Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

zofa
3. feb 2009

Ahojte kocky,
tak nam sa uz sneh topi ☹ Vcera som nahovorila Nigela na prechadzku ked prisiel z roboty. Najskor velmi nechcel kedze mam klud na lozku, ale ked som zobronila uz asi 30 min., tak sa dal nahovorit 😉 Boze ja som si to tak uzila. Hodinku sme sa poprechadzali a hned mi bolo lepsie, no na dusi - nie na tele, o tych tlakoch potom by som mohla hovoriiiiiit 😀 🙄
Dnes som sa zobudila spuchnuta, ruky aj nohy mam ako valky 😠 A ked sa dotknem brucha, tak ma normalne boli.
Jaaaaj a aby som nezabudla,novym tehulkam blahozelam.

zofa
3. feb 2009

Mozno ta bolest brucha je z toho, ze dnes pride svokra so svagrinou a neterou 😠 😠 🙄 🙄 🤐 😠 😠

zuzula
3. feb 2009

Baby ja si to tak uzivam tento sniezik, krasne sa prechadzat v takomto slnecnom mrazivom pocasi, parada 🙂
uz mi nie je luto ze sme nemali poriadnu zimnu dovolenku ked si to uzijeme aj tu.
Lari a mas uplnu pravdu s tymi Anglicanmi, aj tu v robote stale hikaju ze aha blizzard...a to vonku len pomalicky trosicku snezi...strasna panika 😅
Nasa skolka je nastastie otvorena, Adamko uz dnes nastupil, kazala som im davat mu Calpol aby mu nestupla teplota a prave som volala je v poriadku tak som rada lebo rano som sa zle citila ze s nim nemozeme ani jeden zostat doma, no ale co uz babky su daleko.
Bybi vy mate podobne problemy to uz je udel nas pracujucich matiek...dufam ze vam zajtra uz otvoria, vraj sa sneh presuva na sever. 🙂

Zofa ty moc neprovokuj s tym prechadzanim sa, davaj si pozor hoci uplne chapem ze potrebujes raz za cas zmenu vzduchu! a hlavne ked ma prist svokra to by som aj ja najradsej usla 😅 drz sa!

Borka - Peto ma teraz novu triedu, vraj najhorsiu co sa tyka deciek a organizacie, zacal tam od januara tak stale nieco riesi a stresuje ze niet ludi...ved si to pomatas. Mali by sme sa niekedy dohodnut a stretnut sa na pokec 🙂 My za skolku platime £43 za den, mesacne to vyjde okolo £560 tusim na tie 3 dni v tyzdni...no sakra vela je to. ale my sme spokojni tak co uz po peniazoch hlavne ze sa tam onho staraju a chodi tam rad 😉
no vidim ze ty mas tiez poriadne narocny job, a hlavne ked budes v poslednom trimestri s velkym brusinom. ozaj, kedy mate scan? chcete vediet pohlavie?

no idem pracovat kocky, dnes sme mali miting dostavam na starosti novy projekt takze roboty bude az az a to som si myslela ze tento rok to bude bieda v tejto ekonomickej situacii...no ale nestazujem sa 😉

bybi
autor
3. feb 2009

Tak som volala do skoky a bola tam managerka, ze uz to chystaju na zajtra. Takze uz bude skolka otvorena. No som rada, lebo sa aj blbo citim, ze sedim doma miesto v robote 😅

soska
3. feb 2009

ahojte kocky!

jej, aj ja katuske blahozelaaam!!! 😵 urpimne, nech mas krasne a bezprobroblemove tehu! 😵 😵 😵

ja som kuz tiez 2.den doma. teda, vcera som sa optimistka trepala do prace, ale po 3 hodinach som to vzdala a otocila sa, dosla som domov na o 🤐 bed, sila, co?
aspon sme si este vysli von, aj mna t 🤐 n sneh tesi, len keby tu nebol z toho taky chaos 😕 taka krajina ako uk a takto si s tym nevie poradit, no je to smiesne, ake varovania a katastroficke scenare z toho su... 😖

lari, tak sa zohrievajte doma, radsej nikam nechodte, nieco napec a budete mat teplejsie! dufam ze vam to dnes opravia a vyriesia 😔

zofi, tak bambulky sa este drzia? no zlate! 😅 aj ja to chapem, ze si potrebujes 'vyrazit', aj ked asi vela nenavystrajas, co? ako zvladas domacnost, da sa to? ci mas nejaku pomoc?

ja som dnes testovala to voditko, celkom pekne Marco siel asi 15 minut rovno po chodniku 😀 , ja som tahala kocik za sebou a ked uz mal toho dost, tak isiel sedkat...keby nebolo tych rusnych ciest, tak ho necham kracat sameho, ale da sa to tu len, ked ho vyslovene drzim za rucku a to uz s tym kocikom nie je zrovna najlahsie, tak toto je aspon trochu pomoc.... 😅

zofa
3. feb 2009

Ja uz mam normalne depky doma. No vcerajsia prechadzka mi pomohla, som si trochu hlavu vyvetrala a hned mi bolo lepsie. Babule sa este drzia zatial, no do kedy neviem. Dufam, ze este aspon 2 tyz. Soni domacnost zvladam sama, sice mi vsetko trva 10x dlhsie ale zvladam. Aj tak okrem muza mi nema kto pomoct, jedine moja svokra mi pomoze do hrobu, ak k nam neprestane chodit a vyvolavat este aj o 10 vecer kazdy den 😠
A este sa musim postazovat, ze nam neprisiel kocik 😠 Takze teraz musime cakat, ci pride tento tyz. alebo az nabuduci, jedneho by z toho mohlo porazit 🙄

soska
3. feb 2009

no ved ked si doma, tak pomaly zvladnes vsetko, len to neprehanaj 😉
to je mi luto, toho kocika, drzim palce, nech to napravia a coskoro dodaju 😨

lenkaajarek
3. feb 2009

Ahojte baby chcela som sa spytat ci niektora z vas sa chysta rodit na SK alebo na CZ .My sa totiz uz stahujeme spat do CZ a neviem ci mi k tomu nieco treba od lekara alebo MAternity notes su dostacujuce??Dakujem uz vopred za rady.

jajaalf
3. feb 2009

ahojte

zofi drzim palce pri svokre 😅

dnes sme boli konecne v jaslach.. 🙂 ta hodina tak rychlo usla az az 😅 kiko sa hral a ani ma nehladal aj ked som bola s nim v miestnosti..

zsuzsu
3. feb 2009

Ahojky.
No tak toto, chvilku tu nie som a také veci sa tu deju... samé tehulky , babenky mooooc držim palce , nech to rychlo utečie /hlavne bez problémov/ a majte už detičky pri sebe - gratulujem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Soni Ty si už 31 tt? Bože ako to leti.
Aj Ludka je už spat, a aj nové tvare. 🙂
Tak pekny večer. 😵

lara1znk
3. feb 2009

kocky, tak sme zase v teple, aj ked to teda trva vyhriat cely dom po takej pauze,
tesim sa uz na horuci kupel, vecer sa hodim do vane, potrebujem sa zohriat tak poriadne az do kosti

soni, ako si sa rozhodla s tym kocikom nakoniec?

jajka, tak Kiko ide do jasiel? kedy nastupuje? na kolko dni?
to je taky fajn pocit ked sa im paci, aj nas tak reagoval, boli sme v pondelok ale urcite si uzijeme dost aj ranneho placu, uz sa na to pomaly pripravujem 😅

zsuzsu, ako sa dari? ako dievcata? posluchaju? 😀

lenka, ja myslim ze zelene papiere ti stacia, ja ked chodim k mojmu gynekologovi sem tam ked som doma tak len s tym pridem a staci to, ale rodit budem tu, no ale aj tak viac by si nemala potrebovat

ivett2
3. feb 2009

zofi - no to s tou svokrou veru nazavidim 😅, hlavne vela trpezlivosti 😉 a oddychu. No drzim palceky, aby babatka este pockali.
lenkaajarek - mne stacili maternity notes, z toho vlastne doktor vidi vsetko. No a hlavne zelam stastne stahovanie a bezproblemove tehu 😵.
Vsetkym vam zelam pekny vecer 😎.

zsuzsu
3. feb 2009

Lari, tak dari sa tak celkom dobre. Prežila som 4 mesiace non-stop prace, teraz mam zasa len baraky, ale aspon niečo. No a dievčata a posluchať? Ved ma už z nich ide šlak trafiť. Puberta je v plnom prude, posluchat ani nahodou , oni maju svoju pravdu a o opaku ich nepresvedčiš ani za svet.A začinaju otvarať papule / vlastne zatial len skušaju/. Bože ako keby by som videla seba. Ved tiež nebolo to tak davno, ked ja som to skušala na našich 😀
Ved zachvilku to zistiš aj sama / bud rada že je ešte maly, a vychutnaj to lebo strašne rychlo to leti.../.

mcw
3. feb 2009

No cafte baby, ja zase len na chvilku. My sme sa vcera tiez trochu pogulovali, ale nebolo toho snehu zase tolko, aby nam pozatvarali skoly....k velkemu sklamaniu mojich deti ☹ samozrejme 😉 Som sa smiala, ako rano pocuvali local radio, ktore oznamovalo, ktore skoly su zavrete...no to boli frfle...ze preco poriadny sneh aj k nam neprisiel.

Bybi, tak ste teda postavili poriadneho snehuliaka 😀

Borka vitaj a gratulujem aj ja k tehotenstvu a tebe Katuska tak isto....super novinky

Zuzula, dufam, ze Adamkovi je uz lepsie, no raz bude ukazovat svoje jazvy frajerkam 😀

Lari, tak ten kotol sa vam teda pokazil v najhorsi cas, ked je velka zima a snezi....ako zakon schvalnosti, no dufam, ze sa teraz uz mocis v horucej kupeli a si si to uz vynahradila.

No k tomu snehu este, aj vtelke sa sami anglicania zo seba smiali, ako nevedia cope s trochou snehu a vsetko je v chaose, Soni tak ty si mala fajne tri hodinky cestovania, ktore nikde neviedli, teda okrem naspat k vam domov 😀
Mne sa paci vyrok Borisa Johnson, ze to je ten pravy sneh, ale v nepravom mnozstve 😉 ...tipicky Boris. No ale je aj pravdou, ze ked takto v UK snezi len raz za 10 rokov, tak je zbytocne investovat do opatreni na vysporiadanie sa so snehom...
Ivet, tak to si mala naozaj debila doktora na Sk. Vela ludi sa tam robi mudrymi a namiesto trochu ludskosti k pacientom, im davaju svoje sebecke rozumy 😒

soska
4. feb 2009

Ahojte, dobre ranko!

No, takze dnes som sa uz bez problemov dostala do prace 😔 aj ked rano to vyzeralo dost klzko, ale som tu😉
Marco mal ist k susedom, ale zabudli sme im to oznamit vcera vecer, lebo som s tym ratala a vraj im maju robit nieco s vodou a tak bude u nich zima, takze Cliff ho bude musiet zvladnut sam 😨 Aspon ze mame od vcera navarene.
Nejako sa mi zda, ze akoby tym susedom uz na tych extra peniazkoch ani nezalezalo, lebo sa nejako netrhaju, ale mozno je to len moj pocit 😒 aj ked treba uznat, ze posledne tyzdne/ mesiace tam marco bol zriedka a fakt toho vela nezarobili....no ale co uz, za chvilku idem na matersku a potom zacne Marco skolku 😵

Dnes sa chystam konecne zmensit fotky este zo Slovenska a dat do albumu, doma sa mi do toho nikdy nechce 😔

soska
4. feb 2009

ozaj lari, s tym kocikom som sa este nerozhodla...este tomu dam nejaky cas a uvidim, ako sa to povyvija s Marcom a jeho chodenim...ako som pisala, aj to voditko pomoze, tak mozno kombinacia voditka a tej dosky postaci...mozno nie...ak tak, tak na poslednu chvilu kupim bud novy alebo pouzity na ebay, ale viac ako £100 sa mi nechce do toho vrazat 😒 , takze tak....aj kvoli tomu, ze naco budem mat 3 drahe kociky doma 😖

sunny6
4. feb 2009

Ahojte kocky....
Lara sa mi nechce verit ako maly uz narastol,ten cas ale rychlo leti.....neplanujete uz aj druhe?

Mam k vam jednu prosbu,ja som bola taky lajdak,ze si teraz po 3 rokoch chcem dat urobit vsetky dokumenty a ja vobec neviem kde zacat...normalne sa toho nakopilo a zistujem ak chcem spravit jeden dokument musim mat dalsie 2,a chcem tie 2 musim mat ten jeden no proste mix a ja mam s toho headache.
Obcianksy -platnost vyprsana sept.2008,pas mi konci sept.2010,ale nemam zmenene priezvisko,sobasny list mam apostalizovany,ale ho nemam zapisany v ositnej matrike,a ani maleho rodny list nemam zapisany v osobitnej matrike a asi ani apostalizovany.Potrebujem obcianksy? Kde mam trvaly pobyt? Asi tu nie? Ale co napisat do pasu?Co prve,a co je dolezite?A teraz vsetky dokumenty sa musia prelozit a overit,uplne mam z toho depku.Teraz cestujem domov,tak rozmyslam ci sa da nieco s toho spravit alebo mama vsetko nechat na slovak embbasy,alebo co?Neviete niketo radu>?

soska
4. feb 2009

sunny, no mas toho dost 😔 ale myslim, ze minimalne na zapisy do osobitnych matrik potrebujes obciansky. ked si zmenis meno na obcianskom, tak ti potom mozu zmenit aj v pase, teda, ak si to vybavujes na SR. ja mam na obcianskom trvaly pobyt na SR, ale myslim, ze si mozes dat aj tu, to presne neviem...tie dokumenty, co potrebujes dat zapisat do osobitnej matriky musis mat zda sa mi prelozene a apostilovane....
ak mas cas, na Sr si daj spravit ten obciansky a poprekladat tie dokumenty...

ak nestihas, skus si zavolat na sl. ambasadu, ze ci by ti nieco z toho pomohli. vacsinou to ale dlhsie trva ale aspon za tym nebudes behat ty. aj ked neviem, ci ti spravia vsetko, co potrebujes 😨

chamomile
4. feb 2009

ahojte,

blahozelame najnovsim tehulkam, katke a borke,nech mate bezproblemove tehu. 🙂 Je to super,kolkko vas su pribuda.

soska,vidim,ze sa tu bavite o kocikoch, ja som to tiez nechala na poslednu chvilu, Milie mala okolo 6 tyzdnov,ked som zistila, ze sa bez dvojiteho kocika nezaobideme. Vyskusala som najprv ju nosit v baby bjorn, no z toho ma po urcitej dobe dost bolel chrbat, ta buggy board ma nenadchla,kedze na dlhych prechadzkach si maly rad pospi, a tiez sa vyskytli situacie,ked som proste potrebovala narychlo nieco vybavit a potrebovala som ich oboch priviazanych v kociku. Takze nakoniec som tak ci tak musela investovat do dalsieho, uz v poradi 4.kocika. 😒

sunny, tak tie papierovacky ti nezavidim, ja som to nakoniec nechala, obciansky uz nemam,len pas, no a maly ma zatial len britsky pas, ja zacnem vybavovat, az ked to budem nevyhnutne potrebovat, tie slovenske urady ani nejdem komentovat,islo ma z toho porazit. Good luck 😉

ivett2
4. feb 2009

sunny - no držím palce a hlavne veľa nervov pri vybavovačkách 🙄 . No základ je veru občiansky, podľa občianskeho ti už potom zmenia všetko. No a všetky dokumenty musia byť úradne preložené. To som mala aj ja a išlo ma z toho poraziť 😝. No veľa šťastia 😉 .
soska - držim palce pri výbere toho kočíka 😉
mcw - no veru, veru tu sa nájde tých ľudkov, čo dávajú rozumy 🙄.

soska
4. feb 2009

chamo, podobneho sa obavam aj ja, ze nakoniec ten kocik bude treba tak ci tak...hlavne, ked vela aktivit budem s malymi na materskej podnikat sama, v meste, obchodoch ci na prechadzke...

a presne ako hovoris, ak tie doklady a papiere netreba, ani ja by som sa za tym nehnala...len pre nas to bola nevyhnutnost, kedze manzel pri marcovom narodeni este nemal britsky pas a tym padom ani maly nemal narok... 😒

sunny6
4. feb 2009

ivett2 dakujem,len neviem co s tym trvalym pobytom?Platnost na obcianskom mi vyprsala sept.2008 a ak chcem novy,musim udat doklad o trvalom pobyte? Kde to zozeniem?Sobasny uz mam apostalizovany,len to prelozim a dam overit.....len ten trvaly ma serka,lebo ak nemam trvaly pobyt na Slovensku ako mi mozu dat obcianksy?

soska
4. feb 2009

sunny, ak si nezrusila trvaly pobyt, tak by si ho stale mala mat- podla ich zaznamov...tak nic nehovor a tvar sa, ze zijes na sr 😅

chamomile
4. feb 2009

sunny, a ty si sa odlhlasila z trvaleho pobytu na Slovensku? Lebo pokial viem, tak ho tam stale mas,pokial sa pisomne neodhlasis. Doklad o trval. pobyte dostanes na obecnom/mestkom urade.

chamomile
4. feb 2009

soska,az teraz som si vsimla, ze si prakticky napisala to iste co ja 😉

soska
4. feb 2009

ozaj, nepotrebujete niekto au-pair na leto? mam znamu, co chce prist 😉

sunny6
4. feb 2009

ked ja neviem,viem ze som s mamou bola podpisovat papier na mestskom urade ze tam nebyvam,aby mama nemusela za mna platit smeti 😀 ,ale inak som nic take nepodavala ze riadny dokument o zruseni....
Tak skusim ist na ten urad,ale ak to nedostanem co potom? tO BUDEM BEZ OBCIANSKEHO? Musi byt dake ine riesenie...Akoze ja chcem stale byt obciankou slovenskej republiky len z pobytom v UK....booooze to zas bude stresov 😠

soska
4. feb 2009

no, ak neplatis za smeti, tak to asi uz nemas ten trvaly pobyt 😖

chamo a aky kocik si nakoniec kupila? si spokojna?

sunny6
4. feb 2009

soska dik 😀 😀 😀
tak co s tym obcianskym? to mi teda nedaju?ja som s toho tava ☹ ako mi potom daju pas?

chamomile
4. feb 2009

soska, ja som nakoniec po veeeeelmi dlhom zvazovani kupila Phil &Teds, a som maximalne spokojna, jedina vec je, ze lutujem, ze som ho nekupila hned na zaciatku, a to by som uz iny kocik nepotrebovala, no keby som vtedy vedela to, co viem teraz... a spolieham sa na to, ze sa mi ho podari dobre predat,ked s nim skoncim,lebo to nie je najlacnejsi kocik, aj na Ebay su tie ceny za pouzite phil teds nehorazne... tak uvidime... No ratam s tym, ze ho vyuzijem najblizsie 2 az 3 roky.