Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

soska
4. feb 2009

hmm, tak to neviem....mozno vybavit pas odtialto...

soska
4. feb 2009

chamo, tak ten sa aj mne najviac pozdava...a pozeram ho aj na ebay a je tam tiez drahy, tak asi musi byt dobry 😉 len podla mna ja ho uz asi nevyuzijem dlshie ako pol roka....teda chcem, aby sa Marco naucil aj pekne kracat popri nas a nie sa stale len vyvazat😢 (teda on sa nevozi rad,a le ked kraca, tak je to nahanacka, aj ked sa uz o dost zlepsuje 😀 )....ty mas rozdiel deticiek mensi, tak sa to viacej zide 😕

chamomile
4. feb 2009

soska, aj nas maly rad chodi, no my chodime skoro kazdy den na dlhe prechadzky, a to sa on po case unavi, a potom pekne zaspi... a ked uz bude velky na kocik, tak ho vyuzijem pre malu ako single buggy, mne ten kocik najviac vyhovoval kvoli tomu, ze je do kazdeho terenu,potrebujeme niekedy ist cez polia, plaze,atd no a vlastne nie je vacsi ako single buggy, nechcela som side by side,lebo by sa mi nevosiel cez dvere domu, no a tento sa velmi lahucko ovlada,ani necitim,ze tam mam dve deti, mala mi tam dole stale pekne spinka, aj hodiny niekedy, no a v obchodoch je tiez fantasticky, a nie je taky dlhy ako ostatne tandemy... ja som ho kupila v Mothercare, ked mali sale, to sa mi viacej oplatilo ako kupit pouzity cez ebay.

vilkakatka
4. feb 2009

Ahojte babulky 😉

Tak vas pekne zdravim ... konecne som sa zase dostalana net.

Dakujeme za gratulacie 😵 ... malinke sme planovyli, len sme neratali, ze to vyjde na prvy sup 😉 😉 😉 ... a ak dobre pocitam, splodili sme 1.1. ... takze ako na novy rok, tak po cely rok (teda minimalne 9 mesiacov tehulkovania) 😀 😀 😀

Babulky, super, ze tu rozoberate tie kociky ... ja mam tiez hlavu plnu rozmyslania, ci kupovat dalsi. A tiez sa mi najviac pozdava Phil and Teds ... na SVK vyjde okolo 20,000 s tou dvojitou vybavou, ale stale hladam a hladam. Manzelika porazi, lebo, ked sme kupovali Jane, tak som vravela, ze nam postaci aj na dalsie babatko ... a zase by som si chcela nechat aj Jane ... ja neviem, esteze mam este chvilocku na rozmyslanie ... a vy mi to tu pekne odskusate 😵 😵 😵

Bybus ... takeho snehuliaka sme napostavili ani na SVK a teraz sa nam zase oteplilo, takze prsi ... uvidime, co nam este prinesie feb a mar... 🙂

Trosku sme prechoreni ... teda Adelinka mala vysoke horucky, ale ziadne kasle ani sopliky ... tak som myslela, ze zubky ... no dnes sme boli pre istotu u dokiny a mame nejake silnejsie prechladnutie, tak mame kvapky do nosa, usi a sirupcek ... ale aspon sme uz tu horucku zrazili.

soska
4. feb 2009

chamo, presne kvoli tym vsetkym veciam, co si ty vymenovala sa mi paci 🙂 , len ta cena az tak nie 😉

kati, ahojko! no zelam Adelke rychle uzdravenie! a ako sa citis? uz bolo aj srdiecko?

vilkakatka
4. feb 2009

Ahoj Soni,
mam sa fajn ... len sa mi nepaci, ze zacinam nejak priberat ... hihihi 😀
A uz sme videli aj srdiecko, tak preto som sa vam pochvalila... no a na dalsi scan pojdeme az zaciatkom marca, tak si musime pockat 😉

Ale tebe sa to poriadne blizi 😲

soska
4. feb 2009

chichi, aj ja som hned priberala od zaciatku 😀 a tiez som nechapala a mala nervy...teraz to uz pre istotu neriesim a spolieham sa, ze pri 2 sa nebeham a rychlo to zhodim 😅
moc Vam drzim palceky! 😵

liska
4. feb 2009

kati,gratulujem! fakt sa nam to tu krasne rozrasta,to bude Slovacikov po svete 😎
sunny6,ja som tiez posielala mame papier o tom,ze trvaly mam vo Svajciarsku (kvoli smetiam) a napriek tomu mam trvaly oficialne stale na SK kvoli OP,takze nie je problem,oni nie su prepojeni 😉
ja o dvojitom kociku ani neuvazujem,ale zase ja mam predsa len uz starsie dieta,aj ked on rad posedi pri prechadzke, ale tak bude mu musiet stacit board, resp.ked pojdeme von cela rodina,tak s 2 kocikmi...

zofa
4. feb 2009

Ahojte kocky,
tak navstvu svokry a svagr. som prezila 😀 Len neter bola chora a asi ma nakazila 😠 Zacina ma skrabat v hrdle a boliet hlava. No to je moj najmensi problem dnes. Kocky uz asi 2 hodinky ma boli v podbrusku ako pri mrchce a zacina sa to stupnovat. Ta bolest sa da zniest ale je neprijemna. Mavali ste to takto skoro niektora alebo mam zacat robit paniku 😀 😒 Pomoooc, poradte prosim.

liska
4. feb 2009

zofa,no ak to nie je roztahovanie maternice,tak takto zacina porod 😒 ak mas moznost,hod sa do teplej vane na chvilu, ak to neprejde, volaj...

chamomile
4. feb 2009

zofa, len zachovaj klud,a si to stopuj, ako casto ta bolest prichadza a ako dlho to trva, a pre istotu zavolaj svojej midwife, ta ti uz povie, co mas robit. drzim palce, nech to dobre dopadne, mozno ide len o tie trial contractions.

zofa
4. feb 2009

Dakujem kocky, idem skusit tu vanu, dufam, ze je to len plany poplach.

ludik
4. feb 2009

Ahojte kocky 🙂

Sunny6 - Z trvaleho pobytu sa neodhlasujes,len si menis trvaly pobyt a ten ta automaticky odhlasuje zo starej adresy,ja som si vybavovala novy obciansky a taktiez menila trv.pobyt.Vezmes si len vsetky potrebne doklady na zmenu trv.pobytu a oni ta tam prihlasia.Kedze si sa nikam neprihlasovala,znamena to ze si stale na starej adrese to znamena pri mame.Odovzdas stary obciansky a vydaju ti na pockanie novy,zaplatis si kolok a das 2 fotky.Ak ma tvoj maly britske obcianstvo mal by mat aj britsky pas nie?no a tie ostatne doklady poriesis cez ambasadu,najlepsie je rovno si tam zavolat 😉 Ale obciansky si sprav na Sk to mas na pockanie a pas ti urobia tiez v pohode.Tvoj manzel je anglican ci slovak?

Kocky mna slo dnes porazit,v pondelok budem v 14 tyzdni a este stale som nebola na 1 scan a ani nieje v dohladne.Moja midwife to nejako pokaslala,neposlala mi papiere do nemocnice a ony mi tym padom neposlali list s datumom.Dnes som sa mohla obvolat vsade a jedny sa len odvolavaju na druhych- midwife na GP,no fakt mam dost.Nakoniec ked uz ta pani pocula,ze som mnou nieje sranda,vzala si moje detaily a po 3 hodinach mi zavolala a povedala,ze dnes poslala do nemocnice vsetky moje papiere,tak v najblizsich tyzdnoch obdrzim list,takze to uz mozno budem aj v 16-17 tyzdni,co pomaly sa ma absolvovat 2 scan.No a moja midwife je na dovolenke,hlavne ze ma zapnutu odkazovku,toto fakt zboznujem.Akurat sme sa tu bavili o starosltlivosti tu a ns SK,ale ja mam od zaciatku smolu.Pri Viki ani nehovorim,no a toto druhe tehotenstvo zacina super. 😒 😒 😒

ludik
4. feb 2009

Katka-Velmi pekne dakujem za IP 😵 si poklad,no a Adelke zelame skore uzdravenie a fazulka nech pekne rastie.No vy ste teda sikulky na 1x 😉 😀

Vytvorila som uz 3 album tak mozte potom pozriet 🙂

soska
4. feb 2009

ludik, chudatko nezavidim! a tiez by ma to riadne nepalilo 😠 dufam, ze ti to vybavia co najskor...ak sa budes dozadovat, tak by ti mali vediet dat termin aj skor podla mna...ja som raz takbola na emergency scane, ale tiez som ta m najprv musela spravit paniku 😖

zofi, tak nas informuj, ze ako si pokrocila, ci je ti lepsie, dufam, ze ano a ze je to len plany poplach...

ja som dokupala marca a dobalila mojich chlapov, zajtra mi odchadzaju do toho irska, tak mi budu chybat, hlavne malinke zlatino 😔 , no ale roboty mam doma v plane vyse hlavy, tak mi tych par dni snad rychlo uleti 😕

soska
4. feb 2009

ludik, vikina je taka rozkosna na tom snieziku, aj celkovo, uz minule som ti to zabudla povedat 😵
aj brusino ti uz pekne rastie, len tak dalej 🙂

ludik
4. feb 2009

Soska - dakujem,strasne vysrastla a ked som v robote a pridem domov tak vidim ako sa meni.Strasne som sa tesila na ultrazvuk ☹ hadam sa to skoro upravi,momentalne ma chytila taka mania nakupovania,najradsej by som si zmenila cely satnik a najma tehotenske veci,pri Vikinke som si ich moc neuzila,stale som bola v robote,nekupovala som si ziadne krasne veci - topy a pod.a tentokrat by som strasne chcela 🙂 No ale tebe to paradne zbehlo,32 tyzden?mas uz aj nove fotky s bruskom? 😉 prihod nieco

kamilecka
4. feb 2009

Katka jeeeeej gratulujeme aj my v tehu 🙂 Sa to niejako rozbieha s tehulkami,este Zuzula a Bybi :-P

sunny6
4. feb 2009

ludik dakujem si zlaty ze si mi to tak po lop[ate napisala,a mas pravdu.
Manzel je anglican,takze uz bude len maly detail treba doriesit a to sobasny list ktory mam v anglictine kedze sme sa brali v UK,takze ak potrebujem zmenit meno na obcianskom musim preukazat sobasny list,ktory uz mam apostalizovany,len mi ho asi bude treba prelozit a overit.ALE DAKUJEM ZA ODPOVED 🙂

bybi
autor
5. feb 2009

Dobre ranko 🙂

Kami tak so mnou neratajte. V tomto sa k vam zatial nemam chut pridat. Este nie 😀

Ja tu dnes spim, Zarka sa zobudila o 6-tej a chcela sa hrat. Celu ma vypusinkovala, este mi dala aj 2 pusy na nos 😵 😵 Taka bola zlata 😵 😵 A potom zaspala v aute na ceste do skolky 😅

Pekny den vsetkym 🙂

zofa
5. feb 2009

Ahojte kocky,
este som 3 v 1 😅 Vcera ta vana pomohla, tak som rada. No dnes sa to akosi znovu vracia, asi hodim dalsiu vanu, len keby sa mi z nej tak tazko nevstavalo 😀 😠 Budem asi potrebovat zeriav aby mi z nej pomahal von 🤐 😖

zuzula
5. feb 2009

Bybi my sme tiez hore od 6. a Adam ma rovnake finty ako Zarka...vie ze ked ma bude bozkavat tak ho nedokazem ignorovat a vzdy sa preberiem ...strasne ako ti kprci vzdy dosiahnu svoje 😀

Kami ziadne take, ja sa mometalne sustredim na kupovanie domu potom zariadovanie a dari sa aj pracovne 🙂
takze na tehu ani pomysliet momentalne

Zofi na teba som vecer myslela ze ci nahodou nerodis...som rada ze nie 🙂 ale ked uz zacnes dufam ze pred odchodom do porodnice nezabudnes napisat na konika ze uz je to tu 😅

ludik to ma mrzi nech to dobre dopadne a budes mat ten scan coskoro. moja kamoska je tiez tu v UK na sever od Londyna a midwife prvykrat videla az v 18tt...skandal

soska
5. feb 2009

Zofi, drz sa! myslime na teba 😵

Ja som dnes odviezla mojich chlapov na letisko a uz su aj v Irsku. 😔 Aj som si trochu poplackala, ako mi bude smutno, ale rychlo to uleti, roboty mam ako na kostole a momentalne uz cely dom hore nohami 😀 ...ani Marco by sa na take nieco nezmohol 😀

Zase je tu dnes chaos so snehom. 😠
ja mam o 3 midwife,a le neviem, ci tam vlastne budu, musim im po obednej prestavke zavolat...

mcw
5. feb 2009

No ahojte dievcata,
My sme sa rano zobudili do krasnej bielej pokryvky vonku....a hned som aj skontrolovala bbc website no a tam bolo, ze vsetky Worcestershire schools are closed....to ste mali vidiet tie stastne tvare mojich deti...hned sme vysli von postavit snehuliaka. Mne tiez dobre padlo mat den volna 😉

Zofa, aj ja drzim palce....moja znama je tiez due teraz niekedy a sa bala, aby koli pocasiu a snehu to na nu neprislo teraz....No u nas sa aj tak uz skoro vsetko roztopilo.

Sona, takze si sama....na ako dlho ti odisli chlapi prec? Joj aj mne by sa zislo mat dom prazdny na poriadne upratanie.
Zuzka, uz ste dom kupili, alebo ste este stale v procese?

No Ludik, ja teda neviem, ale ja som pri druhom tehu mala scan len raz a to az v 18tt....povedali mi, ze vraj je to normal pre druhorodicky, ked nie su problemy....no asi to zalezi, kde si...ja som bola v Southamptone a tam to vraj takto robili. Este dobre, ze si im zavolala, lebo si predstav, zeby si cakala a cakala a nic. Tak ako aj ja so zubarom pre chlapcov...v lete som ich prihlasila a v Januari este stale im nedali appointment, tak volam tam, ze co sa deje a oni, ze im nikto ziadne papiere neposlal a nemali ich v zozname cakajucich pacientov 😠

Sunny, ja som pred par rokmi bola presne v takej situacii ako ty 😉 a ked som prisla na ambasadu, tak mi povedali, ze pretoze tuna zijem, tak tuna mam aj trvaly pobyt a som musela vyplnit formular na ambasade, ktory oni poslali na mestsky urad a odhlasili ma z trvaleho pobytu na Sk. Tym padom som si nemohla vybavit novy obciansky. A pas som si tiez vybavovala cez ambasadu, najprv som si cez nich vybavila papier "osvedcenie o slovenskom obcianstve", ktory potrebujes na preukazanie slovenskeho obcianstva, ked nemas obciansky preukaz a s tym som si tiez cez ambasadu vybavila novy slovensky pas. A tiez som dala svoje deti zapisat do sk matriky cez ambasadu....nic som si nevybavovala osobne na SK....takze taka je alternativna cesta 😉

sunny6
5. feb 2009

mcw dakujem za prispevok,,a asi mas pravdu,mama mi akurat hovorila ze teraz obcinske nerobia na pockanie a ze sa to posiela do blavy tak to mam asi lepsie ak to vybavym tu.Ako si vybavila to osvedcenie o slovenskom obcianstve?Kedze idem teraz na SK mozno by som to ta,m vybavila?A tie zapisi si robila osobne na ambasade?cO SI K TOMU POTREBOVALA?Lebo co som pozerala na webstranke je tam toho dost-ako na zapis do osobitnej matriky potrebujem-tlacivo,sobasny list apostalizovany,s toho urobit kopiu ktoru musim dat prefotit lebo inbak mi original nevratia,preklad sob.listu do slovenciny a to overene ,rod.list a doklad o statnom obcianstve...no proste vela je toho,aj ty si vsetko mala?

mcw
5. feb 2009

No u mna to bolo par rokov dozadu, tak si presne vsetko nepamatam, ale to osvedcenie som vybavila cez ambasadu...tam som tusim na to potrebovala slovensky rodny list a nepamatam si, ci nahodousi nebrali aj kopiu mojho uz neplatneho sk pasu. Tiez som potrebovala prelozeny svadobny list do slovenciny, ale vtedy nemusel byt overovany, len mnou prelozeny. No a ked si to osvedcenie budes sama vybavovat na Sk, tak to sa vybavuje na obvodnom urade v sidle kraja (ja som byvala pri Starej Lubovni a ten papier mi prisiel z presovskeho kraja)
A na zapis do matriky som potrebovala presne to, co tu pises, okrem overeneho prelozeneho svadobneho listu. Ten som im prelozila, ale nebol overeny...a este som musela prekladat do slovenciny rodne listy deti, ale ani tie nemuseli byt overene.

tosa
5. feb 2009

Caute baby, je tu niekto z Rima? My sme sa sem 10 rokoch prestahovali z Amsterdamu a je to riadny kulturny sok. Teraz cakame babo tak som sa chcela spytat ako ste tu zvladali tehotenstvo? Myslim doktorov a tak. Dakujem a pekny vecer 🙂

ludik
5. feb 2009

Pekny vecer kocky 🙂

Tosa - z Rima tu tusim nieje nik,vacsina bab je z UK Jajka je v Taliansku,ale maju tu baby temu tusim Taliansko? 😉

Zofi - tak ako este 2v1? 😉 drzim palce

Zuzula- kupujete dom tu v UK?

My sme dnes mali busy den,som rada ze som doma.Obed ako vzdy onicom,strasne nam varia,to sa neda jest,tak som sa tesila domov ja som vcera varila plneny kapustny list tak sa neviem dojest 😀 moja Viki tiez nie 😀 Rano bolo krasne,trosku som sa citila ako na slovensku a tak mi bolo smutno,nemame tu ani sanky pre Viki,konecne taka prava a poriadna zima,no poobede sa to zacalo menit na capavinu.

Soska -moja verim ti ze ti je smutno a kedy sa ti chalani vratia?Ty si taka odvazna,ja som akurat minule rozmyslala,ci by som tak nechala Viki u nasich,alebo u svokrovcov...no neviem.Je to tazke,lebo sme od jej narodenia vkuse spolu.Ale uz by bolo nacase to zrealizovat 🙂 ved ochvilku ma 2 roky a svojich starych rodicov vobec nepozna ☹ Tak nech ti to rychlo zbehne a s upratovanim pomaly aby si si neublizila 😵

soska
5. feb 2009

no baby, mne chlapi pridu v pondelok, uz teraz sa na nich tesim 😵 . a hlavne na to, ako budu hikat, ze ake to tu mame krasne pomenene a vyriadene 😀
ludik, nie je to lahke ani pre mna, ale ako hovoris, aj ja si myslim, ze je to ok, ked dietatko stravi cas aj s inou rodinou...V Irsku je svagrina a Marco tam ma sesternicku a bratranceka a viem, ze sa tam bude mat s nimi super, zahra sa a tak 🙂 ...Keby som este mohla, hned idem aj ja 😀 . Ale zase na druhej strane tychto par dni potrebujem ako sol. Normalne mam cas len na take bezne upratovanie, to mi pomoze aj Marco 😀 ale toto vacsie spolu s pripravami pre babo by som musela asi robit len po veceroch a to sa mi nechce. 😖 ...Marco by nemal taku vydrz sa zahrat cely den sam...

liska
5. feb 2009

soska,podla mna je super hlavne to, ze Marco takto krasne vydrzi bez teba...moj maly zavislak bude musiet so mnou ist asi aj rodit 😀 cez den je v pohode,ale ked v noci nema maminku 😔 o chvilu zacnem pripravovat susedov na nocnu hysteriu z nasho bytu,ked tu par dni nebudem ☹ a to musim povedat,ze mojho muza zboznuje, aj s nim zaspi v pohode, s babkou detto, len potom v noci sa zobudi a musi ist k maminke,inak velky plac 😢
zofa,super,takze to su len poslickovia (falosne kontrakcie),nech babulky vydrzia este par tyzdnov,aj ked aj teraz by uz urcite bolo vsetko v pohode, si za vodou 😉
zuzi, bybi, citove vydieranie-pozname 😀 u nas je najnovsi hit: "maminka, prosim si (rozpravku,cokoladu...), ja ta lubim" a ked poviem nie: "a ty mna?" 😀 😀 😀