Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

bludicka1
10. apr 2009

zuzka skore uzdravenie a pridavam sa a prajem ties krasne sviatky!!!

Liska, kupila som ties tu zabranu a preto sme to chceli vyskusat..... no Danko neni este natolko rozumny aby si uvedomil, ze je unaveny a sam sa zobral spinkat. Dokonca zacal teraz uz aj v noci protestovat, co predtym nebolo.....
Kolko mal Christianko ked ti zacal uz tak rozumne spinkat a nechodit dole z postielky...
Dnes na obed Danko a Ejko znova spali v svojich postielkach, ale tento krat som si uz lahla na zem vedla postielky kym zaspinkal.... uz ma do postielky k nemu nedostal 😅

Soni aj mne kazdy tvrdil ze druhe tehu je skorej a rychlejsie. Rychle bolo, to hej ale 10dnove cakanie ..... bol zabijak.

liska
10. apr 2009

jaj, bludi, este nie dlho,tak par mesiacov dozadu 😀 moj syn bol tazky oriesok,co sa spania tyka, dllllho prsnik, potom ruky, potom lezanie s nim, este aj teraz si ma niekedy zavola,ze chce zaspinkat s mamkou,ale tomu sa nebranim,lebo to nie je casto a mne tiez dobre padne pritulit sa 😵 ale s tym chodenim dole z postele je to tak,ako som ti pisala- z postielky vyskakoval vzdy (mala som ju pri svojej posteli), vo velkej sa mu paci od zaciatku 🙂 ale ja zase takmer nepoznam,co je to uplne prespata noc, na prstoch jednej ruky by som spocitala, kolko mi ich moje dieta za skoro 3 roky dozicilo 😀 bolo horsie aj lepsie,ale raz sa zobudi doteraz na ten kusticek mliecka nadranom v kombinacii s mojimi vlasmi, asi len potrebuje vediet,ze som tam 😎 nastastie uz vie udrzat moc v pohode celu noc, lebo to nocne piskanie ma vzdy prebralo natolko,ze som potom nevedela aj 2 hodiny zaspat...

lufia
10. apr 2009

Ahojte kocky

no uz som musela cosi aj ja napisat 😀 😀

Soni kazdy vecer pred tym ako idem spat sem nakuknem ci nahodou nemas drobceka uz pri sebe a ty nic 😝 ale zas aspon teraz poctivo citam 😀
drzim palce nech to pride cim skor 😉 pamatam si ,ze sa ti Marco narodil skor a tiez som mysela ,ze aj teraz to pride predcasne no ale zrejme je to naozaj vzdy inak

liska padam na zadok ked citam o tvojom Christianovi 😀 pretoze si moze s mojim Christianom ruku podat 😀 😀 uplne vo vsetkom ten moj kopiruje tvojho 😀 😀
len tak v skratke-prespate noci zratam zatial na jednej ruke 😀 ,tocenie mojich vlasov pri mlieku to ja poznaaaam dokonale 😅 atd atd......no mohla by som piiisat
a aj to cikanie ide zatial podla vas 🙂 presne ako si pisala,ze to prislo zrazu tak rychlo tak nas Christian uz tyzden pekne funguje bez plienky len tak zo dna na den 🙂
len este v noci plienkujeme ale to zatial neviem ako spravit lebo myslim ,ze to by sa este pocikal...??no uvidim

kocky vsetkym prajem krasne sviatky 😵 😵 a veeela vody 😉

liska
10. apr 2009

lufi, to fakt? 😀 bude to tym menom? v tom pripade meno pre dalsieho idem vyberat podla nejakeho spaveho a pokojneho dietata 😀
s nocnou plienkou si nerob starosti, to ma cas, ste super,ze ste tak skoro bez cez den, gratulujem 😵 ja som nocnu odobrala,ked ju mal tyzden rano suchu, ale par nehod, samozrejme, potom este bolo, tomu sa nevyhnes, treba len dobru ochranu matracu 😉

ozaj, ja vam tiez vsetkym prajem pekne sviatky, mne to sviatkovo ani nepride, ked nie sme na SK, tu to nema taku atmosferu a okrem toho moj muz pracuje, tak som aj skoro zabudla 😒

lufia
10. apr 2009

no veru liska meno si dooobre premysli 😀 😀 nech sa aspon trosku vyspis 😝
hihi dikes ja sa tiez sama cudujem,ze ako rychlo to Chris pochopil a uz vie pekne aj zadrzat 😵 mozem povedat,ze este pred dvoma tyzdnami na nocnik ci zachod ani len sadnut nechcel...
a dnes si uz zacal aj vyberat miesta(ked sme boli vonku),ze kde sa chce vycikat 😀 😀 potvorka
no tie nehody mi je jasne ,ze budu len snim je to tazke ked on aj v noci pije caj-vodu tak sa obavam,ze ked mu nedam plienku tak bude spat na vodnej posteli 😀

ozik inak som si veelmi myslela ,ze ty budes mat dievcatko 🙂 si ma sklamala 😅 a meno uz mate vybrate??
a co Christian tesi sa na braceka???ako to on vnima??uz je predsa dost velky???

liska
11. apr 2009

lufi, tak to ma mrzi,ze som ta takto sklamala 😀 ja sa uz teraz tesim, ze je to chalan, nemusim niiiiic kupovat, okrem toho tu je zakon,ze opacne pohlavia (deti) nesmu mat spolocnu izbu, teraz to zacali prisnejsie kontrolovat, tak to by sme sa museli znovu stahovat, neviem si to predstavit 😝 nuz, vzdy vo vsetkom treba hladat pozitiva, clovek je potom spokojnejsi 😎 a okrem ineho ja vzdy hovorim,ze ked to bude taky maznos ako moj Christianko,tak mi ziadnu babu netreba 😵
este k tej nocnej plienke - moj pijaval v noci vela mlieka, ranne plienky vzdy 10 kilove, tiez som si myslela,ze to nepojde tak skoro,ale na moje prekvapenie po dennom odplienkovani sa mu spojivko v hlave urobilo same aj na noc a dokazal to udrzat, ranne cikanie potom ale boli vodopady 😀 pripadne som sa ho aj v noci pri prebudeni na mlieko vzdy pytala,ci nechce ist a chodili sme minimalne raz za noc...casom, vekom a znizovanim davky pitia sa nam to upravilo tak,ze nie je vobec ziadny problem, ide pred spanim a potom az rano a to nie tak, ze musime bezat 😉
na meno mame nejake tipy, ale este sa to meni, nechavam tomu volny priebeh a cakam, ze ma do porodu osvieti 😎 problem je okrem ineho v tom,ze Taliani maju inu vyslovnost ako my a vela peknych mien mi v ich podani neznie vobec pekne, tak chodim s nastrazenymi usami a pocuvam,ako rodicia volaju svoje deti a doma potom skrtam 🙄 😀
Christian sa na brata tesi, aspon zatial...pozerame si knihy o tehotenstve, vysvetlujem mu co najviac, ja take ze bocian neuznavam 😔 a zatial to vyzera tak,ze rozumie, uvidime realitu...ale co mame znamych s malickymi detmi, sprava sa k nim velmi nezne a starostlivo, co ma tesi 😵

bludicka1
11. apr 2009

lufi gratulujeme k uspesnemu bezplienkovaniu cez den..... to si ma fakt prekvapila, ze to tak funguje. Nas danko je na nocnik alergicky a vobec na to ak sa ho opytam ci cikal alebo kakal... hned zacne kricat ze nie, vobec nema rad menenie plienky a sadnut si na nocnik vobec nehrozi...... tak som zvedava ako dlho toto potrva u nas. Ja len dufam ze ho v lete necham lietat bez plienky a dojde mu to. .... cakam na zazrak ze mi on raz prinesie nocnik..... 😀 v mojich snoch ..... 😵
liska s chlapcenskymi menami je to velmi tazke, ja som si bola ista, ze budem mat Luis/Lewis ale nejako sa pri tolkom meneni mien podaril Elliot a s tym som vobec neratal.... Ale Danko mu inak ako Eja ci Ejat nepovie... tak ho aj tak volame inak 😉
Vela stastia pri vybere....

soska
11. apr 2009

AHOJTE BABULE!

no vidis lufi, aspon si tu kvoli mne 😀
vcera som mala curry aj vinko a nic

Lufi, gratulujem k bezplienkovaniu! to je super uspech!!! 😀 no pevne verim, ze aj u nas to tak pojde- RAZ 😵 ...ja som dufala, ze ked tu bola teraz mamina, ze sa nam nieco podari...aj slipy boli, aj poctive nocnickovanie, ale Marco dostal blok a potom opakovane 2 dni nekakal, tak to berieme tak, ze este nie je pripraveny...ani nejako extra sam tam nechce sediet, aj ked vie, kde je kako a kde je nocnicek a vsetko,a le asi je este skoro 😔 ...tak dufam tie, ked sa otepli, ze to bude lahsie a nechame ho behat po zahradke holeho 😀

Ideme na maly vyletik, tak sa zatial majte!

bludicka1
11. apr 2009

Pekny vylet soni, my ideme zajtra do Hatton Country World, uz sme tam boli asi pred 2tyzdnami a Danko o tom stale rozprava, tak sme sa rozhodli ze pojdeme znova, ked sa mu tak velmi pacilo. Snad bude zajtra pekne pocasie a nebude to preplnene detmi, inak si viem predstavit vela hadok... No uvidime, dnes sa ideme vysantit k babine na zahradku 😉

lufia
11. apr 2009

Ahojte

liska, no to je sila o tom zakone opacneho pohlavia 😕 o tom som teda este nepocula
inak ja som si tiez myslela ,ze len baby su take mamickovske ale eeee nas christian je tiez maznos a tak rad sa pusinkuje 😵 😵
a si predstav,ze dnes v noci sa Chris zobudil o 3 rano stym,ze chce ist cikat 😵 normlne som nechapala 😕 ibaze ja som isla spat taaaak neskoro ,ze som nebola schopna vstat a hladat nocnik a tak som mu povedala ,ze teraz ma plienocku a moze sa vycikat do nej a ze neskor pojdeme na nocnik(viem,ze som spravila chybu ale naozaj som nebola schopna odlepit sa od postele 😅 )
ibaze on sa vycikal a si predstav ,ze ta zacikana plienka mu vadila a musela som ho prebalit 😀 takze som si moc nepomohla 😀
a pekne spehuj mena snad sa Vam nieco zapaci 😉 a super to robis,ze malemu vysvetlujes ako to naozaj je 😵 to sa mi veelmi paci.ja sa tiez vzdy snazim drobcovi povedat-vysvetlit pravdu nech sa to tyka cohokolvek

bludi,soska dikes 😵
nebojte aj u vas to tak pojde ked budu chlapci pripraveni.nas drobec nocnik neznasal on si tam nikdy ani len sadnut nechcel.vzdy ked som chcela skusit tak sa vzoprel a nemohla som sni ani pohnut
a popritom uz strasne davno vedel co sa tam robi ale odmietal to.ja som ho nenutila.Chris najskor zacal cikat do nocnika ked bol vo vani pekne postojacky.
no a ked sa tu pred tyzdnom naozaj veeelmi oteplilo, tak som mu dala slipiky a islo to naozaj veeelmi jednoducho.nehoda je len vtedy ked je moc zaneprazdneny 😀 napr.minule chcel ist cikat ale musel este motorku zacuvat do garaze 😅 no a nakoniec motorku aj ocikal 😀 😀

kocky prajem krasny dnik 😵
my ideme na oslavu Christianova kamoska mala 2 rocky 😵
pa

bludicka1
11. apr 2009

juuuj to je zlate, ze musel zacuvat do garaze a ocikal motorku 😀 😀 😀

Ja sa dnes vytesujem, podarilo sa mi dat spat chlapcov do ich postielok a obaja pekne spinkaju... a dokonca som tam dnes ani neostala.... tak snad uz budu spinkat len v svojich postielkach..... 😵

Liska ja som Dankovi ties vysvetlovala, ze je v brusku babo, hoci on mal vtedy este velmi malinko a moc tomu asi nerozumel... ale vzdy mi bozkaval sam od seba brusko a ked sa Ejko narodil, schovala som ho pod trigovicu a ked vosiel danko do miestnosti, dal mi pusu na brucho a ja som rozopla trigovicu a on bol taky vyskereny.... 😵 😵 😵 ze je tam babo a len ho bozkaval a ukazoval na nom kde ma ocko, usko, nostek..... bolo to nadherne. Lutujem len ze sme to nenatocili na kameru.....

Lari dnes leti na SVK, tak prajeme stastny let!!! a tisko zavidime to krasne pocasie domka....

soska
11. apr 2009

tak som dnes vbehla do jeneho health shopu a napadlo ma, ze sa spytam, ci nemaju nejake homeopatika na vyvolanie porodu...teta mi dala ovonat nieco a ked som povedala, ze mi to moc nevoni, vonalo to ako trava alebo co...tak zahlasila, ze este nie som dostatocne hormonalne pripravena na porod a ze si este teda par dni pockam 😖 skoro ma tam prekotilo! 🙄 ...dobra perspektiva, co? 😨

soska
11. apr 2009

ozaj, ktovie, ci uz zanulienka odrodila, ta sa tu uz par dni neukazala...

jajaalf
11. apr 2009

jej pekne ....lufi vy uz bez plienky super...a ako ste zacali?
ja este pracujem asi do pondelka...babenky svokrovci mi zase narusili nas rezim..davaju hospat neskoro poobede apotom ho musim budit 😠 😠
lari stastnu cestu a uzite si doma 😉

zofa
11. apr 2009

Ahojte kocky,
prisla som sa trochu odreagovat a pocitat Vas, lebo nase drndy sa dnes rozhodli, ze ma pripravia o rozum 😠
Placu o dusu, od rana sa im nic nepaci a ja mam uz dost. Keby aspon plakali postupne, raz jedna, raz druha ale nie - musia plakat spolu 🙄 No je u nas dnes veselo 😀 😝
Tiusi sa to sojove mliecko nepozdava, viacej vypluje ako spapa, tak som zvedava kolko pribrala ak pribrala.
Soni to tvoje babatko sa rozhodlo , ze ani von nepojde? Ja som rodila 34+6dni a mala som pocit, ze som bola tehotna roky, tak Teba obdivujej tahat 41tt. Drzim palce aby si cim skor mala ten Vas pokladik pri sebe 😉 😉
Bludicka dakujem za podporu.

soska
11. apr 2009

zofi, no babule su potvorky a ked uz maminu trapia, tak poriadne, co? chudatko! drz sa! ja ta tie obdivujem, neviem si to predstavit s 2 miminkami naraz 😨

jaja, dokedy budu svokroci? snad to este nejako dobojujes, nie?

bludicka1
11. apr 2009

soni pridavam sa k obdivu, zofi ako to vobec zvladas??? ved ja mam dost ked mi Ejko zacne plakat a nie este 1 placuce babo. pomaha ti niekto??? Neviem si predstavit kojit 2 deti naraz...... 🙄

soni u mna to ties tak bolo, aj mi robili tie sweep, ale ked si neni ready tak sa nic nepohne. Ved oni tie terminy aj tak nie vzdy su presne, takze si povedz 18.4 to bude a dufaj aspon na 16.4 😉
a zobrala si si tu vonavku so sebou..... aby si vedela, ze ked ti to zacne pekne voniat uz si skoro ready 😅

jaja mne ties svokra pomota Danka obednym spankom, ale nastastie ho ma len 1 ro tyzdna, tak sa to da zvladnut

adriana123
12. apr 2009

ahoj danka,tak pekne si pisala o tej farm village,ze aj my sa tam musime ist pozriet,len som sa chcela opytat,ci je to vo Warwick?????nasla som dobre adresu??????atiez,co stali vstupenky pre celu rodinku,a dakujeme za inspiraciu.prajem danke,aj vsetkym zienkam pekne velkonocne sviatky.paaaaaaaaa

zofa
12. apr 2009

Ahojte kocky,
ja si to zasa neviem predstavit s jednym babom 😀 Robit vsetko dvojmo mi pride uz celkom normalne. Ked zacnu spolu plackat, tak mame doma duo 😀 Niekedy mam pocit, ze sa chcu predbehnut, ktora vie hlasnejsie plakat a to potom stoji zato. Cloveku az v usiach drnci 😅 🙄
Tym, ze mi po tom zapale neprislo mliecko, tak sa krmime z flase a to sa da zvladnut celkom dobre, ked som sama, tak ich krmim spolu. Jednu mam na jednej ruke a druhu na druhej ruke, ruky povykrucane ale zvladam ich krmit spolu. Len musime mat rozdielne flase aby som im nepomiesala mliecka. Juj kocky ale to Tiine sojove mlieko hrozne smrdi 🙄
Teraz tu mam maminu a ta vyvara, tak aspon to nemusim robit momentalne 😝 Dnes nam robi knedliky s pecenou kacicou a kapustou. Veeeelmi zdrave jedlo 😀 😖 No ale raz za rok nas to nezabije, ze nie 😉
Babule teraz spia spolu s daddym, tak mame trochu klud, len keby bolo lepsie pocasie aby sme mohli ist na prechadzku.
Prajem pekny den vsetkym.

bludicka1
12. apr 2009

zofi ani mi nepis ze budes mat kacku, ja ju taaaaaaaaaaaaak zboznujem. Ked ideme do restiky vzdy len kacku musim mat 😅
Neskusala si ine mliecko ako to Sojove, niekto tu spominal, ze su aj nejake pre deti s alergiou a nie su sojove. Vyskusaj tie, snad budu lepsie.
Vlastne nemas mliecko vinou Dr, ze ti ten cisarsky do kaslali 😠 ja by som sa asi sudila. Teba to teraz stoji peniazky na mliecko a cas s pripravou... a zdravotne nasledky...... urcite by som s tym nieco robila, nie je to fer...
Ale ako citam zvladas to super, tak drzime palceky aby ti to tak islo aj dalej 😉
pekny dnik

bludicka1
13. apr 2009

soni ze by .....? vcera si tu nebola... 🙂 Bude Velkonocne babo?

Adka pozri na google Hatton Farm village, je tam vsetko aj mapa ako sa tam dostat, aj cena listku pre rodinku. Je to tusim 10 na osobu. ale pre rodinku neviem.... pozri si to na nete.

soska
13. apr 2009

ahojte babulky!

tak ja stale nic, uz sa s tym zmierujem, ze nasi odidu a ani neuvidia babo a ze najneskor do nedele/pondelka ho tu budeme mat, co uz?
😒
je to len velka skoda...

nasi sa dnes vybrali na vylet do Londyna, konecne aspon maju nejaky vylet pre seba, lebo chudatka stale behaju len okolo Marca😉

Ocino aj korbace uplietol, aj nas trochu vysibal, maminu aj oblial a potom sme s Marcom hladali vajicka v zahradke, bolo to podarene, ako rychlo prisiel na to, co treba robit😉

Takze prajem krasny Velkonocny pondelok a este si pracujuce uzite volna!

🙂

bludicka1
13. apr 2009

soni kedy idu rodicia prec? a ked bude tretie tak to uz naplanujes lepsie...... ja som sa ties poucila 😉
U nas sibacka prebehla hladanim vajicok a krmenim kaciciek, Danko chcel velmi ist krmt.
Daddy vari obedik a deticky spinkaju....
... musim sa pochvalit ze chlapci pekne spinkaju vo vlastnych postielkach a bez placu 😵 tak sa vytesujem! Danko vymenil maminu za macka.... ved hodim nejaku fotecku do FB.

soska
13. apr 2009

bludi, nasi odchadzaju zajtra vecer... 😔 budu mi chybat...

no vidis, ako sikovno si to zvladla a naucila chalanov poriadku! 😀 sikulka, blahozelam!
🙂

bybi
autor
14. apr 2009

Dobre ranko kocky 🙂

Tak pre tie ktore nedostali spravicku, asi pred hodinkou nam do "konikovskej rodinky" pribudol soskin Oliverko 🙂

Marco poslal sms, ze bracek sa mu narodil dnes rano o 5.44 a vazil 3500g 🙂

Dvojnasobnym rodicom veeeeeeeeeeeeelmi gratulujem, Soni tebe prajem skore zotavenie a veeela mliecka a este raz gratulujeeem...

Ja som sem hned utekala, uz spat aj tak nebudem, co sa tak tesim 🙂 Ze aspon vam dam vediet 🙂 No a stari rodicia predsa svoje druhe vnuca aspon uvidia 🙂

Tak krasny den vsetkym, mne dnes zacal pekne 🙂 A Sonke asi tiez 😉 😀

diamand
14. apr 2009

jeeej soska z celeho srdiecka vam gratulujeme a zelame vela zdravicka a hlavne radosti

ludik
14. apr 2009

Dobre ranko 🙂
Z celeho sdca Soska blahozelame,skore zotavenie a tesime sa na fotky a blizsie infosky ako to prebiehalo. 😵

lufia
14. apr 2009

ahojky

jeej tak je to tu
Soni gratulujeeeem k Oliverkovi 🙂 🙂 a prajem vela vela zdravicka 😵

ludik tebe gratulujem k druhej kocke 🙂 🙂muzik bude urcite stastny ,ze bude mat doma 3 krasne baby 😉

dia a tebe gratulujem k tehu 🙂 🙂

bybi dikes za spravicku o soske 😉

krasny dnik

bludicka1
14. apr 2009

gratulujeme!! 😵 😵 a tesime sa na fotecky..... vyzera, ze to bola riadna rychlovka... prajeme rychle zotavenie a vela zdravicka xx

liska
14. apr 2009

super, tak sa sonka dockala 😵 pridavam sa ku gratulaciam! a este aj krasny datum nakoniec vysiel 🙂