Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

bybi
autor
21. dec 2008

Caute kocky 🙂

Tak aj my uz mame konecne stromcek a co som dost prekvapena, tak Zarka sa k nemu postavi, ale len sa pozera, ani nechyta 🙂 Nakoniec mame velky, chceli sme len maly postavit, ale asi sme ho pri stahovani vyhodili, tak sme spravili velky 🙂

zmrzka, ja som z Kentu. byvali sme dlho v 7oaks, co je od Tonbridge na skok, potom chvilku v Paddock Woode, co je tiez kusok, teraz sme v Chathame, co nie je daleko, ale uz nie tak blizko 🙂

Zuzi, Zarka ide este v pondelok a v utorok do skolky, ja robim. Budem uplne sama v office 🙂 Vsetci uz maju dovolenku. Ale ja nemam tolko dovolenky, lebo hned ako som zacala som isla na 2 tyzdne na SK a oni mi to vsetko platili. Tak som hovorila, ze radsej pojdem do prace ako neplatene a moj aj tak robi, tak by som bola aj tak sama doma. Ale dufam, ze v utorok sa mi podari zdrhnut skor. Dufam ze stihnem vsetko spravit zajtra 🙂

A ty este robis, ci uz ste s Adamkom doma?

My ideme na Vianoce k svagrovcom, uz sa zacinam aj tesit. Dneska tu boli, tak sme im uz nabalili darceky, lebo ked my pojdeme potom mojim autickom, musime tam dat psa aj kocik (co netusim ako zvladneme, lebo moje auto je skoro bez kufra) a octavku uz nemame. A neviem ci sa nam podari do vtedy kupit auto. Tak som zvedava, ako sa potom aj odtial odvezieme 🙂 To bude este docela sranda... Ale vsetky darceky co brali boli pre Zarku 😀 A to som jej ani velmi nechcela kupovat 😅

Jeeej Dani, vy sa este stale trapite s chorobou? Dufam, ze vam to skoro prejde uz...

Zarka uz lepsie, teploty jej presli uplne, ocka uz vyzeraju ovela lepsie, ale mastime poctivo dalej 🙂

Ideme ulozit Zarku s drahym, tak dobru noc vsetkym 😉

zmrzka1
21. dec 2008

bybi-juj to je skoda no tie dve boli veru na skok ,ale chathame je aj dost daleko tam som bola asi pred mesiacom...ako sa ti tam paci? to sa mi zda ,ze je od tadeto dalej ako londyn,myslim vlakom ...vsak?
no a ty si tam mala aj neake zname slovenky?lebo ja co som poznala baby z tadeto isli na slovensko a ja som tu teraz sama ☹

soska
22. dec 2008

ahojte!

tak my sme uz opat sami, tak si to celkom vychutnavam, lebo kvoli svokrinemu stavu, tu nebola az taka zabava😢
V birmaci bolo fajne, mali sme mini Vianoce, bolo to prijemne 😉
Ja som teraz uz doma, este som nieco dokupila dnes v meste, zajtra sa chystam este potraviny kupit a mozu prist Vianoce 😀
Ozaj baby, nevideli ste niekde kacku? My sme sa rozhodli spravit kacku 25teho namiesto moriaka, ten je obrovsky....24teho bude rybka a salat😉

bybi
autor
22. dec 2008

Zmrzka, ja som mala dost kamosiek v 7oaks, ale zostala som v takom poriadnom kontakte len s par z nich. Ale aj sem chodila dadulka, uz sa tu chvilku neukazala a ona je z Hildenboroug a ma malu Elku, 2.5 rocnu 🙂 A neviem, ako daleko je to vlakom, ja vsade chodim autom 🙂

Soni tak to netusim, my budeme mat na vianoce rezne 😀 my nepostujeme 😀 a drahy dostal v praci zadarmo velkeho vykosteneho moriaka, tak ho naporcujeme a spravime si asi na silvestra 🙂 ale kacteda neviem, ale tiez by som si dala. Ak najdes, daj vediet, ze kde 😉

zuzula
22. dec 2008

Soni, mate u vas Aldi? tam maju kacicu 🙂 my budeme robit na Silvestra/Novy rok...mame na mraziaku lokse od Petovej babky tak ja urobim kacicu a kapustu a budeme sa citit ako doma 🙂
no a 24-teho mame taky vynovenu klasiku..oplatky, kapustnicu, salat a pecene pstruhy 🙂 kapra nemusime ani jeden.

Bybus aj ja som dnes a zajtra v praci, a buduci tyzden tiez robim pondelok utorok. som rada ze sa u nas nezatvara a nemusim si minat dovolenku. Adamko je tiez v skolke ako dobre ze ani tu nezavieraju 🙂
super ze sa Zarke polepsilo, nech si Vianoce a darceky uzije naplno 🙂
inak ja rozmyslam ze dam krpcovi darceky nie vsetky naraz, ale postupne, nieco v stredu nieco v stvrtok rano, aby si to viac uzil

Bludi no vy ste aki organizovani, uz aj darceky pobalene...to ja az na Stedry den vacsinou robievam pri pozerani Perinbaby alebo Mrazika 🙂 je mi luto ze su chlapci taki chorucki, bodaj by to coskoro preslo!
nevies co je s Larou, je vsetko ok? uz sa davno neozvala...

chamomile
22. dec 2008

Ahojte kocky, 🙂

tak konecne mam par minut volna, tak idem pridat par fotiek, kym mozem.

Inac, hoci oneskorene,vdaka za gratulacie a IP, stihla som si vas narychlo precitat, no casu odpisat akosi nikdy nebolo..no mam pocit, ze sa to zlepsuje. 🙂

Bludi, aj nas trapia choroby, uz niekolko tyzdnov, Millie nie a nie sa zbavit upchateho nosu,a tiez uz zacala kaslat,uz sa to taha 3 tyzden. Ak si dobre pamatam, tak Norman bol po prvykrat chory az v 9.mesiacoch, co malej teda hrozit nebude... to je ten minus pre deticky narodene v jeseni/zime.

teda robite mi chutky s tymi vianoc.jedlami, my budeme na stedry den u svokrovcov,takze tradicny moriak, no a stedry vecer nakuchtime nieco nase slovenske so segrou,ak nam to moji mali dovolia...

zmrzka,aj ja som z Kentu, no juhovychod,pri Ashford,co je asi takych 40min vlakom.

zmrzka1
22. dec 2008

biby--hildenborough je tu za rohom taka malicka ako dedina alebo co to je,dneska som tade dokonca prechadzala,no to by bolo super len ako ju nakontaktovat??
a tie tvoje kamosky to boli slovenky?/z toho 7oaksu?
chamomile--v ashforde som bola asi tak dva krat aj to s priatelom lebo sme tam nieco boli vybavovat a veru autom to bolo myslim vyse hodiny cesty ☹

ekira
23. dec 2008

vsetkym slovenkam v zahranici a ich rodinam zelame s amonom krasne vianocne sviatky plne pokoja a radosti 🙂 🙂 🙂

hirondelle
23. dec 2008

aj my sa pripajame 😉 zelame vsetkym prijemne prezitie Vianocnych sviatkov 🙂

lufia
23. dec 2008

Ahojky

aj my Vam zelame krasne Vianoce plne radosti a stastia 🙂 😵 😵

soska
24. dec 2008

Dobre ranko! 🙂

Tak dnes je Stedry Den!!! 😀 Prajem vsetkym krasnu pohodu a Vianoce plne radosti a pokoja 😵 , nech sa vam splnia 😵 vsetky snicky 😉 ...
Tu to moc zatial vianocnou atmosferou nedycha ☹ , vonku je sychravo, tak mi chyba poriadna zima 😔 no ale aspon zacnem varit a snad sa to polepsi aspon vonami v dome 😉 😉

bybi
autor
24. dec 2008

Kocky prajeme vam kraaasne Vianoce 😵 😵 😵

A este sa vam musim pochvalit, ze sme vcera kupili nove auticko za octavku. Podarilo sa na vybuchat dobry deal. Za 11 mesacnu hondu civic sme dali £9000. 30.12. si ideme po nu, tak sa strasne tesime 😵 😵 😵
a toto je ona: http://www.honda.co.uk/cars/used/search/details... 🙂

soska
24. dec 2008

bybi, tak to je super deal! gratulujem! len sa tam ukazalo, ze error on page, tak som ju nevidela ☹ ...nech vam super sluzi a ste spokojni! 😉

bludicka1
24. dec 2008

super bybi gratulujem a pridavam sa ku vsetkym a prajeme krasne a vesele vianoce vsetkym mamickam a babatkam (fazulkam) 😲 .

zuzka s lari sme sa mali stretnut no christianko bol chorucky a aj my sme stale. oni isli teraz na SVK tak predpokladam, ze si uzivaju rodinky a nemaju sa cas ozvat 🙂

chamo je mi luto ze aj vy ste na tom tak. Neviem mam pocit, ze sa tej choroby nezbavime. Obaja stale kaslu a najhorsi je ten zapchaty nostek u Elliota ☹

zuzula
24. dec 2008

kocky zelame aj my krasne a vesele Vianoce, peny Stedry dnik, kopu darcekov a hlavne usmevy na tvarickach nasich najmilsich 😵 😵 😵

my sme si dali na obed makove pupaciky ako doma, mlady muz terz zalahol a my si ideme pustit Perinbabu a pobalit darceky 😉
Adamko dostal hned jeden rano - meninovy, aby nebol ukrateny ked ma meniny akurat na Vianoce. 😅

tak este raz krasne sviatky!!!

vilkakatka
24. dec 2008

Ahojte Babulky a deticky 😉

Prepacte, ze sa neozyvam, ale ja som taka zamotana a nic nestiham.
A este k tomu nam doma internet ide tak pomaly, ze iba hromzim, kym mi nieco nabehne ... tak sa modlim, aby mi to vobec odoslalo. 😲
Ale do noveho roka si dam zavazok ... a budem vas navstevovat castejsie ... SLUBUJEM!!!A pripojim aj fotocky.
Zavse si vas precitam, takze viem skoro vsetky novinky ...

GRATULUJEM k novym babatkam ... nech nove vonave babatka robia len a len radost ... no a samozrejme sa tesim aj z novych brusiek (a pomaly sa navnadujeme aj my dvaja) 😀

Mame sa fajn, Adelinka rastie ako z vody, ved budeme mat coskoro rocik ... ako to rychlo ubehlo ... ved pred rokom som bola ako ponorka 😀 😅 ... a snad o rok budem znova 🙂

A vlastne som vam chcela zazelat krasne Vianocne sviatky ... plne pohody, lasky a stastnych usmiatych deticiek. Urcite ste vsetci boli velmi dobrucki ... a Jezisko (ci Santa Claus) ma pre Vas bohatu nadielku.

Posielame vsetkym bozteky 🤐 🤐 🤐
Katka, Romko a Adelka

jajaalf
24. dec 2008

ahojte kocky

ja len na skok zaprat vam krasne a vesele vianoce ..detickom kopu darcekov 😉

mala som tu na navsteve bratranca a segranku a potom prisiel muzov brat na dva dni dnes uz odisiel ..siel do hor na zimnu sezonu..kupil malemu darcek auto velke eletricke 😵 akurat ze sa kiko boji ako nahle stupi na pedal a auto sa rozbehne..budeme muset este pockat na prvu jazdu 😀

bludi mala by si si v pace opravit 2d mas tam este tyzdne.. 😉

lufia
24. dec 2008

Zuzi vsetko najlepsie Adamkovi k meninam 🙂 nech poslucha maminku 😵

zsuzsu
24. dec 2008

Prajem krásne a veselé Vianoce 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

a Adamkovi všetko naj k meninam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

soska
26. dec 2008

ahojte kocky!

Tak ako vianocujete?
My fajne, dostali sme vsetci krasne darceky a napapli sa do sytosti, tak si len vegetime a uzivame si 😵
Dnes je uz aj krasne slniecko a vacsia zima, tak hned su to poriadnejsie Vianoce.

zuzula
27. dec 2008

ahojte kocky 🙂 dufam ze ste mali vsetky pekne sviatky a Adamko dakuje za gratulacie k meninam 🙂
a Sonicke prajeme k dnesnym narodeninkam vsetko naj naj naj hlavne krasne zdrave babatko a vela vela lasky od svojich 2 chlapcov 😵

baby neuverite co robim...peciem svoj prvy chlieb v zivote 😀 😀 Jezisko nam doniesol domacu pekarnicku tak experimentujem a som straaasne zvedava aky bude vysledok 🙂 inak sme mali pekne sviatky Adamko bol strasne podareny ako cakal ze ci pride jezisko za zavretymi dvermi so zatajenym dychom, urobili sme okolo toho take halo ze bol uplne vzruseny a my samozrejme s nim... 🙂
vecera sa mi podarila takze prve Vianoce v trojici su za nami 😉

Jaji ake cool auto dostal Christianko, parada!

jajaalf
27. dec 2008

ahojte
dnes vecer sme utekali na pohotovost kiko spadol na zubky tak strasne ze sa mu nejako otocili a posunuli..pery rozbyte... ☹ a tam nam povedali,ze to neni nic vazne 😕 ja som omdlievala...plno krvi...hroza..
teraz zaspinkal tvar ma celu napuchnutu 😢 v pondelok ho vezmem k doktorke a popripade aj k nejakemu zubarovi nech nam povie nieco viac..aby mu to neublizilo..

bybi
autor
28. dec 2008

Caute kocky, tak sa aj ja hlasim, my sme len vcera vecer prisli domov. 🙂 Mali sme sa super, Zarka sa tesila darcekom 😵 😵 😵 25.vecer zase dostala horucky a my sme so sebou nemali calpol a vsetko bolo zavrete. Tak moj s nou isiel na pohotovost... Takze sme to mali perne 😔

jaji, dufam ze to naozaj nie je nic vazne, aj ked podla opisu, som sa teda zlakla...

No a vcera sme prisli domov, 4 dni sa tu nekurilo a tu bolo vnutri 10 stupnov... Taka kosa... Tak sme rychlo zapli kurenie, do izby elektricky ohrievac a do rana sa pekne vykurilo 🙂

ninuska
29. dec 2008

ahojte babulkyyy

tak vam takto oneskorene prjem krasne sviatky teda ak je v uk este volno ......ja som bola dva tyzdne doma teda nasi ma zbalili aj s detmi lebo videli ze som zrela na psychiatriu a ze ked nezasiahnu tak sa urevem k smrti ... 😖 tak som sa poddala a sla som muzik maltak ci tak pred vianocami frmol v praci a ja som bola normalne uplne nemozna vycerpana no proste hrozne zle som to setko prezivala a hlavne som sa bala a este sa aj bojim zostat s nimi sama

teraz sme uz tyzden doma teda aj vianoce sme tu stravli a zabehavame sa obaja ja aj ocino ....ja mam cas pre seba len takto rano teda kym nechodi sofinka do jasiel.....

huginko je inak zlatusik pribera o 100-200 a zda sa ze bude aj pekne spavat v noci ale nechcem to zakriknut ...niekedy som vsak v posteli ako kvocka mam roztiahnute obe ruky a pod jednou jedno dieta , pod druhou druhe 😀

inak vsetko naj takto dodatocne adamkovi a nejake narodky som tu zazrela tusim soska 😉 tak nech je vsetko naj a nech ti to rychlo ubehne s tym bruskom

no sofinku stromcek vobec nezaujima a to co bolo pod nim ju tiez moc nefascinovalo nakoniec sme ju museli straaaasne motivovat aby to zacala rozbalovat bola hrozne opatrna ale potom sa do toho pustila 😉

liska
29. dec 2008

ahojte 🙂 hlasim sa aj ja po dlhej dobe, vyse mesiaca sme stravili u slovenskych dedkovcov a padlo nam to super, aj mne aj Christiankovi, ja som si oddychla a maly si vychutnaval rozmaznavanie na sto percent 😎 vcera sme sa vratili a tu kopec snehu, na Sk sme si ho veru vobec neuzili,tak som celkom rada, aspon tu sa mozeme vygulovat, o chvilu ideme na to 😵 inak sa mame fajn, trosku ma pred Vianocami neposluchalo brusko, lebo zacalo dost casto tvrdnut, tak sme si zasli na pohotovost,ale teraz sa uz citim vyborne, tak dufam,ze to tak aj ostane...babenko uz kope a na to som sa hrozne tesila,zacalo mi druhykrat najkrajsie obdobie zivota 😵

uzivajte si este sviatky, stastne Vianoce som vam nestihla zapriat, tak aspon teraz spatne: vela zdravia a stastia vsetkym maminkam, oteckom a detickam 🙂

bybi
autor
29. dec 2008

Caute kocky.

No ja som uplne nemozna.... 🙄 Samozrejme ze aj my prajeme takto oneskorene 😔 Adfamkovi vsetko naj k meninkam a Soni tebe vsetko naj k narodkam, nech je babetko krasne a zdrave a ty samozrejme tiez 😵

dnes je vonku krasne, ale kedze som chora, my budeme sediet doma 😔

Krasny den vsetkym 😉

zuzula
29. dec 2008

Bybus tak sa coskoro uzdrav nech si mozes uzivat toto slnecne mrazive pocasie...aspon ma clovek pocit ze je ozaj zima 🙂

Ninuska mrzi ma ze prezivas take tazke obdobie, ja ti verim ze je to zlozite s dvomi detmi a daleko od rodiny, nech sa to coskoro zlepsi a pekne si na seba zvyknete a urobite system na vsetko a coskoro sa ti budu deti spolu hrat 😉

Liska ahoj, tak vy mate kopu snehu to je super pre Christianka aspon sa unavi a vyblazni vonku 🙂
Nasi su prave na lyzovacke vo Svajc a ze vraj tam maju okolo minus 15! poriadna kosa.
no uz si skoro v polke tehu, budete chciet vediet pohlavie?? 🙂

ja som dnes bola v praci vyborna pohodicka aspon som mala cas studovat svoje veci kedze business je cez sviatky velmi slow 🙂 vcera sme stravili den u Sosky a Marca, mali sme sa super a chlapci sa pekne pohrali aj nas trosku nechali pokecat 😉

Jaji prosim ta ako je na tom Kiko so zubkami? museli ste sa strasne vystrasit!! hrozne co sa tym drobcom moze za par sekund stat 😒

ninuska
30. dec 2008

ranko prajem krasne

stale ma zaraza aka je este o 7 rano tma uz aby sa to o trosicku rosvetlilo...hugo mi tu chrci na gauci a zvysok osadky spi ako o pol noci 😀

zuzi strasne sa sem chodim stazovat ale uz bude novy rok tak hadam ma caka nejaka zmena mozno mi manzel uz konecne vymeni letne gumy za zimne 😀 co by bol uz celkom slusny zaciatok....a hugo bude urcite zlatusik az do 18 tky 😀 .....

sofinka je uz taka potvorka prene vie ako na nas napriklad uz 2 tt ma fazu ze nechce nic jest uz teda zo zasady povie nie aj na nedopovedanu otazku.....potom by si aj dala ale kedze si stoji za svojim slovom tak sa strucu rozreve lebo nevie ako to zrazu uhrat ....ja uz budem rada ked budu jasle tam zje vsetko ....teda co sa tyka kolacikov a sladkosti to by zjedla na kila ale potom je taky hyperaktivna ze nedokaze ani zaspat v noci ....

inak mi velmi pomaha najnovsie ked hugo place tak leti cez cely dom ze hugo hugo a tlaci mu cumlik do ust kym nestichne chudak 😀

bybi
autor
30. dec 2008

Dobre ranko,

mne je dnes uz ovela lepsie 🙂 Som rada, dnes ideme po auto a musim soferovat a lepsie ked som fit 😉

Ninuska, ja sa ti vooobec necudujem. Keby som mala druhe, asi by som sa citila rovnako ako ty. Ale Sofinka je zlata, ako uteka s dudlom za Hugom.

Zuzi, ja keby som mohla, tiez by som radsej isla do prace. Takto si nasilu musim odkladat dovolenku co by som radsej vyuzila niekedy v lete. No ale nevyberiem si 😔

jajaalf
30. dec 2008

ahojte
tak vcera sme boli u doktorky a ta nas hned poslala do nemocnice aby mu spravili rengen tvare..ale tam nam povedali,ze je mali na taku kontrolu tak ho iba pozreli pochytali mu zubky a dasna ☹ plakal chudatko co ho to bolelo este mu aj krv sla z dasien ☹ tak asi ..
ale zoberiem ho k zubarovi nech mu on spravy rengen zubkov aj ked hovoria ze su to zuby mliecne..