Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

ninuska
22. júl 2008

ahojte babule
som si va sletmo precitala 😉

umyvanie zubkov u nas uuuuplna katastrofa budem musiet pritvrdit veru lebo inak neviem neviem co jej tam narastie 😀

baby ja uz vodu neprevaram a sofia pije uz normalne mliecko ...rano tak 150 ml - vecer to iste my sm zacali hned ako mala rok ink jogurt kazdy den a syry .....ale ako mala tie hnacky tak tyzden bola uuuuplne bez mlieka a teraz sa ide zblaznit ked vidi flasku .....mne sa zda ze si na to este viacej zvykla v poslednej dobe zvladl by aj castejsie ale este si davame pozor ay sa nam ta pliaga nevratila - mlieko prevarame samozrejme -a uz papame aj mliekove polievky zo sosovicou mnam a uz aj privarky pojdu na odbyt pomalicky -a kasu krupicnu kazdy vecer
ja som sa nechala doma ukecat babky radili ...a musim napisat ze po dobrej krupicovej kasi mi sofia sice nezaspi v postielke ale pri mne ale potom spi( ked neratam mrncanie ktore ignorujem) celu noc - dufam ze som neurobila nejaki chybu ked tu niektore pisete este o nutriloe hmmm a prevarani vody to uz dlhsie nerobime - davame kojenecku

soska
23. júl 2008

baby a kde a o kolkej je to stretko na SR? ak motyka vystreli, moznos a podari aj nam prist... 😅

zuzula
23. júl 2008

ninus tu kojenecka voda neexistuje preto sa tu odporuca prevarat do roka. ja som tak aj robila a od roka uz neprevarame, iba na sunar.
inak to ma ani nenapadlo prevarat mlieko, ale teraz si uvedomujem ze aj kedysi doma sme prevarali take to klasicke zo sacku 😅 odkedy existuju krabicove mlieka tak som na prevaranie aj zabudla 😀
Adamkovi moc klasicke mlieko nechuti, ma ho rano v cerealiach aj do varenia, kase atd, ale na pitie ma radsej sunar (vecer) a Hipp pokracovanie mlieko rano. ale dnes mal trosku Hipp mlieka a ked chcel viac uz som nemala tak dostal normalne kravske a trosku z neho odpil 🙂 to je uspech lebo predtym mi kravske vypluval.
a s krupicovou kasou nemas co pokazit ak cez den je Sofi normalne chlebik, masko aj zeleninku, tak na veceru kasa podla mna moze byt 🙂 my ju mame tak 1-2x za tyzden, vacsinou i mlady pan zela to co mame my...teda bud varene alebo chlebik so syrom, vajicko, paradajku...

no som rada ze nie sme sami co zacali vymyslat pri umyvani zubkov asi ked maju krpci okolo roka takim to zacne vadit. snad z toho zase vyrastu 🙂

dnes ma inak nastvali u GP, potrebovala som podpisat papier ze je Adamko v dobrom zdravotnom stave a zauctovali mi £14.50 😠 svinuchy. vraj kazdy potvrdeny dokument tolko stoji...nabuduce si to podpisem sama. 😀

dnes mame picnic tak idem chystam poziven 🙂 rano sme boli na nakupe tak krpec nabehal v tescu kilometre a teraz spinka. ako dobre 😅

soska
23. júl 2008

zuzi, to mas este dobre, my sme za to podpisanie papiera zaplatili £30! 😖

hirondelle
23. júl 2008

ahojte kocky 🙂
len na skok,Zoe mi tu uz stepuje,tak sa neda...

Soni,poslala som Ti IP od Bybky ohladom stretka 🙂 .Bolo by super,keby ste prisli 😵
Bybi,dufam,ze je to OK,poslala som IP od Teba 🙂

ninuska
23. júl 2008

caveskooo
vidim ze zase stretko bude len my nebudeme na sk 😠

zuzi aj ja som prevarala skoro do roka ale isiel mi na nervy ten kamen vodny 🙄 tak sme zacali kojenecku vodu kupovat - sofii je to nejako jedno keby som jej dala sunar asi by si dala ja s toho nefjem som neexperimentovala zatial no zeleninu varenu papa v polievke aj rajcinky a uhorky este surove aj zavarene inak nic moc sme este neskusali ....ovocie vsetko co pride

dnes rano sme trosku prebehli hryzaky tak sanad ju to chyti ale ako pisala lara viac ju zaujimala moja kefka a hlavne vrchnaciky s pasty 🙄

tu sa tiez plati za kazdy pdr - len za obrazok o velkostii pomaly 5krat5 cm 50 ck v nemecku to bolo zadara a potom vlastne za vsetko za odber krvy atd.- a za urcenie pohlavia 200ck- jasne ze sa to neda porovnat ale ja tak to prekvapi

bybi
autor
23. júl 2008

caute kocky. Mima v pohode. Soni pridte, bolo by super, keby sa vam podarilo 😉 Nakoniec sa nam podari take velke stretko, ako bolo u sosky 😉

lara1znk
23. júl 2008

caute baby, no super tak dalsie stretko 🙂

baby a naco ste potrebovali ten papier o zdr. stave deti???

ja som este neskusala davat malemu pit kravske mlieko, teda ma ho na cerealiach ale na pitie to si este pockame, mozno sku sim coskoro mixovat pol na pol
my casto na veceru papame kasu z ovsenych vlociek a do toho ro zne ovocie, Christian to ma velmi rad,
z krupicovej kase mi raz velmi vracal celu noc takze toho sa dost bojim teraz ale raz zase skusime
a my tak vymyslame co sa jedla tyka takze ja som rada ked nieco zje

hirondelle
23. júl 2008

Lari,ani ja som este neskusala davat pit kravske mlieko,viem,ze v UK sa odporuca od 1r.,ale ja chcem tiez este pockat 🙂 skor som naklonena radam Slovenskym pediatrom ako tu v UK 😉
Stihli ste vcera BBQ?

lara1znk
23. júl 2008

hiro, ja podobne 😉
ano stihli, mnamky a dnes pokracujeme 😝

aj daddyho ste zobrali na SK ci len vy dve kocky ste si vyrazili?

hirondelle
23. júl 2008

prisli sme iba my dve,ale nazad si pre nas pride 🙂 ,du UK pojdeme spolocne 🙂
musim ist,pekny vecer 🙂

lara1znk
24. júl 2008

ahojte kocky,
tu co sa deje ze nikde nikoho? asi krasne pocasie vytiahlo vsetkych vonku na vylety a tak

my sme d nes mali stretko u bludicky aj s ludkou, bolo vyborne, dankin muzik nam u robil na obed zemlovku tak sme si pochutili

zuzula
24. júl 2008

lari to vazne, anglican zemlovku 😅 sikula! moj to ani nema rad nie aby to varil 😅 dufam ze ste aj nejake fotecky porobili idem hned aj skontrolovat 😉

ja som dnes mala pracovny den ale bolo krasne tak som odisla skor a radsej som zobrala Adamka na ihrisko. dufam ze aj vikend bude pekny!

vcera sme boli na Mamma Mia, kocky je to uuuuuuuzasneeeee 😵 😵 😵 paradna atmoska v celom kine, ludia tlieskali pri pesnickach...az zimomriavky som niekedy mala...Meryl Streep je hviezda zasluzi si oscara za ten vykon a ked vidite Pierca Brosnana spievat tak to je na pocikanie 😀 Petovi sa to tiez velmi pacilo vraj to od muzikalu necakal ale boli sme nadseni 😵
predtym sme este skocili na sushi takze sme mali ozajstnu night out, super 😵 uz sa tesim na SK ked pojdeme sami dvaja na 2 dni do Piestan uz nam to treba ako sol taku trosku romantiku vo dvojici 😵

lara1znk
24. júl 2008

jej super, parada, krasny vecer ste teda mali
ja so m mala byt dnes na Mamma Mia ale prelozili sme to na pondelok, kamoska nemohla tak dufam ze nam to uz vyjde, velmi sa uz na to tesim,

ani ma nedrazdi ze 2 dni len sami dvaja, to by sa aj nam zislo na utuzenie vztahu, teda nieze by boli nejake problemy ale predsa len nie je to co byvalo, ved sme sa o tom bavili na stretku 😉

dobru

bybi
autor
25. júl 2008

Dobre ranko 🙂

jaj Zuzi, zase si mi chut na Mamma Mia spravila. Mne moj navrhol, nech ideme dnes a Zarku nam postrazia kamarati, oni maju 3rocneho syna, ktory ju zboznuje a stale ju pusinkuje 🙂 Ale ona ich nepozna, videla ich raz a ja sa bojim ju tam dat. To je pre nu ako k cudzim 😒 Ale taaak by som isla ☹ No uvidime, nieco vymyslime. Mozno sa spytam Tej Zarkinej vychovavatelky v skolke, na nu je Zarka zvyknuta a Zarka ju ma rada 🙂

Inak sa vam musim pochvalit, ze zarka sama spravila asi 3 krocky, 2 krat a potom capla na zadok. Stala pri posteli, drzala sa, potom sa pustila a isla ku mne. Asi zabudla, ze sa uz nedrzi. Taka bola zlata 😵 😵 😵 Ale od vtedy sa sama este nepusta. Ja ju niekedy postavi uprostred izby a potom ju chytam, ale ona ma z toho akurat strasnu srandu 😅

My uz v utorok rano letime, musim za vikend vsetko pochystat a poprat. Tak je toho teraz strasne vela. uz nic nestiham cez tyzden, tak mi vsetko zostava na vikend 😒

Zarka este spinka, ja som chora a boli ma hrdlo, tak sa mi uz neda spat. Tak dufam, ze kym pojdem domov mi to prejde.

Pekny den kocky 😉

soska
25. júl 2008

Ahojte kocky!
Tak my sme dnes hore viacmenej uz od 4.20, akokolvek som sa snazila, tak Marco uz nespal. Idu mu zubky a ma z toho nadchu a zapchaty nostek, tak sa mu zle dycha, takze nam vstava trochu skorej.. 😔
Takze ja uz som toho postihala 😀

Nas plan ist stvovat stale plati, takze dnes asi vyrazime po mojej pracovnej dobe, okolo obeda. Hrozne sa tesim. 😀 Vyzera byt krasne pocasie! Som zvedava, ako bude Marco spat v stane 😅 ...Chceme ist do Dorsetu...Potom budu fofry este vsetko poprat a pobalit v nedelu vecer na Slovensko, lebo letime vo stvrtok a este dovtedy robim...

Zuzi, som vedela, ze Mama Mia nesklame 😉

Bybi, Zarka je hviezdicka, za chvilu bude lietat ako hurikan 😀 Podarilo sa Vam to kino?

Lari presne, aj ja sa uz tesim na par dni len pre nas dvoch, ked bude Marco u babky. Aj ked nam bude chybat, urcite si to uzijeme 😉

lara1znk
25. júl 2008

dobre ranko,

konecne to tu trosku ozilo,
soska, my prezivame nieco podobne, tiez mame aj zapchaty nostek a nadchu a st ale zubky nie a nie vyjst von.
drzim palce aby ste si uzili stanovacku a nech Marco pekne spinka, som taka zvedava ako vam to pojde s takym drobcom, vsetko fot a uz sa tesim na vase zazitky.
Do Dorsetu by sme velmi chceli ist aj my cez bank holiday vikend tak potom som zvedava kde ste boli a co povies.

bybi, super ze zarka uz urobila prve krociky, sikulka mala 🙂 ja by som ju asi kamaratom nedala, teda zalezi od toho ako spi v noci ked vam prespi noc tak preco nie ale ked sa budi tak urcite by z toho nic dobre nebolo.

skore uzdravenie bybi, nech si do dovolenku uz fit.

opat dnes krasny den, aj vikend sa vraj ma trosku pokazit, tak som zv edava ci nam ten vylet vyjde. do dorsetu to mame daleko na den, inak by sme vas prisli pozriet soska.
asi pojdeme k bristolu, to je najblizsie pre nas k plazi

pekny den kocky, uzite si krasne pocasie aj s drobcami 🙂

ninuska
25. júl 2008

cavte babule ranecko

takze mama mia je super no dufam ze sa aj nam podari ist do kina nejako snad v auguste ...bybi super ze zarka uz zacina chodit je to zlate nasa sofia sa uz skusa rozbiehat

takze u vas pocasie super u nas na figu figovatu stale prsi a velmi sa ochladilo 😒 ale snad aj nam svitne na lepsie casy

baby rozhodli sme sa dat sofinku do jasliciek na 3 dni v tyzdni nasla som tu jedny sukromne sice malicke ale vraj su velmi dobre - lebo chcem aby si tam zvykla kym pride bracek na svet nech je uz potom trochu zabehnuta no a hlavne nech je z detmi lebo so mnou je to asi chvilami dost nuda tak som zvedava ci udu mat este vobec volne miesto a ako to vobec prebehne ci si zvykne ci bude chciet a tak

lara1znk
25. júl 2008

ninus ahoj 😉
dobre robite s tymi jaslickami, uz teraz hned ju chcete dat?

soska
25. júl 2008

ninus, aj ja si myslim, ze dobre robite😉 urcite to bude potom lahsie, ked pride Hugo a ona uz bude taka okukana;) a bude viac samostatnejsia 🙂

ninuska
25. júl 2008

jajjjj dikes za podporu babule ....ja si tiez myslim ze jej to len prospeje ona je z detmi rada aj ked si trosku dlhsie zvyka ale myslim si ze ked to vasi tak zvladli aj zarka velka slecna uz chodi tak hadam to zvladneme aj my tie zaciatky 😉

ninuska
25. júl 2008

lari hned ako budem mat auto a to dufam ze do dvoch tyzdnov uz bude - su otvoreni aj cez prazdniny co je tu v takom malom meste vynimocne tak to chcem vyuzit kym nemaju taky frmol

adikasb
25. júl 2008

Ahojte, chcem sa spytat, ste tu vsetky vydate za cudzincov, alebo mate niektora za manzela aj Slovaka a cela rodinka zijete v zahranici? My trosku rozmyslame, ze by sme tiez odisli na dlhsie do zahranicia, teda v septembri odchadzame do Svajciarska na cca 2,5 mesiaca, na tu dobu mame robotku istu, ale chceli by sme ostat aj na dlhsie. Mame 20 mesacnu dcerku, boli sme aj takto pred rokom na taku dobu, ale na dlhsie este nie, no velmi sa nam Svajciarsko ako krajina paci, tak uvidime.

lara1znk
25. júl 2008

super ninus, tak drzim palce nech vam to vyjde, nech maju miesto a nech si sofia ale aj ty rychlo zvyknete

ja si chcem Christianka este uzit tak by som rada este par mesiacov s nim ostala doma, ale urcite kym budeme mat druhe babo chcem aby bol skolkar, nech sa nauci vacsej samostatnosti a hlavne nech si zvykne na to ze sa musi delit s inymi detmi atd.

ninuska
25. júl 2008

no lari ja by som si sofiu tiez nechala doma pri sebe ...ale tu nie je ani zdaleka tolko moznosti kde by mohla byt z detmi mne jej je proste luto ked vidim ako v obchodi pisti od radosti ked vidi nejake decko to je jedno akeho veku 😀 no a hlavne si toneviem predstavit ked sa nam hugo narodi ako ej poviem " no sofinka teraz ide hugo spinkat tak tichucko alebo pockaj ma tu" alebo ja neviem predsa kazde bude mat iny rezim a zaujmy a nehovorim ze ja uz nijake zaujmy pomaly ani nemam teda cas na seba

bybi
autor
25. júl 2008

Caute kocky.

Ja mam o 5tej app. u doktora, som zvedava, co mi povie. Ale nemozem ani prehltat. Tak by bolo fajn, aby som bola do odchodu na SK uz zdrava.

Inak co sa skolok tyka, ja vooobec nelutujem. zarke to zjavne prospieva. Je aj ovela samostatnejsia, od kedy tam chodi. Ked som bola v nedelu chora, co mi bolo tak zle, ona sa sama cely den zabavila. Len chvilkami som ju ja zabavala. To pred tym nehrozilo.

Lari my s kinom zatial nijak, dnes ked som chora sa mi ani nechce a potom uz idem prec. Tak asi pockame na DVD 😅

Adiskab, ja mam slovaka. Ale nam sa mala narodila uz tu, co je asi trosku vyhoda. Ako prist uz s dietatom. Ale aj Zuzula ma slovaka 🙂

lara1znk
25. júl 2008

bybi, chuda tak lahni do postele a zarku pridel muzikovi, ci pracuje?

ja musim povedat ze nas Christianko sa teda vie krasne zahrat sam a zda sa mi ze ked je okolo neho vela deti tak sa tomu ani nejako netesi. samozrejme deticky ma rad, no najspokojnejsi je ked sa stretnem s jednou kamoskou a on sa teda "pohra" s jednym dietatom, max. dvoma. On je taky jemnucky, pomerne kludny by som povedala, jemu hlucne deti vyslovene vadia, vidim to na nom.
Do 2 rokov sa deti spolu aj tak nepohraju, takze ten kolektiv je pre ne velmi dolezity az potom, teraz je to skor o zvyku na deti.

lara1znk
25. júl 2008

ale uz sa velmi tesim ked budeme mat druhe babo, lebo vidim ze deti ma velmi rad a tak sa tesi ked sme napr. na hojdacke a vedla sa hojde ine dieta, stale na nho pozera, usmieva sa.

ja som dnes sama do neskoreho vecera, muz je v Londyne sluzobne, dufam ze mi maly skoro zaspi a nebudu ziadne problemy.

pekny vecer

bybi tak teda cakate na DVD, tak mas darcek pod stromcek 😀

ludik
25. júl 2008

Ahojte kocky 🙂

Tak ja mam dnes za sebou 1 den v praci 😒 bolo tak vselijak,vidiet stare tvare a pokecat a vidiet ze sa tesia,ze vas vidia bolo super,ale inac ... 😔 vela veci sa pomenilo,managerka ma dnes hned stihla zdrbat,ze som jej nezavolala ze moj manzel uz nemieni prist do prace 😠 uplne odveci,mali sme taky rozhovor,ze som jej povedala,ze by som sa najradsej pobrala domov 😔
Ale kaslem na nich,chodim tam len pre peniaze a po tomto...velmi vazne rozmyslam,ze si zacnem hladat nieco ine

Viki od rana za mnou lozila a ked sa postavila,nechcela sa ma pustit,bolo to ako keby citila,ze odchadzam bez nej a ked som po 3 hodinach zavolala domov,vravim radovi nech to da hlasito a zacala som sa k Viki prihovarat,tak normalne zacala tak strasne plakat a ze vkuse sa obzerala po byte a potom sa natahovala po telefone,az mi vysli slzy ☹
Bybi - a Zarka uz chodi do skolky? 🙂 a si spokojna?

zuzula
25. júl 2008

ahojte kocky 😉 mame za sebou busy dnik, boli sme spievat, na foteni v Mothercare, na nakupoch v meste a teraz sme prave vyprevadili navstevu a ulozili maleho...som dead 😀

Bybi skore uzdravenie! to som moc rada ze si spokojna so skolkou 😉 , aj Adamko je samostatnejsi odkedy chodi a spolocnost deti mu len a len prospieva. A Zarke gratulujem k prvym krockom! 😉 Mas sa na co tesit o par tyzdnov 😅
Ninuska aj ja si myslim ze robis dobre, na jaslicky si Ninus urcite zvykne tak ako nasi drobci a ty budes mat cas venovat sa aj trosku sebe aj Hugovi 😉 ake ceny su v Cechach ak sa mozem spytat, len tak pre porovnanie.

Lari ty dnes len o tom druhom babe tocis, co nam tajis??? 😉

ludik ahoj, to ma mrzi, ze si mala blby prvy den 😒 ked uz budes mat tych ludi plne zuby, tak si radsej najdi nieco ine...aby si nemusela kazdy den do prace chodit s nechutou. A Viki si urcite zvykne na chvilkove odlucenie a aj vam to obom prospeje, ona si uzije naplno tatinka a ty budes mat trosku vlastny zivot zase po roku...aj to treba 🙂

co mate v plane cez vikend kocky? my sa chystame si uzivat slniecko kym ho tu mame 😉 asi nejaky park so zvieratkami a ihriskom zajtra, mozno akvapark v nedelu...
pekny vikend!! 😵