Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

soska
3. okt 2008

Ranko!

Bybi, Zarinke dodatocne vsetko najsamlepsie k rociku!!!! 😵 😵 😵 Som rada, ze sa uz ma lepsie! 😉

Ja som s Marcom doma, ale doobeda mam akoze pracovat, ale tiez nic nemam pracovne, ale za to pri Marcovi sa nenudim 😉
Poobede vymyslime nieco vonku...
U nas este neprsi, ma prsat??? 😖

Ozaj, Marco si super zvykol na ten spacacik a skoro vobec sa nebudi, tak ak sa vam deticky odkopavaju, tak uplne odporucam. 😉 Aj ked viem, ze niektori hovoria, ze ak ho nemal od zaciatku, nemusi si zvyknut, ale my sme to riskli a oplatilo sa😉

bybi
autor
3. okt 2008

Soska my ho pouzivame od zaciatku a je to fakt super vecicka. Ked sa Zarka rano zobudi a vytiahnem ju odtial, vzdy je taka teplucka 🙂

Teraz som jej dala paplon, lebo si ogckala ten spacak a druhy co mame nie je taky teply a vooobec nespala. Nevie si na to zvyknut, len jej to zavadza... Tak budem musiet kupit este jeden, kym tento operiem. Zatial mi to vychadzalo tak, ze som ho oprala ked bolo pekne, vyvesila von a stihlo mi to do vecera vyschnut, ale teraz to uz asi takto fungovat nebude 😒

zuzula
3. okt 2008

U nas je krasne slnecno ale urcite poriadna zima, ale nevadi taketo pekne zimne dni mam rada 🙂
Uz sa obliekame ideme na spievanie a potom mame rande v meste takze o program cely den postarane.

Bybi mrzi ma ze to je v robote take o nicom, cloveku to ovela rychlejsie ujde ked ma co robit. A to takto malo roboty budes mat stale alebo je len blbe obdobie?

Soni som rada ze vam spacak funguje 🙂 Uzite si dnik a zajtra sa uvidime!

bybi
autor
3. okt 2008

Zuzi, my sme mali teraz koniec mesiaca a nas boss sa rozhodol, ze to musime stihnut. Tak v pondelok, utorok sme robili nadcas a teraz tu sedime, lebo sme to vsetko museli spravit. My mame robotu tak tyzdenne a to co inak mame na tyzden sme spravili za 2 dni... Takze uplne na hlavu...

Este ze tu mam net, pozerala som dovolenky, lebo ved inak by som sa tu scvokla...

bybi
autor
3. okt 2008

A soska dakujeme za gratulaciu 😵

bybi
autor
3. okt 2008

A neviem, ale ked som pozerala vcera predpoved pocasia tak do utorka mal byt heavy rain, tak preto som myslela, ze vsade prsi... Ale vlastne ani u nas neprsi 😅 Aj ked pekne nie je a asi bude prsat. 😔

hirondelle
3. okt 2008

Dobre ranko 🙂
U nas je pekne slnecno,ale riadna kosa ☹ Uz sme stihli aj park a hojdacky,len som Zoë nedovolila dlho byt na hojdackach,lebo je riadna zima.

Bybi,uz len surfuj,aby Ti cas rychlo ubehol.Kolko Vasi ostanu u Vas?Budes mat pomocnikov 🙂 ,to je super.

Soni,my sme davali spacak od zaciatku,ale teraz mam pocit,ze Zoë moc nevyhovuje 😒 Sama sa z neho vyvlecie a vecer,ked ju tam davame,tak ho odmieta.Nechapem preco.Nie je ani maly ani velky.Mame viacero,podla toho aka je teplota v dome.Tento sa mi zda primerany k pocasiu aj teplote.Tak neviem co ho zrazu odmieta.Rozmyslam nad paplonikom.Inac vy davate aj maly vankusik?Ja este nie.

My sa akurat chystame do Junior Cafe nieco ako soft play centre 🙂 a potom do mesta s kamoskami a detickami na lunch.

Pekny den vsetkym 🙂

bybi
autor
3. okt 2008

Ja vankusik este nedavam...

My sme mali tiez viacero spacakov, ale zo vsetkych uz Zarka vyrastla, len tie 2 su jej este dobre... Uz som aj pozerala v obcodoch, ale vsetky sa mi zdaju strasne tenke... A kedze ide zima, ja radsej nieco teplejsie 🙂

bybi
autor
3. okt 2008

A zabudla som, nasi zostanu do buducej nedele. Takze nieco male vyse tyzdna 🙂

soska
3. okt 2008

mima, zvlastne, kazde dietko je ine... 😒 skus dat chvilu paplonik a potom skus opat spacacik. Ja vankusik nedavam, zda sa mi to zbytocne....este v tomto veku... a keby bolo na mne, tak nedam vobec, ved to je najzdravsie, nie? 😅

pekny den kocky!

jajaalf
3. okt 2008

ahojte
tak sme sa vratili z sk ☹ utieklo to rychloooooooooo ☹
kiko ma uz 2 noci horucky....
pridala som aj foto 😉
potom neskor si vas precitam

maylinka
3. okt 2008

ahojte babulky, tak po dlhsej pauze bez pc som opat tu, pc je uz okej, kupili sme novu vistu a uz frcime rychlo ako nikdy predtym
aj u nas dnes svieti slniecko, ale je kosa, tamarka tiez by len vonku chodila, jej taka zima vobec nevadi, ale nie je to nic pre mna ☹ ja sa klepem stale od zimy
vidim, ze je tu vela noveho odkedy som tu naposledy nebola
soni v prvom rade blahozelam tebe tehulke, tak ja mam tiez s mojimi dvojrocny rozdiel a je to tak akurat, a su obidvaja taki rozdielni, akoby ani neboli surodenci 🙂 urcite to zvladnes s dvoma, ked som to zvladla ja...len na seba davaj pozor
a zarke tiez blahozelam k narodinam, ale ten cas leti vsak kocky? urcite je to najkrajsie obdobie tie prve roky zivota...ved ako sa hovori male deti piju mlieko a velke deti piju krv.. 😀
a co sa tyka spacich vakov pridam sa aj ja, len dobre skusenosti, ale syn prestal s vakom od takych 18 mesiacov, zdalo sa mi to uz smiesne, lebo bol dost velky a tamarka tiez je uz asi mesiac s perinkou a vankusikom v cotbed, ale doteraz hoci ma uz skoro 2.5 roka mala spacak,
inak odporucam sleepsuit, v mothercare predavaju aj tie uplne teplucke walkin sleepsuits, my sme kupili Peppa pig amalu to miluje a hoci sa aj v noci nahodou poodkryva nie je jej zima
pekny zvysok dna
majka

lara1znk
4. okt 2008

ahojte kocky,

bybi, tak super ze zarka sa vyzdravela a uzila si narodeninovy dnik, som zvedava na fotky, skontrolujem neskor ci uz su tu 😉

hiro, ahoj, teba som tu dlho nevidela a teraz nejako nestiham
no moj ma toho ozaj v praci dost, ale buduci tyzden konci tak si myslim ze sa tam uz nemusi nejako trhat od namahy, nech si trosku nacerpa energiu na novy start v novom jobe

my sme frcali na spacom vaku dost dlho ale na SK v lete si maly odvykol a potom nedajboze ho dat spat ale teraz ked ide zima tak sa chystam kupit novy taky fajny teplucky, lebo v noci mal ladove nozicky, chuda male
takze dnes vyrazam na nakupy, dufam ze zase zvykne

ake mate plany na vikend? moj guy DIY a ja trosku shopping a upratovanie
zajtra vybehneme do soft play area a mozno aj do parku podla pocasia
vraj sa ma oteplit buduci tyzden zase takze este si uzijeme prijemnu jesen 🙂

kocky, co to stretko? nemusi byt Birmingham, uvidime podla lokality nadejnych ucastnicok, dobre?
najjlepsie by bolo v play centre sa stretnut, ale musia prist aj chlapi nech ma kto dozerat na deticky a my mozeme kecat, lebo inak sa nam to ani neoplati

vidim ze nam tu pribudli nove kocky, nejako este nie som v obraze, vsetko postupne

jajaalf
4. okt 2008

ahojte
tak stale mame teplotky hlavne v noci

soska tebe blahozelam k tehulkovaniu 😵 nejak sa to tu zase rozbieha z tehulkovanim 😀

lara1znk
4. okt 2008

jajka, a co vam je? boli ste u lekara?
a vy sa nechystate na druhe??? 😉

skore uzdravenie kikovi 😔

jajaalf
4. okt 2008

larka nezartuj ja sama neviem co z jednym a nie dalsie urcite si este pockammmmm 😉
lekarka nam dala plno liekou ale aj tak nejak nezaberaju akurat mozno je chyba moja ze ich nedavam kazdych 8 hod.ako kazala ale mne je ho luto zobudit ked tazko zaspi ☹
vsimla som si ze aj slinky dost idu tak mozno nejaky zubcek?neviem kasem ma aj sopliky a tie horucky hlavne v noci

bludicka1
4. okt 2008

ahojte kocky!!

u nas je to stle po starom, cakam a cakam... snivaju sa mi sny o porode.... no stale nic.... hej ved mame este 2tyzdne, ale ja by som to uz mala najradsej za sebou.

Veru ako sonka pise, zuzka, lari..... aj na vas to zachvilku pride 😉 a druhe kolo bude uspesne dokoncene.
Ved ten cas tak rychlo leti, ani sa nenazdate a zachvilku maju deturence 2 rocky. Ja som velmi rada, ze sa nam to podarilo takto hned po sebe. Danko ma velmi rad deticky, on ich stale bozkava a prihovara sa im.... hoci mi velmi nepomoze a mam ties strach ako budem zvladat zaciatky som si ista, ze to pre neho bude to naj, ked si bude takto blizko so surodencom.

zuzka si zlata ze na nas myslis s tym stretkom, my sa na 99.9% pridame, ja by som si to nedala ujst v ziadnom pripade!!! My ties vsak cestujeme v novebri na SVK 11 az 22.11 cize nam bude asi najlepsie vyhovovat konic novembra ci decenber. Kde sa to dohodne nam je ako tak jedno, pokial to nase ratolesti zvladnu a nebudeme sa musiet v pol cesty otocit domov.

CO sa tyka spacaka, ja ties odporucam. My sme davali od narodenia (teda najskor bol DAnko v perinke ale po perinke hned spacak) a je v nom do dnes a nemusim sa bat ci je odkopany... len neviem do kedy ho bude mat a ci ho vobec od neho odnaucim 😅

hiro tehotenstvo zvlada kazda kocka inak, moja kolegyna mala prve zle a druhe super... to len ja mam obe take iste " hrozne " veru uz som aj malinovy list zacala pit, nech ten nas poklad uz vylezie... tak sa vam na 100% ohlasim ak by sa nieco pohlo 😀

bludicka1
4. okt 2008

zaruske dodatocne vsetko naj k rociku!
jaji kikovi skore uzdravenie!!! ale zacni mu davat liecky pravidelne, lebo mu nemusia zabrat a skor sposobia vacsiu neplechu!! hlavne ak su to antibiotika.

bludicka1
4. okt 2008

hiro zoe mozno odmieta spacacik lebo vie ze potom uz musi ist spinkat, cize vlastne neodmieta spacak ale spanok.
Nas danko zacal ties strajkovat co sa spanku tyka, ak spomenieme ze sa ide spinkat zacne utekat a kricat nie nie nie a ked ho risko dava do postielky drzi sa ho ako kliest, len aby ho nedal spat. No ked uz je v postielke behom 5 minut spinka.... to su deti, zacinaju si viacej uvedomovat co sa okolo niech deje a protestuju proti pravidlam🙂

chamomile
5. okt 2008

ahojte! 🙂

tak sa k vam hlasime po dlhsej dobe, akosi sa v poslednej dobe nie a nie dostat k pc, maly ma zamestnava na plny uvazok, takze hoci som s nic cely den doma, nic nestiham, a vecer sa citim polomrtva. Tiez to moje terajsie tehotenstvo znasam ovela horsie ako to prve, ziadna energia, problemy s chrbticou, takze ani na prechadzky von ist nemozem na dlhsie ako par min., sme vacsinou doma, tak sa uz neviem dockat dna D.

Bludi, tebe sa to teda rychlo blizi, drzime palce, nech vsetko dobre dopadne, inac obdivujem ta, ako si zvladala aj pracu.

Aj Norman posledne tyzdne zacal vymyslat so spankom, a to doteraz prespal cele noci, to asi pripravuje mamku na prebdene noci s novym baby 🙂

A samozrejme gratulujeme soske k uzasnej novinke, nech mas lahke tehulkovanie. 🙂

Musim sa priznat, ze sa tentokrat viac obavam porodu ako predtym, vtedy som na to vobec nemyslela,uplne som to vyblokovala z mysle, a hoci som mala relativne lahky porod, teraz uz viem, co ma caka a cim musim prejst,tak som viac napata.... Brucho mam teraz ovela vacsie, a to mam este 5 tyzdnov, take som ho ani nemala, ked som rodila....mam tusaka, ze sa teraz veci pohnu rychlejsie...aj trochu dufam...uz mam dost byt slonicou 😀

ozaj kocky, neviete mi niektora poradit, ako si zmensit fotky, chcem dat par do albumu, a su prilis velke.

idem si vas vsetky precitat a zisti co sme zameskali

zsuzsu
5. okt 2008

Je ja som to len teraz všimla, ako chamomile pisala, Soni gratulujem aj ja 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Inak prajem krasnu slnečnu nedelu.

chamomile
5. okt 2008

k tym spacim vakom, aj ja si myslim, ze su uzasne, pouzili sme ich prakticky od narodenia, a mame ich niekolko, na leto aj zimu, neviem, ci mate niektora pri vas TK Maxx, no tam som naposledy objavila teplucky Slumber Sac(aspon si myslim,ze sa tak vola) za £9.99 a to v tej najvacsej velkosti, myslim, ze az do 3 rokov, mali tam spacie vaky roznych znaciek za super ceny, aj Grobags boli polovicne ceny, osobne si myslim, ze tie spacaky su fantastickym vynalezom. 😉

bludicka1
5. okt 2008

ja som konecne spat z robotky a co to tu.... babenky ako to ze nepisete?? este kym si vas mam cas precitat rychlo nieco popiste 😉

chamo super ze si sa ozvala, myslela som na teba ako zvladas tehulkovanie. Je mi luto, ze aj u teba je to take biedne. No uz len 5 tyzdnov a budeme mat dalsie pokladiky v naruci 😀
Ja sa na porod priam tesim, dufam ze tento krat to lepsie zvladnem, a snad sa mi podari porod do vody.

inak co sa tyka budenia, tak mna hlavne moj mechur testuje a krce v nohach. Uz ani neviem co je to prespata cela noc, cize som na neprespane noci uplne pripravena 😅

ninuska
6. okt 2008

ahojte babule
tak som si to tu narychlo precitala - my sme sa dlhsie neozvali boli sme este naposledy na slovensku a bolo to zo zaciatku supis a potom uuuuuplna katastrofa sofinke lezu hadam vsetky zuby naraz ktore len ozu a do toho je este chora mala 4 dni teploty sme jej ich nevedeli stlmit - no a dnes dostala antibiotika lebo je cela flakata a vyhadzana a nemoze vobec spavat tak j nieco na spanie ☹

soska hrozne moc ti gratulujem ak som to s toho letmeho citania pochopila tak si tehulka co ti moc moc prajem aspom vyriesis dilemu ci dat marca do jasliciek ked uz bude mat zachvilku kamosa 🙂

bludi takze ty este stale nie si v porodnici - mne inak tiez trpnu nohy a maly ma tak nici s tym mechurom ze az hruza ale inak pohoda stale musim nosit sofiu na rukach lebo je taka chora a pri nikom inom nechce byt je to zahul ale dufam ze toho huga v brusku moc nezdeformuje lebo stale na nom sedi 😒

inak baby dufam ze sa mate vsetky dobre ja by som minuly tyzden nazvala najhorsim aky som kedy mala aj som bola rada ze nas to chytilo na slovensku lebo sama by som to nezvladla

soska
6. okt 2008

Cauko babule!

Cau ninus, jejda, chudatko Fifi, takto sa trapi a ty s nou? Nech jej to prejde a tebe da co najviac vydychnut. To musi byt tazke stale ju nosit! Ozaj, a diki za gratulaciu. 😉 Ja to vidim na sebe, mne je Marco dost tazky, ale to som dostala sok, ked som ho aj postavila na vahu- v domienke, ze ma okolo 12kg, baby, on ma skoro 15!!!! 😕
Tak musim aj vyzistit od susedy ci nepapa prilis, lebo aj doma starsne casto snackuje -asi so spolupatricnosti s tehotnou maminkou 😉

My sme mali fajn vikend, v sobotu doobeda nas prisli pozriet Zuzka a Adamko, boli sme v meste na kavicke a obede 🙂 My sme potom boli plavat a vcera zase stretko s inou kamoskou- lebo drahy robil 😕 Ale pocasie otras, ze?

Dnes som ako mechom udreta, lebo Marco mal zlu nocku, no ale uz sa na neho tesim opat domov 😉

Chamo, diki za tik na tk ma, pojdem aj ja pozriet😉

Bludi, netrpezlivo cakam, kedy to vypukne, dufam, ze nas nebudes dlho napinat😉

zuzula
6. okt 2008

Ahojte kocky 🙂 , klasicky vikend bol jeden kolotoc, upratovanie varenie zabavanie Adamka prechadzka atd takze MK som nestihala, Bludi ty vzdy prides ked nas tu moc nie je, nakukni aj cez tyzden 🙂 Boze uz sa tesim na novy prirastok, nech to hlavne dobre dopadne!!! 🙂

Veru u Sonicky bolo dobre pokecali sme uz ma pekne mini brusko 😵 a Marco je ozaj poriadne tazky lebo som ho navladala skoro zdvihnut z kocika 😅 Soni mala by si si nanho vymysiet nejaky zdvihak aby si sa nenamahala 🙂
Inak mozno ho Adamko coskoro dobehne cez vikend nic nerobil iba jedol, kazdu hodinu si masiroval brusko a pytal jest 😀 asi ma nejaky grow spurt. piekla som jablkovu strudlu no ide sa za nou zadrhnut tak som cela rada ze mu chuti co mamina napecie 🙂

Chamomile ahoj 🙂 , som rada ze si sa ozvala, drzim palce nech ti tie posledne tyzdne rychlo prebehnu, musi to byt strasne narocne s velkym bruchom a dietatom ktore treba non stop zabavat...preto si ja davam este nacas 😅 Dakujem za tip na TK mAxx, my prave vyrastame z nasho Sleeping Bagu tak budem potrebovat vacsi, pojdem kuknut tam 🙂

Ninuska mrzi ma ze ste chorucke, nech sa to coskoro polepsi!! 🙂

bybi
autor
6. okt 2008

Caute kocky 🙂

Aj my sme jeden sleep bag kupili v TK a je super, teplucky, ten mam najradsej...

Tak oslavu mame za sebou, fotky som este nepridala, tak potom hodim link.. No ale kocky pocuvajte toto. Po nasej oslave vsetci boli chori. Tak som ich niecim otravila a ani neviem cim. 😅 😔 ☹ Hovorim, ze na Zarkine prve narodeniny si vsetci budu pamatat...

bludicka1
6. okt 2008

ninus to mi je velmi luto, musis to mat velmi tazke. Dufam ze sa sofinke coskoro poslepsi!!! Posielame vela energie, hoci jej sama vela nemam.

zuzka ty si zlatunka ja nakuknem, len cez tyzden sa mi vobec neda nic pisat, lebo cez den si pospim s Dankom a nic ine nestiham, len ak tak trosku poupratovat a venovat sa DAnkovi.
Nastastie ho moc na rukach nenosim, teda skoro vobec... aj schody zvlada sam... klop klop
(tento prispevok mi trval len 20min napisat) 😅

sonka to mas tak super, ze sa stale stretavas s nejakymi kamoskami a Marco ma kontakt s detmi. Nam nic nevychadza, lebo danko zacal spavat prave cez nase baby group 😒
ale od pondelka ho vyskusam dat do cresh na 2 hodinky a uvidime ako to zvladneme.

bybus to je zlate, ze si vsetkych otravila 😅 co si prosim ta robila? musis aj nam take spravit na stretko 😉

ozaj kocky a to kedy bude??

ninuska
6. okt 2008

cavino na chvilku zase

no soska tak marko ma teda skoro raz taku vahu ako sofinka ta ma len 8 kg. 😢 a ktovie kolko ma teraz .....lebo jej nic nechuti zase vsetko zhodi som myslela ze uz ma aspom 9 ale v poradni ma takto prekvapili

bludi ona schody zvlada ale len po 4 😀 a potom vizera ako prasiatko doma sa to este da ale v obchode alebo tak nie je to pre nu velke odskoky

zuzi ty take dobrotky robis pre svojich chlapov ? musim sa aj ja polepsit inak ten moj bol v televizii v relacii GEN
musim sa trosku pochvalit a asi by som mu teda mala nieco upiect ......mozno tu strudlu 😀 ak mi hodis recept do ip. ale musi to byt lahke lebo ja som strasny antitalent ☹

bybi
autor
6. okt 2008

No kocky, tak kamarat co bol na oslave bol dnes v nemocnici. Myslel, ze mu praskol vred (uz mu to raz zasivali) a on ma food poison 😔 Tak drahy sa mi smeje, ze uz to mam aj na papieri, ze som ich travila 😔

Fakt neviem, z coho to mohlo byt, ale tipujem to na piskotovu tortu, lebo tu sme jedli uplne vsetci 😒

Ninuska, Fifi skore uzdravenie, som ti poobede aj napisat zabusla, ale pisala som z prace a to vzdy tak narychlo.

Soni, to je Marxo nozaj tazke... Ja neviem kolko ma Zarka, ale cez 10 este mat nebude... Ale tipujem nejako okolo 🙂