Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

zofa
13. aug 2009

My sme sa boli vazit a mame 5,4kg a 5,5kg. Zasa nas sfukli, ze sme pod ciarou ale kaslat na nich.
Ja som uz treti den mrzuta a vrcim na chudaka muza. dala som sa na dietu a som hladna 😀 😝 🙄 Normalne som celkom mily clovek 😀 No uz sa nemozem na seba ani pozerat. Onedlho ma uz ludia skor preskocia ako obidu 😠 Juuuj nemam rada diety 😖 ale dala som si zavazok, ze musim schudnut a hotovo. Nakupila som si kopec casakov na chudnutie, no tie recepty su tam akesi zlozite ☹ 😠 Ach jaj mam ja tazky zivot a do doslavne 😀 🙄

bybi
autor
13. aug 2009

Jeej Ludka, aj ja sa pridavam ku gratulacii k dcerke 🙂

zsuzsu
13. aug 2009

Aj ja sa pridavam ku gratulácii. vela zdravicka a mliecka. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

beusa
13. aug 2009

aj my gratulujeme, a zelame nech su obe ok... 🙂

bludicka1
13. aug 2009

4kg a 59cm 😅

bludicka1
13. aug 2009

kocky co ste z okolia Birmnghamu podarilo sa mi vybavit miestnost v St. Thomas Centre, Birmingham centrum na sobotu od 10-12.00 nie tuto ale tu dalsiu by sme mohli vyskusat a potom by sme sa mohli dohodnut na 1 sobotu v mesiaci.... dajte vediet ci by ste mali niektora zaujem, nech viem kolko by nas bolo. poslite IP daky

bludicka1
13. aug 2009

teda moze prist kazdy ak ma zaujem sa trepat do Birkaca!!! Radi vas uvidime! 😵 😵

monika007
13. aug 2009

ludka aj ja blahozelam k malej, hlavne nech je zdrava, drzte sa 😵

bludicka1
15. aug 2009

juuuj kocky vcera som si po 100 rokoch vyrazila na discu 😅 uz som si myslela, ze som na take nieco pristara, ale bolo uplne fantasticky 😵 😵 tak sme sa vysantili..... no keby nebolo tych detickiek aj castejise by sa hodilo ist, no dnes sa citim riadne unavene. Este ze ma manzel nechal do 10am v posteli, neviem ako by som to inak zvladla 😅

ako vikendujete??

ludik
16. aug 2009

Ahojte kocky 🙂

vsetkym Vam velmi pekne dakujeme za blahozelania 😵

Danka - dakujem ze si poinformovala kocky a dala Simonkinu fotku 😉

Tak Simonka sa nam narodila 13.8. 2 min po polnoci.Porod prebiehal dobre,rodila som do vody a Simonka prisla na svet po 6 hodinach.Porod do vody je uzasna vec,ta voda ma naozaj svoje caro a ak by som mala rodit 3 x urcite si opat vyberiem tuto alternativu.Do nemocnice sme dorazili vecer o 6 to som bola otvorena na 4 cm kontrakcie kazdych 5-7 min,midwife mi pomasirovala krcek maternice aby mi urychlila otvaranie,potom mi napustala vanu s tepluckou vodou a asi hodinku som si polezala na lavom boku a to mi aj praskla plodova voda.Kontrakcie som mala kazde 3 min a boli coraz silnejsie,midwife mi potom napustala velky bazen.Vsetko prebiehalo tak rychlo,na utlmenie bolesti som mala plyn(v bazene mi uz velmi nepomahal).MIdwife bola uzasna,celkova staroslivost neda sa to ani len porovnat s mojim prvym porodom a skusenostami
😵 😵 😵
Simonka je nadherna,pekne sme zacali kojit hned po porode som si ju prilozila k prsniku a ona sa mi pekne prisala,je to nadherne a uplne si to vychutnavam kedze som pri Vikinke tuto moznost nemala.
Pridala som aj nove fotky 😉

lovacka
16. aug 2009

ludik blaozelame a Filipko posiela vela boztekov 😵 😵

bybi
autor
16. aug 2009

jej Ludka, ja som len nakukla a vidim ze ste uz doma. Pozrela som fotecky, strasne sa Simonka podoba na Viki, ked bola mala. Aspon mne sa zda. A s porodom do vody mas pravdu, ja som bola tiez velmi spokojna, ale porovnat to nemam s cim 🙂 A super ze vam tak dobre ide kojenie 🙂

Danka tak disco? Ja som tiez uz dlho nebola... Ale ani mi to nechyba. Mne dnes ramo odisla sestra, bola tu tyzden. Zarka si na nu tak zvykla, ze jej bude aj chybat ☹

bludicka1
16. aug 2009

Ludka ja som ti vravela, ze budes s tou nemocnicou spokojna, je to birth centrum uplne spicove, ako rodenie doma... som rada ze sa ti pacilo a snad.... ak budem mat tu moznost, tak sa aj mne podari rodit do vody 🙂
uz sa na vas velmi tesime a snad sa nam podari este na rychlo kym neodidete na SVK spravit stretko aj s Klarou....

bybus ani mne to nechybalo ist na disco, a ani sa mi moc nehcelo, tesila som sa na kamosku, ze zaspominame .... a veru bolo tak super, ze som si uvedomila ako mi to uz chybalo a ani som o tom nevedela. Rozprudilo to vo mne znova krv 😅 Konecne nieco ine ako kazdodenny kolobeh, krmenie, plienky, deti a praca.

adriana123
16. aug 2009

ahojte.aj ja blahozelam ludke k narodeniu krasnej,zdravej,malej dcerke,nech sa jej tu na tomto svete paci.Vsetko len to najlepsie.Danka,ja sa ospravedlnujem,myslim,ze minuli utorok ste mali schodzku,nooooo moj manzel mal jedno stretnutie,pracovne,tak sme tam boli spolu ale citala som,ze planujete dalsie,ja neslubujem,akovzdy,bo u mna je to pravidlo,ze mne vzdy nieco do toho pride,ale rada pridem ,len potrebujem presnu adresu ,moje orientacne schopnosti su hrozne,ale tesim sa ,bude to aj s drobcami???tak sa drzte vsetky mamicky,paaaaaaaaa

dadulka2000
17. aug 2009

ahojte kocky.....

Ludka, tak sa aj ja pripajam ku mnozstvu gratulantov. well done. uz to mate stastne za sebou a prajem len plno zdravicka malej. 🙂

Bludi,...take akcie byvaju vzdy dobre ked sa ti nechce ist,...to poznam.

inak sa vytesujem,...uz len 3 pracovne tyzdne a letime na SR - na 3 tyzdne oddychu, a maminkinej stravy 🙂
a este som bookla dovcu na oktober - majorka, here we come 😎 takze budem oddychnuta a plna sil na noveho potomka v januari 😅

soska
17. aug 2009

jeeej, ahojte! no ja som si myslela, ze uz tu ani nikto nepise, lebo min ule som to tu nemohla najst! 🙄
ja umrem, sa mi nechce verit, ze ludka uz ma babenko! 😀 woooow, blahozelaaaam! vsetko dobre, nech je malinka zdravucka a robi vam radost ako Vikinka 🙂

Nam pride zajtra Marco s maminou zo Slovenska, nechala som ho tam na dalsich 12 dni, tak teraz sa uz nevieme dockat- jupi! ale uzila som si konecne naplno aj Oliverka a bolo to naozaj super. Vazim si, ze mam nasich a ze su v tomto taki skveli a chu intenzivne stravit cas s vnucatkami😉

Nam bolo vsetkym na sr super, uletelo to ako voda 😒 😒 😒

Dadi, super, ze ides aj domov aj na majorku, uzite si to!

dadulka2000
18. aug 2009

soska,... no co ako to zvladas? sikovnica si? aj ja som raz nechala malu 3 tyzdne s maminkou (pred rokom),.... a my sme sli vtedy do kanady,... bolo to super pre obe strany 🙂
ani sa mi verit nechce ze Oliverko ma uz 4 mesiace,.... ako to leti.

soska
18. aug 2009

dadi, da sa🙂 diki. Ty uz budes mat doma sikovnicu, ked sa vam male narodi😉...kedy budete vediet pohlavie? coskoro nie? drzim palce, nech je hlavne vsetko ok!

dadulka2000
18. aug 2009

diky moja, na buducu stredu mam 20tt scan, ale nechcem vediet co to bude - nejake prekvapko na zaver divadielka 🙂
no to ano - vcera elka tvrdila ze mi bude pomahat,... no ved uvidime 😀

bludicka1
18. aug 2009

dadi len treba nejak dat vediet ludom na okoli a neviem ako ....? Nejako sem kocky z Birminghamu a okolia nechodia a do temy Birmingham uz vobec ☹ pritom je nas tu urcite vela. Ak by ste mali zaujem prist tuto sobotu do Birminghamu, mohli by sme spravit stretko. Skor ako nam Ludka odide na SVK.

soni muselo to byt super byt len s Oli na tak dlho, no viem si predstavit ako velmi sa tesis na Marca, to bude krasne ked vas uvidi 😵 😵 😵
Ja ani som si neuvedomila, ze ma Oli uz tolko, naozaj to tak strasne rychlo leti...... mas to super, ze ti vasi tak pomahaju. Moji este pracuju a dovolenku musia delit medzi 5 vnucatiek, tak sa to tak casto neda a kedze som uz spat v praci ☹ tak ani my nemozme.

Planujeme vsak dovolenku do Tunisu este tento rok, tak som zvedava, ci sa nam to podari.

dadulka2000
18. aug 2009

bludi my sme bookli mallorku na 10 dni - super cena all incl. za 695£. aj referencie na hotel su super, tak dufam ze to aj bude ok 🙂 tam som este nebola....
bludi ved je vas vela z Birm,... nemas na nich cisla? alebo maily? a co tak FB?

soska
18. aug 2009

bludi, my by sme na to stretko radi prisli a urcite prideme niekedy, ale asi nie pravidelne, kedze je to dost daleko.... 😔
tuto sobotu tu mam maminu, tak neviem, to asi tiez neprideme...

bludicka1
18. aug 2009

soni chcela by som to nejako zorganizovat a bola som sa dnes pytat v St. Thomas Centre, co je v meste, cize nie zlozite najst z dialnice. Je tam aj parkovanie zadara a pekna miestnost pre deti (nic velke) ale je tam aj postielka ak by niektore male chcelo spinkat a vonkajsi pristor s pieskoviskom a takou pumpou na vodu.... tak by to mohlo byt fajn.... no povedali mi, ze prvy krat by sme to mohli mat o mesiac 19.9. cize snad do vtedy sa mi podari aj dat vediet par mamickam. Ties sme rozmyslali, ze to robit len 1 za mesiac a ak by mali zaujem tak mozno kazdy druhy vikend. No uvidi ci sa vobec niekto najde.......

dadi a kedy idete na dovcu? ja som este skoro nikde nebola, takze destinacii je straaasne vela, len nechcem byt dlho v lietadle, tak max 3 hodiny..... uvidime co sa nam podari najst. Ak mate nejake odporucania..... sem s nimi!!!

dadulka2000
19. aug 2009

bludi - zaciatkom septembra letime na slovensko na 3 tyzdne (ale to ja nevolam dovolenka) a potom 10.10 ideme na tu mallorku,....
v tunise sme boli skoro pred 3 rokmi,.... po pravde to nebolo nic moc (teda hotel a resort boli OK, pekna plaz, fajn jedlo), ale mimo to vyzeralo kadejako - je to taka ciganska natura ti tunisania - cely den len sediet a nic nerobit 😀 , no komu lepsie.

bludicka1
19. aug 2009

dadi zacala som aj ja pozerat mallorku a ine destinacie, daky za radu 😉
my ties ideme na SVK 3.9. a potom o mesiac by sme radi niekde k moru, tak sa uz tesim domov.... 😀 😀 😀

lara1znk
19. aug 2009

jeeej, ahojte kocky, tak sa to tu ro zpisalo zase, aj ked ja velmi nemam uz na toto tu cas 😅
bludi ty po praci este aj konikovat stihas, ty si dobra...

ako to vyzera tento vikend? bude to stretko v sobotu? ci pridete s chlapcami v piatok?

dadka, blahozelam k tehotenstvu, ani som ti este nestihla zagratulovat, tak to mate so zuzulou skoro rovnake terminy, ako ellie? tesi sa na babatko?

soni, tak uz mate prvorodeneho doma, iste ste sa vsetci vytesovali
ako sa mal na SK bez vas? iste mu to zbehlo s babkou a dedkom raz dva

aj my ideme buducu stredu, tesim tesim 😵 ale len na 10 dni

bludicka1
20. aug 2009

klari pokusime sa prist zajtra, zalezi od chlapcov ako sa zobudia a potom vlacik.... ale pokusime sa. Stretko organizujem na 19.9. to uz bude kazdy spat zo SVK z holiday....

mozno by bolo fajn urobit tam stretko pre nas tu z tejto temy a potom ak by sa chcel niekto pridat tak moze.... ved uvidime, dam vediet a kto bude mat zaujem pride... len skoda, ze Ludka tu uz nebude ☹

liska
20. aug 2009

lari, ako idete? uz mozete lietadlom? my sme tento rok dovolenku u svokrovcov pri mori zrusili, pretoze Damianko dostane pas az zajtra 😠 autom som nemala odvahu...na SK by som sla aj hned,ale Chris mi zacina skolku 3.septembra,tak aj to sa musi odlozit na prazdniny 😒 esteze mi pridu nasi sem zaciatkom oktobra, uz nam je smutno 😢

lara1znk
20. aug 2009

ahojte,

dani tak daj vediet, bolo by fajn keby ste pribehli a to stretko tiez by uz mohlo vyjst. a ludka kedy ochadzaju?

liska, ano lietadlom, my uz mame pas, tu to ide celkom rychlo nastatie. my mame prazdniny v skolke tak akurat vyuzijeme ten cas na navstevu b abky a dedka. a na kolko ti bude Christianko chodit do skolky?
aj nam je uz smutno a to sme nasich videli zaciatkom jula ale leti to rychlo a deti rastu tak uz aj my im chybame.

len sa bojim dost toho letu samej s dvoma detmi + este k tomu so sky europe, tie ich problemy teraz, dufam ze odletime vcas, ze nebudu ziadne ine komplikacie

dadulka2000
20. aug 2009

ahojte babulky
Lari, diky moc,... ano mas pravdu so suzkou sme skoro birth buddies (ved uvidime kto skor 😀 ), a ty ako zvladas chlapcekov? neziarli Christianko? su zlatucky - kukla som foto,.... 😉
Elka sa zatial "tesi", tak nejako jej to je jedno - vraj aj pomahat bude,... uvidime do kedy jej to vydrzi. 😅
Let zvladnes, neboj nic,.... ved je to len par hodiniek.
inak som obdivovala mamicky ked som letela do australie a tam boli s takymi malymi detickami,... wow. ja mam dost 2 hodky s malou. 😎
Liska,... ty ako moja?? tiez lavou zadnou to zvladas? ste vy ale sikulky vsetky, uvidim ako to bude so mnou......
uzite si dovoleniek kocky