Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

slavena
27. jan 2009

dik bybi. 😎
a ty si tu v uk?
aj mne sa by sa pacilo prestahovat niekde kde je riadne pocasie,jar,leto,jesen a zima. tu len prsi a prsi. tu hore obcas tusim viac ako na juhu.ale co uz.Kanada a Novy zeland...hm dala bys om si povedat.
aj ja rada chodim na sk na dovolenku ale po 2 tyzdnoch uz chcem ist domov.to nakupovanie a ochota predavaciek je veru des... clovek sa fakt boji aj dychat ☹
ale snad sa to tam coskoro zmeni...

chamomile
27. jan 2009

az teraz som si vsimla, ze tu pribudla dalsia nova tehulka,to preto, ze citam,aj varim,aj kojim...vitaj slavena, nech to mas uz coskoro za sebou,nech to dobre dopadne, a bude to vodnarka, co je veeeelmi dobre 😉 (aj ked to len ja hovorim 😀

slavena
27. jan 2009

dakujem chamomile. ja tiez tvrdim ze vodnarky su tie naj... 🙂
ja mam narodky 2.2 tak len dufam ze mala si pohne a narodi sa par dni pred.

chamomile
27. jan 2009

slavena, to by teda bol extra special darcek k narodeninam 🙂 to sa casto nestava,aby rodic a dieta mali narodky ten isty den

bybi,to ako by si za mna hovorila o tych predavackach 🙂 skoda, za sa to akosi nie a nie zmenit,ved len jeden usmev a mile slovo dokazu zazraky. a vdaka za info o skyeurope, normalne som si vydychla,bala som sa,ze by to znamenalo koniec priameho letu pre nasich,ved oni sa aj tak dost boja letu,a este keby sa trebalo presadat.....

ivett2
27. jan 2009

slavena - no mi uz skoro 4 roky zijeme na SK pri Trnave, ale rozmyslame sa vratit 😵 . A ty si odkial?
No s tymi vodnarkami plne suhlasim, lebo aj ja som jednou z nich 😀 .
Babi, co ste pisali o tych nasich "ochotnych" predavackach, tak ja sa pridavam, lebo si ich uzivam skoro kazdy den 😨 😝 . No a to co si napisala bybi, ze ludia tu zavidia aj nos medzi ocami, bolo vystizne 😀 .
Dopoculi sme sa uz tolko hluposti od kedy sme tu. Vraj vlastnime 2 hotely v Blave, len skoda ze o tom nevieme 😖, manzelik je pocitacovy expert (aj ked robil v nemocnici 😀), no a ludia v obchode sa ma pytali, ci viem po slovensky, kedze ja hovorim len po americky 😎 . No pripadam si ako v Kocurkove 😀. No my sa tak na tom smejeme. Minule sme boli na vylete v Cicmanoch a v hoteli ludkovia na mna ukazovali, ze to je ta anglicanka 😀. No sa tu uz na tom len rehocem a fakt mi to tu uz lezie na nervy 😝 😕 🙄 . Ako sa kazdy o kazdeho stara 😠 .

casie
28. jan 2009

Caute kocky, sem-tam k vam zabrdnem, mozem sa k vam pripojit nastalo? 😉. Vcera som si nasla ubytovanie v UK, takze o chvilu budem znova 'slovenka v zahranici'.

Trosku som si vas precitala.

Baby, obdivujem manzelov, ktory sa chcu prestahovat na Slovensko. Ten moj sa po poslednej navsteve zaprisahal, ze sem viac nevstupi.

S tym medzinarodnym stahovanim - je to tazke, ale da sa zvladnut. Prvy krat sme sa stahovali, ked mali chalani 3 mesiace. To bolo sice z jedneho konca USA na druhy, trvalo nam to celkovo 3 dni (autom), ale islo to super. Druhy krat sme sa stahovali na Slovenko, ked mali chalani 8 mesiacov. A teraz sa stahujeme znova, do UK. Tentokrat uz sama, kedze nas manzel opustil 😖, ale viem, ze to bude v poriadku. Takze sa to da, ak je vsetko dobre zorganizovane. Ale neviem, ako je to s vacsimi detmi - menit skolky, skoly, kamaratov, jazyk.....

casie
28. jan 2009

Bybi, Australia velmi laka aj mna, hned by som tam isla. Ktovie, pri mojich tulavych topankach jedneho dna 😀. Ak do Kanady, tak jednoznacne na zapadne pobrezie. Je tam ovela krajsia priroda, podla mna viac 'europskejsie'. Ale mojim momentalnym snom - teda takmer posadnutostou' je Hawaii.

casie
28. jan 2009

Zofa - oblecko a plienky pre malych ti v porodnici neposkytnu? 😕. Ja som teda nerodila v UK, ale chalanom sem nosit nic nemusela. Plienky im dali a oblecko som teda priniest mohla, pokial som chcela aby boli obleceni vo vlastnom, ale nakoniec tiez mali nemocnicne, kedze sa im tam rozsirila infekcna choroba a nic z vonku sa nosit nemohlo. Este raz, drzim palce, aby dievcata vydrzali cim dlhsie. Vidis, ja som chcela dievcatka a mam dvoch chalanov 😀

soska
28. jan 2009

Ahojte a dobre ranko!

Dnes u nas leje ako z krhly. Vcera sa nam vratili svokrovci z Irska a dnes vecer uz predcasne poletia napset do Afriky, kedze svokra potrebuje vela vysetreni a v Irsku by to vraj stalo tisice libier ☹ Chudatko, nie je na tom moc dobre...

Casie, tak ty si iny cestovatel! 😀 S 9mesacnymi stuplikmi a uz sa 3.krat stahujete? To je sila, klobuk dolu a dufam, ze v Uk sa Vam bude pacit. Alebo si tu uz pred tym bola? A kde si si nasla to ubytko?Drzim palceky! 😵

tini
28. jan 2009

Ahojte, netusim, ci som tu sprave, ste tu aj nejake Londyncanky? Potrebovala by som poradit, zajtra letime do Londyna s krpcom na 4 dni, mame hotel v centre, ale ked budeme vonku spoznavat krasy Londyna, je niekde mozne prebalit dieta? su na to vobec vyhradene nejake priestory a pripadne kde konkretne??? Nerada by som len tak na ulici na lavicke 😀 budem vam vdacna za odpoved. Pretoze napr. tu na juhu FR, je to bez sance 😖

iwanka
28. jan 2009

ahojte, chcela by som sa vas nieco spytat. Zijem v UK, nedavno mi skoncila materska a okrem toho este pracujem 2 hodiny tyzdenne.Chcela by som aj nadalej zostat doma, hoci aj na neplatenom. Potrebujem vsak vediet, ci sa to nejako tyka NI.Dve hodinky je malo a este poberam aj child tax credit.Resp. chcem vediet, ci budem mat zdravotne poistenie aj ked budem s malym doma.Stretla som sa s roznymi nazormi a mam z toho chaos.
Dakujem pekne.

ivett2
28. jan 2009

Ahojte babky 😉 .
casie - to tiez obdivujem, čo sa týka stahovania. Dava mi to trochu inspiráciu 😵, aby sme sa aj my už trocha pohli 😀 . Takže vy ste tiež teraz na SK? No držím palčeky s tým sťahovaním 😎 .
iwanka - rada by som poradila, ale moc o týchto úradníckych veciach neviem 😅, no popýtam sa manželíka. Ten vie o tom všetko 😀 .
No idem konečne na obedík, taká som už strašne hladnááááá 😝.
Inak vám všetkým želám krásny dník 😉

soska
28. jan 2009

tini, vo vela shopping centrach alebo niektorych velkych obchodoch (teda napr. na Oxford Street) su toalety a vacsinou aj baby changing facilities, niekde aj v restikach a kaviarnach. Myslim, ze by ste v pohode mali vzdy nieco najst. V starbucks (co je kaviaren) je vzdy vacsinou aj wc pre postihnutych a casto tam je aj prebalovacia doska.... Dufam, ze si to v Londyne uzijete 🙂

iwanka, to je zaujimava otazka 😕 neviem presne, podla mna by ti mali vediet poriadne poradit v job centre alebo si skus zavolat na helpline tejto stranky: http://www.hmrc.gov.uk/nic/

zofa
28. jan 2009

Ahojte kocky,
dnes mi je nejako divne, zaludok mam ako na vode a tvrdne mi brusko, no nie brusko ale brusisko obrovske 😀
Casie tu si vsetko musim doniest, vraj mi nic nedaju a mam si vraj zobrat aj susene mieko ak by sa mi nespustilo mlieko, take informacie mam od kamaratky, co tam rodila. Ozaj babule ake sus. mlieko ste davali deturencom, lebo ja neviem ake mam kupit 😒

soska
28. jan 2009

zofi, nam Marco nechcel zo zaciatku cucat a tak este v nemocnici mu dali v pohode umele- tusim aptamil...?
aj mne inac posledne dni tvrdne brusko, musim to prekonzultovat s midwife 😉

soska
28. jan 2009

zofi, ozaj, ktory mate nakoniec kocik? ten jane?
ja stale spekulujem, co vymysliet s kocikom, do noveho tandemu sa mi moc nechce investovat a tie, co su na ebay sa mi az tak nelubia... 😒

bybi
autor
28. jan 2009

Caute kocky 🙂

Vy ste dneska nejake rozbehnute, este len je rano... No, vlastne uz skoro obed 😅

Ja mam za sebou dnes uz jeden meeting a zajtra idem na dalsi do Londyna a vooobec sa mi tam nechce ist ☹ Ale co uz, nevyberiem si 😔

Zofa, ja som davala a vlastne este stale davam Zarke aptamil. Ona mi kravske mlieko stale odmieta. Ked jej ho dam do kase, to zje, ale vo flaske ho nevypije.

Iwanka, ja ti tiez neviem poradit 😒

Casie, teda vy ste riadni cestovatelia 😵

zofa
28. jan 2009

Soni, my sme objednali ten Jane Powertwin - trojkolka je to oranzovo - siva. V piatok by nam mala uz prist, tak sa tesim. Rozmyslali sme aj nad tym Graco, co mam v albume, neni ani taky drahy, len mne sa zda dlhy 😒 A co kupit ten stojak, sorry nenapada ma ako sa to vola, pripnes to len za kocik a dieta na tom moze stat, tu u nas dost ludi s tym lieta a mali aj take, co si dieta mohlo aj sadnut. Sorry pisem ako hotentot ale nenapada ma fakt ako sa to vola 😖

soska
28. jan 2009

bybi, tak vela stastia na meetingoch😉

zofi, super, ten jane sa velmi paci aj mne. Kebyze mam dvojky, aj ja ho asi kupim. 🙂
Hej, viem o com hovoris, ta doska na statie, co sa pripoji ku kociku 😉 , len neviem, ci Marco uz bude dostatocne rozumny na to, aby tam stal, ked budem potrebujem. Vies napr. ked si v meste v obchodoch s oboma detmi a cakas v rade alebo tak, tak najlahsie je spunta dat do kocika a priputat. Bojim sa, ze mi z tej dosky bude utekat 😒

zuzula
28. jan 2009

ahojte kocky 🙂 tak sme boli u pravnikov popodpisovat asi tisic dokumentov a teraz rychlo upratujem poobede mame playdate u nas a tu bordel ako v tanku. dufam ze Adamko az do 3 pospi 🙂 len ja sa musim odputat od PC a pustit sa do toho 😀

Zofi ja co viem tak v nemocke ti umele mlieko poskytnu aj ti daju vybrat znacku aku chces, aspon u nas je to tak. kazdopadne drzim palce nech mozes kojit to je ovela jednoduchsie aj lacnejsie 🙂
Inak aj my sme pouzivali Aptamil ked sme zacali dokrmovat.

Bybi, aj Adamko bol taky, postupne som mu zacala mixovat kravske mlieko s umelym, po troskach som davala stale vacsi pomer kravskeho a uz asi 2 mesiace pije ciste kravske. 🙂

Soni chapem co myslis, ja si neviem predstavit ze by mi Adamko kludne stal dlhsiu dobu na tej doske, no mozno za 3 mesiace sa este nieco zmeni ale snad budes moct klokankovat a twin kocik nebude treba 🙂

Casie no teeda, klobuk dolu, ja sama s dvomi detmi a stahovat sa do inej krajiny...to si neviem prdstavit. super ze tak pozitivne rozmyslas 🙂

Zofi nech este slecny chvilku vydrzia este maju cas! ale uz sa tesim na fotky cerstvych dvojiciek 😵

adriana123
28. jan 2009

ahojte babulky,som adriana,na tejto stranke prvy krat.my tuna zijeme 4roky a mame 2 rocneho synceka Simona,ja som s nim domka,hladame kamarata pre simona. byvame v birminghame,west bromwich,tak budeme radi,ak sa nam niekto ozve.budeme cakat

bybi
autor
28. jan 2009

Caute kocky, ja som uz asi hodinku doma. Taka som nas***a, v sobotu som si dala spravit slnecne dioptricke okuliare. Povedali mi, ze to bude trvat 2-3 dni. Tak som tam dneska volala, ze ci ich u mam, ze ked koncim skor, pojdem si ich zobrat. Tak vraj ich prave robia, ale dnes urcite budu a zavolju mi okolo 2-hej, aby mi dali blizsie info. samozrejme nikto nevolal, tak som tam o 3-tej volala zase, dovolala som sa asi po 20 minutach, lebo sa tam telefony nezdvihaju (a tak isto som sa ani prvy krat nemohla dovolat) a ze este hotove nie su a do piatku urcite budu 😠 Tak nakoniec to trva tyzden a nie 2-3 dni a keby som sa tam sama hodinu neskusala dovolat, tak ani neviem 😠 😠 😠

bybi
autor
28. jan 2009

adriana, su tu asi 3 ci 4 kocky z Birminghame, tak snad sa ozvu 🙂

tini
28. jan 2009

Soska, dakujem 🙂

lara1znk
28. jan 2009

ahojte kocky,

soni presne take dilemy mam aj ja, ale ja mam tu vyhodu ze ty mi to vsetko odskusas a potom snad poradis co je najlepsie 😅 😉
uz mas vybraty ten dvoj kocik ze ktory by si asi chcela, kebyze sa pre nho rozhodnete?

bybi, no to aj ja by som penila, ale tak snad do piatku uz ozaj budu

ivet, ahoj moja, ako sa mate? my sme dnes boli u Peti, som trosku aj pofotila drobcov tak hodim potom na facebook, popozeraj. ste ta spominali 😉

adriana, my sme v Sutton Coldfield, to nie je tak blizko do W. Brom. a ostatne baby su este dalej, na opacnej strane B`hamu
ale nejake to stretko by sa nam mohlo podarit. Jazdis?
Ja som dnes bola za kamoskou az v Derbyshire takze raz za cas sa vyberieme aj mimo B`hamu.

lara1znk
28. jan 2009

soni, este som sa ta chcela spytat na skolku, ci uz mate vybratu pre Marca a kedy nastupuje.
a ako ty a tvoja robotka?

mcw
28. jan 2009

Caute kocky, no nestiham zase popri tom vsetkom dama a v praci 😒 jaj bizi, bizi...

Sona, je mi luto tvojej svokry, chuderka...nikdy nevieme co nas v zivote caka.
ked sa bavite o tych buggyboards, tak ja som videla aj taku sedacku, co sa pripevni ku kociaru a namiesto statia si toddler moze sadnut...no mozno ste to aj tu uz spominali
Quick search on google:
http://ecx.images-amazon.com/images/I/51TdZ5DHW...
http://www.preciouslittleone.com/acatalog/large...

iwanka, ja si myslim, ze o NI sa nemusis obavat, ked si doma, lebo ked poberas child benefit, tak NI za teba plati stat - to znamena, ze sa ti pocitaju roky do dochodku, hoci NI neplatis, ale musis mat child benefit na svojom mene.

Ahoj Adriana, ja som uz daaavno raz videla diskusiu na netmums a tam si pisali dievcata z birminghamu, skus zaguglovat, mozno tam bude aj niekto z West Brom

Casie, tak klobuk dolu a vela stastia so stahovanim...dobre, ze myslis tak pozitivne.

Zuzulka a vy sa stahujete? Kupujete dom? Tak vela stastia, musi to byt dobre vzruso, co? Ja, hoci som stale nadavala, ked sme sa stahovali, vlastne som to mala aj rada....mna omrzi byvat dlho v jednom dome...a teraz uz byvame tuna v tom istom cez 5 rokov a uz sa mi zda dlho 😀 ....keby nebolo take drahe stahovat sa, tak hned idem kukat na ine domceky....

Dnes mi Marek hovori, ze aby som kupila tie biscuits, co sme mali raz davno, take ploche na jednej strane a s hrbolcekom na druhej....ja som si ani za ziveho nemohla spomenut, co to za susienky ma na mysli....az sa na mna hneval, ze akoze norozumiem 😒 ...nakoniec sme sa dopracovali k tomu, ze ma na mysli piskotky, haha 😀 ...no chudak bol sklamany, ked som mu povedala, ze to v Anglicku nedostaneme....vyjadril sa, ze "stupid England", lebo nevyrabaju piskotky 😉

lara1znk
28. jan 2009

monika, dostanete v polskom obchode 😉

mcw
28. jan 2009

Jaj, diky Lari, ani ma to teda nenapadlo, len teraz najst ten polsky obchod 😀 ....vy ste velmi zlati na tej tvojej novej fotke v profile 🙂

lara1znk
28. jan 2009

akurat dnes mi kamoska vravela ze kupila piskotky v polskom obchode, preto viem, inak by to asi ani mna nenapadlo

dik