Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

soska
15. máj 2008

ahoj bybi,

ja pracujem akoze z domu- no chaos!! mali sme team call, tak mi zavolali a Marco akurat spustil najhlucnejsiu hracku- dpbry trapas, vsetci ze to co je?
a teraz bol chvilu ticho, tak sa cudujem, ze co robi, tak nasiel banan a zacal ho papat- neosupany!!! 😀

dufam, ze mi za chvilu pojde spat, lebo ianc ozaj nic nespravim.... 😨

bybi
autor
15. máj 2008

uz 2 krat som pisala a 2 krat mi to nezobrazilo 😠 Ten kon viac nejde ako ide 😠

soska, tak neosupany banan? 😀 😀 😀 Zarka ked zostane ticho, tak su to na 99% psie granule 😅

bybi
autor
15. máj 2008

Zuzi, fotecky su uplne suprove 😵 😵 😵

soska
15. máj 2008

bybi 😀 😀 😀
nastastie nemame psa🙂 ale u strarych rodicov ho tiez najviac zaujimali misky pre psov a macky 😀

jajaalf
15. máj 2008

ahojte

vcera sa my nepodarilo pisat neprijalo mi to prispevok 😠 😠 😠

bybi tak zarka takto ?psie granule 😅 😅 😅 😅 super ze ste nasli domcek.

lary pekne od teba ze sa ozves..
ked pojdes k bludi tak ju pozdravuj a nieco nam o nej napis ako sa ma tehulka 🙂 ....

idem kuk foto

🙂

vilkakatka
15. máj 2008

Ahojte babulky 😉

Tak sa na chvilocku ozyvam, ze zijeme. Autisko je uz doma, tak mame teraz akoze nove auto 🤐, tak ho pekne zabehavame. Adelinka je zlatucka ... asi 4 dni sa uz pretaca ako diva ... len ju polozim na chrbatik a uz je na brusku ... najlepsia je v postielke, lebo po chvilke pozuzle celu plachtu 🙂 . Vcera sme mali tretie ockovanie, a Adelinka ho super zvladla ... len ranko mala trosku teplotku. Nase najaktualnejsie miery su 5.98kg a 62 cm. Takze sme aj celkom fajn pribrali (cez 600g za 4 tyzdne). A este sa musime pochvalit, ze po dvoj-tyzdnovom boji uz dokazeme chytit aj flasku. Tak po vecernom dojceni sa este dokrmujeme a potom Adelinka buvinka az do 4 rano a aj maminka sa trosku vyspinka 😵 😵 😵

Jajka, citam, ze si uspesne prezila navstevu ... tak si to teraz so sestrickou uzivaj 😉

Larika ... super, ze si sa ozvala ... ale vazdy pridas aspon nove fotocky, a mozeme pekne sledovat ako rastiete 😉.

Soska, tak uz aj ty tuho pracujes ... sikulka ... a Marco ti pekne pomaha 🙂. Fotocky z opslavy su nadherne ... muselo byt riadne veselo.

Bybuska, tesim sa, ze sa vam podarilo najst domcek. Tak teraz len pakovat a balit ... to ja tak neznasam 😝 . Aj teraz pomaly balim vsetky veci ... to je hruza, ale vyblovanie je este horsie ako balenie ... aspon pre mna 🙂

soska
15. máj 2008

Kati, krasne fotky, Adelinka je podarenucka! 😵
A aka sikulka, ked sa uz pretaca a uz sa naucila pit aj z flasky!, super, ze vam robi takto radost 😅 len tak dalej! 🙂

soska
15. máj 2008

tak ja dobieham trochu prace, co som rano pri Marcovi nestihla a studujem nejake papiere.

Zuzka sa uz 2 dni neukazala, zuzi, kde si?

Zajtra rano ideme pre ocina, jupi, dufam, ze dobre prileti 😨

jajaalf
15. máj 2008

soska tak vam pride ocino urcite ste happy 🙂

nam tu vecer zacalo prsat a na zajtra hlasia prehanky 😠 tak sa bude asi doma sediet pritom by som mala ist k pediatre kiko ma uz tyzden sopliky a kasel ☹ v noci nemoze ani dychat chrapci ☹ som zvedava co povie...
a nas tatino si dnes vecer vyrazil z kamosmi 😖 dohvie kedy pride rad na mna ,ze si takto vyrazim.vzdy beriem so sebou aj kika 😅

soska
15. máj 2008

no jasne, jaja, sme happy!
aj nas Marco ma sopliky a kasle, tiez sa dusi aj v noci a lieciky mu moc nechutia, ale tu ist k doktorovi, to je horsie ako si stanovit diagnozu sama... ☹
tak presvec muzika, ze aj ty potrebujes oddych a vyrazit si 😝 raz za cas to teda padne uplne super- moja skusenost 😀

lara1znk
15. máj 2008

ahojte,

kati aj ja som dnes preskumala vas albumik po dlhom case, adelka je uz velka kocka. ozaj, ako ste sa zabyvali na SK?

boli sme dnes u bludi, tak sa ma dobre, brusko pomalicky rastie. Danko pobehuje hore dole, christianko ho ani nestaci sledovat 😀
pridala som zopar fotiek do albumu, nabuduce sa snad vyfotime aj my dve, uvidime sa zase v pondelok u nas

soska, vy mate daddyho este doma v Afrike? inak mas to zaujimave s tou pracou doma 😀

jaji, ved si nieco naplanuj a nechaj babysitovat daddyho, ked ho postavis pred hotovu vec tak sa s tym uz nejako popasuje snad 😉

soska
15. máj 2008

lari, ahoj, ja som tu pri pc, lebo uz 3 dni mi nejde telka!!! 😠 a muza nikde, co by to opravil.... 😨

tak ste sa stretLi s Bludickou? no super! v ktorom je uz tyzdni?
podarene fotky! 🙂

vilkakatka
15. máj 2008

Ahojte Babulky 😉

Este ste tu??? Dakujeme za pochvalu ... Adelinka je kocka po maminke 😝 😀
Ale je naozaj uzasne sledovat ako sa tie deticky den co den menia a co nove sa naucia 😵 😵 😵

Soska, tak uz zajtra tu mate ocinka? No super!!!

Lari, este sme v UK ... ja odchadzam o dva tyzdne a o dalsie dva pride muzik. Snad nam to pojde na SVK dobre 🙂

Jajka, aj ja uz by som niekam vyrazila ... snad na SVK sa mi podari 😵

jajaalf
15. máj 2008

😀 😀 😀 😀 😀 😀 nechat muza z malym-?to by mi za polhodiny volal co s nim 😀 😀 😀 😀 😀 dnes som sla kamoske odnies papiere a trosku sme kecali bola som u nej asi 20min a ako som dosla tak muz no bolo nacase sa vratit 😅 😠

bludi sa ma dobre 🙂 brusko rastie v akom je tyzdny aj vie co to je ci je este skoro..odfotnam ju 😉

lara1znk
15. máj 2008

bludi je v 16tom tyzdni, nabuduce ju pekne odfotim aby ste videli brusinko, ale este to na nej moc nevidno, ako aj pri Dankovi, ona asi potom tak naraz narastie zo dna na den 🙂

kati, no toto, vy ste este tu a ja som myslela ze uz davno doma, ved ste planovali ist niekedy v marci ci nie? aj ja som vas myslela ze uz sa iste zabyvavate 😀

jajka, len ho zaucaj lebo potom sa uz nikam nepohnes, ja sa citim v pohode nechat mojho vecer, on aj tak vacsinou dava malemu vecernu flasu aj uklada ho on

soska, tak si pozri nieco na nete, ja sa akurat chystam si pozriet ordinaciu na markize

dobru kocky

jajaalf
15. máj 2008

vilkakatka a to uz zostavate na sk? 😕 nejak sa vsetky vraciate spat 😕

vilkakatka
15. máj 2008

LAri ... povodne to bol marec/april, ale manzelik este taha do polovice juna, tak sme tu aj my dve 😉

Jajka, no ... my sa chceme na SVK usadit, ale uvidime ako nam to pojde. Musime par veci rozbehnut a dotiahnut a uvidime ... ale tuzim sa do UK este vratit. A aj ked sa na SVK velmi tesim, aj mam z toho vsetkeho trosku strach ... ale snad to zvladneme 🙂

jajaalf
15. máj 2008

vsak doma je len doma 😉 a muzik am nejaku pracu v sk?a ty co budes robit budes s malou doma?

vilkakatka
15. máj 2008

Jajka, manzelik zatial pracu nema...ale snad sa to rozbehne. Ja chcem do konca roka ostat urcite domka a potom sa uvidi ... urcite nechcem byt domka tri roky ... a mozno pojdeme do dalsieho diatatka ... vsetko je momentalne take zahmlene 😖 ale snad sa skoro vyjasni 🙂

jajaalf
15. máj 2008

tak vam drzim palce aby vam to dobre slo a hlavne vyslo podla vasich planov 😵 😵

hirondelle
15. máj 2008

ahojte kocky 🙂

jej,Lari,ty si sa po dlhej dobe ukazala 🙂 Christianko riadne podrastol a aky je zlaty 😵

Ti chlapci nam rastu riadne do krasy- Christiankovia,Marco,Danko,Adamko a samozrejma ani dievcata nezaostavaju-vid Adelka,Zarka,Sofi, 😵 😵 😵 (dufam,ze som nikoho nezabudla...) pozrela som vsetky albumy,deti krasne rastu 😵

Jaji,ty vravis,ze hlasia prehanky,my sme tu na prehanky zvyknute 😅 Tu viac prsi ako svieti slnko,sice posledne dni bolo nadherne pocasie 🙂
Ja som ucila muza uz od zaciatku, aby sa pekne staral o Zoë, tak nie je problem byt cely den s malou.Je super niekde si vyrazit.

Lari,v B'hame sa ako pohybuju ceny za skolky? My platime £39 na den.Je to skolka na velmi dobrej urovni.

Katka,zaciatky su stale tazke,ale verim,ze si na SK zvyknete rychlo.

Bybi,super,ze ste nasli byvanie.Nied nad vlastny domcek,alebo aspon taky v kt.sa clovek citi velmi dobre 🙂

Dobru nocku

soska
16. máj 2008

ahojte babule!

tak tu nikoho?

Mima, ahoj, ako sa mavate?

Kocky, neuverite, co sa mi stalo! Dostala som list zo skolky, ze kym prisla moja registracia so sekom, vraj uz miesto bolo obsadene- t. znamena, Marco ma zacat skolku o 2 tyzdne a skolku nemame!!!! 😠 😠 😠 Skoro som zinfarktovala!!!!!
Tak som im zavolala a pekne vsetko prediskutoala, ale prd mi to pomohlo, maju taku blbu politiku, ze kto prv pride, ten prv melie, ale na telefone mi to nik nepovedal, tak som to vsetko posielala len postou, kebyze to viem, tak tam idem osobne, nech to mam v suchu. .....No tak som si aj poplakala, ze co budeme robit.

Ale napadlo ma, ze v jednej skolke, ktora sa mi predtym az tak nepacila, mali miesto. Chodi tam aj syn nasich znamych a oni su velmi spokojni, ale aj tak som preferovala moj vyber. No a zavolala som do tejto a hadajte co??? 😀 Stale to miesto maju!
No tak tam teraz, ked sa Marco zobudi letime, vsetko vypisem a zaplatim na mieste, nech je to uz vybavene...

Okrem tohto sme rano vyzdvihli ocina na letisku, tak je to super, ze sme opat vseci spolu ako rodinka. Hovori, ze Marco sa zmenil a Marco sa zase dost tesi, ze sa ma komu predvadzat😉 😀

Tak mi drzte palce, nech dobre pochodim!

lara1znk
16. máj 2008

jej soska, no to je neprijemne, esteze to druhe miesto je stale volne,
dufam ze to pekne vybavite dnes poobede, drzime palce!

u nas je to trochu inak, nam miesto len slovne prislubili a sek sme doniesli asi po tyzdni, dvoch ked sme mali cestu okolo, boli v pohodicke

hiro, u nas su skolky asi od £30-40, teda ja som sa zatial stretla s tymito cenami.

u nas leje cely den, nas daddy je off sick tak sme ho nechali relaxovat a my sme vybehli na NCT stretko, uz sme doma a ideme nieco porobit keddze vonku sa ist neda

bybi
autor
16. máj 2008

Caute kocky, ja len na skok. Zarka je dnes straaasne zla,neviem ci jej zuby idu alebo co, stale place, ani nie ze place ale vresti, ja som uz zrela ne psychiatriu. Ani jest nechce, este ze stale kojim, aspon tak trosku papa. Dnes aj ovocie aj zeleninu odmietla, ale tak nasilu to do nej tlacit nebudem 😔 Vsade sa stavia, na schodoch, pri stolicke, pri krabici (vcera sme kupili nove taniere a vybalim ich az ked sa prestahujeme), nemam skundu cas pri nej 😒 Ani spat nechce, no horor 😔

Soska, tak to je teda riadne blbe s tou skolkou, ti rovno mali povedat, ako to funguje, nech sa vies podla toho zariadit 😒

Lari, nech sa Guy rychlo vylieci 😉 A nestahujeme sa do svojho, len sa mojmu stahuje firma, tak sa stahujeme aj my. Ale je sa tesim, lebo sme nasli pekny domcek v peknej casti, vacsi ako teraz a este budeme aj menej platit 😵

bybi
autor
16. máj 2008

No konecne sa teraz sama chvilku hra, tak idem pozriet co ste popisali 🙂

lara1znk
16. máj 2008

bybi, to vyzera na zubky, tak podobne sme to prezivali aj my,
tak pevne nervy a nech sa cim skor prerezu aj su to tie zubky 😉

a kam sa stahujete, niekam blizko kde sme boli aj teraz?

bybi
autor
16. máj 2008

Lari nie, stahujeme sa do Chathamu, to je asi 40km odtial, kde byvame teraz 🙂

Snazim sa kupit letenku na leto domov a nejde mi otvorit sky europe stranka 😠 😠 😠 Dneska mam den blbec 😠

lara1znk
16. máj 2008

bybi, aj mne haprovala tato stranka cely tyzden, takze to nie si ty 😉

a ktorym smerom je Chatham, ani to nepoznam. ste blizsie k nam teraz?

lufia
16. máj 2008

ahoj kocky 🙂

ako sa mate?idem si vas trosku precitat nech som v obraze

ale foto som uz pozrela 🙂

lari Christianko je fesacik riadne narastol kolko vazite?sa my zdaju aj s bludickynim Dankom ako velky chlapi 😵
ako sa inak mate?uz sa stavia maly na nozky?alebo uz chodi??? 😵

soska kraaasne foto spolu so zuzkou a drobcami 😵
vyzera ze zahradu mate velikansku a nadhernu 😵 skoda ze ja na stretku nebudem ☹
ako v praci?da sa to?idem este pozriet ak si dala fotky s Marcovho 1 rociku 😉

kati samozrejme Adelka je na spapkanie uz sa tesim ked ju uvidim na zivo 🙂

soska
16. máj 2008

lufi, ahoj, ako sa mate?
Krasne fotky a Christianko uz je aj ostrihany! 😵 no zlaty!
Este mate na SR horko?

Tu bolo krasne, ale uz je opat kosa a prsi 😠

Fotky z oslavy su tu:
http://share.shutterfly.com/action/welcome?sid=...

V praci sa da, aj ked som to na zaciatku prezivala,a le uz sa zase zabyvavam.

Boli sme dnes v tej druhej skolke, a vsetko sme zaplatili, aj ked som stale neni o nej na 100% presvedcena, uz nemam na vyber 😒 A tety tam boli dost mile, tak to je fajn😉