Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

lara1znk
19. jan 2009

ludka, skus si najst reviews na nete.
Ja co poznam maminy co maju kociky z Mamas&Papas tak velmi nadsene nie su.
Celkovo produkty M&P ma dost sklamali.

ludik
19. jan 2009

Lari a co to je to reviews to nepoznam 😔

bybi
autor
19. jan 2009

Ludka to su hodnotenia 🙂 A inak Zarka uz chodi po schodoch ako blazon, aj hore aj dole, len sa musi drzat 🙂

kocky, pozrite si toto: http://www.venstim.cz/?ca2cb245c4fc6636514a58ad... Ako ma to potesilo 😵 😀

beusa
19. jan 2009

joj nevyslo mi to...

bybi
autor
19. jan 2009

mne to poslala segra, ale neviem kto to robil 🙂

ludik
19. jan 2009

Bybi- jeeeeeeeej to je super,dik za vysvetlenie idem do postele,ale zajtra si to pozriem.Bybi a ty si si odkial objednavala kociar?

casie
20. jan 2009

Caute kocky,
mam na vas otazku, ak sa nenahnevate. Ako je to s nurseries n UK? Od akeho veku tam mozu deticky? (je tam podmienka, ze musia vediet na nocnik atd?). Na kolko hodin denne su? (da sa tam dat dieta aj na 2-3 hodinky?) A ako je to vyjde cenovo? Teda, tych otazociek je viac 😅 😀.

Rozmyslam, ze by som v UK supla chalanov na zopar hodin denne do jasli a nasla si niejaku part-time pracu (teda ak sa to bude pri tejto krize dat) ale neviem, ci sa nam to financne oplati - teda viac-menej, ci budeme mat na zaplatenie tych jasli.....

lara1znk
20. jan 2009

pozriem si ten link neskor, co to je?

casie, ceny su rozne podla lokality, Londyn a okolie ma najvyssie ceny, potom v inych mestach je to trosku nizsie ale samozrejme aj platy su nizsie tak asi ako vsade.

niektore skolky beru deticky uz do 6 mes. Este som sa nestretla tu v UK so skolkou ktora by vyzadovala potty training uz, tu je dost oneskorene oproti SK, az po 2 rokoch sa deticky ucia na nocnik.
A skolky su celodenne + niektore ponukaju aj sessions cize doobedu alebo poobede, to je zvycajne od 8.00-13.00 alebo cele poobedie.

bybi
autor
20. jan 2009

Caute kocky,

ja dnes zase spim v robote. Zarka zase v noci vymyslala. Uz som jej rano povedala, ze ja chcem spat moju Zarku a tato nech ide prec 😅

Casie, nasa skolka bere uz od 3 mesiacov, potty training nevyzaduje (ved aj od 3mesacneho babetka 😀 ). Nasa je otvorena od 7.00 - 19.00 a myslim ze sa tam da ist aj na par hodin denne, ale neviem, lebo som sa na to nikdy nepytala.

No a cenovo presne tak, ako napisala Lara. Ako kde 🙂

vilkakatka
21. jan 2009

Ahojte Babulky 😉

Tak som vas rychlostou blesku prezrela ... a gratulujeeeeeeeeeem novym tehulkam ... Ludik a Larike ... tak sa tesiiiim a snad sa coskoro pridame 😵 😵 😵
Ja by som uz chcela dalsieho drobceka. Sice sa trosku aj bojim, ako to budem zvladat, ale ked vas citam, a vidim ako to maminky babatiek zvladaju, tak sa tesim este viac.
Manzelik ma z toho trosku stresy, lebo sa boji, ze Adelinka uz nebude maznacik 😔

Zelame vam pekny dnicek.

🙂

jajaalf
21. jan 2009

ahojte

tak nam kika vzali do jasiel..uvidime ako to pojde a kedy zacneme...
dnes v noci to bolo zobudil sa uz o pol noci a o 3hodine pocujeme buchot a plac..kiko spadol s potele presiel cez muza nejak a bum... ☹ ale nastastie sa mu nic nestalo a spinkal dalej..

jej ludik ten slimacik je krasnucky 😵

bybi
autor
22. jan 2009

Dobre ranko 🙂

Ja som uz v robote, dnes som tu uuuplne sa samucicka, tak asi budes skor behat po nete ako robit 😅 Uz toho nemam vela 🙂

Ludka, ja som ti zabudla odpovedat, ja si uz nepamatam, kde som ten kocik kupovala, z netu, ale nepamatam si, ktora stranka to bola ☹

A ako sa dneska mate? Tu je uplne katastrofalne pocasie, prsi a prsi.

Zuzka, Soska, dnes sa mi s vami snivalo. Stretli sme sa v obchode 😀

ludik
22. jan 2009

Ahojte kocky 🙂

My dnes ideme do playgroup s Dankou tak sa opat moze deti vyjasit,aj tu je hrozne pocasie 😒 tiez len prsi a prsi
Bybi- uz som nasla aj dalsi kociar na nete,ale myslim ze tu ho nieje mozne kupit nasla som ho na SK stranke
http://www.mimibazar.sk/foto_detail.php?id=1987910
Da sa z neho urobit aj sportak a ma ho kamoska a je velmi spokojna aj cena je celkom dobra

Tak ja letim potom pridam aj fotky pa a pekny aj ked uprsany den 😉

soska
22. jan 2009

Ahojte babule!

Tak my sme spat v uk- stastne, len teraz je trochu chaos s vybalovanim a podobne, docitam vas poriadne asi az v praci, ked sa budem opat nudit😉

No stastne, teda, az tak nie, muzik si trubka zlomil pri snowboardovani clenok, takze teraz mam 2 deti plus jedno v brusku 😀 😝 , niekedy je to o dusu 😵 ...on chudak so sadrou na nohe skoro cele holiday nemohol ani nic robit.
Ale Marco sa vyjasil v snieziku, vela chodil a hral sa, uz sa nam aj rozrozpraval viacej, tak snad mu to vydrzi. Vela tam pochytil, bodaj by sme mali nasich tu okolo seba stale. 😉 Je to super sledovat, ako rychlo deticky napreduju a takto sa menia. Vcera vecer, ked sme prisli domov, tak sa z auta zobudil a ked zbadal vsetky svoje stare hracky, tak sa cely natesoval, vsetko chcel naraz pomenovat a pospominat nie a nie spinkat. 😀

A co to pozeram, gratulujem krasne Ludik!!!! 😀 😀 😀 Nech mas pohodove tehotenstvo a Vikina nech poslucha😉
Lara sa mi uz priznala, aj tebe este raz blahozelam!!!! 😵
Mne to zrazu nejako rychlo ubieha, uz ma chytila aj panika, ze ved nestiham, ale to asi preto, ze sme 2 tyzdne neboli tu a uz som skoro 30tt, takze co by dup a bude tu chrustik cislo 2😉 Ale tesim sa!!! Dnes mam kontrolu, zatial sa majte, este sa ozvem😉

jajaalf
22. jan 2009

ahojte
tak nam dnes volalai z jasli a 2februara zaciname budem tam chodit s nim na zaciatok aby si zvykol..dufam,ze to bude dobre pokracovat ..aj vy co mate deticky v jaslach?tak ste s nimi sli prve dni?
a volali sme do nemocnice aby nas objednali na kontrolu ..nakolko po operacii nam povedali,ze po roku treba opakovat vysetrenia a ci ta moc dobre vyteka a ci pacuju oboje oblicky ako maju..

soska tak ste naspat?to mi je luto muza..skore uzdravenie 😉

zofa
22. jan 2009

Ahojte kocky,
blahozelam novym tehulkam 😵
Ja som este stale 3v1. Mam nakazany uplny klud na lozku 😒 Dnes som bola na sono aj u dr. na klinike. Dostala som take dve stiplave injekcie do zadku, ze som skoro hlavou prerazila stenu do druhej ambulancie 😀 😝
V sobotu mi velmi kleslo brucho a od vtedy mam hrozne tlaky. Dnes zistili, ze jedna malicka ma velmi nizko hlavku, uz by asi chcela ist von a preto ma tak tlaci, preto tie injekcie. Vraj aby som sa nezacala viacej otvarat.
Snazia sa ma este aspon tri tyz. udrzat 3v1 a potom vraj uz mozem rodit. No pripravili ma na to, ze porodit mozem aj dnes lebo malicka ma zostupenu hlavku a ked sa ona rozhodne, ze chce von, tak ju uz nic nezastavi 😀 😕
Spravili sme babulkam uz izbu, tak ked mi je najhorsie a mam pocit, ze dalej uz nevladzem, vojdem do tej izby a hned mi je lepsie a mam viacej chuti bojovat so vsetkym, co sa na mna pocas tehotenstva nalepilo.

casie
22. jan 2009

Kocky,
dakujem za odpovede ohladom tych jasli. Asi mi ostava len vyckat a pozistovat si detaily, ked dorazime do UK, zatial este neviem, kde budeme byvat...

Zofa, pozeram, ze tiez cakas dvojicky a trosku sa ponahlaju. Aj tie moje sa poponahlali, narodili sa v 31+6tt a teraz su z nich 9 mesacny loziaci, stojaci, zubati chalani 😀. Tie injekcie boli pravdepodobne na vyvin plucok, tiez som ich dostala a mozem potvrdit, vrtanie do zuba bolelo menej 😅 😀. Drzim palce, aby sa bambulky udrzali este trosku dlhsie.

soska
22. jan 2009

zofi, to si ani nejdem predstavovat, cim musis asi prechadzat, chudatko ☹
mna chyta panika, ze nie som vobec pripravena, nieto, ze by som mala kazdu chvilu rodit... 😔

ludik, pekne kociky 😵 , a nebudes potrebovat este aj pre vikinku? ja, aj ked marco celkom super chodi, chcem pozriet nejaky surodenecky, lebo behat za nim a po pri tom kocikovat na tychto busy uliciach nechcem riskovat 😉

lara1znk
23. jan 2009

ahoj soska, vitaj naspat. 🙂
tak super ze ste si uzili snehu, chudak Cliff. Moj Guy ide na lyzovacku o 2 tyzdne na predlzeny vikend s kamosmi tak som mu uz teraz nakazala nech si es te ide do Snowdomu potrenovat, nieze si zlomi nohu.
Presne toho sa bojim ze budem mat zrazu 2 deti + jedno v brusku. 😅

Ja som tiez myslela ze by sa zisiel este dvojity kocik, ale nechame to zatial tu, uvidime v lete, ked sa babo narodi ako na to bude Christianko. Urcite kupim taky ten stojan co sa pripevni ku kociku a potom sa rozhodneme ci potrebujeme aj novy kocik pre obidve deti.

Pridaj nejake fotky Soni, ako ste sa mali.

bybi
autor
23. jan 2009

Caute kocky, ja som uz mam vsetko spravene. Mohla by som ist uz domov. Ale zase v takom pocasi sa mi ani nechce 🙂

Soni vitaj spat a Zuzka ty s uzi dovolenku. Aj som ti napisat zabudla 🙂 Snad si Adamko uzije sniezik.
🙂
Ake mate plany na vikend? Ja zatial neviem, zalezi aj podla pocasia 🙂

lara1znk
23. jan 2009

bybi, my nakupy nakupy nakupy 😀

u nas sa uz vycasilo, je krasne, cakam kedy sa Christianko zobudi a ideme do parku

mcw
23. jan 2009

Ahojte babenky, som tu uz velmi dlho nebola, no tak dodatocne vam vsetkym novym tehulkam GRATUTUJEM! A tym, ktorym sa uz nove bambulky narodili, tiez srdecne GRATULUJEM!

Ono sa to tu pekne rozrasta 😀 A potrebujeme viacej dievcat...chlapov tu mame dost 😉 ...aspon sa mne tak vidi...

Ja dnes tuna sedim, lebo som chora...sa mi nechce nic robit. Vyzdvihla som si antibiotika od lekara a tak dufam, ze mi pomozu...vacsinou zaberu hned.
Aj vy tak cakate na jar, ako ja? Ja sa neviem dockat, toto pocasie a tmave vecery ma ubijaju....najradsej by som sa prestahovala niekde ku rovniku, aby nebola zima...hoci v lete by bolo asi prilis horuco. Kamoska sa odstahovali do Dubaiu, tak teraz v zime maju super pocko, ako tuna v lete...hoci v lete budu mat zase zprahoty.
No mam sa na co tesit, v Juli ideme na SK na dva tyzdne na brachovu svadbu...Ja som tam uz nebola 3 roky, no hanba mi...teda. Musim sa polepsit. No tesim sa na taku spravnu vychodniarsku svadbu so vsim-vsudy 😅
Inac, my vsetko po starom, deti rastu a hadaju sa 😠 , ja stale pracujem part time, dost sa tam nudim, ale aspon ze pracu mam v dnesnej dobe 😒 , no a loteriu som este stale nevyhrala, tak Aston Martin stale este na mna caka na forcourte, hmm.. 😝
A vy sa vsetky ako mate? Citam, ze chodite po lyzovackach a Soskinovci lamete nohy snowboardovanim😀 ..dufam, ze mazelovi sa to coskoro zahoji a bude zase fit.
Lari, bola by sranda, keby sa ti druhe babo narodilo na Christiankove narodky....je tam dobra sanca, nie? Ci aj teraz budes mat c-section? Uz vies, ako to bude?
idem si spravit caj s citronom, na zahriatie.... 😎

bludicka1
23. jan 2009

Ahojte babenky,
monika vitaj spat a prajeme skore uzdravenie, snad si najdes viacej casu na nas, lebo to tu nejako tichne.

Sonka takties vitajte spat v UK, ako to vsetko zvladas? A ako Cliff? neviem si predstavit ako prebiehalo jeho osetrenie na SVK 😒 Jednoznacne skore uzdravenie, nech ti cim skorej pomoze. A ako Marco? uz sa mu polepsilo s tou infekciou??

Nas Danko ma znova problemy so zubkami a este si nejako narazil palcek na nohe a je cely cierny. Velmi ho to boli a asi mu odpadne necht ☹ a je hrooozne naladovy.... a riaden loptos. Nie ako Christianko, musime ho pochvalit... Larika nas bola navstivit a Christianko je take poslusne, zlatunke, chlapciatko a nas Danko ako cert, len ho sledoval ktoru hracku si vezme aby mu ju zobral a reval.... 😔 velmi sa hambime za jeho spravanie, no delenie sa o veci nam veru nejde. 😖

Bybus ja ti tak zavidim tvoju super robotku, ze mozes ist aj na PC a nenahanas sa cely den. Mne sa uz vobec nebude chciet ist spat do prace, ale ak sa vratim tak urcite len na part-time. Uz som to dnes aj nahlasila veducej, aby s tym ratala. Snad nebudu problemy.

bludicka1
23. jan 2009

ozaj babenky chodite niektora do Surestart? My tu mame blizko nas jedno centrum a jedno je aj pri Ludke a su fakt super. Teda to nase ma rozne akcie pre deti a aj mamicky a danko tam chodi zadarmo do cresh/skolky na par hodin, kym ja idem na nejaky kurz ci pokec s mamickami, kde mam aj ranajky..... je to fakt super a vsetko zadara.

soska
23. jan 2009

ahoj monika, aj ja zelam skore uzdravenie...mas pravdu, tu je hrozny cas, ani mne sa nelubi,a le este me celkom naladeni zimou zo slovenska, tam bolo krasne, tak zatial este moc netrpim😉

Bludi, cauko, asi to vsetko zvladam lahsie ako ty uz s dvoma detickami 😕 😀 Cliff je ok, je to fajn, ze je s nami doma, aj ked s Marcom mi moze pomoct len tak pri zabaveni ho, ale nie prebalovani, zdvihani, obliekani a kupkani, co je skoda 😒 ...no a od pondelka, aj ked bude cliff doma, tak Marco bude musiet ist k susedke, lebo Cliff by to tu cely den asi neuhopsal 😨 😝
Hej a na Slovensku ta infekcia super presla, aj sa mi zdalo,z e celkovo sa mu omnoho zlepsila plet, no uvidime... 🙂

Takze Danko je takato potvorka? No vsetky dietky maju svoje muchy neboj 😝 . Aj nasho to obcas chyti....Mozno to ma Danko aj z toho, ze je tu novy bracek a takto dako dava najavo svoju ziarlivost 😔 ?neviem...

Aj u nas je surestart, ale odkedy som v praci, tak som tam ani nebola, lebo svtrtky a piatky poobede tam pre nas nic nebolo. Ale ked pojdem opat na matersku, budem musiet obuchat vsetky moje stare letaky a najst nam viacej grups a nejakych akcii pre deticky.
A dnes som uz zapisala Marca do skolky na 3 doobedia v tyzdni od maja 😉

bludicka1
23. jan 2009

soni ja si nestazujem ja mam 2 deticky a 1 dospelaka co mi pomaha 😉

bludicka1
23. jan 2009

sonka to dvihanie,kupanie a prebalovanie ti vobec nezavidim u nas to robi skoro stale len risko, ja by som naseho skoro 15kg slonika nemohla vsade nosit. Hoci teraz ked ho boli nozicka by sa rad nosil....
Ale ziarlivost u Danka k Ejovi neni vobec, on si len lezi a hracky mu neberie, praveze jeho len bozkava a stiska a mojka sa s nim. Dokonca aj na bouncy chair ho hupe, je s nim zlaty, no k inym detom je ako cert. Christianka dokonca aj po ruke buchol a stahoval ho zo stolicky, plakal ze to je jeho stolicka a on chce papat... 🙄

bludicka1
23. jan 2009

ja sa tak bojim dat Danka do skolky, ved mi budu chodit staznosti, ze tam niekoho ubil, ci zhodil zo stolicky....🙄
asi sme ho mali zacat davat do skolky skorej... neni zvyknuty moc na deti, snad aspon tych par hodin co chodi v tom surestart ho na skolku pripravi bo od jula bude musiet chodit 1 cely den bo babka uz ho nebude mat. Bude sa starat o Eja.
Ze je to super mat muza doma? Ja som mala riska doma skoro mesiac cez sviatky a tak sa mi to pacilo, ze ho nahovaram aby sme obaja pracovali len part-time a viacej boli spolu doma ako rodinka. Aj do horsej stvrte s lacnymi domami by som sa prestahovala, len aby sme boli spolu. Je to super. 😵

soska
23. jan 2009

bludi, no nejakym sposobom asi dava najavo, ze mu niekto zasiahol do teritoria 😉 ...neboj, snad ho to prejde 😨
este si podla mna uzijeme kadejake tantrumy...ja sa stale pripravujem, ze kedy ho to chyti naplno...

ale super, ze je Danko taky dobrucky k Elliotkovi, to je zlate 😵
Ja uz som aj zabudla, Danko je aj v skolke? tusim nie, ze?