Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

bybi
autor
1. máj 2008

Lufi na tyzden, ale az v septembri 🙂

lufia
1. máj 2008

bybi tak to budete mat akurat take super pocasicko 🙂

jaji to nevadi ze nepoznas-kup ten ked aj muzik chce ten.v podstate je jedno aky mas hlavne nech je Kiko chraneny pred slnieckom 😵 😵

bybi
autor
1. máj 2008

Ved preto sme vybrali september, aby uz neboli najvacsie horucavy a aby aj voda uz bola zohriata 😵 😵 😵
A tu budeme byvat http://www.palaspineda.com/ 😵

bybi
autor
1. máj 2008

Zarka mi konecne spi, tak si to uzivam pri kavicke 😵 😀

soska
1. máj 2008

bybi, ten hotelik vyzera krasne 😵 😵 😵

ja som rozmyslala nad faktorom 50, nakoniec som kupila 30, podla mna ten rozdiel tam uz nie je velky, natierali sme poctivo a Marco je stale biely ako muka, ale schovavali sme sa do tiena, kde sa dalo, lebo v horucavach je podla mna velmi nebezpecny hlavne upal, a to slnko unavuje strasne...
tak uz to nebolo ako kedysi, ze som sa slnievala pekne do cokoladkova,.... ked som si ukradla kazdy druhy den mozno par minut na slnku, aj to bolo vela😉 ale aspon si aj svoju pokozku neznicim 🙂 aj tak vidim, ze mi pokozka zoschla viacej po dovolenke...

my sme isli do parku,a le zacalo liat, tak sme skoncili v asde, teraz Marco chrni a mozno pojdeme este potom 😅

zuzula
1. máj 2008

bybi presne preto aj my planujeme prvy septembrovy tyzden 🙂 uz som si ho aj zabookovala v praci + 2 tyzdne v lete na SK. tento rok sa mi dovolenkuje ked sa mi nazbierala dovca pocas materskej 😉
fajn hotel ste vybrali, idete autom?
my rozmyslame ze pojdeme na SK autom tak potom dovcu uz chceme letecky. aj tak neviem ako to prezijeme tu cestu na SK, asi pojdeme na vecer aby Adamko velku cast cesty prespal. lebo teraz ako bezka tak je autosedacka ako za trest 😕

diamand
1. máj 2008

zuzi neorganizuje nahodou to stretko Ruzenka? Bracknell je odo mna dost daleko vyse hodinky autom, a uz sme si s drahym a detmi naplanovali Milton Keynes - Gullivers Theme park, tak to nechcem rusit lebo Natko by sa zblaznil.

bybi - gratulujem, ty mas doma ale sikulku

jajaalf
1. máj 2008

soska tak 30?
kiko uz ma tvaricku opalenu a rucicky..to este z prechadzok nedavala som mu nic..nevedela som ze uz v marci sa moze opalit pritom nebolo moc teplo..ale uz musim nieco kupit a asi aj po opalovany..

bybi hotelik je krasny.. 🙂

zuzi a vy sa tento rok kam chystate?

bybi
autor
1. máj 2008

Zuzi hej, ideme autom. Neviem co vsetko budem trepat pre malu a bali sme sa, ze by sme sa do 40kg vsetci traja nezbalili. Preto ideme na sever Spanielska. Povodne sme rozmyslali nad Francuzskom. Ale zda sa nam studene a predrazene. A uz to nie je velky rozdiel, ci juh Francuzska alebo sever Spanielska 🙂
Hlavne sme chceli nieco blizko plaze a all inclusive. A nebudeme ani daleko od Barcelony, tak jeden den si urobime vyletik tam 😵

soska
2. máj 2008

dobre ranko!

tak dnes to tak striedavo vyzera na pekny a skaredy den, tak dufam, ze sa vyjasni a pojdeme opat do parku a na hupacky. Vcera sme sa pomedzi ten dazd predsa len dostali a vystihli sme hodinku, ked neprsalo😉 Marcovi sa strasne pacilo, hlavne, ked mohol pokukovat na tie behajuce a santiace deticky, to ho uplne fascinuje 😵
A potom poobede este asi pojdeme na spievanie😉

Uz by sa ozaj mohlo stabilnejsie vycasit, co poviete?

bybi
autor
2. máj 2008

Dobre ranko 🙂

Soska s tym pocasim suhlasim na mil. percent. Uz by konecne mohlo byt leto, ved je uz maj 😅

My sme mali taku divnu noc, na papanie sa zobudila az 4.30, ale casto sa v noci budi s placom, lebo sa prevrati na brusko a neviem ci sa v tej tme nevie zorientovat, proste musim prist ja a dat ju naspat. Ona teraz spava na boku, tak sa casto aj prevracia. Stavalo sa to aj vam? Takze niekedy stavam aj 7 krat len preto, aby som ju dala naspat. 😒

soska
2. máj 2008

bybi, ja Marca tiez ukladam nabok, tak sa mu najlepsie zaspava... zvykol sa prevratit na brusko, ale pekne spal aj tak, teraz sa tusim viac prevracia na chrbatik a chrapka si tak...
ale asi je ozaj dezorientovana v tme a tak jej to vadi 😒 podla mna to npotrva dlho a bude spat aj na brusku alebo sa otoci naspet, aby jej to vyhovovalo...

bybi
autor
2. máj 2008

Soska, ale ona sa vie sama otocit, len v noci sa neotoci a caka na mna. A uz som ju aj na brusku nasla spat. Neviem preco jej to teraz robi rpoblem. Mozno naozaj tou tmou 😒

soska
2. máj 2008

hm , bybi, neboj, urcite to prejde 😕

tak ja som na seba opat hrda, vymakla som 10 minut slnka a spanku drobca a zkonstruovala nas novy zahradny stol, esteze stolicky netrebalo srobovat😉 tak ani chlapa nepotrebujem a poradim si 😀

ninuska
2. máj 2008

ahojte babule
ako sa mate???

ninuska
2. máj 2008

ja mampre vas novinku som tehotna 😅 - v druhom mesiaci 😔 - na rizikovom - neplanovane ☹

soska
2. máj 2008

jeeej, ninus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 GRATULUJEEEEEEEEEEEEEEEEEEM!!!!

na rizikovom si neplanovane alebo tehotenstvo je neplanovane??? ☹
preco si na riz? Drzim mooooc palceky!!! 😔
Posielam tebe aj Fifinke vela pusiniek! 😵

jajaalf
2. máj 2008

soska ti si sikovna ani chlapa nepotrebujes 😀 😀 😀

dalsia tehulka 🙂 po bludicke 😉 blahozelame ninus.

my sme dnes boli trosku pri mori ale sme po polhodinke sli prec lebo kiko furt sa tahal k vode a ked som ho otiahla tak zase sa vratil..chcel ist do vodale ta je este studena

ninuska
2. máj 2008

no soska planovali sme druhe ale az tak sme chceli snazilkovat od septembra aby mala sofia aspom dva roky - no nejako sme to neviratali 😒 ....rizikove preto ze sa neodporuca do roka po cisaraku zostat tehu takze dufam ze bude vsetko nakoniec v poriadku 😉

bybi
autor
2. máj 2008

jej ninuska... gratulujeeeeeeem 😵 😵 😵 nejako sa nam to tu stehulkovnieva 😅

my mame dnes 7 mesiacikov a Zarka mi prave pekne spapala cely obedik, aj ked len malicky 😵 Krmim ju v autosedacke a celkom to uz ide, aj ked este musime dokoncit mlieckom, nedokaze este spapat tolko. Ale nevadi, aj to raz bude 🙂

zuzula
2. máj 2008

Ninus gratulujeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 Tak ste sa poponahlali a budete mat maly rozdiel ale aspon sa deticky budu moct spolu cochvila hrajkat 😵 Prajem ti bezproblemove tehotenstvo a nech ti to rychlo ubieha 🙂
Soni ty si ale sikulka na taketo veci, super 🙂 O tom pocasi mas uplnu pravdu, neviem kde je to leto tento rok...stale je rovnako ako v januari 😠

My sme dnes chceli ist do mesta ale nas super sikovny taticek zabudol vcera vylozit kocik z auta a pekne si s nim odfrcal do prace skoro ma porazilo ked som to zistila 😠 Ani na trojkolke sme nemohli ist lebo kazdu chvilku prsi. tak sme sa len motkali okolo domu a zbierali kamienky.
poobede mame stretko tuto kusok od nas v zabavnom centre tak snad vystihneme chvilku kym bude slniecko a pretrojkolkujeme sa tam 😅 ale tatino nech si ma vecer nezela!!! 😀 😀

Bybi ako Soni pise, Zarka si zvykne na to ze sa neplanovane v noci otoci, teraz j8u to moze vylakat ale to za chvilku prejde. My spavame uz iba na brusku posledne mesiace.

lufia
2. máj 2008

Ahojky

tak pekna novinka 🙂
ninuska gratulujem 🙂 🙂 a neboj urcite bude vsetko v poriadku 😵 drzim palceky 😵

Bybi Zarke prajeme vsetko naj naj naj a vela zdravicka a nech pekne papka aby maminka bola spokojna 😵
Christian posiela pusinku 🙂

baby mam more roboty neviem kde skor skocit.tooooklo vybalovanie sme este asi v zivote nemali 😝
a Chris ma trilion novych veci tatko mu nakupil ako keby isiel drobec za modela 😀 😀

pekny dnik vam prajem 😵

zuzula
2. máj 2008

Lufi tak super ze uz mate tatinka doma 🙂 uzivajte si to teraz ako rodinka po dlhej dobe.

Zarke aj my posielame vsetko naj naj naj a Adamcek aj boztek 😵

soska
2. máj 2008

Zarke vsetko naj, nech je hlavne zdravucka a robi rodicom radost 😵 😵

Tak mne ten moj orinc poobede vobec nechcel spat 😠 a to som si myslela, ze ako som ho znicila v parku a na spievani 😔 aj je unaveny, ale stale by sa len niekde stveral, skriabal hore, no proste. Teraz uz je taky na mol, ze mu davam veceru, okupem ho a dam spat. Aspon sa konecne pustim do zehlenia, co uz odkladam cely tyzden...teda dufam 😉

vilkakatka
2. máj 2008

Ahojte 😉

My sme mali krasny slnecny dnicek ... a tak sme skoro cely dnik stravili vonku 😉 Este aj nas ocinko mal volno do piatej poobede, tak sme ho pekne stravili ako rodinka 😵

Zelame Zarke vsetko najlepsie ... hlavne nech pekne papka a robi maminke a ockovi len radost 🙂

Ninuska ... to je ale peknucka novinka ... zelame vsetko dobre, hladkame brusko a Adelinka posiela pusku 😵

Lufi, tak sa uz tesite s tatinkom ... len pekne vybalujte a ak treba, tak kupite novu skrinu 😀

Zelame krasny vecer a dobru nocku 🙂

vilkakatka
3. máj 2008

Dobre ranko vsetkym mamulkam, detickam a bruskam 😉

U nas to vyzera na poekny dnicek, tak si to s Adelkou von uzijeme 😵

Babulky, chcem sa opytat ... zavse tu spominate, ze detickam davate weetabix...to davate ten klasicky aj pre dospelych? Len si robim zoznamy, co mi treba nakupit, kedze o 4 a pol tyzdna odchadzam 😉

vilkakatka
3. máj 2008

Babulky, neviem, ci ste mali problemy so skrabanim hlavicky ale predsa sa opytam. Adelinka si asi nejake 3 tyzdne riadne skrabe hlavicku ... a akurat som jej vcera nasla, ze ma aj nejake vyrazocky. Zatial jej na to davam kremik na ekzem a svrbenie pokozky, co sme mali este od GP na suchu pokozku ... tak snad to zaberie ... a asi v pondelok sa objednam, aby sa jej na to pozreli, aj ked si myslim, ze asi toho vela neprezistim 😒

soska
3. máj 2008

ahojte, tak konecne je trochu slniecko, tak ja kosim a trochu robim v zahradke, Marco spinka, uz sme stihli aj nakupik, tak sme dnes sikulky 🙂

Kati, existuje aj wheetabix pre deticky, ale ja uz davam Marcovi ten dospelacky. Najprv som mu to robila len s vodickou a ovocim a teraz uz aj kravskym mlieckom 😉 (a na Slovensku som nic podobne nevidela, mas pravdu)

S tou hlavickou ti neporadim, my sme nic podobne nemali. 😔 Mozno to je aj z rastu vlaskov a kedze my sme este stale takmer holohlavi, nam to nehrozi 😀

vilkakatka
3. máj 2008

Soska, to mas pravdu, ze na SVK nic take nie je ... uz som si spravila aj zasobu branflakes (na SVK som ich zatial nevidela 😕 ) pre mna, kedze mi chutia viac ako corn ...
A pytala som sa aj preto, lebo viem,ze ten dospelacky obsahuje aj cukor a sol 😅

Babulky, ak mi viete poradit, co by som mala malinkej tu v Uk este nakupit, tak prosim babo rad!!!
Myslim, nejak prikrmy, kase a pod ... jasnacka, ze chce pouzivat najma cerstve potravity (teda bio, ak na nejake natrafim), ale napriklad na vyletiky a pod. DAKUJEEEEEM!

A ta hlavicka ... ja neviem, ci sa mam vobec unuvat do surgery, kedze viem, ze sa im to bude zdat normalne ... ale viem, ze to potnicky nie su ... nosime len tenucku ciapocku a zase vlasky take huste nema ... asi budem musiet vydrzat do juna a pojdeme domka na kozne ... ak nam to neprejde ...
A aj na nozickach mame este take dva fliacky (davnejsie som spominala, ze sme mali take suche fliacky) ... teraz su uz cervene a nie moc velke ... stale natierame holtovym kremom ... my mame stale nieco s nasou pokozcickou ... 😖
Dnes si asi urobime repikovy kupel a uvidime 🙂

soska
3. máj 2008

kati, mne sa tu velmi rataju tie baby ricecakes, nedam na ne dopustit😉
Aj na sr mavaju baby susienky a tak, ale tieto su super, lebo su uplne zdravucke, lahko stravitelne a VOBEC nenarobia neporiadok😉 plus Marco ich miluje. Takze kedykolvek v krizovej situaciii, v aute, lietadle, na zabavenie v kociku su super😉

A potom neviem, ake su na SR pohariky, nam sa najviac osvedcil tomme tippee, a to som skusila viacero😉
A este taky umely podbradnicek, kde je dole taka kvazi miska, kde pada jedlo, to je super a tiez sa nenarobi taky bordel pri papani😉

Na sr sa mi hami kase zdaju super, lebo sa daju miesat aj s vodou, tu je takych malo...

Este porozmyslam, co dalsie 😉