Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

ludik
25. mar 2009

Dia- ahoj no ja som na teba akurat dnes myslela,ako sme spolu cakali ktora z nas zacne prva rodit 😀 Ako sa mate? Blahozelam k tehu!!! 😵 to je uzasne?takze bude druha baba?veris tomu kalendaru?Drzim palce 😉 Ako sa citis?

Babenky dakujem za gratulacie 😵

bludicka1
25. mar 2009

dia pekne od teba ze si sa nam tu ukazala. Ako sa vam dari? Pripajame sa ku gratulacii, nejako s nam to rozbehlo.
Inak ja som nad tretim rozmyslala uz od prveho 😉 ale neni som si ista ako realne to je... uvidime co sa udeje tento rok.... bud alebo. Potom mi das vediet ako to zvladas s 3 😉

bludicka1
25. mar 2009

zani bola som len trosku zmiatnuta tym vysvietenim Sofia na modro, preto som sa pytala.
ja som vzdy tuzila po 3 dievcatach .... a vyd. uz mam 2 chlapcov... 3 chlapov coskoro, ked tak rychlo rastu 😅

diamand
25. mar 2009

dakujeme ku gratulacium no este mame dlhu cestu pred sebou a dufam ze bude vsetko ok

ludik - mne to zatial podla toho kalendara vyslo pri oboch krpcoch tak uvidime ako to dopadne do tretice, ja mam tusaka ze to bude chlapec a drahy zase dievca - no kto vie, inak sa citim fajn, akurat by som viac spala a co ty ved ty uz mas polku za sebou

bludi - mame sa fajn, o mesiac koncim prvy rocnik na uni tak mam toho teraz trosku viac, teda vlastne uz mam len jednu skusku, ale inak sa to da vobec to nie je narocne. A tri deturence sa podla mna daju zvladnut presne tak ako dve,

bludicka1
25. mar 2009

dia tak si to aj ja vravim, ale dost ludi ma odhovara..... ze na ne nebudem mat cas a nedam im tolko lasky............. mne sa to zda ako hluposti lebo danka o nic neoberam tym ze mam Eja, len vsetko robime vsetci 3 spolu..... no ved das potom vediet 😉
dobru nocku vsetkym

liska
25. mar 2009

jej,dia, gratulujem 😵 mne to podla toho kalendara nevyslo ani pri jednom a aj ja som podla neho chalan,tak je to blbost, ale ty uz mas vyskusane obe pohlavia, tak je to asi jedno...aj ked teda jedno je to vzdy a v kazdom pripade 🙂
ludik, aj tebe gratulujem k dievcatku, zase sa mi potvrdilo, ze vela ludi ma 2 deticky rovnakeho pohlavia... poslem mojho muza k tvojmu na kurz, ako sa robia baby 😀
lara, sranda s tymi menami, my sme uz pre Christiana rozmyslali Christian Thomas, potom sme 2 mena zrusili, lebo sa nam to zda zbytocne, tym sme si Thomasa nechali v zalohe, no a Daniel som ja dost pretlacala tentokrat uz niekedy na zaciatku, je to krasne meno, ale nepreslo 😒 krasne sa to ale hodi Christian a Daniel, fakt super 😵

ninuska
26. mar 2009

ranko prajem 🙂

vidim ze zase prva ....ale ved ked tu vsetci ponocuju tak potom asi dospavaju ja klasika od pol 6 som hore
fifi je uz v jasliach a hugo sa pelesi pri mne

dia gratulujem k miminku nech pekne rastie babuliatko

ludik teda dievcatko ja som si myslela ze budem mat len baby podla toho scenara ze aka matka taka katka ...a moja mala dve baby .... no a vidis prekvapkom je hugo ja som s toho bola cele tehu zaskocena lebo aj z okolia rodiny som zvyknuta skor na dievcata ale rozdiel v tom zatial nevidim 😀

ninuska
26. mar 2009

bludi 3 deti tak jedno po druhom? 😕 tak take dobrodruzstvo by som ja sama nezvladla ... ja chcem tretie dievcatko ale asi az o 3 roky teda ak zase nieco nevyparatime 😀
no ja simyslim ze tiez je to tak narovnako u mojich deti ale celkom rada by som mala sofinku niekedy len pre seba ona trosicku predsa len ziarli na huga ked sa s nim rozpravam ako z miminkom musim aj snou alebo ked mam huga na kolenach a cosi mu sepocem atak aj ona pride da si dudu a uz sa stvera na mna a hladka ma ze aj ona ...vtedy mi je to trosku tak luto alebo ked ju nemozem zobrat na ruky ked hugo place ....vtedy je taka smuuuutna s tou dudou v puse si niekde sadne a pozera ociskami na mna "mama hopa" ...jaj aj teraz mi je do placu

ja by som 3 za sebou nemohla mat lebo mam hlavne organizacne problemy ...varenie, pranie , zehlenie a chodenie z deckami von ...mozno keby som tu mala rodinu a supla huga na par hodin babke nech povozi ale moj muzik nema tolko casu mi pomahat a take male deti jedno za druhym ja neviem mozno som nemozna ale mne to da zabrat ja som vecer hotovaaaaa....a problem je ze tu nikoho nevidim cely den len huga a malu a vecer pride jozef a potom na mna aj niekto prehovori normalnou recou........fu ake dlhe je to uz co som napisala

bludicka1
26. mar 2009

juj ninuska je mi luto ze to takto zle znasas..... ja mam nastastie super manzela, co si vzdy najde cas na pomoc v domacnosti, vlasnte zehlenie kosiel robi on a ine nezehlim.... varenie robi on... ja len ked sa nahodou veeelmi nudim ... a upratovanie to sa snazime spolu, ale ja sa za poriadok neroztrham. Ked na to je cas, tak je upratane a ak neni cas, tak sa venujem detickam a je.
A Danko je velmi rozumny chlapcek, skorej sa aj on mojka s Ejkom..... a ak trosku ziarli ak nahodou drzim ejka, pride prituli sa, dam mu pusu a uz je cely rad a uteka sa hrat. Dudel ho ani len nenapadne. Da sa mu vsetko pekne vysvetlit, ze idem za Ejkom ale sa vratim a potom je spokojny. jedine muchy mame ked sa zle zobudi po obednom spanku :( to dokaze byt hrozny a len by sa nosil na rukach, ale tak po 1/2 hodinke ho to prejde....
Ninka keby som nemala takeho muza ako mam, ani len pre 2 by som sa nerozhodla este 😅

bludicka1
26. mar 2009

nastastie my tu mame aj take rozne kruzky pre mamicky, kde das deti do jasliciek na tych par hodin ... ja by som sa bez toho asi zblaznila... komunikacia len s detmi.
Mame tam aerobik pre mamicky co chcu zhodit po tehulkovani tych par kil, matematiku, gramatiku anglina, spolok zien kde klabosime o hocicom, rozne kruzky o starostlivosti o deti.... a je to zadara.... bola by som blba keby som nechodila.......

ninuska
26. mar 2009

nooo tak to je jasne .....aj v nemecku boli taketo moznosti a hlavne tam bola plavaren to mi tak chyba pomohlo by mi to ....aj tie kruzky tu kde nic tu nic ...rysuje sa mi akurat cvicenie dva krat do obeda a tam mozem zobrat aj huga tak uz aby to bolo ....
no a je to veru pravda ked manzel takto pomoze je to asi lahsie ten moj nie je na varenie ale ja pre nho ani nevarim 😀 ..nie za trest ale on pride az vecer takze zjeme len take nieco rychle ...ale sofia hoci sa nezda stale je hladna tak varim pre nu a pre mna....ale som rada ze sa aspom rozjedla ......poriadok ako pises to ma netrapi mam susedu ma dvoch chalanov a ked tam pridem na navstevu ked su obcas doma lebo ona tu ma rodinu tak ako po vybuchu tak som si povedala ze to prdim aj ja ked sa da upracem a ked sa neda tak sa neda
zehlenie bludi je moja nocna mora hlavne tie kosele fuuuuuuuj asi si niekoho najdem aspom na to lebo to je jedine co neznasam zo zehlenia ....

bludicka1
26. mar 2009

ninka ja susim na vesiakoch, cize aj tie kosele nie su az take hrozne zehlit, ale drahy si zvykol rano vzdy ozehlit koselu ked som bola tehulka a odvtedy mu to zostalo. Tak ho predsa nebudem od toho oducat.
uvidis ake to bde super ked budes mat program aj pre seba. Mne tie dni tak rychlo ubehnu. Rano sa vychystame von a domov prideme na obed. Ejko ide hned spat a danko obeduje. Potom ide aj on spinkat a ked sa zobudi okolo 3pm tak znova nieco zaje alebo sa ide von hrat alebo doma trosku pohrame a uz je tatino doma a prebera stafetu on. Takze sa to da.
Ninka aupair ti treba nech ti ozehli 😉

jajaalf
26. mar 2009

ahojte
vcera som spominala ako nam to pekne ide s jaslami a dnes uz mam maleho doma volali z jasiel ze place v kuse a je cely cerveny trosku ma teplotu a ze asi zubky ho bola ze si pcha rucicky do ust tak som ho sla vzat..dosli sme domou a uz tu behal a hral sa ako by nic...spekulant 😅

dia blahozelam k tehu

ludik tebe k dievcatku tusim vsetky cakate ako prve 😀

bludicka1
26. mar 2009

jaji deturence su riadni spekulanti..... neuveritelne ako nas vedia testovat. ja chodim vo stvrtok na basketbal hned ako ejko zaspi, no Danko je este hore a minuly tyzden si myslel, ze ked sa rozreve ako pavian tak nepojdem. Vyskusal a veru aj som uz myslela, ze nepojdem no drahy mi povedal ze mam a hned ako som zatvorila dvere Danko prestal plakat a isiel pozerat vecernicek. Tak mi hned riseno volal, ze je ako poklad.
Oni nam vedia srdce zlomit len aby dosiahli to co chcu oni 😅

jajaalf
26. mar 2009

dani ja viem ale co uz neviem ci robim dobre ked ho chodim brat ale tiez by oni nemali volat ked to neni take surne a vazne...
este chodis hravat basket? 😉

bludicka1
26. mar 2009

ved to som prekvapena ze ta zavolali, asi uz plakal velmi dlho a nevedel sa usadit. jednoznacne mu musis velmi chybat.

Hej zacala som znova hravat, lebo od kedy som ostala tehotna s Dankom prestala som a uz mi to chybalo. Pojdeme v maji aj na turnaj na vikend tak sa tesim, len neviem ako to risko zvladne sam....

dnes tu mame aprilove pocasie, stale sa to meni, tak sa asi ani von nedostaneme :(
ideme si lahnut spat

jajaalf
26. mar 2009

dani neboj risko je sikulka a zvladne to len ako s ejkom ked ho kojis?
plakal cely cas od tej 8.30 ako som ho nehala ukludnil sa iba ked desiatoval a potom znovu ked osm prisla bol cely cerveny uplakany...ale hned po chvile ho to preslo...
ty si tiez sikulka ked tak casto si tu 😉 mne maly este spi akurat nechcel obedovat iba puding si pytal..

diamand
26. mar 2009

ahojte dievcata,

bludi o tom aprilovom pocasi mi ani nehovor, ja som bola dnes na stanstead pre kamosa a teda to bolo ine pocasie, 3 sekundy prsalo, dalsie 3 svietilo slnko a dalsie snezilo no hruuuuuza, uz nech je leto, aj ked tu v Uk nic moc, ale aspon mi nebude moc teplo

jaji - neboj maly si co chvila zvykne a potom uz ani domov nebude chciet ist

ninus - ja keby mam tiez tri deticky hned po sebe tak neviem neviem, ale takto je to ok, Nathaniel ma uz 7 rokov a je velmi samostatny, a takto bude mat Charly aspon kamosku/sa.

jajaalf
26. mar 2009

aj ja dufam..uz vcera som sa tesila ze ako mu to ide..no ale co stava sa 😅
my tu mame krasne pocasicko 13-15stup.slniecko akurat trosku vetrik ale inac super 😠

zofa
26. mar 2009

Ahojte kocky,
nasla som si chvilku casu na konikovanie 😀 Mam tu brata so svagrinou na navsteve, tak sa stale niekde tulame, no dnes je aprilove pocasie, tak sme doma.
Diamand blahozelam k babatku.
Pripajam sa k obcasnym matoham 😀 🙄 Babulky su zlatucke ale niekedy maju tie svoje urevane noci a to s muzom sancu na spanok. Tak vzdy skoncia medzi nami v posteli a vtedy ani nemuknu a buvaju. No su aj noci, ze prespia aj viac ako 6 hodin a to je parada 😉 Su podarene, budia sa spolu, placu spolu, no ako dvojicky 😅
Ja uz teraz rozmyslam nad dalsim babom 😀 , len mojmu muzovi sa to nejako nepozdava. No u nas by bolo dalsie dieta zazrak, kedze po tomto tehot. mam zdrav. probl.

zofa
26. mar 2009

Boze mne vypadavaju slova. Chcela som napisat, ze nemame sancu na spanok.

jajaalf
26. mar 2009

zofi tak ty mas sikulky doma 😉 este ked tak vsetko na rovnako robia 😀 😀

lara1znk
26. mar 2009

jej ludik, tak dalsie dievcatko, gratulujem! 🙂
no nemohli sme si to vymenit?? 😉

liska, to vazne ste uz predtym rozmyslali o Thomasovi? my az teraz. Ja som mala stale Daniela, este od vysky ako meno pre chlapceka vybrate ale Guy mi ho hned zrusil a prisiel s Christianom co ma hned dostalo samozrejme, takze som nenamietala a teraz to bol on kto navrhol Daniela, no sranda.
A vy uz ste sa rozhodli?

ninus, viem o com pises, podobne podobne aj u mna, teda ta praca okolo maleho, doma, je to ho vela, vecer tiez uz padam na hubu,
nastastie vela chodime von a vela sa stretavam s dalsimi maminkami, mame vela aktivit, tak to pomaha ale ta unava je tu stale a o to vacsia,
myslim ze 3. dieta u nas nehrozi 😀

zofa, ty si dobra, odvazna, ze dalsie babo,
len si este uzivaj kocky, nacerpaj energiu a potom mate casu dost

lara1znk
26. mar 2009

ozaj kocky, musim sa pochvalit ze buduci tyzden budem mat nove auticko, presne ako som chcela Hondu CRV tak sa tesim tesim 😵

bludi, kupili ste tu dalsiu sedacku? aj nam treba do guyovho auta, tak daj tip

beusa
26. mar 2009

ahojte baby, tak aj ja sa idem pochvalit, tiez cakame druhe baabo 😀 😀 😀

bludicka1
26. mar 2009

klari zatial sme nekupili ale urcire kupim britax evolva, vyzera super....
my ties pozerame nove auticko nejako by sme potrebovali 7seater, ked pride rodina nezmestime sa.... 🙄 a risko uvazuje nad mercedesom.... no uvidime, mne je to jedno pokial je bezpecne a je v nom dost priestoru...

beus gratulujeme!!! je to normalne neuveritelne ze sme sa takto vsetky naraz znova rozbehli..... takze este nehovorit zuzku, jaju a bybus.... a koho som este zabudla 😉

bludicka1
26. mar 2009

nahovorit nie nehovorit 😅

diamand
26. mar 2009

jeeej beus gratulujem, takze sme dve novembrovky

lari - no super, tak nove auticko, urcite sa ti zide vecsie ja mam tiez MPV a mam tam super vela miesta

lovacka
26. mar 2009

fuha tu sa to rozbehlo s tehulkovanim 🙂
diamant no poviem ti klobuk dole ze 3 babo 😉 ja som sa dlho odhodlavala k nasmu prvemu a to este mame co to dokonca
ale ak ste nemali ziaden problem v tehu tak je to super ja mam od zaciatku problemy aj v nemocke som mesiac lezala teraz mam samy herpes na ustach no proste stale nieco
ale drobcek je v poriadku teda aspon dufam
inac ked rozoberate tie mena tak ja som velmi chcela pre dievcatko Sophia Laura ale manzel nijako nesuhlasil s Laurou.pre chlapceka som chcela Tadeas alebo Oliver alebo Filipko a nakoniec bude Filipko 😵 😵 😵 😵
A dokonca ked som navrhla ze to este mozeme zmenit tak uz ani nasi rodicia nechcu o tom ani pocut tak sa s totoznili s Filipkom 😀
autosedacku sme kupili aj my britax first class plus kedze nebudeme mat vajicko

ninuska
27. mar 2009

ahojte babule

vidim ze zase prva ...no nastastie obed hotovka ...decka na poriadku mozem zacat oddychovat trochu

bludi ty hravas basket?? super to je skvele ...ja som chodila na balet pre dospelych 😀 v nemecku celkom mi to islo a hrozne ma to bavilo ale tu nic take nie je .....tak asi pilates bude na aerobic si zatial netrufam po vsetkych tych operaciach....a na rok lyze juuuuu a bycikle v lete to sa tesim tu je cesky raj

no a hadam sa dostanem casom aj k robote 😅

diamand ja som myslela presne ze rok po roku deticky 3 ...ty to mas predsa ine charli sa ti vyhra tak ako sa aj nase za chvilku vyhraju spolu ...uz teraz sa sofia tesi ked huga prebalujem co snim ta stvara 😀 a ked sa rano zobudia a lezia vedla seba kym si sofia vypije mlieko tak su zlaty lebo aj on si ju uz obzera chyti (nekontrolovane) za ruku alebo co ja viem co vedy vzdy hika ze mama hugo , hugo ....no tesim sa na leto to uz budu aj od huga cielene reakcie nie len nahoda

lari takze danileko to bude ??? to je pekne meno my sme mali este toho filipa ale hugo bol jednoznacne dobry vyber proste je to taky hugo na 1 aprila ma meniny 😀 a on je ozaj smejo