Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

diamand
14. júl 2008

Ahojte babulky,

tak konecne som aj ja pridala fotky. Teraz mam dost velke fofry. Vo stvrtok uz ideme na sk, tak musim este podokupovat co treba, poplatit vsetky ucty a povybavovat vsetko co treba kedze tu 6 tyzdnov nebudeme a uz mam vlastne na vsetko len zajtra lebo Natko uz ma zajtra posledny den v skole, takze v stredu uz bude doma a pri dvoch detoch toho moc nenavybavujem, takze to uz podnikneme len park a budeme sa balit - uz sa tesiiiiiiiiiiiiiiim.

Fotky som uz aj ja popozerala su super uz som si ich aj ulozila.

Zelam vam vsetkym skore uzdravenie, aj mne dnes na vecer zostalo zle, ale nepripisujem to ziadnemu bug, ja som totiz to jedla kapustnicu a hned na nu som si praskla haagen-dazs, tak potom sa necudujem, ale uz je to ok. Bybi neboj sa Zarka si zvykne o tyzden ti uz ani papa neda taka bude happy.

Pekny vecer, na film4 davaju In her shoes tak idem pozerat, sice uz som to videla, ale uz si to poriadne nepamatam

diamand
14. júl 2008

jeeej este som chcela napisat eliske, ze lara, bludicka a aj ludik su v birminghame

eliska1983
14. júl 2008

dakujeeem,..............zalozili sme birmingham forum.....dufam ze sa tam stretneme 🙂

soska
15. júl 2008

Ahojte kocky!
no ozaj super fotky, vsak? Aj mne sa lubia! Az mi je smutno, ze je to uz za nami ☹

Ozaj, dakujem Vam za vsetky veci, co ste doniesli:

dia, diki za kavu, tu mam mooc rada😉
zuzi, vcera soim dopapavala salatik od teba v praci- bol mnamky!!! 😅
dnes som si spravila iny z toho kuracieho maska, co tusim bludicka priniesla- mnaam!😉)
Bybi, tu tortu musim dojedat sama (dufam, ze som vam aspon tu jednu dala- uz ani neviem!), lebo drahy bol sick😢 ale je mnam!
A este som si spravila aj ovocny salat z toho vsetkeho ovocia na ranajky!
Tak takto tu ja dojedam zvysky! Bude zo mna za chvilku prasiatko 😵
A Marco papa vsetky tie breadsticks 😀
A Cliff hladuje 😀 😀 😀

Dia, tak pekne vybav a pobal, drim palce, a potom uz len uzivanie si na Slovensku! 😀

Bludi, tak pride Risko pre tu tasku v piatok?

Bybi, super, ze si videla, ako sa Zarka hra a zapaja do kolektivu😉 Je to milunke ze?

Eliska, ahoj, kludne pis aj sem!😉

ninuska
15. júl 2008

cavesko ranecko obedecko 😀
no vidim citam ze ste vsetky strasnaaaacky zaneprazdnene v praci do kelu nejako sa sem pomaly nehodim chichic 😅
hoci roboty aj doma ako na kostole

lari no dam aj foto bruska ale zatial nic moc neni vidiet neni to ako pri sofii neviem ci su pri chalanoch ine brucha chichi no mam jasne gulu uz ale taku inu ....ozaj som sa chcela spytat ze tvoj cisarak uz sa ti to zahojilo ??? nemas to z nejakeo cvicenia ??

zuzi pani je moc fajn a sofia si zvykne urcite ved co ine jej zostava 😉

ninuska
15. júl 2008

no este som si dopozerala fotocky kraaaaasne 😉

charli a zarka su nadherne slecny ....a vidim ze bol o ne zaujem 😀 skoda ze sme tak daleko alebo tak malo na sk tam sa take cosi asi tazko podari zorganizovat

zuzula
15. júl 2008

ahojte kocky 😵 tak dnes bolo krasne, v robote sme mali BBQ na streche 😅 a teraz sme dovecerali vonku v zahrade, okupali maleho a konecne sediiiim 🙂
a rano prvykrat Adamko v skolke neplakal ale sa usmieval 😵 😵 😵
Katke sa v skolke pacilo ale uz zalahla do postele taka je z toho unavena...no prvykrat v zivote v robote, to cloveka vycerpa 😅

Diamand, uzite si prazdniny na SK, ani si neviem predstavit ist tam na 6 tyzdnov! aspon budete mat poriadne leto 🙂

Bludicka, ak budes chciet info o plienkach, rada poradim uz som ozajstny expert 😅 teraz testujem 7 roznych znaciek pre Mother & Baby magazine tak mam doma kopy a kopy plienok 🙂 aj 5 deti by som mohla mat a ani 1 pampersku by som nemusela kupovat 😀

Soni ako krasne si to opisala ako si podojedala zvysky 🙂 Dufam ze uz je Cliffovi dobre. m,y sme vsetci uz fit, trvalo to len par hodin nastastie. A SATC bolo genialne - presne take ake som to cakala. 🙂

ninuska
16. júl 2008

ahojte ako sa mate babule
ja sem vecer nestiham prist proste stale to iste kym sofia zaspi tak je aj pol desiatej a potom sa mi uz nic nechce 😝

ozaj som zabudla napisat ze sofinka uz sama chodi - sice pomalicky ale prejde kam chce je ako taky psik stale mi je v patach 😀

soska
16. júl 2008

ninus, gratulujeme Sofinke ku chodeniu, je sikulka!!!! 😵

soska
16. júl 2008

Ja dnes pracujem z domu, lebo zajtra idem na cely den na sluzobku, tak to mam vymenene. A cliff je tiez doma, tak poobede ideme plavat s Marcom a potom aj na golf, uz sa tesim.
Tak zajtra budu chlapi gazdovat sami doma, som zvedava😉))

ninuska
16. júl 2008

jajjj soska tak ti zavidim to plavanie ....ja stale bez auta tak o tom mozem iba snivat tu totizto v meste nie je plavaren....katastrofa

a ty hras golf?? akoze aktivne teda ze vies ?? sa pytam ako tatar

soska
16. júl 2008

ninus, golf hra hlavne mangel, teda v psolednom case ho to dost chytilo. Ja aktivne neviem, len par krat sme sli a celkom mi to islo aj ma to bavilo, ale s Marcom mozme ist obaja len na odpalisko...Nakoniec siel manzel sam, lebo Marco po plavani zaspal ako drievko a aasi a potiahne dlhsie😉

tak ja zatial trochu upratujem 😝

zuzula
16. júl 2008

ahojte babulky 🙂 my sme dnes mali aktivny den, doobeda v soft play centre, poobede v parku na ihrisku, je pekne tak to treba vyuzit naplno 😉 len vecer ma caka kopa zehlenia tak nemam moc pekne vyhliadky...ale dam si k tomu pohar vina a sex v meste a snad to prezijem 😅

Ninus tak Sofi gratulujeme k chodeniu, zacinaju krasne casy 😉 a nemate tam nejaky maly detsky bazenik, sa mi zda ze si nedavno nieco take pisala, ci to sa mi myli s niekym inym??
to teda poriadne neskoro chodi Sofia spavat, ja som taka rada ked 7.30 Adam zalahne a ja si konecne sadnem na 5 minut kym zacnem upratovat 🙂 fakt klobuk dole ako to vsetko zvladas popri tehotenstve!

Soni tak zajtra prajem pekny den, stastnu cestu (tam aj spat 😅 ) a uzi si to. chlapci to urcite zvladnu a uziju si jeden druheho 🙂

Pozdravuje vas aj Lara 🙂 , pisala mi cez skype ze im blbne internet tak sa jej neda pripojit.

lufia
16. júl 2008

Ahojte zienky

konecne som sa sem dotrepkala 😀 napisala prispevok a ono my to zmazalo 😠 😠

takze v 1 rade-baby nadherne fotky zo stretka 😵 😵 ste vsetky krasne maminky a + ktomu este nadherne deturence 😵 no radost okukavat fotky 😅

dufam,ze nezabudnem popisat vsetko co chcem lebo vacsinou nenapisem ani polovicu z toho co chcem 😠 😀

zuzi-videla som foto kde ma Adamko cookies 😝 nemozem my poslat receptik? 😉

soska inak minule som chcela ze bomba pracicka ,ze ta posielaju do fitka 😀 to je fakt super 😉
a kamze ides na sluzobku?niekde dalej?

dia peknu dovcu na SK 🙂 snad budete mat aj pekne pocasicko 😵

inak Christianovi idu dalsie 4 zuby ☹ takze noci su aj nadalej otrasne a som viac hore ako by som chcela 😔 len dufam,ze uz nam to vylezie vsetko a ze potom zazijem aspon 8 hodinovy spanok vkuse 🙂

zsuzsu
16. júl 2008

Ahojky. Ja vas len chcem pozdraviť.
Ako som videla , stretko dopadlo super. Krasne fotky, a ako Lufia pisala tak ste krásne 😵 No a deti 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Ja nic nového nemam, pracujem každy den /upratujem/ a akurat sa mi na tele vyšli niaké vyrášky. Neviem co to je, ale asi to bude s papriky, co mi vťera doniesol bratranec z SK, aspon dufam.
Deti mi robia len radosť 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Tak pekny večer.

lufia
17. júl 2008

caves

zienky a vy ste kde???ci je v UK pekne?nikto nikde 😕 tema az na druhej strane 😀

nam tu dnes kraaasne leje 😠 tak sme boli domka cely den(som sa teda mala co obracat 😝 )

zuzi tak super ked uz pracujes kazdy den 🙂 preto sem uz asi ani tak casto nechodis,co?
dufam,ze vyrazky rychlo zmiznu 😵
a ako prazdninuju kocky?a ako dlho budu doma?

zuzula
18. júl 2008

dobre ranko 😉 my mame dnes volno tak sa chystame shopping 😵 Katka robi v skolke len doobeda tak potom spolu vyrazime do mesta, musim jej nieco pekne kupit k 18-ke. a su vypredaje takze urcite nezostame len pri tom 😅

lufi recept poslany. je to rychle a velmi chutne, Adamko vzdy spraska aj 5 ked su cerstve a este teple 😝 🙂
ako sa mate, co ma Chris nove? citam ze vam idu dalsie zubky, to uz posledne stolicky? my mame tak 12 zubov zatial, odhadom.
pozerala som aj fotecky, zlatucky je drobec, ako vzdy 🙂

zuzka ahoj, no som rada ze ta zase vidim. 🙂 tak ty usilovne pracujes, to je ale dobre, nie? ake mate plany na prazdniny?

soska
18. júl 2008

Ahojky babule!
Tak ja som bola vcera na otocku v nemecku, bolo to ok, aj ked unavne... 😒 no ale aspon som videla kolegov aj tam a mali sme nejake prezentacie a tak, tak hadam sa nieco na mna aj nalepilo😉
Cliff bol s Marcom cely den a povedal, ze to bola 'hard work', tak apson vidi. Ale stihol aj upratat, tak som bola na neho hrda😉

Dnes je tak nijako, ze? My asi tiez pojdeme labzovat poobede do mesta😉

Zuzi, segra este nehovorila nejake zakulisne veci zo skolky? je vsetko ok? Uzite si spolu😉

Lufi, no vidis, my sme minule so zuzkou hovorili, ze ako to tu baby flakaju a malo pisu...co uz? uz sme busy maminy, no ale ja mam stale cas sem obcas nakuknut😉

Zuzi, a na Slovensko sa s kockami nechystas? ci uz ste boli? nejko som neni v obraze...

zuzula
18. júl 2008

caf soni, tak ste to vsetci zvladli 🙂 , urcite bolo dobre ze bol Cliff cely den s Marcom. aby si ti nasi chlapi nemysleli ake to maju maminy lahke ked su cele dni doma 😅

Katke sa velmi paci, dava napr. detom desiatu, kresli s nimi, cita im...proste sa cely den hra 😀 ale vravi ze uz je poobede taka ohucana ze sa tesi na chvilu ticha...ani sa jej nedivim ja si to neviem predstavit...cely den s 15 detmi 😅 ona je uz v tej skupine 2.5-4r a tam ich je viac ako v Adamkovej triede.
snazi sa by ju Adam nevidel lebo by chcel byt iba s nou, nastastie A. trieda je na poschodi tak sa vidaju len ked su vsetci v zahrade. vcera jej ucitelka ukazala ako Adamko spinka tak vravela ze je to krasny pohlad, vsetky tie male deticky pekne povyzliekane do plienky, poprikryvane perinkami ako si buvaju jeden vedla druheho 😵
inak vraj sa o nich pekne staraju, naozaj ich vsetkych ponatieraju UV kremom ked je slniecko, aj ich pomojkaju stale...tak to som rada ze je to naozaj takako tvrdia 🙂

bybi
autor
18. júl 2008

Caute kocky. Ja v poslednej dobe vobec nemam na nic cas. Ked som doma, tak som radsej pred telkou ako pred PC.

Dnes ideme k GP na vstupnu prehliadku. Ako sme sa stahovali, menili sme aj GP.

Zarka v skolke super, uz rano placka ani nie minutu. Kym vyjdem von, uz je ticho. Vraj aj pekne papa a uz sa obcas sama aj hra. Aj ked kratko, ale predsa 🙂

Skusim sa este ozvat. Pekny den vsetkym 🙂

lufia
18. júl 2008

Ahojky

zuzi diky za receptik si zlata 😵 urcite vyskusam lebo ja som mala taky receot na cookies,ze boli ako z betonu 😀
a idu mu 4 zubky ale hore ocne a dole hned tie akoze pod ocnymi 😀 to je vysvetlenie coo 😀
a ked nam vydu tieto uz zostanu len na rade 4 posledne stolicky a bude to komplet 😅

inak tatino uci Chrisa po ang. 🙂uz vie niektore zvieratka napr.duck-niekedy sice len da 😀 alebo vcera sa naucil chicken 😵 no je to podarene

ozaj baby vasi drobci nocnikuju?my nie teda zadarilo sa ale Christian tam nechce sediet.vie ,ze sa tam kaka a ked mu treba tak donesie nocnik natrepe sa donho(to tak,ze si tam sadne a da si dnu aj nohy 😀 )a zacne tlacit ale do plienky 😀 akonahle ho vyzleciem utecie 😀

bybi super ,ze Zarka tak dobre znasa skolku 🙂 inak ty uz nemas nikde foto?lebo to co si poslal do IP my uz otvorit nejde 😕
a chcela som ta poprosit,ze ak by si mala miestecko v batozine ci by si my nekupila sudocrem
ja som si zvykla v asde kupovat 400g za tusim 7 libier lenze tu na Sk je to drahe ako svina 😝 kebyze si chcem kupit 400g tak dam za to hadam 700sk

soska tak chlapi to super zvladli a muzik sikulka ,ze este aj poriadil 😵
a presne chlapi ocenia ,ze to nieje len tak az ked to vyskusaju 😀

zuzi este som chcela k tej skolke...ze to je sila ,ze ich aj ponatieraju 😉 to myslim,ze na Sk nerobia 😕
a to ty tam nabalis Adamkovi aj jedlo?ci oni daju co maju?a co plienky to davas z domu?a trebars ten krem opalovaci?sice nejdem dat Chrisa do UK do skolky 😀 ale zaujima ma to,ze ako to funguje

som toho popisala az az ale drobec spi tak som to chcela vyuzit aj tak sa vas chcem popytat este more veci 😀 skoda ,ze som nemohla ist na stretko aj usi by vas boleli 😀

zsuzsu
18. júl 2008

Ahoj.
Tak ano, je dobre ked clovek može pracovať 😀
Inak na SK neideme, tento rok neni v plane. Teraz tu mam krstnu dcérku, potom pride dalšia + mija mama, no a na jesen sestra + krstny syn. Takže o zábavu mam postarané. Ani dovolenka neni planovana, manžel ma sice tento tyžden, ale chodi dalej pracovať 😀 co už. No a baby mi žeru nervy ako vždy.Cez vikendy vždy ale chodime niekam. K moru, na vylety atd. A mi zasa skoro každu sobotu večer chodime na oslavu. Spoznali sme tu strašne vela slovakov+madarov, a stale niekto oslavuje 😀 Ale aspon je nam veselo.
No a tie moje vyražky, no neviem, co to je, ale mam toho stale viac a viac.A štve ma to a strašne. Ale ma to ani neboli ani nesvrbi.

lara1znk
18. júl 2008

ahojte babky,

konecne nam to funguje, teda neviem ako je to mozne, len som skusila a ide to tak dufam ze uz mame poruchu za nami, mozno nejaky virus alebo co.

len tak som vas prebehla co ste popisali,
bybi som rada ze zarka sa tak rychlo adaptovala, to je super.
zuzi, tak super ze sa katke paci, ona studuje na pedagogickej? uz ste si s muzom vyrazili vecer von?

eliska a v ktorej casti B`hamu si ty? ozvi sa cez IP ked chces, mozeme sa stretnut

ja som dnes objednala muzovi tortu na narodky, photo cake tak som zvedava ake to bude.

inak pracu stale nemam doriesenu, dnes som poslala list to Head of HR tak som zvedava. Skolku som uz zrusila a idem rezervovat inu asi na november, este neviem presne. Tak uvidime ako to cele dopadne.

Ten dom stale obzerame, nie sme este rozhodnuti, uz som tomu aj celkom naklonena.

este sa ozvem poriadne cez vikend, nestiham viac tearz

pekny vikend kocky

lara1znk
18. júl 2008

zuzi aj ja chcem recept na cookies pls. 😝

bybi
autor
18. júl 2008

Cauko 🙂

Lufi, poslala som ti link znovu, fotky su tam stale, len musim popridavat nove. Ten sudocream t jasne ze kupimm musim si to niekde napisat, nech nezabudnem. A napis ci chces aj tu zubnu pastu, co Zuzka spominala, alebo si ju nasla doma 🙂

So skolkami je to tu tak, ze teda aspon nasa (ale myslim ze vsetky) zabezpecuju plienky, jedlo aj opalovaci krem. Vlastne uplne vsetko. Jedine co sme my priniesli bol Calpol a Metonium. Ale keby sme pouzivali sudocream, ten asi maju oni. Neviem. Mlieko tiez maju oni, ja som len povedala, aku znacku pouzivame a oni ju kupili.
Inak som si az dnes vsimla (dost skoro 😅 ) ze hned pri vsetupe do skolky je oproti hlavnemu vchodu taka tabula a tam je napisane, ze velke privitanie pre noveho kamarata Zaru, ktora patri do crawlers a bla, bla, bla a tam taky pekny obrazok este. Ake mile 😵 Len ja slepa som si to az dnes vsimla. Inak je to tam asi od zaciatku tyzdna 😅

No idem, su Priatelia tak idem kukat. Skor som ich zmeskala, lebo sme boli u toho doktora 😔

Pekny vecer 😉

lara1znk
18. júl 2008

u nas a pouzivaju vlastne plienky aj mliecko v skolke

lufia
18. júl 2008

no kocky tak aj ked su tie skolky riadne drahe(mne by to v UK urcite z platu nevychadzalo 😝 ) tak to asi stoji zato 😵
myslim,ze na Sk nehrozi nieco take ,ze by dali vlastne plienky atd...aj ked pytaju aj tu slusne prachy za jasle 6500sk 😠 co sa my zda prilis moc 😖

bybi skus najskor pozriet ten sudocrem ak ta ovsem napadne lebo ak je drahsi aby si ho zbytocne netrepala to si potom mozem kupit aj tu.ak zabudnes nic sa nedeje 😉
pozrela som foto dik za link 😵 nechapem preco my to neslo predtym
Zarka je veeelmi krasne dievcatko 😵 a ta kocka na konci je kto?tvoja segra?
pastu som zatial nenasla ale skusim este kuk vo vacsich drogerkach tak ti dam vediet potom

my sme dnes boli pozriet muzovho bratranca prisli na chatu sem do BB a maju noveho psa vam poviem to je pes s baterkami v zadku 😀 😀 chcela som odfotit Christiana ako sa snim blazni ale nepodarilo sa my dat do zaberu ani jedneho znich 😀 😀

jej az teraz pozeram,ze ty lari pises ze vo vasej skolke nosis plienky aj mlieko...a je lacnejsia?myslim ako tie ine kde to ponukaju oni?

ozaj a vasi drobci sa uz vedia napapat aj sami?teda aspon nieco take ako chlebik atd.?

zuzula
18. júl 2008

ja do skolky nenosim absolutne nic, len v malom roksaciku ma Adamko prezlecenie, a snac ked ideme zo skolky este na ihrisko. jest, pit, plienky (Pampers), sudocream, opalovak, podbradniky...proste vsetko komplet zabezbecuje skolka. je to super 🙂
Lufi Adamko sa uci jest lyzickou, aj v skolke ich v tom podporuju, ked sa mu chce vie krasne papat ale ked sa mu nechce necha sa krmit. chlebik a ostatn finger food papa sam uz dlho.
s nocnikom sme este uplne na zaciatku...Adamko vie ze sa tam ma kakat aj cikat aj babiku vie posadit na jej mini nocnicek ale on tam proste sediet nebude. planujem tak za 2-3 mesiace kupit taky ten "fancy" nocnik od Fisher Price co hra melodiu aj ked sa tam dieta posadi...myslim ze to bude dobra motivacia. aj tak sa pise ze az od 18m je dieta schopne nocnikovanie chapat tak to vobec netlacim aby Adamko neziskal odpor.

Lari ahoj, tak mas predlzenu matersku 🙂 aspon si odlozis stresy so zvykanim na skolku na neskor.drzim palce nech ti poslu pekne odstupne z prace 😉 recept hned aj idem poslat lebo inak zabudnem.
Katka chce ist na pedagogicku, zatial ma este pred sebou posledny rocnik na gympli. tak snad zmaturuje a pojde aj na vysku 😅

Bybi tak Zarka si krasne zvyka, a co ty a praca, ide to? 🙂

zuzula
18. júl 2008

hmm, samy preklep 😀 ... ruksaciku, snack, ostatne... ale ved vy si viete domysliet, ze? 😀

soska
19. júl 2008

Ahojte!
no teda, ja do tej nasej drahej skolky musim vsetko nosit!!!! 😝 plienky, wipes, krem, lieciky no uplne vsetko! tak som teraz aspon zistila, ze fakt je to asi dobre rozhodnutie z tejto odist a uvidime, co bude neskor...

Lufi, tiez si myslim, ze sa netreba ponahlat s tym nocnikom 😉 urcite to Christianka chyti. Mne tam Marco tiez neobsedi, teraz na sr urcite babka bude trpezliva a stale ho bude davat sedkat😉
00000000000//= toto [p00405418450451445pise04 61marco....

Nas Marco papa chlebik a finger foods tiez uplne sam a niekedy aj lyzickou papa pekne sam, ale samoska je to vacsi neporiadok, tak zalezi, co papa, podla toho mu dovolim krmit sa sameho😉

Ozaj baby, chcela som sa spytat, ze dokedy treba davat podctivo rano a vecer flasku s mlieckom? mne sa zda, ze Marco pijde coraz menej, tak to dobieha cez den a papa jogurty, syry a niekedy mu spravim ovocny milkshake a tak. Len sa mi to zda fajn, ze uz mozno coskoro nebude potrebovat flasku ani na zaspanie a dam mu mliecko radsej k veceri...

zuzi, aj chcem recept!mala si ho hodit rovno sem a nie do ip;- 😀