Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

vilkakatka
3. máj 2008

Dakujem Soska ... my mame ten magic cup z Avent ... tak snad bude vyhovovat, a ak nie, tak potom budem nieco hladat na SVK, prip. na nete 🙂
A zapisala som si ricecakes do zoznamu ... 😎

jajaalf
3. máj 2008

ahojte

boli sme rano na plazi je tu pekne pocasie a hlavne plno ludi co prislo na vykend k moru..

soska ti si teda sikula aj travu pokosis 😀

katka tak posledne nakupy?a uz sa nevratite?

zuzula
3. máj 2008

ahojte kocky 🙂 dnes sme mali stretko Slovacika a bolo super, sice Adamcek trosku sopli ale behal tam veru statocne hlavne von z dveri na chodbu a ja nonstop za nim. 😀 stretli sme Sosku s Marcom, Marco bol smejko ako vzdy a ked sme odchadzali tak sa rehotal ze este teraz mi je smiesne ked si ho predstavim 😀

Kati tak ja ti mam uplne ine skusenosti ako Soska 😔 😅 Ved 100 ludi 100 nazorov 🙂
Ricecakes teda bordel narobia teda Adamko s nimi vie narobit 😀 strasne sa melia a casto najdeme kusky kade tade. Ale niektore deticky (Marco a spol. 😉 ) vedia pekne papat vsetko co sa im da do rucky tak snad bude taka aj tvoja pricezna 😉 Nam viac vyhovuju rozne kukuricne chrumky od Organix, su malicke a Adamkovi velmi chutili 😉 Stavicky, kase a vyzivky kupis rovnake aj na SK.
A podbradnik - ten umely co pise Soska tak ten Adamko neznasa mat na krku, len latkove znesie aj to nie dlho...ale v kazdom obchode maju take co je navrchu latka naspodu igelit tie su super a na cestu jednorazove...zahodis a je pokoj 🙂 Dalej by som si kupila vonave sacky na plienky take nieco neviem ci na SK dostat.
Poharik - my pouzivame asi 3 druhy, Magic cupom sme zacinali, tam treba sat preto to Adamkovi prislo lahsie zo zaciatku kedze bol nauceny tahat z flasky alebo cicika 🙂 Teraz ma asi dalsie 3 druhy a pije z kazdeho...
Weetabix pouzivame obycajny, ale prvy mesiac (po 8. mes.) som davala detsky od Hipp. ja som to robila so sunarom teraz uz tyzden pouzivam kravske mlieko.

Neviem aky mas teplomer kupila by som si taky na celo, predtym sme mali do uska ale v spanku sa lahsie meria teplotka s tym celovym. Oblecko a topanocky mas lepsie kupit tu lebo na SK je otras vyber a predrazene. A tiez by som si kupila nejake english knizky 🙂 A neviem ci uz pouzivas latkove plienky - neviem ako je to na SK s tymi linerami ci to tam dostat.

No uz koncim ved zaberiem pol strany mojimi odporucaniami 😔 😀 Dobru nocku a pekny dnik zajtra. My si chceme spravit nejaky vyletik ak bude pekne 🙂

patricia20
3. máj 2008

ahojte vo spolok, ja som tu nova, zijeme v maidstone , to je hodku od londonu,ak je v okoli nejaka slovenska mamicka budem rada,ak sa ozve.....
ada

bybi
autor
4. máj 2008

Dobre ranko 🙂

My sme mali vcera super dnicek, boli sme na letisku a potom sa prejst po plazi 😵 Bolo super pocasie. Ale dnes ma vraj uz prsat. Moj drahy robi, tak mi je to jedno, ale zajtra ma volno, tak by som niekam chcela ist. Dnes pride aj svagor s frajerkou, tak bude veselo.

Patricia, ja som kusok, teraz sme v Paddock Woode ale za 5 tyzdnov sa stahujeme do Chathamu a okolia, to bude na skok 😵 😵 😵

bybi
autor
4. máj 2008

Pridala som fotecky zo vcera, tak ak chcete, tak sa pozrite 🙂

jajaalf
4. máj 2008

dobre ranko...

tak mne sa vcera nalomil zub ☹ tak neviem co spravit musim kuknut nejakeho zubara tu 😠 ja chodim na sk k zubarovy tu som nebola su strasne drahy 😠 😠 😠

zuzi bolo super na stretku 😵 😵 😵

dnes mame zamracene 😖 tak nic z plaze nebude...

patricia20
4. máj 2008

ahoj bybi, ja som ada, dcera je patricia, ja som sa tu tak blbo prilhlasila..ked sa prestahujete, mozme sa zacat navstevovat....do chathamu je to fakt na skok...
inak som sa chcela spytat, teba alebo nejakej inej maminky, ze co potom ked mi skonci materska a nechcem ist este do prace, ze ci nevedia o aky benefit by sa dalo poziadat....alebo ako to riesia...
pozeram ze jajaalf ma uz vacsie babatko....ako si to vyriesila...?
ada

patricia20
4. máj 2008

neviem ci si tu rodila jajaalf, ale v anglicku mas ako mamicka zubara este rok po porode zadarmo!!!! aj vsetko ostatne co sa tyka zdravotnictva...

jajaalf
4. máj 2008

ada ja som v italy 😉 a tu sa vsetko plati 😠

luja
4. máj 2008

ahojte babule,
prisla som sem s otazockou, ale vidim, ze ma patricia predbehla. tiez by som rada vedela, ako ste riesili matersku a po nej nastup do prace, ako sa oplati robit, ci len na part time a s tym mam narok aj na dake benefity? alebo radsej ostat doma? viem, ze to zavisi od celkoveho prijmu a vydaju domacnosti, ale aspon priblizne.

vilkakatka tvoj muz je tiez kuchar ako moj a adelka je starsia o 2tyzdne od reginky, tak mas asi podobnu situaciu, uz si uvazovala co a ako dalej?

baby dakujem vam za kazdu jednu radu...

este jedna otazka: dake maminy alebo tehule v okoli blackpool by sa nenasli?

a my rastieme takto : http://picasaweb.google.com/Lujare001

jajaalf
4. máj 2008

luja prehod si v pase mas tam 55tyzden 😕

soska
4. máj 2008

ahojte ada aj luja😉
Obe mate narok na child benefit, to ma narok kazdy. Potom si este mozte poziadat o rozne tax cedity a ked budete zodpovedat poziadavkam, mozno nieco dostanete. kuk sem: www.hmrc.gov.uk

Skolky a starostlivost o deti je tu strasne draha, tak si musis podla platu vyratat, ci sa ti opalti ist na part time alebo nie.
Ja sa chystam ist teraz do prace na part time, mozno na nejaky rok a potom mat druhe babo. A vychadza nam to celkom dobre, lebo mne zaplatia skoro 80% platu...

Tak ja som nejako ochorela, boli ma strasne hrdo a mam aj teploty, ale da sa to zvladnut. Vcera na Slovacikovi bolo super, ale uz som sa citila nejako vselijako. Adamko tak krasne chodi, je podareny a stale by len siel nejakymi dverami von 😀 Asi chcel mamine nanacit, ze je uz cas ist 😀
Ako hovorila Zuzka, nas Marco tam na vsetkych hadzal tie jeho povestne usmevy, tak bola sranda😉

patricia20
4. máj 2008

no ja ju do skolky dat urcite nechcem.....skor ten part time...mi sme uz o nejake tax credity poziadali, ale ked mi skonci materska tak neviem, ci to bude stacit...nie ze by sme nevyzili ale slava to nebude...ako to mas v plane ty s tou pracou, budete sa striedat...alebo ti ma kto postrazit maleho..?ada

soska
4. máj 2008

ja dam Marca do skolky na 3 dni v tyzdni. Aj ked je to drahe, tak som rada, ze bude v kolektive s detickami a aj s inymi dospelkmi ako sme len my dvaja, kedze je stale len s nami, lebo vsetkych mame kdesi prec😢
Aj ked by som najradsej travila viacej casu s malym, urcite mu to prospeje. On ma velmi rad deticky 🙂 Idealne by bolo tak dve doobedia v tyzdni, ale ked idem do prace, budu to az 3 dni....

luja
4. máj 2008

soska, diky, ja mam uz benefity nastudivane len ci nahodou som na daco nezabudla 😒 o skolach nemam zatial ani paru, tiez chcem aby bola v kolektive, ale este si to neviem predstavit lebo je malicka 🙂 a ak ta neobtazuje, mohla by si orosim ta, napisat kolko ta vyjdu tie 3 dni v skolke? ale ty asi byvas niekde na juhu co?

luja
4. máj 2008

prosim ta 😀

soska
4. máj 2008

luja, my budeme platiti £580 mesacne 🙄 vacsinou byvaju okolo £45 na den v nasom okoli. Ja som z High Wycombu, to je pol hodina od Londyna na Severozapad...

luja
4. máj 2008

boze moj, vedela som ze vela, ale az tolko? ved tolko ja nezarobim za den! a kde su ostatne veci... diky za info, porad idem kuknut kolko tu stoji, ci je to rovnake.... fuuha... dakujem sa info mimochodom... paa

jajaalf
4. máj 2008

zuzula krasne foto z farmy 🙂

zuzula
4. máj 2008

ahojte kocky 😵 mali sme super dnik boli sme na farme pozriet jahniatka a prasiatka, mali aj krasne male zltucke kuriatka ale Adamko hned jednemu skoro vykrutil krk tak sme ho hned radsej vratili 😀
Jajka dakujem 🙂 Mrzi ma ze sa tiu zlomil zub preboha co si hryzla 😕 😅 Zubar je drahy aj tu hlavne sukromny ale ved to uz vsade aj na SK. Tak zelam nech coskoro najdes nejakeho dobreho a lacneho 😉

Soni tesim sa na zajtra directions mam vytlacene tak dufam ze Adamko bude ok ako sme prisli mal cez 37 teplotku dala som Medised tak snad sa vyspinka. zajtra uz by mal byt na tom lepsie. 🙂

No kocky to si kazda musi vyratat sama ci sa oplati naspat do prace ci nie, childminderky su lacnejsie ako nursery ale my sme si zvolili radsej skolku, ako Soska pise som radsej ked je Adamcek s detiickami svojho veku. My sme zacali skolku pred 2 tyzdnami a zatial som spokojna, kazdy den dostanem rozpis co Adamcek jedol, kedy spal, kolko cikal/kakal atd takze si viem trosku predstavit aky mal den. My platime £42 za den a chodi 3x do tyzdna, ja som v praci tiez part-time. Myslim ze to je taky akuratny balans medzi work a family life 🙂
Na skolku sa tiez daju vybavit childcare vouchers kde sa z £250 z platu neplatia dane takze to pomoze, plus tie tax credits ako pisala uz Sona.

Pekny nedelny vecer idem sa venovat muzikovi 😉

okeke
4. máj 2008

ahoj Jajaalf zdravim ta z UK som tu len od dnes...mame rovnake mena syncekov... 😉 moj ma ale uz 5rokov...spominam si na casy ked sme zili v SpanielskuValencia(podob.Taliansku) priamo pri mori a uzivali sme si vodicky a teplucka..len si to uzivaj...je to super pre deti aj pre maminky

bybi
autor
5. máj 2008

Dobre ranko 🙂

Zarka je uz od 6-tej hore, vsetci spia len ja uz mam pol dna za sebou 😅 Dnes to zase vyzera na pekny den, tak niekam pojdeme ked vsetci vstanu 🙂

vilkakatka
5. máj 2008

Dobre ranko Babulky 😉

My sme posledne dve noci spali tak vselijak ... len som si Adelinku prehadzovala kazde dve hodinky z jednej cici na druhu .... chudatko nase ... ☹ ... neviem, ci to nebudu tie nestastne zubky a este ju aj svrbi ta hlavicka, tak uz dva dni nosime na ruckach ponozky 😝 a to sa jej teda vobec nepaci ... a aj cez den je nejaka umrncana a len sa nosime v satke 😔 . Asi ju trapia tie zubky a potom je nervozna ... rozskrabe si hlavicku a potom uz nevie, co sama zo sebou ... no uvidime, ako nam to bude postupovat ... este ani nic nemam na zubky a dnes bude vsetko zatvorene, ale zajtra uz nieco presondujem 😉
Inac tu mame krasne dnicky, tak na pocko sa neda stazovat ... aspon nieco 😀

Luja, ahoj. No, ano ... moj manzelik je kuchar a uz ma z toho poraza ... aj ked viem, ze ho pracicka bavi a nasiel sa v nej (robi vo velmi dobrej restike e je to tam aj trosku o umeni)... ale tie nekonecne hodiny v praci 😖
A kedze mi n juny odchadzame na SVK, tak zatial neriesim nastup do prace ... ale urcite neostanem domka cele 3 roky 🙂

Zuzka, dakujem za rady ... ved ja viem, ze to asi bude vsetko individualne ... ale verim, ze Adelinka bude dobry jedak 😵 A pouzivate len pohariky so sosacikmi alebo pouzivate aj tie ine??? Vidis, musim si zapisat tie sacky ... liners mam len jednombalenie, tak asi este dokupim. Veci uz mame tooooolko ... az do roka a pol ... tatko nam este nezakazal nakupovat a minat 😀 😝
Nafotili ste nadherne fotocky ... Adamko musel vyskat od radosti pri tolkych zvieratkach 🙂

Bybus .. my sme na tom podobne (s tym spankom) ... a ako ste na tom s hladanim domceka?

soska
5. máj 2008

Ahojte!

Zuzi, aj my sa uz tesime, dufam, ze nas najdete, ak nie, zavolaj 😉 A krasnucke fotky so zvieratkami!!! 😵

Kati, prajem nech sa Adelinke polepsi 😔 a nech prides na to, co jej je, chudatko malinke 😨

My sme nastastie spali do 7.30, teda ja som bola skor hore ako Marco, lebo sa mi spalo vselijako, kvoli teplte som sa potila a tak, ... 😒

ninuska
5. máj 2008

ahojte raneeeeecko
bybi nebola si jedina hore od 6:00 u nas je to normalka 😖 - ved preco nie celu noc sa pelesila u nas v posteli a teraz dotahuje kukucka

uz jej ideme spravit izbicku sofinke aby si zvykla kym tu este nie je to druhe mimino aby si potom nemyslela ze sme ju vysackovali koli nemu 🙄 - inak odkedy som tehu stale by sa iba nosila pozorujem to uz mesiac takze mozno sa tie dve deturence dorozumievali este skor ako to mamicka vobec zistila 😅

patricia20
5. máj 2008

ahoj vilkakatka, aj moja ma 4 mesiacky a dva tyzdne a je tiez uz riadne nervozna, v noci nastastie spi viac menej dobre, pri kojeni vystraja, ale len na zaciatku potom sa uz napapa pekne, inak sa jej zacali predlzoval pauzy medzi kojeniami, uz aj na 5 hod ale vacsinou 4 a co tvoja adelka...?

vilkakatka
5. máj 2008

Ahoj PAtka-Adka 😉
Ani ja sa nestazujem ako spinka ... teda okrem poslednych dvoch noci ... papkame 2x v noci ... par krat sa uz aj stalo, ze len raz.
Papkame v priemere kazde 3 hodinky ... niekedy viac inokedy menej ... teda hlavne v noci potiahne aj 6 hodin :-
A ako zubky?

vilkakatka
5. máj 2008

Soska ... aj ja dufam, ze uz na nieco pridem ... ale mozno to je len vsetko dokopy ... zubky, ta svrbiaca hlavicka ... a trosku sa mi zda, ze mame aj trosku teplotku ... uz ani nemeriam, lebo tie digitalne teplomery mi lezu poriadne na nervy ... mame 4 a kazdy ukazuje inac ... a klasicku rychlobezku nemam 😖

Ninuska ... Sofia si ta chce este uzit, kym nepride dalsi drobcek 😉 A ako sa citis ?

jajaalf
5. máj 2008

ahojte
okeke no uzivame si 😀 😀 😀

za chvilku sa vyraza na stanicu pre navstevu 😠 a volali aby sme dosli skor ze je stareho segra vo vlaku a ho chce vidiet 😠 😠

bola som u zubarky mrkla sa mi an to a povedala ,ze to neni az take zle 😒 neni tam kaz...tak pockam az ked pojdem v zime na sk a spravim tam..tu si vzala 20 eur a to mi nic neurobila 😕