Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

jajaalf
24. mar 2009

ahoj bludi to fakt sme tu len mi zostali? 😀 😀

v jaslach ok dnes zostane aj spat tak som zvedava..co sa tyka spanku doma je to take..zaspi v postielke potom sa zobudi ide k nam na chvilku a potom ho davam zase do postielky a spi do rana 😉
danko ako rozprava iba ang?kiko hovori strasne malo a to miesano ..som zvedava neskor 😀

bludicka1
24. mar 2009

danko to stale miesa, anglinu so slovencinou a jeho vlastnou recou.... ale vacsinou je to anglina. Asi sa mu to lahsie vyslovuje. Anglina je taka nevyrazna.
No mne sa stale nedari hovorit na neho len slovensky. Pouzivam hlavne tie slova ktore pouziva aj on, aby som si bola ista ze ma rozumie a v tom robim chybu. Ale aspon mi vie povedat co chce a hlavne co nechce.

Kocky ako sa vam dari s nocnikovanim? My stale o nom ani pocut. Vsetko mu ide super ale ze nieco robi do plienky..... to uplne ignoruje. ☹

My tu dnes mame pekne pocasie, tak sa chystame do playgroup a po obede do parku, snad sa deti vyblaznia

jajaalf
24. mar 2009

dani aj mne sa tazko rozprava s nim iba po slovensky zacnem ale hned trete slovo uz melem taliansky ☹
vela slov sme vymysleli ako banan je pum pum..jemu pripada ako pistol tak hovori tak 😀 vsetko co sa mu paci na jedenie je mnam mnam ..akurat vie povedat syl ako syr 😀 😀

nocnikom aj my sme na tom tak vseliako...sem tam povie a a a ako kakat tak ho berem a utekam na serblik a on tam by sa len hral 😀 😀 ale minule povedal cik a sa vycikal..tak sama neviem asi to treba len cas

ninuska
24. mar 2009

cavte babule tak sa pridavam do klubu
bludi vidim vyrazne zlepsenie u teba 😀 uz si tu aj do obeda co nebyvalo chichi

no nocnikovanie je asi takto "kak" je v poslednej dobe vsetko od omrvinky , spinavej ruky az po hovienko 😀
takze ked krici kak kak tak sme na roztrhanie az sa narazame co zhaname serblik a ona prinesie nejaku hovadinu na prste a vysvetluje nam ze aha aky kak nasla a ze to musi dat do kosa.... 😀

takze niekedy nereagujeme a tak aj ona niekedy nepovie ze jej treba lebo co uz aj tak sa pokak.....ale ked sa jej pytam tak povie .....cikanie je horsie lebo to cika castejsie a ked kaka tak to na nej vidim takze sa jej spytam a snazim sa to stihnut 😀 niekedy je to take smiesne
inak ona sa tiez na serbliku hra alebo pozera rozpravky alebo sedi a ukazuje mi ako tlaci strasne a nakoniec aj tak nic ...potom ju je ale tazsie dostat do plienky beha tu z holou ritulou

bludi takze cirkus bol dobry juuuuj ja som na tom bola raz v londyne teda myslim si ze to bolo ono ale boi sme mlady a bol to moj vianocny darcek od muzika vtedy to stalo kopec penazi lebo.. royal albert hall ..neviem ci je to spravne napisane ale tam bolo to predstavenie a bolo to uuuuzasne ....tak dufam ze sa mi to podari zorganizovat tento rok

skvarkovaj
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ludik
24. mar 2009

Ahojte kocky 🙂

ja som tu uz tiez dlho nebola,my sa mame konecne fajne,sme zdravi. Zajtra ideme na nas 2 scan,tak sa mozno dozvieme pohlavie,ak nebude mat male prekrizene nozicky 😅 Ja som sa dnes vratila z prace,pretoze nas bolo vela.Tak mi manazerka povedala,ze ak chcem ist domov mozem ist,tak som nevahala a sli sme cela rodinka do mesta,trosku pokupili,konecne mam novy telefon,lebo som mala 2 a oba boli onicom,pokazene.Tak som za tie dva stare vymenila 1 novy a zlavil mi to o 45 libier.Je to Nokia 6300 a vysla ma za 45 libier,tak sa vytesujem,len nech sa mi nepokazi klop klop klop.
Vikinka akurat zaspala,no a my uz zaciname tiez s nocnikovanim.Viki si na neho sada s velkou radostou,co sme urobili pokrok, ked na nom sedi tiez sa tvari ze tlaci, tak sme cely v nadseni ze uz nieco bude a ona nic.Vstane a zasmeje sa.Hadam sa to bude zlepsovat.
No a dnes sme s drahym debatili o novom mene ak by to bolo dievcatko Megan 😉

bybi
autor
24. mar 2009

Caute kocky 🙂

Ja len na skok, kedze je koniec financneho roka, mam toho v praci az az... Ale len teraz na stastie, za tyzden bude zase klud 🙂

My s nocnikovanim ziadny pokrok. Kupili sme Zarke tu nasadku na velke wc-ko, lebo nocnik ona pouziva ako schodik na gauc 😅 Sedi tam aj 15 minut a nic z toho... Tak neviem. Este sa nam nepodarilo mimo plienky nic urobit 😒 Ale raz sa to nauci, ved nebude chodit do 18-tky v plienkach, nie?

Ludka ked sa dozviete pohlavie, tak daj vediet, som zvedava 🙂

Utekam, ked budem mat chvilku, zase nakuknem 😉

soska
24. mar 2009

Ahojte babulky!

Aj my sa mame celkom fajn😉 Teda stal je tu obrovska unava, ale uz to odsypa a snad coskoro bude mat babuliatko od bocianika 😀 Uz sa moooc tesime! 😵

U nas nocnikovanie, tiez nic moc. Vie, kde ma kaku a ciku a ked spravi a spytam sa, tak aj povie, aj nocnik ukaze, ale sediet tam az tak nechce 😖 . Treba ho zabavat a ja teraz nemam tolko energie, aby som ho zakazdym vyzliekla a prebalovala a davala na nocnicek, pri tych jeho kilach 😝 . Tak sa vyhrazam babke, ze ked pride, tak ho zoberie do parady, tak uvidime. No a utesujem sa, ze ak tak, v lete to bude lahsie, ked budu drobci moct behat po zahradke nalahko a nebude vadit nejaky ten incident 😀

A Marco tiez hovori slova aj v slovencine aj v anglictine, je to podarene a myslim, ze je to ok....Ked zacne skolku, zase pochyti viac angliny a ja s nim hovorim skoro stale po slovensky, tak snad nebude problem, aby sa naucil oba jazyky...

Ludik, isto nam daj hned vediet, aj aj som uz zvedava. A Megan je peknucke 😵

V nedelu sme boli na navsteve u Zuzky, maju sa dobre,a le su v jednom kole, prave sa prestahovali (inac super zlaty domcek), tak maju plne ruky prace, zuzka ma toho dost aj v robote, ale inac su ok 🙂

ludik
24. mar 2009

Ahoj Soska 🙂

No uz som na teba myslela,ze ako sa citis,ci uz to nahodou nemas za sebou 😉 Tak pozdrav Zuzku,nech potom prihodi fotky noveho domceka.A ty si nepridala nove fotky?Megan je krasne-taka mala Megie.No uvidime,ja som dnes presla cely kalendar a napisala som drahemu ake ine mena sa mi pacia,ale neschvalil ani jedno.No tak som zvadava co sa mu prehana v hlave,lebo zatial okrem Olivera a Terezky nic ine nepovedal.No a nam sa dnes podarilo 1 x vykakat do nocnicka, tak sa veeeeeeeeeelmi tesime.Viki zvykne kakat stale ked sa napapka po obede,niekedy sice prekvapi aj skoro rano,alebo doobeda.Dnes sme sa akurat najedli a pytala som sa jej ci ide kakat do nocnicka tak si nanho zacala hned sadat a ako stale akoze tlaci,tak som ju pre istotu vyzliekla a ona zrazu zacala silno tlacit a uz to bolo v nocniku.Postavila sa a pozerala tak trosku ako vystrasene asi ani nechapala,preco sa my s Radom tak tesime,utreli sme dupku a este isla so mnou do zachodu pozriet kam to davam,bola strasne zlata. 😵 😵 😵
Vy ste uz 100% rozhodnuti pre Olivera?Takze uz mas aj zbalenu tasku?-

liska
24. mar 2009

caute babule 🙂
s nocnikom mate este v pohode vsetky cas, ajajaj 😎 ja som sa tiez stresovala a nervovala, sice neviem preco, ked nas nic nenahanalo, mozno len ten tlak okolia robi svoje plus ja som videla na malom,ze je dost dopredu s mnohymi vecami,tak som si vzala do hlavy,ze aj toto zvladne lavou zadnou,ale pravda je v tomto pripade len jedna - pojde to az ked je dietko pripravene, skor su snahy zbytocne...aj ked,samozrejme,treba ho pomaly pripravovat a zvykat na to, co ma nastat,aby to prenho nebolo cudzie, ale prosto kym to samo vo svojej hlavicke nespracuje, nepojde to 😉 ja som skusala v lete, kedy je to technicky najjednoduchsie, to mal takmer 2 roky, aj sa darilo, hlavne pravidelne ranne kakanie,ale bolo to skor len moje odchytavanie, kedze som vedela, kedy je cas, o pytani sa nemohlo byt ani reci...potom to preslo, tak som to nechala na chvilu a potom som jedneho dna prosto nedala plienku plne odhodlana utierat mlacky aj tyzden a ono to zrazu slo uplne hladucko, dokopy 3 pocikania sa do gati, za 2 dni sme uz aj zabudli,ze nejake plienky boli, to mal 2 roky a 2 mesiace...a ked hned nato zacala byt aj ranna plienka sucha,tak sme po tyzdni vyradili aj nocne plienkovanie a bolo to 😵 jasne ,ze sa odvtedy nejake nehodky vyskytli, hlavne pri zmene prostredia, ked bol vzruseny a zabudol sa alebo v noci ked viac vypil predtym,ale aj to pominulo a mozem povedat, ze od 2 a pol roka neexistuje,aby mu uslo alebo aby sa hoci aj v noci nezobudil na to,ze mu treba...a je veeeelmi vela deti, co do 3 rokov v pohode plienkuju, tak myslim,ze sa ozaj nemate este preco stresovat 🙂

bludicka1
24. mar 2009

konecne ste sa kocky trosku rozbehli,
soni uz len par dni.... tesime sa na fotecky drobceka.... tak bude to oliverko?
a daky za spravicku o zuzke, pozdravuj ju od nas...... planuje sa teraz niekedy stretko? nech ho nezmeskame 😅

ninus to vies teraz pri kkojeni mam 1 ruku volnu a tak sa mi da sem trosku tuknut aj cez den 😉 ninka u nas je zase vsetko ba, spinka, smetiarske auto, kos...ci nalozene v plienke. tak to je potom tazsie.

ludka daj vediet ked pridete spat dobehli by sme na ihrisko

bybi ja si ties vravim, ze raz to urcite pride, ale ked danko si na nocnik ani len nesadne..... a prebalovat 2 deticky .... no zda sa mi ze nic ine ani nerobim 😅

liska
24. mar 2009

a co sa tyka rozpravania,uz som to tu spominala, ze ja sa nemozem stazovat, iba ak na to,ze niekedy by sa malemu pusa mohla aj zatvorit 😀 rozprava perfektne oboma jazykmi, aj gramaticky spravne, akurat ma v slovencine taliansky prizvuk, takze sa zda, akoby zatahoval vychodniarsky, ale nema to od koho chytat, takze viem, ze to je vplyv talianciny...nema najmensi problem prechadzat z jazyka do jazyka podla osoby, s ktorou sa rozprava, dokonca sme presli aj na vyssi level - ked sme vonku a su tam ine deti alebo osoby, z ohladuplnosti k nim prejdeme na taliancinu,akonahle sme zase sami, nastupuje slovencina 😀 v tomto som na neho velmi pysna, ale teda vlastne aj na seba, pretoze ja naozaj dodrziavam to, ze sa s nim rozpravam iba po slovensky, aj ked teraz si uz mozem dovolit aj miesat niekedy...myslim, ze naucit dieta rodny jazyk je velka zodpovednost hlavne voci rodine, musi byt hrozny pocit pre starych rodicov, ak nerozumeju vlastnym vnukom 😒

jajaalf
24. mar 2009

soni ty este tu?ja ze uz nam oznamis ze mas potom 😀 😀

bludicka1
24. mar 2009

liska plne s tebou suhlasim a dufam, ze aj nam sa to raz podari. Budem sa snazit ako sa len bude dat, no ja mam niekedy problem si spomenut na slovenske slova. Nemam taky pristup k slovencine, nemame slovenske programy.... moja slovencina nie je dost dobra..... tak mam strach, ze to nikdy nebude to prave orechove...... ale pokusime sa o to ako sa llen bude dat. A snad babicka a rodina spravi svoje......

ninuska
25. mar 2009

ranko babule

tak som tu dnes prva
bludi ty si schopna o 23:27 este nieco napisat??? obdivujem ta ja uz od deviatej spim teda snazim sa lebo hugo papa o pol desiatej a potom je uz asi tyzden vzdy od pol jednej az do druhej hore a vstavaju spolu zo sofiou o piatej rano 😢

ja som uz taka unavena stoho ze nevladzem normalne fungovat.....ja neviem preco su moje deti nespavce co by som dala za prespatu noc fnuk 😢 ........

stymi recami je to tazko ...ja viem ze sa do nemecka vratime ale zo sofiou hovorime len slovensky ja si na nu nemecky vraviet netrufam lebo mam prizvuk a gramaticky to nebude tak ako by sa to naucila tam ale hadam to potom nemecka skolka askola spravi....len to bude vyuka sokom a obavam sa toho ze akurat bude mat ist do skoly ked sa vratime

bludicka1
25. mar 2009

dobre ranko ninus........... ja som schopna napisat hocikedy, ak som v obraze a stiham vas citat.... a kedze sa tu teraz tak vela toho nepise, stiham to 😉 ja si vzdy vravim ze pojdem spat s detmi, no ked ich ulozime, ideme sa najest... potom pozrieme trosku TV a net a potom uz o 22.00 kojim a spat sa mi zvycajne podari az o 23-23.45.
Cely den samo ze chodim ako matoha, kedze sme teraz za noc aj 3x hore :( neviem co sa stalo

bludicka1
25. mar 2009

ninka na deti sa jazyk nalepi rychlo ak ho maju vsade okolo seba, zatial jej ked tak pusti rozpravku po nemecky a snad z toho co to pochyti.... ked sa tam prestahujete, uvidis ako jej to pojde.
Ja tak isto dufam, ze ked poslem syncekov na prazniny na SVK tak sa tam naucia pri hre s bratrancami.....

jajaalf
25. mar 2009

ahojte
bludi ty takto neskoro chodis spat ☹ ja lahnem hned ako kiko zaspi 😀 😀
vcera v jaslach spinkal kiko vsetko ok spal 2 hodinky na zaciatku trosku plackal ale bol ok..som velmi rada 🙂

zanulienka
25. mar 2009

caute baby,aj ja som slovenka zijuca v zahranici-spanielsko

ninuska
25. mar 2009

vitaj zanulienka
spanielku zahranicnu tu tusim este nemame 😀

zanulienka
25. mar 2009

ninus-inak aj ja som povodne z novych zamkov

soska
25. mar 2009

ahojte!

ahoj zanulienka, mame podobny termin😉 ako sa citis?

Ja inac baby posledne tiez chodim spavat tesne po Marcovi a to musim spat aj poobede, ked on spi, taka som unavena. No som zvedava, ako sa mi bude darit s 2 ratolestami. 😕 Marco teraz vstava dost skoro rano- aj pred siestou, tak neviem, ako ho naucit dlshie spinkat. Vecer sa mi zda, ze dlhsie ako 8 ho neudrzime hore, lebo je uz unaveny 😔

Vcera nam prisli na zahradku dve kacky- parik, tak Marco ich o dusu nahanal a krmil chlebikom, taky bol podareny 😀
Dneska je to pocasie uz uplne divoke, zima, prsi, slnko svieti- ako april 😠

kackabrcka
25. mar 2009

ahojte kocky,
ja som nemecko je tu nejaka tehulka si maminka ?

ninuska
25. mar 2009

soska - u nas to iste sofi vstava pred siestou a spat ide uz o siedmej co je taka unavena ale ked sa cez vikend zmeni cas tak to bude akurat 😵

zanulienka ja som zo surian povodne 😉

kacka ja som zila v nemecku pri mnichove a asi o par rokov zase budem teraz sme v cechacch cela rodinka 🙂

bludicka1
25. mar 2009

vitajte nove zienky......

u nas sa ties tak spinka. Danko ide o 7.30-8pm a hore okolo 5.30-6am.... ale muzik k nemu vstava

soni danko je teraz cely zblazneni do kaciek, kazdy den sa ma pyta... hami hami duck? len by ich krmil a ja jedla :N

ludik
25. mar 2009

Ahojte kocky 🙂

Tak my sme dnas boli na 2 scan,budeme mat druhe dievcatko 😵 😵 😵 mala je v poriadku, vsetko je o.k. len mam trosku nizko placentu,tak mam 3 scan v 32 tyzdni.Drahy bol trosku sklamany, ale pred chvilkou mi volal z prace a myslim ze sa tesi ze bude mat dalsiu princeznicku 😵 uz rozmysla nad menom 😀 utekam nieco zjest a zacina modre z neba,pekny vecer vsetkym pa pa

zanulienka
25. mar 2009

soska-citim sa byt velka a nemotorna a uz chcem ist rodit 😀

bludicka1
25. mar 2009

zanu ty mas 1chlapca a 1 dievcatko? ja by som ties rada 3 deticky, no zatial mam plne ruky s mojimi pokladikmi

ludka este raz gratulujeme!!! ja si asi vzdy tipnem naopak..... 😅 aj lari som vravela ze bude mat dievcatko

zanulienka
25. mar 2009

ja mam 1 chlapa a za chvilu tri baby.manzo bude mat harem 😀

diamand
25. mar 2009

ahojte babulky,

ja som tu uz sto rokov nic nenapisala ale sem tam si vas precitm

ludik gratulujem k dalsiemu dievcatku

soska ja som myslela ze uz to mas za sebou a ty si este stale 2v1, dufam ze coskoro to budes mat za sebou

bludi takze uz rozmyslas nad tretim?