Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

ekira
21. jún 2008

ahojte
soni co uz je to iba auto,bud rada ze sa tebe alebo marcovi nieco nestalo.auto sa spravi a bude frcat zasa 😉
dodatocne malej fifi vsetko naj k 1 rocku a vela zdravicka a hlavne nech pekne buva 😵
u nas je krasne slnecko vypeka ,muza mam v robote,amon sa hra tak ja motam po dome ale uz si dam pohov este musim do obchodu.ale naskor kaficko.kto sa prida? 😀 pekny vikend zelam vsetkym

soska
22. jún 2008

ahojte!

eki, mas pravdu, ved je to koniec koncov len skrabanec. Ale aj tak mi z oho bolo dost zle, nastastie drahy bol super 😉

tak nas Marco uz prejde sam skoro celu izbu, len musi mat dobru motivaciu- dzusik alebo keksik 😀 😀 😀 ale aj tak to je krasne!!!
tak ho unavujem, este sme boli aj plavat, bolo uplne uzasne, marco sa clapotal a jasil, ma aj taku nafukovaciu sedacku, aj tam sa mu lubilo, no uplna parada a vsade hazdal tie svoje usmevy 😀 To chudacik netusi, ze zajtra ho opat caka skolka😢 Rozhodla som sa, ze od septembra ho asi dam na plavaci kurz, to uz bude dost velky na to, aby sa aj daco naucil😉

V auguste budeme 2tyzdne na sr a kupila som este dalsiu letenku, Marco ostane este dalsi tyzden s babkou a s dedkom a bude mat ozajstne prazdniny od rodicov😉 Bude nam chybat, ale aspon si to vychutnaju poriadne aj stari rodicia😉

ninuska
23. jún 2008

ahojte babule
aky ste mali vikend ?? my strasne horuci a slnecny ....musela som riadne zatemnovat okna aby sofia vobec spala
po obede nam uz nespala asi ´3-4 dni ale zase vecer to potóm nie je take narocne po tieto 3 razy zaspala do pol hodiny samozrejme s mojou pomocou ale snad sa to bude len zlepsovat .....

soska takze marco bude mat prve ozajstne prazdniny u dedka a babky aj ja nad tym rozmyslam lebo manzel ide v septembry do pariz na 3 dni tak mozno sofiu necham u nasich a isla by som snim alebo nasi pridu sem uvidime

nasa sofia sa kupala vonku vo vanicke teda ona kupala setko co nasla kamene, drevo, travu a potom v tom sedela to mala taky prirodny kupel 😀 vecer sme ju drhli lebo spina medzi prstami aj za usami bola

ninuska
23. jún 2008

v septembri je tusim makke do kelu 😠

bybi
autor
23. jún 2008

Dobre ranko 🙂

Ja uz tu mam segru, tak nejako nemam cas na net velmi. 🙂

Dnes mam narodky a zatial si okrem draheho a segry na mna nikto nespomenul ☹

Kocky inak som vam chcela napisat a som zabudla, v piatok som isla z mesta busom a bola tam mamicka so 7,5 mesacnou dcerou (som sa jej pytala aka je stara) a ona ju krmila s Cadbury buttons alebo tak nejak sa to vola, male kruzky z bielej cokolady a este sa tesila ze ako jej to chuti. No som skoro odpadla. Som to mojmu doma hovorila a on len nechapal... 🙂

Dnes je krasne, tak sa mozno pojdeme von. Pekny den vsetkym 🙂

hirondelle
23. jún 2008

Bybi,vsetko najlepsie k narodeninam 😵

Jej,Sofi sa musela vytesovat z prirodneho,bio kupela 🙂 Ninus,posli aj nam konecne pekne slniecko 🙂 Tu v sobotu prsalo a vcera bolo pekne,ale fukal silny vietor 😖 Dnes sme boli v parku,je pekne,ale nie az tak teplo.

Ja som v sobotu bola na jednom africkom koncerte a potom na Hen party.Bolo super🙂 .Zasla som ako vedia Africania,konktetne z Etiopie vyjadrit hudbu tancom. Skvely zazitok,koncert mal charitativny ucel,zbierka pojde do Etiopie na rozvoj a podporu vzdelania.Podavali sa aj typicke africke jedla.No a Hen party...bola skvela.Nezohnala som nijaky dobry kostym,mali slaby vyber,tak som bola nakoniec(z toho co som tam vybrala) Amy Whitehouse 😅 😀 aj v parochni 😀

Soni,hlavne,ze sa Tebe nic nestalo.To je dolezite.Ako dnes znasal Marco skolku?

lovacka
23. jún 2008

Bybi tak kraaaaaaaaaaaaaaaaaasne narodeniny 😵 😵 😵 vela zdravia,stastia,lasky aby ste mali len a len samu radost zo zivota 😵

zsuzsu
23. jún 2008

Bybi všetko naj, naj, naj.
Aj ja som mala narodky vcera. 😀 Ale ja by som zasa bola rada, keby nikto nespomenul. Ja totiž nerada oslavujem už od 18,ky. 😀 😀 A stale som staršia a staršia......

soska
23. jún 2008

Bybulka, vsetko naj naj naj!!!! 😵 nech si zdravucka a stastnucka a Zarka a manzelik ta posluchaju 🙂

Dobre rano. Dnes osm do prace cestovala od 6.30 a prisla som az o 10! Hruza, niekto bol pod vlakom a cele metro bolo narusene. Tak som robila co som mohla a skusala ine alternativy, ale nejako rychlo soms a sem nedostala😢

Marco dneska zase tak straaasne plackal v skolke😢 och jo.
Pytala som sa ich, ci ho nemozme zos kolky odhlasit na cely august a neplatit, kedze tu cely mesiac nebude, taks a spytaju, ale asi nie....
takisto som im spomenula, ze sa trochu obavam, ako zle v skolke spi a sami uznali, ze je to kvoli hluku.....A nic moc sa s tym neda robit.... ☹ Ked bol marco malicky tak mi spal pri tv aj vysavaci ale asi zdedil po mne lahky spanok a teraz sa zobudi na vsetko. Ja za to nemozem, alebo ano????

ninuska
23. jún 2008

bybi vsetkooooooo naj krasne si to uzite aj so segrou ......

no nasa sofia jedla asi styri male kusky cokolady ktore mala na torte tiez jej velmi chutili 🙄 ale to ma asi po ockovi on funguje na cokoladach .....chichi ....ale inak jej take cosi nedavam hoci my sme uz zevraj obcas mali aj granko a tak ...tak neviem

hirondelle poslala som to kvam len dufam ze dobrym smerom tu uz boli dve burky od rana vsetko zmoklo co mohlo no len my nastastie nie zatial ....bio kupel bol super ved mame aj velky bazen len voda vola este studena lebo sme neskoro napustili tym myslim ze susedia naokolo to uz zohrievaju od maja ....

soska sofia to iste do polroka jej to bolo jedno spavala aj v obyvacke a tu je tento dom spraveny tak ze vrzga kazda podlaha a ked nam zaspi mala by si nas vidiet jak asi ideme zo spalne len aby to nevrzglo lebo aj to ju dokaze zobudit .... 😅

soska
23. jún 2008

ninus, aj my tak chodime, lebo u nas to tiez hrozne vrzga😢 a ludia sa tomu cuduju, ale ja viem, ze Marco sa na hocico zobudi😢 ale ked je tichucko, tak prespi aj 2 hodiny 😉

lufia
23. jún 2008

ahojte zienky

bybi vsetko naj k dnesnym narodkam 🙂 krasny dnik prajem

zuzi tebe vsetko naj k vcerajsim narodkam 🙂 a podobne ako ty ani ja dako nemusim svoje narodky 😅

soska u nas je to to iste Christian tiez vyzaduje ticho ked spinka inak sa hned zobudi,ked som snim sama doma tak poobede potiahne aj 2 hodiny a to len zato ze je doma klud 😵
aj mne sa cuduje vela ludi ze preco si ho tak ucim ale mne sa to cudne nezda...ved aj ja ked spim tak musi byt ticho inak som hned hore...takze mne sa to zda uplne normalne a preco nedopriat malemu dlhy spanok ked mozem no nie???

ninus nas drobec uz papa cokoladku 🙂 teda nie vela len tak s mierou ale chutiiii on to ma zas po maminke 😀

mimi tak vy mate skaredo?no tu je nadherne cely vikend sme sa flakali a v nedelu sme boli grilovat 😵 bolo super a Christian behal bosi po travicke tak sa tesil 😵 no podareny bol

soska
23. jún 2008

lufi, cauko, nemas ejake nove fotos?

lufia
23. jún 2008

noo mam a kopec asi 1000 😀 fotime ako blazni ale teraz ideme na zmrzku prisiel tatino tak prihodim vecer
inak ma mrzi ze si mala nehodou s autickom ale jasnacka ze je najdolezitejsie ze ste ok a ze to nieje nic vazne aj ked viem ze ta to mrzi ☹
nam sa s muzikom stalo nieco podobne ibaze s mojho ocinoivim autom par rokov dozadu 😔 mal ho novo nastriekane asi tyzden a my sme zramovali cely blatnik 😀 no teraz nam je to uz smiesne 😀

soska
23. jún 2008

😀 lufi, aj ja dufam, ze mi to coskoro bude smiesne 😅
uz sa tesim na fotos!

ninuska
23. jún 2008

no baby ja som zrela na takyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy dlhy spanok a toto moje ziena nie a nie zaspat ona uz tusim ozaj nebude po obede spavat a vonku je zase vypek ze tam snou byt je nemozne a ani jej sa tam moc nechce 😖

lufi aj ja by som brala keby obcas po obede este zaspinkala kde su tie casy ....no a cokoladka sak aj na to pride zatial sa mastia piskoty a keksky aj sama si uz vyberie a tych reci co ma pritom tak sa tesi ked najde a stihne spapat 😀

katarinauk
23. jún 2008

ahojte baby, kedy sa zacina materska v anglicku? je to 15tt alebo 11tt pred terminom???

bybi
autor
23. jún 2008

Kocky dakujem, Zsuszsu a tebe vsetko naj k narodkam tiez 😉

Tak nakoniec nezabudol nikto 🙂 Zarkou, tak sa z nich tesila 🙂

katarinauk, materska zacina najskor 10tt pred porodom. Aspon tak bolo, ale nemyslim, ze sa nieco zmenilo 🙂

zuzula
23. jún 2008

ahojte kocky 😵 tak som si dala pauzicku od MK, mali sme super busy vikendik, v sobotu v play centre, v nedelu sme mali narodeninovu party pre Adamka a jeho 7 kamosov co sa pozname z predporodneho kurzu tak sme sa mali skvela aj decka si to uzili, Adamko tam vydrzal od 1 az do 7 bez spinkania 🙂 podobne aj ine deticky asi zaucinkoval vsetok ten cukor a cokolada z ich torticky tak mali vsetky kopec energie a nebolo im rady 😅
a my maminy sme trosku aj zaspominali ako ten rok rychlo presiel pred rokom sme mali podobnu party deticky len spinkali alebo sa kojili a teraz uz vsetci do jedneho behaju...uzasne nieco 😵

citam ze sa mate vsetky dobre, a deticky takisto to je super 🙂
Bybi aj Zsuzsu prajem k narodkam vsetko naj naj naj 😵 😵 vela zdravicka stastickalasky a kopec usmevcekov od deticiek 😵

no co sa tyka spanku tak Adamkovi hluk nevadi on ked neni unaveny nezaspi ani v tichu a ked je unaveny tak zaspi aj keby pri nom pilili ci vrtali 😀 takze v skolke nastastie nie je problem 🙂
dnes ked sme prisli do skolky tak dokonca aj hodil usmev na jednu tetu ucitelku takze sa nam to pomaly lepsi a lepsi a aj tych 20 sekund placu pomaly vymizne... 🙂

ozaj, skoro som sa zabudla pochvalit - cez vikend sme sa pekne odstavili od kojenia, Adamko je strasne rozumny chlapcek, povedala som mu ze mliecko uz nie je, ze uz vsetko spapal a pochopil, a teraz ked sa mi dotkne prs alebo ukaze tak sam kruti hlavickou ze "neni" 😵
cakala som ze to bude ovela tazsie ale nastastie pohodicka 😵

zsuzsu
24. jún 2008

Ahojte.
Baby dakujem.
Konečne som dopozerala všetky fotečky. Tiež dodatocne prajem detickam všetko naj naj naj k 1. rockom.
Bože ale ako vyrastli. Dva mesiace som ich nevidela, no som nechapala.
Aj u vas je také hnusné pocasie ako tu? ale asi nie. Konečne na zajtra nehlasia dážd, lebo stale by som len spala.
Zajtra mi skonci Katka školu, tak tam idem, budu mat niaké vystupenie. Som strašne zvedava. No a večer zasa snou musime do novej školy na také posedenie-zoznamenie. Bude sranda. No a v piatok mi už aj Zuzka skonci, a zacne nocna mora 😀 😀 😀 😀 Inak puberta s nima poriadne hádže, ja neviem kedy dostanu "rozum". asi nikdy. 😀

soska
24. jún 2008

Ahojte!
zsuzsu, tak minimalne este do 20tky to s nimi budes musiet vydrzat😉 ak sa ti dovtedy nerozprchnu😉
drzim ti palce na dnes, mas toho dost😉 drzte sa!

Tu je krasne, az je skoda, ze som v praci😢

Marco spal vcera v skolke 20 minut, ale za to, vyzeral celkom spokojnucky a zlato vystrajal, ked sme prisli domov😉

ninuska
24. jún 2008

cavesko babule
uz mi je to blbe pisat ale tu je ako na riviere keby ste tak mohli dojst posediet a okupat sa juuuuuj to by bolo aspom by ten nas bazen nebol napusteny zbytocne

zuzui super tak uz mas prsia len sama pre seba 🙂 ja mam zase "klenoty" v podprsenke uz sanviem dockat na to kojenie chichi 😀
inka sofinka si tie moje prsia zase obzera a dobe do nich prstekom neviem neviem ci uz uplne zabudla co s nimy dufam ze ju to nenapadne ked bude hugo papkat 😀

no a este jeden rekord nie teplotny ale spaci sofia mi spi uz 3 hodiny ale zase o 5 bola hore a citala nam v posteli knizku teda skor tam snou sermovala ale potom zalomila do 8 a teraz spi zase uz od 10 😵

vienesa
24. jún 2008

ahojte babenky, mozem sa k Vam pridat? odkial vlastne vsetky ste? 🙂 ja zijem v skotsku

zuzula
24. jún 2008

ahojte kocky 😵 ahoj vienesa a vitaj medzi nami. ja zijem v Readingu. uz mas dietatko alebo si tehulka?

Ninus veru veru provokujes s tym pocasim 😅 ale neboj my zavidime iba v dobrom...hoci mamina mi vravela ze v TN je 35 stupnov co je pre deticky az prilis takze som spokojnejsia s nasimi 22 stupnami.
dnes bolo pekne a deticky boli cely den v skolke v zahrade, Ked som prisla pre Adamka tak prave "pral" 😀 😀 maju tam v zahrade take 2 detske pracky a on velice do nich pchal veci a zavieral dekel...no isla som sa pocikat ked som ho pozorovala 😀

Soni vazne 20 minut za cely den?? a to je Marco taky spac doma 😲 dnes mi v skolke vraveli ze Adamkovi sa ani po 2 hodkach spanku nechcelo vstavat 😀 obidvaja maju v skolke uplne iny rezim ako doma 😅
a ako doma, prediskutovali ste susedu?? 😉

Ninus tak to si pis ze si Sofi bude chciet cucnut ked budes kojit Huga 😅 ...to mi viacere kamosky vraveli...a je to prirodzene, ved to prvorodene dieta sa bude citit odsunute na druhu kolaj takze bude chciet klesnut na uroven babatka aby aj ono malo maminkinu plnu pozornost...ale vsetky to casom prejde 🙂

Zsuzsu a ake mate plany na leto? Idete aj na SK? Hmm nezavidim 2 pubertacky ale zase na druhej strane sa aspon v noci poriadne vyspis a nikto ta nebudi o 6 rano ze sa chce hrat 😀 😀

bludicka1
24. jún 2008

ahojte kocky, tak som sem znovu na chvilku dobehla, idem vas rychlo precitat a pridat nejake fotecky 😉

bludicka1
24. jún 2008

teda zuzka gratulujem k uspesnemu ukonceniu kojenia. Ten Adamko je naozaj velmi rozumny, to mas super. Ja mam pocit, ze ked Dankovi nieco hovorim, mi vobec nerozumie 😒 mozno je to aj tym ze stale motam raz anglicky a raz slovensky.
Jedine co vie je ukazat kde ma noc 😲

citam ze sonka mala nehobu, to mi je velmi luto ☹ hlavne ze ste ok!
Ozaj a co to stretko?? uz ste to dohodli?? ja sice ten vikend 12.-13.7 robim no znad by to stalo za to zavolat sick.... 😕 len neviem ako by sme sa tam dostali, jedine ak s Lari alebo ze by nas tatino odviezol na otocku.

ninus ja sa uz taaaak velmi tesim domov na to pekne pocasie, hoci nemozem sa stazovat... ako tehulke mi to pocasie tu celkom vyhovuje.
A vy uz viete co to bude???? My si nechavame prekvapko tento krat, no mame problem s vyberom mena.... nic sa nam nepaci.... 😖

zuzula
24. jún 2008

bludi ahoj 😵 to som rada ze ta tu vidim a ze sa mate dobre 🙂 tesim sa na foto
stretko mame 12.7, bolo by super keby ste prisli!!!!!! Lari prislubila ucast tak mozno by ta hodila ale inak aj tatinkovia su pozvani 😉

no Adam rozumie uplne vsetkemu, na otazky pekne odpoveda bud pokyve hlavou ze ano alebo pokruti ze nie alebo ukaze na sporak a potom sa chyti za celo tak tym chce povedat ze "pali" 😀
v tomto je sikovny ale zase je tvrdohlavy a zacina hadzat pekne tantrums asi sa prejavuje jeho znamenie Byk 😅
nemohol sa narodit v znameni raka ako mamina? to by bol ako anjelik 😵

hirondelle
24. jún 2008

Jeej Bludi ahoj 😵 Aky je Danielko uz velky 😵 ,zlaty 😵 Ako Ti ide tehu?

Zuzula,co mas proti Bykovi? 😠 😀 😉 🙂 To je velmi pekne znamenie 😵 Vy sa musite pekne doplnat-Byk a Rak to je super kombinacia 😉 Zoë je Blizenec a to ma vobec,ale vobec netesi...dvojtvarni ludia 😒 Kto je z Vas blizenec 😅 ,dufam,ze som Vas neurazila 😀 😉

hirondelle
24. jún 2008

Lufi,nadherne fotky 😵

bludicka1
24. jún 2008

to som rada ze som tu niekoho zastihla, vzdy ked sem pridem... nikoho tu neni ☹