Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

jajaalf
20. feb 2009

vcera som hovorila,ze sa mu paci a dnes ked som sla pre neho plakal 😢 ze bol dobry cely cas ale ako mali obedovat tak sa rozplakal a volal mama tak nic nejedol...som zvedava ked tam bude aj spat ako to bude ci aspi zaciatky su tazke veru
zuzi no bude hcodit kazdy den od 9-16 sobota nedela doma..ale v lete moze ist aj v sobotu

soska
21. feb 2009

Ahojte!

Dneska ako je krasne, ze?
My cakame navstevu- kamosku, tak sa tesim 🙂 . Rano sme varili, prali a podobne, teraz s nou a i vybehneme do parku 😅

Bybi, ta historka ma teda pobavila 😀 Inac takych veci som aj ja schopna 😀

ludik
22. feb 2009

Ahojky 🙂

No tak teda tu je fakt mrtvo 😕
Ja som len nedavno dosla z prace,zajtra mam volno ideme vazit Viki a potom mam 1 scan.Zajtra mam 16 tyzden a na nete som vcera nasla,ze uz sa da rozoznat pohlavie dietatka,tak uvidime.To by bolo super ak by sme sa uz zajtra dozvedeli co to bude.Ja som strasne nedockava 😀

Jaji -drzim palce nech si Kiko co najskor zvykne na skolku 😉
Bybi - to je super ked si mozte v praci tak vegetit,tak u nas to nehrozi,ja ked pridem z prace domov som hotova,ja si uz len driemkam o pol 9 pri telke 😀
Soska - ako sa citis?aj u nas bolo posledne 3 dni nadherne,uplne ako na jar,no dnes bolo cely den zatiahnute a fukal vietor.Zajtra chceme ist cela rodinka do mesta tak hadam bude pekne

zofa
23. feb 2009

Ahojte kocky,
tak uz sa vam hlasim ako mamina. 20.02.2009 sa nam cisarskym rezom narodili nase dva pokladiky. Tiana Lenka(2100g a 43cm] a Tamia Heidi (2430g a 43cm). Babulky su na nedonoseneckom oddeleni, no zatial sa im vedie dobre klop-klop a mna po 2 dnoch pustili domov 😖 Som ubolena, nevladna ale stastna a neviem sa dockat kedy si tie nase dva poklady budeme moct zobrat domov.

zofa
23. feb 2009

Kocky ja sa veeeeelmi ospravedlnujem. Jasne, ze to maju byt g a nie kg. To uz by som bola ina hviezda 😅

soska
23. feb 2009

Jeeeeej, Zofi, strasne gratulujem!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 A zelam Tebe skore zotavenie a malinke nech rychlo a krasne rastu a naberaju silu! T maju celkom pekne vahy, na to ze prisli skorej a su to dvojky! 😉 Myslela som na Teba obcas, ze ktovie, ci uz nerodis. Ak budes mat cas, napis nam, ako to prebiehalo.
Este raz gratulujem a well done!
😀

Ludik, vela stastia na sono, hlavne nech je vsetko v poriadku, tak potom nam hned zreferuj! 😵

My sme mali krasny vikend s kamoskou. Robili sme aj bryndzove halusky a super sa podarili- mnaaam! 😵
Marco bol taky zlatucky, sa predvadzal a opakoval, co sa dalo 😵 , uz vie povedat aj ove you, co znamena love you, take je to podarenucke, lebo sa vzdy pri tom aj krasne zasmeje 🙂
A kamoska mu spievala potato man, tak par krat sa mu podarilo povedat aj potato- 3slabicne slovo!, tak som bola hrda mamina 😵

bybi
autor
23. feb 2009

Dobre ranko 🙂

Zofi aj ja straaasne gratulujem 😵 A naozaj maju babulky velmi pekne vahy na to ze su skor a dvojicky (teraz sa opakujem po soske, viem 😅 )

A kedy si ich zoberiete domov? Inak ste krasne mena vybrali 😵

My sme mali tiez pekny vikend, teda hlavne sobotu, lebo bolo super pocasie. Tak sme boli v parku na prechdzke. Vcera sme uz neboli nikde, upratovali sme doma.

Soni mnam, halusky. Dala by som si. Asi si spravim, ved bryndzu doma mame. Len bacon musim kupit 🙂

lufia
23. feb 2009

Ahojte zienky 🙂

Zofa gratulujem k dvom kockam 😵 a prajem vela vela zdravicka a hlavne nech su dievcatka co najskor domka 🙂 pri maminke
a ja budem opakovat po soske a bybi 😀 😀 😀 naozaj krasne vahy!super

a gratulujem aj Ludik k tehu(a drzim palceky aby sa nedockava mamina 😀 dnes dozvedela, ci nosi v brusku dalsiu krasnu kocku alebo... zeby chlapa??hmm 😵 )

a aj Katuske gratulujem k tehu 🙂

a aj Lare gratulujem k tehu 🙂(aj ked raz uz som 😀)Lari a uz viete ci Christian bude mat braceka ci sestricku??

baby s vami sa asi vrecko roztrhlo ci cooo 😀 😀

a soska ty sa ako citis??uz mas vecicky pobalene do nemocky?pri Marcovi to prislo o 3 tyz.skor ak sa nemylim ,ze?a Marco je sikovnucky ,ze take slovicka ako potato uz vie 😵supeeer

a bybi 😀 😀 😀 ta prihoda z prace 😀 😀 😀 no som sa pobavila ako uz dlho nieee 😀 😀
ale sranda ,ze ti nic nepovedali 😅

pekny dnik vsetkym 🙂

soska
23. feb 2009

lufi, ahoj a vy sa ako mate? Ako Christianko? Co vystraja? Stale je taky akcny?

Diki baby, ja sa citim celkom super. 🙂 Len uz sa neviem dockat, nech sa uz zacnem zase zuzovat a nie pokracovat v rozsirovani 😀 😝
No a presne, uz som si predsavzala, ze tento vikend by som si mala zbalit tasku 😀 Keby daco 😔 Aj ked este aspon najblizsie 2 tyzdne nechcem rodit, muzik nie je doma a nemala by som ani Marca poriadne kam dat 😨 ...teda asi len k susedom zase...

lufia
23. feb 2009

soska mame sa fajn a Christian je cim dalej tym viac akcnejsiii 😀 asi preto sa tolko cudujem,ze vy tu druhe kolo v plnom prude 😀 to u nas nehroziii

a to zuzovanie 😀 no neboj za chvilku vsetky kilecka z teba len tak zmiznu 🙂
zato ja ani tehu nie som a kilecka sa na mna dako lepia 😠
a neboj isto este rodit nebudes 🙂 este mas casu a casu
a kde mas muzika?inak velmi pekne meno ste vybrali 😉 my mame suseda Olivera a je to certiskooo 😀 tak ktovie ci aj vas nebude 😅

ozaj skoro by som zabudla-nadherne si prichystala izbu pre drobceka 🙂 zelena je suprova farba 😵

soska
23. feb 2009

ani nestras s tym certiskom, lebo si to s tym menom rozmyslim 😀

to si viem predstavit, aj nas marco je cim dalej tym akcnejsi, tak dufam, ze ho pritomnost bracka trochu skroti (myslim to v dobrom 🙂 ) alebo zacnu o chvilu chalani vymyslat spolu a ja sa zblaaaaznim 😀 😀 😀

muzik musel nahle odcestovat domov, jeho mamina totiz zomrela ☹ , urcite si pametate, ked som spominala, ze je chora 😔 ....tak si gazdujeme s Marcom sami 😔

bybi
autor
23. feb 2009

Jeeej Soni, to mi je luto? Ale asi jej uz bude lepsie, sa chuda natrapila ☹

Inak kocky sledujete aj tu Jade Goody? Mne je tak luto tych jej chlapcov, este taki mali a za chvilu mozno bez mamy ☹ Ja si ani neviem predstavit, ze by mi povedali ze mam par tyzdnov. Ze by som isla od Zarky ☹ Ani pomysliet radsej.

Jej lufi, ze ty si sa tu ukazala. Ako sa mate?

lufia
23. feb 2009

juj soska to nemyslis vazne 😔 😔 veeelmi ma to mrzi ☹.jasne ,ze si pamatam. uprimnu sustrast (aspon takto cez pc)
boze je strasne ,ze byvaju este tak daleko od vas(a vlastne asi vsetky ich deti su mimo nich ,ze?)

no veru to budes mat riadnu srandu ked budu chalani spolu vymyslat somarinky 😀 😀 myslim,ze potom ked nam to tu budes pisat sa nasmejeme 😅
inak je super,ze dvaja chlapci teda pre Marca 🙂 vies ,ze bude mat brata a aj kamosa na vsetky tie blaznovstva
ale zas myslim,ze kazdej maminke by sa zisla aj taka mala princezna 😵 chcete este skusit aj tretie??ci to uz neriskujes 😅

ozaj a ty si v praci?este pracujes?a ako to tam vyzera v UK?teraz s pracou?tu je to hrozne kazdy den same prepustanie ☹ tolko ludi je na SK uz bez prace a ktovie kedy tomu bude koniec....

lufia
23. feb 2009

ahojky bybus
no moc sem nechcem chodit vsak uz som slovenka cistaaa 😀
tak co sa vam sem budem hrabat 😅
len som chcela zagratulovat zofe a vsetkym ostatnym tehulkam 🙂
no ale ked som na vas natrafila rada popismenkujem

mame sa fajnovo klop klop klop 😅
Christian je certik ako vzdy a rastie ako keby som ho zalievala vodou 😀
ja sem tam popozeram vase fotocky na FB ale robim to asi na 100x 😀 pri Chrisovi to inak ani nejde neznasa ked som za pc 😅
teraz je tu brasko tak ho trosku zabava tak mas trosku vegetiik 😝
a co vy?co nove?ako sa ti dari v praci?pridete v lete aj na SK?ze by sme sa mohli stretnut??hmm

soska
23. feb 2009

diki babule, ste zlate...
Cliff ma este 2 sestry a vsetci isi domov, tak je to dobre, ze tam budu spolu a svokor bude mat podporu a nejaky cas stravia ako rodina pokope....

ja myslim, ze mne budu ti dvaja chalani stacit 😀 ....

hej, este som v praci, buduci utorok koncim. Aj tu je to hrozne 😅 Ja dufam, ze ma neprepustia....U nas sa tiez ide vo velkom prepustat ale vraj nas tim zatial nie je ohrozeny, no clovek v takychto veciach nikdy nevie 😔

lufi, ty asi nevies, ako nam tu chybas, ze???? 😅 aj ked si na slovensku, aspon polovicu nazvu temy splnas 😀 takze ak sa pri Chrisovi obcas zadari, tak supito sem sa!!! 😀

bybi
autor
24. feb 2009

Caute kocky 🙂

Ja uz zarezavam, mam toho na tento tyzden celkom dost. Zajtra mame training a potom ja musim este zostat na meeting. Tak zajtra nespravim nic, tak sa snazim stihnut co najviac.

Soni, teraz asi vsade prepustaju. Ja si mozem zaklopat, ze nam sa zatial dari dobre a predpokladaju, ze buduci rok bude este lepsi. No ale uvidime, teraz tazko povedat.

Lufi a ty si ako na to prisla, ze sem uz nepatris???? 😕 Tak odteraz ta tu chcem vidiet kazdy den 😀

soska
24. feb 2009

Ahojte!

Ja mam dnes v praci rozluckovy obed, buduci utorok je moj posledny den a takto to vyslo, aby vsetci mohli prist. Tak som zvedava 🙂

Bybi, to je dobre, ked sa tam citis bezpecne. Nie je nic horsie ako cakat, co bude. 😖 Ja nastastie idem na matersku, tak by som to prezila, keby ma prepustili, horsie to bude s hladanim si novej prace potom....

Dnes je zase o nicom pocasie, ze? Teda aspon tu v Londyne.... 😨

ninuska
24. feb 2009

cavesko babuleee

lufiii to ako ta napadlo ze sem nepatris ved ake som uz len "ja" zahranicie a furt sa sem sackujem sice momentalne len sporadicky ale snazim sa 😀

soska teda ja som normalne bez slov to uz 34 tyzden to ide tak strasne rychlo neskutocne tie prve tehu mi prisli take dlheeee ked sme cakali na bybi a vilkakatka sa miz dalo ze uz hadam bude tehotna stale a teraz strasne rychlo .....inak oliver krasne meno proste tu sa mi pacia vsetky mena co sme zatial povymyslali 😀

bybi som pozerala foto kde ste aj z adamkom som zabudla pochvalit aj vam trosku zavidim ze sa takto mozete vidat mne to strasne chyba ....sofia v jasliach nema karneval zajtra maju ale len vacsie deti skoda by som sa vyblaznila na nej 😀 ...

jaji sofinka si tiez dlho zvykala asi ako vsetky deti tu ale teraz mi uz ani nezamava na rozlucku ide a aj sama kym zbalim veci uz jej nie je 😀

zofa gratulujeeeeeem teda obdiv velky do buducnosti zelam zdravie a dobre spanieeeee a pevne nervy 😉

ninuska
24. feb 2009

no a ktomu pocasiu tu je navalaneho snehu a nie a nie sa pustit ja som snad nikdy necakala tak tuzobne na jar alebo leto alebo na suche cesty 😠 ja kym sofiu obleciem tak som hotova ta beha po dome a ja za nou zo vsetkymi ciapkami a salmi hruuza a ona ma s toho zabavu

bybi
autor
24. feb 2009

Soni no mam stastie, ze robim v dobrom odvetvi. My vlastne robime roadmarkings na cestach a robime hlavne pre stat, takze sa nam dari. No a na tento rok nam vraj stat planuje dat este viac penazi. Ale to je tak, vzdy ked je kriza, stat zacne robit cesty a celkovo infrastrukturu, aby umelo zdvihli zamestnanost. Takze ja som rada, ze sa zatial o pracu bat nemusim. No ale nikdy nehovor nikdy, ze?

Moj ma tiez stastie, ze ludia jest musia, tak im sa tiez dari 🙂

Ninuska ahoj, no ze si sa ukazala. Ja zas ten sneh zavidim, este by som brala, keby trosku napadlo, ze by sme sa so Zarkou pekne vysantili 🙂 Ale zase verim, ze nachystat 2 deti asi nie je moc zabavne 😔

baby mne sa snivalo, ze som mala 2 deti, starsieho chlapca a Zarku. A nevedela som si spomenut, ako sa vola ten chlapec. A ked som sa zobudila, tak som normalne chvilku rozmyslala, ze kolko deti to vlastne mam 😀

vilkakatka
24. feb 2009

Ahojte Babulky 😉

Zase nic nestiham.Ak nemam nieco naplanovane,tak spim ... nech uz pride obdobie energie,lebo sa citim ako zimny medvedik 🤐

Mame sa fajn,boli sme s Adelinkou na maskarnom ... Adelinka bola vo svojom zivle, medzi kopou deticiek a dospelych, k tomu hlasna hudba (bude to energicka bomba po maminke 😀 ) ... cele tri hodiny behala dookola ako princeznicka. ved pridam foto, ked ich stiahnem do PC. 🙂

Soska, to mi je luto, co sa stalo ☹ ... ale asi si v zivote nenavyberame. Zelame vela sil 🙂

Babulky ... recnite tu o praci, tak ja som momentalne rada, ze som na materskej a este par rockov budem 😀 ... s pracickou to vyzera naozaj blede, no zase ja sa ani tak nezeniem.Staci mi to doucovanie angliny, aby som az tak moc nezlenivela 😉

Lufi, ved ani ja sem az tak nepatrim, ale ked tu sa tak fajn keca ... a vzdy mam pocit, ze sa tu pozname najmenej 100 rokov 🙂 🙂 🙂

Pekny dnicek 🙂

vilkakatka
24. feb 2009

A samozrejme gratulujeme k narodeniu dvoch princezniciek ... nech su rychlo silne, aby mohli byt pri maminke, no a maminka nech zatial nabera sil 🙂

jajaalf
24. feb 2009

ahojte

blahozelam zofi k dievcatkam...

soska to mi je velmi luto... ☹

soska
24. feb 2009

tak my sme boli na dobrom obediku, dostala som aj nejake vecicky a voucher do nextu od kolegov, tak mozem ist minat 😀

ninus, oni su potvory tie decka, ze, ked sa nechcu obliekat!? tu to este najako zvladam a ked poviem, ze kde ma ciapocku, vie ze sa ide von, tak si ju poslusne da, ale na slovensku, ked sme si museli davat aj oteplovacky, aj snehule plus milion veci, to nebola taka sranda 😖
nezavidim!

ja uz by som tiez prijala peknu jar, tu bolo v sobotu taaak krasne, to by sa mi pacilo 😵

Kati, len si pospi, nech si silna pre babetko v brusku a takisto aj Adelinku.

Ozaj, ludik sa po scane este neukazala, ze? Dufam, ze dobre dopadli!

Bybi, no vidis, my ta tu hned nainfikujeme tehu virusikom 😀

kati, jaji, diki 😔

bybi
autor
24. feb 2009

Soni nenainfikujete, dala som sa zaockovat 😀 😀 😀

ivett2
24. feb 2009

Ahojte 😉
No pozeram, ze sa to tu rozbehlo. Ja len tak na skok, lebo akosi mam v poslednej dobe velaaaa roboty 🙄 . No veru ja sem vobec nepatrim, ale je super mrknut ako si ziju ludkovia inde 😀 . Nechcem tu nudit, to len tak zo zvedavosti 😅 .
zofi - gratulujem k malym pokladikom. Zelam vela, vela sil, nervov a hlavne spanku 😉 . No drzte sa 😵 !!!
soska - uprimnu sustrast. Je mi to luto ☹ . My sme prezivali nieco podobne 2 roky do zadu, ked presne na Stedry Vecer zomrel manzelov otec 😖 .
No super, takze uz u par dni budete mat maleho drobceka. Drzim palceky 😉 .
bybi - super prihoda 😀 . No ja som tiez vsetkeho schopna. Raz som tak zaspala do roboty, ze mi volala sekretarka, ze kde som. No a ja ledva nieco povedala 😅 .
My tu ale mame snehu, uz mi to lezie dobre na nervy. Nasa dedinka je totalne zapadnuta, az pol metra snehu. No rano som si dobre ponadavala, ked som sa snazila vytiahnut auto 😕 😝 . Normalne sa bojim, co bude zajtra 😨 .
No majte sa krasne, utekam spat.

zuzula
25. feb 2009

ahojte kocky 🙂
v prvom rade oneskorene gratulujem Zofe, som strasne rada ze su slecny zdrave a urcite aj krasne, a drzim palce nech pekne priberaju a mozu ist coskoro domov. a su spolu v inkubatore? a co mliecko, spustilo sa ti? a aky bol ten porod, bol manzel pritomny? som zvedavaaa 😅

ja som uplne KO cele doobedie som mala na starosti 2 deti, Adamka a jeho frajerku Nikolku no a oni su prave v tom veku ze nevedia sharovat a presne chu mat to iste co ten druhy takze to bolo zaujimave 😅 ale prezili sme.
no a volali mi nasi pravnici ze uz je domcek UPLNE nas 🙂 poobede mi donesu kluce a ked pride Peto z roboty pojdeme na prvu obhliadku...ale zatial mi celkom nedochadza ze to bude nase vlastne!!!!
so stahovanim sa neponahlame vlastne nemame cas lebo v sobotu rano letime na tenerife, tesim sa ale prave padlo pri amsterdame dalsie lietadlo takze pocit moc dobry nemam no ale co uz...
som rada ze sa tu ukazali aj stratene tvare zo Slovenska a Ciech 😀 to vzdy potesi musim pozriet ci su aj nejake nove fotos.

jajaalf
25. feb 2009

zuzi gratulujem k domceku dufam,ze skoro uvidime nove fotecky domceku 😵

esentielka
25. feb 2009

Iba pozdravim som nevzorna mamicka ani vas nepridem pozriet., ☹ ☹ ☹ ☹ ☹.,ja to napravim.

ahojte kocky

ludik
25. feb 2009

Ahojky 🙂

Blahozelam Zofe k dvojickam,nech su cu najskor doma pri mamicke,zelame vsetko dobre,hlavne vela sil,energie 😵 No to zaujimalo aj mna ako je to s kojenim pri dvojickach/?Zofi uz mas mliecko? 🙂

Soska - moja to mi je luto s tou pracou ☹ a to uz ides ako na maternity?alebo ako to je teda?dufam,ze si to nepisala a ja sa pytam ako hlupa 😀 jooooj na scane bolo super,malinke sa ma super,midwife pekne vsetko pozrela,vsetko mi aj 3 x ukazala,bolo to uzasne a ja som aj zabudla napisat,ze od 15 tyzdna citim pohyby 🙂 no a dnes som v 16t a 4 dni.Pytala som sa na pohlavie,ale povedala,ze to je este skoro,ale snazila sa zistit bola zlata,takze si musime pockat 🙂 No a dalsia midwife sa mi snazila zobrat krv no a dopichala mi ibe ruky,mam tam modriny ako narkomanka 😀 a aj tak sa jej to nepodarilo,aj ked pozerala co to vlastne robi,lebo 2 modre pekne zili a ona picha medzi ne 😀 😠 😕 neviem fakt.No a zajtra idem opat k midwife tak sa jej to hadam podari.Moj drahy bol z toho hotovy,on neznasa ihly a vsetko okolo toho,jemu je zle ked sa len o tom rozprava aja som sa mu chcela postazovat a on skoro zbledol tak som musela byt ticho 😀 😀 😀

Katka - uz si bola v poradni?v ktorom si tyzdni?
Lufi - ahoj a dakujem za blahozelanie,no ty si tu uz dlho nebola.Co porabas na SK? 🙂
Zuzi - tesim sa na fotecky,kedy sa stahujete?A samoska sa tesim na fotky z dovolenky a ticho budem zavidiet 😉tak stastny let a uzite si to 😉
Jaji - tak ako Kiko v skolke,lepsi sa to?ozaj a ake mate pocasie v Taliansku?