Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

erikasadek
3. júl 2008

no asi to bude tym ze mu trocha viac povoluje v discipline oni niekedy maju tu tendenciu to takto robit s kupability ze nema otca len si to neuvedomuju ze to nie je najspravnejsie

lufia
3. júl 2008

ahojky

lari Christiankovi k 1rocku vsetko len to najlepsie prajeme 🙂 hlavne vela zdravicka 🙂 a lasky 🙂 a nech sa mu paci v skolke 😵

zuzula
3. júl 2008

ahojte kocky 🙂 v prvom rade chcem Larinmu Chriatiankovi zablahozelat vsetko NAJ k narodeninkam nech je stale vesely a pekny chlapcek ako doteraz 🙂 Lari a ty sa aj medzi nas ukaz nielen do junoviek 😅 aka bola party, a ako chutila Chriatianovi torta? si objednavala ci piekla?

Soni, ani som ti nestihla z roboty napisat, bola som skoro cely den u klienta pri Southampton a ked sme sa vratili uz som musela ist pre maleho do skolky...no same zhony, po skoro 3 dnoch volna som mala milion emailov a to ani zajtra nerobim, uz vidim v pondelok tie stresiky 😅 no ale co, ide vikend tak si to uzijem a o robotu sa budem starat az buduci tyzden 😅 ako sa vy mate, co vcera Martco v skolke?

eki, no to je strasne nieco s tym prstom a spoluziakom 😠 ozaj hrozne ze sa ti ta matka ani neospravedlnila ved to je zaklad slusnosti nie?? nech sa Amonovi prstek coskoro uzdravi! 🙂

erika, pozerala som fotecky, zlatych chlapcekov mas 😵 a casto cestujete do Egypta? ja Pariz milujem, takze verim ze sa vam tam na predmesti dobre byva...aj vidiek aj mesto blizko...
my byvame v Readingu, asi polhodinku zapadne od Londyna...ale muzik je Slovak 😉 nie Anglan

Kati ahoj, no uz som myslela e ako nas flakas...a vy takto v plnom prude uz stavate? a to ste mali vsetky povolenia a papierovacky vopred vybavene? lebo ako viem tak to trva niekedy viac nez cela stavba...
Veru pridaj fotecky Adelku ani nespozname... 😉 urcite je kocka.

uankab
3. júl 2008

ahojte babenky, pridavam sa vam, ak mozem 😉 ... my sme v Norwichi - centrum East Anglie, vychodne pobrezie... este nie som mamicka, zatial sa len pokusame, od svadby ktora bola v aprili.

zuzula
3. júl 2008

Lufi, kde su tie slubene fotky??? 😀 inak si sa este minule pytala na tu pastu, tak je to Colgate Stages, prichut Fruit Burst 🙂 Inak teraz zabera aj to ked mu nesucham ja zuby sama ale on si drzi kefku a ja jemu drzim rucku a tak umyvame spolu..neviem preco ale to mu viac vyhovuje...a takisto umyvame zoby kazdemu koho mame prave vo vani...autickam, gulickam, babike...kazdemu sa ujde 😀
ako ste na tom s umyvanim vlasov??

uanka, ahoj a vitaj 🙂 a pekne snazilkovanie! 😉

uankab
3. júl 2008

ahoj zuzi, dakujem 🙂 .. dufam, ze sa skoro podari.. 😵
potom budem potrebovat kazdu radu... vobec netusim ako take veci v UK funguju...

erikasadek
3. júl 2008

ahoj zuzula dakujem mas pravdu su zlaty ja sa musim pozriet na vase albumy aby som vam pochvalit vase ratolesti no anglicko ^poznam dobre niekedy som tam bola da sa povedat ze som toho pochodila no mas pravdu je tu prijemne ani za svet sa stadial nepohnem ahoj UANKAB no pekne ^pokusajte ale si aj uzite no v egypte som bola len raz mali sme tam svadbu odvtedy nie z detmi v malom veku tam nevkrocim

zuzula
3. júl 2008

neboj, vsetky tu sme tym presli 😀 starostlivost v thotenstve je uplne ina ako na SK, ale vacsine z nas vyhovovala a mali sme pekne porody na ktore radi spominame a co sa tyka moznosti co tu v UK robit s detmi tak je tu toho celkom dost 😉
a napis nieco o sebe...muzik je UK alebo SK? ako si tu dlho?

erikasadek
3. júl 2008

ozaj vazne ste spokojne moja znama sa dost stazovala co sa tyka zdravotnej starostlivosti ake to bolo u vas?

lufia
3. júl 2008

zuzi ake slubene fotky? 😀 ja som nic neslubovala 😀
ale nie neuverite co sa my stalo-kazdy den sa niekde s dedkom tarame a vcera sme boli na kovacovej na kupku bolo suprovo ibaze v aute som zistila ,ze sme zabudli fotak 😅 vracat som sa nechcela kedze s Chrisom v aute je to o drzku 😀 tak som poctivo zacala vymazavat foto z mobilu 😵
no a ked Christian vbehol do bazena spravila som 2 fotky a dolsa my baterka 😠 😀 skoro ma vystrelo
dnes sme boli zas s u kamosky Emky ale nebolo kedy fotit 😅
zajtra sa chystame pozriet koniky tak dufam,ze konecne nieco aj pofotim 😀

inak dik za tu pastu skusim kuk aj ja,snad najdem aj na Sk 😀 sa smejem lebo nic nejdem kupit na co som bola zvyknuta v UK
u nas tiez funguke umyvanie zubov vsetkemu 😀 aj dlazka si rada cisti zubky 😀
a nastastie umyvanie vlasov nam ide 😉 asi jedina cinnsot co nam ide 😀

idem ja spat lebo som daka vychechtana 😀 nezda sa vam??

ozaj este som zabudla vitaj uankab a pekne pokusanie 😵
ahoj aj pre novu kocku erikasadek 😵

chamomile
3. júl 2008

ahojte, 🙂

aj my sa pripajame ku gratulacii Christiankovych prvych narodenin a zelame vsetko len to naj v zivote 🙂

uankab a erika, aj ja vas tu pekne vitam. 🙂

zuzula, vdaka za info o tych plienkach, to mas pravdu o tej "kvalite", dokonca som si vsimla, ze niektore sampony su u nas riedene 😒 teda aspon mne sa zdaju ovela riedsie ako tie iste tu v UK....
co sa tyka zubkov, tak moj Norman mi ich nechce dat cistit, to musi on sam, najprv pekne zlize pastu a potom okuse kefku, no mne sa na par sekund aj tak podari ako tak mu to tak narychlo vydrhnut 🙂

ekira, chudak Amon, je len to citam a vo mne vrie 😠 niektori ludi a ich maniere..... nech sa mu to skoro zahoji.

erikasadek
3. júl 2008

dakujem ti lufia prijemny pobyt na slovensku aj som nebola na slovensku uz 4 roky viem si predstavit ze sa toho muselo vela zmenit

erikasadek
3. júl 2008

no vidim ze mate problemy s cistenim zubou skusali ste im dat do ruk neaku hracku ktoru maju radi a tym padom zabudaju na to cistenie u mna to fungovalo

zuzula
3. júl 2008

erika to vaaaazne 4 roky?? 😕 to by som neprezila ja som teraz cez matersku lietala domov kazde 2 mesiace...teraz to uz sice bude horsie ked robim a mam len urcity pocet dovolenky ale aj tak sa vzdy na SK tesim..a potom sa odtial tesim spat do UK 😅
a s tym Egyptom sa ti nedivim, aj ja by som sa bala zobrat deti...a aky je manzel, velmi velky rozdiel je v tej kulture/vychove atd...? rozpravae asi po francuzsky doma pravda?

uanka, ja som bola v tehu aj s porodom 100% spokojna, horsie je to teraz prave vcera som pisala ze u pediatra mi dali appointment za skoro 7 tyzdnov 😒

no baby Adamko bol pokladik v umyvani zubkov aj vlaskov ale v poslednej dobe...treba vselico vymyslat aby sme nerevali...dufam ze je to len faza a prejde to... 🙂

erikasadek
3. júl 2008

no ja mam to stastie ze on je krestan no aj tak v urcitych veciach mame odlisne nazory darmo je to ina mentalita a ktomu nie europska no ale funguje nam to uz 5 rokov no rozpravame francuzky neutralna to rec tak ci tak ja mu nahodim moju anglictinu tak on nestaci co sa tyk a slovenska ja tam uz nemam kamosky vsetky su vonku a moja mama pracuje v cechach takze ja uz nemam preco ist domou staci ze moja mam z casu na cas pride za mnou to neznamena ze mi slovensko nechyba

bybi
autor
4. júl 2008

Dobre ranko 🙂

Ja tiez dodatocne vitam nove kocky 😅 Nejaka som v poslednej dobe zabrzdena.

Lufi, ked nenajdes tu zubnu pastu, tak mi napis a ja ti ju tu kupim. Ved spolu budeme ked pridem domov, tak ti ju prinesiem. Hm? Co ty na to?

My sa chystame na baby clinic, Zarka ma ekzemy, urcite kusky dost zle a stale jej striedaju kremy. Ani jeden zatial velmi nepomohol. A od kedy sme sa prestahovali, sme este na baby clinic neboli. Tento tyzden som volala health visitor, ze chcem, aby sa jej na to niekto pozrel, tak dnes je baby clinic a mam prist. Tak som zvedava, ci to najdem 😅 Lebo ani presne neviem, kde to je.

A skoro som zabudla, Christiankovi vsetkucko najlepsie k 1. rociku 😵 😵 😵

To aj Bludickin Danko bude mat zajtra. Tak takto predbezne aj jemu 😵 😵 😵

Ako strasne rychlo to uletelo, ze?

erikasadek
4. júl 2008

dobre ranko no ako vidim ekzemy idu utokom na nase deti je to tema na ktoru by sa dalo vela rozpravat tiez mzm jednu skusenost za sebou vdakak bohu vsetko je teraz ok dufam ze ti pridu na s coho to ma

zuzula
4. júl 2008

dobre ranko...teda vlastne uz obed 😀 my sme mali doobeda spievanie, potom ihrisko a teraz mi Adam krasne chrni a dufam ze este potiahne aby vecer nebol moc unaveny.
inak na spievani je strasne smiesny ako sa postavi dopredu k vacsim detickam, tancuje a tapka rukami a ukazuje vselijake tie znaky pri pesnickach co pozna...no na pocikanie zlate 😵

bybi drzime palce nech najdes tu baby clinic a nech ti nieco poradiana ten ekzem teda nieco ine ako E45 😔 lebo to tu vraj je vseliek na vsetko. my nastastie s ekzemom problem nemame tak ti neviem povedat vlastnu skusenost. alebo si zavolaj pediatrovi na SK ak mate...
a co praca, uz si trosku nervozna pred nastupom 😉 drzim palce na pondelok!

ja som teraz volala nasmu Dr na SK kvoli tym krvinkam v moci a povedal ze to mohol mat z tej infekcie co prekonal ked mal horucky a nadchu, alebo ze niektori ludia to maju vrodene trosku zvysene krvinky ale nic sa s tyrobi...takze sa nemam plasit 😉 ale keby cosi tak ho mame prist pozriet ked budeme na SK. tak som rada ze mam ake take uistenie od zodpovedneho doktora. 🙂

pekny piatok babulky! o tyzden sa vidime...zatial hlasia na buducu sobotu dazd tak sa tesim lebo to znamena ze bude pekne 😵 tolko aspon moja skusenost s angl. predpovedami pocasia 😀

erikasadek
4. júl 2008

a tak mi tu mame horuco stare zlate pocasie v anglicku nikdy nevies ako sa mas obliect som rada ze tvoj adamcek je v poriadku hlavne ze ti mal kto zodpovedne poradit v mojom pripade ked nasli naposledy v moci krvinky u josha tak to bol poplach no vies doktory vo francuzku su trocha iny ako u vas to nevadi hlavne ze ja v poriadku

bybi
autor
4. júl 2008

Caute kocky, tak my sme az teraz prisli domov. Baby clinic sme nasla na prvy krat, Zarka vazi 8,91kg a ide presne podla tabulky 🙂 Na ten ekzem nam nedala nic, povedala, ze keby jej dala dalsi krem, ze to je zase len na tej istej baze, tak ze nech ideme k GP a ta jej da steroidny, lebo ze ine jej nepomoze. A este mame zatial vynechat mliecne vyrobky, lebo ze sa tak niekedy aj alergia prejavuje. Tak uvidime.

Tak sme boli u GP a dala nam ten steroidny krem + este nejaky na natieranie a povedala, nech si kupim kokosovy olej a tym ju natieram pred kupanim. Ze aj jej syn mal a pomohlo to. A mna presvedcila na antikoncepcny implantat, tak mi ho rovno aj dala. Lebo mne ja mam tiez ekzem (to som ho 24 rokov nemala) a hovorila, ze to moze byt aj z tabletiek, lebo obsah hormonov v oralnych tabletkach je asi 6 krat vacsi ako v iplantate. Tak som sa nechala presvedcit. Dala mi ho do ruky, da sa dat aj do maternice. Chcela som najprv tam, lebo tam je este nizsia hladina hormonov, ale tym, ze som mala zle vysledku z cervical testu mi vravela, ze keby som potrebovala treatment, ze by to museli vytiahnut a akurat zbytocne komplikovane by to bolo. Tak som si dala do ruky.

No ale ked budeme na SK, tak tam sme uz objednani ku koznej, tak pojdem so Zarkou radsej aj tam.

Zuzi, no zatial som ok, ale z nedele na pondelok asi ani spat nebudem co budem nervozna 😀

bybi
autor
4. júl 2008

To inak uz ten dalsi vikend je stretko, ze? Musim mojmu pripomenut, on na to uz urcite aj zabudol 😔 Zuzi a ja som inak ako si napisala ze o tyzden sa vidime rozmyslala, ze kam ides 😅 No hovorim, cisto zabrzdena som posledne dni 😅

bybi
autor
4. júl 2008

No a este neuverite, co sa nam stalo. Uz skoro mesiac bude, co sme odovzdali stary byt a depozit sme stale nedostali. Uz sme tam volali milion krat, ze kde su nase peniaze, vraj to poslali uz tyzden a pol dozadu priamo na ucet. Dnes tam moj zase volal, ze peniaze stale nemame a hadajte co? Zistili, ze to poslali na zly ucet 😠 😠 😠 😠 A to sme im uz niekolko krat povedali, nech to skontroluju 😠 Takze mozme cakat zase neviem kolko, kym nam peniaze pridu. 😠

erikasadek
4. júl 2008

no ked sa mozem pridat dam ti vlastnu skusenost Josh pred mesiacom tiez mal ekzem no v rodine ho nikto nema takze sme urobili rychly test a ukazalo sa ze je alergicky na proteiny mlieka takze zmena mlieka ziadne mliecne vyrobky a musim priznat ze do necelychj 48 hodin vsetko mu zmizlo a zatial je v poriadku no musim priznat ze moja oediatricka je zaroven aj alergologicka takze mam v tom stastie

erikasadek
4. júl 2008

tak ja sa lucim ideme von prajem prijemny den

bybi
autor
4. júl 2008

erika, u nas ma mat po kom ekzem. Moj ked bol maly mal velmi zly ekzem az do 2 rokov. Pomohlo mu az more a slnko. Oni boli rok v Lybii a vtedy sa toho zbavil uplne. Takze to moze byt aj alergia, ale aj ekzem. Uvidime, ked vysadime mlieko 🙂

chamomile
4. júl 2008

dobre odpoludnie,

bybi, ach, tie ekzemy, tiez mame problemy uz dost dlho, asi od 7 mesiacov, a to som si stale davala velky pozor, co jeme, tiez co sa tyka samponov a kupelov, vzdy sme malli len prirodne a organic, tiez praci prasok len non-bio, kojila som do 8 mesiacov....
v poslednej dobe to ma cim dalej tym viac deti, a velakrat je tazko zistit, z coho to je... u nas to zhorsuje teething, aspon to som sama zistila, no co to vlastne sposobuje, nemam tusenia, pytala som sa doktora,co s tym, len mi predpisal krem na suchu pokozku, steroidy zatial dat nechce, kedze je to celkom mild, no ja sama sa steroidom chcem vyhnut, kym mozme, inac Norman to ma hlavne za kolenami a vpredu na chodidlach a na to nam pomaha Epaderm, a z casu na cas sa vyhadze na hrudi a chrbatiku a tam nam to zase Epaderm len zhorsuje, tak musime iny krem..... 😒
co sa tyka alergie na mliecne vyrobky, nam neodporucili vynechat mliecne vyrobky, aspon zatial, lebo to vraj vo vacsine pripadov trva okolo 4 az 6 tyzdnov, kym sa zisti, ci ozaj ide o alergiu, a u nas ten ekzem az taky zly nie je.....
ozaj, tiez som zistila, ze sa vyhadze po jahodach, tak tie sme vynechali, no musi toho byt viac, co mu nerobi dobre, a moj tusak je, ze mlieko to nie je....

drzim palce, bybi, nech sa vam to zlepsi, a aspon jedna dobra sprava: vraj ked to dostanu male deti, tak potom z toho vo vacsine pripadov vyrastu, co sa u dospelych povedat neda.

malka
4. júl 2008

ahojte,
tak o ekzeme mozem aj ja pridat svoju skusenost. Hanke sa objavil asi tak 3 mesiace dozadu pod lavym ockom a na lavom licku, nikde inde ho nema. Natierali sme vsetkym moznym aj nemoznym, ale nezmizol jej, az sme nakoniec zasli za GP a ten nam napisal hydrocortisone cream 0,5%. Tiez som tomu nebola velmi nadsena, ze ju mam kortizonom natierat, ale vyskusali sme. Ked ju nim natierame, tak jej pekne zmizne, akonahle prestaneme, tak do tyzdna ho ma opat ☹
Uz sme zmenili aj mlieko, pijeme kozie susene aj mast koziu sme objednali a natierame, ale dajak to nezabera.
Este chcem skusit na SK homeopaticku liecbu. Lebo kozna lekarka nam na to tiez da len kortizon.
A o tom mori je vraj pravda, ze vie vyliecit ekzem, ale treba ist aspon na 3 tyzdnovy pobyt, aby to malo ucinok, ale najlepsie je asi sa k nejakemu prestahovat 😉

bybi
autor
4. júl 2008

Ja som mala ekzem asi 4 roky na ruke, boli sme na tyzden v Grecku a to more mi to uplne vytiahlo a od vtedy na tom mieste nemam. A teraz sa mi na prste spravil, ale je to presne to, ako pises malka. Kym natieram je ok, ked prestanem, hned sa objavi znova. My sme uz vymenili 3 kremy, ani jeden nepomohol. Ma to uz asi 2 a pol mesiaca, niektore miesta naozaj zle... Tak nemam velmi na vyber ☹

bybi
autor
4. júl 2008

ten ekzem som mala 4 roky dozadu, nie 4 roky... az teraz to po sebe citam 😅

malka
4. júl 2008

este som aj take nieco citala, ze ekzem sa neda liecit, ze kremy ho len na chvilu potlacia, ale v tele ostava, vraj musi prejst sam, vacsina deticiek z neho casom vyrastie (vraj), horsie je to uz s dospelakmi.