Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

jajaalf
6. dec 2008

zuzi tak ste sa pekne vysantili ked adamko zaspinkal?
vlastne u vas v uk je mikulas ako na sk?tu v it neni davaju sladke ako mikulasske az 6januara

bybi
autor
6. dec 2008

Ahp=oj Zuzi, aj my sme uz doma, prisli sme okolo 18:20, celkom rychlo sme to zmakli. zarka hned odkvacla, este sme sa ani na tu prvu kruhovku nedostali 😀

SPinkala skoro celu cestu a teraz ma zas energie za 10-tich a lieta po celom dome.

Uz sme pozerali tu stranku, my by sme chceli kupovat zaciatkom 2010, tak musime zistit, ci to este vtedy bude a ako to vlastne funguje. Ale strasne dakujem za tip, vooobec sme o tom nevedeli 🙂

Idem pozriet, ako vysli fotky, aj ked sme moc nefotili a poslem ti mailom 🙂

bludicka1
6. dec 2008

jajka zatial super, nemozem sa stazovat. Mohlo by byt aj horsie. Len nas trochu trapi choroba a Elliotovi sa velmi zle v noci dycha a tak hroooozne kasla ☹ inak sme fajn. Tatinko pomaha ako sa da a kamoska mala teraz pred 5dnami ties chlapceka a byva len 10min od nas, tak nam bude snad veselo 😀
jaji ako kiko so spavanim? uz je lepsie? a co svokra ta sa k vam nechysta? ked ty ju tak rada 😅

ja si uz ani nepamatam kolko ten nas sibal mal ked ho naposledy vazili. Tusim 14 ci 15kg a 89cm sa mi zda.

Nestiham vsetko citat, nevedela som ze robite stretko inde, ale aj tak nam by sa to nepodarilo, aspon teraz este nie. Je to dost cestovat len s Dankom tak dlhu cestu a nie este aj s Elliotom. 😒
Dufam ze sa vam stretko vydari 😉

Soni fakt to rychlo leti ako ti prebieha tehulkovanie? lepsie ako pri Markovi??

u nas Mikulas nechodi, nejako sme na tento zvyk uz zabudli, ako aj na meniny ☹

pisala som lari a snad pride k nam na navstevu v utorok tak vam dam vediet co a jako. Ani s Ludkou sme sa uz davno nevideli, budem musiet pozistovat ako sa im dari.

bybi
autor
6. dec 2008

Popridavala som fotky, ale zistila som, ze sme ozaj biedne fotili. Nemam ani jednu, kde je Marco a ani Zuzku ☹

Na buduce budem poriadnejsia 😔

soska
6. dec 2008

Ahojte kocky!

No vy ste sikulky! Tak ja som myselala, ze aj Marco zalomi v aute, najprv to tak vyzeralo,a j sa poberal, potom sme ale par krat stali na semaforoch, to ho prebudilo a uz nespinkal 😉 No ale za to je teraz uz v postileke, bol tiez riadne unaveny 🙂 . Bolo super sa zase vidiet😉
Ja sa idem nachystat, idem s kamoskami von, tak snad to ak tehula v pohode prezijem 😝 😅
Ja budem fotky triedit az neskor, tak prepacte za meskanie😉

Bludi, diki za opytanie. Myslim, ze je to lepsie ako pri Marcovi, nemam to hrozne palenie zahy v kuse- tak snad to tak vydrzi, aj ked na zaciatku mi bolo zle. Teraz sa citim ok. Len sa mi zda, ze rychlejsie priberam, tak snad sa mi to len zda a rychlo to potom zase zhodim 😔 😀

zuzula
6. dec 2008

No my sa uz kupeme, Adama som nechala spat len 35 minut aj to mu stacilo aby dostal kopec energie prave dotancoval pri X Factore a ide uz spat. konecne zacne kludny sobotny vecer 😵

Soni uzi si night out, ja som bola vcera, je to skvele raz za cas si vyrazit 🙂 a medovnicky su yummy, dakujeme 😵

Bybi super fotky dakujem, Zarka ako pekne sedi na Santovi 🙂 nas drobec sa hned rozpistal 😅

Bludi nech sa ti Elliot skoro uzdravi, chudiatko malicke 😒 A stretka budu pokracovat aj buduci rok takze sa urcite coskoro uvidime 😉

bludicka1
6. dec 2008

soni, super ze to tak dobre zvladas, ja som zase pri elliotovi mala este horsie palenie zahy ako pri dankovi no zase som pribrala o 5kg menej ako pri dankovi a uz teraz som na pred-tehu vahe. Neviem ale nejako tie kg same idu dole, az sa bojim ci nezostanem ako kostra (ako pred Dankom) 😖

zuzka dakujem, no vydim to na dlhe liecenie, kedze aj Danko to ma a asi si to budu navzajom donemoty posuvat 😠
A ak dohodnete znova stretko, nie moc daleko od nas, tak na 100% prideme a snad dohodneme aj 1 tu v Birkaci, behneme do nejakeho playgimu a potom mozme behnut niekde von do parku na picknik 😉

jajaalf
7. dec 2008

bludi to je super ze to tak zvladas 😉 a ked muz pomoze 😵 prajeme skore uzdravenie vsetkym..co sa tyka spinkania je to take vseliake zaspi v postielke okolo tej 21h.ale musim tam byt a cakat dokym nezaspi drzat mu rucicku 😅 a potom ako kedy sa zobudi o 3-5 a uz ho berem k nam..nepodari sa mi ho uz viac uspat v postielke.
svokrovcou nehame tak radsej aby sa mi tu fakt neukazali 😀 to by boli sviatky 😔

bybi
autor
8. dec 2008

Caute kocky, kde ste vsetky????

zuzula
8. dec 2008

jej co nam to tu zamrzlo? 😀 😀 u nas veru poriadne primrza cez noc ale ved to je v poriadku aspon je rano pekne bielo, ako sa patri pred Vianocami 🙂

ja dnes poctivo makam v robote mam toho vela, tak som sa prave posilnila slovenskou Fidorkou, mnam 😝 🙂
vcera sme kupili aj stromcek ale este sme ho nestihli ozdobit cele poobedie sme boli na party. tak som zvedava kolko stromcek vydrzi odolavat Adamkovym utokom...dame ho sice na stolik ale to nasho nicitela len tak neodradi 😅
ale musim ho pochvalit podarilo sa mu vycikat sa do nocnicka 🙂 poslednych 7-10 dni ho niekedy donesie ze chce cikat ale vacsinou sa ani poriadne neposadi, ale v sobotu sa naozaj zadarilo, tak sme ho vychvalili do neba a dostal lizatko 🙂

jaji vy ostavate v IT na Vianoce? co tam papate na Stedry den? ci je hlavny sviatok az 25-teho ako tu v UK?

soska
9. dec 2008

Dobre ranko!

Tak my mame doma marodika ☹ . Uz druha noc bola hrozna. Marco ma kasel a sople a kazdu pol hodinku je s placom hore a potom sa nevie zase dlho ulozit😒 Cez den bol relativne ok, len ten soplik sa lial ako z kohutika. Dnes je s nim ocino doma, tak snad budu ok 😔
Asi chytil nieco na tej Mikulasskej party 😒 ...

Vo stvrtok prichadzaju svokrovci, tak snad budeme v poriadku😉

Pekny dnik!

soska
10. dec 2008

Ahojte!
nikde nikoho, zase? 😨

Ja som dnes ostala doma, Marco mal zase hroznu noc, skoro vobec sme nespali, uz to aj na mna ide tuism. Dnes pojdeme aj k GP, lebo podla mna je to aj na antibiotika 😒 ...
Zajtra maju prist ti svokrovc, tak si to ta choroba ozaj zle naplanovala 😵

Vonku vyzera celkom pekne, ale mrazivo, len skoda, ze sa asi nikam nedostaneme, taki chori ☹

jajaalf
10. dec 2008

ahojte
vcera mi nejak nefungoval konik ☹ ale dnes uz ide 😀

zuzi tu sa obeduje 25nie ako unas na sk 24 vecera a co sa je 😀 😀 este som to nezistila lebo ked sme boli u svokrovcou tak to bol normalny obed ☹ to nie ako u nas 😵 😵

zuzula
10. dec 2008

Soni skore uzdravenie prajeme Marcovi, aj ma teploty? A ty sa dopuj vitaminmi aby si neochorela aj ty.

Inak ani ja som nespala, celu noc mi bolo zle a rano som vyvracala veceru, dufam ze mi len nesadla vcera pizza a nie je to nejaky bug. Ale citim sa o nicom, nastastie sme mali doobeda playgroup tak som nemusela zabavat Adamka sama ale sa tam poriadne unavil a teraz prave zalahol a ja idem veru skusit spat tiez.
dobru noc 🙂

Jaji takze tento rok ste na Vianoce sami 3? ci pride aj tvoja rodina? my sme po prvykrat sami, celkom sa zacinam tesit ze si urobime svoje vlastne vianocne tradicie 🙂

soska
10. dec 2008

zuzi, tak aj tebe skore uzdravenie 😔 a snad to je len ta pizza.

Hej, marco ma okolo 38 skoro stale, a vobec nechce pit lieciky ☹ ...uz ani papat sa mu moc nechce a to uz je n neho co povedat 😖

bybi
autor
10. dec 2008

Caute kocky.

Jej Soni, Marcovi skore uzdravenie a dufam ze mu to skoro prejde. Ani ked mu das zo striekacky ti to nezoberie?

Zuzi a tebe tiez, tiez dufam, ze to bola len ta pizza a nic viad. Alebo ste sa dali na druhe kolo a este nam nechces povedat? 😅 😝

My mame teraz kopec behaciek, rozhodli sme sa, ze predame slovenske auto, tak drahy uz v nedelu rano ide na SK odviezt auto a predat ho tam. Rozhodli sme sa tak rychlo, v nedelu, tak teraz este davame auto dokopy. Vcera bolo v servise, v sobotu ideme dat vycistit interier, nech je potom ready. Tak ja budem sama. Trosku sa toho bojim, ako to vsetko zvladnem sama. Letenku spat sme nekupili, uvidime ako sa to rychlo vybavi a podla toho pride spat. No a potom za tie peniazky co dostaneme kupime tu nieco mensie. Ved Zarka ma uz iba karicku, druhe zatial neplanujeme ani nahodou, tak az take velke auto nepotrebujeme 🙂

zuzula
10. dec 2008

Bybi daj pokoj 😀 ja mam prave aj MS takze na 100% druhe kolo nebude...a po dnesnej noci veru nemam naladu na 3 mesiace nevolnosti 😅
nastastie som si hodinku pospala a teraz uz mi je lepsie, vypisujem vianocne pohladnice...takze poobede sa prejdeme na postu nech mame jednu vianocnu povinnost za sebou.

no Bybi to budes mat teda zaberacku byt so Zarkou par dni sama, snad sa auto rychlo preda a Jaro pride coskoro spat za vami. 🙂

chudacik Marco, skore uzdravenie. my davame lieky tiez striekackou a nie je problem, chudak Adamko bol za posledne 2 mesiace tolko chory ze uz si sam pyta Calpol aj ked netreba 😅

soska
10. dec 2008

no tak my sme dostali antibiotika, tak som celkom rada, lebo ked pani dr. najprv zahlasila, ze vsetci su teraz chori a cakala som, ze ma tak posle domov, asi by som sa nezdzala a nieco jej urobila 😠 . Lebo takehoto som Marca este nezazila, je uplne bezvladny, stale sa len tuli a 3 noci po sebe skoro vobec nespal. A ani nechce papat! No nastastie ho potom popocuvala a povedala, ze to nie je len virus, ale aj bakterialna infekcia, lebo dost piska a tak nasadila antibiotika 😔
No on to ani zo striekacky nechce, potvorka, je to uplny boj 😒
No som zvedava na nasu dnesnu nocku ☹

Bybi, drzim aj ja palce, nech to rychlo zrealizujete a Jaro je skoro doma s vami 😵

zofa
10. dec 2008

Ahojte kocky,
tak ste ma navnadili pecenim, ze aj ja som sa na to dala. Spravila som si cesto na linecke kolaciky, tak dufam, ze sa mi podaria. V zivote som ich nepiekla, tak som zvedava. No jest ich dnes urcite nebudem 😖 Zajtra idem na cukor, fuj, fuj uz sa tesim 😝 Chcela som sa dat aj na medovnicky ale robila som ich pred tromi rokmi a boli take tvrde, ze keby som ich dakomu hodila o hlavu, tak mu ju rozbijem 🙄 😅 Nebudem to teda riskovat 😉
Kocky ktore idete na tu party, beriete aj manzelikov alebo nie?
Marcovi skore uzdravenie prajem.

soska
10. dec 2008

cauko zofi, my ak pojdeme, tak bez manzela, ten robi...mozno zoberiem svokrovcov, ak budu chciet ist, alebo sama s Marcom 😉
nech ti cukor dobre dopadne 😅

Marco nam tu skoro cele poobedie v polospanku lezi na gauci, no hruza oproti tomu, ako aktivny byva normalne 😔 Dufam, ze sa mu bude v noci dobre spinkat...

Ja som sa zatial dala na robenie stromceka, uz skoro je, tak sa tesim😉 Uz to tu mame vianocne 😀

jajaalf
11. dec 2008

ahojte

marcovi skore uzdravenie 😉

zuzi na vianoce budem asi len z malym ..ako minuly rok muz bude asi pracovat..ale potom sme si spravili 25veceru ako vianocnu a dosli aj kamosi 😉 a aj silvester vypada ze budeme sami 😢

bludicka1
11. dec 2008

tak mi stale marodime, neviem co sa ten virus nejako rozbehol. Strasne vela chorob vsade naokolo. Ved aj preto sme sa s lari nestretli, Christianko mal zapalene ocko.
Soni Markovi a teda aj vsetkym ostatnym detickam prajeme skokre uzdravenie!!!

By bi ty si teda fakt odvazna. ja si to vobec neviem bez draheho predstavit ako by som to zvladala. On ma ist na 2 dni prec v januari a ja uz teraz chaosim a pripravujem sa na to 😖

zuzka aj my sme tento rok prvy krat sami 😵 fakt sa na to tesim!!! Hoci pojdeme asi behnut aj pozriet svokrovcov, no ako som uz skorej spominala ti moji su straaaaaasne super, takze to bude ties fajn.

My este stale nemame stromcek a to len kvoli tomu, ze si myslim, ze by aj tak dlhsie ako den nevydrzal a Danko ho zhodil ..... ked pri 2 detoch neustrazim aj stromcek 🙄 Danka casto krat necham sameho v obyvacke a idem na ine poschodie s Elliotom a pochybujem, ze by ho Danko nechal na pokoji

jajaalf
12. dec 2008

dobre ranko

bludi este marodite ☹ elliot chudatko
my tento rok mame mini stromcek tiez som nechcela kupovat velky lebo by ho kiko zhodil uz aj ten maly chyta a ho zhadzuje 😠
mame hrozne pocasie stale nam tu prsi 😠

bludicka1
12. dec 2008

jajka my sa z tej choroby asi ani nevymoceme ☹ Najviac mi je luto Elliota bo ten sa tak morduje s tym kaslom a nie a nie to vykaslat. Uz som ho skusila aj dat spat na brusko ale ani to nepomohlo. 😒
No uvidim snad sa tento vikend rozhodnem aspon pre ten maly stromcek 🙂 Nech su vianoce ako sa patri
Idem rychlo pozriet nejake fotecky snad sa mi podari nieco nove pridat

kackabrcka
12. dec 2008

ahojte kocky je tu nejaka kocena ktora zije v nemecku ?

bludicka1
12. dec 2008

babenky utekam deti mi placu, viac foto nabuduce 😉

bybi
autor
12. dec 2008

Caute kocky 🙂

Ja mam dnes dost roboty a musim to stihnut skor. Mame dnes vianocnu partu z prace a kolegyne mi budu vyrovnavat vlasy 🙂

Dost ma boli chrbat, nic sa mi nechce, len spat.

Bludi juj, tak vy sa este stale trapite s chorobami? Nech vam to vsetko hned prejde. Zarka ma tiez zapalene ocko a z nosa sa jej vali...

A ja uz som so zarkou bola sama, ale len max 3 dni... No ked bude najhorsie, necham ju v skolke dlhsie 🙂

jajaalf
12. dec 2008

bludi krasne fotky ale sa mi zda ze danko je cely na teba na tej spolocnej foto 😵 a ti si zmenena asi uces?

tak az zarka je chorucka ☹ skore uzdravenie

soska
12. dec 2008

Ahojte, dobry vecer!

Tak my uz tu dnes mame svokrovcov 😉 Vcera sa im nejako podarilo zmeskat pripojovy let, tak prilsi az dnes.
Ja sa citim dost na nic, Cliff robil cely den a musela som sa o nich ako tak postarat. Svokra je dost slaba a vycerpana a skoro vobec neje, len malilinko a to vsetko len rieducke kase 😒 -chudatko 😔 Vychudnuta je na kost a zda sa mi z toho vsetkeho aj dost zdeprimovana.... 😒

Marcovi je uz lepsie, aj ked stale kasle, vystraja a je naughty aj za troch 😅 , neviem, ci to ma z tych anibiotik taku negativnu energiu, alebo sa len ukazuje 😨 no dnes mi rozhodne dal zabrat 😉 potvorka...

U nas doma vsetko hrozne pocut, uz teraz ma vyhadzuje zo stolicky pri kazdom zvuku, ktori okoliti spravia, ked Marco spi 😕 - joj, asi si budem rychlo musiet zvyknut, alebo oni, ak sa na to Marco par krat s revom zobudi- pri tom jeho lahkom spanku- hrozna som, co?

zuzula
13. dec 2008

cafte kocky, tak koho tipujete ze vyhra X-Factor? mne sa lubia vsetci 3 fakt neviem 🙂
my sme stravili dnesny uprsany den doma pecenim vanilkovych roztekov, su vyborna tak som rada ze sa mi na prvykrat hned podarili 🙂 len musim najst dobru skrysu pred tymi mojimi hladosmi ti by ich zjedli na posedenie 😅

ako vidim pekne sa tu maroduje, my nemozeme samozrejme chybat 😀 este vcera uplne vsetko v poriadku, mali sme busy dnik cele poobedie u kamosky decka sa blaznili a vecer teplota, a dnes sme stale na Calpol a Nurofene 😅 no ak ma byt cela zima takato usoplena a uteplotovana tak uz nech je marec! 😉

Soni to musi byt tazke ked si neni v poriadku a mas sa starat o navstevu, hlavne o choru svokru, drzim palce nech to dobre prebehne a nech ti Marca nebudia 🙂
zajtra do toho Windsoru nepojdeme, nech je Adamus 2 cele dni doma a dostane sa z najhoriseho aby mohol ist v pondelok do skolky. tak dufam ze potom sa stretneme okolo Vianoc.

Bybus aka bola Xmas party?? nemas nejaku foto s vyzehlenymi vlaskami? urcite si bola kocka! 😉 dufam ze si si uzila night out.

bludi ahojky, malickemu prajeme skore uzdravenie chudiatko ukaslane 😒
idem si popozerat fotky