Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

jajaalf
2. mar 2009

ahojte
tak mi sa mame strastne ☹ kiko od stvrtku kaka a kaka cez den ako tak ale v noci kazdu hodinu..uz to preslo aj na mna..dnes som ho vzala k doktorke nech nam da nieco ved od soboty nic nejedol...je taky slabucky ze nevladze ani stat na nohach.. ☹

ninuska
2. mar 2009

jajaalf
to mi je hrozne luto chudak kiko no my sme to tiez raz mali sofinka mala salmonelozu chytila ju asi z mlieka ale nebola to taka vazna ale tiez kakala hrozne a nechcela nic papat nam dal lekar aj taku dietu ak chces odpisem ti ju ze co by mali taketo deti papat teda ked im uz chuti ...lieky si nepamatam ake brala ale kupovali sme v lekarni aj take nieco "biopron" sa to vola na zlepsenie flory v crevach pre deti je to ....a kazali nam davat jej pit cierny caj , a vyvarit trebars slepaci bujon a to ponukat ako tekute .....no a banany mohla suche rozky .....
tak chudacik nech sa mu to uz zlepsi dufam ze mate dobreho doktora 😉

bybi
autor
3. mar 2009

Dobre ranko 🙂

Jej jaji, to mi je strasne luto, chudak Kiko. No asi skuste dodrziavat to co ninuska popisala... A daj mu do toho caju aj cukor, nech ma aspon nejaku energiu. Nam tak Zarka raz zo vsetkeho vracala, tiez uz bola uplne slaba a ten caj jej pomohol. Som hu aj celu noc nalievala, hlavne vela tekutin aby pil. Dufam ze vam to skoro prejde...

Inak nam Zarka teraz uz tyzden tiez strasne vela kaka, ale ona to ma zo zubov. Chuda taku ma ritulu, samy pluzgier. Tak place ked ju prebalujem, co ju to boli... Ale to musi len prejst. Ona vzdy mam toto, ked jej idu zubky. Ani som ziadny nevidela ci jej ide, ale podla toho zadocku viem 😒

soska
3. mar 2009

ahojte, tak ja si tu dneska lebedim posledny den v praci, ako mi je dobre, co? 🙂

jaji, kikovi skore uzdravenie a hlavne, nech sa netrapi 😔 takto, chudatko male....to musi byt strasne aj pre teba 😢 Ktovie z coho to ma? Drzim moooc palce!

Bybi, tak to tiez nie je nic moc- tak zaparena ritulka😢 chudatko Zarka....My sme to nastastie nikdy nemali take hrozne, zeby mal velmi bolavu ritku...klop klop...

jajaalf
3. mar 2009

baby dik moc...dnes v noci uz nekakal aj sa zobudil a chcel papat tak zjedol dve piskoty a napil sa vody..ja som uz aj prestala davat caj lebo ked kakal az sa to da povadzovat (sama voda) zlta...ale moc lieky nechce ... 😔

ludik
3. mar 2009

Ahojte kocky 🙂

No Jaji ja sa pridavam,nasa Vikinka mala od minulej stredy tiez hnacky a este k tomu aj vracala,zo stredy na stvrtok sme toho vela nenaspali,varcala celu noc uz som nemala dat co na postel.Tak sme boli tiez len na ciernom caji a nechcela vobec papkat,aj pit pila len malo co.Ja som si myslela,ze jej nesadla vecera,alebo zjedla nieco zle ale trvalo to az do vcera a to sme ju uz vcera vzali k lekarovi.Vraj to je crevny virus a ma to teraz hrozne vela deti,tak nam len kazali stale umyvat ruky a vela vela pit.Jest v pohode naco ma chut,no chvalabohu od vcera poobedia to uz bolo lepsie.Viki aj nieco popapkala aj vela pila a dnes sa uz aj konecne smiala a salila,opat mame doma nasu zlatucku Viki 😵 No a na hnacky na pomohla smecta-taky prasok,rozpusta sa do napoja.

Jaji - hadam vam to prejde,nam doktor povedal,ze to trva tak tyzden.drzime palce
Bybi - nasa Viki to iste,zachvaty hnevu hodi sa o zem a place.Necham ju sa vyburit,odidem z miestnosti a ona sa hned ukludni.Cistenie zubov,no u nas to prebieha velmi rychlo ked hopka vo vani dam jej kefku s pastou a rychlo jej ich precistim,dlho ma nenecha a potom len okusuje stetinky ako Ninuskina Sofinka 🙂 Viki raz mala taku bolavu dupku,to sme boli este na Sk a v lekarni mi dala krem Imazol,ma sa natriet len tenucka vrstva ale kned jej to preslo.Teraz co mala tie hnacky sa mi tiez velmi zisiel.

Soska - ako bolo v praci?Vychutnala si si posledny den?Tazke od zajtra vegetis? 😉

Ja som dnes bola u midwife,pocuvali sme srdiecko,male sa hybe jedna radost,dnes mam 17 tyzden a 3 den.Pri Viki som citila prve pohyby az v 18 tyzdni.Druhy scan mam 25.3.tak sa hadam dozvieme pohlavie.No a okrem toho strasne vela jem,ale fakt mi velmi velmi chuti,to sa s 1 tehu neda ani porovnat.Vcera sme si spravili rybaciu pomazanku a ja sa jej neviem dojest a v nedelu som navarila plny hrniec plnenej papriky a dnes ostali dve posledne papriky a drahy mi vravi ze no pekne ja som ju jedol 2x. 😀 😀 😀

soska
3. mar 2009

baby, nestraste tu s tym virusom! 😕 snad to k nam az nedojde...
Ludik, ale to je mi luto, ze aj Vikina sa takto trapila a vy s nou ☹ hlavne, ze uz je v poriadku.
Ty si zlata, ze kolko papas! 😀 Lepsie, ako by ti malo byt zle, no nie? Aj mne chuti, ale brusko sa rychlo plni. Dnes som kupila pre kolegov take super sisky, sama som zjedla 2 a nevedela som sa dofucat, co som bola taka plna 😀
A inac to bolo take zvlastne, ked som vychadzala z officu, neche sa mi verit, ze som tam bola uz skoro rok, potom, co som skoncila prvu matersku. Doteraz si to zivo pametam, ako som to prezivala, ked som mala ist naspet 😅 a teraz uz zase doma 😅

Zajtra o 5 rano vyrazame pre daddyho na letisko, tak sa tesim, aj ked chudacik Marco, snad si pospi este aj v aute😢

jajaalf
4. mar 2009

ludik tak aj vas to chytilo...no my to mame od stvrtku. ☹ dnes v noci nekakal uvidime cez den ako bude..zobudil sa rano o 4 a chcel papat tak som mu dala piskoty akurat ze si stale pyta jogurt a ten mu moc nehcem dat.. 😖
soska a muzik kde bol doma?

bybi
autor
5. mar 2009

Cauko kocky 🙂

Ja dnes zaspavam. Zarke stale idu tie zuby, uz som ich nasla, idu jej oba ocne. Tak strasne zle spi, kazdu noc sa aj na hodinu zobudi a nevie zaspat a len sa prehadzuje... Ja som uz taka unavena, ale uz sa mi zda, ze sme na konci, tak zase budeme chvilku dobre spat, kym nepridu dalsie...

Ludka tak aj vy ste chori? Dufam ze vam to rychlo prejde a snad to nezavita aj k nam...

Soni, uz mas muzika doma?

soska
6. mar 2009

Ahojte!

hej, bybi, uz mame ocina doma od stredy, tak je to fajn,aj ked skoda, ze musi do prace 😖
Tak ja uz na materskej, kazdy den sa nam snazit vymysliet nejaky program a potom som vecer utahana ako konik 😀 ...ale je to 😀 fajn, este si poriadne uzivam marca pokial mu mozem dat 100% pozornosti 😵

A co vy ostatne? ako sa mate?

Bybi, dufam, ze uz zubky naozaj prechadzaju a mate lepsie noci!

bybi
autor
6. mar 2009

Ahoj Soni,

no tusim sme tu uz len my dne zostali 😅

Zubky uz pomaly prechadzaju a rovnomerne sa aj noci zlepsuju 😀 (ako som to mudro napisala 😀 😀 😀 ), ja si Zarku v noci vzdy beriem k sebe, resp. ideme do hostovskej a tam spime do rana. A ona v poslednej dobe by len na mne spala, bud si polozi hlavu na brucho, na rameno alebo na mna cela vylezie a hlava na hrudni a spinka... Strasne je tak zlata.

Vcra rano som sa zobudila, otvorim oci a asi 5 cm odomna mega hlava a este vecsi mega usmev, Zarka sa pozerala ako spim a uplne bola az na mne nalepena... Taka bola zlata... Hned ma vypusinkovala, no nie je krajsieho rana 😵

Ja za chvilku odchadzam do Surrey, mestecko Guilford, pozerala som to na mape a je tu kusok od Bracknellu. Hned som si na vas so Zuzkou spomenula. Idem na meeting. Aj sa tesim, lebo uz mam vsetko spravene, tak by som sa tu nudila bez roboty... Dufam ze budeme mat nejaky dobry obed potom 🙂

soska
6. mar 2009

Bybi, no ja sa toho bojim ako certa a mam vycitky, ked niekedy marco spava s nami, aby si moc nezvykol, ale to hlavne kvoli tomu, ze cakame babeno a potom to uz nebude take lahke si ho k sebe brat 😔 ...tak sa snazim byt prisna, aj ked niekedy je mi ho luto a pripustim...ked tu nebol daddy, tak to bolo este lahsie, lebo sme si mohli potom kralovat na velikanskej posteli len my dvaja😉...len on dobre vie potvorka, ze ked pripustim raz, potom mozem aj na buduce, tak to robim aspon nepravidelne...teda, ked sa budi...
no ale ked mala Zarka tie zubky bolave, urcite sa jej lepsie spinkalo v tvojej blizkosti 😔 , to chapem...

pekny meeting, bybi!!

my sme boli na stretku s mamickami a detickami a tentokrat to bolo v takom super centre, marco sa tam sam hral a jasil a ja som sa mohla aj vykecat
😀 a nenahanat ho stale....lebo vsetky tie maminy maju este nemobilne dietky 😔

mcw
6. mar 2009

Caute, no nejak je tu ticho...vsak? Asi preto, ze zuzula su na dovolenke, alebo sa vyzivaju v stahovani do noveho domceka 😀 ...
Som nesmierne rada, ze je piatok, mam toho uz v praci akurat dost. Hlavne dnes ma nas MD hrozne nastval. ked ide vsetko dobre, tak cloveka si ani nevsimne a berie ho for granted a ked sa naskytne problem, tak hned hlada, koho by mohol blame.... 😠
Celkom ti zavidim soska, ze si na materskej...aj ja by som brala, ale len tu matersku a nie dalsie babo 😉...mne dvaja zbojnici stacia....

Bybi, vas stale posielaju na nejake mitingy tu a tam...to preco tak daleko od vas? Ja som teda rada, ze taketo cestovania nemusim absolvovavat, hoci nejaky ten training by sa urcite zisiel. Nas MD je taky drzgros, ze my sa musime sami zaucat a ucit sa na vlastnych chybach, hoci , ked nieco spravime zle, lebo nam to nebolo nikym vysvetlene, tak na nas hadze vinu....somar jeden.

No nic som rada, ze je vikend pred nami aspon sa trochu odreagujem a snad v pondelok uz budem kludnejsia 🙂

bybi
autor
6. mar 2009

Monika nie nas, to len ja chodim stale na meetingy s klientami 🙂

Ked sa to tyka financii, tak ja idem 🙂

Ale budeme mat aj nejaky training o tyzden, tak som zvedava, ze co to bude 🙂

jajaalf
6. mar 2009

caute kocky

my uz sa mame dobre 🙂 kiko zacal aj do jasly od stvrtku..tak som rada....ze je zase kiko ok 😀 😀 😀

ninuska
6. mar 2009

cavte babule
tak sme zase chori my ....sofinka zvrackala v jasliach a nepapala od vcera nic iba suchu ryzu 😒 ale vraj je to nejaky jednodnovy virus tak snad to bude do nedele v poriadku

bybi ajja spavam zo sofi v posteli ale v jej velkaaaackej a hugo hned vedla v postielke zatial je to trosku narocne ale mam pocit ze si zvykla uz ju do spalne nebravam ....koli tomu co pisala soska aby si uz nezvykla nech uz sa konecne naucia spat sami teda hugo stym problem mat asi nebude a sofi no uvidime v kazdom pripade zazivam to co ty pusinkovanie, mojkanie celu noc drzi sa ma ako kliest 😀 ale rana su sladke ked sa na mna pozera a ukazuje kde ma mama oci , nos a pusu 🙂

zofa
6. mar 2009

Ahojte kocky,
nestiham ani na konika chodit 😀 Len som Vas chcela pozdravit. Pani moji, netusila som, ze dve deticky daju tak zabrat a to sme mali este aj daddyho doma ale uz od pondelku musi ist do roboty 😖
Ale inak babulky su zlatunke, pekne priberaju, co je dolezite lebo inak by museli ist spat do nemocnice.
Mliecko mi neprislo, tak sme na umelom mliecku ☹ Dnes sme boli na prechadzke a islo ma porazit. Vsetci ich v parku oblapavali. Nevadilo by mi keby nakukali do kocika ale nech mi ich neoblapkavaju 😠 😠 😠 Asi som velmi precitlivela ale velmi mi to vadilo, tak sme sli domov.

jajaalf
7. mar 2009

dobre ranko

no veru je tu tichucko... 😀

zuzula sa kde flaka? 😀 na dovolenke ?

zofi tak uz mas princeznicky doma.....

konecne mame krasny dnik ..parjem vam krasny vykend 🙂

ludik
7. mar 2009

Ahojky 🙂

No tak ja som vcera stravila cely den v nemocnici ☹ Vo stvrok vecer mi zacalo byt nejako zle na vracanie a celu noc som nespala,bolo mi hrozne.Rano som uz bezala na Wc sa vyvracat,dala som si hrianku a banan,ale vsetko slo von.No poviem vam bolo mi strasne,tak sme sadli do auta a sli na pohotovost,lebo ak sa tu chcem dostat k GP tak sa musim objednat a cakat niekolko hodin,je to na porazenie a aj tak by mi GP nic nedal ako vzdy.Na pohotovosti ma prezreli,z mocu mi zisitili,ze som trosku dehydrovana tak mi dali infuziu a vzali krv na testy.Krv bola o.k. no tak som si tam 2 hodinky polezala,Viki zaspala pri mne na posteli,potom mi dali nejaky energy napoj a po 4 hodinach sme sli domov.A skoro som zabudla este mi dali nejake tabletky prroti vracaniu.Nakazali mi dietu,ziadne kysle ovocie,nic mastne,tak sme dorazili domov a drahy varil zaprazenu polievocku,kuracie prsia a ryzu s broskynovym kompotikom tak mi uz bolo ovela ovela lepsie.Prevdepodobne som chytlila ten virus od Viiki.Ale ked sme boli s VIKi pri GP a pytala som sa ci to nieje nebezpecne,ze som tehotna tak ze nie,ale ak by sa nahodou stalo mam prist.Parada ja tam uz mozem chodit rovno ako na klavir 😠 strasne ma to tu zdravotnictvo hneva,vcera som mala uz slzy na krajicku.Ale na pohotovosti sa spravali pekne a myslim ze urobili maximum,popocuvali sme aj srdiecko babatka,pekne bilo.No a dnes som ostala doma,tak sa dam este poriadne do poriadku a zajtra uz do prace.Viki je uz drava ako buk,ju to preslo do tyzdna.

Soska - no aj ja by som uz sla na matersku,tak len pekne oddychuj

Bybi - ja mam s VIKi to iste,prebudza ma sladkymi bozkami,je to fakt nadherne,ale radsej ani nemyslim ako to bude ked sa nam narodi druhe a ked sa vratime na sk A VIKI pekne prestahujeme do svojej izbycky.

Zofi - pridaj fotky malych princezien,pekne si ich uzivaj,netrap sa s kojenim,ani ja som nekojila,po mesiaco odsavania som to vzdala,ako Monika pisala,dnes su uz umele mliecka velmi kvalitne.

Jaji - ty si dnes doma?ako sa ma KIKO uz mu je lepsie?

jajaalf
8. mar 2009

ludik tak aj teba to chytilo..u nas aj muza nakoniec...

dnes mame krasny slnecny dnik..vsetkym krasny MDZ 🙂

soska
9. mar 2009

Ahojte!

Ako sa mavate? Deticky uz su zdrave?
My nastastie sme, klop klop klop 😵 a snad to vydzri aj mne aj Marcovi 😔 Akurat vcera som mala hrozitansku bolest hlavy, este aj v noci, ze sa mi ani spat nedalo, tak neviem, cim to bolo 😨

Neviem, ci som to uz spominala, ze posledne dni som aj dost vycerpana, tak snad sa mi este energia vrati, alebo to uz nejako dozliepame do toho poodu 😨

Ludik, to je inac strasne prihoda, dufam, ze sa ti nic podobne nevrati 😒 ...

jajaalf
9. mar 2009

ahoj soni ako sa mate?tak meno uz vybrate?ako to leti zachvliku uz budes rodit 😉

bybi
autor
9. mar 2009

Caute kocky,

ja uz za chvilu idem konecne domov.

Cez vikend sme boli u svagrovcov, aj sme tam spali a v nedelu rano sme isli domov. Lebo bolo aj doma treba upratat, poprat.

A dnes uz je zase pondelok. To leti.

Vo stvrtok mi pride spoluziacka z gympla aj s manzelom, nevidela som ju asi 5 rokov. Tak sa na nu uz tesim, len mi to stale nejako nedochadza, ze je to uz teraz...

Zarka je prechladnuta, celu sobotu behala na zahrade a hoci bola dobre oblecena, aj tak prechladla... Tak strasne zle spi, lebo sa jej neda dychat... Ked jej konecne vysli tie zubky, tak zas toto... Ale zo skolky zatial nevolali, tak hadam je ok.

zuzula
10. mar 2009

ahojte zabky 🙂 , tak som sa konecne aj sem dostala. na dovolenke bolo paradne, okolo 22 stupnov aj sme sa okupali v mori aj bazene, no a bolo nas 7 dospelych takze Adamko nemal o zabavu nudzu a my s Petom sme si oddychli a parkrat aj vyrazili von na sangiu a kokteiliky 😉 fotky su na FB ak chcete...
teraz mame strasne busy obdobie, ja idem zajtra pracovne do nemecka na 2 dni, a buduci tyzden tiez tak isto, a pomedzi to tento vikend stahujeme, balime vybalujeme upratujeme...ved to vsetky poznate...
a kedze Adamko bude urcite poctivo "pomahat" bude to fun 😀

dufam ze vsetky deticky sa uz vyzdravili aj Adamcek sa rano zobudil s plnym nostekom ale snad je to len nadcha a coskoro prejde.
tehulky si davajte pozor a Soni ty ked zacnes rodit hned mi pis, jasne? 😉

adriana123
10. mar 2009

ahojte,ja trocha odbocim od temy deticky a chcela by som sa vas opytat koho volate k pocitacu,ak nefunguje,tak ako by mal.dakujem.adka

jajaalf
10. mar 2009

zuzi krasne fotecky 😉

bludicka1
10. mar 2009

prepacte kocky uz som tu davno nebola a necital asom vas.... no pri tolkych aktivitach sa mi ani moc neda.
Deticky su stale soplave a ukaslane..... ale to uz sa mi zda u nich normalne.... nikdy im to neprechadza.....
Inak sme fajn, a normalne sa mi nechce verit ako sa vam to tehulkam uz krati!

Dobehla som len tak na rychlo hodit sem link naseho kocika co sme len pred nedavno kupili a ideme ho dat na ebay, kedze Daniel odmieta sediet a vsade chce len utekat...... no skor ako tak spravime chcela som sa spytat ci nema niekto zaujem or nevie o niekom kto ma.... vopred dakujem

http://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servl...
neviem davat lik, tak dufam ze sa podari.

bludicka1
10. mar 2009

och a zabudla som napisat, ze by sme radi tak okolo £50 daky este raz

jajaalf
11. mar 2009

dobre ranko

no bludi ze sa aj ozves..
tak predavas kocik? 😒 dufam,ze sa ty ho skoro podari predat...
my tu mame krasny dnik dufam,ze to vydrzi..nie ako vcera rano krasne a poobede vetrisko 😖

jajaalf
12. mar 2009

ahojky
no kdeze ste vsetky? 😒