Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

zuzula
10. sep 2008

ahojte kocky, my spime 🙂 doobeda sme boli na playgroup, nasli sme taku novu hned pri dome a je super asi 5 kociek (a deti) som tam aj poznala tak sme si super pokecali. teraz rycchlo oddychujem kym mlady spi lebo potom uz sa do 8 nezastavim a Peto ma v robote dlhy den. inak mame konecne pekne aj slnko sem tam vykuka 🙂 tak sa chystame s kamoskami do parku poobede.

Lucka ahoj, ze sa aj ukazes 🙂 o teple nam nehovor my len zavidime, ako vidis u nas sa zijdu gumaky a prsiplaste, ved si tu zila 😅 Adam nosi z Nextu 9-12 😵 a niektore topy aj 12-18 ale nohavice nie tie su mu dlhe...ja nemam sajnu o mierach, okolo 80cm a 10.5-11kg?? Marco je teda asi o pol hlavy vyssi a aspon o kilo tazsi. jeej to som rada ze ti cookies chutili, muffiny som uz davno nerobila furt ich jedavam v Starbuckse tak naco ich budem vypekat 😅 ale recept urcite najdes na nete.

Bybi keby moj muz robil cez vikend tak by som ta dosla kuknut ale nastastie nerobi tak si ho chceme uzit posledny tyzden makali v praci 24/7 kvoli Ofsted inspekcii tak hadam od zajtra uz budu mat kludnejsie. napoziciavaj si hracky z toy library ak mate aby si Zarku zabavila aj doma ...a gumaky a skakanie po kaluziach je nahodou tiez sranda aspon pre nasho krpca 🙂

Soni, kontrolujes si email? pridala som si ta ako friend na Facebooku a ty stale nic, co sa nechces kamaratit?? 😅
a CO LETENKY, NASLA SI NIECO DOBRE NA ZIMU? upd caps lock 😔

pekny dnik kocky!

soska
10. sep 2008

zuzi, caf, ved som ti hovorila, ze mi zablokovali osobny email v praci 😠 pakosi! a doma sa mi nesce, ked pridem po praci....urcite sa skamosim, ked sa tam nabuduce dostanem, neboj 😀

soska
10. sep 2008

letenky zase zdrazeli oproti tomu, co som minule pozerala, takze musim zase zosuladit iny termin pre tolko ludi... 😒
ideme totizto na slovensko aj s Cliffovymi rodicmi a segrami a ich rodinami, pre tie, co este neviete😉

bybi
autor
10. sep 2008

Jej soska, tak to je super.

Mne pridu nasi na tyzden, na Zarkine narodky 😵 😵 😵 Ani neplanovali, ale nejako som ich ukecala (no, to vlastne ani nebol problem 😀 )

bybi
autor
10. sep 2008

No kocky, neviem ako tento vikend prezijem. Najhorsie je, ze ja tu ani nikoho nepoznam. A co mame indoor play centrum, o ktorom viem, tak to je hned vedla skolky a tiez sa tam bez auta nedostanem...

A pozerala som pocasie a ma prsat 😠 Inak by som isla na ihrisko s nou, ved ho mame hned za domom.

A inak aj my uz mame gumaky, ale Zarka v nich nevie chodit. Taka je smiesna. Ked ju obujem a postavim, tak keby som o hodinu isla okolo, tak tam bude stale stat ako stlp 😀 Ale krok nespravi 😀

zuzula
10. sep 2008

Chudiatko Zarka, este su jej tie gumaky asi tazke 😅 inak teraz mi vravela kamoska ze vo Woolworths maju nejake lahke gumaciky vraj su o polovicu lahsie ako normalne..

Bybi mozete napriklad piect ked bude skaredo, Adam sa rad babre s vecami na varenie/pecenie...alebo plastelina, voskovky na kreslenie...ked uz bude najhorsie aj nejaka waterplay.. 😅
a ked si budes potrebovat oddychnut tak jej pusti In the night garden na CBebbies 🙂
Adam to zerie 😅 uz hovori "upsy" aj "makka" ...bude vediet vymenovat vsetky postavicky este skor ako bude vediet povedat svoje cele meno 😀 ...hrozna matka som, co?? 😀

lara1znk
10. sep 2008

no vy ste sa rozkecali 😅

ja som tak strasne unavena ze ani varit nejdem, objedname si pizzu a idem si konecne oddychnut

playgroup bola dobra, malemu sa pacilo, ja som tam nova, nikoho som nepoznala, vacsinou uz boli vytvorene skupinky ale bol tam jeden mily otecko tak som si s nim fajn pokecala, ani on asi nikoho nepoznal 😅
tak snad sa postupne zoznamim

zajtra zaciname plavanie a ja si uz teraz lamem hlavu ako to zorganizovat lebo to mame o 2ej a to maly akurat zvykne spinkat
dnes spal len hodku za cely den tak si to viete predstavit, ako vyvadzal k veceru, hroza

pred spanim nam stihol chuda ovrackat celu postel, neviem co mu nesadlo z dnesneho papanicka

soska, aj ty frcis na facebooku? to je super, potom sa musime skamaratit aj my 😉
a cela cliffova rodina na SK? wow, ty si odvazna? ake mate s nim plany? tatry a pod?
to idete na vianoce ci okolo vianoc?

inak letenky su hrozne drahe uz teraz, ja som minuly tyzden bookovala na vianoce a nehorazne prachy som za to dala, cim dalej tym horsie 😒

lara1znk
10. sep 2008

lucka, my nosime velkost 12-18 mes., to nam je teraz tak akurat, uz mame nakupene aj o cislo vacsie ale este potrebujeme trosku dorast.

Zuzi, vy sa este zmestite do 9-12? dobri 😅

Christianko je taky dlhy, no ma byt po kom. 😵

lufia
10. sep 2008

baby diky moc ste zlate 😵

no chris ma 82cm a 10,8kg takze podobne k vasim chlapom 😵
ale co mu muzik doniesol z nextu 12-18mes.tak nohavice su mu dlhsie ale to na nextackych nevadi lebo su pekne aj ked su podhnute 🙂 ale chcem nejake svetriky ztade a tie nechcem aby boli prilis velkeee
no na figu je to takto ked nemozem skusit 🙄

inak Lari nas Chris ma rifle tusim z asdy su a tie su 6-9m.a tie su mu stale dobre 😀 tie asi rastu snim 😀

zuzi ja viem ze na nete je kopec receptov ale ja som chcela nejaky dobry uz vyskusany 😅
takze kocky ak niektora mate receptik sup sem snim
a to ti verim ze muffiny nemusis piect ved tam ich mas vsade kopec 😀
ale ja uz tu prezivam krizu 😀 no musim uznat,ze je par veci z UK, co mi tu chybaju 😨

Bybi 😀 😀 som sa z chuti zasmiala na tom opise Zarky v gumakoch 😀 😀

Soska tak vy takto vsetci idete na SK??hmmm
skus este niekoho nahovorit a mozno vam daju skupinovu zlavu 😀 😀
a ktomu maku-ja som sa dr.pytala ale este ked mal Chris rok a vtedy vravela,ze moc nie,ze nato ma este cas ale ja mu sem tam dam nie vela ale predsa 😵

lufia
10. sep 2008

no zienky vidno,ze som tu chvilku nebola ja si tu pisem sama so sebou 😀 😀

ale ja aj tak vzdy zabudnem co sa vas chcem popytat 😠 sklerozu mam teda slusnu 😀

pekny vecer 😵

lara1znk
11. sep 2008

dobre ranko, nam tu opat prsi, no uz nemam slov, uz to ani nejdem riesit, ved v sobotu sme na SK 😵

vcera som stihla pozriet Ordinaciu aj DH, velmi dobry vecer 😅

dnes zacinam balit pomalicky, lebo zajtra mame NCT stretko u nas tak nebude vela casu

padame do play centra o chvilu, lebo musim maleho udrzat hore, kedze je vstal uz o 6ej a kvoli tomu plavaniu to dnes musim nejako zorganizovat

ozaj a keby sa niekomu chcelo sp ravit vylet az k nam, nech sa paci, ste vitane 😵
zuzi, bybi, soska? 😅

pekny den kocky

lucka, to poznam, ja si tiez precitam co ste popisali a kym napisem moj prispevok, tak mi polka vyfuci z hlavy a potom moj prispevok vyzera uplne od veci 😅

ninuska
11. sep 2008

ranecko
no lari takze ty frcis na sk....super zelam ti skvele pocasie hoci sa mam mierne ochladit ale to mozno nic neznamena ....tu je prijemne takych 22 - 24 mne to staci

baby take play centrum by sa tu hodilo tusim zacnem podnikat v tejto oblasti aj pozicovna hraciek to by bolo take skvele sofinku to uz evidentne nudi vasetko co ma lebo toho ani nema vela ☹

ale zajtra ide do jasiel a vecer pridu nasi lebo 15.09. je na sk volno tak sa tesim jak mala

lufi ved super som si vecer pocitala si hodila take roraty 😀 inak len tak pre info ak by ta zaujimali aj babske velkosti chichic my sme este stale 74 vl.ale ked sa nam chce zmestime sa aj do 68vl. ale to uz sa snazime nerobit ved nieco treba odlozit aj hugovy

vcera som triedila vecicky tak celkom hodne toho ten maly ponosi po sofii no toho ruzoveho sme az tolko nemali az na ponozky chichi ale nohy budu schovane vo vankusiku

bybi
autor
11. sep 2008

Dobre ranko kocky 🙂

Net som si uz pobehala, tak idem nieco aj spravit a potom sa vam zase ozvem.

Zuzi dakujem za tip, pojdem pozriet cez vikend. Ved aj tak nemam nic na plane, tak sa odveziem busom aspon do shoppingu 🙂

bybi
autor
11. sep 2008

Kde ste? Ja uz mam skoro hotovo. Teraz cakam, kym sa kopirka uvolni... Mame len jednu 😒 A do pol hodky som skoncila... Takze vas tu potom cakam 😀

zuzula
11. sep 2008

No ja veselo zarezavam v robotke takze moc vypisovat nemam casu ale aspon takto cez obed.
Bybi zaregistruj sa na Facebooku je to tak fajn a je tam kopec veci co robit, pozerat, postretavas tam vselikoho aj fotky Zarky by si tam mohla pridavat 🙂 Ninuska toto plati aj pre teba a ostatne kocky co tam este nie ste.
Ja tu robim propagandu akoby ma za to platili 😀 😀

Lucka nahodou si podarena ako si tu vypisujes, mesiac nic a potom sa ti pusa nezastavi 😵 ale ja som rada ze ta citam 🙂 len som uz vecer bola busy, varila som veceru a potom som isla spat boleli ma oci asi este nie su 100% v poriadku.

Lari a ty co nas pozyvas vo velkom ved idete na SK 🙂 ci kedy myslis?? ja uz som pisala ze ja rada pridem aj do Birm. ak sa viacere dohodneme, mozno pred Vianocami by sme to este stihli 🙂
my inak vianocujeme po prvykrat tu v UK, ako rodinka v trojici. Peto ten vikend robi takze preto nejdeme na SK. pravdupovediac uz si na tu myslienku zacinam zvykat hoci mi budu chybat vselijake slov.dobroty ale tesim sa ako budeme s Adamkom vypekat medovniocky 😵 teda zatial mam taku idealisticku predstavu aka bude realita to uvidime 😀

bybi
autor
11. sep 2008

No toto, kde ste dnes vsetky? Vonku prsi a tu nikto nie je... Len ja sama si tu pisem 😀

zuzula
11. sep 2008

Bybi ved som prave pisala 🙂

jajaalf
11. sep 2008

ahojte tak aj dnes sme boli na plazi ale moc dobre to nedopalo kiko si buchol celo o lehatko taku modrinu tam ma chudatko.. ☹

baby vas normalne zazrak precitat no asi to nikdy nedocitam 😀 😀 😀 😀
vidim,ze sa mate dobre aj deticky niekdo tu spominal velkosti moj kiko ten nieco oblieka 12m. a nieco 18m.boli sme u doktorky a meria 81cm a 9900g 😉
mal niektore z vasich deticiek okolo ust a nosa cervene fliacky?take nieco ako po nadche cervene ,neviem ci som sa spravne vytoto --boze sam mi nechodia na um slova 😀 😀 doky mi povedala,ze to ma zo slin ale to okolo nosa neviem ....ci to nahodou nebude nejaka alergia ved uz to ma mesiac 😖 dala mi aj krem ale moc nezabera

soska
11. sep 2008

caute babule,

tak konecne som sa aj ja zastavila. Doobeda som chcela co to upratat, ale pri marcovi sa uz moc neda, pozornost si vyzaduje coraz viacej, tak vymyslame hovadiny ake sa len daju. Pomohol mi aspon zametat, ale to som sa este viacej narobila, aby som to rychlo stihla zmiest, o uz je na kopke 😀 Ked spinkal, tak som rychlo navarila polievocku a rybku so zemiakmi, no prisli nam namontovat sky, tak ho po 45min zobudili 😒
Teraz sme boli v meste. No nakupovanie s nim, to uz je tiez sen minulosti, ak nekracame v kociku 100km za hodinu, tak ho to nebavi a je netrpezlivy. Keby bezkal, tak stihnem este nemej a musim mu nakupit milion veci, ktore si zaziada a stahne z regalov. Takze darceky, co potrebujem som len tak preletela, nieco kupila, ale este zdaleka nie vsetko... 😒
Kupila som mu aspon nejake farbicky a farby na malovanie a knizky, nech ma nove zabavy.

Teraz teda idem rychlo dorobit, co som rano nestihla...

Lari, my sa chystame tesne po Vinociach, resp. kedy budu najlepsie lety. Tiez sme na Vianoce v UK, Cliff musi robit, netesim sa, lebo uz sme davno neboli doma, ale snad podohadujeme nejake navstevy a zvladneme to. Zuzi, urcite dohodneme nejaky spolocny den aj cez Vianoce.

A stretko v Birmaci pred Vianocami znie dobre, my tam budeme na 100% 😀

Jaji, pochukaj aj za mna Kikovi celo 😔

soska
11. sep 2008

a to nehovorim o nakupovani vianocnych darcekov, toto su len narodeninove, co potrebujem pre deticky a kamosky 😔

lara1znk
11. sep 2008

joj kocky, to sme sa nechopili s tym stretkom,
ja som toto myslela take individualne stretka keby mal niekto chut 😅
ale samozrejme moze byt aj oficialne velke v B`hame, bludi aj tak bude akurat po porode takze asi by aj tak nemohla vycestovat niekam daleko
ale to mame este casu dohodnut 🙂

inak aj my sme mali vianocovat tu tohto roku, mali prist aj nasi ale mama ani segra nemozu kvoli Euro, musia byt v robote cely december
mne sa ta myslienka celkom pacila ze my traja ale guy do toho hned zamontoval jeho matku, a to viete aky my mame vztah takze ja si teda nenecham pokazit vianoce 😒 😔

plavanie bolo super, maly sa tak tesil, normalne vyskal 😵
so spanim to bolo vselijake ale zvladli sme to, ani do play centra sme nedosli, zaspal v aute, ale je to v shopping parku takze ja som si pokupila co to kym spal, takze sa nestazujem 😅

pekny vecer kocky, stale som nezacala balit takze ma caka busy vecer

papa

lara1znk
11. sep 2008

este som vam zabudla napisat co dnes vystrojil ten nas syn, hodil nas domaci telefon do zachoda 😅 😒 ,
boli sme obidvaja v kupelni, ja som si robila vlasy, on sa na zemi hral s telefonom, jeho oblubena zabavka, vtom pocujem clup a telefon si plava v zachode,
tak sme bez telefonu
dufam ze to vyschne

zuzula
11. sep 2008

Lari tak uz to zacina aj u vas 😀 😀 to je Adamova oblubena certovina, nenapdne nieco hodit do zachoda...ved uz som to isto pisala, kazdy den sa mu podari nieco...tenisky, kluce, cumel, uterak...co ho napadne...zdvihne si dekel a supne to tam a tvari sa ze nic...ja viem ze sme uz davno mali kupit taky ten bezpecnostny uzaver ale nikdy ma to v shope nenapadne... 😅

Lari prijemne balenie, ved uz coskoro cestujete urcite sa tesis 🙂 tak teda dohodnute, dalsie stretko je u vas, dodneme datumy ked sa vratis 🙂 a co mate v plane doma, ci len tak oddych?

Jej Soni tak som rada (sorry som sebecka ze?) ze budete vianocovat tu, tak to sa urcite stretneme a vymenime si kolace aspon budeme mat kazda viac druhov 😵 ja tu len o tych kolacoch co, no mne sa Vianoce hlavne s kolacmi spajaju 😵 no a nakupovanie uz aj u vas je take vesele ako u nas, treba chodit aj s manzelmi alebo ete lepsie nechat manzelov s detmi doma a ist same 🙂

jajka ahoj 🙂 som rada ze sa mate dobre a Kikovi sa modrina urcite coskoro zahoji 😉

soska
11. sep 2008

zuzi, hej, ved som si dneska nakoniec este ukradla hodinku pre seba, ked prisiel Cliff z prace, musela som utekat k zubarovi a potom som este ostala chvilku v meste a co to pokupila 😅
A pridem domov, Cliff sprchuje Marca 😀 ze sa straaasne pokakal 😀 vsetky veci od toho, no bolo mi do smiechu, lebo to sa stane vzdy, ked nie som doma 🙂

ozaj, poslala som ti fotky na yahoo, chcela som este do prace, ale uz som potom nestihla...

lari, uspesne balenie!

marta29
11. sep 2008

no neviem,my chodime na styri mesiacie do thajska,nas synator tam bo prvy krat ako 4 mesacny,....ktora z vas tam chodi?my sme na Patay,Jomtien beach

marta29
11. sep 2008

ja som z kosic,moj synator ma teraz 2 rocky a 3 mesiace,.,v decemri sa poberame do azie,hladam si rodicovsky par,ktory tam smeruju

soska
12. sep 2008

Dobre ranko kocky!

Marti, nikto tu od nas nie je z Thajska, bohuzial 😒 Zaujimava destimacia! 🙂

Co porabate vsetky?
Zase to tu nevyzera na nejake super pocasie...My sa chystame na spievanie a ked nesprchne, tak aj park.

soska
12. sep 2008

Este som sa Vam zabudla pochvlit! Brachovi a zene sa vcera v noci narodil syncek! 😀 😀 😀
Tusim sa bude volat Gregor😉
Marco ma noveho bratranceka! 😀

ekira
12. sep 2008

ahojte
a dobru chut k obedu ja doslova vyzieram cestoviny zo spenatovou omackou 😀 uz sa tesim na reakcie mojich dvoch chlapov,ked im zahlasim co budu vecerat
soni gratulujem k novemu clenovi rodinky tak a nech je zdravy a nech si rozumie s marcom
moja segra caka 10 decembra 3 dieta no som zvedava co to bude ale prajem jej dievcatko,pretoze vnasej rodine maju prevahu chalani a iba 1 dievca
takze nam tu naaaadherne prsi 🙄 tma jak v rohu fakt iba zalahnut do postele a spat zevraj sa uz v holandsku leto skoncilo maju byt nejake 14 az 15 st dnicky ale to nevadi hlavne nech neprsi 😕
bybi dodatocne vsetko naj k meninam a aj ostatnym oslavencom na ktorych som zabudla vsetko naj
lari stastnu cestu a uzi si o doma
aj my mame auto toyota picnik je to strasne super auto,este nas nenechalo nikde cakat proste slape ako hodinky ale je prilis drahe hlavne ta nafta ...neznasam ked muz povie z emus zasa tankovat 🤐
na vianoce budeme asi aj my tu v nl,uz som si aj trocha zvykla co uz...to by sme museli vyhrat nejaky ten milion....vsetko ide do penazi,ale ved to poznate marodom skore uzdravenie 😵

jajaalf
12. sep 2008

ahojte

soska gratulujeme 😵 tak si uz teta 😉
zo zachodom mame aj my problemy 😀 ale zatial sa mu nic nepodarilo vhodit iba si chce ruky namocit tak ho vzdy odtiahnem 😕
dnes sa nam zamracilo tak uz mame asi po lete ☹ a vy ake mate pocasie v uk?

bybi tento vykend je jarmok trnavsky juj ako by som sla uz 11 rokou som nebola 😖