Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

soska
7. júl 2008

Baby a kedy vlastne mozete prist v sobotu? Cim skor, tym lespie, nech mame cely den, ale je mi jasne, ze idete z daleka, tak asi okolo obeda priblizne by ste mohli?

lovacka
7. júl 2008

ahojte babule
chcem sa vas opytat kolko asi stoja tie babycot postielky co su pre mimina a potom aj pre toddlers
aspon priblizne ze co ste za ne dali

dakujem 😉

lovacka
7. júl 2008

sorry myslela som cotbed 😅

zuzula
7. júl 2008

ahojte kocky 🙂 dalsi krasny teplletny dnik za nami, co?? 😖 😀 dufam ze do soboty sa nam vycasi.

Soni my vezieme Peta do roboty na 12 takze tak okolo 12.30 sme u vas.
ja donesiem nejake prsia tiez uz v naleve a cestovinovo/olivovo/syrovo/zeleninovy salat a jasne ze nejake vinko 😉 a nieco pre decka, hrozno asi..to Marco aj Adamko miluju 😎

Lovi kukni si stranky BabiesRUs, Mothercare, Argos...vsade maju viacero znaciek postielok od vymyslu sveta...potom su aj ine stranky na online nakup kde mozes veci kupit lacnejsie ako v kamennom obchode ako kiddycare a spol.
a nechces nas prist v sobotu pozriet?? 😉

Bybi tiez prajem uprimnu sustrast. Ako prvy den v praci co Zarka v skolke?

nas Adam vraj cely den v skolke kazdeho bozkaval. no neviem po kom to ma 😀 😀 a potom sa divime ze stale donesie odtial nejake bacily...ked si o to sam koleduje 😅

lovacka
7. júl 2008

ahojte babulky
bybi viem co asi prezivas my to mame s babkou prave teraz take nijake.prajem ti uprimnu sustrast nech tie krasne spomienky ti pomozu s bolestou
zuzi velmi rda by som prisla ale v sobotu som v praci ☹ takze asi nic z toho a bud robim do pol stvrtej alebo do jedenastej vecer 😠 ale budem na vas silno mysliet 😉 ja som len chcela vediet tu postielku lebo teraz mali zlavu v toysrus ale nie je velmi kvalitna takze sme ju nezobrali 😖 ale popozeram na nete este a argos no ja mam radsej ked mozem vidiet to co kupujem jedine ze si tu znacku pozriem niekde inde nazivo a tak kupim

tak ale dik aj tak pomohla si mi
inac ak mate niekto nejake veci napredaj tak sem s nimi 😀

zuzula
7. júl 2008

lovi ak ti nevadi pouzita tak si pohladaj na strankach NCT ze kedy bude u vas "nearly new sale" a tam vraj dostanes vsetko mozne co sa tyka deti a za super cenu...

vilkakatka
7. júl 2008

Ahojte Babulky 😉

Nasa Adelinka uz lozi ... sice len tak trosicku ... ale uz sa dokaze pekne posunut dopredu 😉 A dnes aj pekne sama sedkala a hrala sa s hrackami okolo nej ... je to nasa sikulka 😵

Oneskorene gratulujem nasim rocikovym oslavencom ... nech robia maminkam a ocinkom len a len radost 🙂 🙂 🙂

Baby, ja by som tak prisla na stretkooooooooo ... poslite po mna nejaku vzdycholod ... byvame hned vedla pola, tak ma pristor na pristatie 😝 😀

Bybus ... to so starkym mi je luto 😔 ... bud silacka. A ako sa dnes darilo Zarke? Uz sa tesiiiiiiim na nase stretko 😎

vilkakatka
7. júl 2008

Lovi ... tak uz nakupujete? Zeby nejake tajomstvo??? 😲 😉

A konecne som pridala nejake foto 🙂

lovacka
7. júl 2008

ale kde kati ziadne tajomstvo
trosku nakupujeme veci co su v akciach aby potom toho nebolo naraz vela kedze nemame pokom velmi dedit
ale zatial nic o com by som ja vedela aj ked obaja si velmi uz prajeme ale vies ako to chodi ked planujes tak planujes a potom sa to stale meni a tak dokola 😒

vilkakatka
7. júl 2008

Lovi ... ono to pride, ked ma ... a mas pravdu ... je dobre si postupne zhanat vecicky 😉
Ja som veeeeela veci nakupila na nete ... kiddicare, twoleftfeet, ebay ... ja som zase internetovo-nakupny maniak 😀 (teda bola som v UK 😝 )

lovacka
7. júl 2008

a to su uplne nove veci alebo pouzite?musim aj ja popozerat.ono take veci ako postielka je lepsie vidiet nazivo teraz mali 50% zlevu na cotbed ale nezdala sa mi ta kvalita aj ked bola pevna ale videla som aj krajsie a aj lepsie

lovacka
7. júl 2008

a este ak sa mozem opytat co je lepsie koliska alebo mosset basket.lebo teraz maju kolisku za polovicnu cenu 😝

zuzula
7. júl 2008

ahoj Kati. tak uz mas doma lezkynu - zacina vam obdobie fun 😉 idem si pozriet fotecky.

lovi ja som za basket - je lahucky, prenesies ho kam chces, polozis vedla seba na postel... 🙂
najlepsie je veci okukat v kamennych obchodoch a potom si rovnaku vec kupit na nete za lepsiu cenu 😉

bybi
autor
8. júl 2008

Dobre ranko 🙂

Vcera som uz nemala cas na net. Zarka sa taaak tesila, ked som prisla domov, nevedela sa na mna vinadivat, ked ma cely den nevidela 🙂 V skolke vraj bola super, ze vsetko ju zaujimalo, ze sa hrala stale a vsade behala a dokonca raz ze spadla do nejakeho kosika na hracky hlavou, ze sa jej navliekol a potom jej ho nevedeli dat dole 😀 Ale nakoniec sa podarilo, len ma malinky skrabanec na brade 🙂 Ale moj si mysli, ze tam bude spokojna 🙂 Zajtra idu od 14.00-15.30, tak tam po praci za nimi pojdem, nech aj ja vidim. 🙂

V praci vcera uplna pohodicka. Za cely den som prefotila asi 10 papierov a inak som sa strasne nudila. Uz mam svoj stol aj pocitac, ale pocitac je este zaheslovany tou babou, co tam bola predomnou. Tak sa do neho nevedia dostat, lebo nikto nevie heslo. Tak neviem kedy to spravia. Ale inak dobre, v office sme len 2 a potom este jedna baba ma hned vedla, ale prechodny s nami. Takze super. Dneska uz by malo byt lepsie, lebo vcera nemala podklady, tak mi nemohla ukazat, co budem robit. Ale dnes by uz mali byt. Najvacsia sranda je, ze ta baba, co ma zauca ide na cely buduci tyzden na skolenie, tak fakt nemam paru, co tam budem cely tyzden robit. Ale nevadi. Sak nejako vydrzim. Dnes sa chcem dohodnut so sefom, ze miesto 30 min prestavky budem mat len 15 min a budem konci 14.45. Ved prestavku ani nepotrebujem. Najem sa aj pri robote. Akurat aby som mojmu zavolala aspon na chvilku.

Este ma napadlol, Zarka vcera skoro vobec nechcela jest, kym som bola prec. Myslite ze to ma zo stresu?

A dakujem kocky za podporu, dnes je pohreb o 16.00 ☹

janka07
8. júl 2008

soska, my letime toho 31.7. z manchestru, tak sa mozno stretneme v BA....
pekny den kocky 😉

soska
8. júl 2008

ahojte!
jej bybi, tak super, ze si sa dobre citila prvy den a aj Zarka ako to zvladla. Ono to bude trochu ine, ked tam s nou nikto nebude- na to sa pripravte, ale urcite si zvykne a bude ok. Drzim moc palce. A ked sa budes nudit v robote, tak mysli na mna, mozme si vypisovat, lebo mna tu nuda zabija dennodenne ☹ Co je hruza, lebo som sa tesila do prace a nejaku mozgovu cinnost a tu sa nic nedeje. Mame sa spajat s inou bankou a kym sa vsetko rozhodne, tak je vsetko pozastavene😢((

Ja sa tesim, lebo Marco dnes rano neplakal pri prichode do skolky😉 Sice hodil odutu peru, ale ako zbadal ranajky, uz bolo dobre 🙂 😵

Poviem vam, ak by som sa strachovala o Marcov pitny rezim, tak posledne dni sa teda vobec nemusim. Vo vani (!!!!) sa stala najvacsia zabava naberat vodu do kyblika a pit 😀 Alebo sa predklanat a pit rovno z vane a naramne sa pri tom Marco rehoce a my od smiechu tiez z neho skoro cikame 😀 😵 Asi to nie je nic moc put taku vodu, ale co s nim? 😨 😀

Dnes je zase chmurno 😖

lufia
8. júl 2008

ahojky

bybi uprimnu sustrast je my to moc luto ☹ a viem ako sa citis-mne sa stalo to iste ked som zacala robit v UK(teda par dni pred zaciatkom prace)my zomrel dedko 😢 bolo my horzne a este ten pocit ,ze som ani na pohreb nemohla ist 😢 .....
drzkaj sa

inak drzim palce aj v praci aj ked citam,ze si to uz dobre nakopla 😉 a zjavne ti tam bude aj fajn to je super.ale hlavne nech sa Zarke paci v skolke aby bola spokojna 🙂
inak mate doma velku sikulku 😵 som kukla to video 🙂

kati tak citam,ze vy ste takyto sikovny???Adelka je frajerka 🙂 veeelmi sa tesim ked ju uvidim nazivo v akcii 😵

soska a vy ako s tou skolkou?ide tam Marco chodit aj nadalej?
nas Christian ma pitny rezim vynikajuci on vypije denne aj 2litre ale zrejme mu nestaci a robi vo vani to iste co aj vas Marco 😀 ale ja sa bojim ked chlipe tu vodu z vane ze si potiahne aj do nosa 😕
inak to my spravil potvorka aj vtedy na kupku a neviem ci tam aj nechytil dakeho bacila...e od piatu ma trosku sopliky ale bola som u dr.a ze to nieje nic vazne 🙂

baby a veeelmi sa tesim na foto zo stretka 🙂 takze fotit,fotit a este raz fotit 😵

lufia
8. júl 2008

este som zabudla co sa tyka tej sody do kupela tak ja som ztej krabickovej davala jednu velku lyzicu(vody davam tak do stvrt vane)
a teraz som si kupila sodu taku v sackoch a ta ma 25g cize nejaka lyzica a pol
takze tie co mate problem skuste to nam to pomohlo
inak dokonca na tejto sackovej sode je aj napisane ze je vhodna do kupelov a na kopec inych veci 🙂 co som ani len netusila
este pozriem (ak najdem)prispevok lisky a hodim vam sem link

pekny dnik vsetkym 🙂

soska
8. júl 2008

cau lufi!

tak aj Christianko je takyto pijan? no sranda! 😀

Marco bude este v skolke do konca jula. Veduca to asi povedala ostatnym az teraz a vcera sa ma vsetky vypytovali, ze preco odchadzame....Tak mi to bolo aj tak trochu luto, lebo su tam docela mili😉

lufia
8. júl 2008

ahojky soska

ty sa asi fakt nudis v praci zeee 😀 ale inak to musi byt pekne na nervy 😠 ked nemas co robit ide cas veeelmi pomali to ja neznasam

takze Marco ide od augusta k susede?ci to idete asi dovolenkovat ze?
a aspon trosku sa tam uz vyspinka?

soska
8. júl 2008

no, v auguste bude 3 tyzdne na slovensku a potom od septembra zacne u susedy😉
vcera ze spal 20 minut a potom deti robili hluk (vraj) a tak ho zobudili- chudatenko moje, potom este neskor zalomil na 30minut a v aute cestou domov mi tiez spal... 😕 takze tak...uz kvoli tomu nestresujem...ked je doma, tak spi dvakrat aj 2 hodiny....no neva, aspon nam prespi pekne aj noci😉

lufia
8. júl 2008

soska takze prides na SK stretko??dufam,ze ano 😉
vies co ale je zvlastne,ze ostatne deti sa tam vyspia 😕 j si neviem predstavit kebyze tam je nas Chris a niekto ho zobudi tak ich asi vsetkych vymlati 😀
a u zuzky v skolke to maju ako?no teda u Adamka.tam maju zvlast izbu pre deticky na spanie?

soska
8. júl 2008

v tejto nasej vraj tie deticky ako on- 2 dalsie- su zvyknute na hluk a spia pri vsetkom a tie ostatne vacsie, tie spia spolu v izbe na madracikoch....
ale vsetky tie miestnosti su tam otvorene, tak keby chcel marco spat aj doobeda, tak pocuje vsetko- je to tam dost malinke...

u zuzky tusim maju zvlast izbu na spanie, ale Adamko je podareny, on ked je unaveny, tiez zaspi v pohode aj pri troche hluku 😵

a co vystraja Christian?

lufia
8. júl 2008

no take deti ako Adamko maju vyhodu,ze zaspia ked su unavene aj pri hluku 😉 u nas to nieje mozne 😖

co myslis preco som na nete?Christian spi a ja beham zo starnky na stranku 😀 vecne nieco zhanam a vyzivam sa v troske ticha 😅
prave obzeram stranky s dets.topankami potrebuje uz zas drobcovi kupit nove tak rychlo mu rastie nozka 😝 nestiham kupovat
a tu na SK su tie ceny zavratne 😠 je sila ze v UK aj oblecko kupis lacnejsie ide ma ztoho picnut ☹

ozaj a Marco uz bezka?

soska
8. júl 2008

jaj, co sa stretka tyka na sr, je v sobotu 2.8, ze? a kde a o kolkej? my len v sobotu pojdeme asi do tatier z pezinka, tak neviem, ci to budem stihat....

inac by som ti kupila nieco aj tu, ked potrebujes. Ale sak mozno sa stretneme aj tak... 😉 Kolkatku ma Ch. nozku? Nieco si aj nasla?

Marco stale viacej lozi, ako chodi, aj ked obcas len ziram, ako sa sam od seba pusti a chodi si a potom zase nic a len lozi. asi podla toho ako sa vyspi😉

soska
8. júl 2008

no utekam ja na obedik😉

lufia
8. júl 2008

ano bybi tak pisala ze 2.8. ale bola by skoda kebyze nepridete ale ved uvidis a mozno si spravime vyletik a prideme vas pozriet
len vsetko zalezi od muzika lebo posledne maka aj cez vikendy

a dik si zlata ale topanky je asi lepsie skusit.nasla som mam taku celkom fajn znacku- sante dostat to v lekarnach
ibaze vtip je v tom ze na nete je vyber ale v lekarnach to potom nejdem zohnat(oni my sice objednaju ibaze zavezne)co nieje bohvieco kym ich nevidim nazivo 😖

inak aj stym cislovanim je to zvlastne lebo ma topanky co su mu dobre a cislo je 18 a ma 22 a su uz male 😅

vidis Marcovi sa asi lepsie pozdava lozenie 🙂 u nas to bolo zas s plazenim tak,ze Chris uz vedel lozit ale aj tak sa radsej plazil 😀 niekedy sa rozbehol po 4 ale po chvilke akoby sa spamatal a sup na brucho 😀

lufia
8. júl 2008

ja zas bezim dovarit obedik 😀
tak dobru chut

erikasadek
8. júl 2008

lufia dik za radu so sodou uvidime ako to funguje taze esta raz dik

zuzula
8. júl 2008

Baby nas Adam presne skusal pit vodu priamo z vane aj z kyblikov/misticiek ale u nas je to velke nonono takze uz si do vane nosime poharik a pijeme z neho. lebo do vane davame penu a kolkokrat sa tam aj vycika takze to sme mu nedovolili aby to pil.

na narodky som dostala krasnu orchideu a super coko torticku od muzika a velku slintavu pusu od synacika tak co vac si mozem zelat 😵

bybi som rada ze sa ti celkom paci v robote, zaciatky su vzdy take pomale ked nemas moc co robit ale hadam sa to nastartuje a budes busy aby ti rychlo ubehol dnik. 🙂 a kedy Zarka zacina full time, buduci tyzden?
a presne ako pises aj ja si pamatam ako sa ma Adamko nevedel nabazit ked sme zacali so skolkou...teraz ma vystiska vybozkava a bezi dalej 😀

lufi Adamko spinkaval zo zaciatku v skolke viackrat teraz sa prisposobil vacsim detickam a spava po obede 1.5-2 hodinky...11.30 maju obed a potom idu vsetci spinkat a kazdy spi kolko chce ked nechce tak sa moze hrat. tak sa mi to paci ovela viac ako na SK tvrdy rezim ze vsetci musia po obede lezat v pyzame v postielke aj ked uz maju 4 roky a cez den nespavaju...
a co robi tvoj muzik...ked pises ze maka aj cez vikendy?