Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

lara1znk
16. máj 2008

lufi a vy ste uz na SK natrvalo? nieco mi uslo? teda ved aj malo kedy, lebo som tu fakt tak dlho nebola

nas maly nelozi, ani sa sam nepostavi, no snazi sa vsetko mozne ale zatial mu to nejde, no bude po daddym, akurat som cez vikend zistila od svokry ze Guy zacal chodit v 14tich mesiacoch, zatial co ja som uz v 11tich vo velkom behala hore dole.
no nevadi, aspon si este oddychnem kym sa da, potom to bude riadny zaberak

soska a co sa ti na tej skolke nepozdava?
inak to poznam, my sme boli vo viacerych pozerat a v niektorych som nemala dobry pocit, aj ked som mala odporucania a ofsted report bol super, ale ked uz nemas na vyber, tak snad sa Marcovi bude pacit a ty nakoniec zistis ze je to super skolka

bybi
autor
16. máj 2008

Tak uz sa mi podarilo kupit, hore-dole ja s malou nas vyslo na 77 libier 🙂 Takze uplne super 😵

Lari, je to vychodne od Londyna a malinko blizsie k vam 🙂 A tes sa, mne uz Zarka lozi a stale sa stavia na nohy a veru sa uz pri nej nezastavim 😅 No ale co narobim. Najnovsia zabavka je lozit na schody, tak len beham za nou... 😅 😀

soska
16. máj 2008

lari, prvy krat, ked som tu skolku bola pozriet, tak akurat ukladali vacsie deticky spat na tie tenke madraciky na zem a okolo sa mi zdalo dost prachu. No a dnes tam bolo tiez dost spinavo. Nechcela som byt drza, spytat sa, ze ci maju upratovacku 😨 no co uz, ako hovoris, nejako bude. Podotykam, ze tato skolka je este drahzsa ako ta prva, platime az £49 na den, tak uz musi byt dobra!!!!

lari, aj Marco zacal liezt az po 10 mesiacoch a teraz sa uz stavia, chodi okolo nabytku, lozi hore dole, tak predpokladam, ze coskoro zacne chodit 😉 uvidime. Ale nejako si nestazujem, lebo neni take sidlo, ze by bol vsade a nic sa pri nom nedalo spravit. Jeho zabavi hocijaka blbost na par minut, tak kym prelozi a prechodi cly dom, tych blbosti teda najde 😀

Bybi, super, a kedy idete? Aj ja coskoro asi pozriem daku letenku na leto 😔

hirondelle
16. máj 2008

Soska,krasne fotky z oslavy 😵
Nas to caka coskoro.
To muselo byt neprijemne s tou skolkou ☹ Aspon vidis,ze je ziadana.Neboj, urcite sa Marcovi bude pacit aj v tejto co si uz zaplatila.Rozmyslala si,ze ho das aj na waiting list v tej prvej skolke,alebo uz to nechas tak?Mozno si Marco velmi zvykne. Dolezite je,ze teraz moze chodit aspon do tejto a postupom casu uvidis.Drzim palce nech si Marco zvykne.Myslim,ze on je velmi spolkocensky chlapcek,tak by nemal byt ziadny problem 🙂 😉 A mozno aj prve zdanie klame.

Lufi,ak je an SK pekne pocasie,posli aj tu.Tu dnes skoro cely den prsalo ☹ Ty si strihala Christianka,alebo teta kadernicka?Zlaty je 🙂

Lari,bud rada,tak ako to je.Nic netreba urychlovat,kazde babo je ine a ako Ty tvrdis este si mozes oddychnut a uzit take tie "babatkovske" casy,ze sa Ti este nikde nedostane.Pockaj ako sa za chvilu nachodis 🙂 😅
Este kojis Christanka?

Bybi,vidis,nakoniec celkom pekny happy end.To je dobra cena.Kedy idete? Budete aj v MT ci len v Trnave?

My sa mame fajn.V tie nadherne, slnecne dni sme pochodili po vyletoch. Zoë pekne chodi,v kociku uz neobsedi.Naucila sa obut zatial jednu topanku,tak to by robila najradsej stale 🙂 😅 Teraz ju ucime aj druhu 😉 Je s nou zavava,nikde neobsedi,vsetko musi vidiet a najnovsie,ked sa nevenuje topankam 😀 chce chytat vsetky psiky,ktore idu okolo.

bybi
autor
16. máj 2008

Ideme 29.7. a budeme do 13.8. 🙂

Soska, inak ked kupis do nedele cez sky europe, teraz maju akciove ceny za 1.60, tak skus pozriet. Ja som preto uz kupila, lebo viem pri mojom stasti, ze keby som cakala, poto dam dvojnasobok 😅 Takze za seba platim 3.20 a za Zarku 16 😀 + poplatky 🙂

Zarka spinka na mojom,taka je zlata 😵 😵 😵 Pojdem ju za chvilku ulozit do postielky, no po dnesnom dni som taka rada ze chvilku sedim za PC, ze este chvilku vydrzia 😅

hirondelle
16. máj 2008

Oops! To je riadne draha skolka!Soska,urcite bude na urovni.Ale ta spina... ☹ 😠 V takychto zariadeniach by mala byt cistota na prvom mieste!!!Uvidis...Aky si mala dojem z uciteliek?

bybi
autor
16. máj 2008

Mima budem aj v MT, ale len na 2-3 dni, kedze drahy domov nejde. Tak neviem, co by som tam sama dlhsie robila 😅 A oni ide aj tak 8.8. na dovcu do FRA s druhym synom a potom pridu na tyzden do UK, takze sa este uvidime.

hirondelle
16. máj 2008

Bybi,to budu zubky.My sme mali tiez taketo "stastne dni".Zajtra ma Tvoj off ci ide do roboty?Aspon by si si oddychla.

lara1znk
16. máj 2008

soska, presne toto vadilo aj mne ze deti spali na zemi, v tejto skolke co sme si vybrali teraz maju svoje postielky, je tam velmi vela priestoru, krasna spalna, velka kupelna, miestnost kde sa hraju, tak sa mi to paci, ma to taky lepsi system, no ved aj doma to tak mame, nie taky c haos ze vsetko v jednej izbe.
ale ked je taka draha tak snad to ma aj pricinu a su tam ine kvality.

hiro, no tak vy mate sikulku, ze uz chodi a este nemala ani rocik, ale dievcatka su celkovo sikovnejsie, nie?

u nas v nasej NCT skupine zatial nechodi nikto a to nas maly nie je najstarsi, teraz akurat jedno dievcatko zacalo lozit, inak vsetko len posedkava a snazi sa o nieco co vyzera ako lozenie ale este je to len snaha.

ja som spokojna ako sme, Christianko je velmi bystry a mudry chlapcek, ako sa vie hra s loptou, to je fantasticke, ako velky c hlapec, zboznuje knizky a je taky celkom vytrvaly, to sa mi paci, vie sa poriadne vyhrat s jednou hrackou, preskuma ju z kazdej strany. To ja som bola presny opak, lietala som z jednej k druhej a musim povedat ze taka aj som. 😀

hiro a co planujete na prve narodeninky? party?
a nie, uz nekojim, v 8. mes. sme skoncili

dufam ze pocasicko sa nam z lepsi coskoro a uzijeme si krasne leto v UK, nie ako minuly rok

my o 2 tyzdne letime domov a potom nas caka dovolenka v Chorvatsku aj s nasimi

lara1znk
16. máj 2008

a ta skolka je fakt strasne draha soska, to je niekde v londyne?

hirondelle
16. máj 2008

My sa chystame,ale tiez sme este nekupili letenky,lebo rozmyslame,ze pojdeme autom a ja by som ostala so Zoë dlhsie a potom prisla sama,alebo naopak budeme letiet a potom pride pre nas Paul.Este nevieme aku kombinaciu zvolime 😀

bybi
autor
16. máj 2008

Lufi az teraz som pozrela fotky. No Christian je bombovy, aky je zlaty ostrihany. A ze kniha slusneho spravania, to asi aj ja kupim 😀 😀 😀 Dufam ze tam pisu, ze do cudzich misiek sa chodit nema 😀 😀 😀

Mima, praveze robi uplne komplet cely vikend, lebo majitelia baru su na dovolenke, maju vilu na Kanarskych, tak bude zaskakovat za nich. Ale uz sa tesim, ked sa prestahujeme, uz s barom konci. Aj tak bude mat vela v robote, vraj bude mat strasne vela ucenia, lebo prechadzaju na nejaky novy software a budu len traja, co sa na neho budu ucit.

No a neviem, ci su to zubky, neda si pozriet opica jedna 😅 Ale prve 2 nam vysli, ked mala 5 mesiacov a od vtedy nic 😅

soska
16. máj 2008

byb, ked este neviem, ako to bude so skolkou a ci si nesetrit volno na pripad nudze, tak nechcem est hned kupovat letenku... 😒 ale diki za radu!

Mima, aj ja dufam, ze bude na urovni. Ucitelky boli celkom fajn 😔
Pozrela som vase fotky, Zoe je roztomila, pripomina mi moje fotky, ked som bola mala. Az na to, ze ja som ako Marco nemala skoro ziadne vlasky do nejakeho roku a pol tusim 🙂

Zajtra vecer pridu nasi, tak sa tesim. Len este musim doriadit 😝

bybi
autor
16. máj 2008

jej soska, vy budete mat navstevu? Ako vam je fajne, aj pomocnikov budes mat 🙂

soska
16. máj 2008

no neviem baby, stale mam pochybnosti, Na tu cenu to ozaj nie je uzasna kvalita. Preto som aj trvala na tom, nech ide aj drahy s nami a som si myslela, ze on to zamietne, ale on to zobral s takym pragmatizmom, ze ved ked chodia z vonka dnu, tak sa nanosi, nie? a ved deti narobia vela neporiadku, ved to vies sama 😀 tak ma trochu utesil....
a skolka nie je v Londyne, je to na okraji Londyna... 😒

Lari, super, ze idete do Chorvatska s vasimi. Aj ja rozmyslam, ci im nieco navrhnut, kedze drahy si teraz vyceral vsetko volno, tak spolu uz dovolenka bude asi az na vianoce, alebo nejake predlzene vikendy a ja by som chcela ist este raz k moru 😕

soska
16. máj 2008

a mima, rozmyslala som, ci este dat Marca na waiting list do tej prvej skolky, ale miesto maju az od septembra a po tom, co nam toto vyviedli, sme mali aj mensiu vymenu nazorov po telefone, tak na to teraz vobec nemam chut ☹

hirondelle
16. máj 2008

Bybi,smola 😖 ☹ ,ale mozno zajtra bude lepsia.Mozno bude iba dlho v robote pocas prvych dni a potom sa to ako tak stabilizuje,ked sa riadne zabeha 🙂
Tak Zarke najviac chutia psie granule? 😀

Lari,neviem ci budeme robit velku party,asi iba taku mensiu.Teraz sme mali kopec vydavkov,kupili sme nove auto a celkovo...zaplatili dovolenku.Tak rozmyslame len par ludi,nie cele nase NCT 😀
Zoë najviac lakaju take konstrukcne hry ako napriklad puzzle so zvieratkami,stavanie kociek,davanie vacsich nadobiek resp. skladaciek do malych a tiez ako Christianko, velmi ma rada knizky.Paci sa mni,ze je velmi samostastna a tiez sa dokaze prehrat sama.Pohyb je stale na prvom mieste 🙂 Ked zacnu deticky chodit velmi sa im to paci a tak skumaju kde by zasli a co este nevideli.
Lari idete na SK cela rodina ci len Ty s mlaym?

lara1znk
16. máj 2008

joj ako ti zavidim ze ti pridu vasi, sice my sme tu nasich mali nedavno ale len na kratucko

soska, inak typicky chlap 😀 , aj moj by mal na to asi podobny nazor 😀

lufia
16. máj 2008

no tak prvy prispevok som odoslala nedokonceny lebo sa Christian zobudil tak som bezala za nim

soska uz som videla foto z oslavy-perfektne foto 🙂 ako vzdy vas musim pochvalit ste slniecka 😵 vzdy krasne usmiaty obaja 😵 a Marco dostal nadhernu trojkolku 🙂 a to bola oslava vo vasej zahrade?
inak ta skolka je teda riadne draha 😒 to ja by som tolko ani nezarobila 😀 😠 muzik by musel este doplacat 😅
a ktovie mozno budes stouto druho este viac spokojnejsia 😵 a drzim palce aby to tak bolo

lari ano sme uz na stalo na SK prislo to necakane ale dufam,ze sme sa rozhodli spravne
inak myslim,ze nieje kam sa ponahlat u dietatka s nicim 🙂 ja by som vela krat brala aby chris len tak kludne lezkal ako ked mal mesiac 😅
tak idete dovolenkovat do Chorvatska?a kam?

mimi no potom daj vediet kedy pojdes na SK nech sa tento krat uz stretneme 😵

bybi no ako vidis na knihe je fajn len sediet alebo trhat strany 😠 Christiana knihy vobec nezaujimaju co ma mrzizrejme je po tatkovi 😀

bybi
autor
16. máj 2008

Mima no lakaju ju granule, lebo mi kupujeme take, ze su rozne tvary, velkosti a farby a ona sa v nich prehrabe, jednu si vyberie a potom si ide oci vyocit 😀 A najnovsie si chodila do misky z vodou macat ruky, tak ich uz pocas dna odkladam, len obcas mu ich dam, nech sa aspon napije ked je smadny 😅 😀

bybi
autor
16. máj 2008

jezis, ze mi....oprava, my kupujeme 😔

lufia
16. máj 2008

baby ked chlapi sa na to divaju asi spravne nemyslite?
asi to treba brat trosku z nadhladu 😉
a soska kym nemas z coho vyberat tak asi nic nenarobis 😒 ale podstatne je aby sa tam pacilo Marcovi 😵

lufia
16. máj 2008

bybi no parada takze Zarka kradne psovi 😀 no vidis a ty ze nechce papat 😀
a nekradne havik zas Zarke? 😀

hirondelle
16. máj 2008

Soska,mne sa tiez zda,ze oproti ostatnym detom Zoë moc nema vlaskov.Boze ja a vyjadrujem ako tatar 😀
Soni,na jednej strane si dobre urobila,ze si im povedala co si myslis a vyjadrila svoj nazor.Mne sa casto krat zda,ze tu vedia chodit iba okolo horucej kase a nevedia povedat podstatu,jadro veci 😠 Tak to uz nechaj tak,mozno aj v robote budu vediet o nejakej dobrej skolke.

bybi
autor
16. máj 2008

a dalsiu chybu som nasla... no asi je uz vela hodin, tak to prosim ignorujte 😝 😀

bybi
autor
16. máj 2008

lufi, on jej zas pokradol vsetk hracky, co mala do vane 😅 a teraz sa o ne biju 😀 😀 😀

soska
16. máj 2008

lufi, diki, mas pravdu...ved to, hlavne je, aby bol Marco happy a on sa tam uplne jasil, ked tam videl tolko deticiek. Mali vela hraciek aj vonku a hned pri skolke je krasny velky par, co sa mi paci. No nejdem to uz radsej analyzovat, lebo aj tak nic nezmozem 😉

Lufi, diki za pochvalu, ano oslava bola u nas. Bolo to inac take vselijake najskor, lebo dost vela ludi nemohlo na poslednu chvilu prist a potom ostatni namiesto o 2, sa vsetci dovalili az o 3.30, tak som mala trochu nervy, lebo Marco vobec nespal, ale statocne vydrzal a nakoniec bolo super 😅 Aj trojkolka sa mi lubi, tak sa tesim 😵

lufia
16. máj 2008

tak ty mas bybi vlastne dve deti 😀 aspon sa zahraju 😵
a ked uz zacinas s tymi chybami tak citam po sebe 😀 a co ja pisem za bludy 😀

bybus dufam,ze si najdes cas na stretko s nami?coo?

soska
16. máj 2008

bybi, tak vy mate akoby 2 deticky, co? 😀

mas pravdu mima, ja uz sa tu nedam, ako kedysi,... ked sa mi nepaci, tak si poviem svoje, ved za vsetko sa plati nehorazne peniaze, tak ocakavam 100% sluzby, no nie?

bybi
autor
16. máj 2008

lufi ja rada, len ja budem bez auta a budem v MT len par dni, tak by ste mohli tam prist ak sa vam bude dat a aj Katka sa urcite prida. Ja uz som aj miesto vybrala, ze kde sa stretneme 😀 Pekne a lahko najditelne 😀