Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

ludik
18. aug 2008

Soska - no ostrihala,lebo predtym sme v phode davali sponky,ale uz si ich zacala davat dole a do ust a su na nich male ozdobky a tak sa bojim,aby to nepolkla.
Soska a to ked vypije to mliecko pred spanim,tak v pohode spinka?ako je z toho napapkany?

soska
18. aug 2008

Marco vacsinou papa veceru tak okolo 6, 6.30, ma kasicku alebo chlebik s niecim a potom o tej 7.30-8.00 ma mliecko a v pohode prespi celu noc 😉
Teda aj ked sa budil na Slovesnku o tej 4, vedela som, ze to nebolo od hladu. Teraz mi mamina hovorila, ze spinka sam v izbe a krasne vzdy do 6.30;-)

bybi
autor
18. aug 2008

caute kocky 🙂

Konecne mi dnes v praci rozbehli ten program, aj ked az okolo 12tej. Do vtedy som sa hrala karty 😅

Zajtra odchadzam do Normantonu (pri Leeds) na skolenie a budem tam do piatku. Zarka bude s tatom a v stredu pridu jeho rodicia, tak som zvedava, ako to budu zvladat. Mam trosku obavy, na druhej strane sa tesim, ze sa konecne vyspim 😅

Zuzi, ja som fotky pozrela uz vcera, su krasne a vasi m au super dom aj s jazierkom 😵

lara1znk
18. aug 2008

ahojte kocky,

vitajte spat, uz to tu riadne stagnovali

my sme vcera odviezli babku a dedka na letisko, mali sme sa super, maly si ich uzival a oni jeho, teraz sa mi zda ze mam toho tak vela, no zvykla som si na pohodlie a na tolku pomoc 😀

soska, ja odpadnem, tak ty si nechala marca na SK, fakt odvaha
dufam ze vam to rychlo zbehne
my sme akurat vcera hovorili s guyom ze mozno na rok by sme isli na tyzden na nejaku exoticku dovolenku bez maleho, no neviem ci by som to zvladla, chcelo by to asi najprv test 2-3 dni a podla toho sa uvidi

zuzi, videla som vase fotky na facebooku, super ste sa mali
krasne fotky

ostatne este popozeram

teraz utekam do posilky a potom na nakup do tesca tak asi az zajtra

zuzula
18. aug 2008

dakujeme kocky 🙂
no nasi maju super ten dom ale trva asi pol dna ho povysavat takze co sa tyka upratovania som vdacna za nas 2-izbovy byt 😀

Bybi teeda, dalsia hrdinka co sa vie odlucit od babatka 🙂 dufam ze skolenie bude zaujimave a uzijes si to. a Jaro si zase uzije Zarku. a s tym spanim - aj ja som sa tak tesila do Piestan ze sa vyspim a namiesto toho som sa zobudila presne 4.45 ako sa Adam budieva na mlieko a vstavali sme aj s Petom 7.30 - teda o 15 minut neskor ako nas Adamko budieva... 😀 😀

Ludik, Adamko mi nechce pit kraske mlieko ako take, niekedy uz sice vypije kakavko ale to mu moc nechcem davat kedze je to sladke, preto rano davam to Hipp Growing Up milk. ta 0.5l flasa stoji asi 79p v Tescu.
pred spanim davame ten sunar (tiez Hipp Growing Up ale v prasku), to by som davala aj tak kvoli tomu ze su tam vselijake vyzivne latky a vitaminy co v kravskom mlieku nie su. na SK sa odporuca sunar do 3r, tu v UK do roka...takze si musis rozhodnut sama ako chces pokracovat..alebo lepsie povedane rozhodne Viki ci jej viac chuti 😉
Viki je zlatucka, kocka 🙂

Jaji ahoj, tych svokrovcov nezavidim 😔 a zelam pevne nervy!!! Ja som tiez mala cest s mojimi travit nejaky cas doma na SK a niekedy som bola veru rada ze byvame v UK 😀
Takze celu zimu uz budes doma? wow, to mas dobre ze robis len v lete. Kiko je zlatucky! 🙂

Soni, a ty kde mas foto, haaa? pekne popridavaj ved mas kopu volneho casu nie?? 😉

Ninus ahoj aj tebe, pekne si uzivaj rodicov. 🙂

boze dieta ma vola z vane ze ho mam prst vybrat a ja tu tukam do pc...hrozna matka 😀
teda peto je s nim aby ste si nemysleli ze je tam sam...az taka hrozna nie som 😀 😀

lara1znk
18. aug 2008

k tomu mliecku, ja asi zacnem s kravskym po 2 rokoch, alebo az neskor
skor sa mi pozdava slovensky pristup kvoli tym vyzivnym latkam ktore kravskemu mlieku chybaju
a tiez deti alergici by sa mu mali vyhybat dlhsie a to sme aj my bohuzial

ja malemu davam mliecne koktaily, kakao este nie kedze je to alergen

a tiez pijeme Hipp 😉

zuzula
18. aug 2008

lari hej treba si to postupne vyskusat teda aspon ja preferujem taky pristup...tento rok 2 dni bez maleho, buduci mozno 3-4 a ked uz budem mat druhe babo tak potom aj tyzden 😅
tak ste sa mali dobre s babkou a o tej pomoci mi ani nehovor, je to pekny rozdiel byt zase na vsetko sama. u nasich sme mali fakt all inclusive a zadarmo 😅
a Adamko si na nasich tak zvykol ze dnes ked sme skypovali a moj tato odiciel od pocitaca tak sa Adamcek az rozplakal a volal nanho ze dedo dedo aby prisiel spat 🙂 podarene dedko bol uplne bez seba 😀

zuzula
18. aug 2008

jezis Lari ja odpadnem z tej fotky na wecku 😅 😅

lara1znk
18. aug 2008

my sme uz mali par pokusov, ked sme boli na svadbe tak bol skoro cely den s nasimi, aj ho okupali, ulozili spinkat, nas videl az rano a v pohode
tiez sme boli na celodenny vylet az do noci v Aquaparku, to iste
on je s babkou a dedkou uplne v pohode

podobne ako ty pises zuzi na skype, my to mame stale, on normalne za nasimi place, najma za dedom, velmi rychlo sa na nich naviaze, to som len rada
takze v buducnosti to budeme vyuzivat vo velkom 😎

no ja skusam nocnik a nic, maly vystraja, nedajboze ho na nho posadit a na zachode sa mu celkom paci 😅

zuzula
18. aug 2008

dik za tip, skusim aj ja kupit tu nasadku na zachod ci ako sa to vola...lebo s nocnikom sme na tom podobne ako vy 😔
no ja som to postupne zvykavanie si na odlucenie myslela zo svojho pohladu...Adam by bol v pohode, deticky su velmi prisposobive...len niektore maminy s tym maju trsoicku problem 😉 ja som na seba pysna ze som zvladla 2 dni ale na viac sa zatial necitim...mozno o par mesiacov zase budem potrebovat break 😅

bybi
autor
18. aug 2008

Zuzi ja nie som hrdinka, ja nemam na vyber 😔 A je to od nas daleko, takze sa neda kazdy den skocit domov 😔 No nejako to vydrzime. Ale tiez neviem ako bude, lebo budem asi bez netu a uplne sama, tak ked pridem z prace, tak sa asi na hoteli budem dost nusit. Dufam ze tam bude nejaky shopping nablizku. Pridem s jednym kufrom, odidem s dvomi 😅

Idem spat, Zarka spala strasne zle minulu noc, tak to idem dospat 😉

Dobru noc vam vsetkym a aj detickam 😉

lara1znk
18. aug 2008

aj ja som v tomto slaboska, ja by som dlho nezvladla, nastastie nemusim a ja si dost oddychnem ked sme u nasich alebo nasi su tu, takze to je super
vtedy aj dospim, aj mam c as si skocit von vybavit co potrebujem, ci len tak sa odviazat ku kadernicke atd. takze zatial som nemala pocit ze si chcem oddychnut nadlhsie 🙂

bybi, drzkaj sa, nech ti to rychlo zbehne
snad tam bude dost obchodov a pri nakupoch ti h ned bude lahsie

dobru noc

soska
19. aug 2008

Dobre ranko!
No aby som tu nevyzerla ako ta, co si potrebuje od Marca 'oddychnut', tak ja som sa na tento tyzden dala po dlhom prehovarani mojej maminy len nahovorit😉 Tiez trpim a to nehovorim o Cliffovi, co uz nevidel Marca tak dlho.... 😕

A tiez som tu najhorsia, co nedopraje synovi vyzivne latky a vitaminy zo sunaru a dava mu bezhlavo mliecko? 😨
Zuzi, podla mna na sunare je to rozpisane,co vsetko to obsahuje a na mliecku to asi nie je, aj ked je tam riziko alergie, podla mna Anglicania to tiez musia mat nejako podlozene, ked odporucaju kravske od 1 roka...Alebo sa mylim? 😨

Bybi, drzim palce, nech to bez Zarky v pohode vydrzis 😔

Sorrko, na vecery mam vzdy kopec planov s drahym alebo kamoskami, tak nejako nestiham pridat fotos a minule, ked som uz aj chcela, tak mi blbol doma pc ☹ napravim to snad coskoro😉

Pekny den babule😉

soska
19. aug 2008

lari a mly ti do zachodika aj cika/kaka? 😀 jee podarenucky!!!! 😵

bybi
autor
19. aug 2008

Dobre ranko 🙂

ja som uz pobalena a asi za pol hodku vyrazam.

Soska dakujem, aj mi dnes v skolke slzy vysli, tak mi bolo luto, lebo som vedela, ze ju tam necham a uvidim ju az v piatok. Aj ked to teraz pisem, mi je do placu ☹

K tomu mliecku, ja skusim davat aj aj, rano jedno, vecer druhe. uvidim co mi na to povie Zarka 😀

Zarka inak uz beha hore dole, uz sa za chodu dokaze aj otocit. vymakana je strasne. Vcera som prisla po nu do skolky a ona na nohach lietala krizom krazom a ked ma zbadala, sa ku mne rozbehla. Len sa potom potkla na hracke 😅 Zlata je strasne. Vcera sa naucila, ako robi havo, tak ked sa jej spytam, tak povie haf a uz aj havo sem tam povie. 😵 Stale ukazuje kde je ziza, vcera na nakupe bola celu dobu uplne zaklonena, len aby na zizu videla 😵 😀

Neviem kedy sa mi podari ozvat sa nejbliezsie, neviem ako je to tam s netom, tak ak nic, ozvem sa v piatok a vy sa zatial majte krasne... papa 😉

lara1znk
19. aug 2008

ahojte,

soska jasne ja ta chapem, musi to byt tazke a zase je asi lepsie ked ty si v praci a skolku teraz nemate, ked si este uzije babku a dedka na SK.

My zas ten zachod este nepraktizujeme pravidelne, dnes rano som ho zase dala, pekne sa tam vycikal. Idem teraz skusat kazde rano hned po flasi a potom vecer pred kupkanim a uvidime. HLavne nech si na to najrpv zvykne a nech zisti o co ide a potom sa snad rozbehneme s potty treningom poriadne.

tak to ti verim bybi ze ti vysli slzicky, musi to byt velmi tazke ale urcite ti to zbehne a prides domov plna energie.
nech uz je piatok

pekny den kocky

dnes by mala prist bludi s dankom, uvidime
zatial nam prsi, snad sa vycasi poobede

lara1znk
19. aug 2008

inak soska k tomu mliecku, nam povedal nas pediater na SK ze to je len marketingovy tah ze sunar sa ma davat do 3 rokov, tak si vyber

ja to robim najma kvoli tomu ze Christianko je alergik a mame aj ekzem
inak myslim ze je to ok dat mliecko aj skor, ved deti uz papaju vsetko, maju dost vyzivnych latok v strave a to kravske mliecko je fajn

soska
19. aug 2008

lari, urcite je na tom market. tahu nieco pravdy. Preco by to inac tu hlasali za spravne davat od roka uz kravske? Prave si myslim, ze mozno v UK maju tie Health Authorities vacsie slovo ako marketingy firiem a mozu si dovolit ich prevalcovat nazorom, ze podavat kravske mlieko je dovolene a spravne.
Ale isto su tam aj dokazy o tom, ze formula moze byt dostatocna, alebo pre niektore deti lepsia. Preto si myslim, ze je to na rozhodnuti rodica😉

A co sa tyka Marca, ja viem, ze je to pre neho dobre, ze je takto aj s nasimi a tesim sa z toho, ze je tam vesely a takisto, ze si ho nasi poriadne uziju😉

Pozdrav Bludi s Dankom a daj vediet, ako sa maju. Kedy to uz cakaju? V septembri ci az novembri?

alcapalca
19. aug 2008

ahojte
byva z vas niektora v Holandsku?

soska
19. aug 2008

ahoj alcapalca😉
ekira je z holandska, ale ona sa tu ukaze len obcas.
Kde zijes v Holandsku. Mam kamosku, co sa stahuje do Groningenu 🙂

zuzula
19. aug 2008

Soni co si sisi ze najhorsia matka?? 🙂 Tak som to vobec nemyselala a dufam ze ma poznas natolko aby si vedela ze si o tebe vobec nemyslim ze si zla mama 😔
Ludik sa pytala ake mliecka pouzivame tak som napisala ake pouzivam ja a preco a tiez som napisala ze si kazda mama/dieta musi vybrat sama lebo tu v UK su ine info ako na SK. kazda mame svoje dovody a tu si len vymiename info, nie? zatial som tu nikdy nepisala nieco s tym ze chcem niekoho odsudit ako zlu matku a dufam ze to vies 😔 ked napisem ze ja by som nezvladla dat Adamka na tyzden pred tym nehovorim ze ty to nemas robit!
myslim ze tu uz kecame dost dlho na to aby sme sa odsudzovali/urazali...teda dufam 🙂

Lari neviem ci si citala pred casom tu Lufia pisala o akejsi zazracnej liecbe na ekzem, bohuzial sa nepamatam co to bolo lebo nastastie my taky problem nemame (kop klop) ale skus sa jej popytat. 🙂

soska
19. aug 2008

zuzi, je mi jasne, ze si to tak nemyslela, len mne to mozno tak vyznelo v tom momente a nedalo mi nepovedat si svoje.... 😉 Ako si ja teda tiez viem povedat, ze ano? 😉
je to aj tym, ze napisane to casto vyznie inac, ako ked sa bavime osobne 😔

alcapalca
19. aug 2008

Soska v Amsterdame, teraz som doma lebo sa mi narodil syncek, a chcela som rodit na slovensku, no ale uz mal 2 mesiace tak trebalo by sa vratit 🙂

ekira
19. aug 2008

ahojte 😉 ...soska,spomen certa 😀 ...a tak sa hlasim
no tak vas teda zdravim vsetkych dovolenkarov ,sudim ze ste paradne odpocinute a navnadene a hlavne plne energie
to s ao mne teda neda povedat 🙄
zuzi krasne foto 😉 soska neboj marcovi je dobre 😉 bybi tak drzim palce nech ti to do piatku ubehne a nech si zasa pri malej
amon je uz v skole od vcera tak je doma kludek a konecne mozem dokoncit co som cez prazdniny zacala ....youri buva a ja som pozehlila uklidila a spravila este aj totok http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6858 je to mnami lari super fotka na zachodiku 😉 ja som amona daval od roka na serblik,vzdy rano a aj medzi tim,ked sa dalo len pozor na toaletny papier,pre amona to bola velka zabava tahat ho 😀 alcapalca • ahoj ja som v noord brabant 🙂 kusok od nijmegen

soska
19. aug 2008

eki, mnam, mne nposles take tasticky???? 😀 😝

ekira
19. aug 2008

no jasne poslem......vodovodom...po kuskach 😀 😀

alcapalca
19. aug 2008

ekira mozem sa spytat kolko platis skolne pre maleho?
lebo ja som sa informovala a vraj 300 eur na rok, sa mi to zda malo nato ake skolky boli drahe

ekira
19. aug 2008

no my platime na rok asi tak 70 eur,v tom je zahrunuty mikulas a skolsky vylet a potom platime este dopravu,pretoze amon chodi taxikom do skoly ta nas vyjde tusim okolo 200 eur rocne

lara1znk
19. aug 2008

zuzi, diky, asi sa jej opytam IP, nechce sa mi to hladat dozadu

my mame atopicky ekzem takze je to on a off, momentalne nemame nic, dufam ze sa nam to vycisti, vraj atopikom ekzem casto zmizne s vekom, tak dufam

a presne tak babky, my si tu vlastne radime, vymiename skusenosti, nazory ale predsa konecne rozhodnutie je na kazdej z nas, kazda mame ine dieta, ine okolnosti atd. takze sa to neda vsetko presne porovnavat 😉

s bludi bolo super, chlapci sa nam vysantili
termin maju 21. oktobra, strasne to leti

soska
20. aug 2008

Ahojte,

tak dnes je vonku taky nijaky den😢Som zvedava, ci este bude nejake leto.... ☹
a v praci tiez nic moc.
Uz sa tesim na zajtra, ked poletim😉

Co dnes porabate?