Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

ninuska
16. jan 2009

ahojte baulky
tak a zase tu mame jedno krasne zasnezene rano 😵 este ze som si lekarov a poradnu vybavila uz vcera aspom nemusim odhrnat sneh z auta alebo ho spod neho vyhrabavat 😀 nezavidim manzelovy chichi

inak sme boli na klbiky a sme super takze dalej "balime na siroko" chichic 😀 teda tak som poslusne povedala ze robim lebo by ma znosili zo sveta

babule aj vase deti kaslu !?? a soplia??? ja uz neviem co sofii davat a vraj ma prist nejaka hroznaaaaa chripka ☹
ja tak potrebujem aby bola fit treba ju zaockovat a ona je stale usoplena a doktorka sa uz na mna pozera lebo to ma vraj z jasiel a stale ta obohrana pesnicka ze co ju tam davam ze je este mala atd.a to potrebujem aj potvrdenie do jasiel ze je v poriadku anema nijak dedicne choroby a kozne atd. tak uz to vidim ten komentar

inak u nas vsetko po starom ale zistili sme jednu zaujimavu vec z manzelom sme to analyzovali proste ako velky odbornici 😀 a to ze nase deti zaspia relativne rovnako a to kazde v inej izbe napr.a ak sa hugo co ja viem vecer o desiatej mrvi alebo trosku budi lebo jeho mame pri sebe do pol noci tak vieme ze sofinka je hore ani odposluch nam netreba tak na 80% nam to zatial zafungovalo a napr. vcera po obede nechcel ani jeden spat a potom zalomili obaja naraz ....no velke veci sa to tu deju mozno napiseme knihu 😀 asi su telepaticky prepojeny - a este ked sofi placka ze ju cosi bolo ked sa udrie tak hugo zacne tak zalostne ze az no su ako dvojicky

ninuska
16. jan 2009

jaj a pridala som foto uplne cerstve 😉

bybi
autor
16. jan 2009

Caute kocky.

Ninuska ja som uz pozrela, zlaty je Hugo, aj Sofinka 🙂 A aka je popri nom velka 🙂

Ninuska, ak ti Sofinka stale sopli, skus jej davat kazde rano vypit jeden Actimel s tym imunitas ci co to je. Mne to poradila mamina, tak uz asi 3 tyzdne to kazde rano vypije a sa mi zda, ze jej to pomaha. Od vtedy je v pohode, obcas sopli, ale nie je to az tak ako byvalo. A v zime asi aj tak sopli kazde dieta. Tak vyskusajte, mozno to aj vam pomoze 🙂 Ja tiez poctivo kazde rano pijem s nou a tiez sa mi zda, ze mi to trosku pomohlo.

Ja som taka rada, ze je dneska piatok. Ten utorok mi tak rozhadzal tyzden...

No tak idem este robit, aj ked sa mi vooobec nechce 🙄

zuzula
16. jan 2009

ahojte maminky 🙂 vidim ze sa aj Birmingham ozyva, a zase sa rozrastieme o dalsie dietatko, super, no ak sa nam este raz podai hromadne stretko uz sa len tak nepomestime 😀
ja prave balim darceky ideme poobede na party, Adamkova frajerka ma 2 roky tak sa ideme veselit.
Adamcek sa tak poskriabal na licku nechtom ze vyzera ako vojnovy hrdina akoro ako ked sa narodil 😅

Ninus krasne foto, perfektni su spolu. 🙂
Bybus nech ti to rychlo ubehne v robote. super ze je Zarka zdrava...ja o nasom radsej ani nehovorim aby som to nezakrikla, uz 2 tyzdne v skolke bez vymeskania..rekord 😅

hezky vikend vsetkym 🙂

lara1znk
17. jan 2009

NInus, krasne fotky, konecne som videla Hugina, uz je velky chlap! A Sofia tiez ako narastla, je z nej velka sestricka. 🙂

Ludka, gratulujeme! 😵 Danka mi pisala sms ze si tehu. Tak super, musime sa stretnut a pokecat viac.

bybi
autor
17. jan 2009

Jeeej, Lari, tak uz si sa odtajnila? Tak ti takto oficialne gratulujem k tehu, nech to dobre prebieha a coskoro mate zdrave babetko pri sebe 😵

My sme dnes uz stihli ikeu, teraz trosku relaxujeme a potom sa este chystame von 🙂

bludicka1
17. jan 2009

co??? lari ty si tehu?? gratulujeme!!! 😵 super aspon budu veselsie stretka. Uz sa na vas velmi tesime!!

VEru ja sa tesim, ze v lete dame stretko, mali by sme uz teraz zacat planovat, bo ako nas poznam...... 😅 My prideme do jula hocikedy, kazdy vikend mam free a potom uz nastupujem do prace. Tak kocky ak by ste chceli prist do Birmkacu tak super ak nie, tak mozme dat znova niekde pri vas.
pekny vikend

bludicka1
17. jan 2009

jeeeej lari a to uz tak daleko?? ved zachvilku uz budes mat babatko v naruci, a ze sa necitis na druhe a takto nas prekvapis 😀 to je super aky pekny datum mate, chlapci budu oslavovat naraz 😉 pridame k tomu aj naseho Danka, bude trojoslava 😎

adulik23
17. jan 2009

ahojte. 🙂
prepacte, ze vam sem tak skocim, ale nezije niektora z vas nahodou vo svedsku? v marci ideme na tyzden do stokholmu, tak by ma zaujimalo, co TREBA vidiet a kam TREBA ist. 🙂 dakujem. 😉

lara1znk
17. jan 2009

kocky, dakujem
no dani, to nie ja som prekvapila vas ale babatko prekvapila vsetkych nas! 😅

ked planujeme stretko tak uz to snad bude B`ham tento krat, ved sme na rade my, nie?
a urcite do konca juna prosim, lebo potom sa uz nedostaneme nikam aspon prvych par mesiacov urcite nie

ked bude teplo to sa uz da vselico podniknut

ludik
17. jan 2009

Pekny vecer kocky 🙂

Jeeej Lari blahozelame!!!no to je super,fakt sa to tu pekne rozrasta a so stretkom suhlasime,bolo by super ak by to bolo tu.Ozaj Lari a davate si zistovat pohlavie?A ako sa ma Christianko,musime sa dohodnut a stretnut sa.
A co porabate doma?Kedy sa chystate na Slovensko?
Danka - MOzme skocit vo stvrtok opat do playgroup a zaspievat si 😀 😀 😀 co povies mam volno a Lara by sa mohla pridat.

liska
17. jan 2009

ahojte, no teda, tolko noviniek - ludi, lari, srdecne gratulujem a prajem bezproblemove tehotenstvo!!! 😵
nas Christianko dostane braceka,nedalo sa to nevidiet na UZV 😀 isteze tam ista vnutorna forma sklamania prebehla, aj ked ja som teda od zaciatku citila,ze to bude chalan,kedze mam uplne presne take iste tehu ako to prve...no ale hned potom nam to doktor prepol na 3D ultrazvuk a ked som zbadala tu moju anjelsku tvaricku a drobucke telicko,rozneznila sa vo mne kazda bunka 😵 a ked to bude este aj taky tulkos a mojkos ako moj prvorodeny, nie je co riesit, ani niektora baba sa nechyta 😎 no, s menom bude mensi problem, kedze uz pri Christiankovi to bol boj -- nie medzi nami, len z nedostatku mien, ktore by boli internacionalne a zaroven sa nam pacili...ale nejaky uzsi vyber uz mame,tak snad sa aj tentokrat dopracujeme k vysledku 😅

bludicka1
17. jan 2009

jajka zatial 3 neplanujeme, ale brala by som 3 ak by sarihodilo. 😀
ninka krasne fotecky 😵

liska
17. jan 2009

bludi, ja by som tretie brala aj planovane (zatial, to este nemam na svete druhe 😅 ), keby toto bola baba, ale riskovat 3 chlapov,to neviem, ci budem mat odvahu...som povedala muzovi,ze ked pojde na nejaky kurz naucit sa robit dievcata,tak tretie v pohode 😀

bludicka1
17. jan 2009

liska tak to ti verimom ze s tym mena je to tazke, ja my sme mali mena pre dievcatka..... no chlapcenske su tazsie a ani neviem ako sme sa dopracovali k Elliotovi...... 😅 liska ake mate vybrane mena?? ten uzsi vyber?

lari tebe tipujem babu a ludke chlapa 😀 no ja sa vzdy mylim 😅 tak som zvedava...

bludicka1
17. jan 2009

liska u nas bud bude 3 do 2 rokov, alebo sa potom uz na babo nedame. to vies vek......
ale ja bt som 3 chlapcov rada, ten nas je ties taky mojko, a len nas bozkava..... neviem ako by som zvladla dievca 😅

jajaalf
17. jan 2009

ahojky
dalsia tehu tak sa to tu fakt rozrasta 😉 a to vsetko neplanovane...

liska ale muz je urcite rad ze je to chlapcek aspon ten moj bol ...on len chlapca aby snim hral futbal 😀 ze baba ta len po nakupoch 😀 😀 😀

bludi ako sa mas?pocula som o svagrovi dufam,ze je lepsie...

bludicka1
17. jan 2009

citam to tu po sebe..... 😖 no hruza ako mi to preskakuje..... nezvladam to popri kojeni 😅 prepacte

lara1znk
17. jan 2009

no ja som zvedava ako tie tipy dopadnu, zatial mi kazdy tipoval babu ale to myslim aj soske sme tak tipovali a dalsi chlapisko na ceste 😅

a dakujem za gratulacie

veru tie mena pre chlapcov to je jedna pohroma, zvlast ked chceme nieco univerzalne aby to dobre znelo aj tu aj na SK

bludi, ja ta vidim s troma chlapmi, tebe je to asi sudene, ty si taky tip, ale ved Risko ti pomaha vo vsetkom, to mas ako chlapa, daddyho, pomocnicu v domacnosti v jednom tak v pohode 😀

bludicka1
17. jan 2009

tak to mas pravdu lari, nebyt manzela takeho aky je ani len na druhe by som sa nechystala..... ale moj drahy hovori, ze aj keby sme mali 5 chlapov tak budem v domacnosti vladnut ja 😎

bludicka1
17. jan 2009

utekam uspat ejka a pozriem co ste tu popismenkovali 😉

jajaalf
17. jan 2009

no veru bludi sa nemoze stazovat pomaha dost..

nam v piatok volali z jasiel ze sa uvolnilo miesto tak sa mame rozhodnut ci ho posleme aj ked ja by som rada bol by z druhymi detickami akurat ze stoji 300eur ☹

liska
17. jan 2009

jaji, praveze moj muz nie je taky ten typicky chlap,co chce len chlapa, on chcel tiez dievcatko 🙂
lari, mne Christianka kazdy tipoval ako babu, ze vraj sa chalan ku mne nehodi a ani si to nevedia predstavit 😀 teraz uz mi vacsina hovorila,ze to bude chlapec...no ale to su take tipy, vies, len aby sa povedalo...vdakabohu za UZV, clovek by si nahovaral 9 mesiacov a potom prekvapko 😎

ninuska
17. jan 2009

ahojteeee
jejda teda to sa ale zacalo to druhe kolo som to veru necakala 😀

lari velka gratulacia tedaaaaa take prekvapko do noveho roku 😉 ja tipujem tiez dievcatko ale mne to tiez nikdy zatial nevislo takze asi pockame radsej do leta 😀

liska boze ved ty si uz tiez za polovicou to strasne leti ved za chvilu bude soska rodit

bludicka1
17. jan 2009

fakt ze to leti...... mne to ani nedojde ze uz mam 18mesacneho a skoro 3m. synceka. Ved len pred nedavnom som bola tehu.....

my sme velmi tuzili po 3 dievcatkach no ked sa nam narodil Daniel ... 😵 povedali sme, ze by sme si priali este jedneho takeho anjelika a veru fakt by som brala 3 chlapcov, aby nahodou nenastalo ziarlenie na to najmladsie, bo ak by to bola baba bolo by to asi horsie s tym rozmaznavanim.... no ved uvidime. Dvaja chlapci nam zatial bohate stacia. Radosti a starosti az az.
som fakt zvedava ake mena vyberiete, my sme sa nevedeli rozhodnut medzi hugo, ryan a louis a nakoniec to je elliot 😅

ninka nasi sa na raz zvycajne len pokakaju, spanok maju cez den iny. No zacnem viacej pozorovat, mozno aj ja nieco zistim 😉

bludicka1
18. jan 2009

ahojte,
co ze ste sa kde podeli? Uzivate si krasny vikend s muzickami?? Ja premyslam ako toho mojeho nechat doma a neposlat viac do prace, je to take super ked je s nami.
vie niekto ako sa ma sonka na SVK? ako Marco s tou infekciou koze?

bybi
autor
19. jan 2009

Dobre ranko kocky 🙂

Ja som uz v praci, ale ako obycajne zaspavam. Zarka v poslednej dobe strasne zle spi a aj cez den je ako 10 certov. Ale snad je to len docasne a za par dni to prejde.

Inak sme vikendovali celkom fajn, kupili sme Zarke do detskej novu skrinu a suflicky, tak v sobotu sme skladali a premiestnovali, ale s vysledkom sme spokojni.

Inak neuverite, co sa nam stalo. Ja som bola so Zarkou na hornom poschodi a potom za nami prisiel drahy. Len sme sa otocili, Zarka nikde a on ze jej, ja som asi nezavrel branicku (co mame na schodoch) a fakt, branicka otvorena a slecna v polke schodiska normalne postojacky ako dospely liezla doleschodmi. Ja som sa tak zlakla, no mali sme poriadne stastie, ze sa jej nic nestalo. Ved keby nahodou spadla, ani si nechcem predstavit, co sa jej mohlo stat.

Vsetkym prajem krasny dnik, ja idem zacat nieco robit 🙂

ludik
19. jan 2009

Ahojte babulky 🙂

Bybi - No Zarka je ale sikovnica,ale fakt stastie ze to tak super zvladla,my mame schody z bytu ked chceme ist von,ale Viki sa neodvazi,ked ideme hore tak ano,ale dole nie.

MY SME VIKENDOVALI celkom fajn,v sobotu som robila,bolo strasne busy,v piatok sme mali staff party tak v sobotu bol kazdy unaveny a odflakaval pracu a my s kolegynkou sme sa sli roztrhat,domov som prisla utahana ako kon a vcera rano som mala telefonat od managera,ze si mozem vziat volno,lebo je overstaff tak som sa tesila,aspon sme stravili super nedelu cela rodinka,poobede dosiel kamos,dnes definitivne odisiel z UK spat na Sk,tak sa bol rozlucit a dnes som opat doma,lebo opat nieje co robit.JE to tak aj u vas v praci,ze mate menej roboty,z dovodu tej krizy?tak sme dnes zbehli do mesta,chceli sme Vikinke kupit taku husenicu,co sa hojda ako hojdaci konik,ale stastie ze sme ju na nu dali,lebo vobec ju nezaujimala a nechcela na nej byt a ani sa to nejak nehombalo a stoji 70£,Ale nasla som krasny kociar pre nase druhe miminko,poslem link,nemate nahodou niektora tento kociar? 🙂

ludik
19. jan 2009