Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

lovacka
28. júl 2009

bludi a tiez su za to take nehorazne poplatky?

monika007
28. júl 2009

ahooooj 🙂 chcem sa len spytat ci sa mozem k vam pridat? mam rocneho chlapceka a sice v anglicku sme uz skoro 4 roky ale nepoznam vela mamiciek s detmi 😒 😒 😒 tak dufam ze aspon takto sa s niekym zoznamim...

kivec
28. júl 2009

Ahojte, aj ja by som sa k vam chcela pridat. Myslim, ze uz som raz do tejto temy pisala ale bolo to velmi davno. Tak by som sa chcela pridat znova. Tiez zijem v UK a vela mamiciek tu nepoznam, ani tu nemame vela kamaratov ☹ . Niekedy mi je uz riadne smutno, tak by som rada poklebetila aspon takto.
Monika a ty kde v Uk zijes?

ludik
29. júl 2009

ahojte kocky 🙂

Monika,Kivec - jasne ze sa mozte pridat Vitajte 🙂 Kde presne v UK byvate?

monika007
29. júl 2009

dobre ranko 🙂 ludik dakujem za krasne privitanie 🙂 ja byvam vo Wheathampstead, Herts a vy kde?

zofa
29. júl 2009

Ahojte kocky.
Som tu znovu po dlhej dobe. Boli sme na Slov. a bolo nam super. Mali sme perfektne pocasie asi len dva dni bolo chladnejsie ale inak horuco 😎 😎 Nasim babulam sa tie teploty velmi nepozdavali 😖 Ale ako sme sa vratili, tak je tu zle pocasie 😠
Bludicka ja tiez rozmyslam, ze by som si nasla robotu na part time, takze daj vediet ako to zvladas s dvoma detickami. Teda myslim tu robotu.
Nase babule su nespokojne a teplotuju lebo nam idu zubky 😒 celu noc sme boli hore 😠
Musime chodit na vazenie kazdy tyz. lebo zabky velmi malo priberaju. Maju len po 5kg.
Zacala som s prikrmami ale velmi nam nechutia zeleninove ale ovocne len tak miznu z misticky.
Kocky poradte mi prosim od kolkeho mes. im mozem davat jogurty.
Nove kocky vitam 😉

kivec
29. júl 2009

Ahojte, Ludik a Zofka dakujem za privitnie. 🙂 Ja byvam v mestecku Kidderminster, je to nedaleko Birminghamu.
Dnes nam tu cely den prsi, je to strasne depresivne 😠 .

dadulka2000
29. júl 2009

ahojte,....
tu u nas v kente je polooblacno - tak sa nestazujem. 😎
caute nove babule 🙂
ludik, si predstav ze som bola v asde a zabudla som na tie kolace - do kelu,...spomenula som si az ked som soferovala prec odtial 🙂 a co ty este 2 in 1?? ako sa citis?

ludik
29. júl 2009

Ahojte kocky 🙂
Dadulka - inac maju ich aj v tescu ale niesu az take dobre ako s asdy,tie asdovkse maju taky uzasny krem.Citim sa dobre,dnes som este dobalila tasku a dala muzikovi instrukcie co kde najde 😀 no a uz len cakam ci sa to nezacne skor,zajtra mi prileti mama,tak uz budeme len cakat kedy sa to rozbehne 😉 Ozaj a mate uz vybrate mena pre babo? 🙂

Monika - ja som z Birminghamu,ale uz v podstate nie dlho,lebo sa tak o taky mesiac-dva vraciame na SK.
Aj nam tu dnes od rana len leje,Viki bola hrozna cele doobedie len chodila a nic ju nebavilo,bola placliva az kym sa pekne nevyspinkala a uz je ako slniecko 🙂 ale toto pocasie to je hroza 😠

dadulka2000
29. júl 2009

ludik, si rob srandu,...meno to je to najtazsie pre mna 😀 , ved aj elka bola bez mena dobre 3 tyzdne, az ked nas registracia pritlacila k muru museli sme sa vymacnut - resp tony sa 😉
to je super ze ti pride maminka,.... do kedy ju budes tu mat? len aby si 2 tyzdne neprenasala 😅
no letim uz domou - nejako sa zatiahlo,... dufam ze cestou k autu zmoknem

monika007
29. júl 2009

jeeeej ste zlate, len skoda ze ste vsetky daleko ☹ aj my tu mame dnes hrozne pocasie, kazdu chvilu prsi tak nemam odvahu ist ani von lebo by sme zmokli ako mysi... ludik a co ste sa rozhodli ist naspat? a kde byvate na slovensku? zofka my sme zacali davat jogurty myslim od 7. mesiacov ked si uz zvykol na zeleninku... ale myslim ze sa mozu davat od 6. mesiaca, len vraj je lepsie najskor ich naucit na zeleninku aby potom nechceli len sladke...

bybi
autor
29. júl 2009

Caute kocky 🙂

Prisla som vas kuknut... Ludka sledujem, ako ti to ide, za chvilu to mas za sebou 🙂

Dadi, sorry ze som neodpisala, dostala som sms, alle ked som neodpisala hned, som na to uplne zabudla. A kedy koncis v praci? Ja robim do 14:45, tak by sme sa potom mohli niekde stretnut.

My sa mame dobre, Zarka je strasne zlata, uz sa jej poriadne rozvazuje jazyk 🙂 Zacali sme potty training, ale zatial bez uspechu, bude sediet aj 20 minut, ale neurobi nic. Ale aj to ze tam sedi je uspech, pre nas 😉

Pocasie tu tiez nemame nic moc, dufam ze bude pekne v sobotu. Ideme k zuzke a Adamkovi 🙂 Som zvedava ake mas uz brusko. Aj jej nesiem nejake tehu oblecko, snad si nieco vyberie 🙂

Tyzden potom mi na tyzden pride sestra, tak sa uz na nu tesim. A v oktobri cakame nasich aj svokrovcom. Sme kupili letenky za 40 euro pre 2 osoby obojstrannu... No nekupte to...

A inak ak mate niektora v plane letiet na SK v septembri alebo v oktobri, ryanair ma teraz akciu letenky za 1 euro bez polatkov... Akurat batozinu trba zaplatit, ale vychadza to na 22 eur spiatocna. Len to treba booknut muysim do 30-teho. ved ak chcete pozrite a este treba trosku hladat a najst ten spravny termin, lebo nie vsetky terminy su za to euro 🙂

No nejako som sa rozpisala, ved ja vas budem citat a obcas napisem. Ale ved viete preco nepisem 🙂

bludicka1
29. júl 2009

ahojky bybi ja pekne od teba, ze si sa tu ukazala, ja som ties bookla letenky pred par dnami pre nasich a letia bez batozily, cize 2Eura za obojsmerku.... az je to smiesne 😀 Tak sa na nich velmi tesim.

bybus aspon obcas nam trosku napis.... 😉 a Zarku este netrap s nocnickom, ved je este malinka, ale aj to je uspech, ze na nom sedka. Dankovi to doslo az po 2 rockoch, ze je aj nocnik na nieco ine ako hranie.

ja som dnes mala prvy dnik v praci a drahy to super zvladol. Prisla som domov a vecera na stole, deti spinkaju....

nove kocky vitajte medzi nami, aspon sa to tu pekne rozbehlo. Ja som ties z Birminghamu a snad sa nam tu raz aj podari dat stretko. Kivec daj vediet ak by si prisla do centra mohla by som aj ja dobehnut a mozno aj Ludka.... 😉
budem vas musiet dobre precitat, bo nejakosik nestiham.

lovi neni som si ista ale zda sa mi ze to bolo okolo 200 libier, ak chces aby som ti to zistila popytam sa...

kivec
29. júl 2009

Dobry vecer zienky,
Ludik, az teraz som si vsimla v kolkom tyzdni si, veelmi ti drzim palce, aby vsetko islo hladko. Musis byt uz ako na ihlach vsak?
Tehulky, normalne vam zavidim, hned by som sa na to znova dala...
Bybi, diky ze si dala vediet o tych letenkach, hned sa na to idem pozriet. 😉 Asi si hned nejaky let aj booknem, lebo v poslednej dobe som straasne homesick. ☹ Zijem tu 3 roky, uz som si aj zvykla ale niekedy mi je strasne smutno za domovom. Mate aj vy take fazy?

liska
29. júl 2009

jej bybi, zuzulka je tehulka? ani sa sem neprisla pochvalit, pozdrav ju a ze nech sa niekedy ukaze aspon na veticku 😉
kivec jasne,ze mame 😢

monika007
29. júl 2009

super dakujem za tip na letenky idem popozerat 🙂 😉

ako vam zavidim ze si planujete stretko, nech vam to vyjde... dufam ze sa tu casom najde niekto kto byva blizsie

ludik
29. júl 2009

pekny vecer 🙂
Ja som tu len nakukla a tuje dnes krasne zivo 🙂

Bybus ahoj no ja som tiez prekvapena Zuzka je tehu?pozdrav aj od nas,nech sa niekedy ukaze 😉 uz som myslela ze ti poslem IP ako zijete 😉
Kivec - no uz si zacinam spominat ako ma chytili prve kontrakcie pri Viki a ako to vsetko prebiehalo a rozmyslam ako to bude prebiehat teraz... 😀 dufam ze to prebehne rychlejsie ako 1x 😉 🙂
Monika - no uz sme tu 5 rokov a nejako sa nam uz zaziadalo vratit a minuly rok sme si kupili bytik a ja som teraz na materskej tak to chceme vyuzit a skusit sa nejako uchytit na Sk,ak by to nevyslo tak sa vratime 😉
Bludi - no to je super vidis akeho mas zlateho muzika 😵 super.Co budete porabat zajtra?Ja mam poobede midwife a potom ideme na letisko po mamku 🙂

bybi
autor
30. júl 2009

Dobre ranko 🙂 My sme so zarkou uz nachystane a este mam cas, tak ona pozera rozpravky a ja ty zavislacim 🙂

liska, ludka, hej, Zuzka je tehulka, je tusim v 16tt alebo tak nejak. Uz citila aj prve pohyby, tak sa velmi tesi 🙂 Termin ma 14.1., tak sa smiala, ze ak sa jej narodi babo skor ako Adamko, tak to bude akurat na Silvestra a nikto mu potom nebude chodit na Bitrhday party 😀

15.8. idu na 2 tyzdne na SK, tam bude mat aj scan, tak dufa, ze zisti co caka, ale myslia si ze zase chlapca 🙂 Tak v skratke o Zuzke, urcite ju od vas pozdravim. Byvala strasne unavena, tak na net ani nechodila, neviem ako teraz. ved v sobotu ju uvidim, tak zistim 🙂

Ludka, ja som ta hladala na facebooku, si si ho zrusila? 😕

Dani, s nocnikom zaciname, ale do nicoho ju nenutim. Ale ked je so mnou na zachode, tak splachujeme a davame bye bye weewee (neviem ako sa to pise) a uz si dava sama tu dosku na zachod (pre deti) ze aj ona chce ist. No tak ju tam posadim a ona sa tesi 🙂 Tak pomalicky skusame, ked sa prvy krat podari, sa budem tesim ako mala a ona potom aj bude vediet skor, ze co chcem 🙂

Teraz nasla kekse co tato neupratal, tak mi tu s tym skakala ze please, please 😀

Za chvilu idem do prace, moc sa mi nechce... Ale uz len 2 dni. Mame noveho sefa, stareho vyhodili, tak vsetko meni. Ale myslim ze to bude lepsie ked uz budeme za tym procesom premeny 🙂

bybi
autor
30. júl 2009

Zofi, este k tym jogurtom. ja by som skor ako od 10 mesiacov nedavala. Oni tu sice na obale pisu, ale od 6-tich mesiacov, ale anglicania v 10 mesiacoch uz davaju fish fingers... Ja som Zarke nic co obsahovalo cukor (umely, nie ovocie a tak) nedavala skoro az do roka... Myslim ze jogurtu sme zacali okolo tych 10-tich mesiacov. Hlavne teraz nauc babulky na zeleninku 🙂

By som ich chcela vidiet, ako vyrastli od vtedy, co som ich naposledy videla 🙂

dadulka2000
30. júl 2009

cauko
nejako ste sa rozkecali.

bybi, ja som v praci do 16.00, ale mozem sa odtrhnut v podstate kedykolvek 🙂 daj vediet,... moj mobil mas. a este netrap zarku s nocnikom, nasa elka zacala az ked mala 2 roky a 2 mes,... a uz vtedy to slo samo - proste bola ready
😀
no idem sa vrhnut do prace,.... pekny den vsetkym

zofa
30. júl 2009

Ahojte kocky,
ako to tu ozilo 😉
Dakujem za rady. Ja som tiez myslela, ze im jogurty skor ako od 10mes. nedam. Trapime sa so zeleninkou ale vcera som zistila, ze ked im dam napit trocha mlieka pred prikrmom, ze im to smakuje lepsie 😀 😉 Tak dnes skusim dat zasa mliecko prve a potom zeleninku. Ovocie som im dala zatial len 3x ale pokial nebudu papat riadne zeleninu im ho nedam.
Zuzule blahozelam k tehulkovaniu 😉
Bybi podrastli trochu, uz su neni take mrnave ale na ich vek su este stale male. Vraj maju o 1,5kg menej ako by mali mat. Jasne, ze tu to vsetko beru podla tabuliek a babule su riadne pod ciarou a dr. neni nadsena. Vraj ich mam krmit viacej, ale co mam robit ked nechcu. Nutit ich nebudem, vedia kolko potrebuju a tolko si vytiahnu.
Keby boli nad ciarou, tak by zasa somrali, ze su tucnucke, juj idu mi tu na nervy s tymi ich tabulkami.

monika007
30. júl 2009

ahojte 🙂
ludik tak nech vam to vyjde a zabyvate sa na slovensku, drzim palce
bybi, dadulka, zofka vy kde byvate?
a zofka nic si z toho nerob ze su pod ciarou, zacne im chutit zeleninka a uvidis ako podrastu 😉 aj my sme sa okolo 5-6 mesiaca trapili s nepriberenim a robili z toho stale velke halo a potom sa maly tak rozjedol ze je na nezastavenie 😀

dadulka2000
30. júl 2009

monika, ja som v kente - tonbridge. to si asi 1.5 hod od nas na severe. my sme na juhu 🙂 ale tam niekde pri lutone - st albans mam kamosku 😉

monika007
30. júl 2009

no ja poznam v st albans dve mamicky, sme tam predtym byvali... tak ked nahodou prides sem na sever tak sa urcite ozvi 😉

dadulka2000
30. júl 2009

jasne Moni, dam vediet. ked sa Evka vrati zo sr, nejake stretko vymyslime 🙂 tu v kente je plno bab z cr a sr, aj sa stretavame - vymysleli skolu tak deti sa maju kde zvdelavat 🙂 a my vykecat

monika007
30. júl 2009

to je perfektne... skoda ze je to tak daleko hned by som tam bola 😉

bludicka1
30. júl 2009

az teraz som si vas konecne docitala a prisla na to, ze sa nam aj zofi ozvala.
zofi prihod nejaku tu fotecku, nech vidime bambulky... podobaju sa velmi??
praca bola na prvy den super, velmi ma setrili, len ja taham od 7.30 do 20.30 a tak nevidi churstikov cely den a to bolo tazke a aj z kojenim to nebolo bohvie co, ale zvladnut sa to dalo a teraz mam 3 dni volna a potom znova cely den. Da sa to vsak takto super zvladnut, ked mam tie dni volna medzi tym.
Hoci citila som sa dnes riadne vycerpano, ale urcite sa do toho zabehnem.

dadulka ako si to ty vtedy robila s nocnickovanim, teda ak si dobre spominam, pisala si to ty, ze si dala nieco studene, ci teple na rucku a potom sa vycikala?? to len ako poradit bybus aby sa zarka prvy krat vycikala a potom to pojde....

my uz sme tusim potty trained.... 🙂 ale nebudem sa moc vytesovat, hoci mam usmev od ucha po ucho 😵 😀
U nas fungovala odmena (piskotka) najskor za sedenie na nocnicku, potom nieco na nom uroil a dostal piskotku a teraz uz si ani piskotky nepyta a pekne leti sam na nocnik.....
len mame taky problem, ze sa nam Danko pri tom hambi... teda aspon si myslim, bo ak sa na neho pozriem, ked je na nocniku, tak ma hned napomenie, aby som sa schovala 😒
no uvidime ako to pojde dalej...

ludka prepac nebola som dnes cely den na pc, drahy robil az do 18.30 a ja som bez pc, teda dnes sa vratil zo servisu. Daj nam kazdy dnik vediet aspon 1 riadkom ako to zvladas..... myslim na teba kazdy dnik.
ak by to na teba prislo ohlas sa a poslem Janku aby ti zobrala Viky na prechadzku a ja ties dobehnem 😉

Ako sa ma Katuska? Vie niekto nieco?

zofa
30. júl 2009

Bludicka pridam fotky na par dni ale potom ich stiahne 😉
Ja sa este stale rozhodujem,ze ci ist od jan. do roboty alebo nie. Keby som chcela dat dve deticky do skolky, tak neviem ci by sa mi vobec oplatilo ist do roboty 😒 A chcem si ich uzit co najviac, takze si asi budem hladat robotu na sob. a ned. aby mohli zostat s muzom.

zofa
30. júl 2009

Bludicka pridam fotky niekedy inokedy lebo som zistila, ze su velke a musim ich zmensit a teraz sa mi nechce 😖

kivec
30. júl 2009

Ahojte zienky, vsetky vas zdravim.
Bludicka, blahozelam k prvemu dnu v praci 😉 , ja som zacala pracovat pred 3 mesiacmi, tak mam moj prvy den po materskej este v cerstvej pamati. A kde pracujes, ze mas taku dlhu prac. dobu?
Monika, aj ja sa tu v Kidderminsteri citim osamela, za 3 roky sme tu stretli 1 slovensky par. 😒
Ale teraz aspon viem, ze v Birminghame je dost sk mamiciek a tam sa lahko dostanem vlakom. Tak kocky, ak sa bude planovat stretko v Birminghame, velmi rada by som sa pridala 😉 .