Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

lara1znk
28. okt 2008

baby, mne guy pisal ze u nas snezi, dufam ze len vtipkoval 😕

liska
28. okt 2008

dik baby 🙂
zuzi,lari,ja som si vo vasom "veku" (deti) tiez este netrufala,keby boli babicky,tak mozno,ale sama nie...teraz je uz Christian ako-tak rozumny,vie mi povedat,co potrebuje,je bez plienok atd.,tak sa to uz da predstavit...a hlavne ked viem,ze po par mesiacoch po narodeni baba pojde do skolky 😎

lara1znk
28. okt 2008

liska a to ste planovali ci sa vam len tak postastilo? 😉
to bude taky akuratny rozdiel medzi detickami, tak nejako si to aj ja predstavujem, presne ako pises... samostatny, bez plienok atd.

liska
28. okt 2008

lari, ja som total planovane rodicovstvo 😉 dokonca mi to vyslo este aj na mesiac presne tak,ako som snivala 😎 ale to boli fakt len take sny, ktore nahodou vysli, inak vobec nie som ten typ, ze "prvni dovolena, prvni dite, prace, auto, druha dovolena..." 😀 ,som za spontannost

ninuska
28. okt 2008

cavesko babule
tak vas sa tu teda zislo dneska fiiiiha a nova tehulka liska gratulujem 😉

lari ako bolo vo valencii alebo som neico nepostrehla??? vy ste hned odtial zostali na sk? uz som ta tu dlhsie postradala 🙂

soska mne rastlo brusko tiez rychlejsie ako pri sofii a uz to tam ma maly aj vylezane 😀 lebo spi tak isto na tej istej strane ako ona teda ta najvacsia masa je na lavej strane

zofi musi to byt tazke takto doma len lezkat a len obcas sa pohybovat - ja som tiez rizikove ale nie az takto - ja som rizikova termine 😀 mala mala 8 mes . ked som uz bola v 3 mesiaci ale to som uz pisala a kedze po cisarskom tak ved to poznas ....

lari, zuzi ja som si tiez planovala dva roky ale hoci to bol sok a je to fakt narocne lebo niekedy som hrozne nervozna a najradsej by som bola sama tak aj tak sa velmi tesim ............mrzi ma len ze si to tak neuzijem ja som moc nechcela "odchovat" obe naraz fnuk ....ale uzit si take mojkacky 🙂 a to bude dost tazke kym sa zohrame

lufia
28. okt 2008

Ahojte kocky

vsetko nestiham citat
ale vidim ze liska je tehulkaaaa 😵 😵 gratulujem 🙂 krasne tehulkovanie prajem

lari a zuzi vy ste moja krvna skupina 😀 pripajam sa k vam citim to rovnako 😅

a samoska obdivujem vsetky tehulky ktore tehulkuju uz po 2x 🙂 ste silkulky

a ozaj o bludicke su dake spravy???

no soska to zaujima aj mna co zofu 🙂 tak co chcete vediet ci bude mat Marco segricku a ci braceka?

zuzi a vy ako?teda Adamko?uz je OK?

soska
28. okt 2008

liska, gratulujem aj ja straaasne!!! 😀 nech ti to pekne ubieha a dobre sa citis😉

ja teda urcite chcem vediet, co to bude, takze o mesiac viete aj vy. Musim byt pripravena, uz sa neviem dockat😉

ninus a ked ti rastlo brusko rychlejsie, aj si pribrala viacej? ci tusim ani nie, lebo minule si hovorila, ze si schudla, co?... 😖 no ja som zvedava...

lari, guy nevtipkoval, chysta sa tu kalamita, teda vraj midlands uz ma sneh 😨 no som zvedavamako my aj vy zajtra poletime... a snad ja neostanem v zapche rano 😕

lucka, a vy sa ako mate?

bybi
autor
28. okt 2008

Cauteee kocky 🙂

v prvom rade veeelka gratulacia liske ku druhemu tehu 😵 😵 😵 Nech je to bezproblemove a krasne tehulkovanie 😵 😵 😵

no kocky, ja sa pripajam do klubu, ze dalsie mimi zatial ani nahodou. Mam co robit so zarkou a jej hyperaktivitou 😅 😀

A inak to ocko co mala zapalene, ma to zase a mala teraz vecer teplotu 37.8, dala som jej calpol a na stastie stale mame kvapky, tak sme jej to nakvapkali a uz spinka. Uplne hrozne vyzerala, chudatko male. No snad jej to uz prejde, lebo sa to uz dost dlho taha teda ☹

Bludi a ty stale nic? no ved nas uz nenapinaj, ja som zvedava, co to bude 🙂

A inak ja pri druhom nechcem vediet pohlavie, chcem sa nechat prekvapit 😉 To len tak, ked uz sa tu o tom pisalo 😅 😝

liska
28. okt 2008

jej, dakujem kocky 😵 zatial sa citim presne tak isto ako pri Christianovi, co znamena,ze necitim nic 😀 akurat som trosku viac unavena,ale to asi nebude len z tehu,ked sa mi maly v noci budi (pit, cikat, mama 🙂 ), takze dufam,ze to tak aj ostane a uzijem si take super tehotenstvo ako bolo to prve 😵

ninuska, presne z toho dovodu ako pises,som nechcela deti hned po sebe, chcela som si uzit kazde osobitne a aj sa mi to dari, myslim,ze Christianka si uzivam naplno, je to take moje male mazniatko,ale predsa len uz je aj rad s inymi detmi, vidno na nom,ze je pripraveny na skolku,tak je cas pootvorit hniezdocko, vypustit ho objavovat svet trochu aj bez mamy a pripravit tam druhe miesto 😵

bybi, ja som si tiez myslela,ze pri druhom nebudem chciet vediet pohlavie, ale moj drobec sa tak nafixoval na to,ze v brusku je sestricka (neovplyvnoval ho nikto), ze to radsej vediet chcem, aby som mala cas ho pripravit, nech potom nie je sklamany, detske mozocky su nevyspytatelne 😉

zuzula
28. okt 2008

baby u nas sneziiiiiii 😀 😀 😀 no haluz, otvorim okno a vonku metelica...som zvedava ci sa to udrzi do rana to by bola parada pre Adamka 🙂

liska moc gratulujem k babetku, hej pamatam si ze si pisala ze v lete by ste na druhom zacali pracovat a veru vam to pekne vyslo 🙂 to mas supis ze je vsetko take ako po prvykrat, som zvedava co to bude 🙂

ja teda urcite nevydrzim nevediet pohlavie, trpezlivost veru nie je moja silna stranka 😔 😅

lucka ahoj, som rada ze ta vidim, ako sa mate? my uz dobre, Adamko je ok, este cakam na jedny vysledky z vyteru ale uz je v pohode 🙂

lara1znk
29. okt 2008

dobre ranko babulky,

my buntosime od 6ej a balime vo velkom. ani neviem ako to u nas v UK teraz vyzera, dufam ze soska s marcom v pohode odletia a my priletime.

ja som tiez strasne netrpezlivy typ, ja velmi tazko zvladam prekvapenia, dokonca ich udrzat v tajnosti aj pre inych, najradsej by som hned vsetko vyzradila 😀

no som zvedava ako sa to tu vyvinie s dalsimi tehotenstvami 😅

ninuska, z valencie sme ste isli domov na niekolko dni a potom na SK. tak sme sa dost nalietali v poslednom case.

bludi, a ty ako? vsetky tu netrpezlivo cakame na najnovsie spravy tak sa ohlas 😉

pekny dnik kocky, vy v UK si uzite sniezik 😅
ohlasime sa uz z domu

bybi
autor
29. okt 2008

Dobre ranko 🙂

Ja mam tento tyzden dost roboty, az taky nezvyk 😀 Ale dobre, takto mi to viac vyhovuje 🙂

Pisala som sms Bludi, tak stale nic, vsetky vas pozdravuje. Len manzelik ma stale PC, tak sa sem nedostane a hlavne sa venuje Dankovi 🙂

Krasny den vsetkym 😉

jajaalf
29. okt 2008

ahojte
tak dalsia tehulka 😵 liska blahozelam 🙂

bludi este nic 😖

co u vas snezi?my sme tu dnes mali 23stupnou ale vsetko sa zmenilo a uz prsi a je strasny vietor 😠

liska
29. okt 2008

letiace baby,dufam,ze ste doleteli v poriadku, to pocasie sa blazni asi vsade, my tu mame uz 2.den lejak bez zastavenia, radost sediet s aktivnym zdravym dietatom doma 😠 ja som to aj riskla, natiahla gumaky a prsiplaste pre nas oboch, no ale zasli sme asi tak 20m od domu,spustilo sa to este viac 😀 to uz je potom sneh lepsi, s tym sa da ist aspon von...
drzim palce bludicke 🙂

bludicka1
29. okt 2008

juuuj babenky ste zlate ze na nas myslite 🙂
samo ze gratulujeme liske k fazulke..... tak sa to vazne naplno rozbehlo..... druhe kolo 😀 ja sa uz neviem dockat kedy budem drzat to drobnucke, bezmocne babinko 😵

zajtra ideme na poslednu kontrolu do nemocnice, tak som zvedava co nam povedia. Asi nam uz konecne urcia datum kedy to zacnu vyvolavat a prestanu cakat.

chamo ty tusim odrodis skorej ako ja..... inak ten sweep je riadne neprijemny. Ked mi ho robili pri Dankovi tak mi az slzy vytreskli... take to bolo neprijemne. Tento krat som uz na to bola pripravena a povedala jej, nech si robi co chce, ze vydrzim.... len nech uz je drobec tu. A veru robila mi to asi 3-5min a citila som sa po tom...... no pripravena na porod a ono nic ☹

sranda je, ze u nas na SVK uz dokonca gratulovali mojej mame k dalsiemu vnucikovi.... sranda ako sa doma klebety rozsiruju.... ja sama este neviem co to bude 😅

bludicka1
29. okt 2008

lari dufam ze ste stastlivo doleteli. Fakt mas stastie, ze ti Christianko este zaspi. U nas veru nehrozi zaspat cez den inde ako s mamou v posteli.... maximalne ked je hrooooozne unaveny tak aj v kociku, ale to sa stane raz za mesiac.
Ak budete mat cas pridite nas navstivit 😉

V Decembri sa k vam urcite pridam ak dohodnete nejaku stretavku. Deticky ostanu s tatinkom a ja sa uz veeeeelmi tesim!!!

Jaji neviem na co ten nas drobcek caka, ale jednoznacne nam asi zrusil let na SVK. Uz nebudeme stihat vybavit pas. Cize moja draha sestricka bude musiet oslavit 30 bez nas ☹

Bybi ja mat tvoju robotku, mne sa nikdy nestane aby som sa mohla stazovat, ze sa nudim.... ved aj teraz uvazujem ci sa vratim spat a na ako dlho... nastastie to ma caka az koncom buduceho roku.

bludicka1
29. okt 2008

soni u mna brusko rastlo tak isto ako pri DAnkovi, no mam ho vsak vacsie.... aspon sa mi zda. Ale ohladom priberania.... hoci stale tlacim buchty, sisky..... cokoladky...jednoducho kraviny tak som podstatne menej pribrala. Pri Dankovi to bolo 20kg a teraz max 15kg.

zuzka super ze uz je Adamkovi lepsie. Ked som citala o tom ako bol chorucky....juuuuj az mnou zimomriavky behali. Ja by som asi panikarila, lebo som o tom nic nevedela. Hned som sa pytala maminy co robit.

Nech uz su tie nase deturence len zdravucke 😉

bludicka1
29. okt 2008

tusim som prisla ked tu nikoho neni.... len sa pekne venujte manzelikom a babatkam.
Ja sa vam na 100% ozvem ked ma to chyti.... no mam pocit ze chamo a ninka ma este predbehnu. Drobcekovi sa naozaj vobec nechce a to ma zajtra svokor narodeniny, tak snad necaka na to 😅

jajaalf
30. okt 2008

dobre ranko

bludi tusim si si sama pisala 😀 ale hlavne ze si sa ozvala..tak to mi je luto,ze nebudete moc ist na sk ked ma sestricka narodky..pripajam sa ku gratulacii 😉
kolko trva vybavit pas?a neda sa napisat niekomu z vas na pas?moj maly nema pas muz si ho dal zapisat na svoj ale pas..ale chcela som mu ho vybavit lebo nemozme nikam ist sami ☹ mozno muz spravil naschval aby sme mu neusli 😀 😀
vcera sme mali hrozny vecer kikovy sa nehcelo spat a to chodi okolo 21hod.spat vcera bolo uz 22.30 a este nic ako som ho zaniesla do izby spustil taky plac az az-..nakoniec zaspal pri telke 😖

bybi
autor
30. okt 2008

Dobre ranko kocky 🙂

Ja dufam, ze kocky vcera doleteli dobre, moja hlava uplne zabudla zapriat stastnu cetsu, tak soske prajem krasnu dovolenku a tebe Lari krasny navrat domov 😵 😀

Kocky vcera sme boli zase u GP. Zarka mala o jednej 38.5 teplotu, volali mi zo skolky, dali jej calpol a za 4 hodiny zase 38.7. Tak hovorim, ze ideme k doktorovi ved to je vysoka teplota. No ale nakoniec nam len na tie ocka dala masticku, ze je lepsia ako kvapky a ze ma virus. Ale ten musi prejst sam, ze nam na to nema co dat. No tak jedine davat calpol. Dnes rano teplotu nemala, ale v skolke som im povedala, nech ju sleduju a ked nieco, nech jej daju calpol. Chuda male, uz sa to s nou taha 2 tyzdne ☹ No ale keby ste ju videli v cakarni, nikdy by ste nepovedali, ze ma skoro 39 teplotu. Ona behala po celej hale, chodila za ludmi a uzmiavala sa na nich, huba sa jej celu dobu nezavrela 😀 vykrikovala, rozpravala si, no stastne to dieta 😀 😀

Bludi, tebe vooobec nezavidim, ved ja som mala pred rokom presne to iste, tiez som prenasala skoro 2 tyzdne. Ale mne ten sweep pomohol. V pondelok mi ho spravila a v utorok sa Zarka narodila. Ale mas pravdu, je to veeelmi neprijemne. 😔

Vsetkym prajem krasny den 😵

bludicka1
30. okt 2008

bybus aj mne pri dankovi sweep pomohol no tento krat nic. Dnes sme boli v nemocke a robili mi znova sweep a ak nic do sobotky tak pojdeme do nemocky a zacnu porod. Teda pokial budu mat volne, inak az v nedelu.

jajka tu sa neda zapisat do pasu, keby sa dalo aj to by vsak asi trvalo dlhsie ako mame/budeme mat.
No jednoznacne do pondelku tu uz bude malinke 😀

ok kocky pekny dnik, musim draheho pustit k PC pracovat. ozvem sa ak nieco pa pa

bybi
autor
30. okt 2008

jej bludi, tak ty stale nic? Ale aspon uz vies, ze kedy ked do vtedy nic 🙂

A vcera som zabudla, chcela som vam poslat jednu sms na pobavenie, tak ju napisem sem a mozte poslat znamym 😉 😵 😝 😀

Can you do me a huge favour, I know every one is asking you but is there any chance you could lend me your face for halloween? 😀 😀 😀

jajaalf
30. okt 2008

bybi tak zarka mala teplotky? 😕 uz je lepsie?

bludi tak aspon viez ze ked to nepride max do pondelka...to uz vydrzis 😵 😵

zuzula
30. okt 2008

ahojte kocky 😵 u nas je teda poriadna kosa. vcera sa deckam v snehu pacilo, hned ho zacali jest 😔 😀 jedneho to napadlo a uz vsetky opakovali 😅 Adamkovi sa moc nepaci nosenie ciapok salov a rukavic, rano som s nim 5 minut bojovala aby som mu vsetko poobliekala a ked sme prisli do skolky tak si to zase odmietal vyzliect!! no obdobie vzdoru v plnom prude 😀

Bludi som rada ze si sa ozvala, jezis ja si neviem predstavit tolko dlho cakat to musi byt na nervy! ale Danko sa ti postara o zabavu tak aspon sa nenudis 😅 drzim palceky nech je to coskoro tu!

Bybi. to mi je luto ze je Zarka chorucka, nech sa coskoro vyzdravi. 🙂 a Adam je presne rovnaky ako Zarka, ked ma teplotu tiez je schopny behat ako saleny ...ja by som pri 39 lezala ani nevladal ist na zachod a tito krpci funguju uplne normalne! 🙂

Liska, a ako je to so zdrav. starostlivostou u vas vo Swiss? uz si mala nejaky UZV alebo vysetrenia?
inak aj ja chodim s malym von aj ked prsi, teda pokial neleje uplne silno, lebo byt doma cely den to je pre mna samovrazda...a skakanie po kaluziach je Adamkove hobby c.1...aj ked nema cizmy!
a pisala si ze uz je Christian bez plienok...kedy ste s tym zacali? u nas stale nocnik nula bodov 😒 Adamko mi ukaze aj povie ze kakal ale ked sa posadi na nocnik vydrzi tam presne 10 sekund aj s cestou, aj to len kvoli tomu aby som mu zatlieskala a nie aby sa vycikal...tak neviem ci mam kupit taky luxusny nocnik co hra aj spieva aby ho to motivovalo alebo cakat kym "dospeje"...help 😉

jajaalf
30. okt 2008

zuzi a kde ste vy? na sk ?kde je snezik 😅 😵 😵 nejak som neni v obraze kdo je kde 😀

liska
30. okt 2008

bybi preloz pre anglicky nehovoriacich 😉
s tou neutichajucou energiou aj pri teplotach si s vami podavam ruky, este mam v zivej pamati, ako som ja skoro s placom vysvetlovala doktorovi na pohotovosti,ake je chore moje dietatko...a moje drahe dietatko si zatial v 39 horuckach lietalo po cakarni so sirokym usmevom na perach a omotavalo okolo prsta dve postarsie panie 😀
zuzi, zdravotna starostlivost je tu super, sice za nu aj super platime,ale radsej tak...uz som mala kompletne vysetrenie (krv na zakladne kontroly,moc,cytologia) + UZV, o 2 tyzdne dalsi a potom pravidelne raz do mesiaca UZV aj s prislusnymi testami...nemôzem sa stazovat,nastastie 🙂
co sa tyka plienkovania, ja som to nijako neurychlovala, nocnik sme doma mali uz pradavno,ale viac-menej len na to,aby vedel,ze existuje a na co sluzi, obcas sme skusili aj ho pouzit,ale fakt len na zoznamenie...v lete u svokry som ho zacala davat kazde rano,ked bol jeho cas kakania a aj sa vzdy pekne vykakal a vycikal,ale to bolo len odchytavanie,nie cielene pytanie sa, potom po navrate domov ho to aj preslo...to uz mal 2 roky a ja som si myslela,ze kedze je dost inteligentny na kopec veci, lahko pochopi aj princip nocnikovania-ale nie, kym som mu davala plienku, neslo to...tak som raz jeden den nabrala odvahu a plienku nedala,tak ako to vsade radia, bala som sa,kde vsade budem umyvat mlacky a nic! ono to zafungovalo fantasticky-v ten den sa pocikal do gati 4x, z toho raz len do polovice, na tu druhu sa uz uvedomil a odvtedy uz nikdy, krasne bez problemov vzdy a vsade sa vypyta,nema problem vonku, na navsteve, v nakupnom centre, na stojaka, po sediacky 😀 a uplne najuzasnejsie na tom je,ze vlastne hned od toho druheho dna zacal mavat suche plienky aj v noci (aj ked dovtedy boli rano vzdy take,ze sa dali zmykat),tak som po tyzdni zrusila aj tie a mame svaty pokoj...a 2 neotvorene velke baliky plienok 😀 bude pre druhe 😎
takze zuzi, mate este par mesiacov cas, nestresuj sa...inak moja svagrina so svojim synom postupovala rovnako ako ja a prebehlo to tiez rovnako, s tym rozdielom,ze maly mal 2 roky 5 mesiacov, moj bol o par mesiacov sikovnejsi, ale keby nebol,tak cakam dalej a nestresujem ho, spravny cas pride pre vsetkych 😉
jaj a ozaj, na nocniky je podla mna skoda minat peniaze,co ja viem,tak tie motivacne deti vacsinou sice motivuju, ale tak na hluposti,nie na cikanie 😅 akurat sa mamickam chlapcekov oplati kupovat taky s vyvysenym predkom kvoli pipiku,ale mne napriklad prekazalo aj to,lebo potom odtial trochu odstrekuju kvapocky mocu,tak som malemu vysvetlila,ze uz z nocnika vyrastol a velke deti chodia na zachod-ziadny problem,nocnik je odlozeny a maly chodi normalne ako my, akurat na kakanie mu davam redukciu,aby sa mu lepsie tlacilo 😔 😀

liska
30. okt 2008

jaj,sorry za litanie,ja ked sa raz rozpisem...

jajaalf
30. okt 2008

liska tak kedy by sa malo asi zacatz nocnikom?my ho este ani nemame a to uz som ho chcela kupovat ked mal 6 mesiacov 😀 moj muz ten hned ven nevie povedat mama,papa a chcem aby mi povedal kaka 😅 tak som ho nekupila.nakoniec my ponukla teta ze mi kupi taky co ked sa vycika hra 😉

liska
30. okt 2008

jaji,no ved prave to som napisala,ze sa neda povedat,kedy treba zacat,musis si poznat dieta,pozorovat ho,skusat...myslim,ze do toho roka a pol je to akurat ok aspon na vyskusanie,zoznamenie sa s nocnikom,ked nic,tak nechat tak a skusit zas neskor...my sme bez plienok od maleho 2 rokov 2mesiacov,su take decka,co sa pytaju (nejakym sposobom davaju nejavo,ked este nevedia hovorit,nemusi povedat mama,ale aaa uz moze vediet) od 10 mesiacov, niektore tu vidim s plienkami aj v 3 a pol roku...

jajaalf
30. okt 2008

takze by sme mohli aj skusat 😉 len on kaka ked papa 😀