Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

jajaalf
29. apr 2008

ahoj soni tak uz ste doma?urcite vam bolo dobre 🙂 a hlavne ze sa svokra tak pekne zotavuje 😵 😵 ti mas asi dobry vstah zo svokrovcami?! 😔
mne sa chystaju na navstevu asi nedelu alebo pondelok pridu 😠 ale dufam,ze bude robotka aby som vypadla z domu 😅 len kiko my bude chybat budem na neho moc myslet hlavne co s nim robia 😅

eki ti ides na dovolenku? a kam neviem ci si pisala 🙂

soska
29. apr 2008

jaji, no sama som o tom rozmyslala, ze si s nimi coraz lepsie rozumiem😉)) mozno je to tym, ze su tak daleko😉)) 😀 Ale nie, svokor bol uplne super, on svokru tak lubi a bolo mi ho strasne luto, ked bol obcas taky strateny bez nej....A svokra ma prekvapila, ze sa tak rychlo z toho dostala, lebo na zaciatku to vyzeralo, ze moc nechce bojovat, ale to bola asi oblbena liekmi....

soska
29. apr 2008

zuzi, jaji, kukla som fotos, krasnucke!!! 🙂

uz sa mi nechce ist teraz cez milion nasich fotiek, tak snad to spravim zajtra a pozriem aj dalsie albumceky😉

jajaalf
29. apr 2008

soska aj ti moji su daleko ale ani sa my nezda 😠 volaju kazdy den uz som donutila muza brat si zo sebou mobil.tak aspon rozprava on s nimi..a ked sem pridu no ako doma 😠 😠 zacne si vyvarat tie ich oblubene jedla..a vsetko prehadzovat,kazdy den pere 😠 este dobre zenevie pouzivat moju pracku 😀 pritom je taka normalna akurat sa otvara z hora 🙂 ale co iz zivot je taky...

uz sa tesim na foto

bybi
autor
30. apr 2008

Cauko 🙂

Soska vitaj spat, ked budes mat cas, hod nejake fotos... Som veeelmi zvedava 😵 😵

My sme sa boli dnes vazit, tak Zarka ma 8,14kg a 70cm 🙂

Zuzi, ja som ju este mimo domu neskusala prikrmovat. Vzdy to vypocitam tak, aby papala doma a mimo jej beriem mliecko 🙂 Ale dnes mi spapala cely obedik, co som jej nachystala. Aj ked nebolo toho vela (mozno tak 30g), ale tesim sa strasne prestrasne 😵 😵 😵

lufia
30. apr 2008

ahojky

soska super ze si uz spat 🙂 a samoska aj ja sa tesim na foto 😵
podla toho co si pisala ste sa mali super 😵
a hlavne dobra sprava ze svokre je dobre 🙂 takze jej prajem vela zdravicka 😉 nech je cim skor fit z tej hnusnej choroby 😵

baby vecer aj ja prihodim foto-uvidite aky je Christian sikovny v skriabani sa na skrinu 😠 😀
a nas tatino uz dnes odchadza s Uk tak sme cely stastny ze ho uz konecne budeme mat doma 😵
len este neviem ci sa zmesti do auta 😀 😀 ide tak napratany ze bude asi nanho dobra podivana 😀

zuzi tak vy tiez uz napeso?nas Christian uz v kociku nevydrzi ani 5minut 😠
jeden kocik som uz predala a asi predam aj druhy a mozno tiez kupim len nejaky golfac aj ked neviem pre koho 😀

bybi tak Zarka sa uz rozpapala 🙂 to je super.a ako vidim je znej uz velka kocka miery ma pekne 😉 😉

bybi
autor
30. apr 2008

Lufi to je super, ze sa vam uz vracia tatinko. Si viem predstavit, ako velmi sa tesis 😵 😵 😵

lufia
30. apr 2008

kocky kukla som foto

jaji boze ale vam je perfektne 🙂 Christian je zlatucky a je to nadherne ako si uziva piesok 😵 tie hole nozicky 😉
ozaj a ako mu je?aj chodite na nejake kontroly?

zuzi a vy ste si tiez pekne uzili pri prasiatku 😅 a Adamko ako velky futbalista 😵

bybi a teba poprosim o link na vase foto 😉 kedze som zmazala vsetko v IP tak nemam ako kuknut Zarku
dik

lufia
30. apr 2008

bybus veru tesim sa nehorazne lebo taaaakto dlho sme bez seba este neboli ☹

a este som zabudla-ak sa dobre pamatam tak Ludka by mala mat skusky na vodicak (2.5)tak moc moc drzim palceky
ale urcite to zvladne 😵 ved je sikulka 😉

bybi
autor
30. apr 2008

Lufi ved uz zajtra snad bude s vami. 😵 😵 😵 Ja si veru neviem predstavit, zeby sme boli tak dlho bez seba 😔

Ja neviem vooobec, kedy ma Ludka skusky, ale aj ja drzim palceky a som si ista, ze to zvladne. 😉

lufia
30. apr 2008

bybi tak obzrela som si Zarku 🙂 je krasnucka 😵 taka okana ako nas Chris 😵
a na foto kde je v satockach je teda riadna paradnica 😵 ale vyzera to, ze Zarka co nevidiet bude aj behat 😅 sa snou asi nenudis,zee? 😀

boze skoda,ze prave teraz ked by sme boli akotak blizko a mohli sa stretavat tak sme my odisli 😖
ale snad sa stretneme aspon na sk 😉

jajaalf
30. apr 2008

lufi tak sa tesis ze sa vam vrati tatino 😵 😵 😵 a to on teraz dovezie vsetky vase veci? 😕
na kontroly chodiem teda sme boli po operacii hned po mesiaci a teraz ideme 30maja 😉 dufam,ze bude vsetko ok...

piesku si uziva najviac ma ho vsade vyhadzuje ho do vzduchu este dobre ze ma klobucik na hlave a voda 😀 uz len tam ho tahalo 😒 ale je este studena

musim kuk foto 🙂

lufia
30. apr 2008

jaji tesim tesim ako male decko 😀
no dovezie co sa da jasne ze take ako skrine,postel ,veci s kuchyne atd..povyhadzoval....
ale aj tak je napratany tak,ze ked som mu davala pokyny aby nebral stoparov 😅 tak my povedal ,ze ci my nahodou nesisi ,ze kde by ich asi tak zobral... 😀 😀

tak ked bolo ok uz po operacii tak snad uz to bude dobre nastalo 🙂 drzim palce 😵
a odkedy sa da kupat v mori?teda myslim tak ze bude vodicka tepla?

vilkakatka
30. apr 2008

Ahojte Babulky 😉

Tak my sme dnes behali po nakupoch ... Adelinka bola zlatucka a v jednom obchode sa tak nahlas rozrehotala 😀 ... neviem, co jej prislo smiesne, asi to, ze maminka mina tolko penazi 😅 .
Dnes mame 4 mesiaciky 😵 😵 😵 ... neuveritelne to letiiiiiiiii ... v mothercare som videla 8-dnove babatko ... to ani nie je pravda, ze Adelinka bola taky malilinky chrustik 😉

Soska, vitaj spat ... idem kuknut fotocky, ak si uz pridala 😎 Ste to s Marcom peknucko zvladli, aj ked ten let musel byt teda poriadne unavny aj pre teba 😅 .

Lufi, tak ocinko vam uz cestuje spat? Super ... sa musite aj s Christiankom tesit 🙂

Bybus ... si sa musela poriadne zlaknut, ked si Zarku objavila v tej postielke ... betarka jedna. Ale zase na druhej strane je sikulka 🙂

Zuzka, tak mate dalsiu oslavu??? Ved vy budete oslavovat az do dvoch rokov 😀 Ale fajnu torticku by som si teda dala 😵 😵 😵

Jajka ... urcite budu vysledky v poriadku. A drzim paluchy so svokrovcami 😨

lufia
30. apr 2008

Kati tak Adelke prajeme vsetko najlepsie 😵 😵 hlavne vela zdravicka 🙂 a Christian posiela pusinku
fakt je neuveritelne ako to leti ☹ vasa kocka uz ma 4mes.a nedavno sme davali tipy ci to bude chlapcek alebo dievcatko 😅
inak aj ja som videla ako sa Adelka smeje 🙂 len som nemohla napisat nesiel my net 😠
no poviem ti smiala som sa snou 😀 😉

bybi
autor
30. apr 2008

Prave mi prisla mms-ka. Kamaratke sa vcera narodila dcerka Olivia 😵 😵 😵 Tak ked pridu domov z nemocnice, pojdeme ju pozriet 😵 😵 😵

bybi
autor
30. apr 2008

Kati Adelinke vsetucko najlepsie k 4 mesiacikom 😵 😵 😵 Strasne rychlo to leti, my v piatok budeme mat 7 😵

Lufi to mas pravdu, ze Zarka za chvilku asi bude behat, strasne sa stavia na nohy a najradsej by uz chodila. Plazi sa uz dost rychlo, ale stale dozade 😅 😀 Ani nestiham sledovat, ako rychlo sa premiestnuje 😝 Uz si aj sama sadne, sama sa postavi na nohy, len ju treba pridrziavat 🙂 Od kedy sme prisli zo SK, neuveritelne pokroky urobila.
A najviac ju fascinuju psie granule. Chvilku na nu nedam pozor a uz je v nich a obzera si ich... na stastie ich nedala este do pusy, to som ju stihla zobrat 😅 😝 😀

soska
30. apr 2008

ahojte!

lufi, krasne fotky! Akos amate? kiko poslucha? 🙂 Oneskorene prajeme vsetko naj k narodkam!!! 😵
jeeej, tak to musis byt natesena, ze vam pride tatino😉

bybi, aj ja chcem vidiet fotos zarky! a to sa uz vazne sama stavia? not o je sikovnica!!! 😵 😅

Kati, Aj my prajeme Adelke vsetko naj naj naj, nech sa ne ten svet a na vas stale usmieva!!! 😀

nam dnes potvrdili skolku, tak som cela bez seba😉

boli sme trochu v meste, kupila som si saty, bluzku a sortky do roboty, tak som cela natesena😉 a potom este na navsteve u susedov, stretlo sa tam 5 deticiek, tak to bola taka mala play group, Marco bol vo vytrzeni😉))

lufia
30. apr 2008

soska diky 🙂
mame sa fajn a teraz ked pride tatino bude dufam este lepsie

super ,ze ti schvalili tu skolku(to je ta samaprva?)a vam sa kedy vrati tato?ci este ani vy neviete?

inak ze 12hodin letu!!!!!!!!!ty brdo si fakt frajerka a Marco je poklad 😵 😵 to ja by som nezvladla ....

ozaj kocky ja mam taky problemik a neviem co stym.Christian my uz treti den place vo vani ☹ ☹ ani sadnut si nechce proste ako ho tam postavim tak plac strasny spusti az taky ze ho musim vybrat a tak sme sa uz tri dni poriadne neumyli
ibaze ja ani len netusim co sa stalo...doteraz vodu miloval a vzdy sa zlostil ked som ho brala z vane von.
nestalo sa to nahodou aj niekomu z vas?
neviem co robit som ztoho nestastna.a to som dnes isla do vane snim ze snad to pomoze ale kdeze bol my zaveseny na krku a ani nahodou do vody ☹ ☹

jajaalf
30. apr 2008

lufi aj nam sa to stalo ☹ ale neviem preco tiez sa mu vo vode paci ..ako ho tam posadim reve jak pavian..a vo vanicke ho dobre neoplachnem ☹

a co sa tyka vody sama neviem kedy sa moze kupat ale ludia sa uz kupali taky co prisli koli moru 😅 my sme sa minuly rok kupali uz v maji..zalezi od pocasia..hlavne nech svieti slniecko nech ho pekne okreje to nase more 😀 😀

soska
30. apr 2008

lufi, diki za kompliment, mala som z toho riadne stresy, ale povedala som si, ze ved dako bude a o den sme doma😉
nas Marco tiez vymyslal, co sa vody tyka a to sme si mysleli, ze to bolo kvoli tomu studenemu moru a bazenom, ze sa mu nechcelo do vody, ale terz uz druhy den doma sa rehoce o dusu a jasi sa....
Keby som mala ja problem, tak ho asi nalakam do vane jedlom 😀 klasika, to u nas stale zabera najviac😉))
Skus mu tam dat nejaku super jracku, co ma rad, alebo nieco podobne😉

skolka je ta samaprva😉 a tatino asi pride o 2 tyzdne, teda to je posledny odhad, uvidi sa podla situacie...snad to tu nejako prezijeme, ale Marcovi sa mi zda, ze trochu chyba... 😒

ozaj baby, ako ste na tom s kojenim, teda tie co kojite strasie babetka? ja mam v plane pomaly prestat, vcera som skusila kravske mlieko, dnes sa za nim Marco siel podusit a prave som ho ulozila uz len s nim a bez kojenia 😵 . Este som mu nedala nejako vela, ak by nahodou, ale snad to pomaly pojde.

Na dovolenke sme mali strasne noci, budil sa casto a plakal, isli aj zubky, ale opat doma pekne spi, tak snad nebude chciet kojit v noci. Rozmyslam, ci si mam kupit tie homeopatika, alebo to dako plynule zvladnem aj bez toho....

lufia
30. apr 2008

jaji a aspon ked ho das do vanicky tak je dobre?
ja uz vanicku nemam dala som kamoske uz davno ale ak by pomohlo tak skusim aj to
fakt som ztoho zufala a netusim co sa deje ☹

tak prajem nech mate vodicku cim skor teplucku aby sa mohol Kiko clapkat v mori 😵 😵

vilkakatka
30. apr 2008

Dakujeme za gratulacie 😉

Soska, len si sa vratila a hned to tu ozilo 😵 😵 😵

jajaalf
30. apr 2008

soska my sme skoncili skojenim ako som zacala chodit do prace..ale kiko bol zvyknuty uz len v noci na mlieko teda lepsie povedane na cicik..dala som mu dudlik a stacilo teraz aj ked sa zobudi dam mu dudlik..nemali sme problem odstavit..

soska
30. apr 2008

kati, no ved sa patrilo😉 no nie? 😀
jaji, tk super, ze ste to hravo zvladli, dufam, ze aj u nas to bude ok😉 aj ked mi bude za kojenim smutno, nechcem, aby si to Marco prilis uvedomoval, lebo cim starsi, tym je to asi tazsie a rok sa mi zda idealne😉

zuzula
30. apr 2008

ahojte kocky 🙂 tretia a posledna party za nami, veru uz stacilo mama si potrebuje oddychnut!! 😅 dala som aj fotecky tak mozete pozriet. inak dnes otras pocasie u nas, Adamko sa stale pytal von, nosil mi ciapocku, cizmicky dokonca raz aj ruksacik do skolky a stale maval na dvere...tak ked prisiel tato z roboty zobral ho na chvilku pre dom lebo inak by ani nezaspal 😅

Adelke zelame vsetko naj 😵 nech je nadalej taka sladucka ako doteraz.

kocky aj Adamko mal par dni takych ze plakal vo vani, my sme usudili ze to je tym ze vie ze o chvilku pojde spat a nechce este aby sa mu skoncila fun...po par dnoch sa to zlepsilo ale casto aj teraz ked povieme ze sa ideme kupat tak ujde a schova sa do satnika 😀 😀 a potom ho vzdy nalakame ze ideme okupat nejaku hracku, chvilku postoji pri vani, hodi ju tam a potom sa pyta za nou...
ved ich to prejde... 🙂

soni, Adamkovi kravske mlieko nechuti...skusila som mu aj Granko urobit ale sa tvaril akoby to bol ocot 😀 takze kravske mlieko pouzivam do kase, na cerealie ale vecer do flasky ma sunar. kojime sa rano, to ma Adamko strasne rad, vecer uz iba trosicku. ale ako chodi do skolky tak sa castejsie v noci zobudi, aj 2-3x, tak mu vacsinou dam trochu napit. nechcem mu teraz brat takuto istotu, az ked si poriadne zvykne na skolku tak potom. a pravdupovediac som strasne rada ze este kojim, aspon sa pomojkame a je to take nase puto aj ked uz chodime do skolky 😉

lufi to je super ze uz ide tatino za vami, konecne budete komplet. som zvedava ako nanho Chris zareaguje, ci si ho bude pamatat 🙂

lufia
30. apr 2008

no ty si potvorka 😀 😀 takze jedlom lakas Marca to je podarene 😀
ale dik za tip skusim mu tam dat nieco co ho zujme aj ked veci ma vo vani dost ale asi nestaci...

urcite verim,ze Marcovi tatino chyba vsak je nanho zvyknuty
aj Christian kym sme boli v UK tak stacilo ze muz isiel trebars do obchodu a maly ked ho videl ako odchadz tak zakazdym spustil taky plac ☹
a ked som snim prisla na SK tak stale niekoho hladal a ten niekto bol tatino 😵 a ako to bude teraz neviem lebo predsa len je to dlha doba co ho nazivo nevidel

ja uz nekojim ale davam UM nie kravske mlieko.ja som sa nato pytala dr.a ta vravi cim dlhsie bude pit UM tym lepsie.zevraj mam s kravskym cakat lebo ze alergie sa prejavia neskor.
zevraj nemusi byt reakcia hned....tak neviem
ale ako som uz raz pisala vsetko sa da brat aj tak ,ze to moze byt len marketingovy tah presne ako stymi vyzivami.
dufam,ze som ta nevyplasila ja len pisem co mne vravela dr. 😉

a kolko ma Marco zubkov?nas ma uz aj dve stolicky a idu dalsie dve 😔 ☹

lufia
30. apr 2008

zuzi ja som uz kuk foto 🙂 tak vy ste slavili vo valkom 😅 az tri krat 😀
aspon si to Adamko poriadne uzil a ty si sa napiekla az az.... 😵
fotky su krasne ale tie z vonku nemaju chybu 😉

este som sa chcela spytat,ze ked davate vajko do jedla tak co knemu?ja uz neviem scim mu to davat?tak hodte nejaky tip 🙂

jajaalf
30. apr 2008

lufi vo vanicke neplace..ale myslim si ze to bude sprchov ked ho oplachujem...

zuzi tak dalsia festa 😀 krasne foto..ja som dnes zrusila albumy a zhrnula do jedneho..boli uz preplnene

soni a ti fotky kedy das?aj lufi...

mlieko tiez este nedavame k