Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

soska
26. jan 2009

zofi, zina a zoja je velmi podarene a zaujimave 😵
chudatko ty, ze nikam nemozes ist😢 este to vydrz a onedlho uz budes mat plne ruky prace 😕 uz mas vsetko teda pripravene?

bybi, diki v mene manzelovom😉...
ta skrina a suflicky su podarene 😵

ja budem prerabat nasu mini izbicku (moj manzel ju vola moja make-up room, lebo tam sa malujem 😅 ), tak som zvedava, ci sa do nej okrem postielky nieco ine zmesti 😅

bybi
autor
26. jan 2009

Zofa a ty mas muza anglicana? Nejako som to prehliadla 🙂

Mas naozaj tazke tehu, ale uz to skus vydrzat, snad sa babulky este chvilku udrzia v brusku a potom uz naozaj nebudes vediet, kam skocit. Hlavne ked budu hned 2 🙂

A co sa mien tyka, na svokrovcov kasli, oni mali moznost pomenovat svoje deti...

ivett2
26. jan 2009

Ako sa to tu super rozbehlo 😵
zofa - tak super, o chviľočku budete mať doma dobre veselo 😵 , držím palce aby všetko dobre dopadlo. Problém s menami sme mali aj my, lebo manželíkovi sa nepáčili tie, čo sa páčili mne. Tak som si nakoniec vydrankala Carin a on si vybral Ninu (pôvodne chcel Elu, ale to sa mi zdalo moc kratke 😔 ). Zina a Zoja sú nahodou pekne mená. Neboj sa svokrovci si zvyknu, hlavne keď zbadaju malých drobčekov 😀 a onedlho sa im aj mená zapáčia. Veď hlavné je, aby sa pačili vam 😎 .
Čo sa týka toho sťahovania, nech si to manželík radšej dobre premyslí 🙄 , lebo veru nie je to tu až také ľahké. No odvážlivci sa nájdu, už je tu celkom pekná komunita 😀.
soska - no veru, mne uz veru dve deťurky stačia, robotky je s nimi dosť 😀 😝 🙄 .
bybi - no my bývame na skok od Horných Orešian, neviem či ti hovorí niečo Lošonec 😉. Tak keď budeš mať nabudúce cestu k babke, tak sa ozvi 😵 .
Skrinka vyzerá super 😉. Joj, ako mi len chýbajú tie anglické obchody 🙄

zofa
26. jan 2009

Dakujem kocky. Bybi ano, moj muz je anglican 😉 Ved prave to, ze svokrovci mali 4 deti a s tymi menami ich dobre potrestali 😀 , tak nech mne daju pokoj lebo im asi kupim jednosmernu letenku na MARS 😀 😝 🙄
Ivett ved ja sa mu snazim dohovorit, ze byvat na Slov. neni 2 tyz. dovolenka ale on je v tomto tvrdohlavy ako mulica. Urcil stahovanie na Slov. na rok 2012 po olymp., tak dufam, ze sa mi ho podari este prehovorit.
Soni vsetko mam uz pripravene, pobalene veci mam aj pre seba aj pre babule, len som sa snazila ziskat nejaky zoznam od midwife, co budem potrebovat pre dvojky, ked tam budu dlhsie a odvrkla mi, ze to predsa musim sama vediet ona ziadny zoznam nema 😠 Tak ty mas teraz doma predpripravu na druhe babo 😀 ked ma manzelik zlomenu nohu. Ak je ako ten moj, ze ma len kasel a uz zomiera, tak to ti nezavidim 😅

soska
26. jan 2009

zofi, teraz je to uz lepsie, len na slovensku sa horzne nudil a zuril, ze nemoze snowboardovat, tak s nim nebola az taka sranda 😀 ...teraz ma tu svoje 'hracky'- telku, x-box, pocitac, tak snad sa nezacne nudit tak skoro....ale spotrebu caju a kavy ma teda riadnu 😕 a stale by nieco zul (co sa na neho az tak nepodoba), tak ja musim vymyslat, ze co 😝 😀

nabal pre dvojicky vecicky a plienky aspon na tyzden a ostatne ti potom snad bude moct priniest manzel, ak bude treba 😉

bybi
autor
26. jan 2009

ivet, poznam 🙂 Aj ked teraz si to velmi neviem zaradit, ze na ktory smet od H.O. to je 🙂

A nabytok je z Ikei, tak to mate aj vy 😀

Mne sa chce taaak spat, uplne mi oci zatvara. Dufam ze nezaspim na ceste domov za volantom.

ivett2
26. jan 2009

bybi - v tej pracovnej rychlosti som si ani nevslimla 😒 , že to bola Ikea. Áno, Ikeu máme aj tu a manželík je jej pravidelným zákazníkom, on ju doslova zbožňuje 😀 .

No je to od H.O. na smer Smolenice, tam hneď zbadáš nápis 😵 .

No končím, padáááám domko. Hurááá 😀 😀 😀

mcw
26. jan 2009

Cafte babenky,
Sona, musela som sa zasmiat, ze spotreba caju a kavy isla hore, ked je manzel doma 😀 ...to, ako by si pisala o mojom manzelovi. On sice kavu nepije, ale caj, za piatich 😉 ...a ked su prazdniny a on je doma, tak musim zasobit extra s cajom a biscuits 😀 ...a teraz dokonca mali v Morrisons half price PG tips, tak som mu musela kupit 10 krabit (240 sacikov v jednej)....to na mna tak ludia pozerali, ked som tiez krabice skladala do vozika a predavacka sa smiala...asi si myslela, ze ich chcem predavat na ebay 😉
V snoch nikdy necits bolest, kiezby ten porod bol aj taky v skutocnosti 😉 ...no prajem ti, nech to prilis neboli...ty mas planovane natural? Ci c-section?

Zofa - tak tebe nezavidim...ale viem ako sa citis, moja sestra mala presne to iste, ako ty...cakala dvojicky, dievcatka a mali sa narodit nejak v marci, no a nakoniec ich mala 17teho Januara....chudatka boli v nemocnici cely mesiac, ale teraz su z nich uz troj rocne slecny a su na spapanie....tak dufam, ze aj vam vsetko dobre dopadne. A mena su to super...nezvycajne, ale podarene...A Zoju budete spellovat s "j"? Lebo vies ako ti ju budu anglicania volat? 😀 Ja mam kamosku, vola sa Jara a niektori ju zvykli volat "Dzara" s makcenom na "z"....no zase keby ste malu pomenovali Zoya, tak to by uz asi nebolo take slovenske, ze 😉 A ty mas tiez super slovenske meno, ked to je tvoje prave meno, to co mas v nicku 🙂

Bybi, mne sa ta skrinka tiez velmi paci...my sme tiez byvavali castymi navstevnikmi Ikei...hlavne ich restauracie...my tie ich meatballs zereme 😀 ...ja si ich zakazdym, ked tam ideme kupim zmrazene a tiez tu praskovu omacku, co k nim ide 🙂 A ten vas pes, to je co za rasa? On je sam doma, ked vy ste v praci? Je s tym v pohode? A co s nim robite, ked idete na dovolenky?

Ivett - takze vy uz poznate dost expatov tam na Slovensku? Maju tam aj nejake stretnutia a tak? A tvoj manzel sa sem tiez chce uz vratit, ci to len ty? Co tuna manzel robil, predtym, nez ste odisli, ked to nie je samozrejme osobna otazka. 😉 A Ninke ste tiez vybavili britske obcianstvo, ci to zatial nechavate tak? Keby ste tuna prisli, tak Carinka by uz aj do skoly hned sla, hned do Y1, ked uz mala 5 rokov. 😉

zofa
26. jan 2009

Mcw, ja som Zuzana ale je nas tu hrozne vela pod tymto menom 😀, tak sa zo mna stala Zofa 😉
Zoju sme chceli s "j" ale teraz ked pises, tak neviem, zeby zo Zoje bola Zoe? Pre chalanov je tolko peknych mien ale pre babule 😒 , no ja neviem.

mcw
26. jan 2009

Jaj, takze Zuzana 😉 ...to ma teda od Zofy daleko...ale sranda je v tom, ze tuna mozme byt, kymkolvek cheme 😀
Zoe je tiez pekne a aj univerzalne meno...no ja som zase myslela, ze je tolko krasnych mien pre dievcata a pre chalanov zase nie tak vela 😉 ...asi zalezi na tom, co sa komu paci...

zofa
26. jan 2009

Zofa ma volal ocino, ked som bola mala a neposluchala som 😉

bybi
autor
26. jan 2009

Monika. mame labradora a ked ideme na dovolenky, davame ho teraz uz k mojho draheho bratovi. Pred tym nam ho strazil kamarat, ale uz odisiel do Ciech 🙂

Ja som tu len nakukla, idem uz do postele. Zarka spinka, tak to treba vyuzit 🙂

bludicka1
26. jan 2009

teda kocky ale sa to tu rozbehlo
vidis monika musis castejsie chodit aby si to tu rozprudila!

bybus pekne skrinky, aj my sme boli cez vikend v ikei, ale kupili sme len dankovi kobercek do izby aby sa na nom hral s autickami a to co sme chceli nebolo. Tak som dost zurila bo na web som si checkla a mali mat 11ks a ked sme prisli tak povedali, ze az v ten den vecer pridu. Juuuuj a to tam mali tych 11ks napisanych uz od piatku. 😠

dnes som mala dlhy den, drahy isiel do prace uz o 7.30 a vratil sa az 6.45pm tak som hrooooozne unavena

zajtra sa ideme stretnut s Ludkou,tak dufam,ze sa danko znova nebude ukazovat.

zofa pekne mena, mne sa viac paci ta Zoe, ale su to pekne nezvycajne mena. Teda aspon ja som ich este nepocula. A ono to asi tak byva, ze ked si zelas chlapcov budu baby. Nam ked sa mal narodit Danko vravela som ze chcem 3 baby a moja mamka mi povedala,ze ona si zelala 3 chalanov a mala 3 baby, tak ja budem mat chalanov..... a aj sa stalo... uz mame 2 😀 ale v ziadnom pripade by som ich za baby nemenila. 😵

ivett2
27. jan 2009

No dobré ránečko 😉.
Joj, tak by som ešte zaliezla to teplej postielky ☹ .
mcw - no veru expatov je na SR veľa. Manželík chodí každý piatok s nimi do pubu, kde majú stretko (typický angličania 😀 ), no a len tu v našom okolí je ich 6, takže docela dobrá komunita 😵 . 2 si zobrali slovenské žienky a majú aj deťúrence, tak sa aj navštevujeme 🙂 . No väčšina z nich učí angličtinu a jeden robí šéf kuchára v Blave, takže sú tu pekné zastúpenie 😵 . No všetkým sa tu páči a do UK by sa už nevrátili. Môjmu manželíkovi sa tu tiež páči, aj keď povedal, že veľa vecí očakával, že budú lepšie a že slováci sú strašne zamračený 🙄 a neusmievajú sa. No ale inak sa mu tu páči počasie, príroda, chýba mu anglické jedlo, takže chodí pravidelné do Tesca do anglickej sekcie. Normálne začali dovážať Pringles (to chýba mne, ja to zbožnujem 😅 ) a všelijaké angl.sauces. No my ste taký obidvaja váhavý, chvíľu chceme ísť a chvíľu nie 😅 😀 . No uvidíme, čo poriešime. No len zasa to sťahovanie, papierovačky a starosti 😢 , no uvidíme. No ale ja by som išla hneď 😉 .
Aj mne sa inak veľmi páči meno Zoe, je krásne 😵 .

ivett2
27. jan 2009

mcw - zabudla som napísať, že manželík robil v UK v nemocnici v Birminghame očného technika 😉 .

soska
27. jan 2009

ahojte!

no dnes aka hmla hmlista! aj u vas tak bolo? to soferovanie bolo skoro ako bez okuliarov alebo sosoviek 😨 - ziadna sranda. A este na dialnici napisu, ze pozor 'fog'! no dik, ved vidim, ze nic nevidim, kvoli tej hmle 😀
Ale tu v Londyne uz je svetlo a po hmle ani stopy- zaujimave... 😕

Yvett, to je super, ze tam ma manzel aj angl. kamosov. Aj my niekedy len tak zapotime taku uvahu, ze ci nepojdeme zit na SR, ale ja neviem...bojim sa, ze bez tej slovenciny a zvyknuty na Anglicko by tam moj drahy nebol stastny...No mozno to raz uskutocnime, uvidime.... 😉

Bludi, pozdrav ludku a nieco pofotte! 😵

chamomile
27. jan 2009

Dobre ranko,

tak po silnej kavicke, kt. som dnes rano definitivne potrebovala, sa citim menej ako zombie a viac ako mamina, co ma dnes veci ako tak pod kontrolou. Camilla mi zaspinkala a Norman sa pekne hra sam, tak dohanam citanie a pisem, pokial sa da 😉

co to tu nevidim, nove tehulky, tak srdecne gratulujem Lare aj Ludke, dufam, ze som nikoho nevynechala, to som citala velmi rychlo, tak sa to tu pekne rozrasta 🙂

My uz o chvilu oslavujeme 2 narodeniny, co sa mi nechce verit, a Milie bude mat 3 mesiace, to tak strasne leti.
Uzivam si ich oboch doma, maleho planujem dat do skolk az ked bude mat 3 roky, aj to na par mornings, tak uvidime, ci si to este nerozmyslim skor.

Minuly tyzden sme mali poriadne stresy, maly sa potkol a spadol a porezal si licko, neuverite, na darcekovom baleni! Roh bol ostry, trosku vytrcal von z policky na zemi a maly tak nestatstne spadol prave na ten roh,a mal dost hlboku ranu,vela krvi,hned do nemocnice, kde mu to chvalabohu nemuseli zosit, len prichitit steristripsami.Tak dufam,ze mu tam neostane dost viditelna jazvicka,no poviem vam baby, myslela som, ze v tom momente umriem! Ved to mohlo byt jeho oko, tak to bol vlastne lucky escape.

Ozaj baby, kdesi som tu citala, za skyeurope su pred krachom, co je na tom pravdy? Lebo som kupila nasim letenky na marec, tak dufam, ze dovtedy vydrzia, nebojim sa o prachy, platila som kreditkou, no bude skoda,ked prestanu lietat,lebo to je jediny priamy let pre nasich.

bludi,vam sa ako vedie? Odpisala som ti vtedy na IP,neviem,ci ti dosla,vraj nie vzdy dojde.

zofa, drzime palce,nech sa babatkam vedie a vydrzia este chvilku.

bybi
autor
27. jan 2009

Caute kocky 🙂

Jaj chamomile, to ste mali ozaj stastie. Dufam ze sa mu to skoro uzdravi.

Co sa skyeurope tyka, tak uz nie su pred krachom. Nejaka spolocnost kupila ich cast a dala do nich dost vela penazi. Takze o letenky sa bat nemusis 🙂 Viem to, lebo mame dost znamych, co pre nich lietaju alebo robia a ked svagrovci kupovali letenky pre rodicov, tak im volali a pytali sa, ci je to bezpecne 🙂

Soni, u nas nebola rano hmla 🙂 A teraz vyzera byt veeelmi pekne ked pozriem z okna 🙂

A kocky co vam anglicki manzelia odisli zit alebo chcu odist zit na Sk. Klobuk dole, ja viem aj jazyk, ale uz by som sa tam nevratila ani nahodou... 😅 Iba tak na dovolenku 🙂

soska
27. jan 2009

Bybi, tak vys te rozhodnuti zostat tu zit navzdy? 😕
Lebo nam zase Anglicko az ak hrozne nevyhovuje, tak rozmyslame nad vselicim inym- najlepsie asi nejaka ina anglicky hovoriaca krajina.... Kanada by sa nam pacila, ale je to dost daleko... 😔

zofa
27. jan 2009

Ahojte kocky,
Tak aj u nas je uz celkom pekne ale rano bola hmla riadna 😒
Bybi moj muz nechce zostat v Angl. ani za svet a mne sa zasa nechce vratit na Slov. 🙄
Soni o Kanade sme aj my rozmyslali asi pred rokom, len keby to bolo trochu blizsie. Nasich by uz urcite porazilo keby sme odisli tak daleko.
Chamomile dakujem.

bybi
autor
27. jan 2009

Soska, neviem ci v Anglicku, ale urcite sa na SK vratit nechceme. Rozmyslali sme aj nad USA, len sme si nestihli podat o zelenu kartu a na cierno tam urcite nepojdeme.

A mozno zostaneme tu a na dochodok pojdeme niekde do Spanielska. Este nevieme presne, zatial zostavame tu, ale rozmyslame aj nad inymi anglicky hovoriacimi krajinami. Ale vieme, ze na SK sa uz vratit nechceme.

Mne by Anglicko uplne vyhovovalo, keby malo floridske pocasie 😀 a mozno trosku vacsie izby 😅 😀

ivett2
27. jan 2009

To je dobrá diskusia, môjho sťahovavého manželíka tiež napádajú všelijaké krajiny, no on by uplne najradšej žil v Austrálii (a ešte aj v Thajsku, no ja veru nie 🤐 ), no minule mi vypotil aj Spain 😵. No neviem, čo by sme tam robili, keďže nevieme po španielsky 😅 . No páči sa nám, kde žije aj jeho mama - Shropshire, lebo je tam krásne prostredie a je to iba hodinka od mora. No uvidíme 😀. Len to sťahovanie si už neviem predstaviť, keďže na SK sme nakladali celý kamión a 2 roky sme to všetko skladovali u našich 😅. Chúďatká, tí sa ani do garáže dostať nemohli 🤐.
Keby veru bolo len to počasíčko v UK krajšie 😕 ...

slavena
27. jan 2009

Ahojte maminky a tehulky.
No konecne som sa odhodlala pridat sa k vam. dufam ze to neva.Ja byvam pri Prestone (north uk) a zatial som sa tu s nijakou slovenkou nestretla. vy ste asi vsetky z okolia Londyna ze?
23.1 som mala termin ale nasej malej sa akosi nechce von tak sedim doma a cakam kedy sa jej uraci ...uz mi z toho sibka. hlavne ked sa vsetci kazdu chvilu vypituju ci uz som drop...
Snad coskoro.to cakanie je najhorsie,manzel je tusim nervoznejsi ako ja...
x 😠

zuzula
27. jan 2009

cafte kocky 🙂 konecne som sa sem zase dostala boli sme na SK a vsetko je teraz trosku hekticke s tymi vybavovackami okolo domu...ani vas nestiham poriadne citat dozadu len tu vidim nove tvaricky super 😉

Bybi mas 100% pravdu s tym floridskym pocasim my sme boli na Floride 15 mesiacov a je tam uzasne 🙂 ale ja by som sa za ocean nestahovala ani za svet, takto predsa len mozem lietat hore dole na SK kedy sa mi zachce, z Ameriky by to uz bolo tazsie...
a starobu tiez planujeme v teple a pri mori... 😵

Slavi ahoj a drzim palce nech sa babatku co najskor uraci von 🙂

Monika skusim ta kuknut na FB tam sa dostanem ovela castejsie ako sem.

chamomile
27. jan 2009

ani mne sa uz na Slovensko nechce, velmi ma odradza ten neochotny pristup,hlavne po uradoch,a ivett,suhlasim,ze slovaci su zamraceny narod, teda aspon vacsina, a ludia si strasne zavidia... ja keby som mohla, hned sa stahujem na Novy Zealand, len to,ze je to strasne daleko na navstevy, USA ma nenadchlo, no a manzel,keby nebolo rodinn. biznisu,tak hned ide do Australie, hoci som tam nebola, vraj je to podobne Novemu Zealandu. Tak to tak vyzera, ze v UK ostavame navzdy. 😒

soska
27. jan 2009

slavi, ahoj, sme tu zovsadial, lonyna, birminghamu, readingu...etc 😉
aj ja moc drzim palce, nech sa malinka poponahla, u mna zabrak horuci kupel a thriller v telke 😅

zuzi, cau, dufam, ze moc nestrsujes, len tak v norme😉

slavena
27. jan 2009

dakujem
ja uz som tusim vyskusala vsetko.prechadzka,ananas,horuci kupil a co to ostatne okrem hot curry to nemusim...snad coskoro.ale ako vsetci hovoria mala pojde von ked bude ready. 😎
dnes o 4 idem k mojej midwife tak uz snad nieco poriesia.

ivett2
27. jan 2009

slavena - držím palčeky, aby si to mala čoskoro za sebou a všetko dopadlo ako má 🙂 . Inak aj ja som tu taký nováčik 😀 , tak dúfam, že to neprekáža. Tak som sa tu vtierkla 😅. sorry 😨 🤐 .
chamomile - no veru, veru závisti je tu až až 😠.

slavena
27. jan 2009

dakujem ivett.sme dve co sme nove.a kde byvas?
zavist na slovensku???a riadna. neviem ci by som sa tam dokazala vratit...
i ked drahemu sa tam moc paci,ale tiez skonstatoval ze ludia su tam zachmureny,zavidia...a ta ochota...
😠

bybi
autor
27. jan 2009

Aj ja vitam novu tvar 😀 A dufam ze porod je uz za dverami a za chvilu bude zdrave babo v naruci. Dobre si pamatam to prenasanie 🙄

No presne to mi na SK vadi, idem do obchodu a bojim sa aj dychat, predavacky ledva cakaju, kedy co ukradnem. Urady, ani sa nevyjadrujem a ludia si zavidia aj nos medzi ocami. Ja tam chodim rada, ale po 2 tyzdnoch uz cakam, kedy pojdem naspat. Takze tak na dovolenku ok, zit by som tam ale nechcela.

Novy Zealand, Australia aj nas strasne laka, aj Kanada a aj USA, ale aj tak si myslim, ze zostaneme v Uk a potom na starobu niekde do tepla 🙂 Ja ked do Ameriky tak na Floridu (aj ked som tam nikdy nebola). Ale to preto ze jedna super kocka tam byva aj s jej 2 dcerkami. 🙂 Tak niekde co najblizsie k nim 🙂

A ktovie, mozno aj motyka vystreli a vratime sa na SK 😀 😝