa mi bude vediet Adamcek aspon 5 minut sam pohrat. 😅
ninus a do porodu este daleko, bohvie kde/kedy budes rodit tak si este nerob tazku hlavu!!

no mne Adamcek dnes spal za cely den len hodinku cez obed, potom sme boli cele poobedie na ihrisku a na kave a cestou domov podriemal v kociku 15 minut a to je vse..ale teraz uz zalomil tak hadam prespi pekne celu nocku 🙂
Peto isiel na judo tak idem aj ja podoplnat adamkovu pamatnu knizku dobre ze o tom pises Lari este mi chyba opisat narodeninovu party...a fotky treba vyvolat ale na to neviem kedy budem mat cas... 😀

lari v podstate aj mne viac vyhovuje jul lebo v juni mame vacsinu vikendov uz program...vy idete teraz uz do toho Chorvatska?
ja letim s Adamkom sama teraz v nedelu a vratime sa ten dalsi pondelok takze tyzden...a mam uz teraz plny program!! same stretka stretka stretka.... 😵

lufia
23. máj 2008

ahojky

ninus no si viem predsatvit ako ti je ☹ musis byt poriadne unavena-viem co to je ked dietatko dobre nebuva ale ty si ktomu este aj tehu ale neboj urcite bude vsetko ok 🙂 drzim palceky
a kym prides k porodu tak sa to snad vyriesi a budu predsa brat do uvahy co im vravis.predsa ak ti tvoj lekar jasne povedal ze sa ani len netreba pokusat o normalny porod tak snad nebudu taki sisi ,ze budu robit opak...

baby ked spominate knizku tak ta Christianova je teda dobre zanedbana 😅 kazdy vecer si vravim ,ze sa musim do toho pustit ale dakosi nikdy nieje cas 😀 ja tam nema este ani len fotky z vianoc
tiez ako lara vsetko rychlo zapisem do kalendara 😀

zuzi akurat som sa chcela spytat ze ci budes domka aj cez vikend lebo mne by sa dalo len vtedy prist(aby ma mal kto doviest kedze som lenivec a vodicak je v nedohladne 😀 )ale ako tak citam tak si uz plna?

kati kde si?kedy to odchadzate s uk?

ozaj este ktym veciam na SK..ja to nechapem ze tu je to este aj drahe a ten vyber pre deti???hruza
esteze muzik spravil zasobu aspon do 2 r. 😀

baby to stretko vam tak zavidim ale zas sa budem hroozne tesit na foto 😉

bybi
autor
24. máj 2008

Dobr

bybi
autor
24. máj 2008

Nejako mi to neplanovane odoslalo 😅

Tak este raz, dobre ranko kocky 🙂

Ked uz o tych stretkach rozpravate, tak ja som planovala nase ked budem na SK a Lufi ked si vravela, ze cez vikend, tak moze to byt takto predbezne 2.augusta? Oslavime spolu aspon Zarkinych 10 mesiacov 😀 A mam uz aj miesto, to vam napisem, ked odsuhlasite datum 😀 😝 Dufam ze vam to vyhovuje, lebo to je jediny vikend, kedy budem v MT. Potom uz oni pojdu do FRA a ja v nedelu do TT 🙂 Tak tam len na 4 dni pojdem, aby sa nepovedalo 😉

Ninuska, no neviem co na to povedat. Ale u nas vzdy skusaju najprv prirodzene, neviem preco 😒

bybi
autor
24. máj 2008

Zuzi, teraz som si pozrela Baby Queen, no nema to chybu 😀 😀 😀 Zlate su ozaj 😵

vilkakatka
24. máj 2008

Dobre ranko babulky 😉

Ninuska ... posielam vela energie, nech to spolu so Sofinkou a manzeikom zvladnete. Ja ked si predstavim moje prve tri mesiace tehu, tak si ani neviem predstavit byt teraz hned tehulka (aj ked po brusku tak trosku uz tuzim 😅 ) ... ja som spala aj po stojacky ... a este sa netrap nad porodom, to budete riasit neskor, teraz sa pen pekne o seba staraj (teda ked ti to Sofinka dovoli) 😉

Lufi, tu som! Este stale balim 😀 S Adelinkou letime 3.6. 😵

Bybus ... ja som za stretko!!! Rataj so mnou a s Adelinkou a mozno aj s manzelikom 😵 Uz si to pisem do diara 😀

jajaalf
24. máj 2008

ahojte

uz mame druhy den krasne tak sme boli trosku pri mori..aj ked kiko nevydrzi viac ako hodinu tam byt potom uz ho to taha do vody a ta je este studena...povozili sme sa aj na bicykli a sa mu paci 😵 😵

dakujem vsetkym za gratulacie aj ked moje narodky ako keby ani neboli 😢 muz mi len zablahozelal a ja som cakala nejaky darcek a nic.povedal,ze nemal cas 😠 a kamosky tiez volala som ich na zmrzku a ani jedna nemohla ist..aj ked tu boli dva dni skor a doniesli mi darcek..tak som bola sama s kikom ..to bol moj narodeninovy den 😢

lufia
24. máj 2008

Ahojky

jaji prepac my ja som dakosi nepostrehla,ze si mala narodky...tak dodatocne ti prajem vsetko len to najlepsie a nech ti Kiko robi len radost 🙂 🙂
mrzi ma ze muzik na teba tak pozabudol ☹ zasluzil by si po zadku 😠
snad ti to vynahradi neskor ked bude mat viac casu 😉

bybi ja som za.sice august je este daleko ale urcite sa prisposobym pokial je to vikend tak my to len a len vyhovuje 😵 hrozne sa tesiiim

kati to balenie je uzas coo? 😠
a tesim sa aj na vas 😵 Christian bude mat co obzerat 😀 4krasne babske 😵

zuzi videla som foto krasne 😵 a vy mate zas novy kocik??a aky je zaujimavy 😉 co je to zac?

pekny dnik vsetkym 🙂

lara1znk
24. máj 2008

ahojte kocky,

ninuska, asi vsetky vieme ake takze su prve 3 mesiace tehulkovania, ale to rychlo zletia a potom uz bude len lepsie, pamatam si na ten velky naval energie tak v strede a potom ku koncu to uz je babo skoro na svete tak ta unava a nepohodlie sa kompenzuje tym nadsenim a nakupmi. 😵
o porode som ti pisala to IP tak sa nejdem opakovat 😉

jajka, tak to ma fakt mrzi ze si nemala taky super narodeninovy dnik ako si cakala, aspon my sme tu na teba mysleli. ti chlapi ti maju niekedy na rozume vselico, treba len trpezlivost a sem tam im narodky aj pripomenut a hlavne ten darcek. 😀

katus, takze este mas nejaky ten tyzden, tak si to tu uzi, este pokup co sa da. 😀 a ako prenesiete celu vasu vybavu odtial? to si ani neviem predstavit
ja mam problem sa pobalit ked ideme s malym k nasim tak na 2 tyzdne. 😀

zuzi, my ideme teraz s malym sami a Guy pride o tyzden a potom ideme na dovolenku od 11. juna, takze tam oslavime aj nase svadobne vyrocie. tesim tesim 😵 babysiterov mame tak super

a musim aj ja pochvalit to super video Baby Queen. Dokonca aj Christiankovi sa to velmi pacilo, vycarilo mu to riadny usmev na tvaricke. 🙂

tak pekny vecer kocky,
ja som vyslala muza do Tesca na velky nakup a potom do Homebase kupit nove BBQ a nejake kvetinky do zahradky. Ja idem pozbierat pradlo atd.
Potom by som chcela ist este plavat a potom uz len relax pri telke.

jajaalf
25. máj 2008

ahojte

dnes tu je nejak ticho 😕 asi vsetky vykendujete 😅

nam sa dnes zamracilo tak sme nesli na more,ale na bicykli sme sa boli previest...

katka ako ide balenie?ako to vsetko odnesete? 😨

zuzi tak video sa pacilo aj kikovy 😀 😀

zuzula
26. máj 2008

ahojte kocky 😵 , tak uz sme na slovensku a uzivame si krasne teplucke pocasie 😵 a rozmaznavanie od rodinky, adamko je samozrejme obdivovany stale sa predvadza ukazuje co vsetko vie a uziva si pozornost az sa bojim ze mi ho rozmaznaju ale hadam za ten tyzden nestihnu 😅

inak ten let sama s malym to bolo o drzku 😔 🙂 , Adamcek nespal ani minutu na letisku v Londyne, ani v lietadle ani na letisku v BA stale sme len pochodovali vsetko obchytkavali cele lietadlo presli 25x hore dole zoznamili sa so vsetkymi cestujucimi aj letuskami, na letisku ked sme vystupili a kym ja som rozkladala kocik Adamko mi zatial vyliezol po schodikoch naspat do lietadla 😅 v letiskovej hale vyliezol na ten pas s batozinou za jednu sekundu co som sa ja otocila...takze som potom bola ako vypluvnuta zuvacka 😀 nastastie v trencine mam kopec babysitterov takze som si oddychla na slniecku 🙂 vcera bolo 25 stupnov a dnes ma byt 26

pekny dnik kocky!!

ninuska
26. máj 2008

cavesko babulky
vidim ze tu lietate o 100 - 200 na slovensko atd. 😀 tak ste ma navnadili ze neviem ci nekukne letenky do bratislavy s prahy a pojdem sa domov zo sofiou napapkat jahod aj hrachu aj ceresniiiiiiiii jajjjj teraz dozreli potvori

baby dakujem za podporu ale nemozem sa az tak stazovat ved ked si predstavim ze bludicka ma doma danka a je tehotna a este chodi do prace tak to co mam ja je brnkacka .....mna len zoziera ten porod a lekari tuna a vobec ale to sa vsetko vyriesi postupne .

lari a kam idete na dovolenku ??? my tiez rozmyslame kedze uz nekojime a papame vsetko co je jedle a to je pre sofiu vsetko co najde momentalne 😀 tak by sme si to tiez radi niekde uzili

lara1znk
26. máj 2008

ahojte babky,

zuzi ty nedrazdi s tym peknym pocasim, nam tu prsi a prsi, cely Bank Holiday vikend bol taky o nicom
ale aspon sme si ho uzili rodinka po kope
uzite si dovcu doma a neboj sa, za tyzden ti ho nerozmaznaju a ty si aspon trosku daj pohov, nech teraz sa nim behaju ini 😉

ninus, ideme do Chorvatska, akurat som pozerala na nete ze je tam 30 stupnov tak super, len nech to vydrzi

my letime domov v piatok, tak ja uz pomalicky balim, mam toho dost,e ste aj na tu dovolenku

ja som dnes mala super masaz v Clarins studiu na masaz tela, darcek od muzika, tak som si to krasne uzila, bolo to fantasticke, zislo by sa aj castejsie 😵

inak ma vcera chytila choroba, dufam ze to rychlo prejde, mala som teplotu atd., snad do piatku budem fit

ako ste prezili predlzeny vikend?

soska, co ste nakoniec podnikli s rodicmi?
kati, pobaleni?

pekny vecer, my ideme pozerat Desperate Housewifes, co sme si vcera nahrali tak som zvedava co noveho

bybi
autor
27. máj 2008

Dobre ranko kocky 🙂

Zuzi uzite si dovolenku a poriadne si oddychni. A na letisku si to mala naozaj vesele 😅 Ale mam pocit, ze mna so Zarkou caka presne to iste 😅 😝 Tiez nikde neobsedi, stale je v pohybe 🙂

My sme mali aj napriek pocasiu pekny vikend, moj bol po dlhej dobe doma a nie v robote, tak sme si ho uzili ako rodinka 😵 Zarka sa uz stavia vsade a vcera sa dokonca postavila tak, ze sa oprela o nasho hava. A ten chudak drzal, kym sa nerozhodla, ze pojde zase trosku dalej 😀

Dneska uz ma byt pocasie lepsie 🙂 My mame group, tak sa Zarka snad trosku vysanti 🙂

Pekny den vsetkym 😉

vilkakatka
27. máj 2008

Ahojte Babulky a vsetky deticky 😉

Tak uz len tyzden a bude zo mna Liptacka 😵 ... ale tesim 🙂
Hadam vo stvrtok este vybehnem na nakupy 😀 ... nech sa vysantim dosyta 🙂
Uz mam skoro vsetko zbalene ... aj v kuchyni uz mame len dva taniere a dva pohare 😝 😀

Adelinka je dobrucka ... ako vecer dokrmujeme UM (vypije mi cca 100ml), tak potiahne do 3-4 a potom je hore o 7-8, takze sa vytesujem ... ale nie moc, aby sa to teraz nezhorsilo 😎

Zelam pekny dnicek 🙂

lara1znk
27. máj 2008

ahojte,

kati tak si to tu este vychutnaj, aj ked to pocasie ti urcite chybat nebude, ze? 😀

bybi, vy ani choditko nepotrebujete, vyzera to tak za havan posluzi na vsetko 😀

u nas poprchava, poobede sa vraj ma vycasit, som zvedava

my by sme sa mali st retnut s bludi dnes

pekny den

ninuska
27. máj 2008

cavino
lari tak pozdrav bludi odo mna 🙂 ze ted aj ja som tehu ved neviem ani v kolkom je mesiaci

tu je superske pocasie asi pojdem zo sofiou k rybniku je tu taky cesky chalani tam skacu z mostika do vody 😅 pojdem pokukat a sofia sa vyhadze dosyta z kamenov lebo to je najlepsia cinnost momentalne

kati tak uz je to tak daleko balite zdvihate kotvy ja to nechcem aspom 5 rokov zazit my sme este stale v kartonoch kedze nemozem nic zdvihat a muzik chodi domov neskoro

lara1znk
27. máj 2008

ninus ahoj, akurat sa chystam ti odpisat na IP, konecne

no a drobec sa prave zobudil, tak asi neskor

super ze mate pekne pocasie, sa uz tesim na Sk ze si konecne uzijeme leto

soska
27. máj 2008

ahojte babule, tak sa po case ozyvam 🙂 venovala som sa nasim, tak som nejako nestihala 😅
No teda posledne dni pocasie naozaj otras, tak sme ani nikam moc nesli.

Lari ,neuveris, ale v sobotu sme boli nakoniec v Birmaci 😅 Aj som na vas myslela, ze sa stretneme, ale potom mi doslo, ze to vobec nestihame a nechcela by som nechat nasich so samymi anglicky hovoriacimi ludmi, to by nebolo moc taktne 😒 Boli sme v tom Black coutry museum, bola si tam uz? Bolo to celkom fajn, tam sme stravili doobedia, poobede sme boli u rodiny na bbq a potom o takej 5 uz zase trielili domov.

V nedelu sme boli trochu hrat golf- aj ked len na odpalisku, drahy si kupil vystroj a tak sme museli ist- dazd nedazd 😀 ale bolo dobre, aj Marco bol na vzduchu7, nakoniec ani tak neprsalo😉

Este sme nieco nakupili a tak posledne dni a teraz mi je uz smutno, aj ked nie vzdy to bolo jednoduche, kombinacia rodicov a manzela, co nehovori po slovensky, nie je asi vzdy najlepsia,....ja som sa snzila vyhoviet vsetkym a vsetci tiez, ale ked sa vsetci podriaduju a robia ustupky, tak nakoniec to mozno nie je najlepsie...no proste.. 😔

Bybi, Zarka je podarena, ked robi taketo pokroky😉))

Marcove naj hracky su momentalne vysavac, mopy a metly, tak nam upratuje o dusu 😀

Zuzi, zavidim Vam to teplucko! 😅 ale uzite si! jeej, ten let s Adamok, to znie ako z filmu 😀 mala si dost, co?

Inac, aj nas Marco bol vo svojom zivli s nasimi, v kuse sa predvadzal, a hral sa o 106, chcel im vsetko ukazat, no podareny bol 😉

soska
27. máj 2008

kati, tak sa ti to krati, co?
ja budem tiez hadam v lete tyzden/dva u babky na liptove, tak mozno sa nejake konikarky stretneme, nie?

dovtedy este treba naplanovat to stretko u nas!

ninus, tak chod okukat tych skokanov, ty potvroka 😀

vilkakatka
27. máj 2008

Babulky, dakujem ze na mna myslite ... uz mi z toho strasiiiii 😲
A naozaj neviem, ako to manzelik natrepe do auta ... bude sranda 😝 😀

Dnes som este obehala banku a ine veci ... uz sa mi lajster krati 😉

Soska, budem rada, ak sa nam podari stretnut ... len daj vediet a urobime BBQ, prip. iny program 😵

Ninus ... takze ty takto ... obzerat ceskych chlapcov v plavkach 😀

Lari, a ze sa ti podari spravit aj par zaberov a potom sup do albumceku 🙂

ninuska
27. máj 2008

no baby nic moc to nebolo tento raz same 14.... 🙄
ale sofinke sa pacilo viskala odusu spasenu vidno ze je baba 😀

dnes som inak nadviazala prvy dedinsky kontakt a same dobre veci som sa podozvedala ze do jasiel mi ju nevezmu lebo som na materskej 😝
no proste supis ale aspom detsku lekarku mi poradila baba s babatkom aj mi nukala nejaky kontakt naporodnika co mi bude k dispozicii 24 hod. denne ....no tak som dnes prebrazdila celu dedinu zajtra pojdem na druhy koniec mozno stretnem dalsie sofiine rovesnicky
😀

bybi takze vasa havina je takato odovzdana no nas peso fifi ignoruje je proste nejaky smutny stale je tu strasne vela zajacov a bazantov niekedy nam behaju po zahrade a on je chudak taky velky lovec stale ho musim mat na voditku lebo by mi usiel ☹

no najlepsia hracka nasej sofie je babika normalne sa snou dokaze maznat je to take zlatulinke vcera ju zacala aj krmit z flase a potom krmila seba atak dokola 😅

ninuska
27. máj 2008

jajjj bybi
a este som chcela odkedy som zase tehu tak ma nas pes take hnacky ako pri sofii hrozne to preziva som si nikdy nemyslela ☹

soska
27. máj 2008

jaj, tak som sa docitala, ze ste hovorili o stretku, tak u nas to fakt nie je lahke, lebo manzel ma len kazdy treti vikend volno. A v juni uz nam pridu znami cez ten volny vikend. Na jul mu volno vchadza 5teho/6teho. Co poviete? Alebo este by sa dalo aj alternativne terminy, to by prisiel z prace o 3 poobede (napr. 21/22.6; 12/13.7)
Bolo by super, keby sa to uz konecne podarilo.

My sme dnes boli na skuske na hodinu a pol v skolke, Marco bol asi nevyspaty, lebo sa stale po mne lepil, normalne som zostala prekvapena a ked som ho na chvilu nechala sameho, tak bol ok, ale zase po 15 minutach spustil strasny rev (ja som bola vo vedlajsej miestnosti), to akurat deticky papali a on s nimi, tak neviem, co sa tam mohlo udiat- asi nedostal dost 😀 😝

inac, co tu boli nasi, tak hrozne spal, ja som chodila nevyspata ako matoha- aj do prace, tak teraz sa modlim, ze nech sa to vrati do normalu,ked bude zase sam v izbicke- drzte nam palce.

no idem ja zalahnut, nech dozeniem ten spankovy deficit, papa 😔

ninus, no vidis, trochu sa pootrcaj a hned bude zivot lahsi a veselsi 😀

bybi
autor
27. máj 2008

Soska, dala si 3 terminy a z toho 2 mame narodeniny aj ja aj moj 😀 Takze ja uz teraz viem, ze nemozem 21/22.6. Ja mam 23. narodky a uz mam naplanovanu oslavu, pride mi aj segra 🙂 Moj ma narodky 6.7., ale este sme nenaplanovali nic, tak ak nema on nic, o com neviem, tak vtedy my mozeme a aj 12/13.7 mozeme 🙂

No zbytok precitam zajtra, unavena som ako kon, cely den beham za Zarkou, tak si idem lahnut. Dobru noc 😉

soska
28. máj 2008

BYbi, no super, tak vyzisti od draheho a ten prvy julovy vikend by mohol byt fajn. Tak Vas cakaju taketo oslavy? Sa mate 😀
No bolo by fajn, keby sme sa uz zhodli na nejaky ten termin a pocasie by vyslo, nech dojdete a spozname sa vsetky aj osobne 🙂

No, baby, zase bol Marco hore par krat v noci a uz to vidim, ze on vie, ze aby sme ho utisili, tak sme ho vzdy bud zobrali na ruky alebo k sebe do postele (nech susedia mozu spat 😒 ) a on normalne spusti trucovity rev, ked ho necham v postielke. No budem musiet zacat nejaku taktiku 😉 PO mliecku nastastie skoro vzdy zaspi, ale nechcem mu davat o 3-4, ked urite este nie je hladny. Asi zacnem riedit s vodou😉 A potom pomaly prejdeme na vodicku len v noci, alebo cajik.
Alebo ktovie, mozno mu idu dalsie zubky a ja tu len zbytocne panikarim....

Ja som tento tyzden doma, kedze sa Marco zauca v skolke a nemal by s nim aj tak kto byt, tak dnes sa chystame do kniznice, nieco nakupit a potom neskor opat do skolky.

Tak krasny den vsetkym!

ninuska
28. máj 2008

ahojte babule
soska nasa sofia nie je bohvie aky spac 😖 veru ale ked jej isli zubky teda idu este stale mala asi tyzden taky ze robila to iste co marco .....my si ju berieme k sebe nad ranom ked je svetlo aby este pospala ....inak by buntosila uz o 5 .....samo ze niekolkokrat za noc je hore ale tu je tke strasne teplo v podkrovi kde je spalna ze sa jej ani necudujem ze sa obcas prebudi .....ja ju len neviem naucit zaspat tak aby som si ju nemusela zobrat k sebe do postele a potom prenasat ....inak nezaspi som skusala ju nechat v postielke som ju polozila dala flasku ale revalaaaaa a zacali stavat a lozit a sadat tak neviem vobec ako to robit.... ale je to problem lebo sa naucila zaspavat len pri mne a keby sme chceli niekam ist tak neviem kto by ju uspal ani muzik ju neuspi reve ako das 😖