Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

bludicka1
26. apr 2009

soni ja som danka na bruskonedavala a mal potom zlezanu hlavicku, ejko mi inak ako na brusku nevedel zaspinkat a tak som ho davala odzaciatku na brusko.Spinkal tak velmi dobre a Dia ties vravela ze davala deticky spinkat na brusko.
Ako pisala Ludka nase maminy nas tak davali spavat a sme tu.
No uprimne zazeralo do teraz na mna uz vela HV a pytali sa preco ho tak davam, ze by sa nemalo... no ja som povedala, ze sa mu tak dobre spinka.... boli to veru rozne hnusne pohlady.... ale mne to bolo jedno. podstatne je ze sa Ejko dobre vyspinkal....

Adamkovi este aj tu dodatocne vsetko naj k narodeninkam. Velky chlap to uz je veru 😉

Ja tu mam teraz maminu, tak sa snazim oddychovat a venovat sa jej. Mali sme krasny slnecny vikend, tak bolo super.
No hrozny tyzden nas teraz caka, stale dazd :(

soska
27. apr 2009

ahojte babule!
dakujem Vam za nazory 🙂 ...uz som namontovala aj monitor dychu a ked som ho par krat tak skusala davat, tak sa mu to moc nepacilo 😒 ...no asi na rukach je to ine...ale aj na boku s mu celkom lubi 😉

Bludi, tak si uzi maminu, jet o super, ked deticky mozu byt aj so starymi rodicmi, nasi mi paradne pomohli a Marco bol nadseny 🙂

No dnes je otras pocasie, co? Ja som akurat hodila Marca do skolky, moc nechcel ist a lepil sa na mna, ale ked teta povedala, ze ideme pozriet, kde su auticka, hned isiel 🙂 . tak snad nespusti nejaky plac neskor 😔

jajaalf
27. apr 2009

AHOJTE
soska tak aj marco zacal..a nakolko ho tam davas? 😕

aj my mame hrazne pocasie zatial neprsi ale vetrisko je hrozny...jedne padla skrina na balkone a vsetko na zem..tak tu to teraz vypada ako smetisko 😅

chamomile
27. apr 2009

ahojte 🙂

soska, srdecne gratulujeme k narodeniu Oliverka, je zlatucky, a ako uz kocky spominali, dost sa podoba na braceka, dufam, ze si na tom uz lepsie, co sa tyka kojenia, ja som na tom bola tak isto, pri Normanovi vsetko islo super, ziadne problemy no a pri Camille zase naopak, pri kojeni som zopar tyzdnov len zuby zatinala od bolesti a najviac ma vedelo nastvat,ked mi ludia vraveli,ze by to nemalo boliet ak sa baby spravne prisaje, ze ide o techniku. Somarina! A problemy s prdkanim aj boli aj este stale su... V noci sa mala budi aj 3x... vraj pomaha fennel tea, niekto mi vravel, tak si to musim overit.
co sa tyka spania na brusku, ja som sa bala ich takto davat, hoci sa im tak najlepsie spalo,lebo tu ti kazdy hovori,ze to zvysuje riziko cot death, tak som sa neodvazila, no zase je pravda,ze odkedy deti spia na chrbatiku tak vela z nich ma potom flat heads a treba ich co najviac davat na brusko pocas dna, ked sa hraju. No je vraj fajn ich dat spat na bok alebo zvysit postielku, aby sa im lepsie dychalo.

Idem si vas narychlo precitat,uz sme tu veky neboli,tak ani neviem,ci pribudli nove tehulky.

zanulienka
28. apr 2009

soska-ja nemam problem z kojenim,ale stale mam menej a menej mliecka,takze dokrmujeme.ale zato pekne priberame,ved je aj vkuse hladna.v noci spime len 3-4 hodky a staci.ja som uz pomaly jak mrtvola,pretoze mi chyba spanok.

ludik
28. apr 2009

Caute kocky 🙂

Tak nam dnes odisla svokra,ja som prave dosla z roboty idem si uvarit fajne leco mnam mnam.Mali sme sa dobre, svokra nam napiekla, v nedelu sme obedovali pecenu kacku s cervenou kapustou a knedlik.Viki sa vysantila,bola aj 1x sama doma len s babkou vraj bola zlatucka no ked sme prisli z roboty tak sa od nas ani nepohla.Dnes na letisku vraj babku nechcela pustit, ale bola aj riadne rozkosna.Videla,ze sme vsetci doma tak sa vytesovala.
A vy ako co nove?

Jaji - nasa Viki ma presne tu istu polohu pri spanku ako vas KIko, ritka vystrcena 😀 a spinka

jajaalf
28. apr 2009

ahojte
ludik tak bolo dobre zo svokrov 😀 😀 to malo kdo sa pochvali 😀 😀 😀
poobede vyslo sniecko tak sme vytiahli bicykel a sup von na prechadzku 😉
vyberala som par fotiek co dam vyvolat a vybrala som asi 100ks 😀 😀 😀

vilkakatka
28. apr 2009

Ahojte babule, tak sa hlasime aj my 😉
Mame trosku stresove obdobie ☹ ... vysli nam zle genet. testy a aj opakovane nie su idealne, tak ideme na amniocentezu ... ale pampusik sa nam uz dva tyzdne hlasi, ze je v poriadku, nech sa netrapime.
Ja verim, ze je vsetko v poriadku, ale aspon sa uistime a nebudeme na to polovicu tehu mysliet... a ak by aj pampusik nebal byt celkom zdravucky, tak sa na to pripravime 😔
Je to take zvlastne ... pri Adeluske som taketo veci nemusela riesit a teraz sa len sledujem a trosku bojim ... ale snad bude vsetucko v poriadku.
Tak nam vo stvrtok drzte paluchy 😉

bludicka1
28. apr 2009

juuuj katuska to mi je moc luto, drzime palceky aby bola dobra ta amniocenteza a posielame vela sil aby si bola silna.

mne ties uz vcera mamina odisla a veeeeeeeeeeelmi mi tu chyba, hoci o tyzden letim na SVK ja a potom o par tyzdnov znova sem prileti....., brala by som tu mat nasich stale!!! Ved ktora z nas nie 🙂

zanulienka len stale prikladaj, ved vravia, ze cim viacej babo taha, tym viacej mliecka sa vytvori... a prikladaj aj 2krat po sebe k tomu istemu a potom az k druhemu.... a ak sa da pokus sa aj popri tom odstriekat ak ti pojde.... hoci niekedy sa zda ze tam ziedne mliecko neni a odstriekavacka ide naprazdno aj 2-5min a potom sa to rozbehne. Tak hlavne vela trpezlivosti ..... 😉

soska
29. apr 2009

katulik, aj ja budem moct drzat palceky, nech ste v poriadku a vsetko je ok. Mas pravdu, ked sa to cloveka priamo netyka, tak to, ze je vsetko v poriadku berieme skoro ako samozrejmost. Ja sa tiez niekedy musim pozastavit a povedat si, ake to mame stastie, ze mame dvoch krasnych zdravuckych synov 😔
Myslim na teba, bud silna!

Zani, presne ako hovori bludicka, prikladaj kolko sa len da. Ja mam niekedy opacny problem, ze mam vela mliecka a musim si davat pozor, lebo sa mi robia hrudy, tak to musim vymasirovat a odstriekat.
Aj nam da niekedy Oliverko v noci zabrat, vcera tak plakal a mrnkal skoro 2 hodiny, ja uz som bola taka unavena, slzy na krajicku, potom ho mal manzel, u neho sa vykakal na vsetky strany (doslova 😀 ) a potom uz bol v pohode zvysok noci. 😅

No len Marco nam dnes buntosi od 5.30 😖 takze som sa moc nedospala ☹

jajaalf
29. apr 2009

ahojte

juj katka budeme na vas mysliet .......dufam,ze vsetko dopadne ok 😉
viem co teraz citis aj ked my sme maly ine problemy s tou oblickou aj tak potom uz to tehu bolo take cakanie ked sa narodi ci to bude ok alebo nie 😔
kiko spinkal krasne az sme zapsali do jasli tak smo musela na bicykli ho odviest 😅

zofa
29. apr 2009

Ahojte kocky,
tak nam uz babca s dedom vcera odisli. Bacujeme si teda s babami len my a drndy male sa asi dohodli, ze ma privedu o zdravy rozum 😀 Nic sa im nepaci, plackaju a plackaju. Boli sme vonku na 1,5hod., tam sa im pacilo ale ako zastavil kocik uz bol plac. Vo stvrtok ich ockovali a este stale teplotuju, nepamatate sa niektora, kolko dni vase deticky mali teplotu? My ideme zajtra do nemocnice s Tiou, uz mesiac je na tom sojovom mliecku a stale hnackuje, tak jej idu robit dalsie testy. A pravdepodobne aj Tamy budu robit nejake lebo zvracia po jedle a to dost velke mnozstva. GP nam dala Gaviscon, no z toho ju zapeka a aj tak zvracia a ma koliky. A v piatok zasa ideme na sono noziciek, lebo pred dvoma tyz. mala Tamy zle vyv. lavy klbik. No co Vam budem hovorit 🙄 Mam pocit, ze my sa z tychto slamastik nikdy nevyhrabeme 😖
Katka drzim palceky aj na nohach aby vsetko dobre dopadlo.
Soni aj nase babule zboznuju spat na nas na brusku ale ked ich dam do postielky alebo na postel na brusko, tak to sa im uz nepaci ani nahodou, hned je krik. Ale tiez sa im paci na boku. No v noci ich davam do periniek. Su v nich ovela kludnejsie a lepsie spinkaju. Len keby ich stale neozvracali, lebo ine nerobim len ich periem 😅 😠

zsuzsu
29. apr 2009

Ahojky.
Kati aj ja moc moc držim palce, a neboj všetko bude o.k. Zaslužite si to ste zlaty ludia.

soska
30. apr 2009

jej zofi, to mas teda starosti ☹ nezavidim, tiez posielam vela energie a snad sa to coskoro vsetko skonci a malinke budu zdravucke😉 ...
ozaj, su rovnake? nemylite si ich? 😅 a co manzel, ten ich rozozna? to ma zaujima 😵

zofa
30. apr 2009

Ahoj Soni!
Prave sme sa vratili z nem. Na....i ma kapanek ( sorry za slovnik) 😖 😠 😠 😠 😠
Min. tyz. brali Tii vzorku stolice a dnes ked sme uz boli na ceste do nem. muzovi volala GP, ze jej volali z nem., vraj stolicu nemohli vysetrit lebo to bolo male mnozstvo a riedke. Kravo pitoma ved ked ma hnacky, tak asi tazko bude mat huste, no nie? No problem bol v tom, ze nasa mila GP zabudla tu vzorku poslat do labaku, tak sa vyhovorila 😠 Tak by som ju nakopala do zadku, ze by ma nezabudla 😠 🙄 Takze teraz jej budu musiet zobrat dalsie vzorky a cakat na vysledky a az potom ju budu liecit. Normalne som sa vyrevala od zlosti a aj z toho, ze chudatko male uz mesiac hnackuje a za jednu tupu hlupu musime cakat najmanej tyz. aby jej zistili v com je problem a nastavili liecbu 😠 Tamy ma reflux, tak s tym nic nenarobime vraj ☹
Na fotkach su ani neni velmi podobne ale v skutocnosti ako vajce- vajcu, len Tamy ma trochu gulatejsie licka.
Ja ich rozoznam bez problemu, no Nigelovi sa podari z casu na cas ich pomylit 😀 🙄 😠
Ozaj Tia vazi 3710g a Tamy ma rovne 4 kg. Su to riadne zenske 😀 a uz to citim aj na rukach 😝
Kazdy den ked ideme na prechadzku preklinam, ze byvame v byte. Trepusit ich schodami neni sranda. Funim ako kon ked ich vynasam po schodoch hore a co bude neskor netusim 😀
Inak som pridala fotky
😉

soska
30. apr 2009

😀 joj, ake su nadherne!!!! 😵 😵 😵 take male okane 😀 , zlatulinke! ozaj...
no, aj mna by porazalo z takeho pristupu ☹ ...bud silna a ako hovorim snad sa to casom zlepsi... 😕

inac, aj nas Oliverko ma uz 4 kila! 😉 , no a ty ked mas nosit taketo 2, tak mas teda dobry telocvik 😝

englishivy26
30. apr 2009

Ahojte, su tu nejake buduce mamicky z okolia Manchestru? My cakamae babtko v Decembri09 a nepoznam tu nikoho v okoli.Pekny den vsetkym.

zofa
30. apr 2009

Dakujem Soni.
Telocvik mam riadny ale keby som chcela aj schudnut, to teda nie. Uz sa do vlastnej koze nezmestim 😠 😠 😠
Muza mam ako pierko tenkeho a ja som ako slon. Priberiem este aj z vody, ide ma porazit 🙄 😠 Pohybu mam az - az pri tychto nasich zabulach a kila nie a nie dolu. Pri cisarskom som navrhla, ze ci by mi neodstranili jednou cestou aj tu moju slaninu ako to robia celebritam, no nechceli 😀 😀 😀
Ozaj pisala som, ze pri cisarskom na sale sa strepala sestricka zo stolicky? Vsetci sme sa tolko rehotali, no ja najviac ani zasivat ma nemohli. A ked sa ma dr. opytala, ze ci som sa uz dosmiala, tak ma lapol este vacsi zachvat smiechu. Natriasalo sa mi brucho az tak, ze ma nemohli zasivat 🤐 😀 Este teraz ked si na to spomeniem sa musim smiat. Spadla dozadu a lezala na tej zemi ako chrobak ked sa prevrati - na chrbte a ruky a nohy vo vzduchu 😀 😀 To ma len tak teraz napadlo, lebo sme ju dnes stretli v nem.

bludicka1
1. máj 2009

zofi ja vzdy tie foto zmeskam, este som ich stale nevidela :(
super pribeh 😀 😀

soni tak oliverko bude ako Marco.... vacsie babo... nas Ejko je podstatne mensi od Danka a to sa vravi, ze druhe babo byva vacsie...

jajaalf
1. máj 2009

ahojte
tada zofi to tiez nemas lahke... ☹ tak sme zmeskali foto 🙄

mne zase maly nechce nic jest len jogurty 😠 navarim mu a on ze nie a pyta jogurt..tak neviem co s nim inac v jaslach zje vsetko ked sa mu paci.,.ono tam im nedavaju kekse nic..a ked je somnou stale pyta kekse a potom nechce navarene zjest 😠

lovacka
1. máj 2009

ahojte
tak ja sa uz hlasim z domu.odisla som po mesiaci z nemocky na vlastnu ziadost kedze som tam dostala tehotensku dermatitidu
ale to som sa dozvedela az od koziarky ktora ked na mna pozrela hned povedala ze to sa vam strati az po porode.no v nemocnici ked som bola na koznom 5 krat tak ani raz a nikto mi nevedel povedat co mi je vraj alergia ale nevedia na co a tak dalej
vcera ked som si precitala ze to fakt bude do porodu len a len horsie az sa mi plakat chcelo a za posledne tri dni som sa teda narevala.Ta choroba sa vola PUPPP a je to brutal.toto neprajem ani poslednemu nepriatelovi 😢

bludicka1
1. máj 2009

lovi co je to? o tom som este ani nepocula
a ako to dostanes....? Ako sa inak citis.... uz par tyzdnov to tu bude 🙂 Ako sa ma Filipko, riadne kopka 😵

jaji tak to chodi s edtmi vedia ze mi im povolime vsetko a tak vymyslaju, v skolke nemaju na vyber.... jdnoducho nekup jogurt a uvidi ze nic ine mu neostava ako zjest veceru. Ja som tak spravila, shovala som jogurt do zadu chladnicky aby ich nevidel.... a papal pekne vsetko doradu 😉

ludik
1. máj 2009

Ahojky dievcata 🙂

Lovi no to mi je fakt uprimne luto,mas toho naozaj dost.Jedna moja kamoska mala taky kozny problem ,neviem ci to je to iste, ale vraj ju svrbelo cele telo a bolo to hrozne a sprchovala sa aj niekolko krat za den aby sa namastila neakou specialnou mastou aby ju to aspon na chvilku nesvrbelo a nepalilo.
Mas to iste?No a co kontrakcie uz prestali?Aspon sa ti to po tejto stranke v tej nemocnici zlepsilo?

Zofi - male su krasnucke,ja som ich este vcera stihla 😉 Je mi luto ako sa trapite,no a co sa tyka tej lekarky tak by som jej to priala,potvora jedna 😠 ved to nieje normalne,preco s tym nieco neurobia?A co je to ten reflux? 😕

Zsuzsu - ako sa mas?a co dievcata?pracujes? 🙂

Ja som len pred chvilkou dosla z prace, som hotova dnes som robila 5 den a uz som to riadne citila, no zajtra mam volno tak sa tesim.

lovacka
1. máj 2009

je to kozna choroba
http://images.google.sk/images?hl=sk&q=puppp&bt...
tu je par fotiek ako to vyzera asi
mam to vsade nohy ruky a brucho a najhorsie su ruky a nohy brucho sa uz celkom da vydrzat.
vraj to ma jedna z 200 zien a skor tie co cakaju chlapcov a prejavuje sa to v 3 trimestri a zanika to 2 tyzdne po porode
nenormalne to svrbi ano aj pali ja sa ale aj bojim sprchovat ze ako ta koza na to zareaguje
dali mi na to kortikoidnu masticku ale davam si ju len na ruky a nohy na brucho sa neodvazim dufam ze to neublizi malemu 😖
ludik a nevies co si na to davala ta tvoja kamoska?

ludik
1. máj 2009

Lovi neviem do kelu ale cakala chlapca a presne ako pises zacalo to u nej v 3 trimestri ona sa vratila do polska inac by som sa jej opytala.Ale tusim ze to bola nejaka biela mast a vraj smrdela.Ja idem vo stvrok k midiwife tak sa jej mozem opytat co tu na to davaju 😉 No vyzera to strasne ti poviem a co ti povedala lekarka ako to je so sprchovanim?a ta masticka ti pomaha?

lovacka
1. máj 2009

ludik bola by si velmi zlata keby si sa opytala midwife mne to pride ze u nas o tej chorobe sa strasne malo vie a tym ze mi davali tekuty puder tak mi to vysusovalo pokozku a ono ju treba zvlhcovat
teraz som bola v sprche a citim sa lepsie tak asi budem aj ja niekolkokrat denne v sprche
mne na to dali len tu kortikoidnu masticku ale velmi ju nechcem pouzivat lebo predsa su to kortikoidy
budes velmi zlata ak sa poradis ty v uk ze co na to davaju a mozno by sa mi nejako podarilo zabezpecit tu masticku aj na sk alebo by mi ju tolko poslal niekto

ludik
1. máj 2009

Lovi jasne neni problem 😉 Tak sa sprchuj ak ti to robi lepsie a inac sa citis ako?No nech ti tych 7 tyzdnov rychlo zbehne a Filipko je medzi nami a budes sa aj ty citit super 😉

ludik
1. máj 2009

Katka mala vcera tu amnoicentezu, dufam ze sa maju dobre a vysledky budu v poriadku. 😔

lovacka
1. máj 2009

drzime katke palce
no inac sa citim tak vselijako lebo fakt stale je nejaky problem ani z nemocnice ma nechceli este pustit ze az okolo 37tt a v pondelok idem na kontrolu tak dufam ze ma tam zase nenechaju ked uz vedia ze co to mam za chorobu
ale som rada ze som sla domov na ziadost lebo aspon som zistila co je to zac a ze inac ako porodom to neprejde.

lufia
1. máj 2009

Ahojky

juj, lovi to ma veeelmi mrzi ze sa musis takto trapit ☹ ☹ naozaj ako ludka pise nech ti to rychlo zbehne a mas drobceka na svete a nech ste zdravucky 😵 😵
a neskusala si na to davat modru indulonu??ta je na premastenie..hmm?lebo mne to podla tych fotiek vyzera ako nejaky ekzem a aj pises ze je horsie ked sa to susi.

ludik a ty ako???boze uz si 26tt tak strasne to vsetko letiii 😕 😕 a kde ides rodit???v UK ci SK?? a kedy to idete spat na Slovensko??

katka drzim palceky a dufam,ze sa coskoro ozves s dobrymi spravami 😵 myslim na vas 😉

zsuzsu dikes 😵 ako sa mas ty?stale upratujes ?? ci mas aj inu robotku?
ja nemam foto v pase lebo som chcela zmenit no a az ked som fotku zmazala tak mi trklo ,ze v tomto pc nemam fotky 😀 😀 a kdruhemu sa dakosi nejdem dostat 😀

zofa ja som videla fotky 🙂 a kocky su nadherne 😵 podla foto sa teda vobec na sebe nepdaboaju to je sranda 😅 tak aspon vsetci z rodiny co su daleko od vas a vidia fotky rozoznaju vase baby 😀
inak ta GP 😠 😠

soska a vy ako???Marco pomaha s malym Oliverkom o 106??? 🙂 ci sa venuje svojim zabavkam??ako ich zvladas oboch ked si sama??ja si to neviem ani predstavit 😅
a videla som foto na FB su super obaja 😵 😵