Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

jajaalf
26. apr 2008

ahojte
tak zavreli staru temu asi tam uz bolo vela prispevkov 😉

my sme boli dnes trosku pri mori super 😵 😵 plno ludi a deticiek.kiko sa hral z pieskom a vsade ho rozhadzoval,hlavne na seba a maminu 😀

vilkakatka
26. apr 2008

Ahojte babulky 🙂

Mna vcera poobede prepadla nejaka cervna chripka ... z nicoho-nic ma zacalo boliet brucho, potom cele telo a vyskocila mi teplota nad 38 😕 ... nic som nevladala, ale nastastie Adelinka bola dobrucka a nemusela so ju nosit. Zvladla som ju okupkat a pekne mi zaspinkala ... no a mne sa teplotka len splhala a splhala. celu noc som papkala paracetamol, ale i napriek tomu som rano stale mala 38.1. Dala som si letnu sprchu a to asi pomohlo ... lebo uz teplotka klesla.
Nastastie je Romko do siestej domka, tak je s malinkou a ja len pod perinkou 😉

Bybus ... som rada, ze stretko super dopadlo ... asi sa vam ustocka vobec nezavreli 😀 By som bola zvedava, kto toho narozpraval viac ... ci ty, a ci kamos ... prip. vase deticky 🙂

Jajka ... tak ste stavali hrady z piesku??? Teda ty si bola konstrukcia 😀

Pozdravujem vsetky maminky a deticky 😵 😵 😵

julia225
26. apr 2008

ahojte, pozdravujem babule....jaji, zavidim more a piesok... aj ja ceeeeeeeeeeeeeem ☹
kati liec sa...nemas smectu z domu?

zsuzsu
26. apr 2008

AHojte.
Ja len že teraz sa tu chvilku neukažem, lebo nebudeme mat internet / neviem dokedy/. Tak prajem krasny vikend,a majte sa zatial krasne.

bybi
autor
27. apr 2008

Dobre ranko 🙂

My sme mali vcera super dnik, bolo krasne pocasie, tak sme boli na prechadzke aj s havom a potom sme sa zastavili v pube, kde moj robi na drink. A kedze je ten pub uprostred lesov, tak tam bolo uplne super. 😵

Vecer sme boli v toys`r`us, povodne sme isli kupit nocnik a to sedadlo do vane. To sme nakoniec aj kupili, nocnik nie, lebo ja chcem taky co aj hra, ked nieco spravi a kupili sme este aj novy kocik 😀 Teda golface. Bol v akcii zo 130 za 100, tak sme ho zobrali. Tak ak dnes nebude prsat, pojdem vyskusat 😅
tento sme kupili: http://www.toysrus.co.uk/Product.aspx/bruhome/b...

jajaalf
27. apr 2008

ahojte 😉

my mame krasny dnik 😉 uz od 9hod.sme vyrazili na plaz...kiko dostal od jednej klienty z hotela kyblik a formicky tak sa tesil 😵 a teraz uz spinka asi sa unavil,lebo sme nestyhli ani obed prichystat 😕

bybi aky je ten nocnik co hra? 🙂
pekny kocik..veru uz aj my sme rozmyslali kupit nieco mensie,horsie je co s tymto.ked ho nemame kde uskladnik 😖

kama
27. apr 2008

Ahojte maminy aj buduce maminy,

je tu niekto, kto byva v Australii?? Len tak nahodou....

zuzula
28. apr 2008

ahojte kocky 😵 ani som cez vikend nestihala MK, bolo krasne tak sme boli vonku, v sobotu v parku krmit labute a kacicky, potom v pube kde mali aj zvieratka a skakaci hrad tak sa Adamko vyblaznil, vcera zase v meste na nakupoch a na zmrzlinke 😉 musim vecer pridat nejake fotocky ak budem mat cas.

vidim ze si aj vy uzivate pekne pocasie, o Jajke ani nehovoriac ti si chodia na plaz ako na dovolenke 😅 super!!

dnes rano v skolke Adamko plackal ked som odchadzala tak sa mi tazko islo do prace, viem ze neplace dlho ale aj tak je to tazke ☹ tak dufam ze coskoro si uz tak zvykne ze to bude rano bez slziciek.
ale zase sa straaasne tesim na vecer ked ho uvidim a este viac na stredu ked budeme cely den spolu 😉

veru aj my sme spokojni s nasimi golfkami, uz si neviem predstavit tahat sa s velkou trojkolkou hlavne ked uz Adamko ani nechce v kociku byt stale len behat a behat. 😉
jaji my sme strary kocik dali ku kamoske do garaze tiez nemame skladovacie priestory 😅

kama sem nikto iny z Australie nepise ale kludne sa k nam pridaj, napis nieco o sebe...ja si ta pamatam este z MS tusim ste planovali svadbu v Bojniciach nie? 😉

jajaalf
28. apr 2008

zuzi dobre ste to vymysleli z kocikom musim aj ja nekumu ho dat 😀 😀 uskladnit
aj dnes sme boli n aplazi super.kiko sa tak unavy ze nevydrzi ani na obedik 😕

vilkakatka
28. apr 2008

Ahojte babulky 😉

Tak my sme vcera vecer mali plackavy ... 😔 ... po tych horuckach, co som mala, mam asi trosku menej mliecka, tak som sa vecer rozhodla, ze Adelinke dam flasku, aby sa pekne napapkala a aby som ja nemala stresy, ze spapkala malo 😒 . No Adelinka mi flasku vobec nechcela ... len plackala a plackala a ja spolu s nou 😢 ... tak nakoniec sme aj tak skoncili na cicikoch a nechala som ju vytiahnut, co tam nasla...
Ale nakoniec mi super spinkala az do pol piatej, tak neviem, ci z toho vycerpania alebo z hladu ... chudatko moje ☹. V noci to uz s mojim mlieckom bolo super, tak snad to bol len jeden nepodareny dnik.
Myslite si, ze by mi tak spinkala, keby bola hladnucka??? 😲 Ja som uz z toho vsetkeho magor 😅

jajaalf
28. apr 2008

katka mozno ju bolelo brusko alebo co?urcite keby bola hladna by nespala a hlavne by flasu prijala 😉

ninuska
28. apr 2008

cavte babule tak uz sa hlasim
prestahovani sme jupiiiiii 😀

zuzi adamcek je uz v skolke?? jajjj to musi byt tazke a ako to zvladate ??? ja by so sofiu tiez chcela dat ale az ked budem tehu druhy krat - no cas ukaze

bybi ako uz papkate ??? my sme take ze su jedla ktore idu 😀 a su jedla ktore nejdu ani za svet - najhorsie je to ze nechce sunar a len vodu cistu aj to mi vipije za den 200 - 250ml myslite ze je to dost lebo ja kojim uz len vecer a v noci ak chce alebo placka

inak spime stale rovnako celu noc prespi len pri nas v postielke je hyperaktivna a musim ju stale prikrivat nad ranom konci u nas ale myslim ze by tam vydrzala aj celu noc len manzel si ju berie k sebe

zuzula
28. apr 2008

tak som prave volala do skolky a vraj je Adamko uplne v poriadku aj si pospinkal a ma sa dobre, ani neplakal dlho len ako som odchadzala. tak som moc rada 😵

kati to je uplne normalne ze ti Adelka nechcela flasku, aj nas Adam protestoval ked som zacala v 4.5 mesiacoch s vecernou top-up flaskou..prve dva dni len plakal a nevypil ani trosku ale na treti den akoby seklo a vypil vsetko 🙂 oni len potrebuju cas si zvyknut na zmenu, tito nasi malicki skriatkovia 😉
dufam ze sa uz lepsie citis a ked ti Adelka spinkat tak bud spokojna a nemedituj nad tym 😉 lebo sa to pokazi 😅

ninus ahoj 😉 tak aj ty uz o druhom tehu tocis??? 😅 pekne snazilkovanie!
ked ti Sofi nechce UM, tak jej davaj ine mliecne vyrobky - ak ti spapa jogurty, syry...mala by mat ekvivalent 500ml mlieka a napriklad v jogurte je asi 120ml, v 1 platku syra 100ml...ono sa to nazbiera tak si nerob starosti ak prosperuje. 🙂 Adam tiez moc tekutin nepije asi 250ml vody/cajiku za cely den ale snazim sa mu stale ponukat cez den, niekedy si len cucne niekedy sa poriadne napije...keby mu bolo treba viac urcite pije viac tak si z toho nerobim tazku hlavu. a tiez este kojim nadranom, potom po zobudeni si cucne a vecer pred spanim tiez taky pricuc...viaz vyznanie lasky ako pitie mlieka 😉

zuzula
28. apr 2008

Katka krasne fotocky 😵 vidim ze Adelka sikulka uz chce mame utiect 😅

Jaji aj vas album som pozerala plaz mozem len zavidiet pridat viac fotiek nech mozem slintat 😉

zuzula
28. apr 2008

vidite na toto je dobre chodit do prace clovek ma obednu prestavku a stihne aj fotky na konikovi pokukat 😀 😀 😀

ninuska
28. apr 2008

no zuzi tak to som rada aj ja jej davam jogurtik aj syr skoro kazdy den nieco .....

baby ja viem ze som tu uz tiez dlhooo nebola ale ako sa ma lara ? a bludicka???

jajaalf
28. apr 2008

zuzi pridam 😉

vilkakatka
28. apr 2008

Ahojte babulky ...

Jajka, nemyslim si, ze ju bolelo brusko, lebo pekne zaspinkala ... doobedu bola ako slniecko, ale od obeda je len umrncana ... chudatko moje ... aj teraz driemka na mne v satke ... asi sa potrebuje trosku viac laskat...

Zuzka, ja sama neviem, co som od tej flasky ocakavala ... snad to zatial pojde este z prska ... len sa bojim, aby Adelinka dobre priberala ... ale asi ked je spokojnucka a ziva, tak snad jej nic nechyba 🙂
A Adamko je sikulka, ze to tak pekne zvlada ...

Ninuska, gratulujem k stahovaniu ... uz chodite na nejake aktivity???
Laura je aj s Christiankom v pohodicke, len nemaju tolko casu sediet pri PC a Bludi uz nastupila do prace a caka babatko...tak ma teraz toho tiez vela.

jajaalf
29. apr 2008

dobre ranko 🙂

vcera vecer kiko nechcel nic jest ☹ a ani kupat sa neplakal ale reval ☹ tak neviem ci to je zo strachu alebo preco 😖
ale po mllieku zaspal a spinkal od 20hod.do 4hod. a potom uz sa mu nejak nechcelo 😖 ale nakoniec zaspal na hodinku 😖

vilkakatka
29. apr 2008

Dobre ranko 😉

My sme spinkali celkom fajn, len od pol siedmej sa chceme rozpravat a bavkat, ale maminka by si este tak schrupla 😔 🙂

Jajka, to mi je luto, ze Kiko bol nepokojny ... a nemohli to byt zubky??? 😲

ninuska
29. apr 2008

cavesko

vilkakatka neboj adelka bude urcite skvele priberat - a ked nechce flasu nevadi mizes jej dat lyzickou alebo taky detsky poharik casom - nasa sofia pije z flase iba vodu nic ine z nej nechce dnes vipila sunar rano z poharika hrozne sa pritom zabavala

aha takze bludi je tehulka fiha teda to ma dost ked uz aj pracuje a maly danko je v skolke ci jaslickach???

pomalcky budete asi vsetky zase pracovat tu zostanem na ocot ☹ nakoniec

bybi
autor
29. apr 2008

Dobre ranko 🙂

My sme dnes spinkali do 8.30 😵 😵 😵 Kazdy den by tak mohla. A to vecer uz o 8-mej spala 🙂

Ninuska, s papanim je to malicko lepsie, ale zistila som, ze ju nemozem dat do stolicky. To sa len obzera dookola. Tak papame tak, ze ona sedi na zemi a vsetky hracky musim skryt 😅 Malicko sa to zlepsilo, ale este asi potrva, kym budeme pekne papat. 😔

Dnes ideme pozriet dalsie 2 domy, tak som zvedava 😲

Tu prsi, je tma, mame stretko z group, tak sa Zarka aspon zahra trosku 😵

Pekny den vsetkym 😉

bybi
autor
29. apr 2008

Este vam musim napisat, vcera som dala malu do postielky, musela som ist na wc, ze tam je v bezpeci. Pridem spat a mala postavena na nohach, drzala sa bocnice, ktora jej bola ani nie do pol pasa. Skoro som odpadla, ked som ju zbadala. Hned som rozmontovala postielku a dala jej matrac dole...

jajaalf
29. apr 2008

bybi davaj pozor..aj my sme cakali a muz stale hovoril,ze je skoro dat madrac nizsie az ked ho on videl ako sa stava v postielke tak sa hned zmontovalo 😒

dnes nam tu prsi skoda ☹ boli sme na nakupe..pozerali sme nejake sedacky na bicykel vy baby mate niektora?a aku?

zuzula
29. apr 2008

ahojte 🙂 aj nam rano prsalo - zaujimava cesta do skolky hlavne ked Adamko nechcel mat igelit na kociku 😀
teraz vyzera ze sa uz vycasi tak hadam pojdu zo skolky aj von do zahrady.
zajtra mame dalsiu narodeninovu party tak dnes idem piect uz tretiu tortu hadam poslednu uz som ich prejedena 😀 oslavenec si totiz radsej da piskotku tak mama s tatom potom dojedaju 😅

bybi hlavna vec ze sa nic nestalo my sme v tomto boli paranoidni hned ako sa Adamko zacal davat na 4 tak sme to dali na najnizsiu poziciu.
tak uz sa ti Zarka vie postavit sikulka 😉 tak s tym papanim to ide pomalicky ale aspon sa to trosku zlepsilo, super. a ked ju krmis vonku napriklad v kaviarni tak v stolicke tiez vymysla ci iba doma?

jaji krasne fotecky dakujem pokochala som sa 🙂

jajaalf
29. apr 2008

tak dalsi party 😕 a totra 😝
nas to caka za mesiac dnes mame 11 mesiacou 😵

zandvliet
29. apr 2008

Ahojte dievcata,ja sa chcem opitat niektorej z vas ci je tu nejaka dievcina co rodila v Holandsku a ako to prebiehalo a co si vlastne mam vziat so sebou do nemocnice ked to na mna pride a tak okolo puorodu.
Ja zijem s mojim holandskim priatelom v Holandsku a cakame babetko,ktore ma prist na svet kazdu chvilu,mam len tyzden do puorodu a rada by som vedela nieco o puorodoch tu v Holandsku a o doktoroch ako sa spravaju ako prebieha puorod a tak.Prosim ak je tu nejaka kocka co tu uz rodila,prosim ozvy sa mi spet...
Dakujem Jarka 😉

ekira
29. apr 2008

ahojte
tak za hodinku odchazdame jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii cakame este na amona je na oslave narodenin svojho kamosa akurat tu zacalo prsat tak dufam ze nam nebude celu cestu kydat 😒
zuzi fotky su super a o adelke ani nehovorim 😵
jarka...klasika odrodis a ak bude vsetko v poriadku tak mozes ist aj hned domov 😀 ja som mala tasku zo sebou,klasice potrebne veci pre teba a pre babetko .inak sa mi tu pacilo v nemocnici som sa citilia ako v hotely ja som bola 5 dni v nemocnici amon mal zapal ale potom sa to vsetko urovnali tak sme mohli ist domov zelam vela statsia
vsetkych pozdravujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeemmmmmmmmmmmm
doei 😀

soska
29. apr 2008

ahojte babule!

ako sa mavate? co nove?

Tak ja vas opat zdravim z uk😉 Sme doma z Afriky, bolo nam neuveritelne dobre, aj s tymi povinnostami, za ktorymi sme sli, teda hlavne kvoli svokre. Ta sa zotavuje super a uz ju akurat dnes prepustia z nemocnice, len este musi chodit dennodenne na radioterapiu, tak nas ocino tam este ostal a my sme leteli sami.
Bolo to fuska ten let, to vam poviem 12 hodin s babetkom, som si myslela jednu chvilku, ze uz to nevydrzim, svetla mali zasvietene do 12 v noci a tak marco nemohol zaspat ( to pred tym noc skoro vobec nespa, lebo ho bolelo brusko....) a tak sme sa trapili, ale potom sa uz dalo. Rano sa krasne o 5 zobudil so vsetkymi cestujucimi v najlepsiej naladicke so svojim sarmom sa tam skamaratil so vsetkymi, ludia nechapali, ze aky je friendly😉 A pochvalili nas, ze sme to dobre zvladali😉 Tak som celkom happy 😉

Inac nam vyslo aj pocasie, vacsinou bolo krasne a teplo, boli sme pri mori, Marco papal piesok, len vodicka bola stuuudena, tak to sa mu moc nepacilo a radsej sme boli v bazeniku,a le aj ten nebol moc teply. Stravili sme par dni u kamosov, ti maju krasny dom a marco tam s oblubou nahanal macicky😉 Ja som si s kamoskou vyrazila na super akciu, konecne som si zatancovala ako roky nie😉)))
Potom sme boli na farme u svokra, tam marco nahanal psika a pomahal robit nezbedu, kde sa dalo. Dokonca sme videli v dialke aj sneh. A oni tam kurenie nemaju a dobre sa ochladilo.....
Marco sa naucil konecne kyvat a davat high five😉cupita za rucicky stale sa este sam boji😉
Popri tomto vsetkom sme denne alebo obden navstevovali svokru, aj ked Marco nemohol ist za nou, az uplne ku knocu a sledovali jej pokroky

toto uz pisem od poobedia, marco nakoniec spal 4 hodiny v kuse, chudatko moje unavene😉 (dufam, ze to ma aspon trochu hlavu a patu)
a teraz uz opat vyzera unaveny, asi pojdeme skoro spinkat.

urcite som milion veci zabudla, co som vam chcela napisat, ale neva...

napiste novinky s detickami, neviem, kedy vas stihnem docitat😉

zuzula
29. apr 2008

ahoj soni 😵 😵 vitajte doma klobuk dole ze si to zvladla musela to byt fuska letiet sama. esteze je Marco take dobre dietatko. ja neviem ako by som to prezila s Adamkom, on len chodit a chodit, po meste uz nechodime v kociku ale Adam po svojich, ja za nim snazim sa aby mi neusiel, jednou rukou taham kocik...no podivana 😀 ked ma sediet to je utrpenie ani v stolicke sa poriadne nestihne najest musi vyliezt, hybat sa a popritom dojeda...
inak sa mame dobre prave vypekam a ostatne uz som ti pisala v ip.
a tesim sa na fotky!!! 😉 u nas bolo pekne pocasie skoro tyzden ale ako vidis zase sme spat pri typickom anglickom 😠 takze o plazi a piesku a mori mozeme len snivat teda Jajka nie ti chodia kazdy den 😅

Jaji Kikovi zelame vsetko naj!!! k poslednemu vymesaciu za mesiac je to uz rocik 😵

eki stastnu cestu! 😵 uzite si dovolenku.

zandi vitaj, vela stastia pri porode!! 🙂