Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

oceanka
10. okt 2008

Ahojte je tu niekto kto je v Irsku? Presnejsie Dublin? Ja byvam v Dublin 15 cast Tyrrelstown mam 2,5 mesacneho synceka, chcela by som najst spriaznenu dusu na stretka s detickami 🙂

lara1znk
11. okt 2008

ahojte kocky,

ako sa mate?
my balime do valencie, padame uz dnes vecer do hotela lebo letime z bristolu uz rano o 7ej 🙄 ,
uz sa tesime, dufam si to krasne uzijeme
nas daddy este vychrapava, vcera mal rozlucku v praci
teraz ma tyzden off a potom nastupuje v novej

my ideme buduci vikend zase na SK
zuzi, vy s Adamkom kedy letite?

inak nic noveho, veru sme mali krasne pocasie tak sme si to uzivali, stale sme busy

nieco noveho so stretkom?

soska
11. okt 2008

Lari, ranko, uzite si dovolenku!!! Hlavne nech vyjde pocasicko a drobec poslucha😉

My sme myslim hovorili so Zuzkou o prvom vikende v decembri, tak sa ozvite baby, ci vtedy mozete...

jajaalf
11. okt 2008

ahojte
my mame krasne pocasicko tak ako sa da sme vonku,dnes rano sme sli na bicykli 🙂
lari krasnu dovolenku a kam to vlasne idete?

andrea1205
11. okt 2008

ahojte, najde sa tu niekto z nemecka?Presnejsie leipzig ja by som uz rada pokecala s niekym nazivo..

bybi
autor
12. okt 2008

Dobre ranko kocky 🙂

Tak som vam ani nestihla povedat, ze sme v piatok boli na Mamma Mia 😵 A bolo to fakt super. Spravili sme si s drahym pekny vecer, kym sme este mali babysitterov. Isli sme sa najest do mexickej restiky (mnam) a potom do kina 😵 😵 😵 😵 Dobre to tak raz za cas padne, kedze teraz sa uz pri Zarke nikde velmi nedostaneme. Urcite nie sami dvaja 🙂

Vcera sme boli aj s nasimi na 7sisters, bolo fajne. Krasne vyslo pocasicko. Dnes rano nasi uz odisli, uz aj budu asi na SK, alebo skoro tam. Okolo 9.30 ich casu maju pristavat. Tak sme uz zase sami...

Lari uzite si valenciu 😵

bybi
autor
12. okt 2008

Prave mi pisala mamina, ze su niekde v Madarsku. Ze Bratislava asi neprijima lety. Tak ich zoberu autobusy do BA. Ze sa asi hodinu navyse este vozili vo vzduchu. No a to uz mohli byt o takomto case skoro doma.

Mna teraz vsetci spia. Aj drahy (vstaval o 3tej, aby nasich odviezol na letisko) a aj Zarka spinka na zahradke. Tak ked vstanu, snad aj niekam pojdeme. Ale je tu teda poriadna hmla.

jajaalf
12. okt 2008

bybi tak to vasi mali pekny zazitok..ale hlavne je ze prisli ok 😉

zuzula
12. okt 2008

cafte kocky. my sme chorucki a aj sme si pobudli v nemocnici ☹ v piatok vecer mal Adamko horucky az 40.8 a bohuzial aj febrile convulsion teda nejaky horuckovy krcovy zachvat, nieco strasne, nastastie paramedic bol u nas do par minut a za chvilku nas zobrala sanitka na pohotovost kde sme ostali az do vcera obeda, v noci boli dalsie horucky cez 40 ale aspon sa nam to podarilo zrazit a stale jeme kazde 3 hodky paralen na striedacku s nurofenom aby sme uz teplotke nedovolili tak stupnut...vraj je to len nejaky virus, zapalene hrdielko ale mali by sme byt za par dni fit tak drzte palce 🙂
inak v nemocke boli doktori strasne zlati, aj zachranari aj sestricky, s petom sme boli s adamkom nonstop a stale nam vysvetlovali co sa deje aby sme neboli freaked out, co sme aj tak boli, nezelam to nikomu vidiet u svojho dietata seizure a nemoct nic urobit...vraj je to neskodne len telo tak reaguje na vysoku horucku a deti to maju casto, ale je to hrozne ☹

Lari, uzite si weekend break 🙂 my letime domov v stredu rano, teda ak budeme fit.

Bybi, som rada ze ste aj vy s muzikom mali peknu night out, cloveku to dobre padne 🙂 jezis to mali vasi pekne estrenie letu domov 😖 snad sa to do stredy da do poriadku.

Soni, tak sa z Marca stava objavitel a zranenia patria k tomu. si predstav ze my sme zase mali krvavy zazitok
, tentokrat rozbitu peru 😒

Peknu nedelu kocky!

lufia
12. okt 2008

ahojte

no zuzi to mi je veeelmi luto ,ze sa takto Adamko trapii chudatko ☹ ☹ a ti poviem tie febrilne krce su vraj strasne 😢 😢 a kazdy kto si to prezil vravi presne to co ty 😔 ,ze to nikomu nepraje...
len nechapem preco vam hned nedali antibiotika zjavne ma Adamko anginu presne ako nas Christian ☹ a pri tak vysokych teplotach by mu antibiotika len pomohli
no to anglicko je v tomto horzne ale aspon ze boli super ku vam v tej nemocke 😉
prajem vam skore uzdravenie 😵 😵 a vela zdravicka posielame 😵

bybi tak vasi si polietali 😒 a preco BA neprima lety??

bybi
autor
12. okt 2008

Jeziiis Zuzi, no si ma poriadne vystrasila... Skore uzdravenie Adamkovi a snad sa vam uz taketo nieco nikdy nezopakuje...
No nasi este len pred pol hodinou prisli do BA, od 3tej rana chudaci nic nejedli, len cokoladove pomarance, co si odtialto priniesli 😔

A to maju este na hodinu domov minimalne.

Mamina mi pisala, ze dobre ze som ja neletela so Zarkou.

A BA neprijima lety kvoli hmle 😔

bybi
autor
12. okt 2008

Tak kocky, nasi su uz doma, prisli domov o 6-tej vecer 😒 3a pol hodiny im trvala cesta z Madarska 😔

jajaalf
12. okt 2008

zuzi no to muselo byt prajeme skore uzdravenie 🙂 🙂

soska
12. okt 2008

Jeeejda, zuzi! ozaj skore uzdravenie, dufam, ze ste uz fit!! 😔 nezavidim nikomu, co si prejde takymito vecami, je to strasny strach pre rodicov.... 😒

hirondelle
12. okt 2008

Zuzka,zelame skore uzdravenie.Dufam,ze Adamko je uz z najhorsieho vonku 😔 Posielame vela sily,nech sa rychlo zotavi.

zuzula
12. okt 2008

dakujeme kocky, hadam uz sa to bude len zlepsovat, zajtra s nim ide Peto k GP tak uvidime, drzte palce 🙂

hirondelle
12. okt 2008

Zuzi,aj si nieco spozorovala predtym? Nejake priznaky?Alebo to prislo necakane?Budeme na Vas mysliet a drzat palce.

jajaalf
12. okt 2008

zuzi dufam,ze vsetko dobre dopadne a sa to nebude opakovat....ja veru nviem co by som v takej situacii spravila 😢

sisulik
12. okt 2008

baby..neviete ako sa da dostat z Kosic do birminghamu alebo aj na east middlands letisko? rozmyslam ako by mohli nasi prist za nami v zime...

zuzula
12. okt 2008

hiro nie, mal asi 24 hodin predtym zvysenu teplotu 37.4, cely den bol uplne v pohode, zrazu 39.2, to preslo po Nurofene ale za necele dve hodky uz to bolo spat, Peto prave telefonoval s NHS Direct ked Adamko dostal tie krce, tak hned poslali sanitku, to sa ani neda opisat co clovek preziva ale je to za nami, hoci sa to moze stat hocikedy ked teplota prudko stupne, pri hocijakej chorobe, viruse ...

sisulik ja neviem, skus kuknut sky europe website alebo googlovat, urcite su lety ci uz z BA, Viedne ci Polska, Madarska...

ninuska
13. okt 2008

ahojte babule

co to vidim adamko bol takto chory??? no hruza u nas to bol tiez virus ja to moc nechapem s tymi virusmi u nas boli horucky tak ako pise zuzka nastastie nie take hrozne ale vzdy ked prestal ucinkovat nurofen tak ich mala zase asi 4 dni potom dostala antibiotika a je to chvalabohu nastastie hadam za nami ......

ja som bola na kontrole a po tychto 2 tyzdnoch co som sofinku stale nosila hore dole som schudla 3 kila takze velke zdesenie zakaz nosit sofinku atd. ako som pisala musela som ju tam zobrat zo sebou cely cas revala ani sme sa nepoculi a potom som sa rozrevala aj ja lebo som uz bola hotova s celej tej situacie - i v kazdom pripade sofinka musela ist do jasliciek na cely tyzden no ze nie len 3 krat v tyzdni ale kazdy den do obeda lebo ja som tu teraz dost sama asi by som to moc nezvladala a nechcem porodit predcasne ☹

bolo mi smutno dneska ale ona zlatusik isla celkom pekne ani neplackla tak dufam ze bude mat pekny den fnuk 😔

bybi
autor
13. okt 2008

Dobre ranko kocky 🙂

Zuzi, na teba jedn otazocka. Ako sa prejavuju tie krce a co treba robit? Ja som ten nazov uz pocula, ale nemam ani paru ze o co ide... 😔

zuzula
13. okt 2008

dobre rano kocky 🙂 tak ja tento tyzden robim len dnes, zajtra mam volno s Adamkom a od stredy dovolenku na tyzden 🙂 chlapci dnes boli u GP, Adamus dostal antibiotika tak snad budeme coskoro fit 😉 naposledy mal Nurofen rano o 8 a dovtedy ziadna teplota, klop klop 🙂

Ninuska ahoj, moja zlata to mi je luto ze to je take tazke ☹ , hlavne ked si na vsetko sama, moc drzim palce nech to uz dobojujete uz len par tyzdnov a coskoro je Hugi s vami, potom este len budes chudnut co budes lietat okolo dvoch 🙂
je dobre ze tam mate aspon tu moznost jasliciek, a netrap sa aspon ma Sofi kopu stimulov a nie je stale doma, urcite jej zmena prostredia prospieva 🙂
a este som minule chcela zagratulovat mangelikovi k TV uspechom! mas doma celebritu, urcite si nanho pysna 😉

Bybi, krasne fotky na FB, hned by som sa sla aj ja vyvalit na plaz 🙂 hlavne ked bolo tak krasne teplo...u nas vcera az cez 20 stupnov, boli sme sa vyvetrat a trosku pokolotocovat, uplne letne pocasie bolo 🙂

kukni si na nete alebo v knizke Febrile convulsion ked chces o tom vediet viac, ja som o tom predtym velakrat citala a mam aj first aid course ale v reale to bolo uplne ine a hysak je slabe slovo na moju reakciu...
jednoznacne treba dieta povyzliekat dohola, davat mu pit a pripadne letne obklady na celo aby sa zrazila teplota, paralen na striedacku s nurofenom, a ked je uz ten krc tak polozit na zem na bok kym to prejde a zavolat sanitku ak je to po prvykrat a potom ked to trva viac nez 5 minut...je to scary ale nastastie nie nebezpecne...

pekny den zelam kocky

jajaalf
13. okt 2008

baby co to je FB?

grisa
13. okt 2008

Ahojte dievcata, prosim vas, ako sa vola kyselina listova v anglicku

grisa
13. okt 2008

dakujem vam vopred za odpovede 😉 🙂

beusa
14. okt 2008

grisa myslim ze je to folic acid...

ekira
14. okt 2008

ahojte
no zuzi co to citam?preboha ........ dufam ze ste uz teda fit a ze pojdete pekne na slovensko zelam aby sa to uz nikdy nezopakovalo 😔 😔 inak sa mi paci ze ked ste boli vnemocnici tak ste mohli byt pri adamkovi.aj tu v nl je to tiez tak,ale ked sme boli s amonom v trencine na pohotovosti a potom hned do nemocnice,to sme museli cakat za dverami no hrzone....muzovi myslelo ze asi preskoci,on taketo cosik nezazil..... aj potom kde som lezala s snim na zibe,tak mohol iba do tej nastevnej izby...no bolo to otrasne 🤐 🙄 ninus tebe drzim palce na vsetkych nohach a rukach mas to troska tazsie ked si sama na malu tak nech sa coskoro vsetko upravi.
dodatocne aj malej zarke k 1 rocku vsetko naj aby bola zdravucka a vesela
my sme dnes zasa o rok starsi mame to za 33 ,ale co uz musime byt sradi za kazdy rok,ktory mozeme prezit z nasimi najblizsimi
pekny den vsetkym

grisa
14. okt 2008

beusa, dakujem 😉

soska
14. okt 2008

Eki, Kristove roky 😉 Vsetko najlepsie!!!! 😀 😀 Tes sa zo zivota, to su najlepsie roky, ja uz sa tiez na to pozeram ako coskora tridsiatnicka 😀 , a hovorim si, ze nastane najelspie obdobie zivota! 😀 optimistka, co? 😀 😀 😀

Grisa, hej, je to folic acid 😉

Ninus, moc drzim palce, odcyhnuj, za chvilu budes mat opat zhon 😕 A nebud smutna, Fifinka si to v skolke urcite uziva 😉 😵