Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

bybi
autor
6. okt 2008
soska
6. okt 2008

Bybi, jeeej nadherne fotky a Zarka ako vyrastla a je este chutnejsia ako minule 😵 😵 😵
A super darcek ten kociar! Aka je s nim frajerka 😀

Ninus a co to bola za relaciu, co v nej bol tvoj drahy, ved sa pochval viacej😉

bludicka1
6. okt 2008

soni tak to mate naozaj peknu vahu. Nas Danko ma okolo 13kg, uz tak rychlo nepribera ako kedysi a vela vybeha.
Ja mam strach co budeme robit cez zimu lebo danko protestuje proti rain cover a ani za ten svet ho nedovoli dat. Cize ak prsi my sa z domu nepohneme..... a tu prsi veru casto 😒

ninus ja som ties taky anti-talent na varenie, pecenie..... mna to ani nebavi. AK nieco je jednoduche a trva to max 30min. tak to este vyskusam, ale stat pri sporaku hodinku -3 to by som nedokazala 😅

bybi nepriznavaj sa k tomu jedlu, to si kupila... nic si ty nepiekla 😉

soska
6. okt 2008

bludi, ved aj ja som si to myslela, ze teraz ta vaha ide uz pomalicky, tak sa mi to aj pozdavalo a myslela som,z e kvoli tehu mi je tazsi 😕 ...tak ma to naozaj dost soklo...ale zase nie je nejaky sumo, je taky pevny a trosku baculaty.... 😉
a ked prsi, tak my vacsinou ideme len do play centra, alebo na nakup a tak sa snazime zabavit, tiez ma to nebavi behat v dazdi... ☹

bludicka1
6. okt 2008

moj problem je v tom, ze je namam auto a aj keby som mala, tak by som daleko asi nedosla 😅
v play centre sme este neboli a ani neviem kde tu su a ako sa tam dostat, no musim zistit, lebo inak cez zimu fakt zblaznim.
babenky zlate, vcera som skoro ani nespala o 2am ma zobudilo palenie zahy a take hnusne, ze som ani len dychat nemohla a potom som sa snazila spat po sediacky... a dnes umieram cely den od kyseliny, mam zeravu gulu v hrudi a neda sa mi jej zbavit... ☹ ci jem ci nejem.... ci si dam gaviscon.... 🙄
uz nech je to babo tu lebo sa z toho zblaznim!!!
a zajtra aj pracujem 😖 ale nastastie len do 6pm a potom ideme s drahym oslavit 2 vyrocie svadby 😀 len ja ho asi oslavim pri poharoch mlieka 😝

pekny vecer vsetkym

sisulik
7. okt 2008

ahojte babenky...

zuzula
8. okt 2008

pekne slnecne rano kocky 🙂 tesim sa ze dva dni co prsalo som robila a teraz ked mame s Adamkom den spolu je krasne 😵 za chvilku ideme na playgroup a potom vyrazime do mesta, kuknut ten vacsi spacacik, odmerala som nas ma 80cm tak potrebujem nieco vacsie.
za tyzden uz letime domov tak sa tesiiim a babka s dedkom uz pocitaju dni 😅 az mi je to niekedy smiesne ako sa nemozu dockat 😅

Bludi dufam ze ste mali pekne vyrocie a zaha ta uz nepalila, ty si nezmar v takomto stave stale chodit do prace...uz by si si mala trosku oddychnut pred porodom 🙂

Ninuska strudla je super jednoducha, listkove cesto kupis a uz potrebujes len postruhane jablka, orechy, hrozienka, skoricu a je to zdravy kolacik aj pre krpcov 🙂 Ako sa ma Sofi, uz je lepsie?

Bybus krasne fotky, ved som ti okomentovala na FB...skoda ze ti nejde FB v praci, ani mne nejde cez "core hours" ale pred 9 a v case obeda ide 🙂 akosi som sa na to namotala 😲 😀

pekny dnik babulky

soska
8. okt 2008

Zuzi, cauko! Uzite si pekny den! 😉

Aj tu to vyzera celkom slnecno, hura.
Len ja som v praci. Chlapi su spolu doma, lebo Cliff ma volno. Len dufam,z e budu ok, lebo marco mal vcera vysoku horucku podvecer- calpol hned zabral, ale potom zase v noci o 2 bol ako zeravy uhlik, tak to uz trvalo dlhsie ju striast, ale rano vyzeral docela dobre. Snad su to len zuby.
Je to hrozne, aki sme obaja zrezignovani,z e k GP sa neoplati ani ist kvoli tomuto, lebo ti nepovedia nic, alebo stale dokola to iste.... 😒 Bojim sa, ze raz sa nieco zanedba a bude to mat nasledky.... 😖

V praci bude asi nuda 😒

Jedna kamoska si ma vcera nasla na konikovi a zistila, ze som tehu (zabudla som jej to povedat) a skoro som odpadla, ked mi povedala, ze aj ona je a ma termin den predo mnou 😀

bybi
autor
8. okt 2008

Caute kocky, tak sa mi podarilo sa sem na chvilku dostat.

Kocik dostala Zarka od nasich, aj babiku, my sme jej kupili taku kuchynku ( http://www.toysrus.co.uk/Product.aspx/BruHome/B... ), tak sa hra, sa jej to paci 🙂

Bludi, ty este robis? Co uz nie si doma a neoddychujes?

soska
8. okt 2008

Bybi, ta kuchynka tiez vyzera podarena 🙂 jaj, takze vasi uz su tu? si uzivate, co?

bybi
autor
8. okt 2008

Ahoj Soni, jej chudak Marco, dufam ze su to fakt len zuby...

Zarka tiez zubkuje, takze aj noci tak vyzeraju... My mame zatial len 8 zubkov, tak to este chvilku potrva, kym nam vsetky povyliezaju...

Aj ja sa tesim, ze je krasne pocasie. Aspon mozu nasi behat so Zarkou po vonku 🙂

ninuska
8. okt 2008

ranecko babulky
teda vlastne ved uz je obed

sofinke sa trosku polepsilo ved dostala antibiotika a uz si da aj nostek vycistit uz uuuuuplne rezignovala ved co ma robit chuda - na noc jej dali diazepan na spanie stvrtku takze spinkala skoro celu noc - nasu malu ani takato tabletka nezlozi proste skoncila u nas nad ranom teda u ocka uz si zvyka ze maminka sa tak rychlo nevymrsti s postele 😀

bybi kuchynka je super musime aj my nieco take zadovazit lebo ja len trpnem kedy tie nase taniere porozbija kazdy den ich niekam nosi a potom veru casto hladame pribor atak

zuzi takze kupim cesto a podla seba to tam vsetko nasviham teda zmiesam tu masu v nejakej miske a potom natriem zgulam cesto a dam piect ? len na akej teplote a kolko 😕 mame vela jablk od nasich zo zahrady a ja strudlu inak milujem moja babicka neboha robievala perfektnu ale to bola ina kategoria este si pamatam ako sme spolu tahali cesto 😀

soska teda dufam ze tie zuby vylezu rychlo u nas sa to vlecie ma tam take stolickove ladovce vykukaju take biele pohoria no chuda ked zahryzne do tvrdsieho hned znervoznie - no a moj muzik v tej relacii nemaju archiv inak by som poslala link maju stranku je tam tusim foto ale nemaju nijake videjko zatial - je to o elite slovenskeho naroda tak znie nazov 😀 a on je designer tak sa im to zdalo zaujimave ze je taky mlady a tak vela dokazal 😉

chamomile
8. okt 2008

ahojte

zuzula, aj ja by som rada viac info o tej tvojej strudle, a ked vravis, ze cesto len kupit, este lepsie... 🙂 ja som myslela, ze do strudle treba drozdie, a tu som cerstve nevidela, ozaj baby, neviete, cim sa tu da nahradit polohruba muka? Ja mam este zasoby zo slovenska, no kratia sa, a tu som pozerala v supermarketoch, a ozaj neviem, ci tu taky druh vobec existuje.

soska, ano, ist ku GP je tu vo vacsine pripadov strata casu, a cim viac ich navstevujes,tak ta potom aj tak beru, ze si hypochondriak a oberas ich o cas.... skoda slov...len nech sa Marco skoro vylieci.

bludi, poznam to zaspavanie po sediacky, niekedy to inac nejde, a tie nocne krce v lytkach su priserne....cim vsetkym si musime my zeny prejst, ze? no konecny vysledok ozaj stoji za to 🙂 .... a tiez si potom pomyslim, ze su zeny, kt. by s radostou uvitali nase problemy a bohuzial nemozu ☹ uz to mame len za par, a ninuska, tebe sa to tiez krati, co?nech sa sofiia coskoro uzdravi, nie je nic horsie, ked sa deticky tak trapia, a nevedia povedat, kde ich co boli.

bybi, ako ti je dobre, ze mas pri sebe rodinku, aj ja chcem... inac ta kuchynka vyzera super/

ninuska
8. okt 2008

cavino

chamo..... ja som si az teraz vsimla ze si tehu jeeeej tak sa tesim sa nam to tu rozrasta.....

ja musim v piatok zobrat ku gyn. aj sofii no som zvedava co bude ta len ked vidi ordinaciu tak spusti taky rev ze neviem ako ma chce povysetrovat ...manzel je na sluzobke ....a hned na to beriem to chuda na kontrolu a vobec ale vobec neviem kde a ako zaparkujem tusim su tam len take miesta kde treba cuvat 🙄 a to ja moc nechapem 🙄 bleeee som nemozna tlsta a neviem ani piect 😖

bludicka1
8. okt 2008

babenky vy ste zlate ze nezmar... a ze co neoddychujem doma. Ono je to vlastne aj taky relax ist do tej prace. Leze mi to tehulkovanie uz na nervi a ked som v praci aspon na to nemyslim (neni kedy)

zuzka dakujem za opytanie, vyrocie dopadlo uplne super, az sme sa zabudli a prisli domov a o polnoci 😅 babysitteri nam zaspali na sofe 😀

bludicka1
8. okt 2008

soni co sa tyka GP plne suhlasim, ja som ties prestala chodit. Dame vzdy paracetamol a cakame co sa bude diat, az keby bolo az velmi zle by som asi aj tak zasla na pohotovost radsej. Len to je tazke vediet kedy je len velmi zle a kedy je uz neskoro ☹

ninuska nezavidim ti to vysetrenie, ja neviem ako to tie maminy zvladaju ked musia brat deti vsade so sebou. Moj manzel ma nastastie flexi pracu, tak si vzdy vybavi off ked mam niekde ist. Nezvladla by som to inak a v takomto stave uz vobec nie.

veru druhe kolo tehulkovania je naplno rozbehnute a o rok sa uz budeme stretavat ako riadna skolka, viac deti ako dospelych. Sonka len sa neprestahujte a buduce leto sa u vas znova stretneme 😉
alebo musim nahovorit draheho aby sme kupili novy domcek s poriadnou zahradou.

ninuska
9. okt 2008

cavesko babule

vidim ze vy uz asi ficite len na tom super spravovom portaly ci co to mate ??? 😀
a ja tu cakam na spravu o tej strudle cesto sa mi uz aj rozpusti ci zmakne a ja neviem ze co a jako 🙄 sak ako amater ....no ale hadam ta zuzula napise kym pojde do tuheho

bybi
autor
9. okt 2008

Ahoj Ninuska 🙂

Ja stale viac ficim na koni, neboj... Na ten dalsi nemam z prace pristup a doma nemam na comp velmi cas 😀

lufia
9. okt 2008

Ahojky zienky 🙂

ninuska ja tiez ficim na koni 😀 ved vidis nieee 😀
ako sa ma Sofi?uz lepsie??
a co cesto?este drzi pokope 😀

bybus krasne foto z party 😵 Zarka je kocica 🙂
a ztou tortou....no sranda 😀 😀 muzik ma dobry humor 😀

inak nas Christian je chorucky ☹ od piatku sa trapime s chorobou a uz som chora aj ja takze ziadna slava 😒

no bludi ty si veru riadny aktivista 😀 ako vsetko stihas?hmm?ale muzik isto pomaha 😵 uz som nedockava,ze kedy bude babo na svete takze teraz uz sem budem chodit spehovat kazdy den 😅

no zuzi tak ty si teda riadna gazdinka 😉 klobuk dole 😵 sa mi tak zda ,ze asi dohodneme dake stretko na SK cooo? 😀 strudlu ja milujeeem a veru by som si dala 😝
a u nas sa take nepecie....

inak kocky uz som zaregistrovana na FB ale ani zaboha neviem co tam dalej 😀 😀 takze ja pekne zostanem pri registracii 😀

pekny dnik 🙂

zuzula
9. okt 2008

Ahojte kocky, sa tu smejem ze sa tu caka na recept na strudlu a ja vas nechavam visiet 😀 nie naschval, vcera sme mali busy den, konecne som ale pokupila malemu veci, aj super Grobag v TK Maxx, zlacneny o polovicu na £15, super 😅 Chamomile mas to u mna. Aj pekne bodynka v John Lewis, uz davno hladam take body s dlhym rukavom co vyzeraju ako tricka, nie biele, tak konecne som nasla pekne modre vzorkove 😉
a sebe som kukala cizmy ale pockam a pozriem na SK, tam sa mi vzdy topanky viac lubia ako tu.

Takze strudla: jedno 500g listkove cesto (vyjde na 2 strudle), polku si rozvalkam, na to dam vrstvu postruhanych jablk, trosicku kryst. cukru, posypem skoricou, na to hrozienka a pomlete orechy (mozete dat aj mak), a este raz zopakujem vrstvu orechov a vsetkeho ostatneho, aby bola strudla pekne vysoka. potom cesto prelozim, dam na plech, potriem rozslahanym vajickom a dam do vyhriatej rury piect na 20min asi (kym je pekna zlata). So vsym vsudy aj cistenim jablk to trva do hodinky 🙂
tak hor sa do pecenia. 😵

Lucka, napis mi do Ip tvoje meno, a ja si ta uz na Facebooku najdem 🙂 da sa tam robit kopa veci a najst vela ludi, podla mna je to super.
Choremu Christiankovi zelam skore uzdravenie a mamine tiez, a takisto Marcovi. Soni ako sa ma, uz sa mu polepsilo??

Ja tiez k GP chodim len ak si uz neviem poradit sama s Calpolom, teraz chcem ist na SK za nasim pediatrom poradit sa o vselicom co sa tu nemam koho opytat.

Chamomile, ja namiesto polohrubej davam vsade hladku a zatial sa mi nestalo ze by to nejako vadilo. ale aspon si mi pripomenula ze si mam zo SK doniest vsetky specialne suroviny na vianocne kolace ktore tu neviem zohnat, napr. vanilkovy sukor.

jajaalf
9. okt 2008

ahojte kocky
bybi tak zarka mala rocik nejak som si nevsimla a aj ked trosku neskoro sa pripajame k gratulacii 😉 krasne foto...

lufi aj vy ste chorucky?a co je christianovi?nam to pomaly prechadza teda aspon horucky presli kasel a sopliky stale mame 😖 😖 ale mame apson pekne pocasicko tak mozme po vonku chodit 😉
ozi a katka sa tu dlho neukazala. co je s nou?.chcela som sa jej spytat na kocik.ja som totyz ten moj musela dat reklamovat nakolko sa mi zacal trhat ☹ ale dali mi nahradny tak aspon sme neni bez..aj ked som sa od muza napocuvala co spekulujem ved ked sa pouziva sa aj trha 😔

bludi este nic? 😕 😕 uz som zvedava aky bude druhy porod co nam porozpravas 😉

lufia
9. okt 2008

no zuzi 😠 tak pekne recept sem hodis ale ze by si ma pozvala na hotovu strudlu tak to eeee 😀 😀
a dikes dufam,ze ta chorba od nas do vikendu vypadne 😀

aj Marco je chory??soska a co mu je?dufam,ze nic vazne 🙂 a bude coskoro fit

inak ja to s body s dlhym rukavom riesim tak,ze sa snazim kupit take aby mu nato pasovalo pekne triko a je to
pretoze je cudne ked mu dam maskacove gate a k tomu body s miluckym macikom 😀

ozaj a ktej muke ja som tiez davala do vsetkeho len hladku ale u nas v Basildone bol taky sepci obchodik kde mali aj rozne druhy muky a kadeco ine ale bohuzila uz si na nazov obchodu neviem spomenut ☹
inak tu tiez do vsetkeho davam hladku a moja mamina je ztoho chora 😀 ...

lufia
9. okt 2008

ahoj jaji
aj vy ste chory ☹ to ma mrzi
Christianko nech je cim skor zdravucky 🙂

my to mame pestre najskor mal Chris anginu(ale zvracal dva dni ani nic nejedol 😢 )schudol chudatko uz nema ani brusko ☹
potom sa to ukludnilo a na 4 den zas nabehli sopliky a kasel ☹ ale dnes som bola zas u dr.a zevraj sa mu uvolnuje 😵 tak dufam,ze uz bude dobre
aj horucky mal prve dva dni
sice ma sopliky druhy krat ako je na svete ale je to pekloooo 😢 mne je ho tak luto

jaji a Christian berie aj antibiotika???
a vidis ja sa stale chcem spytat na Katku..ze ci je niekto snou v kontakte,ze ako sa ma atd...
uz tu nebola veeelmi dlho a co nevidiet bude Adelka tiez rocna kocka 😵
takze KATKA supe sem 🙂 nech vieme nieco o vas

bybi
autor
9. okt 2008

Caute kocky, ako keby ste mi myslienky citali... Ja sa uz pol hodinu snazim Katke poslat sms a nie a nie mi to odoslat... Aj IP som jej asi pred tyzdnom poslala a nic, vobec sa neozyva... ☹

Vsetkym marodom prajeme skore uzdravenie...

My ideme dnes s maminou na shopping, v sobotu chceme ist bud do Windsoru alebo na 7 sisters a v nedelu skoro rano uz odchadzaju... Tak nech nie su cely tyzden len doma 😉 🙂

jajaalf
9. okt 2008

lufia bral aj antibiotika 😒 ale uz sme skoncili a to ked som sla k doktorke po 2 x mi ich ani nechcela dat 😠 nakolko on uz mal sopliky a kasel taky slaby a sli sme na sk tak som sla k doky a ta nam dala len sirup a ako sme sa vratili z sk tak mal aj horucky a to az 38.8 no a tak sme sli znova k nej a zas nam dala dalsi sirup 😠 tak uz mi to nedalo a spytala som sa jej sama na antibiotika a moc nechcela ale nakoniec napisala a povedala mi ze mam skusit so sirupom a ked nepomoze do 3 dni tak pridat aj tie antibiotika jemu teplota cez den klesla ale v noci to bolo hrozne ☹ teraz uz teploty nema ale kaslisko za to riadny ☹ kamoska mi hovorila,ze to aj mozno zo zubkou?moze byt?my sme zatial zo zubkami nemali problemy ani teploty...

bybi tak pekne nakupte 😵 😵 😀 dufam,ze nam das vediet nieco o katke a adelke ako sa maju..

co je to ten foocebook?asi som to ani dobre nenapisala 😀 le ja v angline som somarikkkkkkkk 😀 😀

body z dlhymi rukavmi som ani na sk nevidela..

ninuska
9. okt 2008

cavesko

tykze dopecene zdarne aj scasti zjedene ...len sofii nechuti 🙄 no co snou tak spapame my s tatinkom a hugom ten si dava.....inak som musela pouzit cast receptu z ottovej kucarskej knihy lebo zuzkin prispevok som si precitala az potom 😀

september
9. okt 2008

ahoojte, som na tomto pokece nova, sice som chodila na ine pokeci, no uz dllllho som nikam neprispela, lebo pri mojich dvoch ratolestiach nestiham☹. Mam vsak na vas otazocku. Manzel dostal ponuku pracovat vo Svajciarsku a mame z toho dilemu. Co by ste mi mohli prosim o Svajciarsku, presne meste Basel povedat? Ako sa tam bude zit s 2rocnymi dvojickami? Co potrebujeme vediet pred prestahovanim, aby sme potom nedostali par faciek? 😲 Dakujeeem, krasny vecer, MJS

bybi
autor
10. okt 2008

Dobre ranko 🙂

September, skus napisat liske IP, ona je vo Svajciarsku... Vacsina z nas je v UK.

No nakupili sme, ja som kupila Zarke vacsi spacak v TK Maxe, uz som jej tam jeden taky teply davno kupila a teraz som jej taky velky kupila, ze asi aj by som sa tam zmestila. 😀 A take super cizmicky som jej kupila, s takymi bolmbulkami na boku. Strasne sa mi pacia a taka je v nich zlata 😵

mamina si nakupila nejake svetre, sestre mikinu a cokolad nakupili tolko... Ale do prace chcu zobrat, takze fajn... Este nas dnes napadlo, mamine sa strasne pacia cizmy co som si kupila. Tak ze sme ich mohli pozriet. Tak bud este dnes behneme, alebo mozno zajtra. Ideme na 7sisters, ale musime este do banky, tak by sme rychlo behli... Uvidime 🙂

jajaalf
10. okt 2008

bybi tak ste dobre nakupili 😀 😀 cizmicky urcite su krasnucke 😵

soska
10. okt 2008

Cauko babule, tak ja na rychlovku, uz som tu par dni nebola, ale boli sme busy, ked mam vecer trochu casu, tak sa mi uz ani nechce pisat 😉 poznate to, nie?
Mame sa uz fajn, Marco sa vypotil z horucok, asi to boli len zubky, ktovie?
Dnes bol krasny dnik, sme ho vyuzili a boli vonku. Inac Marco vyzera ako bojovnik, vcera capol na chodniku, tak ma z toho 3 odreniny na tvaricke a dneska pre zmenu sa vyskriabal na nasu postelnu zarubnu (ci ako sa to vola?) a capol odtial na hlavicku, tak tam ma v strede cela paradnu modrinisko 😔 ...chudatko...

Bybi, dobre ze si vasich uzivas, ja sa uz hrozne tesim domov koncom mesiaca😉

Pekny vikendik!