Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

bybi
autor
14. aug 2008

Caute kocky. Tak my sa uz hlasime z UK. Prisli sme vcera vecer. Este ani nie sme vybalene, lebo dnes som uz bola v praci 🙂 Tu su fotky zo Sk http://picasaweb.google.com/bybi13/ZarkaNaSK a tu su spominane fotky z atelieru http://picasaweb.google.com/bybi13/ZarkaVAtelieri 🙂 Musime ist na nakup, tak skusim nakuknut vecer 😉

zuzula
14. aug 2008

Ahojte kocky 😵 Aj my sme uz spat v UK. Na SK sme sa mali fantasticky, uzili sme si ozajstne leto, lebo tu ako som pocula tak bola bieda s tym pocasim. Dufam ze este zopar peknych dni bude aspon ako dnes 😉

dufam ze sa vsetky mate dobre a deticky pekne rastu a posluchaju 😉 Nam sa Adam na SK poriadne rozhovoril, mami, babi, dedo, babo, kde je, ano, dnes najnovsie bye bye ked sme odchadzali zo skolky 😅 je to krasne coraz viac pocuvat jeho hlasok 😵
ale je to poriadna potvora, vcera vecer musel Peto pretriedit cely smetny kos az uplne na spodku nasiel ovladacku od TV. este ze sme ju nestihli vyhodit 😀

dakujem kocky za pekne blahozelania 🙂 idem si popozerat nejake fotky, ja nase pridam asi az cez vikend.
pekny vecer! 😉

zuzula
14. aug 2008

Jeej Zarka je ina herecka...krasne fotky z atelieru 😵 Bybi a na tej poslednej fotke si uplne krasnucka 😵

lufia
14. aug 2008

caves

noo kocky snad sa to tu uz rozbehne 😵

vitajte spat 😵

bybi foto su nadherneee a musim sa pridat k zuzke(ma asi podobny cuch 😀 na krasu ako jaaa)lebo na tej poslednej foto si nadhernaaaaa 😵 😵 😵 ako modelka aZarka samozrejme tiez
a mate aj peknucke bojnicovske foto
a este otazocka na teba co to je za kocik???co sa chrisovi tak pacil 😉

zuzi tak to je Adamko sikulka 🙂 Chris tiez rozprava ale ani zdaleka nie tolko 😝 a posledne teda uz asi mesiac je vsetko u nas aaaaaaaaaaaaa a uz my ztoho harasi 😀

pekny vecer

soska
15. aug 2008

ahojte babulky!

tak sa tu tusim pomaly opat vsetky hlasime😉
Aj ja som priletela vcera vecer, brrr aka zimisko! ale bez Marcuska! Tak mi chyba. ostava este s babkou a dedkom dalsi tyzdne, to uz viete, tak mame poriadne abstaky. Chudak Cliff ten uz ho nevidel 2 tyzdne a este ho tyzden caka! ☹ Uz zahlasil, ze ho uz takto na dlho prec neda ani za svet!

Ale nam bolo 2 tyzdne super. Pocasie krasne, boli sme hlavne v tatrach, nemala som casu ani sa nikomu z vas ozvat, stale sme mali nieco, navstevy, rodiny, vyletiky, no bolo fajn. Marco je cely vo svojom zivle medzi tolkymi ludmi. Tiez vela blaboce, este nie az tak zretelne, zda sa mi, ze hovori tik tak (tttt taaak je jeho podanie), baba a dedo tak vselijako a babka je presvedcena ze zamerne hovori 'daj' na vsetko, co chce. Lebo to je jeho oblubene slovo- hlavne na jedlo! 😀 Uz je z neho zase gulicka, ale je aj dost vysoky. papa tam o dusu 😵
Trosku horsie sice spaval, lebo bol so mnou v izbe, ale prezili sme 🙂

Tak dufam, ze sa nam podari si s manzelikom aspon ako tak vychutnat tieto dni bez synka, aj ked stale hovorime len o nom 😅

Zuzi, ako bolo na vikende s petom?

Bybi, krasne fotky, tie z atelieru su bombove!!! A ja ceeeem! 😀

Ja tiez poridavam, ked bude casu....

bybi
autor
15. aug 2008

Caute kocky, dakujeme za pochvaly. Ja som chcela uz v aprili, ked sme boli doma dat take nafotit, ze sa vsetci traja odfotime a moj nechcel. A teraz ked som mu ich ukazala, tak povedal, ze mozme takto kazdy rok chodit 😀

Inak Zarka uz beha, uz sama prejde pol izby, strasne ju to bavi a taaak sa pri tom rehoce 😀 Zlata je strasne. Uz zacala aj tancovat a vcera mi v skolke hovorili, ze vsetky deti bozkava. No kde sa to nauzila, ze Adamkovci a Chrisovci 😀

Lufi, ja ti pozriem ten kocik, ako sa vola, lebo ja sama neviem 😅 najdem ho na nete a hodim ti link 😉

bybi
autor
15. aug 2008
anicka1123
15. aug 2008

ahojte, zijeme s frajerom v uk a potrebujeme vediet ci moze ziadat tax credit na deti, ktore ziju s exmanzelkou na slovensku? alebo child benefit? poradite mi, prosim?

liska
15. aug 2008

ahojte 🙂 bybi, musim sa len pridat, fotky su uplne uzasne, to ste boli na SK v atelieri? a Zarka tam bola v pohode? lebo ja som tiez nad tym rozmyslala,ale moj Christian potrebuje par minut na to, aby si na niekoho noveho zvykol, urcite by pri foteni robil sceny 😒
nas drobec uz rozprava krasne, citi sa trochu istejsi v taliancine,ale vie vsetko aj po slovensky a super to uz rozlisuje-s ockom (a aj ked sa hra sam) po taliansky, so mnou a s babkou, ktora je teraz u nas, po slovensky, je to super 😵
dakujeme za blahozelania k 2 rockom, oslavovat ich budeme az teraz v nedelu, lebo sme cakali na babku, tak sa tesime 🙂

bybi
autor
15. aug 2008

liska Zarka je s ludmi v pohode. Skor bol problem udzat ju na mieste. Ona je strasne ziva a neobsedi na jednom mieste. Ale potom sme zistili, ze ked ma nieco v ruke, tak chvilocku vydrzi. No potom uz zacala plakat, tak sme ju nachali tak 🙂 Ved aj na nu toho asi bolo dost 🙂 A hej, bolo to v TT v atelieri. Boli sme uz dopredu objednani 🙂

Dodatocne sa pripajam ku gratulacii ku 2 rockom a aj vsetkym, ktorych som nechcene premeskala 🙂

bybi
autor
15. aug 2008

A este som vam zabudla napisat, ze zarka dnes rano v skolke prvy krat neplakala, ked som odchadzala 😵

Sa tak nudim v praci. Nejde mi program, v ktorom robim faktury, tak nemam co robit. Na vsetko co robim ho potrebujem. Od rana si uz vypisujem s IT a stale to nejde 😒 A mam toho teda dost. No ale nie moja chyba 😔

soska
15. aug 2008

bybi, to je o nicom...snad ti to poobedie este rychlo ubehne...ja som chcekla emaily v praci a s kolegynou dala rec, ze ci sa nieco deje a ona ze nudnejsi august este nezazila...tak ma caka nieco podobne....
😢 😢 kebyze mam viacej volna, radsej ostanem na sr, namiesto nudy v praci....

ozaj, pozrela som aj fotky zo stretka! krasnucke, naozaj! skoda, ze sa nam nepodarilo prist 😔 deturence aj maminy su vsetky podarenucke 😀

anicka, asi to zalezi, ci je manzel UK obcan....ak ano, tak podla mna by narok mohol mat....nech posle ziadosti s jeho situaciou a uvidite, co vam povedia...

bybi
autor
15. aug 2008

A este k tym fotkam zo ZOO, boli sme aj v Bojniciach v ZOO aj v BA. A ak niektora planujete ist, urcite chodte do BA. Ja som bola z Bojnic dost sklamana, ale z BA som bola zase uuuplne unasena. Urcite sa to viac oplati, ako Bojnice 🙂

Ja sa dnes neviem zastavit, dobieham tie 2 tyzdne, co som bola na SK 😅

zuzula
15. aug 2008

ahojte kocky. no vidim ze sa pekne zbierame 🙂
Soni ahoj, tak ste sami dvaja, ja si to neviem predstavit na tyzden, si hrdinka!! 🙂 uzivajte si s Cliffom romantiku 😵
my sme si Piestany uzili, pospominali sme si na vsetko co sme robievali pred Adamom 😀 😀 az som bola prekvapena ake to bolo fajn "za slobodna"...poriadne sme si zaplavali, boli na masazach, drinkoch, veceri, zahrat si tenis...a dobiehali co sme za 15 mesiacov zameskali v posteli 😉
Adamko bol u nasich v pohodicke, sice stale dokola hovoril kde je mama mama mama ale vzdy mu vysvetlili ze mama isla na vylet a pride zajtra a bol spokojny...vecer zaspal v pohode aj v noci bol dobry...no proste super 🙂
ale musim sa priznat ze mne par slziciek vybehlo ked sme sa boli v Piestanoch prejst a videla som nejake kociky tak mi to prislo luto ale len na minutku potom som si dala mojito a bolo dobre 😀

liska aj my sa oneskorene pripajame Christiankovi ku gratulacii, nech je zdravucky a usmiatucky ako doteraz 😵

emmaelzer
16. aug 2008

Ahojte baby, viete mi niekto povedat, ci zo skyeurope mozem cestovat s kocikom , ci ho daju do lietadla ?

bybi
autor
16. aug 2008

emma hej, mozes. Ja som brala aj kocik aj autosedacku a v pohode 🙂

ludik
16. aug 2008

ahojte kocky 🙂

Konecne to tu ozilo 😀 bez vas to tu bolo onicom 😀

Bybi - kraaaaaaaaaaasne fotky 😵 a pridavam nazor,ze vyzeras na fotkach nadherne,samozrejme aj Zarka 😵 Tak si mi pripomenula,ze ja mam este voucher na fotenie tu v Birme a Viki bude mat rok a ja som s nou este nebola na fotenie,tak to musim napravit 😉 Ozaj a Zarka uz chodi do skolky ako to zvlada?A ako casto tam chodi?zacinam uvazovat,zeby som Viki dala od Oktobra tiez,tak som zvadava 🙂 Dik

Nam Viki vcera hnackovala,uz sa aj nam ozvali zubky ☹ Jednu noc dokonca vobec nespala,len sa hadzala po posteli a plakala ☹ bolo to strasne,prerezaval sa jej ocny zubok.Odkedy jej idu zubky tak sa v noci casto budi,dokonca ju v noci krmim,place o dusu akokeby nejedla cely den a to je pol 2 a o 6am je hore opat a je hladna,tak nechapem,V pondelok ideme k health visitor tak som zvadava co nam povie,lebo aj to mliecko co pije,je len do roka.Co davate vy vasim detickam co dovrsili 1 rok?
Zajtra a pozajtra mam volno tak sa tesim,ze budeme cele dni spolu 🙂 len dufam,ze nebude liat,lebo ma 2 kose spinaveho pradla 🙂

emmaelzer
17. aug 2008

bybi, aj kocik a aj autosedacku ti zobrali dole do lietadla zadarmo? Letela si sama alebo s partnerom, pretoze zo raynerom kazdy dospely moze mat jednu detsku vec, ale ja letim sama

bybi
autor
17. aug 2008

emma letela som sama a v pohode mi to zobrali a este som mala aj 21.1kg a v pohode ma nechali 🙂

Ludka, Zarka zvlada skolku uplne v pohode. Vidiet na nej, ze sa jej tam paci. Chodi od pondelka do piatku. Vobec nelutujem, ze som ju tam dala. Myslim ze jej to len prospieva a este ma hned od malicka anglictinu, co je tiez len plus 🙂
Dufam, ze vam zubky skoro prejdu a noci budu lepsie. U nas sa tiez pokazili noci zubkami, ale uz je to teraz zse dobre

ludik
17. aug 2008

Ahojky 🙂

Bybi - dakujem 😉

zuzula
17. aug 2008

ahojte kocky. tak som konecne ulozila certika do postele a som KO. vacsinu vikendu som bola nanho sama lebo Peto robi takze uz ledva zvladnem vanu a padam do postele 😅 ale mali sme plny program, vcera Active Tots a park, dnes plavanie, zvierata na farme a ihrisko, no a popritom domacnost...ved to poznate 😉
vcera sa Adam naucil ukazat ako robi tiger, strasne smiesny je pritom ako vystrci pazuriky a zavrci 😀

Bybi tu nadvahu si mala asi so Sky Europe, nie? lebo co ja mam skusenosti s Ryanair tak davaju zaplatit aj ked mas 0.5kg navyse 😖 zato so Sky som mala minule 2.5kg a boli v pohode 🙂

Emma, pri check-in sa ta vacsinou spytaju kolko casti ma kocik tak povies ze 2 a dostanes 2 nalepky, jednu na kocik jednu na autosedacku...aj ja som tak uz letela. stastnu cestu 🙂

Ludik ahoj, nech vam trapenie so zubkami coskoro prejde...mliecko sme pouzivali dlho Aptamil 3, nedavno sme presli na Hipp Growing Up milk - predavaju ho aj hotove v 0.5l flaskach to je velmi sikovne mas to v chladnicke a netreba prevarat vodu a zarabat sunar 😉 ale aj ine znacky takto robia takze je to len na tebe...

ozaj dala som konecne dnes fotky z dovce tak mozete kuk ak chcete. pekny vecer! 😉

jajaalf
17. aug 2008

ahojte

ako sa mate?

mne uz segricka odisla a mam tu svokorvcou tak to je ine ☹ ☹ ☹ maly ako ma zbada tak len u mna a ked ho vola svokra alebo sa len priblizi uz place 😢 dufam,ze ho to prejde...ale hovori svokra ze ked su sami je dobry tak len jej musim verit lebo stale na neho myslim ....a rozmyslam aka som to matka ked ho neham z druhymi ludmi 😔 ale uz len mesiac a budeme si uzivat celu zimu 😅
pridala som par foto 😉

emmaelzer
18. aug 2008

kocky diky za info. Skyeurope nema nikde na web stranke tieto info.

ninuska
18. aug 2008

ahojte babulkyyyyyyyyy
tak konecne zase nazad z vyletu 😀 ja som sem velmi ani nechodila mam tu uz druhy tyzden maminu tak si to trosku uzivam

dnes mala sofinka premieru v jaslickach bola taka malicka v tych teplackoch 😢 mne bolo strasne luto ale dnes bola len hodinu v stredu pojde na dve a v piatok zostane asi do poobedia ....vraj vobec neplakala len vonku bola trosku nesvoja lebo nevedela co sa ide robit - no a potom sme plakali obe ked sme sa po hodine videli znova ona strasneeeee a maminka chcela byt statocna ale neslo to ....su to sukromne jaslicky ale nemohla som tam snou zostat vraj stym maju horsiu skusenost ako ked si zoberu miminko z prezliekarne tak snad robim dobre 😒

eliska1983
18. aug 2008

ahoj

soska
18. aug 2008

ahojte, je tu niekto?
ja sa ozyvam z prace.Nic sa tu nedeje.
Maly sme krasny vikend s Cliffom. Boli sme vo warwicku na zamku, par krat na veceri aj v kine.
😉
Len nam chyba Marco! 😢 Uz sa tesim na svrtok, ako pre nho pojdem...

ludik
18. aug 2008

Ahojky 🙂

Ninuska - tak to blahozelame k premiere,ako sa poznam tak by som si poplakala ako ty,ja planjem dat viki tiez do jasliciek takze nas to caka.Drzime palce aby si Sofinka na jaslicky rychlo zvykla.A ako sa citis?Kedy budete vediet pohlavie babatka 🙂

Zuzula - dakujem za tip na mliecko,boli sme dnes v poradni tak nam healt visitor povedala aby sme vikinke davali od 1 roka celu flasu normalneho kravskeho mliecka s modrym vrskom alebo to co si pisala aj ty,tak neviem...Vam co poradili healt visitors?Fotky su nadherne,Adamko je uz taky velky,vidiet ze ste si tu dovcu pekne uzili 😵 Ozaj Zuzi - a akolko stoji to Hipp mliecko a kde ho najdem?

Jaji - nech vam to so svokrovcami rychle prejde 😉 😵 nemaj vycitky aka si mamina,ved kazdy raz musi nechat svoje dietatko ci uz v skolke,alebo s inymi ludmi.Ja ked som cely den v robote,tak viki je pohode,ale akonahle som doma,tak je na mna nalepena a vkuse len place len co sa vzdialim,alebo k nam pride niekto na navstevu.Mozno je to tym,ze sme vacsinou casu v praci a ked sme konecne doma,deti chcu byt len a len s nami 😉 Ako dlho budu svokrovci u vas?Kiko je zlatucky,strasne vyrastol 😵 a chystate sa aj na slovensko?

Eliska- Vitaj,odkial si?

ludik
18. aug 2008

Ahoj SOska 🙂

Tak to ta obdivujem 😉 ako to zvladate bez Marca?

soska
18. aug 2008

ludi, my davame od roka kravske mliecko a v pohode, ziaden problem....
je to na tebe, niektore baby davaju dlhsie formulu....

no nie je to lahke bez Marca, ale co uz, tak sme si to navarili, tak teraz len trpezlivost a dockat sa stvrtka 😨

zuzi, aj ja som zabudla povedat, ze nadherne fotos, idem poriet aj ostatne 😵

soska
18. aug 2008

Ludi, Vikina je tiez strasne podarena, tiez si jej uz strihala ofinku??? 😅 😵 😀 tie vase deti s vlaskami vyzeraju starsie ako to moje bezvlaskove 😀