Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

soska
17. jún 2008

zuzi, a keby si dala Adamkovi po zobudeni este mliecko, tak uz nezaspi? lebo aj mne sa Marco takto budi, necham ho v postielke, dam mu flasku s mlieckom a este uplne tvrdo zaspi. 😵

a neviem s tou skolkou.....vcera, ked som tam po neho prisla, tak tam tak bez zivota lezkal vonku na takom velkom vankusi, este aj s cumlikom.... 😒 este sa mi nestalo, ze by som ho nasla nejako naruzivo sa hrat alebo smiat sa... 😢

ekira
17. jún 2008

caves zuzi no amon dostane dve kazda jedna je proti trom chorobam...tak neviem ci pojde amon zajtra aj na judo,asi dame 1 tyzden pauzu.aj tak treba zaplatit 😀 taak pockame jaj zuzi amon tiez tak vstaval o pol 6 ale to mal 2 az 3 rocky ked bol mensi to by spal aj do 11 vazne....tak mas aspon krasny vzstup do noveho dna,ked sa tak adam na teba skeri ... 😀 mozu aj traktory padat hihi

ekira
17. jún 2008

zuzi to je taky sprej na vlasy....zmyvatelny....tak vies,kamosi to maju tak aj on musi mat...ja len trocha streknem a staci....

zuzula
17. jún 2008

eki viem aj moja segra ma taky sprej ruzovy a ked som bola na SK aj ja som si strekla mala som taky ruzovy pramienok vo vlasoch 😵 daj si aj ty melir budete s Amonom ladit 😅

Soni ved ja ho nakojim ked sa zobudi...ale on uz je uplne hore, blaboce a chce ist von z postele behat po byte 😲 😀 no co ho priviazem retazami??? 😀 ja by som mu niekedy potrebovala vybrat 1 z tych duraceliek co ma v ritke ale neviem ju najst!!!! 😀 😀

Soni netrap sa, daj mu cas zvyknut si!!!! Vies ze aj ja som ti vravela ze Adamka vie skolka poriadne vycerpat a tiez parkrat spal poobede ked som prisla pre neho...niekedy spal v kociku, niekedy na vankusiku na zemi, vcera spal jednej sestricke na rukach ked som prenho o 5 prisla...vraj sa hral a zrazu sa zacal naklanat normalne zaspaval posediacky...to doma nehrozi 😀 A kedze Marco nevie v tom hluku zaspat tak asi iba oddychoval...ako Adam na Slovaciku 🙂
Ja verim ze sa to zlepsi, uvidis 🙂 drzim palce nech je to co najskor!!!

jajaalf
17. jún 2008

ahojte
len na skok nestyham 😀 chcela som robit tak teraz mam co som chcela ☹
ako sa mate?my dobre maly je super zo segricku spinka v postielke celu noc 😉 aspon sa aj ja vyspim 😅
neviem ci si vas styhnem precitat tak zdravim vsetky

zsuzsu
17. jún 2008

Ahote .
Tak sa hlasim po dlhej dobe. už nam konecne frci internet, len sa hadame kto tam ide prvy 😀 😀 😀 idem nieco precitat, co ste popisali. tak zatial vas pozdravujem. a tešim sa hlavne na fotecky.

jajaalf
17. jún 2008

ninus tak bude to chlapcek gratulujem budes mat parik dievcatko aj chlapceka 😵 😵

soska
18. jún 2008

Ahojte kocky!

tak dnes sa tusim pokazi pocasie😢

Ako sa mavate?
Zsuzsu ahoj, uz som si myslela, ze si na nas zanevrela😉

Jaja, no vidis, ze Kiko vie aj pene spinuskat😉

Zuzi, napadlo ma, ze ak v piatok nic nemate na plane, mohli by sme nieco podniknut 😉

soska
18. jún 2008

vy sa tu vsetky ulievate z konika, co?

ja idem asi na obed, lebo mi uz skrka v brusku😉

bybi
autor
18. jún 2008

Caute kocky, no nemam moc case sem teraz chodit. Ale vidim ze vy tiez nie 😉

Dufam ze sa mate vsetky dobre a drobci tiez 😉

zuzula
18. jún 2008

Caf Soni, myslis ze by ste mohli prist? 😉 To by bolo spis dupis. Ja mam o 11 smear test ale to je bleskovka okrem toho zatial nemame nic...alebo to mozem aj prelozit na inokedy.

Ja som si dnes bola dat spravit nechtiky, Peto mal dovcu tak bol zatial s Adamkom v meste a skonstatoval ze to je nenormalne kolko energie to decko ma 😀 Tak aspon aj on vidi ze to nie je len lazo plazo 🙂
Poobede sme mali MMR ockovanie, vraj sa daju ocakavat teplotky, vysyp na telicku aj napuchnute uzliny tak sa tesim 😒 Soni tak asi tie vyrazky mal Marco z toho.

Zsuzsu ahoj veru uz si nas dlho nebola pozriet 🙂 dufam ze sa mate dobre.

jaji a kolko pracujes, normalne na plny uvazok? to spinkanie zaviim, my sme vcera boli hore kazdu hodinu...sproste stolicky 😠

pekny vecer kocky!

soska
18. jún 2008

zuzi, ked som to napisala, uplne som zabudla, ze v piatok vlastne robim 😀 😝 teda aspon doobeda😉
tak neviem, ci by sme prisli aj poobede, este ti dam vediet, dobre?

zelam Adamkovi, aby nemal ziadne nasledky ockovania, xxx

hirondelle
19. jún 2008

Dobre rano kocky 🙂
Neviem ci zacat optimisticky 😉 🙂 ci hned rano pesimisticky 😠 ☹ ...Asi zvolim prvu alternativu 😀 ...je tu nadherne pocasie 🙂 ,vcera cely den iba prsalo.

A teraz ta zla sprava, vcera sme dostali oficialne pozvanie od svokry,tak oslava bude presne tent isty vikend ako stretko u Sosky 😠 😠 Vcera som uz neodpisovala,nestihala a musela som to predychat.Je mi to luto,ale verim,ze sa takeko stretnutia este budu organizovat a este sa stretneme.Skoda,lebo som sa tesila,ked sa vsetci stretneme a ze by to uz nebolo nadalej take anonymne a vedela by som s kym si pisem 🙂 😉

My sa mame fajn.Predvcerom sme vymenili zavesy za tmavsie a uz treti den Zoë spi dlhsie ako do 6h ci 6h30.A dnes je este v postielke.Toto sa este nikdy nestalo 🙂 😕 ,no,ale nejdem ju moc vychvalovat,aby zajtrajsi budicek nebol o 5h30 😀

Soska,to mi je luto.Marco sa pomaly zacne aklimatizovat,urcite sa do skolskeho procesu pomaly dostane.Velmi drzim palceky.

Lufi,ako sa mate?Ako sa ma Christianko?

Zuzi,neviem ci odpovedat na Tvoju otazku,aby som to nezakrikla 😅 . Robota ide fajn,zaciatky boli take chaoticke,ale teraz,ked uz ma clovek system,tak sa to da.A ja mam doma velku spacku,myslim pocas dna,pretoze mi vzdy prespi 4 hod.Rano 3hod a poobede este 1hod.a to ju uz o 5 budim,lebo by nesla spat na 8.Za tie 4 hod.pekne vsetko stihnem a ak nie,tak po veceroch,ale to mi moj mozog pali len na 50%.radsej pracujem rano.Zoë bola v skolke,na par dni,bol aj plac a tak sme sa dohodli,ze ju dame az dva tyzdne predtym ako ja zacnem robit.Uz v septembri by mala zacat robit vo svojho byvalom office,pretoze uz budem chodit castejsie do terenu.Tak sme to na zaciatku zjednali...ten cas teda riadne leti.
Zuzi, Adamko nech pekne zvladne ockovanie 🙂

Bybi,ako prebehlo stahovanie?Mali ste toho vela?Ja si to teraz ani neviem predstavit,my mame na povale tolko veci a hlavne hraciek a veciciek,ktore su uz Zoinke male.

Katka,tak mas toho momentalne vela?Aspon,ze mas pomocnikov.Ako sa ma Adelka?Ako si zvyka na nove prostredie?Pekne spava?

hirondelle
19. jún 2008

Bistu,ale som sa rozpisala 😀 😀
Ozaj zabudla som povedat Ekire,ze Amon ma super vlasy a je riadne stylovy cool chlapec 🙂 A kto vyhral?Ja nie som vobec v obraze 😀 Dufam,ze Holandsko 🙂

Uz sa mi Zoë zobudila,idem ju pozriet.

Pekny den vsetkym 🙂

PS: To stretnutie ma totalne stve 😠 😠 😠

bybi
autor
19. jún 2008

Dobre ranko 🙂

My sme dnes pospinkali do 8.30 a hore sme boli len raz. Uz sa nam to zacina ustalovat, tak dufam ze uz bude zase pekne spavat 🙂 A NECHVALIM

bybi
autor
19. jún 2008

Jej, mi to odoslalo skor ako som dopisala 😅 Nechvalim, lebo sa vsetko zase pokazi.

Inak baby co pozerate ruzovu zahradu, nestve vas, ze sa dal Michal dokopy s Laurou? 😠 Mna to totalne se*e, uplne sa mi s Luciou k sebe hodili 😔

Mima joj, to je skoda. Akurat to tak vyslo. No dufam ze sa nam podari este vsetkym sa stretnut. A nebudes v auguste v MT? Uz mame s Katkou dohodnute stretko a snad sa aj Lufia prida. Tak by sme tam take mini stretko spravili 🙂 Soska, ty si spominala, ze budes v auguste doma. Uz vies kedy?

Dnes tu vyzera, ze bude pekne, tak dufam ze sa to nepokazi 🙂

Pekny den vsetkym 🙂

zuzula
19. jún 2008

Dobre ranko kocky. 😵 Aj u nas je pekne slniecko ale cez vikend ma vraj prsat co je skoda 😒 lebo mame v nedelu narodeninovu oslavu pre vsetkych nasich 8 babetiek z NCT. dufam ze predpoved nevyjde a bude to super 🙂

Soni ak sa vam bude chciet prist poobede budeme radi. 😵 Mame kusok od domu take super indoor play centre tam by sa deti vyhrali a my by sme mohli kecat. 😉

Hirondelle no pekne krasne napis svokre ze ten vikend ste uz busy a nech to laskavo prelozi 😅
Skoda, aj ja som sa na vas tesila...ale snad budu aj dalsie stretka ak toto dopadne dobre 🙂
Tak si davate so skolkou este nacas...ono sa na tie pociatocne place treba pripravit lebo je malo deticiek to to zvladnu bez nich...ale lepsi sa to ja to vidim na Adamkovi, dnes plakal presne 20 sekund 😅
a v utorok doniesol domov prvy vykres s odtlackami 😵 tak musim zriadit nastenku na jeho diela 😀
super ze stihas pracu z domu, Adamko spi cez den 40 minut doobeda a poobede vacsinou uz iba 30 minut v kociku takze to je Zoe ozaj pekny spac 🙂

ekira
19. jún 2008

cafte
hirondelle -dik za pochvalu 😉 no fudbal ....holanddsko hra stvrt finale s ruskom tak som zvedava ako to dopadne.inak ja fudbal nepozeram ,ale teraz ma to akosi chytilo a aj muza sledujeme kazdy zapas ked sa da.ale potom bude zase pokoj ked sa skoncia 😀
to mas inak dobru spacku to ti teda poviem ale na druhej strane mas aj ty viacej casu tak nech lent akto mala zoe pekne pokracuje
tak bybi ja sledujem ordinaciu a neviem preco,ale nejak som to cakala ze sa oni dvaja daju dokopy...hned na zaciatku,ked laura zacala hrat ..tie ich usmevy a rozhovory 😀 😀
joj tak vy chystate stretko fnuk 😢 😢 kua keby to nebolo tak daleko......dosla bych.... 😢 zuzi adamko nic,ziadne horucky?amona teda vcera tiez pichali,dostal dve do kazdeho ramena 1 a veru ho to dost bolelo sa stazoval cely den a aj dnes rano tak som musela napisat ucke,nech dnes necvici inak nastenku som mala aj aj co sa tyka amonovych prac 😀 potom som to zacala davat do skatul a teraz mame vzdy nieco vystavene na umyvacke 😀
soni ako marco?uz lepsie v skolke?dufam ze ano a ze uz sa mamina nebude musiet tolko trapit fnuk

zuzula
19. jún 2008

Bybi kedy je to stretko? mozno by sa to aj nam podarilo zakomponovat do nasho preplneneho programu na SK? my sme doma 30.7-12.8. Soska tusim 31.7-14.8 (Soni sorry ze speakujem za teba) 😀

soska
19. jún 2008

ahojte, zuzi mas pravdu, sme doma v tom termine. Tak nakoniec by nam to vsetkym vyslo este aj na Sloevnsku? To by bola spica!😉)) Dajte vediet kde a kedy! 😅

Babule, vcera bol Marco po skolke uplne hrozny, ufnukany, stale sa na na lepil a nebol vobec sam sebou😢 este som ho musela dat aj o 5 spta doma, taky bol unaveny😢 mam z toho hrozny pocit. Nevyspi sa tam preto, lebo je tam hluk. Stve ma to, z nemaju zvlast izbu len na spanie, kde by bolo tichucko. Aj mne by to vadilo! Nech mi nikto nehovori, ze si na to zvykne. Ani ja by som si nezvykla na spanok pri kriku deti alebo vyzvanani telefonu.....och baby, neviem, ci to mam s nimi nejako riesit, ci je tam nejaka alternativa, alebo to nechat tak....bude to v inej skolke ine?
uz rozmyslam aj nad opatrovatelkou....

Dnes je uz Marco zase super a vesely, tak aspon to. Urobila som super obedik- cestovinky s lososom, spenatikom a syovou omackou, tak snad si pochutna aj on😉

Poobede vyrazime do mest a do novej kniznice.

Vecer idem von s kamskou na pokec- hura! 😀

Mima, mrzi ma to, ze nebudete moct prist. Mozno to svokra este na poslednu chvilu zmeni???? 😝

Bybi, Zarka ake rekordy v spanku hadze😉)) Parada! Aj Marco dnes chrnil do 7.30, som si pospinkala😉

soska
19. jún 2008

a este jedna vec, Marco si v skolke oblubil jednu tetu, co sa mi zdalo super, no a zakon schvalnosti, teta ide teraz na vyse 2 tyzdne prec! 😢

zuzula
19. jún 2008

Soni to uz si musis ty rozmysliet ci skusit este chvilu pockat ci sa nieco zlepsi alebo skusit inu alternativu...tvoj pocit je velmi dolezity maminy maju skvelu intuiciu takze ak si myslis ze inde by to bolo lepsie tak to treba vyskusat...a niektorym detickam/maminam skor vyhovuje opatrovatelka ako skolka...

ja napriek nasim rannym slzam viem ze Adamko je v skolke spokojny proste to citim ale keby som si myslela opak tiez by som to riesila...

eki chudiatko Amon, nech je coskoro v poriadku! 🙂
nakoniec aj my sme dostali 2 injekcie (a 2 kusocky cokoladky od sestricky za kazde pichnutie 😵 ) ale Adamko len trosku pomrncal a bolo...vraj sa tie reakcie dostavia az o par dni pri tejto ockovacej latke...tak cakam kedy nas to chyti 😒

soska
19. jún 2008

mas pravdu, zuzi...este uvidim, pockam par tyzdnov.... 😒
ma tam prist aj novy opatrovatel- chlap, s cim ja apriori nemam problem, len uvidime, ako to bude marco znasat...mozno si ho oblubi ako druheho ocina😉))

hirondelle
19. jún 2008

Soni,ja by som pockala maximalne 3 tyzdne.Viac urcite nie.Ak je Marco zvyknuty na ticho,ked zaspava (tak ako Zoë a potom to uz je ok,len,kym zaspi,potom uz moze hucat aj mixer a nic),tak si tam chudatko nemoze ani pospat 😔 Podla Tvojho rozpravania a fotiek vyzera byt velmi spolocensky chlapcek 🙂 ,podla toho co pises,tam nie je stastny ☹ .Ja by som hladala nieco ine,alebo aj childminder,ved tam nie je len 1 dieta,je tam vacsina deticiek.Skus pozriet aj cez regionalne noviny a aj cez gumtree 😉
Daj na svoj pocit!

hirondelle
19. jún 2008

My sme boli uz aj v parku 🙂 Len ma to nejako zmohlo 😀 ,vsade davat pozor ci nieco nedava do pusy.Uz nam aj chutia kamienky 😅 😅 ,musim strasne davat pozor,pretoze by len konariky a kmienky davala do pusy 😅
Asi mi viac vyhovuje,ked rano vstane skore 😀 ,pretoze viacej toho stihnem a dnes mame nejako vsetko posune 😖 ,este ani obed nemam navareny 😒 ,ale sme neskoro ranajkovali..

Zuzi,viem,ze prvotne place tam budu,ale mala som taky isty pocit ako Soska.Zoë sa mi zdala na jej povahu velmi utiahnuta a ked prisla zo skolky ani sa odo mna neodlepila a nechcela sa s nicim hrat a ani jest ☹ Tak sme sa rozhodli,ze ju dame blizsie ku mojej praci,dva tyzdne ako zacnem robit.To sme mali aspon taketo riesenie,kym som este doma,ale na druhej strane,tak ako pise Soska by som musela pockat aspon par tyzdnov,ak by nebolo ine riesenie.
Musi to byt nadherny pocit vidiet prvy umelecky vykres,alebo vytvor dietatka 😵 😵

Amonovi,nech to rychlo prejde.Uz musim ist.

bybi
autor
19. jún 2008

Kocky to stretko je v sobotu 2.8. v Martine, takze obe ste v tom case doma. Tak by bolo super, keby to aj vam vyslo prist 😵 😵 😵

Eki, ja som tiez vedela, ze sa daju dokopy, ved tam vies vsetko dost dopredu povedat, co bude. Ale aj tak ma to stve 😅 Uvidis, aj Kamila sa da dokopy zase s Petrom 😉

Soska, ako ti kocky radia, este chvilku pockaj a ries to. Ale podla toho, co pises, tiez nemam pocit, ze by tam bol Marco stastny ☹

Zuzi, teraz som si vsimla, ja idem domov o den skor a naspat o den neskor 😀

hirondelle
19. jún 2008

Bybi,tento datum by aj nam vyhovoval 😵 Len uz nejdem nic slubovat,aby to takto opat nedopadlo 😠 Ved budeme este v kontakte 😉

Ako pozerate Ruzovu zahradu?Cez net?Alebo mate speci kanal?

ekira
19. jún 2008

no bybi tak ak to pojde podla toho co bolo aj na nove,tak sa daju peter a kamila do kopy 😀 ale tak ked sa lubia.....hihi
jaj ani do martina to nestihnem 😢 mozno ze pojdeme este v juli na par dni na slovensko,ale to sa uvidi.treba nam dokoncit v dome,dlazbu a aj plavajucu podlahu omalovat 😕 muz je stale v robote a aj v sobotu a v nedelu sa mu nechce nic doma robit.to sme radi ze sme spolu ...
soska,drzim palce ,nech sa to coskoro vyriesi.aj podla mna je marco velmi usmievave slniecko ,ale podla toho ako si pisala tak tak fakt neni statsny ..vela stastia zelam

ekira
19. jún 2008

hirondelle ordinaciu pozeram live na markize cez internet alebo potom na druhy den v archive pri zehleni 😀

hirondelle
19. jún 2008

Mne teraz Zoë spi 🙂 ,uplne prevrateny den,pretoze vo stvrtky o takom to case chodime na mother & toddler groups a spievanie,takze dnes z toho nic nebude 😒 Idem aspon nieco urobit,lebo mam pocit,ze dnes je vsetko prevratene na ruby 😀
Pekne slnieckove populudnie 🙂