Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

ivett2
28. jan 2009

Ahoj Klari 😉 .
Aka super fotecka s Christiankom 😵 , je to uz velky krasavec 😵 . Pozerala som na FB, mas tam pekne fotecky. Nemas nahodou aj nejaku foto s Petou a jej malickou? Musi byt uz velka, jojoj tak som ich uz davno nevidela ☹. To je super, ze sa tak vyberies s malinkym hocikam autom, to je ale parada, co? Ja som uz taka happy, ze som sa aj ja odhodlala jazdit. Uz su to 2 mesiace od kedy jazdim a konecne som viac nezavisla a nemusim stale otravovat Grahama 😅. Takze rozmyslate nad dvojkocikom? Aj my sme niekedy riesili tu dilemu, ci ho kupit alebo nie. Nakoniec sme chuda Karinku aj dost vysportovali 😀, odvtedy ma super nohy a dlho vydrzi chodit 😵. No mali sme aj taky velky trojkolesovy sportovy kocar pre Ninku, kde si nakoniec Karinka vzdy sadla na koniec a aj sa tam drzla. Bolo to super, lebo sa zviezli spolu 😀. No ale myslim, ze tie dvojkocare su super. No drzim palce pri vybere 😵. A ako to vnima Christianko? Tesi sa na babatko alebo si to este neuvedomuje?
zofi - no drzim palce, aby vsetko dopadlo naj, naj-najlepsie a mali uz pri sebe coskoro zdrave babatka 😵 . No a to zelam aj ostatnym tehulkam 😉 .

lara1znk
28. jan 2009

ivet, cosi, on este nic nechape, este nemam ani take velke brucho takze ked narastieme viac, potom mu zacnem ukazovat na brusko a vysvetlovat a asi siahnem aj po nejakych mudrych knizkach pre inspiraciu 😅

mam vela fotiek s Petou, aj z minulosti, poslem ti na email radsej
oki

lara1znk
28. jan 2009

a ty kde mas fotku, kocka?
noze hod sem nejaku, mas dost vydarenych aj s dievcatami 🙂
stale obzeram ake ste vsetky tri peknucke 😵

ludik
28. jan 2009

Pekny vecer vsetkym 🙂

Vitame nove tvare 🙂

Soska - zelam skore uzdravenie pre svokru 😵 Ked ste pri kociaroch kde sa da kupit tu v UK Jane kociar?A ten co mal Marco uz nemate?Ja som Vikin predala,uz nechcem kociar s golfovymi palicami,nebola som s nim spokojna

Bybi - no to je fakt super,mna by slahlo,ja som mala to iste so sosovkami,nakoniec som zistila,ze majitel mi ich vobec neobjednal,pytaj si nejaku kompenzaciu 😉 tvar sa nahnevane,mozno ti daju zlavu.Ozaj a co vlastne robis,ked mas tolko meetingov?A preco sa uz nikdy nechcete vratit na Slovensko? 😕

Adriana123 - Ahoj ja som z Birmu,aj my sme byvali vo West Bromwitch,ale teraz sme v centre,este tu byva aj Danka(Bludicka)ma dvoch uzasnych chalanov,Danko ma 18 mesiacov,kludne sa mozme dohodnut a ak by si mohla dojst do centra mozme sa stretnut 😉
A ako dlho ste uz v UK?Maly sa Ti narodil tu?

Zofa - ja som Viki davala Umele mliecko,v nemocnici kde som rodila mi dali na vyber z dvoch SMA Gold a COW and GATE,nemala som paru ktore je lepsie,pretoze som nikdy nad tym nerozmyslala,ani ma nenapadlo,ze nebudem kojit,vybrala som si SMA gold,lebo som ho videla u kamosky,cenovo su rovnako,ten Aptamil kocky uz spominali vraj je jeho zlozenie velmi podobne( nie som si ista ci nie aj nahodou rovnake) slovenskemu Nutrilonu,tak ak budes mat moznost si vybrat tak urcite vezmi Aptamil,nebudes mat problem s mlieckom ak pojdes na SK.

Nasa Viki je uplne v pohode s kravskym mlieckom,zo zaciatku ochutnala,velmi nadsena nebola 😀 ale dalsi den uz vypila viac a stale viac.Tie umele mliecka su strasne presladene a vobec sa ich chut nepodoba kravskemu a to je chyba 😒 😠

lara1znk
28. jan 2009

ahoj ludka, ako sa citis tehulka? 😉

my sme z atial neuspesni s kravskym ale pomaly snad malemu zachuti, no pri jeho vymyslani, to asi potrva, som rada ze mi stale vypije mliecko, kedze so vsetkym ostatnym to je on a off 😒

bybi, to si aj mna prekvapila ze zit by si na SK nechcela, jasne je to tam ine, ale zase vsade su aj vyhody aj nevyhody
ja naopak dufam ze sa tam vratime, ja sa stale viac citim doma na SK, aj ked tu som si zvykla a vlastne sa nam tu dari, ale odkedy mam vlastnu rodinu, je to trochu ine a vela veci z SK mi praveze chyba a tiez nasi,
mna to stale dost prekvapi ked sa dvaja slovaci usadia v UK natrvalo, na nejaky cas to je pochopitelne ale ja by som sa urcite raz chcela vratit

ludik
28. jan 2009

Ahoj Lari 🙂
Joooooooooooooooj uz fajne,uz si opat zacinam uzivat tehu,cakam na list z nemocnice na 1 scan a co ty?skoda,ze si v vcera nedosla,bolo super,deti sa vyblaznili,Viki sa vysantila.Aj my s Radom sme taki zaryti Slovaci,strasne nam Slovensko chyba aj ked ja mam velmi rada Anglicko a straaaaaaasne vela veci mi bude chybat 😢 🙂

lara1znk
28. jan 2009

ludka, buduci u torok som tam ako na koni. dufam ze prides aj ty 🙂

ale to je stale tak, idealne miesto neexistuje, ved pridete na navstevu 😎 , na nakupy

ludik
28. jan 2009

Ved jasne ze prideme 😉
No buduci utorok som v praci,ale hadam dalsi budem mat volno 😉 a kedy sa opat chystate na SK?my sme boli naposledy v july minuly rok,zda sa mi to ako vecnost ☹ a na konika uz nedavas nove fotky?

bybi
autor
28. jan 2009

Lari nechceme sa vratit, lebo viac veci nam tam vadi ako vyhovuje. A dalsia vec je, ze tu sa mame dobre. Doma by sme taku uroven zivota ako mame tu podla mna nemali. Platy su nizsie a ceny ovela vyssie ako tu. Ved ked idem len do obycajneho tesca, tak mi je z tych cien do placu... neviem, proste sa tam vratit nechcem. Mozno niekedy zmenim nazor, ale to najprv bude musiet ist Fico prec a vela veci sa tam bude musiet zmenit...

Na Sk to nie je tak daleko, vzdy mozu prist oni sem alebo mozme ist domov my.

Ludka a ja robim hlavne invoicing a na meetingy musim, ked sa to tyka finance, takze idem este zajtra. A strasne sa mi tam nechce. Je to az v Londyne, zacina to o 1.00pm, kedze ja robim do 2.45pm, viem ze do vtedy spat nebudem, tak sa mi to vobec nepaci. Ale na druhej strane budem mat aspon nadcas...

lara1znk
28. jan 2009

ludka, uz nemam miesto v albumoch, musim to trosku preriedit a povymazavat stare fotky
nie si na facebooku? tam mam fotiek viac nez dost

my ideme zase koncom februara, dovtedy mi pridu rodicia na predlzeny vikend a sestra s naj kamoskou, takze mame to pestre vo februari

ivett2
28. jan 2009

Lari, foto radsej nedavam, nechcem tu radsej strasit 😀. Staci, ze uz strasim na FB 😅

ludik
28. jan 2009

Lari - nie niesom,ako to tam funguje?

kamilecka
28. jan 2009

Ahojte

Prepacte ze vam tu skacem 🙂 Uz sem davno nepatrime 😀

Larika ako ten usg?

lara1znk
28. jan 2009

ahoj kami, no nic, neviem sa dovolat 😒
este skusim

kami, akoby nie? ved aj byvale slovenky v zahranici sem mozu zavitat 😉

kamilecka
28. jan 2009

Larika,ja som volala dnes okolo 9:30-10h, som uz objednana ale na 8.aprila 😀 takze si este pockame, u nich sa to robi medzi 24-30tt.Skus este na ich stranke tam je formularna objednanie.

lara1znk
28. jan 2009

som citala niekde tu v niektorej teme, ze to je nanic, ze sa nikdy neozvu aj tak

no tak to mi aj tak potom nevyhovuje, ked to robia tak neskoro, lebo na SK budem v 21-22tom tt.
tak asi pojdem u nas v RV

kamilecka
28. jan 2009

No skus este zavolat a povedat,ze sa chces objednat,myslim ze im to moze byt jedno ked si to sama platis 🙂

lara1znk
28. jan 2009

skusim, len vraj je to dost problem, ty si teda mala stastie ze sa ti tak hned podarilo

kamilecka
28. jan 2009

Lari ja som tam za posledny tyzden volala asi 3x a stale mi dvihli. Mas dobre cislo? 😀

lara1znk
28. jan 2009

napis mi do IP pls to cislo este raz

adriana123
28. jan 2009

ahojte,ja dakujem dievcatam,co sa mi ozvali,teda odpisali.my sme tu 4roky,najprv sme chceli iba zarobit na byt a potom sup domov,na slovensko,no vsetko sa zmenilo.moje dcery zacali tu studovat,tak to tu musime este chvilu potiahnut,ale slovensko nam velmi chyba,aspon mne,priroda,voda,hubacka,lyzovanie .....tak som doma uz druhy rok a vidime,zze simonkovi chybaju deti a a ked chodime,,obcas,,do detskeho centra,,nieje to ono.rada pridem do centra,ak sa tam stretavate aj s detickami,alebo sa mozme stretnut a u nas,ak je niekomu tiez smutno,ako nam.prajem vsetkym pekny vecer

mcw
28. jan 2009

Adriana, tak ty uz mas aj starsie dcery? Kolko im je? Im sa tu paci?

Kami, aj tebe blahozelam k druhemu tehotenstvu 🙂 ...to vy tak dievcata vsetky naraz zase tehulkujete 😀 A kde budes rodit? Ty byvas v KE? Moja kamoska rodila v novej nemocnici a sa jej tam vobec nepacilo, hlavne pristup personalu...ale som pocula, ze v Saci je velmi dobra nemocnica a tam si to zeny vychvaluju...

Ivett - netaraj, ty a strasit? Len si pridaj fotecku, pekne 😀

Bybi, o par rokov mozno Slovensko na tom ekonomicky bude lepsie, nez UK....teda momentale to takto k tomu ide 😒 ...treba mat zadne dvierka otvorene 😉 ...moj manzel by hned isiel, ale len do Prahy, tam sa mu velmi paci....no, ked ani tam by roboty pre nho velmi nebolo, teda okrem toho ucenia angliny, ale to zase tak dobre nevynasa.
este k tym slnecnakom....ked nosite okuliare, tak skuste si ich kupit online. ja som si posledne takto kupila, sice som riskovala, ci mi fitnu, ale bolo to v pohode...no a usetrila som veeeela ££££....ja som si kupila z direct specs, alebo take daco, ale tych obchodov je online plno....

ivett2
29. jan 2009

Ahojte kočky 😉.
Adriana - držim palce, aby ste coskoro stretli nejaké spriaznene duse 😵. A deticky sa vam narodili kde? Paci sa im v UK?
mcw - no dobre, nejakú tú foto tu nahodim, len sa ma potom nezlaknite 😀 😝 .
No s tými zadnými dvierkami plne súhlasim, lebo clovek fakt nikdy nevie do akej situacie sa dostane 😅 a celkovo...
Inak pekný dník 😵

bybi
autor
29. jan 2009

Caute kocky 🙂

Ved ja nezatvaram dvierka, ja som povedala, ze ked sa to tam zmeni, ze sa tam potom mozno vratime. Ale zatial, kym je to tak ako to je, tak urcite nie.

Ja za chvilku idem na ten meeting a tak sa mi tam nechce.

A totalne som nastvana, ale to teraz vsetci tu. Ak si pamatate, co sme mali tenmeeting vo Warvicku, odchadzali sme odtialto 4.30, aby sme tam boli nacas, naspat sme sa vratili o 6-tej vecer. Takze pre mna to znamena 7.5 hodiny nadcasu a ja robim 5.5 hodiny denne a dneska sme sa dozvedeli, ze nam to nepreplatia. Take mame vsetci nervy a studujeme tu handbook, ci mame na to narok... Co podla mna mame...

bybi
autor
29. jan 2009

A dnes mi volali aj z tych okuliarov a o 5-tej budu ready. Tak uvidim, kedy sa vratime z Londyna a pojdem si ich zobrat. Ak nie dnes tak snad zajtra 🙂

ivett2
29. jan 2009

bybi - no to je fakt blbé, že vám to nechcú v robote preplatiť 😕, tak držím palce, aby sa vám to podarilo vyriesiť 😉. No a veľa štastia na meetingu 😵, nech vám to skoro ubehne.
Ja som tiež v robote, všetko mám už hotové ale len tak cakam 🙄, už aby som išla domov 😎

kamilecka
29. jan 2009

Ahojte

Ano ja som z KE 🙂 A dakujem ku gratulacii tehu 😀 Ja som rodila v starej nemocnici a tam sa mi pacilo,velmi mile sestricky aj z novorodeneckeho,aj na sesnedeli 🙂Takze skor si asi vyberiem aj na druhy porod staru nemocnicu. A so Sacou je to tak ze po prve je veeeeeeeeeeeeelmi daleko od mesta a po druhe musis si to tam vsetko platit,ci lekara,alebo ked chces niejake sluzbicky,takze preto su tam tak extra milucky vsetci,kasmoka tam rodila ale nepriplacala si za nic a povedali ze s nou velmi skaredo zaobchadzali.

zuzula
29. jan 2009

Bybus to zalezi ake mate internal pravidla..u nas mame napriklad flexitime a ked jeden den robis trosku dlhsie tak druhy den mozes ist zase trosku skor...ale preplatit by nam to nepreplatili, to by musel byt vopred schvaleny overtime...aspon myslim ze to takto je
drz sa na mitingu a nech si skoro spat 🙂

adriana123
29. jan 2009

pekny den,ja mam simonku tej je 18,studuje tu biznis a paulu,tej je17 a na colege ide od septembra,dievcatam sa tu paci,ale tiez nemaju kamosky,no su dve tak spolu nakupuju,kecaju,no a samozrejme hraju sa s bracekom.z casu na cas je im smutno,no na prazdniny,a niekady aj pocas roka idu domov.ale asi tu zit nebudu,asi sa vratime vsetci domov,slovensko je prekrasna krajina,len bohuzial velmi draha.malicky sa o chvilu zobudi,idu nam este asi posledne mliecne zubky,tak slinta a je zasopleny,hrame sa iba doma,tak dufam,ze zajtra uz udeme moct niekam na prechadzku.tak sa majte pekne,bozkavajte deticky.

mcw
29. jan 2009

Caute kocky,
Ada, tak ty uz mas teda velke slecny 😀 ...super na babysittingy maleho, ked si chces niekde vyrazit 😉 a robia aj tebe spolocnost 🙂

s tym overtimom - no tak by to urcite malo byt preplatene, alebo vzate ako extra volno...mali by vam dat jednu, alebo druhu moznost. Mne overtime preplacaju, ked chcem, ale ma nechaju aj nadrobit si hodiny a potom to vziat ako holiday, ked chcem. tak som si nadrobila 5 dni hols minuly rok...a to sa zijde, hlavne, ked mam narok len na 20 dni za rok 😒

Kami, to akoze je to statne, ale ked chces aby sa o teba postarali, tak ich musis uplatit? pani, kedy sa to uplatkarstvo tam skonci? 😒