Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

soska
5. máj 2008

ahojte, tak my sme mali pekny dnik, aj ked som este stale chora. Boli u nas na navsteve Zuzka s Adamkom, tak bolo o zabavu postarane😉
Bolo pekne, tak sme mohli byt aj na zahradke, Adamko si tam aj dobre pospinkal 🙂 zatial co Marco spal u seba v postielke a my so Zuzkou sme klebetili 😕
Inac sa chalani hrali, aj ked nie velmi spolu, lebo su uplne odlisni a kazdy ma ine zaujmy 🙂 alebo lepsie povedane momentalne nalady a chute na hracky 😅 😀

jaja, a este ta ten zub aj boli?

bybi
autor
5. máj 2008

Caute kocky, my sme mali tiez pekny dnik. Boli sme pozriet lodky v Chatham Marine, presli sme sa shopping centrom, celkom fajne bolo. Som uz uplne vystavena, za chvilku pojdem okupat Zarku a dam ju spat. Uz sa snazi postavit pri nabytku, len my toho az tak vela na chytanie nemame (gauc je este vysoko a stol tiez...), tak potom popri stene. Ale tam sa neni zase coho chytit, tak len chodim a davam pozor. No som rada ze sedim chvilku. Teraz chodi za psom a snazi sa mu zobrat jeho hracku a kazdy ju taha z jednej strany 😅 Ale Leon zatial vyhrava 😀

Kati, s domcekom pomalicky. Boli sme pozriet jeden v utorok a dalsie 2 ideme pozriet v stredu zatial. Kazdy den to sledujem a ked je nieco nove, co sa nam paci hned volam. V piatook som volala na jeden a sa smial, ze ten dom je na markete 10 min 😀 Ale teraz je trosku tichsie. Uvidim buduci tyzden, ci sa to rozbehne 🙂 😀

zuzula
5. máj 2008

my sme sa mali u Sonicky kraaaasne 😵 😵 maju pekny domcek so zahradkou, Soni nas aj pohostila ako sa patri a my sme jej narobili kopu bordelu ako spravna navsteva. 😅 Adamko sa krasne predviedol aky vie byt zurivy ked sa mu nieco nepaci a ako vie pekne trieskat dvermi 😅 Marco je oproti nasmu certikovi dobrucke kludnucke babatko 😉 fakt su uplne odlisni ti drobci. Adamko vsade lezie vsetko musi skusit Marco si sedka a pekne sa hrajka. ale podareni su obaja - mozete kuk
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

soska
5. máj 2008

zuzi, tak fotka je dobra😉 chi!musim aj ja prejst tie moje, ci sa nejaka tiez podarila😉

zuzka to samozrejme prehana, akrat drobci rozvlacili hracky, to je tak vsetko 😉

bybi, tak Zarka ti uz takto skoro chodi? Tak to budes mat coskoro radosti 😀 ale sikulka!

zuzula
5. máj 2008

soni a tu je to oblecko co som spominala:
http://www.vertbaudet.co.uk/default.aspx?ECC=01...

soska
5. máj 2008

diki, zuzi, idem pozriet😉

aj ta fotka, kujeme na maminy pikle je super 😀

bybi
autor
6. máj 2008

Dobre ranko 🙂

Dnes je vonku naadherne 😵 My mame stretnutie s babatkami z group, tak sa tesim ze sa Zarka zase trosku vyblazni 😵

A tu je jedno nase videjko, nie velmi kvalitne, lebo je to natacane fotakom 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=oX3j2sq7Jrc
jajaalf
6. máj 2008

ahojte kocky

soska zub neboli on je len trosku nalomeni ved ani zubarka si to nevsimla ale som chcela vediet preco sa nalomil ci mam kaz alebo co ale uz som ho mala robeny a asi preto sa nalomil...

tak sme mali stretko adamko a marco 🙂 🙂 musim kuk foto

vcera svokra uz rozpravala,ze mala donest maso,nakolko to moje sa nestyhlo rozmrazit tak sme sli kupit pizze 😠 😠

zuzula
6. máj 2008

ahojte kocky, zdravim z prace za hodinku koncim tak uz sa tesim na Adamcekov maly ksichtik 😵 😵 ten certik nas dnes zobudil 5.15, asi aby rodicia nezaspali do prace... 😅

jaji moja zlata 🙂 musis len predychavat dokedy su svokrovci u vas?? moja svokra ked mala prist minule tak chcela zo SK dotrepat kacicu 😠 😀

dnes mame s manzelikom vyrocie 😵 😵 druhe od svadby a siedme od zalubenia sa do seba. tak pojdeme pekne v trojici niekam na veceru. minuly rok sme isli s dvojtyzdnovym Adamkom ten to cele prespal. som si ista ze tento rok o nom bude vediet cela restika 😅

soska
6. máj 2008

ahojte baby,

no rano ten konik tusim zase blbol, lebo mi neodoslal odkaz 😠

bybi, to je podarene to video, Zarka ako sa potaca, ako opilcek 😀 na 7 mesiacov je to uzasne! za chvilku vam bude cupitat! 🙂

baby, mne dnes doobeda spal Marco 3 hodiny! nechapem! aj vcera zavalil 2, ked tu bola Zuzka s Adamkom. Neviem, co ho tak zmara 😅 asi tento svet. Boli sme v meste a zase som otrieskala prachy na veci, co SAMOZREJME ze potrebujeme ( alebo zeby nie??? 😝 ), ani sme nestihli ist na ihrisko, opat som teraz dala Marca spat, som zvedava, kolko potiahne😉

jaja a to mas vpredu nalomeny?

Zuzi, tak drzim palceky, nech je adamko v dobrej nalade a najdete mu nejake vhodne hracky na pobavenie, aby ste si to s Petom uzili 🙂

bybi
autor
6. máj 2008

soska ze opilcek 😀 😀 😀 Ona sa normalne tak nepotaca, vacsinou pekne stoji, ale vcera uz bola unavena, aj ked lozila, stale sa jej rucky a nozky podlamovali 😀 Alebo ked sme sa nepozerali, mozno si supla nieco ine ako mliecko 😅 😀 😝

Zuzi, gratulujem k vyrociu a pekne si to v trojici uzite 😵 😵 😵

Mna akurat vytocila jedna zenska z agentury. Tyzden mame dohodnuty viewing jedneho domu a dnes mi zavola, ci to nemozeme prelozit zo 4.30 na 4-tu. Lenze my uz na 4-tu mame iny dom. Neviem na co si na ten cas nieco planuje, ked uz tam nieco ma 😠 Tak sme to zrusili uplne, nebudeme tam lietat co denne. Vzdy si to planujeme tak, aby sme videli aspon 2, nech sa tam co denne netocime, na zajtra sme mali 3, tak stale este 2 mame.

jajaalf
6. máj 2008

soska v predu druhy..ale to len tak z boku ze nevidno ako keby som mala medzeru medzi zubmi..len mi tam stale jazyk beha 😀 😀

dalsi den za nami ☹ a to boli s nami i na plazi ☹ ☹ ☹ no vsade ako dva tiene 😀 😀
vecer som skoro svokrovi neco povedala ale som si kusla do jazyka 😉 koli veceri rozpravali sme sa co varit ze spravime klobasky a bolo ich 5 a muz ze nestaci a stary ze oni zedia zbytky 😠 😠 😠 tak som vstala a spravila si vajcia a bolo potom velice mi nukali ale ja som nechcela aj ked hovorili kolko je ich vela tych klobasok nech si strcia 🤐 🤐

no nebudem vas tu zatazovat..urcite kazda mame nejakych svokrovcou..

zuzi vy si pekne uzivajte vyrocia 😵 😵 kolko 2 roky my sme mali v decembri 5 rokov... 🙂

soska
7. máj 2008

dobre ranko!

vsetci spite? 😀

U nas je krasne, slniecko a teplucko, taks a vytesujem. Pojdeme urcite von a poobede mame ockovanie. Aj ked drobec zalahol opat uz o 9, nechapem, co je taky unaveny. Inac trochu zacal vymyslat aj s jedlom, tak snad ozaj nie je chory 😔 Ziadne ine priznaky nevidim...

Bybi, ake boli domceky?

bybi
autor
7. máj 2008

Dobre ranko 🙂

Soska az dnes ideme pozriet, tak poviem potom 🙂

Mne Zarka prave spapala jeden a pol hiipky ako desiatu 😵 😵 😵 No taka som happy z toho. Zatial este nespapala ani raz celu a dnes hned jeden a pol 🙂

My ideme pozriet dnes kamosku, pred tyzdnom sa jej narodilo babo 😵 😵 😵 A potom po mojho a pozriet domceky 🙂

soska
7. máj 2008

jaj, bybi, sorry, ved ano, vcera si to spominala😉ze az zajtra. Ja som uplne zabudliva a to mam ist do prace a tak sa koncentrovat? No uz som na to zvedava 😒

Blahozelame Zarke ku krasnemu papaniu, neboj, urcite sa ti este viacej rozpapa, len musi prist na to, ake je to mnaaamky! 😀

bybi
autor
7. máj 2008

tak domcek sme videli nakoniec len jeden, lebo druhy mi volali, ze je uz gone. Ten co sme videli mal krasnu velku kuchynu, ale inac uplne strasny... Rozpravali sme sa s tou agentkou, povedali sme jej, co asi chceme (uz sme s nou jeden dom boli pozriet pred tym) a este jeden ju napadol, co by sa nam mohol pacit. Tak sa s nou este na ten dohodneme a inak hladame dalej 🙂

My sme so Zarkou boli pozriet dnes babetko, taka je strasne malicka. Ani Zarka taka malicka nebola 🙂 Spravila som nejake fotky do mobilu, tak potom jednu hodim do zahranicia 🙂

zuzula
7. máj 2008

ahojte kocky 😵 ja som uplne dead, boli sme cely den v meste, s Adamkom je to uz o drzku, beha ako o zivot hlavne po obchodoch len co ho vylozim z kocika trieli o 106 prec nastastie sa najdu dobri ludia dnes mi ho predavcaka v Clintons strazila 10 minut 😅 kym som vyberala pohladnice pre vsetkych jeho kamosov co maju teraz 1.narodky 😀
na pesej zone a v parku pride k cudzim ludom mava na nich blaboce niektorym obchytkava nohy, kabelky...esteze su ludia chapavi ked ide o male decko 😅

a mali sme ockovanie Adamko ani nepipol tak som bola moc happy lebo som sa bala ze bude rev 🙂

Soni dufam ze sa uz lepsie citis a ze Marco nebude chorucky, nas uz sople nastastie opustaju bohvie na kolko urcite zase coskoro dovlecie zo skolky 😅 Boze ako ti pekne spinka to mas super ...mne dnes doma nespal vobec iba 2x vonku takze tu je ako po vybuchu a zajtra idem do prace a vecer mi pride tatino tak neviem kedy upracem...zisla by sa mi teraz nejaka upratovacka/zehliarka/kucharka... 😀

Bybi to je skvele ze sa ti Zarka rozpapala! 🙂 a je moc zlatunkia na tom videu a sikulka!!

Jaji moja ja sa sice smejem na tych pribehoch o svokrovcoch co pises ale vazne zelam uprimnu sustrast viem sa vcitit do tvojej koze 🙂

ninuska
8. máj 2008

cavte babule
my si krasne slnecne oslavujeme volno 8.maj - inak sa mame celkom dobre teda najlepsie sa ma sofinka vcera bola plavat - musim vam napisat ze tak ako som bola zufala ze tu nic take nie je pre deti tak som teraz unesena 😵 - jedna pani tu ma taky mini club pre babatka - bazen spraveny , hernu mini aj skuchynkou a tam robi kurzi plavania bolo to strasne fajn take rodinne aj sme si nasli kamosky a nadlabli sme sa kadecoho - 😀

bybi super ze ti zarka zacala papkat vidis a ako si sa bala ja idem dat sofii dnes prvy krat trochu mliekovej polievky uvidime co povie - ved ogurty uz papa jedna radost tak snad nenarobim neplechu

Babule mam jednu zavaznu otazku - musela som uplne prestat kojit uz dva dni nekojim vobec ani pred spanim ale dnes sa mi tak naliali prsia ze neviem ci vydrzat alebo odsat alebo co mam spravit - sa bojim ze ked odsajem tak bude mlieko zas a nechcem ale aby sa mi to nejako zapalilo to teraz potebujem najmenej neviete mi poradit???

zuzula
8. máj 2008

Ninus to je super ze mate aktivity 😵 Ono to chvilku trva asi kym sa clovek rozkuka a potom najde vselico ked uz sa trosku vyzna v okolo 🙂

S tym mlieckom sa spytaj gyndosa kt. ti kazal odstavit...mal ti hned povedat co robit ked takato situacia nastane nie? Mozno iba trosicku rucne odstreknut aby si sa zbavila toho najhorsieho pocitu a dufam ze sa to mliecko coskoro vstrebe... Inak su aj nejake tabletky na zastavenie laktacie ak sa nemylim...

soska
8. máj 2008

Ahojte!

Tak my tu mame od vcera svagrinu, tak mame spolocnost 🙂 . Dnes bol krasny den- Marco ma narodky a tak sme si uzivali. Dostal odo mna trojkolku, tak sme ju skusali, paci sa mu a vozi sa ako velky chalan. Ja som bola z toho taka nadsena! 😀 Skoda, ze tu nebol s nami aj ocino a nemohol to vidiet. ☹ So svagrinou sme vegetili v zahrade a boli nakupit. Zajtra mame este nejake plany na sobotnu party a takisto budeme oddychovat😉
Vychutnavam si posledne dni pred nastupom do prace 😉

Ninus, snad to to coskoro prejde, ja som tie musela trochu odstavovat a rozmasirovat, ale postupne to preslo. A ako zuzka hovori, urcite su na to aj tabletky.

Zuzi, uzite si ocinovu navstevu! 😅

vilkakatka
8. máj 2008

Ahojte babulky 🙂

Aspon vas na rychlovku pozdravim ... mame nejake blbe obdobie ... vcera sa nam zase pokazilo auto a zase to bude stat kopu penazi ... my na auta asi nemame stastie. Je to len stvorrocne auto a ma najazdene 80 000 km a odisiel nam motor ☹ ☹ ☹ ... trosku ma to vcera vzalo ... ale dnez uz je lepsie ... ale ked sa ser.., tak poriadne 😠 😠 😠 . Tesi ma to, ze sa nam nic nestalo, lebo, ked sa nam to stalo, tak sme si palili dialnicou v najrychlejsom pruhu ... ani si nepredstavujem, co sa mohlo stat, lebo este teraz mam z toho zimomriavky 😖 Ale nejdem vas otravovat nasimi problemikmi...ale aspon sa takto virtualne vyrozpravam...

S Adelinkou stale bojujeme s flaskou ... zatial bez uspechu ... vzdy pri vecernom papkani jej chcem dat cucnut aj trosku z flasky, ale UM jej vobec nechuti ... uz som skusila Aptamil, dnes Cow & Gate ... no uvidime ... zatial sa nevzdavam ... ale cicik je cicik a flaska po maminke nevonia 😉

Soska........vsetucko najlepsie Marcovi k narodeninam ... uz je z neho velikansky chlap!!! 😵

mishka711
8. máj 2008

ahojte ja som kojila len 2tyz a skusala mliecka ale ostali sme na SMAgold to nam chuti najviavc a uz davame aj hipp carrotku zemiacik a mame aj zeleninu a chuti na to este vypije mliecko a mame 6,100g 😀 a v nedelu letime pozret to nase slovensko 😀

lufia
8. máj 2008

Ahojky
nic nestiham takze som sa sem zastavila len na momentik 🙂 a to preto,ze chcem dnesnemu oslavencovi Marcovi zazelat k jeho 1 narodeninkam vsetko len to najlepsie 😵 😵 😵 a nech ma vzdy taky krasny usmev na tvaricke ako doteraz 😵 😵
soska viem ako ti je smutno ani nas tatino nebol na Christianovych narodkach ☹

pekny vecer kocky

diamand
8. máj 2008

Soska - Marcovi prajeme vsetko najlepsie k prvym narodeninkam hlavne vela zdravia, stastia a lasky

hirondelle
8. máj 2008

Detto-Marcovi vsetko Najlepsie k 1.narodeninam 😵 Nech je kazdy den tak krasne vysmiaty 😵 😵

bybi
autor
9. máj 2008

Soska ja trosku pozadu, ale Marcovi prajem vsetucko len to najlepsie k 1. narodeninkam 😵

Dobre ranko vsetkym 🙂

ninuska
9. máj 2008

soska
tak ja uuuuplne pozadu zelam marcovi krasne narodkyyyy ech trvaju este aspom dalsi rok vsetko naj k rociku 🙂
a ty uz ides tiez do prace ?? a marco asi jaslicky ci ako ste to poriesili

no ja som vcera trosku odsala pomohla v podstate len 10 ml na kazde prso - tak uvidime dneska zase dobre vsetko - ja som o tych tabletkach pocul ale kedze som tehu tak neviem ci by som nieco brala aj tak mam vycitky svedomia za ten dithiaden a hlavne ze som nebrala ziadne vitaminy nic v prvych tyzdnoch

vilkakatka
9. máj 2008

Ahojky babulky 😉

My sme spinkali tak vselijak ... hore kazde dve hodky, pekne stale cuckat cicik. Adelinka celu noc s niecim zapasila a bojovala, a tak sa stale budila a v psotielke vobec nespinkala. Tak pekne buvinkala s nami a aspon tam sa trosku ukludnila 😉 .
U nas to dnes vyzera na zamraceny, ale teply dnik ... snad sa nespusti aj dazd ... uvidime. 🙂
Zelame pekny dnicek 😵

mishka711
9. máj 2008

Markovi vsteko len to naj naj 😉

liska
9. máj 2008

ahojte 🙂 mala som perny mesiac,3 navstevy jedna za druhou (zo Slovenska, z Talianska a z UK),tak som stihala len obcas vas trosku precitat, niekedy ani to nie...ale bolo nam super, sice som vcera prala cely den (hlavne postelne pradlo 😀 ), ale je krasne nebyt tu sami 😵

ninuska, ty si tehu? to je nadhera, gratulujem 😵 teraz to uz islo ako po masle, nie? asi je uz neskoro na radu, ale predsa: ked odstavujes, pokojne si odstriekaj, ked uz je to napatie neznesitelne, ved to nebude tak casto ako kojenie, mliecko sa ti dorobi, ale coraz menej, inak riskujes zapal...ked som odstavovala ja, stacili 2 odstiekania za prve 2 dni, potom uz nic nebolo treba a tusim na 4. den som uz ani nevedela, ze som niekedy mala nejake mlieko 😉 maly zabudol na 3. den...a to som kojila 17 mesiacov 🙂

vsetkym detickam, ktore v nedavnom case oslavili 1. narodeninky, dodatocne blahozelam 😵