Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

ninuska
14. okt 2008

ahojte babule
vcera som uz nestihala pisat hoci sofinka celkom pekne zaspinkala .....teda na jej pomery 😀

tak ked som pre nu prisla do jasliciek bola vysmiata ako leco a vselico sa mi snazila povedat tety si ju chvalili ze na to ze tam dva tyzdne nebola tak super .....takze som sa bala zbytocne ....dnes uvidim erano mrncala trosku

bybi ja prajem zarke tiez vsetko vsetulinko dodatocne boze aka som ja husa pozeram fotky a vsetko a ani ma nenapadlo zagratulovat ...ked mne pride zarka taka skusena jaslickarka aj vacsia ako jeden rocna som si to ani neuvedomila ze vlastne oslavujete aj z rodicmi takze vsetulinnnnko naj a posielame pusu od fifi

zuzi dufam ze uz adamko beha o sto dvesto a ze sa to uz ozaj nezopakuje ja neviem co by som robila tu by som sa bala pohotovost tu vizera ako nejaka buda pre bezdomocov strasne cosi som tam bola raz z manzelom ked mu bolo spatne ako keby ste prisli do uuuuplneho bordelu na detskom by ma asi tiez pri nej nenechali takze toto by som tu zazit urcite nechcela .....inak dikes za pochvali manzela jaska ze som na nho hrda len on tu povinnost poskytovat rozhovory atd. velmi tazko znasa on je skor radsej v uzadi ...teraz si ho pozvali do ceskej relacie ktoru uvadza Kraus senior ....uvolnete se prosim .... 😀 uz teraz ma strach lebo to je taky rypak tan klaus

bybi
autor
14. okt 2008

Dobre ranko 🙂

Eki vseeetko najsamlepsie 😵 😵 😵

Ninuska, dakujeme za gratulaciu a veru, to mas riadnu hviezdu doma 🙂 Ja mam Krausa rada, je rypak, ale take spravny 🙂

A vidis ako Fifi pekne zvlada jaslicky. Ja si myslim, ze pre nas je to horsie, ako pre tie deti... Ja som tiez na zaciatku total stresovala a teraz ked ju vidim, zistila som, ze som ani nemala preco. Ale je to pre nas nove, nevieme, ako budu deti reagovat, tak sa bojime 🙂 Mne Zarka uz rano ani neplace, prinesiem ju, dam ju tetam, oni jej daju hned toast do ruky a akonahle ma co zuzlat, v tom momente na mna zabuda 😀

Idem robit, pekny den kocky 🙂

ekira
14. okt 2008

soni dika 😀 dufam ze ta tvoja prognoza vyjde 😀
aj tebe bybi dakujem
no mam tu youriho,boze tak ma ovalil s autom po hlave,normalne sa mi zachvili zatmelo pred ocami to bola rana,potom som ho isla prebalit a ma zasa kopol do zubov no pekne od neho hihi ze ma takto obdaruva na moje narodeniny
no ninus potom daj vediet kedy to budu davat a hadam si to pozreme v nejakom archive ...ina hviezda ten tvoj manzel 🙂 no ja si idem hodit slofika,vek sa hlasi 😀 😀 😀 😀

zuzula
14. okt 2008

Eki vsetko naj naj naj posielame kopec boztekov 🙂 , dufam ze ta budu dnes chlapci rozmaznavat 😵 teda od Youriho si uz jeo formu lasky dostala, taki su chlapci, ja sa tiez vacsinou dockam len hryzancov a plieskancov pripadne poriadne slintavych bozkov 😀

ja sa prave snazim co to pobalit, rano letime tak to musim dnes stihnut ale cochvila je maly hore tak asi budem poriadne balit az vecer ked zalahne. uz sa mame dnes super 🙂 papame o 106 rano palacinky zmizli rychlostou blesku 😅 , doobeda sme vybehli do mesta dat si odmerat nozicku aby som mohla kuknut doma nejake pekne zimne topanocky 🙂

no tak toto uz pisem po dobrej hodke a pol, milostivy sa zobudil a doteraz sme papali a blaznili sa.
majte sa pekne kocky, ozvem sa snad zo SK 😉

bybi
autor
14. okt 2008

Zuzi stastnu cestu a uzite si dovolenku doma 😉

hirondelle
14. okt 2008

Ekira,vsetko najlepsie k narodeninam 🙂

Zuzi,stastnu cestu.To je vyborna sprava,ze je Adamko fit 😵

ninuska
14. okt 2008

zuzi stastnu cestu uzite si to doma ...... 😉

eki no kristove roky veru to mam aj ja od maja 😀 tak si ich uzi a vsetko naj

hirondelle ako sa mas ?

jajaalf
14. okt 2008

ahojte

eki tak vsetko naj.. 🙂

zuzi stastnu cestu a uzi si tto doma...som rada ,ze je adamko zdravy.... 🙂

lufia
14. okt 2008

ahojky

eki vsetko naj naj naj 😵 dufam,ze si mala krasny dnik 😉 teda okrem tych drobcovych stedrych kopancov 😅

zuzi super ,ze je Adamkovi fajn a tie prajem krasny tyzden 🙂 nech si vasi uziju drobca

ninus a vy ako?bude hugo ci filipko???hmm
a muzik je teda sikovnucky 🙂 ked si ho takto do tv volaju 😉 potom daj vediet kedy tam bude nech spravim kuk 😅

mimi a vy ako?co nove?

pa kocky

jajaalf
15. okt 2008

dobre ranko

bludi co este nic? 😕

soska
15. okt 2008

Ahojte!
Dnes je tu mrtvo 😒
My cestujeme zajtra do Irska za rodinou, tak sa tesim. Dufam, ze nebude vkuse prsat 😖

V robote je nuda.... 😖

Marco nam hadze rekordy v spani a vstava rano o 8-9! 😅 nechapem! A vecer je uz o 7.30 naneskor v posteli...Netvari sa ani, zeby bol chory...Noa le teraz saa to na navsteve urcite rozhadze, budem rada, ked pospi do 7 😉

bybi
autor
16. okt 2008

Caute kocky... a kde ste vsetky?

Mam pre vas prekvapko, ozvala sa mi Katka. Maju sa dobre, nema vobec cas. Chodi 2 krat tyzdenne s Adelkou plavat a zacala ucit anglictinu v skolke a vo vedlajsej dedine, tak su rozbehani. Romko je kazdy den na stavbe a uz pokryvaju strechu, takze im to ide 🙂 Vsetky vas pozdravuje a ospravedlnuje sa, ze sa neozyva, ale mysli na nas na vsetky 😵

No a vy sa kde vsetky flakate?

zofa
16. okt 2008

Ahojte kocky,
no fakt je tu nejako mrtvo. Co ste vsetky odcestovane?
Ja som prave prisla od dr. Bola tam nejaka nova dr. na klinike a bola protivna, ze by som ju bola ........ Pani, co mi robila sono spravila skusky len pred tyz., takze bola nemozna, musela si zavolat pomoc, nedokazala pomerat druhe babo. Stale merala len jedno 😠 Ze ona to druhe nevie najst 😖 Tak ma skoro trafilo, no druha zenska co jej prisla na pomoc zistila, ze je za mojim pupkom a nedalo sa jej dobre tou sondou namerat, tak mi zacala triast bruchom ako nenormalna aby sa babo trochu posunulo. No jednoducho zabava, ako v nejakej lacnej komedii.

soska
16. okt 2008

Ahojte!

Bybi, tak to su super spravy o Katuske. Som rada, ze sa im takto dari. Aj Adelka uz musi byt kocka ako svet 😵 Aspon, ze sa ti ozvala😉 A to su fakt rychli, ked uz robia ja strechu. Inac sa mi to lubi. ze na Slovensku si ludia mozu takto stavat domy- realne. Teda jasne, ze to nie je lahke...Ale tus a mi to zda nepredstavitelne.... 😕

Zofi, niekedy je tu hrozny pristup tychto ludi. Aj ja mam na to strasne nervy. A ty si vlastne doma alebo pracujes, ked si hovorila, ze mas vela rizik? Drzim Ti palce, nech to ide hladko!

My za chvilku vyrazamae na Stansted a letime do Irska. uz sa tesim, Marco bude so sesternickou a bratrancekom, zabavi sa a my si uzijeme rodinku. Zajtra ma byt narodeninova koktejlova party svagrinej, skoda, ze nemozem pit 😉 Dobry kokteil- hmmm, to nikdy nie je na zahodenie 😀 😀 😀
Tak Vam zelam vsetkym krasnucky vikend!!!papa xxx

zofa
16. okt 2008

Soni ja som na rizikovom a uz sa paradne nudim 😖
No fakt niekedy ten ich pristum, ach ani sa mi neoplati rozculovat.
V sobotu ideme s muzom na Baby show do Londyna, tak sa uz tesim, ze pokupime nejake veci.
Uzite si Irsko a rodinku.

bybi
autor
16. okt 2008

Soni uzite si rodinku v Irsku a snad vam nebude velmi prsat...

Vidis a ja som bola taka vytesena z toho, ze sa Katka ozvala, ze som jej aj zabudla napisat, ze si tehu... No idem to napravit 😉

A ja som tiez hovorila, ze ako im to stavanie ide rychlo... Ved len v juni isli domov... Ale oni nestavaju domcek pre seba, ale nejaku chatu, alebo penzion (neviem presne a nechcem klamat) a chcu to prenajimat 🙂

jajaalf
16. okt 2008

ahojte
bybi tak sa ty katka nakoniec ozva..maju sa dobre 🙂 to je super..

soska stastnu cestu 🙂

bludicka1
17. okt 2008

babenky len na skok, ani vas nestiham precitat, len som vam chcela dat vediet ze sme este stale 2 v 1. Zajtra mi pride mamina, tak idem upratovat a konecne si zbalit kabelu do nemocky 😉
vsetkym prajem pekny dnik

bybi
autor
17. okt 2008

Bludi a ty este nemas kabelu zbalenu??? No si davas na cas 😀 😀 😀 A nechaj muzika, nech poupratuje, ty uz len oddychuj 😉 🙂

jajaalf
17. okt 2008

bludi tak este nic 😕 teraz ty pridem pomoc 😅 ..veru ako hovori bybi mala by si uz len oddychovat 🙂

bludicka1
17. okt 2008

tak uz je poupratovane a kabela ako tak zbalena 😀
krstni vzali danka na prechadzku, tak som to musela vyuzit.
od zajtra uz len oddychujem, mamina sa bude starat o Danka a ja sa sustredujem na vsetky triky ako dostat toto mimco von. Cim dlhsie to trva tym bude vacsie a rada by som to tento krat zvladla za menej ako 30hod a bez lumbalky/epiduralky 😅 Tak ako ty bybus 😉

jajaalf
17. okt 2008

bludi ty si sikulka 😵 mena ste vybrali?mozno to bude presne zajtra 🙂

ninuska
18. okt 2008

cavesko ranecko
bludi zelam ti nech je to raz dvatri vonku 😀 ....ja si myslim dievcatko hoci mate skveleeeeeee chlapcenske meno fakt je moje oblubene hlavne koli filmu elliot neviem ci poznas ......inak ja budem asi zase cisarak lebo maly zacina mat 3 kila a to uz neporodim mam uzku panvu tak neviem uvidime na bud tyzden uz budeme mudrejsi ....ale to uz budes mat miminko pri sebe.....ja sa tu toho tak bojim strasne ten priebeh je uplne iny ako v nemecku a vobec nie som v pohode psychika uz pracuje v noci nespavam ..... ☹

bybi som na teba myslela v piatok prisla sofinka sama ked som prisla po nu uz ju nemuseli mat na rukach a smiala sa tak asi bol dobry obed 😀

bludicka1
18. okt 2008

jaja Elliot a Rianna. Zatial to na porod nevyzera. Ziadne priznaky nic.... no dava si nacas.

ninus nase male malo 3kg pred asi 3tyzdnami, ked mi robili scan ci musim ist na cisarak, tak som zvedava kolko zase bude mat.
Ty nerodis v tej istej porodnici ako sofinku? ja mam prave preto dobry pocit bo uz viem ako to chodi a co ocakavat. Ak nahodou bud dalsi znova cisarak, tak drzime palceky. Aspon sa tolko nenatrapis ako pri sofinke.
To ti verim ze uz nespavas, ja uz vobec neviem co to spanok je ☹ a to tu mimco este ani neni 😅

pekny vikend kocky

jajaalf
18. okt 2008

bludi pekne mena....asi mu je dobre v brusku 😉 ved aj pri dankovi si cakala ci nie?uz sa tesim hlavne co to bude 😀

chamomile
18. okt 2008

ahojte kocky,

bludi, myslim dnes na teba 😉
vidis, ja som sa spoliehala, ze pri druhom to ma byt rychlejsie a skorej... normalne si nepripustam, ze by male malo prist po termine, uz mam aj ja dost....
inac mate vybrane pekne mena, my sa zatial s muzom nevieme velmi dohodnut, asi to bude tak ako naposledy, rozhodli sme sa, ked mal maly cez 2 tyzdne... 🙂
ako to budete riesit s prepravou, myslim kocikami, ja som sa este nerozhodla, ci kupit side by side alebo tandem, niekolko ludi mi vravelo, ze mozno ani nebudem potrebovat, no neviem... maly bude mat len 20 mesiacov, a pochybujem, ze by vydrzal chodit dlhsie vzdialenosti.

ninuska, to ma maly uz ozaj peknu vahu, a neboj, aspon budes definit. vediet, ak to je cisarak, teda myslim, budes lepsie pripravena, co je ovela lepsie ako cisarak na poslednu chvilu.Neviem ako ti to prebiehalo pri sofii, bolo to neplanovane?

Kocky, nam sa ako naschval zacalo teraz vsetko kazit, auto je uplne doriadene, takze musime zhanat nove, mala som hroznu skusenost minuly vikend, ked sme boli na svadbe, z nicoho nic prestali fungovat brzdy, ja som soferovala v noci, v nehoraznej hmle, no myslela som, ze tam na mieste porodim... Esteze manzel vela nevypil, tak 2 pohare sampusu, no aj tak sme nechceli riskovat... vraj je zospodu uplne zhrdzavene a vhodne tak akurat do srotu. Ja sa tu bez auta nepohnem, sme uplne izolovani.
Potom nam skoro vybuchol boiler, tak nam to uz skoro 2 tyzdne opravuju a este stale nic... 😒
Dalej problemy s radiatormi v kupelni... plus zopar dalsich veci, no nemam chut to rozoberat, len sa pri tom rozculim, a potom citim, ze aj male je nervozne, normalne zacne kopat a vrtiet sa... najviac ma dokazu roztocit ti anglicki opravari, najme plumbers.
Dufam, ze sa to vsetko da skoro do poriadku predtym nez sa babu narodi.

Ozaj, ked sme boli na tej svadbe, tak za nasim stolom sedela ang.l mamina, kt. so sebou priniesla nove baby, kt. sa narodilo 7 tyzdnov predcasne, teda malo uz 8 tyzdnov, no aj tak som bola sokovana, ze ho tam priniesla, v takom hluku, len tak ho dala na zem, v takej prenosnej taske, kde dohno skoro zopar ludi zakoplo, potom si ho podavali z ruky do ruky, a to chuda malicke, vyzeralo ako babika, a bolo vidno,ze bolo predcasne narodene, a oni tam boli vraj dlho do noci... no co uz k tomu dodat....

Majte sa zatial a bludi vela stastia, ak ta tu uz nahodou neuvidime pred porodom. 🙂

jajaalf
18. okt 2008

chamo teda...dufam.,ze sa vam vsetko napravy..ono to tak byva ked sa zacne nieco kazit.. ☹
a s tym meno to ste rozhodovali az tak dlho?ked sa maly narodil,nemuseli ste povedat meno? 😕

beusa
18. okt 2008

ahojte baby, chcem sa vas spytat, aj vase deturence nechceli v noci spavat? lebo nas maly uz posledny mesiac strasne v noci vymysla aj 10-15 krat sa zobudi, uz ho nokojim vzdy ked sa zobudi, raz mu dam len cumel, potom zase mu dam trosku cajiku sa napit, uz len tak dvarazy za noc ho kojim....ale uz ma ide klepnut z toho vstavania...uz neviem co mam robit ☹

jajaalf
19. okt 2008

no je vidiet ze je vela bab odcestovanich,je tu tak ticho 😨

beusa co sa tyka spania to sa este nacakame ked nase deturence prespia celu noc 😅 u kazdeho to je ine ale je malo deti co prespia celu noc..ten moj este teraz sa budi... 😒

bludicka1
19. okt 2008

chamo my sme kupili ten tandem Graco, Danko ho uz aj otestoval a pacilo sa mu 🙂 ked bude chciet tak pojde vedla kocika a ked bude unaveny tak si sadne, tak to robi aj teraz.
To musi byt hrozne ked sa vsetko naraz kazi. Drzim vam palceky nech sa da vsetko doporiadku skor ako sa drobcek narodi.

Ja tu mam uz maminu, tak dufam ze sa drobcek narodi do strvrtku kym odide.

beusa u nas to ties tak bolo, obcas zacal v noci vymyslat a budit sa, ale my sme ho nechali trosku si poplakat a ulozil sa znova spinkat sam. Cez noc sme uz tusim nekojili. Len vecer okolo 10-11pm ak si dobre pamatam a potom az rano okolo 6am.
Inak ako jaja pise je to individualne, ale vraj od 6mesiacov by uz deti mali prespat celu noc. Teda co sa stravy tyka uz nepotrebuju krmit cez noc, hlavne ked sa zacnu prikrmovat.... no jednoznacne drzime palceky nech sa Lukasko polepsi a ty sa dobre vyspis 😉