Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

zuzula
12. sep 2008

jaji na pocasie sa ani nepytaj 😀 sice vcera ani dnes to take hrozne nebolo tak sa nemozem stazovat 😅
ja som prave urobila asi 40 palaciniek tak ak mate chut rychlo dobehnite kym su teple 😉 mali sme tu Adamkovu kamosku s maminou a Adam je taky rozblazneny ze mu neni rady. dufam ze sa nam ho podari nejako unavit lebo ja uz unavena som 😀

Eki ahoj, som rada ze si sa ozvala a ze sa mate dobre 🙂 ja by som si tie tvoje cestovinky nahodou dala velmi rada 😝

Soni no parad, gratulujem svagrovcom 🙂 , Gregor je ake zvlastne meno aspon ziadneho maleho (vlastne ani velkeho) Gregora nepoznam ale mozno to teraz pride do mody 🙂
fotky su bohove chlapci ako slusne sedia a maluju, na fotke to vyzera ako idylka 🙂 len v reale je to trosku komplikovanejsie 😀

Lari stastnu cestu zajtra a ostatnym pekny vikend! 🙂

lara1znk
12. sep 2008

Ahojte kocky, dakujem, dufam ze cestu zvladneme v pohodicke, hlavne nech ma Christianko svoje vlastne sedadlo, potom to uz pojde. Dufam ze let nebude plny. Drzte palceky!
Len pred chvilou som zacala balit, tak chaosim a poriadne. Na SK sa akurat ide ochladit tak uz mam kufor napratany samymi jesennymi vecami. 😒

Soska, gratulujeme k bratrancekovi. 😵 Gregor je pekne meno, paci sa mi lebo ten sympos moderator na Markize v Telerane sa tak vola a je fakt bohovsky.

Zuzi, asi bude nieco vo vzduchu, nas Christian ako zbesnel, ja si nepoznam dieta. Asi pojde chlapcek do skolky, lebo mamine uz rastu rohy. 😀

Pekny vikend. Ohlasim sa vam od nasich.

lara1znk
12. sep 2008

a tie fotky zo Slovacika nemaju chybu, perfektni su chlapci 😀
to takto pekne si maluju? skoda, ze je to tak daleko od nas, radi by sme niekedy prisli

jajaalf
13. sep 2008

dobre ranko

lari tak ty ides domov?stasnu cestu 😉 😉

newyorkgirl
14. sep 2008

ahojte babulky ktore sa na mna este pamatate tak sme stastne prestahovani nase zatial utocisko je mestecko scunthorpe north lincolnshire

bybi
autor
14. sep 2008

Caute kocky, tak mam chvilku cas. Zatial nam to samym ide celkom ok, vcera sme boli na nakupoch 9Zuzi, kupila som vo Woolworthse tie gumaky, dakujem za radu. Uz sa v nich pohne 😀 ) a potom sme poobede boli na ihrisku. Na stastie nam celkom dobre vyslo pocasie 🙂 Teraz Zarka spinka, tak oddychujem 😀

NG, jasne ze si na teba pamatame, tak uz si sa aj ty prestahovala za muzikom do UK? A paci sa ti? 🙂

Lari, ani som ti stastnu cestu nezazelala, tak si uzite super dovolenku a stastnu cestu spat (pre istotu takto popredu 😀 )

Neviem co som este chcela napisat, dufam ze som na nic nezabudla. 🙂 Teda urcite zabudla 🙂

Uz viem, jaji aj ja som myslela na jarmok, uz som 6 rokov nebola. Musim si uz tak naplanovat dovcu, aby som isla konecne pozriet 🙂

soska
15. sep 2008

Ahojte kocky!

Nejako tu bolo cez vikend mrtvo 😅 Asiste boli vsetky busy. My tiez. Boli sme plavat a na party a vcera pri Temzi krmit kacicky, na pikniku a dokoca aj na kolotococh😉 Marco si vsetkeho riadne uzil. Aj curry na party papal, tancoval v strede parketu s dospelakmi 😀 a vcera sa mi takmer hodil do tej temzi par krat v navale rozrusenosti.... 😨 No v noci nejako zle spava, neviem, ci zubkuje, ale sme mrtvi, budi sa stale a dost place 😔

Musim neskor prihodit aj nejake fotky 😉

Ja som opat v praci a pracujucim i nepracujucim zelam pekny den! 😵

diamand
15. sep 2008

ahojte babulky,

ako sa mate? ja na H....., poculi ste co sa stalo s XL airlines? Skrachovali a aj nejake ine companies, no a ja som s nimi mala ist o dva tyzdne na tu dovolenku, takze ma tu ide porazit, nastastie mozme claim peniaze naspat, ale zase to bude trvat neviem kolko. Na jednej strane mi to az tak nevadi, ale na druhej ma to serie lebo uz som bola na to taka naprogramovana. No co uz, zivot ide dalej.

Pekny dnik vam prajem

soska
15. sep 2008

jej kika, no to je teda dobra smolisko! ☹ chudatko! Citala som to akurat teraz. Je to strasne, co sa deje vsade....
A nedalo by sa ist este niekde inde na nejaky last minute?

diamand
15. sep 2008

jaaj Soni, neviem ja by som potrebovala ist presne v tych datumoch ako som mala ist, lebo uz ma svokra letenku a im to este potrva kym nam vratia peniaze

bybi
autor
15. sep 2008

Dobre ranko kocky, ja som dnes doma. Zavolali som do roboty sick, lebo nemam auto 😀 Drahy sa dnes vrati 🙂

Kika tak to by ma poriadne nestvalo, urcite si rychlo bookni nejaky last minute. Ja som akurat vcera pozerala a nasla som Kubu pre nas 3, keby sme isli 24.9, all inclusive na 2 tyzdne 4+ hotel za £1100 🙂 To je podla mna super cena 🙂 My sice nejdeme, nemam uz dovolenku, ale len tak pre zaujimavost to sledujem, lebo chceme ist v aprili alebo v maji do Egypta a tiez planujeme kupit last minute 🙂

diamand
15. sep 2008

Bybi aj by som si bookla, ale ako som uz pisala, ze im to potrva kym nam vratia peniaze, teda ak nam vratia, ale dufam ze hej a a dovtedy dalsie vyhadzovat nechcem, tento credit crash je hrozny ide to tu uplne dolu vodou 😠

ninuska
15. sep 2008

ahojte babule

jaj diamand no to je strach a hruza si viem predstavit ked si uz bola na nieco pripravena clovek robi take plany v hlave nakoniec je vsetko inak 🙄

bybi takze si to zvladla tych par dni bez auta a ocina mne sa moje ako na potvoru pokazilo a dneska mam skusat manzelove firemne lebo nemam ako malu vozit do jasliciek ....este ze tu mam rodicov dnes je na sk volno tak si predlzili vikend

inak idem prave do prahy k doktorovi na kontrolu hugovu aj si dohodnut datumy porodu a tak .....

soska
15. sep 2008

jej ninus, uz sa ti to blizi,vela stastia na kontrole! 🙂

Bybi, hej to je dobra cena, len teraz je na Kube akurat ten hurikan a ktovie ci tie rezorty su este po kope 😖
My sme raz boli na Kube (bolo uzasne!) a v Mexiku v obdobi hurikanov a v tom Mexiku nas nakoniec aj chytil jeden a 5 dni sme boli zavreti v ukryte 😢 bez elektriky a vody a biedneho jedla...ziadna sranda!
Tak ja som uz teraz opatrnejsia, co sa tyka Karibiku v tychto mesiacoch 😉 Aj ked ta Kuba naozaj stala za to!

bybi
autor
15. sep 2008

Soska, tak to ste mali ozaj "zazitok" z Mexika 😒

Ja by som teraz ani nesla na Kubu, myslim ze tam je najlepsie ist od novembra do aprila. Len som pozerala last minuty a nasla som tam aj toto... My planujeme dovcu az buduci rok, leo ja uz do aprila nemam ziadnu dovolenku 😅 Ale cez vianoce budeme 2 tyzdne doma, lebo sa nam firma zatvara 🙂

soska
15. sep 2008

ja mam este extra tyzden, len cakam, ci Cliff dostane ten pas a ci budeme moct este niekam vybehnut, ale asi to bude nakoniec len par dni na slovensku 😅 s Marcom..

zuzula
15. sep 2008

cafte kocky 🙂 no my sme mali busy vikend, konecne bolo pekne pocasie tak sme to poriadne vyuzili, mozno poslednykrat v kratkych rukavoch...hoci dufam ze este bude nejake babie leto 😉

Bybi tak ste to pekne prezili same, super, a na tie gumaky planujem ist aj ja lebo Adamko potrebuje druhy set do skolky. no zlata si ze si zavolala sick 😀 ako prava Anglicanka.

Diamand no to ma mrzi ze vas to postihlo, prave sme sa s Petom o tom bavili ze od velkej UK cestovky by sme to necakali...a vidis. no zelam nech vam apson vratia peniazky ale aj tak to cloveka nastve 😒

Soni ty brdo, iny zazitok z toho Mexica...ked zase ku vam prideme tak budem zvedava na nejake fotky z toho bunku 😅

Ninuska boze moj ako to leti, ze planovat porod!!! ved ty uz budes mat za chvilku 2 deticky 🙂

bludicka1
15. sep 2008

caute kocky ako sa vam dari..... 🙂

nejako vas nestiham citat pri tom tehulkovani, pracovani a staranim sa o Danka.
Ten je prave chorucky..... teda uz 2 tyzdne pokasliava a teraz zacal aj soplit ☹ Kvoli tomu sme aj zmeskali MMR a neviem kedy najskor pojdeme, lebo ta jeho choroba sa nejakosik taha 😖

My sme si ties konecne uzili pekny vikend a oslavili 10 vyrocie mojeho prichodu do UK 😀 tak rychlo ten cas leti.

Ninka ako ide tehulkovanie?? a co chamomile, ta sa ma ako? ties teraz niekedy maju mat druhy prirastok... vsak?

Ja sa uz neviem dockat na nase mimco. Danko je tak velmi naviazany na tatina, ze zacinam ziarlit a rada by som babiku aj pre seba 😅

Dia je mi luto tej vasej dovolenky.
Zuzka pozrela som albumik a vydela vasu dalsiuuspesnu fotecku z modelingovania... gratulujeme!!
Soni chodi Marco este stale do skolky ci ma ho ta susedka? ako to zvladate??

uz vazne neviem ako sa komu dari, musim si vas ist trosku precitat, nech viem nieco aktualne.

Lari samo ze prajeme krasny pobyt domka!!!

bybi
autor
15. sep 2008

Jeeeej bludi, ahooooj 🙂

ty uz to mas za par 😵 No mala by si sa castejsie zastavit... Nie ze premeskame narodenie maleho bludicatka 😵

A ako sa citis? Zvladas este aj robotku? A brusko mas vacsie ako pri Dankovi?

Ja som prave ulozila Zarku a idem si asi aj ja lahnut. Cca za hodinku by uz mal prist aj nas tatino, tak ma potom aj tak zobudi 🙂 Ale uz sa na neho tesim 😵

lara1znk
16. sep 2008

ahojte babulky

dia tak to mi je luto, ale esteze to takto dopadlo, ze nie si uz tam a potom by skrachovali, to by bola ina sranda potom, dufam peniazky dostanes spat

my tu mrzneme, hrozne sa ochladilo, aj prsi nam, to asi som to anglicke pocasie omylom zbalila a priniesla sem, ale snad sa vycasi coskoro, vy sa asi nestazujete, vraj mate celkom pekne

let bol fajn, mali sme cely rad len pre seba, tak Christianko si pekne pospinkal skoro cely let, rozvaleny na 2 sedadlach, ja som si zatial citala casaky, no tak dobre sa mi uz dlho neletelo, ako za starych cias 😅
len potom pri pristavani hrozne plakal, asi uska, ani cumlik nechcel, ani vodicku 😔

mali sme tu jarmok tak sme trosku pochodili mesto, taka troska rusna atmoska v nasom malom mestecku 😅

ja som dospala co sa dalo, som aj chora, nieco som chytila na letisku asi takze oddychujem

vcera sme vyrazili do KE na nakupy, babka s dedkom malemu kupili dalsiu trojkolku, lebo tu prvu uz ma v UK, tak zatial ju testujeme len doma, cakame kym sa vycasi

bybi, ty si uzi sick leave a oddychni si tiez 😉

dufam ze sa mate dobre, ze drobci posluchaju, ohlasim sa zase coskoro

bybi
autor
16. sep 2008

Caute kocky 🙂

Ja som dnes uz v praci. Ale kedze sme od vcera presli na novy system a treining budeme mat az v piatok, tak nemam co robit 😒

Tak sa tu len flakam. Mohli by ma domov poslat 😀

V piatok mame vsetci training, jeden na jedneho a kazdy ma hodinu, len ja a moj boss mame 2 hodiny (lebo budeme mat vacsi pristup do toho programu) a ked som to mojmu povedala, tak mi hovori, ci len my dvaja sme taki sprosti, ze to za hodinu nepochopime 😀 😀 😀 Co k tomu dodat 😅

soska
16. sep 2008

Ahojte kocky,

Lari, super, ze ste tak dobre doleteli 😉 Vyzdrav sa a azacni si to rychlo uzivat. Nechs a vam aj pocasie zlepsi!

Bludi, Marco je uz u susedky, dari sa mu tam vyborne, sme velmi spokojni- klop kolp klop 😔

Bybi 😀 takej reakcie by som sa asi aj ja dockala od draheho 😀
Ja som na tom podobne, tiez nemam zatial do coho rypnut....Normalne ma to unavuje takto bezcielne tu sediet. Tiez by ma mohli poslat domov.... 😒

bybi
autor
16. sep 2008

Soska presne, unavuje to este viac, ako keby som mala robotu. Ved toto je na hlavu... Normalne neviem, co by som robila... Hram sa karty a snazim sa niecim zabavit...

Vcera vecer sa mi vratil drahy a hadajte co mam dnes na obed??? Veternik 😀 😀 😀

ninuska
16. sep 2008

ahojte babule

tak tu sa teda riadne ochladilo dnes je len 10 stupnov normalne ciapka , salik setko mala sofinka pekne sme vymrzli nikde ani zivacika vonku ☹

baby vcera som bola v prahe u doktora a ten cely nadseny ze malinky je uz dolu hlavickou ze ma 2010g a priemer hlav 86mm no takze a vsetko sa mu zda take super ze ci vraj nechcem rodit normalne - tak som teraz uuuplne mimi koncept strasne sa bojim aby to nebolo ako pri sofii aj vtedy bolo vsetko idealne a nakoniec cisarak na poslednu chvilu a to bol chaos - tak neviem ako sa rozhodnut zase byt v nemocke tyzden a potom este dva byt uplne neschopna pohybu a byt tam tri dni a relativne mobilna je rozdiel hlavne preto ze mame doma uz sofinku - tak ja teraz vobec neviem 😒

lufia
16. sep 2008

Ahojte zienky

no kosu tu mame poriadnu ☹ ☹ leto je uz fuc 😠

my sme boli od piatku v kosiciach(teda kusok za kosicami)pri Christianovych prastarych rodicoch 😵 a bolo super az na par detailikov 😀
v piatok sme sa potarali aj po kosiciach a ja som si tam dala stretko s kamoskou s MK 😵 a jej syncekom 😵
potom pridam aj dake foto

ozik Lari a vasi kde presne byvaju ci ste niekde v centre??
som dako ani nepostrehla ,ze uz teraz si sla domov sme sa mohli stretnut,skoda snad nabuduce 😉

soska,bybi vam prajem kopec kopec prace 😀 ale vazne 🙂 lebo viem,ze je Xkrat lepsie makat potom ti aspon cas ujde
bybi ,ze veternik 😀 no to si mi chute narobila 😝 budem musiet zbehnut do obchodu

vidim,ze sa tu aj bludicka objavila 🙂 a bybka ma pravdu, musis sa tu sem tam zastavit nieze prepasieme narodenie vasho druheho baby 😉

dia je to na porazenie ☹ ale hlavne aby vam teraz vratili korunky 🙂 drzim palce

zuzi inak ja som dako prepasla,ze Adamko bol opat v casaku 😵 tak to gratulujem
a uz vam zato aj platia??a boli ste aj teraz na dakom foteni ked je uz Adamko starsiii?

majte sa kocky ja sa idem zabalit do deky a dat si kafco vonku je otrasnych 14st brrrrr

beusa
16. sep 2008

jee ahojte baby, ja som tu tak strasne daavno nebola....hadam si ma uz ani nepametate...ci hej? 🙂

soska
16. sep 2008

ninus tak super, ze je vsetko v poriadku...no len teraz to mas tazke s tym rozhodnutim....je to take 50/50....moja svagrina tiez kvoli komplikaciam mala ist cisarskym, nakoniec sa to utriaslo a isla ormalne a po 2 hodinach bol aj tak cisarak....
nikdy nevies, co sa moze stat, ale pravda je, ze to liecenie po norm. porode je asi lahsie...Teda sama musis vediet, ako si to prvy krat znasala, ja uz si to az tak nepametm, ako si na tom bola.... 😔

bybi, aj ja ceeem! 😎

lufi, cau!to mi je uto tej zimy, aspon ti to trochu pripomenie UK 😖 aspon si pod dekou 😀

beusa, ako sa mate?

beusa
16. sep 2008

ahoj soska, no celkom to ujde, uz sme doma na slovensku nastalo, takze tak. nejak sme sa rozhodli ze uz je cas ist domov a v UK nam bolo smutno za rodinou....

a vy sa ako mavate? som kukala fotky a uz mate take velke tie deticky, aj ten nas rastie ako z vody 🙂

soska
16. sep 2008

aj mne je casto smutno, ale este si zijme zatial tu😉
my sme ok, drobec nam rastie a robi radost😉

maylinka
16. sep 2008

caute kocky, chcem sa opytat ako vam to ide so slovencinou? teda konkretne vasim drobcom? ja mam 2rocnu dcerku a 4rocneho chlapca, na oboch hovorim po slovensky, rozumeju mi, ale cim su starsie tym menej rozpravaju slovensky....maly je uz od septembra v reception a tamarka ide od januara full time nursery.zaujimalo by ma, ako to ide vam baby, zijucim v uk? veeelmi by som chcela aby rozpravali oboma jazykmi, kedze je to obrovske plus