Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

vilkakatka
7. apr 2009

Ahojte babulky 😉

Ninka, Bludi ... dakujeme za rady ... sice u mna je to este daleko, ale uz teraz premyslame a vymyslame 😵
Asi to spravim tak, ze Adelinka pojde do vlastnej izbicky hned ako sa nastahujeme a maly pampusik pojde ku nam do kosicka tak do pol roka, no a potom ich supneme spolu ... ved uvidime. Adelinka sa mi budila na kojenie o 22 potom okolo 1-1:30 a rano o piatej ... ale asi sa budeme prisposobovat situacii.

Soska, sulance by som si aj ja rada dala ... ale aj slivkove gulky su super ... ja vzdy narobim viac a pekne ich dam namrazit. Vacsinou na ne v mraznicke zabudnem, ale ked na ne natrafim, tak sa tesim, ako som rychlo navarila 😀 😝

zofa
7. apr 2009

Ahojte kocky,
Soni nasla som si chvilku cas aby som kuk na konika, ze ci nerodis a ty si vyvaras slivkove gule 😀
My sme boli znova v nem., no tentokrat s Tiou. Zacala hnackovat, tak to sme este nepanikarili ale ked uz mala krv v stolici nastala panika. Nakoniec mala viacej krvi v plienke ako stolice 😝 😠
Zostala som s nou v nem. a skoro som tam o rozum prisla 😒 Kazdu chvilku jej brali krv. Chudatko moje cele rucky a nozky ma dopichane, sama modrina. Ked ju pichali, tak som ju musela drzat a revala som s nou ako dazd.
Zistili, ze ma riedku krv 😠 a intoleranciu laktozy. Zmenili jej mliecko na sojove. Chuda zlate nechuti jej to, nadrapuje ju ked to pije ale sa jej ani necudujem, lebo ked jej ho robim, tak aj mna nadrapuje z toho smradu a to ho ani pit nemusim. Ach jaj my len po nem. chodime. Mali by sme sa tam prestahovat 😠

bludicka1
7. apr 2009

zofi to mi je velmi luto! Ja som prezivala podobne s Dankom, ties mal krvicku v stolici a behali sme po nemockach ... bud silna, hlavne ze prisli na to co to je a Tia si snad coskoro na to mliecko zvykne. Obdivujem ta inak ako to zvladas, neviem ale dvojicky je asi velka drina ... posielame ti vela pozitivnej energie 😉
Mne bolo tak luto ked som zmeskala vase fotecky, velmi som sa tesila na princeznicky.. ... asi si ich dala len na chvilku bo ked som prisla, uz tu neboli ☹

katuska aj mne sa Ejko tak budi a zda sa mi to moc casto. Snazim sa ho dudlikom oddalovat od krmenia, no vobec v tom nenastava zmena a ani rezim..... dnes zaspaval dokonca velmi zle a Dankovi vadi ze ide spat za svetla, zacal strajkovat, co sme do teraz nemali :(
Ja si myslim, ze je dobre pripravit surodenca na zmeny uz skor ako sa babo narodi, aby odrazu nebolo toho na neho privela. Preto sme dali Danka do vlastnej izby, oducili ho od flasky a dudlika... aby si nemyslel, ze to jemu berieme a davame tomu druhemu. Kym sa Ejko narodil, Danko uz aj zabudol, ze nieco take ako flaska, dudlik a spanie s nami vobec existovalo..... ale deti su individualne.... samozrejme. Ale musim povedat, ze to u nas fungovalo a Danko ma Ejka velmi rad. Zatial sa s nim deli o vsetko, dohovara mu ak ma nahodou kopne ci posticuje.... je zlatunky. Uvidime ako to pojde dalej, bo deti sa menia velmi rychlo.

bludicka1
7. apr 2009

jajka ako sa mate??? su vsetci ok po tom zemetraseni???

liska
8. apr 2009

bludi,ako ste Danka oducili od flase?
jaji,vy ste niekde tam v strede? je hrozne sledovat to uz v telke,nie este nazivo ☹ ked je to tak blizko,clovek si uvedomi,ze sa to fakt moze stat hocikde...
zofa, boze, chudinka malicka,drzim vam palce...to sojove sa mne zda trochu zvlastne riesenie,kedze je to silny alergen, existuju predsa hypoalergenne mlieka, nuz ale snad lekari vedia, co robia 😒 ja by som ale nic nenechavala na nahodu a studovala o tom co najviac, vypytovala sa,otravovala...alergia na cely zivot nie je dobra investicia 😒
Katka, ty si uz 17.tt? 😲 neskutocne, fakt, ako to leti...ja sa tiez vzdy zhrozim,ked sa pozriem,ktory tt som 😀

bludicka1
8. apr 2009

liska my sme davali dankovi flasku len rano a na vecer do roku a od vetdy sme mu zacali skusat poharik.... najskor nemal zaujem a potom som jeden den zavelila, ze flaska uz neni, to mal asi 13-14mesiacikov a podala som mu poharik s mlieckom. Sedel oprety o tatinka (nas nocny ritual) a pozeral rozpravocku na dobru noc a vobec mu nevadilo, ze nemal flasku ale poharik a od vtedy som flasku uz viacej nevytiahla. Jednoducho bollen poharik a ak chcel mliecko musel pit z neho. Nerobil vsak ziadne scenky. My sme nikdy nedavali flasku do postele, nechcela som aby sa na nu naucil a bez nej nevedel zaspat.....
a u vas zemetrasenie nebolo???
Dufam ze je jajka ok, ona tu chodila stale a teraz sa uz dlho neozvala ☹

soska
8. apr 2009

ahojte!

bludi, tak to ste super zvladli, ze uz danko nema ani dudlik ani flasku...klobuk dole! aj ja som si to tak predstavovala, hlavne ten dudlik na zaspavanie, ale nejako ma aj manzel aj mamina ovplyvnili, ze to este moze byt skoro... 😖 a flasku dufam, ze zvladneme, lebo uz ju ma len vecer a tiez si podla mna rychlo zvykne na poharik alebo na trochu zmeneny postup, lebo s mlieckom sme nikdy nemali problemy prejst na nieco ine....
ale tiez to nebudem robit naraz teraz, ked sa narodi babenko,a le postupne po par mesiacoch a uvidime...alebo obcas vyskusame a zistime, akos me na tom...

babule, jaja pisala, ked mali v noci to zemetrasenie, rano na to, tak pokial neboli viacere, tak je ok 😉

smejko1
8. apr 2009

ninuska, soska mi odporucila vasu diskusiu, lebo ja tiez prave riesim kolko by mi maly mal spinkat..... ja ho davam okolo deviatej... aby mi aspon do osmej spal a cez den mi spinka cca 3x po 1 hodine.......

takze tebe maly prespinka od siedmej do siedmej a plus Ti cez den tak vela spinka? kolko hodin je vlastne hore? rada by som tiez mala taky system, lebo nemam ani minutu na seba a muza..... ☹

liska
8. apr 2009

bludi, u nas nie, my sme daleko od Rima a teda dufam,ze taku skusenost ani nikdy mat nebudem ☹
s tou flasou-Christianko, samozrejme, uz davno nema problem pit z pohara,len nam zostal vecerny flasovo-mlieckovy ritual + tocit si na prste mamine vlasy 😀 , to by mi vobec nevadilo, problem je v tom,ze on sa este aj teraz zobudi v noci na mlieko a to je vyslovene len upokojovaci manever, pretoze mu staci uplne malicko a hoci aj poriadne preriedene vodou, ide o tu flasu v puse 😒 ale zase nikdy nepouzival cumel ani ziadne ine pomocne prostriedky,tak asi nieco musi mat...moj muz robil inak presne to iste asi do 5 rokov, vratane maminych vlasov, vsetci sa rehocu,ake neuveritelne vedia byt geny 😅

bludicka1
8. apr 2009

liska Danko este nevie pit z poharika bez vrchu, hned by sa oblial, to vyskusam az cez leto ked bude teplejsie a v zahrade sa moze ucit pit z poharika 😅 Doma to neriskujem 😀
Neporadim ti ako sa odnaucit od nocneho pitia, ja som jednoducho Danka nechala plackat, ked sa v noci zobudil (este ked bol maly) lebo som vedela ze hoci ak je smadny nepotrebuje v noci pit a je to budenie a pitie len zo zvyku. A po par nociach sa prestal budit a odvtedy sa nebudi a v noci vobec nepije. Naposledy ma poharik mliecka pri vecernicku a potom umyt zubky, rozpravka a spinkat.
Nas Danko mal dudlik a to bola len hlupa nahoda/stastie ze sa sam odnaucil. Vlastne bolo to mojou chybou, vzala som na SVK iny druh dudlika ako bol zvyknuty a ten nechcel a tym padom nemal ziaden a ked sme sa vratili uz som mu ho nedala.... ved naco. Sama neviem ako Ejka odnaucim od dudlika, dam tomu este mesiac a vsetko vyskusm naraz a uvidime ako to pojde 😅

Smejko hoci si sa mna nepytala... u nas je to takto
Ejko vstava tak okolo 6.30-7.00 a potom vydrzi tak do 9.00 max. Dam ho spinkat na 30min.... spal by aj viacej ale zobudim ho. Potom ide spinkat o 12-14.00 a znova ho zobudim po 2hodinkach aby nespal viac, lebo viem ze este okolo 16.30 bude unaveny. Znova spinka 30min max, aby nespal cez den viacej ako 3 hodinky a prespal od 19.00 do 7.00. Budi sa na kojenie okolo 23.00 a potom okolo 5.00

soni tak predsa cakas na 9.4.9 😉
predpokladam ze je jajka ok, len je zvlastne ze sa tu neukazala, ona sem chodila tak pravidelne.....

liska
8. apr 2009

bludi,myslim,ze tam v okoli je teraz urcite problem s telefonickym a internetovym spojenim (okrem ineho)... alebo si len "vychutnava" svokrinu navstevu,pisala,ze su tam,ked sa nemylim 😉
no ja si s odnaucenim asi pockam na to,az sam prestane, ja som akosi nocne place nikdy nezvladala,nielen kvoli sebe,ale hlavne kvoli susedom, byvame v panelaku, steny tenke a Svajciari na nocny pokoj citlivi...ved uvidime, ked pojdem rodit, plac bude tak ci tak, tak mozno vtedy prestane a ked nie,tak si pockam, v inych veciach s nim nie su takmer ziadne problemy, tak tento nechame odzniet plynule 🙂

bludicka1
8. apr 2009

liska ono to urcite pride, ved aj my uz nie sme na flaske 😉 ked pride ten spravny cas... tak ako pises netreba nic silit.

bybi
autor
9. apr 2009

Dobre ranko babule 🙂

Ja som dnes doma, som chora, teda skor prechladnuta. Ale sa mi uz nechcelo do prace, tak som zavolala sick 🙂

Zarka je uz v skolke a ja dufam, ze ked som sama, aspon si poriadne upracem. Lebo ked ich mam oboch doma, tak sa vzdy niekam ide miesto upratovania 🙂

Soni ty este stale nerodis?

Vidim ze tu rozoberate nocne spanie... Tak Zarka spinka teraz hrozne. Stale sa budi, uz neviem co s nou. Ale asi jej idu zubky, lebo vtedy byva takato. Inak spinka celkom fajn, aj ked stale sa minimalne raz za noc zobudi... Nie na mlieko ani na nic... Len tak. A ja tiez nevydrzim nechat ju plakat 😅 Tak si ju vzdy zoberiem k sebe 😔

Dani, mate krasne fotky z tej ZOO, to je niekde pri vas?

bludicka1
9. apr 2009

ahojky bybi, dakujeme... hej zoo je v Dudley, bolo krasne.
Setri sa ked si chorucka a neprehanaj to s upratovanim 😉

jajaalf
9. apr 2009

ahojte
zlate babenky sa o nas bali 😉 ja pracujem zemetrasenie je trosku dalej od nas takze tu sa nic nestalo...
soni ako uz je maly na svete?nestiham ani citat
az by som sa neozvala tak vam prajem krasnu sibacku 😵

bludicka1
9. apr 2009

dnes mame hrooooozne pocasie, este ze mame daddyho domka, inak by som sa asi zblaznila..... ak nie ja tak Danko urcite. Musel sa ist hrat von aj ked prsi....
Ja mam dylemu ako dosiahnut aby mi deticky cez obedny spanok spali v postielkach. Naucila som si ich totisto spat so mnou... co mi dobre padne, ale treba aby sa odnaucili a neviem ako na to.
Dnes somdokonca vliezla k dankovi do postielky, len aby v nej zaspal.... a zaspal, ale nezda sa mi to byt dobre riesenie ☹ Chcela som ho tam len tak nechat, ale on uz vie z postielky vyliezt, takze som nemala na vyber ☹
Babenky radte

jajaalf
9. apr 2009

dani to ty takto uz aj do postielky ides? 😕

baby mi sme neni uplne blizko asi 300km ani neviem ale tie zemetrasenia sa opakuju dnes v noci boli dalsie 3 😔 v tv len o tom rozpravaju zdrusili vsetky probramy 😢

soska este nic?

bludicka1
9. apr 2009

jaji chcela som aby isiel do postielky a ani za ten svet nie, ze on pojde na zem spat a ja do postielky.... tak som isla aby aj on isiel..... no podarilo sa 😅
u na v spravach to ties davaju kazdy den

bludicka1
9. apr 2009

sonka tu dnes nebola, tak asi ten magicky datum predsa len zabral 😉
teda dufam, aby sa uz netrapila cakanim 😉

bybi
autor
9. apr 2009

Dani ja si tiez myslim... Pisala som jej aj sms, ale neodpoveda... Tak snad uz ide babo dnes von 🙂

bybi
autor
9. apr 2009

Nech si ho aj stari rodicia uziju este 🙂

soska
9. apr 2009

babule, srandistky, ja dnes beham po meste a teraz s maminou pecieme a nic sa nedeje 😕 ....ale bodaj by ste mali pravdu a este do polnoci bys a nieco stihlo, aj ked to tak nevidim... 😒

Bybi, sorry, az teraz som si nasla spravu, uz som ta chcela sprdnut, ze mas zle cislo
😀

Bludi, a predtym ti danko spaval na obed v postielke? ak ano, tak uz by mohol mat v sebe aspon trochu ten zvyk a asi je to len o tej pevnej voli a presviedcani, aj ked neviem, ako ho tam udrzat, ked odtial vyjde von... 😖

Nas Marco je uplne divny, coraz viacej, odkedy su tu nasi...asi je to hlavne tym, ze su tu a ma tolko pozornosti, ale je uplakany a hadze tantrumy jedna radost, aj bez priciny, no nepaci sa mi to... 😢 Viem, ze mu nasi budu strasne chybat, ale takisto dufam, ze sa jeho spravanie dostane do normalu, lebo sa zjancim, este aj s miminkom...

bludicka1
9. apr 2009

soni ale si ma riadne sklamala, ja ze uz napises ze je Oli na svete..... tak predsa budeme cakat do 18.4 😅

danko spaval so mnou na obed vzdy.... ked som bola tehu som si cez obed zdriemla s nim na velkej posteli a ked sa narodil Ejko spavali sme na tej posteli spolu vsetci 3ja.... nel si myslim ze je na case, aby sa naucili na vlastnu postel a neviem ako na to 😢

to s tym Macom je asi len take obdobie... Danko ho ties mal asi tak pred 2mesiacmi, trvalo mu to asi mesiac... prisli sme na to, ze ked mu povieme nerob to lebo pojdes do postele (vtedy este nevedel vyliezt) tak do tej postele isiel 2 krat a od vtedy si rozmyslel ci bude robit scenky....

liska
10. apr 2009

soska, ja mam so zmenami velmi bohate skusenosti,kedze sme tu sami a vzdy bud niekto pride k nam alebo my ideme za babkami, takze ti mozem povedat,ze je to urcite tym,ze su tam vasi...nas maly sa s kazdou navstevou meni, aj pocas pobytu aj potom, tyka sa to jedla, spania, zaspavania, spravania sa...nie su to nejake extremy, ale citit to a mne trvalo,kym som prisla na pricinu, sice s tym nic nemozem urobit, ale aspon som pripravena a nestresujem, po chvilke sa zase vsetko dostava do normalu 🙂 zbytocne budes rozmyslat nad tym,ako to bude s miminkom,lebo to aj tak bude inak,ako si predstavujes 😀 to hovorim aj sama sebe, je mi totiz jasne,ze samotne narodenie drobca je dalsia zmena a moj maly na nu urcite zareaguje, ako-to uz je vo hviezdach, ale prisposobime sa situacii, neboj 😎

bludi, nechces skusit dat Dankovi uz velku postel? teda neviem,ci som pochopila spravne,ze je este v detskej postielke...to by sa potom dalo obkecat,ze uz je velky brat,ma svoju velku postel atd. nas maly v postielke nikdy nebol rad,ale odkedy ma postel, zmizil problem so spanim 😉

jajka, je to strasne, ja to tiez vzdy pozeram 😢 nasa Zem sa brani svinstvam,ktore na nej pachame 😔

jajaalf
10. apr 2009

ahojky ja len na skok z prace pisem..cchela som vediet ci nahodou su neni volake novinky a nic...

bludicka1
10. apr 2009

liska dakujem za radu, premyslali sme s manzelom, ze dame prec tie bocnice, ved aj tak prelezie, tak aspon znizime risk urazu.... ale potom ho asi v postielke nic neudrzi...... tkto ked sa zobudi rano o 5am a vola nas k sebe, ked nezareagujeme znova zaspi.... ale ked nebudu zabrany... vyberie sa k nam uz o 5am a sme dospali ☹ musime este pouvazovat. Dnes vyskusam druhy krat dat ho na obed do jeho postielky a uvidime ako zareaguje.
Inak vecer spinka bezproblemov vo svojej, len ho dame a hned zaspinka...

kocky ake je to zlate ako nas tie deti testuju.... vzdy nas niecim prekvapia..... nas maly si uz tyzden asi zacal prekrizovat ruky ako taky velky chlap ked sa durdi alebo proti niecomu protestuje... ja sa hned rozosmejem, nedokazem udrzat rovnu tvar

bludicka1
10. apr 2009

jaji a ja sem stale nakukam..... sonka nas bude natahovat.... ci skor drobcek do poslednej chvile 😅

liska
10. apr 2009

bludi, no praveze nas maly z postielky tiez vzdy vychadzal, on ju prosto nemal rad, ale teraz z postele nechodi, teda ked nechce spat,tak s nim nepohnem,ale ked chce,tak ho tam vobec nemusim drzat nasilim a casto ani pri nom nie som a coraz castejsie tam ide aj sam,ked sa citi unaveny; v noci ked sa zobudi,tak sa z nej tiez nepohne,iba ma zavola...nakupila som mu krasne postelne pradla a on je hrdy,ze ma svoju velku postel 😉 a este som zabudla,ze som mu kupila aj tu zabranu proti spadnutiu, bala som sa,ci sa s tym nebude zase citit nejako obmedzovany ako v postielke, ale vobec nie, vysvetlila som,naco to je ,podakoval sa mi a fungujeme 😉

mne sa soska ani nejak nezda,ze natahuje, ja som rodila den po termine a to som este bola zaskocena, tak pre mna je normalne,ze je este v celku 😅

soska
10. apr 2009

ahojte!

vsetko po starom, stale nic 😔

liska, Marco bol 3 tyzdne predcasne, tak preto som cakala, ze aj tento sa popyta skorej na svet a vidis😢
ja viem, ze s tymi zmenami nic neurobim a tiez je mi jasne, ze je to navstevou, len som tak skonstatovala a vyjadrila trochu svoje obavy. Ked pride babeno, budeme sa snazit, aby sme to spolu ako rodinka zvladli co najlepsie a uvidi sa😉

Bludi, mas pravdu, kazdu chvilu si vymyslia nieco nove ti drobci, ze?

zsuzsu
10. apr 2009

Ahojky.

Babulky prajem krasne Velkonocné sviatky. 😵

Ako vidim Soni caka a caka a caka ....... a stale nic. 😀 ved malému je dobre a to je hlavne.

U mna nic nové, teraz som chora mam anginu a som strašne leniva, vlasne unavena. nic som ani len nepiekla aspon zatial. uvidime ako na tom budem zajtra.

Tak pekny zvysok dna - papapa